Auto’s gaven Topdag op IJmuider strand Korps Leger des Heils IJmuiden vierde blij 50-jarig bestaan Agenda Ui Ds. L. G. Mulder deed zijn intrede auto geslingerd IN DE VISHAL Drie gewonden bij botsingen Inbrekers lieten wanorde achter Uitbreiding noodzakelijk van Trimmen in Velserbad geen voorrang Eechtrop-accommodatie „Santpoortse Operette” had succes met „Goudhaartje Kind werd uit geen succes Verkeersstremming bij zijkanaal C Veel belangstelling voor samenkomst op Marktplein a Nieuwe clubkleding dit seizoen in gebruik Sluitingstermijn voor Uitwijzer r ►Umuider Courant MEI 4 IJMUIDER COURANT MAANDAG 28 MEI 1973 WA7 V elsen-I Jm uiden •I In en om Haarlem Heemskerk Beverwijk 0 ►Haarlems Dagblad ST Haps I We 'Postzegel Haarlem (Van een onzer verslaggevers) maandag en dinsdag 20u.„De u.: Op last (Var een onzer verslaggevers) (Van een medewerker) KUNSTREDACTIE 99 Zaterdag aangekomen. Blenheim, Kristiansand; Marjan, Caen; Ymuiden; IJmuiden; (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Drie ongevallen met bromfietsen Iverden in het afgelopen weekeinde evenzovele gewonden op. Al lereerst op de Laan der- Nederlanden nabij de Hoflanderweg, waar een brom fietser met een personenauto in aanra king kwam. De man, een 72-jarige Be- le Ri. (Van een onzer verslaggevers) MUZIEK Dr. Prinsenhal (Maerelaan). 19.30 u. Klaroen ’73. 1 I 1 1 c Uit Coi de af 325'/. tendl le pi na, 2 hove: 270. Er< Tzun 275*/« 260'/i Tv lever Krin noeg De avan ling 270'/: M; Exce tre 5 gen Scht 179, Dc 166"/ aan De 1 Je St Ei 1487 Tl 149, (21). M; E< ie de T’ darr Zi C’ u Ass* U hui Eer niel niel E dre 1M E 198 E len, T (21) T 2e J (21) hui S I 2e J (18 J I (25 (25 Me (19 En hoe kan zo’n werk anders aflopen dan met een roerend duet? De twee hoofdrolspelers brachten dit bezingen van het geluk heel overtuigend voor het voet licht, en dat de troubadour daarbij vocaal wat minder uit de verf kwam dan het meisje met het gouden haar, dat inder daad ook een gouden stemmetje had, zullen we wel moeten wijten aan de emotie die hem overmeesterde. HEEMSKERK. Tijdens het afgelo pen weekeinde heeft naar het oordeel van de politie een groep opgeschoten jongelui op drie plaatsen ingebroken en een grote ravage aangericht. Onder meer werd een bezoek gebracht aan de kantine van de tennisclub Ma quette, waar niets wordt vermist en wel een grote bende werd veroorzaakt. Ook in het repetitielokaal van St. Caecilia aan de Marquettelaan werd voor zeker tweehonderd gulden schade toegebracht. Uit de kantoren van de afdeling be volking aan de Kerklaan werden twee schrijfmachines meegenomen. Ook hier werd bovendien een grote wanorde ach tergelaten. IJMUIDEN. „Het Leger des Heils is op straat gebaren en als we dan vijftig jaar bestaan moeten we dit ook op straat vieren”. Zo begon zaterdagmiddag op het Marktplein een voorganger van het IJmuidense Leger des Heils een zang- en gebedssamenkomst ter viering van het vijftigjarig bestaan van het korps. Onmiddellijk daarna zette het eigen orkest, dat voor deze gelegenheid versterkt was met leden uit Beverwijk, een vrolijk lied in en er werd met blijheid gezongen. Met blijheid gezongen door de mannen