Groot tekort aan kisten Agenda Na de magere jaren blijdschap Explosie in aanvoer bij kleuters van Kennemervreugd op groenteveiling Zuster M. A. L. Kast nam afscheid van Velsense gezondheidsdienst s- Zinvolle gedachtenwisseling tijdens bijeenkomst KGIJ stand ek ZOMERS BEELD NABIJ HET STRAND SU KvanWElB ïN/ZONKIESCWERMEN. LUXAFLEX M1ZVZIE&N t 1 H I it 4 M. G. Bolsenbroek gehuldigd als zilveren bestuurder Ook grote verdiensten voor kinderuitzending ZWEMMEN OP FEESTDAGEN Ledenvergadering-nieuwe stijl RADIOAMATEURS HOUDEN VELDDAG EXAMENS ALUMINIUM RAMEN OF DEUREN VREES ZN. I s I.TMUIDER COURANT 5 ZATERDAG 26 MEI Veisen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk 5 keiharde voordelen; (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Kontakten Mij j' BEVERWIJK. Met een informatie- en discussiemarkt gecombineerd met een korte behandeling van formele zaken zoals financiën, medede lingen en verslagen van secretariaat en moderator heeft de Kritische Gemeente IJmond vrijdagavond in de aula van de christelijke LTS aan de Luxemburglaan een algemene ledenvergadering-nieuwe stijl gelanceerd. Het is een zin volle bijeenkomst geworden met korte inleidingen van Huub Oosterhuis en Jan Nieuwenhuis, een gedachtenwisseling over de in deze toespraken neergelegde gedachten, een overvloed aan informatie en het leggen van nieuwe en het verstevigen van bestaande contacten. i EERSTELJMUI DER MARKIEZEN FABRIEK. sF .—FF iliiliMr - SL - S - F 3 (Van een onzer verslaggevers) (Van een medewerker) Vel- (Van onze stadsredactie) (Van een onzer verslaggevers) (Van onze stadsredactie) M. Het project is ingericht op het schiet- terrein aan de Zeeweg in Bloemendaal naast de BB-bunker met de hoge mast (zie de borden). Toegang gratis. week i weer heeft acht ;n, die niginf :ig en zorgde s wa- taans- ;vierd, geza- v aan HAARLEM. In verband met He melvaartsdag en Pinksteren zijn er wij zigingen in het publiekzwemmen in de baden De Planeet, De Houtvaart en de Kleverlaan. Op Hemelvaartsdag zijn de baden van 10 tot 5 uur geopend; op eerste pinkster dag zijn ze gesloten, en op tweede pink sterdag is De Planeet ook gesloten, maar de andere zijn dan weer van 10 tot 5 uur geopend. Middenhavenstraat 27 IJmuiden - Telefoon 02550 - 1 41 08 Na 18.00 uur telefoon 02550 - 1 12 02 Wethouder Th. Witte feliciteert zuster Kwast en overhandigt namens de ge meente het geschenk onder couvert. afde- Plat- ig het jaar tsau- bben zegen leerd. B ’73 n r ge- lens» regen r ter ixor- inde- voor st bij unst- naar i. De en gaat W. met maar rande- rijzen Een 0 cent tulpen mr. Er voor Prof, jaar prijzen ■erden. goed >rd tot arieer- envei- ;ewor- as de loewel lerdag tempel el. de •Ag die afde- en de -Huis- van corsa- n van hillen- dscho- en te- Kuijk; Luis M., z.v. B. Ruiz Morena en M. Cerda Donoro; Brian, z.v. P. Vroegop en T. Ketzer; Maria E. d.v. B. Ruiz Morena en M. Cerda Donoro; Sylvia H. T. d.v. H. Nap en H Oldenburg; Patricia, d.v. M. Tjerkstra en F. van Aanholt. de bij de kritische gemeenten toegepaste methode de kinderen meer te betrekken in het godsdienstige leven. Met name voor de groep van 14 tot 17-jarigen zei hij te zoeken naar nieuwe wegen om voor hen kerk te zijn. Over deze beide onderwerpen werd door de talrijke aanwezigen ernstig en zinvol van gedachten gewisseld. timent matig- ts de orijzen im 15. sanjere 00-140. >n 60- erbera 0 ixia mar- 12-26. VELSEN. In het Velsense stadhuis heeft gistermiddag zuster M. A. L. Kwast afscheid genomen van de Genees kundige en Gezondheidsdienst. In 1938 kwam mevrouw Kwast als verpleegster in dienst. In de loop der jaren be kwaamde zij zich in een aantal belang rijk easpecten van de ziekenverpleging: het A-diploma met kraamaantekening. aantekening wijkverpleging en een be voegdheid als t.b.c.