Brand in keuken :;:-l Sanerings- en renovatieplannen ter discussie in preadvies door frituurvet SPIJKER Hauser Orkater-avontuur LEZERS Vrede getekend tussen Auto verleende geen voorrang 1 JUNI dorpsraad en burgemeester op Witte Tejateravond sw de Vilder F i Wij staan achter er Jaarvergadering van huurdersvereniging Achter gesloten brandscherm schouwburg Vlaggetjesdag Hoorzitting over tracé rijksweg 16 Bromfietsers botsten CIRCUS MARISKA TWEE DAGEN IN BEVERWIJK r tl U raakt niet uitgekeken op 700 dessins. „We moeten niet boos blijven” Bejaarden naar veiling Aalsmeer F I VRIJDAG 25 MEI 1973 (Van een onzer verslaggevers) VELSEN In Beverwijk Nog 7 dagen, dan shool, Voor moderne COIFFURES Dameskapsalon N O O Y OUDHOLLANDSE MARKT Kennemerlaan, IJmuiden medewerking van: id Tot die tijd worden geen nieuwe opdrachten voor het slopen van hui zen gegeven. Bestaande opdrachten kunnen echter niet worden terug genomen. Dat heeft tot gevolg dat de komende weken zeven woningen in de Wetstraat en twee huizen in de Helmstraat met de grond gelijk worden gemaakt. Verder kwam burgemeester Reehorst hij ver ving voor dit onderwerp de wegens vakantie afwezig zijnde wethouder Ockeloen met de mededeling dat in het zuidoostelijk deel van Oud- IJmuiden definitief niet meer ge sloopt zal worden. Bij het opstellen van het preadvies zal nauw contact onderhouden worden met het wijk- comité. De leden hiervan zijn uit genodigd om op 6 juni te komen praten. BAKKER’sJ^BEHANG M Met een effektieve AFZUIGKAP verdrijft u alle onaangename luchtjes A '1 -1 - -'S I V 5 Sloopstop voor Oud-IJmuiden (Van een onzer verslaggevers) (KVP) vroeg (Van een onzer verslaggevers) in Oud-IJmuiden ADVERTENTIE ADVERTENTIE [UfflD’po’fflüte stand GEBOREN: ONDERTROUWD: (Van een onzer verslaggevers) Getrouwd: (Van een onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIE arvan. OVERLEDEN: Wijk aan Zeeërweg 53 Snelliusstraat 23-27, IJmuiden Telefoon 1 56 53 Wij staan er achter met onze naam, onze service en een enorme keus! Als wij u een vloer bedekking adviseren dan kunt u ervan op aan dat die echt goed is! efoon lis). WONINGINRICHTERS BINNENHUIS ADVISEURS Iglo diners, kies uit i smakelijke variaties! lag >ok BEVERWIJK. De Raad van Water staat houdt op maandagmiddag 27 au gustus om 4 uur in De Slof aan het Raamveld een openbare hoorzitting voor diegenen, die hun standpunt willen toe lichten omtrent de vaststelling van het tracé van rijksweg 16 voor het gedeelte tussen Hoofddorp en Assendelft. Secretaris H. Buining van de dorps raad zegt: „Je moet niet kwaad op elkaar blijven. Wij wilden van die zich af of het wel noodzakelijk is de Pieter Janszstraat in Velsen-Noord van asfalt te voorzien en of dit alleen wordt gedaan voor enkele grote bedrijven aan de Hout- of Koningsweg. Hij opperde de mogelijkheid deze bedrijven in dat geval een deel van de kosten te laten betalen. Wethouder Roessingh zei dat de werk zaamheden passen in het plan om in de toekomst de bebouwde kom van Velsen- Noord van zwaar verkeer te ontlasten. 4 muziek- en majorette-korpsen, de poppekast van de „Dam”, 2 nat. kampioenen „Casting” en vele anderen. Van 1021 uur. 22 Oudhollandse ambachtslieden, 4 herauten te paard, 4 draaiorgels. Haal een folder bij de WV Haarlem, Velsen of Beverwijk. big an- i-ln E. C. van Vuuren-Bakkum d., Plane tenweg 98, IJmuiden, L. J. M. Heijnen- van Buuren, z., Kleine Pan 23, IJmuiden. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Zaterdag en zondag is het nieuwe Nederlandse circus Maris- ka in Beverwijk om op een terrein aan de Bullerlaan twee voorstellingen te ge ven, die beide om 3 uur beginnen. Mariska,dat bij haar voorstellingen sa menwerkt met de stichting Jeugd e n Circus heeft artiesten uit Spanje, Enge land, België en Nederland, zoals cow boys. illusionisten en clowns. Verschei- nare zaak af en als we boos blijven komen we geen stap verder.” In een ingezonden brief in Else- viers Magazine van 19 mei j.l. schrijft de dorpsraad „dat, hoewel de eerste kennismaking wellicht wat deprime rend aandoet, het wonen in Wijk aan Zee als prettig wordt ervaren, het geen kan worden bevestigd door de elk jaar weer terugkerende badgas ten”. En verder: „Nu wij wakker zijn geworden en pogen te realiseren wat destijds ten onrechte is nagelaten, n.l. het veilig stellen van wat ons dier baar is, toont burgemeester Bruinsma in het interview zijn gebrek aan visie en zijn afkeer van inspraak”. IJMUIDEN. Het einde van het the aterseizoen is in zicht en ook het Witte Tejater, dat maandelijks zijn activiteiten openbaar wil maken achter het gesloten brandscherm op het toneel van de Vel- sense stadsschouwburg stopt een poosje. De laatste Witte Tejateravond is op dinsdag 29 mei op de bekende plaats. Om 20.00 uur treedt daar een groepje musici en theatermensen aan met „Hau ser Orkater op avontuur”. (Van een onzer verslaggevers) n (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Een 26-jarige auto mobilist uit Beverwijk verleende volgens de politie geen voorrang aan een 17- jarige bromfietser uit Zaandijk op de kruising TolwegG. van Assendelft- straatHoflaan. Er ontstond een botsing, waarbij de bromfietser lichte verwondingen opliep. Hij werd hiervoor in het St. Jozefzieken- huis behandeld. Het ongeval gebeurde vanmorgen om kwart voor zeven. De verkeerslichten werkten toen nog niet. Verder zijn tijdens de nog geen drie kwartier durende raadsvergadering tal rijke minder belangrijke onderwerpen aan de orde gekomen. Onder andere werd een begrotingswijziging aangeno men om een verbouwing mogelijk te maken van een barak op het sportcom plex Rooswijk voor de handbalvereni ging KIC. Het raadslid Meijer vroeg of het mogelijk was dat ook iets wordt gedaan aan de benauwde huisvesting van de EHBO-groep van het Rode Kruis in Velsen-Noord, Interim-wethouder Roessingh zegde toe dat deze situatie bekeken zal worden. Het raadslid Kraetzer Europa’s grootste stalenboek. Gen. Cronjéstraat 135, tele- foon023-255432, Herensingel 5 e Hoek Amsterdamstraat. tele- foon 023-322377 VELSEN Het gemeentebestuur van Velsen zal een preadvies opstel len over het bestemmingsplan Sluiswijk. De gemeenteraad krijgt dan de gelegenheid breed uit zoals burgemeester Reehorst dit gisteravond noemde hierover van gedachten te wisselen. De publieke opinie en met name de acties van het wijkcomité Oud-IJmuiden hebben er volgens de burgemeester toe bijgedragen dat de bestaande plannen niet zonder meer worden uitgevoerd en ter discussie worden gesteld- Over vier weken zal reeds een tussentijds preadvies worden uitgebracht waarin het sloopplan voor Oud-IJmuiden aan de orde zal komen. HAUSER ORKATER is een theater groep die is samengesteld uit twaalf jonge mensen, die