en vrouwen die deze karakteristieke groep in IJmuiden vor men en ook door de verschillende jon- Dat de opvoering zo’n succes werd, had verscheidene oorzaken. Er werd leuk gespeeld en goed gezongen maar ook waren de kostuums, zoals gewoonlijk, weer bijzonder fraai. Bij de Santpoortse Jeugd Operette, die onder leiding staat van mevrouw Scheenaard, heeft bovendien een voort reffelijke gewoonte: na afloop worden de voornaamste liedjes nog eens her haald. Met het gevolg dat iedereen een of ander liedje neuriënd de zaal verlaat. Ditmaal was „Haartje groei” duidelijk favoriet. Mejuffrouw Ria Holt zorgde voor de pianobegeleiding, mevrouw Scheenaard had leuke danj es ingestudeerd. Na afloop was er een stormachtig applaus voor alle medewerkenden: voor Goudhaartje en de troubadour voor het tovervrouwtje, de zes concurrentijes van Goudhaartje en de dwaallichtjes, padde stoelen en de zovele andere rollen, die deze operette tot een rijk gevarieerd geheel maakten. De jeugd zelf zorgde daarna voor het slot, door de volwasse nen te huldigen, die het succes van deze operette mogelijk hebben gemaakt Vrijdag In IJmuiden aangekomen. Autostrada, Goole, Sarno, Leith; Buta- tres, Oporto; Atlantic Bridge, Monrovia, IJmuiden; Pial, Swansea; Demberg, Hartlepool; Joan C., Londen, IJmuiden; Gerlena, Great Yarmouth; Banana, Point I voire; Midhurst, Drogheds; British Li berty, Gefle; Tankmar, Bremerhaven; Regina Magna, Lissabon; Thekla, Par; Stad Wolfsburg, New Orlians; Sylvia 5, Flixborough; Nordkyn, Flixborough; El se Kuhl, Hamburg; Gulf Fleet 2, Cant. Plat; Helga S, Gothenburg. BIOSCOPEN City Theater ijzeren vuist”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn, op Beeckestijn, Vel- sen-Zuid, dagelijks (behalve maandag) 14-17 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, elke dinsdag en donderdag 12- 13.30 uur „Archeologische bodemvondsten” en „In en om de Breesaap” ook na afspraak tel. 02510 - 94159 of 91022. Galerie ’t Hart, Koningin Wilhelminakade 74, IJmuiden dagelijks 10-18 uur. Pieter Vermeulen Museum, in Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, IJmuiden, maandag tot en met vrijdag 10-12 u. en 14- 16.30 uur. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden, maan dag tot en met vrijdag 10-12 u. te bezichtigen. BEVERWIJK. In het clubhuis op de speelvelden heeft de hockeyclub Eechtrop vrijdagavond de jaarvergade ring en voorzitter B. de Heer kon de vijftien punten van de agenda vlot on der de hamer door werken. organiseerd. Er werden voorts verschil lende commissies geformeerd. Het punt contributieverhoging bleek ook geen struikelblok. Voor alle leden, dus ook voor de jeugd, gaat de contributie met 10 per jaar omhoog. In het nieuwe zeizoen zal de nieuwe clubkleding in gebruik worden genomen. gens en meisjes die als adspiirant-leiden in rode bloesjes en blauw-zwarte broe ken en rokjes meetrokken door de stra ten van IJmuiden. Ook een enkele om- staander het Leger des Heils genoot zaterdagmiddag veel belangstelling liet zich tot zingen „verleiden”. Het vijftigjarig bestaan is voorts ge voerd met een heiligingssamenkomst zondagochtqpd in het eigen gebouw, 's middags met