OSaffl®» kruimels Ierse Zee en West-Schotland zwemmend fit Trim u Heerlijk ouderwetse schoolrevue door leerlingen Moerbergschool stand Haring-problemen in Noordzee, STACON UST Helpende hand gevraagd Kruidberg voor Duin en Hartelijk dank ii u i o VR1 GEMEENTE VELSEN uw stoffenzaak Kinderoperette door „De spil'7 Ff 1I WOE WOENSDAG MEI 1973 4 23 Ijsland VELSEN VELSERBAD I Aluminium jaloezieën, horren, rolgordijnen en vertikale Een kaal raam aankleden is niet eenvoudig. Er is zó waanzinnig veel keus. En da’s de schuld van ’Luxaflex’ produkten. 2 vakbekwame constructiebankwerkers Waar u lekker op uw gemak kunt stoeien met onze WAT IS ER ALS KIND heer lijker dan een uitgebreide ver kleedpartij. Je laat je fantasie maar werken, verknipt en ver scheurt oude kleren en dan ont staan er ineens veel mooiere ge waden en toestanden, dan die oorspronkelijke klerenmakers ooit hadden kunnen bedenken. Maar dat niet alleen: Als je zo’n verkleedsel aangetrokken hebt, voel je je opeens heel anders. Tenminste als je even je fantasie laat werken en de oude kleren daarbij een beetje laat helpen. jaloezieën. In meer dan 10Ó kleuren en dessins. Ga d’r maar ’es aanzitten, om daar thuis met wat foldertjes een keuze uit te maken. Maar da’s ook niet nodig. Er is tenslotte zoiets als het Luxaflex Produkten Centrum. Schrik niet ’t Klinkt vreselijk deskundig, maar ’t is gewoon een serie modelramen. aluminium jaloezieën, vertikale jaloezieën, rolgordijnen en horren; in eindeloze kombinaties met allerlei soorten vloerbedekking, gordijn en andere ornamenten. Zodat u niet een jaloezie kiest die de kleur van uw bankstel doet verbleken. Of een rolgordijn dat vloekt met uw beddesprei. Kom ’es langs met de hele familie. Maar neem er wel de tijd voor. Met ’Luxaflex’ raamdecoratie raak je namelijk niet gauw uitgespeeld. S *1 (Van een onzer verslaggevers) f' Machinefabriek <1 Nederlandse en I raamdecoratie kunt u zelf uitproberen IJMUIDEN: Marktplein 38-40 - Tel. 12348 BEVERWIJK; Breestraat 151 - Tel. 23368 Het Velserbad is op de woensdagavon den voor het publiek geopend van 19.30- 21.00 uur of van 21.00-22.30 uur. Vanaf 23 mei t.m. 27 juni 1973. 3e Havenstraat 3 IJmuiden IJMUIDEN. De haringvangst op de Noordzee en het Skagerak zal ook vol gend jaar van 1 februari tot medio juni verboden zijn. De IJslandse delegatie heeft tijdens de vergadering het besluit van haar regering medegedeeld, in verbad met de gerezen moeilijkheden inzake de 50 mijlszone voorlopig in tegenstelling tot wat tij- In de advertentie van gis teren „Zonnige zomerverrassingen van LUST stoffen” zijn de prijzen van onder staande stoffen per abuis verwisseld. De juiste prijzen zijn: Wij stellen hoge eisen aan verantwoordelij kheidsgevoel zelfstandigheid goede omgangsvormen. Wij bieden uitstekende toekomstmogelij kheden prima sociale voorzieningen goed loon gratis bedrijfskleding opname in bedrijfspensioenfonds. Wanneer u er iets voor voelt ons huidig team te komen versterken nodigen wij u gaarne uit tot een mondelinge sollicitatie na tel. afspraak no. 18108, b.g.g. 15845. vraagt voor spoedige indiensttreding enkele energieke medewerkers in de vorm van IJMUIDEN: Lange Nieuwstraat 471 Telefoon 1 36 72 HAARLEM: Gen. Cronjéstraat 120 Telefoon 26 18 11 Op dacht leden derwi richt, met gebou weg-I werd Bloen nome van schoo zou i grote meen een e midd( sen t afval cieel duide se ga Er bouw die werk voort tieve rig j: Den Inmi bouv doon slier Va ment Cost gewt klaa C. J sam< Pete stuu bout deze betr D< twet waa I Fantastisch mooie kwali teit TERLENKA DENIM (na het wassen niet strij ken) in rood, oranje, ma rine en appelgroen 150 cm breed IC QE per meter IV,vV