op zoek zijn naar een vormgeving waarin zij zich op uiterst verschillend terrein samen kunnen uiten. Het resultaat is een veelzijdig gebeuren, waarin wel haast elk theaterevenement dat voorheen vaak op zichzelf stond, vertegenwoordigd is. Bedoeling is een volledige integratie van de verschillende theaterfacetten. Naast een volledige muziekgroep, is er A. D. de Jong-G. A. Zeegers, Graan voor Visch 13734 Haarlemmermeer, H. Hoppenbrouwer-M. T. E. Zwier .Ooster- duinweg 42, IJmuiden, C. A. Beckeringh- M. C. Kuiter, Grote Houtweg 173. Bever wijk, Q. R. Workum-M. Kaan, Van der Helststraat 21, IJmuiden, M. D. Sikkes-P. J. J. Klinge, Radarstraat 52, IJmuiden, P. H. Bregonje-N. Bal, Lierstraat 31, IJmuiden, W. Logtmeijer-J. van der Valk, Zunabrink 153, Enschede, C. P. B. A. Ruijter-J. J. M. Kleijn, Riiksstraat- weg 481, Haarlem; A. van Slooten-G. van Tessel, Eemstraat 14, IJmuiden, R. Heij-Y. Been, Nieuwe Kerkstraat 11, Amsterdam, A. Brand-Y. J. W. de Tree, Klokbaai 33, Zaandam. L. P. Drijver, 83 jr., weduwnaar van: E. de Gróote, Rijnstraat 4, IJmuiden, E. Kolk, 77 jr., echtgenote van: H. Zegstroo, Snelliusplein 2, IJmuiden. P. H. Kuijs. 76 jr., echtgenoot van: C. G. Dekker, Na- J. J. Anker, van Poptaplsn 18 rood, IJmuiden en M. van der Graaff, Kenne- merln 125, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Kennemerlaan 125, A. M. Duivenvoor den, Dennekopln 189, IJmuiden, en A. E. M. van der Ploeg, Hoofdweg 780, Hoofd dorp, t.a. IJmuiden, Kon. Wilhelminaka- de 88 rood, P. Bleeker Jacob Jonkerstr. 3, Utrecht en H. A. Smeenk, Middendui- nerweg 10, Santpoort t.a Santpoort, Middenduinerweg 10, G. Medema, van Dalenin 13, Santpoort, en A. M. W. Thorn, Bos en Duinln 2A, Bloemendaal t.a. Santpoort, Santpoortse Dreef 122, P. Duivenvoorden, Koningstr. 91, Zandvoort en E. Davidzon, K. Zegelstr. 1, IJmuiden, t.a. Zandvoort, Flemingstr. 178 J. van den Goorbergh, Watermanstr. 6, IJmui den en K. A. Prins, Oosterduinweg 24, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Oosterduinweg 24, H. F. Hoytema van Konijnenburg, Zeilhof 17, Rijsenhout, en S. M. Mulder, Harddraversln 13, Santpoort, t.a. Rijsen hout, Zeilhof 17 H. C. Spanjaard, Waalstr. 95, Beverwijk en M. Reekers, Gijzenveltplsn 135, IJmuiden, t.a. Alk maar, Ruusbroeckhof 61, R. .1. de Jong, Celsiusstr. 24, IJmuiden, en H. M. C. Huizinga, Driehuizerkerkweg 84, Drie huis, t.a. IJmuiden, Zwarte Mierenvlak Ondanks de sloopstop zullen de zeven woningen in de De Wet straat toch voor de vlakte gaan. De ver strekte opdracht kan niet meer worden teruggenomen. ook een zangeres en enkele acteurs. Gezamenlijk zijn verschillende ideeën door de groep uitgewerkt en dat resul teert tot dikwijls heel verrassende wen dingen. Het beoogde totaaltheater komt dan aardig tot zijn recht. Liedjes uit vervlogen jaren, uitgevoerd in travestie en komische acts, worden afgewisseld door de muziekmakers. Het is een show waarin misschien nog mankementen kleven, maar waarin toch nu al enorm veel te beleven valt. Zoals bekend is in het streekplan Noordzeekanaalgebied het betrokken deel van rijksweg 16 opgenomen als onderdeel van een verbinding van het zuiden naar het midden en noorden van de provincie. Het weggedeelte zal de bestaande route via de oude rijksweg door de bollenstreek, de westelijke rand weg van Haarlem en de Velsertunnel ontlasten. Er bestaan voor