een speciale gezinsdienst voor geestelijk gehandicapten, hun ou ders en verzorgers in de Engelmundus- kerk in Oud-Velsen en 's avonds tenslot te met een jubileumsamenkomst in de Legerzaal in de Edisonstraat. SANTPOORT. „Arme Grijsje was het liefste meisje”. Dat was de moraal van de aardige operette van Geertruida van Vladeracken. „Goudhaartje en de troubadour”, die zaterdagavond voor een enthousiast publiek werd uitgevoerd door de Santpoortse Jeugd Operette. Een aanminnig verhaaltje over zeven meis jes, die op zoek gaan naar het gouden haar. De afloop is natuurlijk wel te voorspelen. Het meisje, dat het meest aan anderen heeft gedacht, hoeft het minste succes in het dagelijkse leven, maar uiteindelk wordt de deugd toch beloond en ontdekt de troubadour, dat het ar me gebeukte wezentje dat voor hem in het stof ligt, het gezochte Goudhaartje is. verwijker moest met een gebroken been en een hersenschudding naar het Rode Kruisziekenhuis worden vervoerd. Op last van de politie werd toen de brug geruime tijd voor boten gesloten gehouden. Vrijdag, uit IJmuiden vertrokken. Balbina, Perzische Golf f.o.; Kathe Marie, Hamburg, Ymuiden; Muhlenitor, Cont. Plat, IJmuiden; Hektor, Frederiks- haven; Gabbro, Flixborough; Reestborg, Rotterdam, Beverwijk; Smit Lloyd 3, Cont.plat, Ymuiden; Smit Lloyd 18, Cont. Plat, IJmuiden; Trident Rotter dam; Le Havre; Smit Lloyd 5, Cont. plat, IJmuiden; Johannes Fritzen, Luies, IJmuiden; Trier, Bremen; Olivia Win- ther, 'Bremen; Autostrada, Harwich; Arona, Helsinki; Tor Belgia, Gothen burg; Lykomedes, Rotterdam; Yantarmy, Leningrad; Heinrich S., Duinkerken; Velsen; Djatibarang, Bremen; Kortenaer, Taragona; Penquer, Detroit, Ymuiden; Herman Helene. Aalborg. SANTPOORT. Met hoofdwonden is vrijdag een tweejarig kind uit Santpoort naar het Zeeweg Ziekenhuis gebracht. Het had dit letsel opgelopen toen het bij een aanrijding op de Santpoortse Dreef tegenover het station Santpoort-Noord uit een auto werd geslingerd. Volgens de politie verleende een 51-jarige automobi list uit Santpoort geen voorrang aan de wagen waarin het kind meereed. Deze auto schoof over een verkeersgeleider en kantelde, waardoor het kind naar buiten werd geslingerd. De materiële schade aan beide auto’s was groot. Op het kruispunt Planetenweg-Voer- manstraat verleende zondagavond om streeks half acht een personenauto geen voorrang aan een bromfiets. De bestuur der, een 47-jarige inwoner van Velsen raakte door de botsing aan zijn hoofd gewond, maar kon na behandeling in het ziekenhuis naar huis worden gebracht. Een 39-jarige automobiliste uit Velsen kreeg een hoofdwond toen haar wagen op het kruispunt Hoofdstraat-Westelijke afvoerrit rijksweg 9 werd aangereden. Een 33-jarige Eindhovenaar zou met zijn vrachtauto geen voorrang hebben ver leend. HEEMSKERK. Vier jonge inwoners van Uitgeest zijn zondagmorgen om streeks kwart over tien gewond geraakt bij een verkeersongeval op de kruising Baandert-Maerelaan. Twee 15-jarige meisjes zijn vermoedelijk met een her senschudding in het St. Jozefziekenhuis opgenomen. Twee jongens van respectie velijk 22 en 23 jaar zijn voor onderzoek naar hetzelfde ziekenhuis