vangst in deze gebieden in 1972 gold, ook in 1973 te continueren. Deze over eenkomst zullen de overige lidstaten res pecteren. Op de in 1974 in Bonn te houden bijeenkomst van de commissie zal het vraagstuk van de vangstquotering van andere vissoorten dan haring aan de orde worden gesteld. Ook dit vraagstuk zal door een werkgroep vooraf worden bestudeerd. SAN van hi verhui niet zc tekend op eei het oi overdr van d maar enorm bouw een g gevolg staan ten te het v enkele het h< en in hard nieuw te nei afstandszwemmen, c. 200 meter hin derniszwemmen. In principe is het de bedoeling dat een trimmer tenminste één van de zwemonderdelen met goed gevolg volbrengt, om voor het trimspeldje in aanmerking te komen. Dat sluit ech ter niet uit dat hij ook wanneer hij daartoe conditioneel in staat is mag deelnemen aan een van de andere onderdelen van het keuzepro gramma, al leidt dat niet tot het behalen van een tweede speldje. Wie op zaterdag 26 mei zwemmend wil trimmen of zo U wilt, trimmend wil zwemmen, kan een deelnemers kaart kopen bij het Velserbad of bij het zwembad in de Heerenduinen. Zoals reeds vermeld kost deze kaart één gulden. Deze trimmers nodigen ook andere trimliefhebbers uit om mee te helpen. Het gaat om lichte werkzaamheden, die van risico en gevaar ontbloot zijn.Gereedschappen behoeven nie't te worden meegebracht. Zij die willen meehelpen, dienen zich daarvoor om half negen ’s mor gens een trimmer komt nu een maal ook op zaterdag vroeg zijn bed uit te verzamelen op de parkeer plaats bij de ingang van het land goed. De ingang daartoe is naast Duin en Kruidbergerweg 74. Zij die de hele dag willen blijven doen er goed aan een lunchpakket mee te nemen, dan word er op het landgoed voor koffie gezorgd. Het buurtcentrum .,De Spil” gaat iveer toneelspelen. Het betreft de jaarlijkse toneeluitvoering, die dit aar in samenwerking met de ballet troepen zal plaats vinden in de stads schouwburg. op vrijdag 25 mei. Opgevoerd wordt de kinderoperette .Vinnie”, een alleraardigst geheel in vijf bedrijven. De voorstelling begint >m 20.00 uur en de kaarten ervoor zijn verkrijgbaar bij buurtcentrum .De Spil”, Meeuwenlaan 2 in IJmui- ien. De kosten bedragen één gulden m voor kinderen tot 14 jaar twee kwartjes. Iedereen kan naar keuze ’aan zitten en de zaal is om half acht open. Verlegenheid wordt op die manier tegengegaan, terwijl we zelf hopen dat het hun later zal helpen zich vrij en weinig gefrustreerd in gezelschap van anderen te bewegen. Andere voordelen van het werken aan zo’n schoolrevue: Het activeren m wekken van belangstelling bij de leerlingen voor toneel, dans, muziek leren goed en duidelijk te spreken; de .sociale beleving” van een' feest dat het contact tussen leerkrachten, leer lingen en ouders bevordert. SCRUBBED DENIM in alle modekleuren voor radig 150 cm breed j O QC per meter I vV dens de ministersonferentie in december 1971 in Moskou (ook door Ijsland) was overeengekomen haar medewerking aan het uitvoeren van maatregelen be treffende de toekenning van nationale vangstquota op te schorten. Dit is voor de delegaties der overige lidstaten aanleiding geweest, hun rege ringen in overweging te geven, bedoelde quoteringsmaatregelen ook zonder mede werking van Ijsland te effectueren. Voorts werd door de commissie met 9 stemmen voor (7 EEG-landen en Spanje en Portugal) en 4 onthoudingen (Polen, Rusland, Zweden en Noorwegen) een resolutie aangenomen waarin de houding van IJsland wordt betreurd en de hoop is uitgesproken dat dit land spoedig op zijn beslissing zal terugkomen. Maar ook het contact tussen de leerlingen onderling. Dat bleek wel op de wijze waarop enige kinderen van buitenlandse