het tracé een viertal varianten. De Dienst van Rijkswaterstaat zal over het tracé op maandagavond 25 juni in het Pius X-College aan de Büllerlaan informatie verschaffen. De bijeenkomst begint om 20 uur. Van 28 mei tot 30 juni ligt gedurende de openingsuren op de secretarie van o.a. de gemeenten Heemskerk, Beverwijk en Velsen een no- WIJK AAN ZEE. De dorpsraad Wijk aan Zee en burgemeester J.G.S.Bruinsma durven elkaar weer in de ogen te kijken. De verontwaar diging omtrent de uitlatingen van burgemeester Bruinsma over de dorpsraad en Wijk aan Zee in een interview in Elseviers Magazine is wat geluwd, mede door een gesprek, dat de heer Langewisch van de dorpsraad met Beverwijks eerste bur ger heeft gevoerd. HEEMSKERK. De keuken van een flatgebouw aan de Beneluxlaan is woensdagmiddag, omstreeks drie uur door een binnenbrandje geheel zwartge blakerd. Voorts is een ventilator in het raam beschadigd. De brand is vermoedelijk ontstaan doordat door oververhitting van frituur vet de vlam in de pan is geslagen. De bewoonster had twee pannen met fri tuurvet op het gas staan. Door het omdoen van een schone luier bij een baby vergat de vrouw blijkbaar de pan nen op het vuur. Een bovenbuurman bluste het vuur. Het PvdA-gemeenteraadslid Meijer wil de echter voorlopig al het slopen stop zetten. Volgens hem moeten bij het op stellen van het preadvies zo veel mogelijk raadscommissies betrokken worden. Dit laatste kon burgemeester Reehorst wel BEVERWIJK. Op het kruispunt Laan der Nederlanden- Heemskerkerweg zijn gisteren twee bromfietsers met el kaar in botsing gekomen. De bestuurder van één der bromfietsen is met een gebroken sleutelbeen en een hoofdwond door een passerende automobilist naar haar woonplaats Uitgeest gebracht. Na deze mededelingen van burgemees ter Reehorst werd op de publieke ribune die om acht uur vol gepakt zat met wijkbewoners enthousiast geapplaudis seerd. Het was overigens de tweede keer dat de burgemeester deze verklaring af legde, want om kwart voor acht had hij dit al gedaan voor de gemeenteraad. De tribune was op dat moment leeg. Door een misverstand waren de wijkbewoners van mening dat de raadsvergadering pas om acht uur zou beginnen, zodat zij in feite te laat waren. Om de belangstel lenden niet teleur te stellen, legde bur gemeester Reehorst zijn verklaring op nieuw af na het beëindigen van de vergadering. De fracties waren het met de nieuwe voorstellen van het college volledig eens. Kromhoutstraat 56, IJmuiden Telefoon 1 71 50 Aan het eind van de vergadering werd zonder discussie burgemeester Reehorst tot onbezoldigd ambtenaar van de bur gerlijke stand benoemd. Drs. R. Kofman en drs. W. H. Blaauboer werden daarna met algemene stemmen benoemd tot rector van respectievelijk het Gemeente lijk Gymnasium Felisenum en de Prof. Mr. S. Vissering-Scholengemeenschap. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De huurdersbelan- genvereniging „Voor allen” belegt op dinsdag 29 mei een jaarvergadering in de Vredevorstkerk aan de Laan der Nederlanden. Behalve de gebruikelijke punten zoals jaaroverzichten van secretaris en pen ningmeester Vermeldt de agenda ook een korte uiteenzetting over structuur en organisatie van de vereniging. Bovendien komt er een bestuursverkiezing aan de orde. Er zijn drie vacatures te vervullen, aangezien mevrouw Kuijntjes en de he ren Brink