gebracht. Het ongeval ontstond doordat de 23- jarige Uitgeester als bestuurder van een personenauto volgens de politie geen voorrang verleende aan een 41-jarige Heemskerkse automobilist. De naast deze bestuurder zittende 44-jarige echtgenoot liep bij de botsing een pijnlijke knie op. De twee personenauto’s werden door de kracht van de botsing zwaar bescha digd. Ook een lichtmast werd geraakt en vernield. Daarheen ging vijf minuten later een duo-passagier van een bromfietser, die op de hoek van de Parallelweg met de Buitenlanden tegen een vrachtauto bot ste. Het was een 18-jarige jongeman, die een gecompliceerde onderbeenbreuk, hoofdwonden, een zware hersenschud ding en inwendig letsel had opgelopen. Op de Creutzberglaan reed een brom fietser tegen een bestelauto. Zijn duo- passagier, een I7-jarige Heemskerker, werd met een hersenschudding naar het St. Jozefziekenhuis overgebracht. In zijn terugblik op het afgelopen jaar noemde hij Eechtrop een kerngezonde vereniging, waar op zijn tijd gemopperd wordt, maar waar men ook voortreffe lijke toernooien weet te organiseren. Veel geld wordt uitgegeven aan trainers, waar eigenlijk, met uitzondering van de jeugd, te weinig van wordt geprofiteerd. Men hoopt zo spoedig mogelijk twee nieuwe speelvelden in gebruik te kun nen nemen, waar de 360 leden dan kunnen spelen. Dan zal ook het clubge bouw moeten worden verbeterd en daar heeft men vrijwilligers voor nodig. Het vijfde herenelftal kreeg de sporti- viteitsbeker aangeboden. De jaarversla gen van secretaris D. Honig en G. Mink- horst leverden weinig vragen op. Wel kwam uit de vergadering de vraag naar voren, waarom men nu nog met de gemeente moet onderhandelen over een subsidie die drie jaren geleden tot een bedrag van 189.000 gegeven zou wor den. Het bestuur bleek hoopvol gestemd te zijn ten opzichte van deze toezegging. Bij de bestuursverkiezing stelden de heren D. Honig en W. Tesselaar zich niet herkiesbaar en namen van tegenkandi daten waren niet ingediend. De heer J. Vogelenzang, die al deel uitmaakt van het bestuur, zal het secretariaat waarne men. Zowel de heer Tesselaar als de heer Honig kreeg een geschenk onder couvert aangeboden. Dergelijke envelop pen gingen ook naar de heren Hoogland, Bos en Tesselaar voor de grootse wijze waarop zij het paastoernooi hebben ge- HAARLEM. In verband met het feit dat onze bladen op Hemels vaartdag niet verschijnen, zal de Uit- wijzer-rubriek een dag eerder, dus op woensdag 30 mei verschijnen. Aan kondigingen van concerten, toneel voorstellingen en dergelijke dienen ,.iet de eerste ochtendpost van dins dagmorgen in ons bezit te zijn. Tele fonische opgave blijft morgen moge- Hjk tot 11 uur onder nummer 31 90 53 toestel 225. IJMUIDEN. In IJmuiden hebben slechts 34 zwemmers zaterdag van de gelegenheid gebruikt gemaakt om in het Velserbad aan de Briniostraat te trim men. Een enorme tegenvaller voor de organisatoren. De parkeerterreinen waren overal vol en bij de Seinpostweg maakten nogal veel automobilisten gebruik van de ber men om daar hun wagens kwijt te raken. Velen wenden echter bij hun terugkomst minder aangenaam verrast door een boeteprent onder de