werknemers door hun medeleerlingetjes werden opge nomen. Twee Turkse jongetjes, Mesuth en Taytur, leverden zelfs individueel een ontroerende bijdrage. Met een prach tig gedragen stemmetje zongen zij een Turks liedje dat geheel de Oos terse sfeer door de mooie melodie naar voren bracht. Terecht waren de aanwezigen hierover zeer enthousiast. Nog steeds is dit uitgestrekte na tuurgebied niet geheel bekomen van de opgelopen stormschade, waardoor duizenden bomer de grond uitgerukt werden. De vaste trimgroep zal losse denne- takken op de verschillende zandver- stuivingsplaatsen gaan leggen, om daar verdere uitholling van het duin te voorkomen. bijons in de winkel UUU Uw luidspreker verschijnt dagelijks in meer dan 12.000 gezinnen. Bij afgifte aan ons loket èn contante betaling krijgt U 0,50 korting per luidspreker. GEBOREN; M. M. Over-van Buggenum, z., Julia- nakade 74, IJmuiden; E. M. van Gelde- ren-Hajos, z., Orionweg 438, IJmuiden; Y. de Raad-Tilstra, d., Elzenstraat 14, IJ muiden; C. Suijkerbuijk-van Schade wijk, z., Lekstraat 35, IJmuiden; A. J. C. Korver-Smoor, d., Uranusstraat 8, IJmuiden; T.. M. Leijen-Kistemaker, z., De Zandkuil 3 IJmuiden; L. A. Huizin- ga-Formanoij, z., Spieghellaan 7, Drie huis, T. Willems' -Driessen, d., Gilden- laan 35, Velsen-Noord, OVERLEDEN: H. van Amersfoort, 88 jr, Wijk aan Zeeërweg 122, IJmuiden; J. A. Kunst, 46 jr, echtgenoot van G. B. Oudejans,, Rin- straat 139, IJmuiden. kwam ook wethouder M. Roessingh (Onderwijs) een kijkje nemen, even als dominee Sijthoff met zijn echtge note. Het geheel was een combinatie van zang, dans, voordracht en toneel. Er was zelfs een heuse afgeronde musi cal „De professor en de tijdmachine”, waarin door middel van die machine zelfs holbewoners in de Moerberg school tevoorschijn kwamen. Volgens het hoofd van de Moer bergschool de heer W. G. Labberton zaten de leerlingetjes vooral de laatste dagen voor de uitvoering erg in spanning. Veel leerlingen hadden er zelfs buikpijn van. Hij en de anderen die aan de totstandkoming van dit festijn hebben meegewerkt, achten een dergelijk vrij en creatief uiten in theatervorm erg belangrijk. Veel vol wassenen, aldus de heer Labberton, hebben niet geleerd zich in het open baar vrijwel niets, of zelfs helemaal sommigen durven zelfs in het open baar vrijwelniets, of zelfs helemaal niets te zeggen. Door deze activiteiten wordt persoonlijkheid gevormd en de leerlingen schamen zich niet meer voor hun gedrag in het openbaar. Ook al in het kader van de natio nale trimdag, aanstaande zaterdag, gaat de vaste trimgroep, de „Duin en Kruidbergiopers” in plaats van hol lend voort te sjokken komende zater dag helpen om het landgoed verder op orde te brengen Daaraan moest ik gisteravond denken, toen in dat oude gebouw aan de Kerkstraat alle leerlingen van de Moerbergschool letterlijk de revue passeerden en voor het voetlicht met de leukste verrassingen kwamen aan dragen. Leerkrachten en oudercomité hadden namelijk stevig de handen ineen geslagen en eens een echte ouderwetse schoolrevue op poten ge zet. Zo een waarin je vreselijk moet lachen omdat er ook hoe heerlijk altijd dingen misgaan. Een dat vergroot alleen nog maar de dolle pret van de kinderen. Maanden zijn ze er op die school aan bezig geweest. Vele avonden werk hebben er gezeten alleen al in de „verbouwing” van het toneel, dat nu een fraaie aanblik bood. Er is ook wat aan afgeploeterd. Geschilderd, behangen, een plafond gemaakt lichtinstallatie, vloerbedekking, ge luid, kortom alles wat er komt kijken om zo’n ogenschijnlijk eenvoudig to neel gebruiksklaar te krijgen. Ook de gemeente sprong bij waar het nodig was, bijvoorbeeld