en Pol zich niet herkiesbaar stellen. Met belangstelling heb ik het artikel over Vlaggetjesdag gelezen in uw blad van 17 mei. Ik vind het prettig te bemerken, dat nu na tien jaar de be hoefte aan een Vlaggetjesdag in IJmui den weer wordt gesignaleerd. Omdat ik als een van de uitvoerende commissiele den van destijds, mij met volle inzet aan dit evenement heb gegeven, kunt u zich mijn voldoening voorstellen, dat men deze feestd terug wenst te hebben. Als commissielid was ik al die jaren belast met de organisatie van de zogenoemde „Natte kant” en heb er de prettigste herinneringen aan overgehouden, boven al daar ik altijd op de volle medewer king kon rekenen van de heer Van Eerde, de voorganger van de heer Oore- beek, directeur van het Staatsvissersha- venbedrijf. Het was ook prettig te lezen, dat onze wethouder, de heer C. Ocke loen, positief reageerde, want in vroeger dagen was ook de samenwerking met de gemeentelijke instanties uitstekend. Als ik zo alle reacties in het genoemde artikel de revue laat passeren, ben ik er vast van overtuigd dat het niet moeilijk zal zijn Vlaggetjesdag in IJmuiden als van ouds weer te doen plaatsvinden. Eveneens ben il er zeker van dat ook de IJmuidense vereniger wederom hun me dewerking zullen geven. Zij hebben dan weer eens een unieke gelegenheid zich op straat te presenteren en voor de kinderen zal het weer een groot feest zijn. Indien er uit het Visserijbedrijf twee mensen (er is misschien „Jong bloed”) naar vorer. komen, die er de schouders onder willen zetten om in 1974 weer een Vlaggetjesdag te organise ren, ben ik gaarne bereid mijn in de vele jaren opgedane ervaring en kennis ten volle ter beschikkig te stellen. JOH. VAN DER HORST IJmuiden. Kies bij ons voor een frisse-lucht-keuken. Voor 239.- hebt u reeds een Mignon afzuigkap. ’J,“ VELSERDUINWEG 173 IJMUIDEN TEL. 02550-12346 VELSEN-NOORD. De afdeling Vel- sen-noord van de Algemene Bond van Bejaarden organiseert een bezoek aan de bloemenveiling in Aalsmeer op 6 juni. Leden die wat moeilijk ter been zijn zullen er niet aan kunnen deelnemen in verband met het feit, dat het gezelschap diverse trappen op en af zal moeten gaan. Voor deze leden wordt een andere uitgangsdag voorbereid, waaraan ook andere leden kunnen deelnemen. Het vertrek, per bus, naar Aalsmeer is woensdag 6 juni: om 8 uur vanaf de Wijkerstraatweg (tegenover het politie bureau). Na de excursie wordt nog een korte rondrit gemaakt; omstreeks 13 uur is men weer thuis. Driehuis, t.a. Driehuis, Valeriusln 1, J. Kiers, Meloenstr. 17, ’s Gravenhage, en J. T. van der Zee, van Dalènln 6, Sant poort. t.a. Santpoort, van Dalenlaan 6, S. Nanninga, P. Verhagenin 14, Beverwijk, en I. A. E. van Loon, Ladderbeekstr. 102, Velsen-Noord t.a. Beverwijk, Tuinstr. 18, M. El Bachiri, Wijk aan Zeeërwg 106, IJmuiden, en S. M. Hoogeboom, de Noostr. 162, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Wijk aan Zeeërweg 106. onderschrijven. Over het stopzetten van het slopen zei hij dat de verstrekte opdrachten hiertoe niet meer kunnen worden teruggenomen. 4 1 Mar ADVERTENTIE s I jr., Lange Nieuwstraat 542, IJmuiden. het tracé voor een ieder ter inzage. dene artiesten zijn bekend van het Billy Smart tv-circus. 15, P. T. Jongejan, Valeriusln 27 Drie huis, en M. C. Huijboom, Valeriusln 27,

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 9