ruitenwis sers, uitgereikt door de politie. Het verkeer heeft over het algemeen weinig tponthoud ondervonden. Zondag passeerden vijf en vijftigduizend voertui gen de Velsertunnel, tweeduiuzend min der dan met Pasen. Alleen het verkeer op de Amsterdamseweg liep aan het eind van de middag nogal vertraging op. In een korte tijd werd de brug over zijkanaal C vijf keer geopend voor ple ziervaartuigjes, waardoor een file ont stond vanaf de brug tot aan de parkweg. HaveiteiMaü (Van een medewerker) IJMUIDEN. Vrijdag was de visaan voer in IJmuiden als volgt: 21.50Ö kilo gram tong, 78 kisten tarbot en griet, 373 kisten kabeljauw, 63 kisten wijting, 1032 kisten schol, 95 kisten schar, 52 kisten makreel en 83 kisten varia. Prijzen in guldens. Per 1 kilogram. Grote tong 8.49-8.16, m. tong 9.59-9.28, k.m. tong 9.38-9.14, tong 1 10.54-10.12, tong 2 11.10-9.99, tar bot 9.94-9.49. Per 50 kilogram. Kabeljauw 2 115-110, kabeljauw 3 113-95, kabeljauw 4 113-97, kabeljauw 5 102-71, tarbot 390-218, griet 238-140, schol 1 115-110, schol 2 100-89, schol 3 101-75, schol 4 88-63, schar 53-18, wijting 1 93-76, wijting 2 95-79, makreel 78.20-21.50, rode poon 100-33, krab 56-27, steenbolk 8253. bot 21, horsmakreel 47-33, krukels 43, tong schaar 165-156. Besommingen. Vrijdag zijn de volgen de besommingen gemaakt. UK 1 15.980, 73 14.800, 148 1.000, 172 25.700, 70 470, 200 6.450, 222 20.800, 245 7.830, VD 6 6.550, 9 5.800, 15 1.07 19 7.200, 25 1.600, 77 3.200, 243 4.750, IJM 4 9.740, 15 5.570, 23 7.770, 44 20.500, 49 4.640 EB 28 10.870, GO 26 18.900, KW 178 1.140, SCH 32 3.280, UK 135 en UK 145 7.250, UK 196 en UK 234 10.800. -LJ J Dill 1 11111x1 Xö LJLdll^d Alvl y XVXdX J Uil, Hebe 2, Leer; Tor Scandia, Gothenburg; Rewi, Holdem; Zaanstroom, Felixtowe; Amstelstroom, Shoreham; Vechtstroom, Hull; Pericles, Antwerpen; Magula, Ud- devalla; Tor Hollandia, Immingham; Emsland, Solvesborg, Velsen; Barok, Delfzijl; Stör, Kiel; Vechtstroom, Huil; Pericles, Antwerpen; Magula, Uddevalla; Tor Hollandia, Immingham; Emsand, Solvesborg, Velsen; Barok, Delfzijl; Stör, Kiel; Georgina Everard, Londen; Otto, Poole; Diabas, Wilhelmshaven; Baron Renfrew, Avonmouth; Jean-E, Londen; Boy Mathiessen, R’dam; Jan Tavenier, Halmstad, Zaandam; Hugo Selmer, Zondag aangekomen. Martha Friesecke. Poole, Velsen; Fal mouth, Laplata; Bischofstein, Bilbao; Otto, Bremen; Zonnekerk, Bremen; Smit Lloyd-18, Cont. Plat, IJmuiden; Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Helena Schepers, Oslo, IJmuiden; Lydia, Ant werpen, IJmuiden; Ancona Antwerpen; Granit, Flixborough; Hondsbosch, Bos ton, Zaandam; Hemel. Dagenham; Este- lal Boston, IJmuiden; Subro Venture, Greenwich IJmuiden: Niedersachsen, Hamburg; Brinds, Poole, Velsen; Dorit Lea, Drammen, IJmuiden: St. Paul, Vlis- singen; Poljamy, Vyborg, Velsen; Irene Clausen, Kleipeda; Elbe, R’dam; Poole; Niedermehnen, Poole, Velsen; Gabbro, Flixborough; Steinbukk, Bergen; Bills— borg, R’dam; Hein von Bargen, Flixbo rough; Rijnborg, Hudiksvall; Nassau- borg, Ixpila; Zeta, Hamina, Velsen, Zondag vertrokken. Tor Anglia, Immingham; Free En ter - prise-6, Dover; Theron, Hamburg; G. Gerlena, Narvik; Lemoncore, Las