-enquetrice. Vooral met deze laatste bevoegdheid was zij bij uitstek geschikt om werk te doen in de openbare voornamelijk preventieve ge zondheidszorg zoals het geneeskundig schooltoezicht, de beoordeling van de aan vragen voor gezinshulp en de controle op de aangegeven gevallen van besmettelijke ziekten. directe nabijheid van het strand en de strandaccommodaties. Een zomers plaat je, wellicht als voorbode voor een mooie warme zomer. Overgelukkig nemen de dames Leuisse en De Jong projectiescherm, -tafel en projector van de ouders van kleuters in ontvangst. Een fraai cadeau dat de school wordt aangeboden ter gelegenheid van het zilveren jubileum en de opening van de nieuwbouw. Geboren: Esther, d.v. W. H. de Gier en M. Richters; Mark T. z.v. T. H. Loeijer en M. C. E. Verhoef; Adriana d.v. R. Casilli en R. C. D’Alessio; Sacha, d.v. L. van Gijn en C. Brasser; Jolanda M., d.v I. C. Hubregtse en I. M. J. van Vliet; Mark, z.v. A. A. S. Pessel en M. E. Elshout; Laura, d.v. R. van Pel en A. Kastelein; Leander, z.v. G. Nijman en J. werd. Tenslotte werd namens talrijke ouders uit Velsen door kleuterleidster G. de Leeuw een ingezameld bedrag aan geld overhandigd. Een speciaal door kin deren gemaakte oorkonde drukte de dank uit van de Velsense schooljeugd. gaan en zoveel maar mogelijk is van de zon te genieten. Dit beeld zagen wij vrijdagmiddag in camping De Duindoorn waar in de komende maanden weer velen zich zullen ooncenoenitreren in de MUZIEK Dr. Prinsenhal (Maerelaan). Zaterdag en zondag: concert-, mars-, tamboer-, show- en majorettenwedstnjden. BEVERWIJK. He<t groeizame mei- weer plaatst tuinders, veiling en de han del voor vele problemen. Er is een grote groentenexplosie losgebarsten, waarbij vooral spinazie, sla en andijvie een grote rol spelen. Dagelijks zijn er aanvoeren van ruim 20.000 kisten. Heeft men bij de veiling al een noodoplossing gevonden door het plaatsen van een tent, nu raakt het fustpark leeg. De veiling beschikt Uit deze overzichten bleek tevens, dat de K.G.ÏJ vertegenwoordigd was op een aantal landelijke bijeenkomsten van an dere kritische groepen en dat er kontak ten werden onderhouden met zuster- groeperingen als de Solidaire Werkgroep Assendelft, de Dominicusparochie, de Studenten-Ecclesia, de City-groep in Groningen, de Maranatha-groep in Til burg en de HEIBA. geen verfonderhoud roestvrij edelmetaal strakke vormgeving waardevermeerdering pand betere Isolatie door de mogelijkheid van dubbele beglazing Anthoniestraat 45 HAARLEM-tsl. 023-317753 20 jaar vakmanschap in aluminium produkten Ook naast de gemeentelijke taken maakt zuster Kwast zich verdienstelijk. Als secretaresse van het Centraal Ge nootschap voor Kinderherstellingsoorden en Gezondheidskolonies verzette zij zeer veel werk in het overkoepelingsorgaan van de drie in Velsen werkende vereni gingen voor de kinderuitzending. Voor dit werk werd zij in 1970 geëerd met de dr. A. Schuckink Kool-legpen- ning en voor al haar verdiensten bij de laatste lintj esregen met de zilveren ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Te midden van familieleden luisterde zij vrijdagmiddag tijdens een druk be zochte receptie naar wethouder Th. Wit te die zijn grote waardering uitsprak voor de wijze waarop zuster Kwast haar taak verricht heeft. Namens de gemeen te Velsen bood hij een geschenk onder couvert aan. SANTPOORT-ZUID. „Je zult zien de eerste die bij je op spreekuur komt is meneer Bolsenbroek”, zeiden mijn colle ga’s en mn ijvoorganger, toen ik wet houder van onderwijs werd, en het is nog gebeurd ook”, sprak wethouder M. Roessingh vrijdagmiddag ter gelegenheid van de viering van het zilveren jubileum en de officiële opening van het nieuwe kleuterschoolgebouw van Kennemer vreugd Bestuursvoorzitter M. G. Bolsen broek werd aldus in het zonnetje gezet door de wethouder en