door het ter be schikking stellen van gordijnen en door de inbreng en kennis van hoofd ambtenaar De Boer van Openbare Werken. Twee avonden, maandag en dinsdag hebben de 140 leerlingen van de Moerbergschool hun beste beentjes voortgezet en allebeide avonden gons de de zaal van belangstelling en be wondering. Op de tweede avond Van ongetwijfeld tevreden bezoe kers ontvingen wij het volgende briefje: Hartelijk dan aan de burge rij, het gemeentebestuur (in hét bij zonder de heer Dooijes) voor de ge weldig leuke ontvangst bij de jongst leden zaterdag 12 mei gehouden reü nie van het voormalige legeronder deel M.C. III 12 R.I. Het was voor ons na drieëndertig laar een blijde dag, omdat we weer eens in onze oude mobilisatieplaats konden saménkomen en oude banden met de IJmuidenaren weer konden vernieuwen. Namens het reüniecomité, H.B. Wolthoorn, Haren (Gr.) De Noordoost Atlantische Visserijcom- missie (NEAFC) heeft in haar van 9 tot en met 15 mei in Londen gehouden bijeenkomst de aanbeveling aanvaard, de vangstlimiet en gesloten tijden voor de haring, die in 1973 hebben gegolden, ook in 1974 te handhaven. Deze regeling houdt in: verbod tot haringvangst op de Noordzee en het Skagerak van 1 februa- ri-15 juni 1974; vrijstelling hierop tot een maxima le hoeveelheid van 2.500 ton per lidstaat, uitsluitend voor me.nselijke consumptie bestemde haring. De lidstaat die van de alternatieve mogelijkheid gebruik maakt om in de maanden februari en maart max. de hoeveelheid, die zij gedurende de overeenkomstige periode in één der jaren 1969, 1970 of 1971 heeft gevangen, te vangen kan voor de periode I april-15 juni slechts recht doen gelden op ten hoogste 1.250 ton. Tevens is besloten dat de commissie in december 1973 in Londen een buitenge wone zitting zal wijden aan de proble men van de haring in de Noordzee, de Ierse Zee en de wateren ten westen van Schotland. Deze zitting zal worden voor bereid door een werkgroep die in okto ber eveneens te Londen bijeenkomt. Met betrekking tot de Atlanto-Scandi- navische haring werd tussen de Sovjet Unie, Noorwegen en IJsland overeenge komen de beperkingsregeling die voor de Nederland staat aanstaande zater dag in het teken van fit blijven. Die dag is uitgeroepen tot nationale trim lag en dat is voor velen een extra reden om de benen eens wat meer te strekken dan gewoonlijk. Tal van sportorganisaties hebben het er maar druk mee en alom zijn prestatie- speldjes te verdienen. De Koninklijke Zwembond heeft er zelfs een trim- zwemdag van gemaakt en waarom ook niet. In Velsen is die zwemdag geconcentreerd in het Velserbad in de Briniostraat. Daar wordt van 10 tot 12.30 gezwommen in verschillende programma-onderdelen. De deelna mekosten zij een gulden per persoon. Men ontvangt daarvoor een deelne- mersbewijs en na het volbrengen van ten minste één zwemnummer als vrolijk aandenken een speciale trim- speld. Met de opzet van het programma is rekening gehouden dat zo’n trim- zwemdag een ongecompliceerd evene ment is, zo meent de KNZB. Daarom zijn de programma-onderdelen zo eenvoudig mogelijk gehouden. Zo zijn er geen leeftijdsgrenzen, dus jong en oud kan zonder terughoudendheid het water in duiken. Er is ook geen water ïn duiken. Er is ook geen specifiek wedstrijdelement, maar er bestaat wel een keuzemogelijkheid voor iedereen uit drie zwemonderde len. Eveneens dient iedere trimmer de zwemkunst machtig te zijn tenminste een zwemvaardigheid te bezitten, welke overeen komt met de eisen van het zwemdiploma A. De programma-onderdelen waaruit U een keuze kunt maken zijn: a. 500 meter afstandszwemmen, b. 250 meter I i 1

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4