Palmas; Maritme Harmony, Tubarao; Lord, Wile; Amstelstroom, Shoreham; Petria, Ant werpen; Levem, Whitby, IJmuiden; Tod Head, Syracuse, IJmuiden; Otto, Bre men; Cape Tide, Leith Dorrit Lea, Abid jan, IJmuiden. Maandag aangekomen. Oosterdok, Leixoes, Zaandam; Ruth Dieter, Gruvon; Wieland, Kristineham; Smit Loyd-3, Cont. plat, IJmuiden; Ma rathon, Bremen. Maandag vertrokken. Gulf Miss, Cont. Plat; Valiant Tide, Cont. Plat; Paris Theriot, Cont. Plat; Robert Alaroi, Cont. Plat; Smit Enter prise, Cont. Plat; Smit Pioneer, Cont. Plat. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) Dinsdag 20.15 u.; Postaal Genoegen met drie éénakters t.w. „De dolle hond”, „Arme rijken” en „Het kamerschut’’. Coornhertlyceum (Chrysanthenumlaan). Dinsdag 2015. u. Spelgroep Heemstede met „Pas op dat je geen woord zegt”. MUZIEK Grote of St. Bavokerk (ingang Oude Groen markt 23) Dinsdag 20u.: Orgelconcert door Piet Kee. Kathedrale Basiliek St. Bavo (Leidsevaart) dinsdag 20u. Slotconcert door Noordhollands Phllharmonlsch Orkest ter ere van 75-jarlg bestaan. BIOSCOPEN Cinema Palace (gr Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u.: „Azen zijn troef". 14 Woensdag 13.30 u: „Mijn vriend Trigger", a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Meisjes die denken dat alles mag”, 18J. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u. .De ijzeren vuist” 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 19 en 21.15u: „Turks fruit”, 18j. Studio (Gr.Markt) 14.15, 19 en 21.30u: „Caba ret", 18J. Woensdag 14.15 u: „Tarzan en de jungle boy”, a.lm TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (gr. Heiligland 62). Per manente tentoonstelling Hals’ meesterwerken en Haarlemse school van de 16e t.m. 19e eeuw. Prentenkabinet Expositie etsen van Jan Willem Post, t.e.m. 3 juni. Zondag 13-17 u, ma. t.e.m. za. 10-17 u. Extra avondopenstelling van 20.30-22.30 uur t.m. 3 juni. Teylers Museum (Spaarne) Speciale ten toonstelling van Jacobus van Looy, Perma nente tentoonstelling schilderijen uit 19e en 20e eeuw, tekeningen uit Hollandse, Franse en Italiaanse school, mineralen kristallen, histo rische Instrumenten, fossielen e nz. Geopend dinsdag t.m. zaterdag 10-16 u. le zondag v.d. maand 13-16 uur. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 121) Kunst In bruikleen met koopte- goed. In mei: keramiek van Jaap Domisse. Geopend dinsdag t.m vrijdag 13-17 u, don derdagavond 20-22 uur. Kathedrale Basiliek St. Bavo (Leldsevaart), Hele maand mei. tentoonstelling over de bouw van de kathedraal. Geopend 9.30-12 en 14-16.30 uur. Tot 1 oktober de Schatkamer te bezichtigen van 10 30-12 en 14.30-16.30 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Permanente tentoonstelling van oude religieu ze kunst Geopend dinsdag t.m. zaterdag 10- 12.30 u. en van 14-17 uur. Cruquiusmuseum (Ringvaart, Heemstede). Geopend maandag t.m. vrijdag 9-17 uur zater dag 9-12 uur. Zondag gesloten. De Preekstoel (Ingang Gasthuispoort, Kleine Houtstr.) Tentoonstelling religieuze voorwer pen Geopend dinsdag donderdag en zaterdag van 10-12.30 en 14. 