verdiend, want hij was het die zich een kwart eeuw voor de kleuterschool waarvan 23 jaar als voorzitter in het schoolbestuur heeft ingespannen. „Eigenlijk hadden we met z’n allen in de nieuwe zandbak moeten zitten” grap te de heer Roessingh en duidde op het bijzonder fraaie zomerweer. Maar het openingsgezelschap zat toch binnen. Niet in het nieuwe schooltje, maar in het meer ruimte biedende gebouw van de Da Costa Pedagogische Academie. De wethouder memoreerde de vijftien magere jaren van Kennemervreugd, waarin de kleuters het steeds met een noodgebouw hadden moeten stellen. Later kwam daar dominee K. Boersma op terug en hij schetste bestuurslid Bol senbroek als de Mozes die het kleuter- volkje voorging. Onder de overige sprekers kwamen waarderende woorden van de inspectrice Christelijk Kleuteronderwijs en ook van de ouders. De daden daarvan waren nog groter, want de dames Leuisse en De Jong, de beide kleuterleidsters van Kennemervreugd, kregen een complete projectieset voor dia’s aangeboden van de ouders. Hierna sprak zuster Kwast een kort dankwoord uit en kregen de aanwezigen de gelegenheid haar te feliciteren en afscheid te nemen. HAARLEM De radioamateurs van Kennemerland houden op 2 en 3 juni een velddag, waarbij de apparatuur in het veld wordt getest. Men zal tussen vier uur zaterdagmiddag en vier uur zondagmiddag proberen radiocontact te maken met zo veel mogelijk stations in de hele wereld. Er is verder een ten toonstelling van eigengebouwde appara tuur en de nieuwe slow scan televisie, waarmee het mogelijk moet zijn tv- beelden te ontvangen uit alle delen van de wereld. Huub Oosterhuis gebruikte zijn korte inleiding om een lans te breken voor de zogenoemde tweede taal, de taal van ontroeringen, emoties en visioenen, een taal ook, die in de liturgie moet worden ontvouwd, uitgelegd en waargemaakt. Jan (Nieuwenhuis vroeg om hfet uitwis- »elen van wederzijdse ervaringen over 'w' De verantwoording van de penning meester over 1972 en de hernieuwde begroting voor 1973 leverden geen moei lijkheden op. Op voorstel van de contro lecommissie werd de penningmeester met algemene stemmen décharge ver leend voor zijn beleid. De verslagen van de secretaris en de moderator maakten gewag van een groot aantal ontplooide aktivitieten, waarvan enkele ongetwijfeld hebben bijgedragen tot dg interne groei van de K.G.IJ. i Tijdens het formele gedeelte deed de voorzitter, de heer J. Bouma, reeds nu een beroep op een aantal mensen om zich kandidaat te stellen voor de be stuursfuncties, welke in de komende na jaarsvergadering open komen. Mevrouw Buur en de heer Van Kan stellen zich namelijk niet meer herkiesbaar. De heer Bouma liet weten de nieuwe bestuurs- kandidaten reeds vanaf september te willen laten meedraaien in de kern groep, zodat zij met de problematiek vertrouwd raken. over eei voorraad van zo’n kwart mil joen grote kisten, maar er is geen meer in huis. Alle kisten zijn „onderweg”, zodat de tuinders in de rij staan voor lege kisten. Men is nu bezig kisten van andere veilingen in bruikleen te krijgen, om zo het hoofd te kunnen bieden aan de enorme aanvoer van groenten. Met de spinazie zat het deze week niet best. Duizenden kisten draaiden door. De spinazie die nog verkocht werd varieerde in prijs van 12 tot 15 cent per kilo. Na de spinaziegolf is de komende weken de sla aan de beurt. Tot nu toe is de koude grond sla heel goed te verko pen voor prijzen van 6 tot 28 cent per krop. De glasandijvie staat ook niet hoog genoteerd. Men bleef deze week onder de 40 cent per kilo. Voor het overige gingen de groenten voor goede prijzen van de hand, maar het waren ook allemaal schaarse pro dukten. Een bloemkool van ruim twee gulden per stuk of een kilo asperge ronde de vijf gulden per kilo is allemaal goed aan de prijs. Snij- en spercibonen vanuit de kassen staan ook boven de vier gulden per kilo. De postelein kreeg daarentegen ook weer een dreun naar beneden. Er werd tot 35 cent per kilo voor betaald. Een doosje aardbeien lag rond een gulden. Rabarber ging in het begin van de week tot 70 cent per bos. Opmerkelijk is het, dat het laatste win- terprodukt, de prei, uitgesproken duur is. Er werd van 73 tot 105 cent per kilo voor betaald. Die het raadt wint het, ook in de groententeelt. De prijzen waren: andijvie 2538, as perge 300500, aarbeien 85-110, bloem kool 120205, bospeen 126152, bosbiet 6067, prei 73105, postelein 2232, radijs 1831, raapstelen 3031, snijbo nen 410430, spinazie 1215, sla 6—28, waspeen 2225, rabarber 1646. Ook de directeur van de GG en GD bood een geschenk onder couvert aan, namens het personeel. Vervolgens werd het woord gevoerd door schoolarts M. K. Lagro-Lindeijer die namens alle artsen een boek aanbood. Ook de oud-school- arts van Velsen,nevrouw C. L. Klimp, was op de receptie aanwezig. Zij vertel de hoe zij als beginnend schoolarts door zuster Kwast voortreffelijk gecoacht BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). Zaterdag 19 en 21.15 u.: „Buil of the west” 19.45 u.: ,,Quo vadis", 23.30 u.: ..The Grissom gang”; zondag 14 u.: „Tom en Jerry festival”, 16 u.: „Buil of the west’. 19 en 21.15 u.: Africa erotica”, 19.45 u.„Quo vadis”. Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u. ,,De ijzeren vuist”; zondag 14.15 u.: „Het verraad der Tartaren”, 16, 19 en 21.15 u.: „De ijzeren vuist”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (Huize Schey- beeck Velserweg 2). Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510- 25120. Overleden: M. Sinnige, oud 78 jr., geh. m. G. Spil; A. Piantoni, oud 80 jr., geh. m. A. J. Blom; W. J. Borst, oud 60 jr.; K. Hilverink, oud 53 jaren. ROTTERDAM Erasmus Universi- teit. Geslaagd voor het doctoraal examen economie: de heer G. Struik, Nieuw- Vennep. Mooi warm zomerweer, vakanties die al begonnen zijn of een weekeinde voor de boeg, het zijn evenzovele aanleidingen om er met tent of caravan vandoor te Na enig geharrewar werd afgezien van verdere kontakten met de Dekenale Pas torale Raad. Na diepgaande discussies werd ook de deelname aan bijeenkom sten van de lokale Raad van Kerken gestaakt. BIOSCOPEN. City Theater, zaterdag 19 u. en 21.15 u., zondag 19 u. en 21.15 u., maandag 20 u. „De Ijzeren vuist”; zondag 14.30 u. Demetrius en de gladiatoren”. Stadsschouwburg, zaterdag en zondag 02 u. ..Cotton comes to Harlem”; zondag 14.30 u. ..Nieuwe avonturen van Tom en Jerry”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn, op Beeckestijn, Vel- sen-Zuid, dagelijks (behalve maandag) 14-17 uur. Galerie *t Hart, Koningin Wilhelminakade 74, IJmuiden, dagelijks 10-18 uur. Pieter Vermeulen Museum, in Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22. IJmuiden, maandag tot en met vrijdag 10-12 u. en 14- 16.30 uur. Stadhuis Velsen, Plein 1945. IJmuiden, maan dag tot en met vrijdag te bezichtigen van 10 u. tot 12 uur. HAARLEM. Pedagogische Acade mie. Geslaagd voor onderwijzer: de da mes J. M. Druyff, M. van Goor, J. Mollema, E. van Ommeren, A. de Rijcke, W. C. Rovers en I. R. Wartena. De heren G. F. M. Backes, A. F. Meier, K. Meydam, R. C. Righarts. F. v.d. Schaaf en F G. Woortmeyer, allen Haarlem. Ondertrouwd: M. J. Pa lijama en M. J. Valk; D. Urich en A. E. Peter; J. W. C. M. van Hooff en W. C .H. van den Berg; J. C. M. S .Blokker en C. M. H. Wete rings; M. M. J. Bijwaard en A. J. Nieuwland; A. M. Brakenhoff en M. J. Oud. Gehuwd: J. Diresen en J. C. van den Outenaar; B. A. van Gils en C. van der Esch; W. T. van de Meulen en S. de Vries; A. Bok en M. B. A. Schram. ADVERTENTIE S’---»'- ;ii:. H:ti !15'i -V c ijMS fur--.’

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5