16.30 uur. Vleeshal. Vishal en Hoofdwacht (Gr. Markt.) Men Sagh Haerlem bestormen. Ter gelegen heid van het beleg van Haarlem 1572-1573. Geopend van 10-17 u. zondag 13-17 u. T.e.m 17 juni. Galerie Kunst voor U (Warmoesstraat) Ma ria Beerepoot met schilderijen etsen, teke ningen en wandkleden. Geopend di. t.e.m. za. 9-18 uur t.e.m. 2 juni. Galerie T Bakenessergracht 67, tel. 321S27( Expositie schilderijen en tekeningen van di verse kunstenaars. Geopend uitsluitend na telefonische afspraak Galerie Mare (Wolstraat 18) Tentoonstelling schilderijen, aquarellen van Cor Dik, Perma nente tentoonstelling beelden van Nic Jonk, gouaches Ans Wortel, Joop van den Broek, John Verberk en Mare Jonk. Geopend di. t.e.m za 11-17 u. en zon 14-18 u. Galerie El Lotus (Pieter Kiesstraat 33) Ten toonstelling werk van Wldeux met abstracte schilderijen en Jan van Tol met hout-plastie- ken Petit Cabinet- Rie van Goor met meta morphose van een portret. Geopend dl. woe., vrij en za. 12-17 u. dond. 16-21 u. T e.m. IS juni. Galerie Eylders (Haltestraat 77, Zand- voort) Tentoonstelling werk van de schilder Huib van Vugt en de beeldhouwer Jan Mul der. Geopend dag. 13-17 uur. Tot en met 3 Juni. DIVERSEN Wijkcentrum Europawljk (Laan v. Angers 5) spreekuur sociaal raadsman- dinsdag 10-12 uur en vrijdag 14-16 uur. IJMUIDEN. Het zal niemand vreemd voorkomen dat het afgelopen weekeinde veel mensen naar IJmuiden zijn gekomen om op het strand en op de pieren te genieten van het schitterende weer. Vooral afgelopennzondag is het met het strandbezoek zeer druk geweest. De Velsense politie sprak zelfs van een topdag. Hamburg, IJmuiden; Fred Everard, Hamburg; Tor Anglia, Gstenburg; Sta- venis, Grimsby; Sagitta, Boston; Pallas, Bremen; Titan Service, Conit. Plat, IJ muiden; Adolf Vinnen, R’dam; Toltek, R’dam; La Paloma, R’dam; Novel, Par; Levem, Whitby, IJmuiden. Zaterdag vertrokken. Banana, Bremen, Tankmar, Hamburg; Gulf Fleet 2, Cont. plat; Sneholt, Cabo Rojo, Oemberg; Vega de Loyola, Bilbao, IJmuiden; Joan-C. Londen; Butatree, Lissabon; Ferside, Emden; Middhurst, Bremen; Sil ja Dan, Great Lake; Tor Hollandia, Gotenborg; Jointyne, Flixbo rough; Tor Scandia, Antwerpen; Hele nes, Seven Islands, IJmuiden; Magula, Kirkennaess; Blenheim, Kristiansand; Nordkyn, Flixborough; Birkenstein, Christobal; Barok, Oslo; Marjan, Rouan; Thea-K, Kopenhagen; Stör, Bremen; Re gina Magna, Oslo; Emsland, Solvesborg, IJmuiden Sylvia-6, Flixborough. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.; .Africa erotica”, 19.45 u.: „Quo vadis”. Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 „De ijzeren vuist”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (Huize Schey- beeck, Veiserweg 2). Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510- 25120. IJMUIDEN. De nieuwe predikant in de gemeente Velsen, ds. L. G. Mulder heeft zondag, na de bevestigings- toespraak van ds. D. J. Spijkerboer, betoogd dat hij in elk geval geen herder wil zijn in de betekenis, die men daar meestal aan toekent. Een herder veron derstelt een kudde schapen, en zo wil de nieuwe voorganger zijn gemeente beslist niet te zien. Het gebeurt veel te veel dat jongeren niet meer in de kerk komen omdat daar predikant en kerkeraad alles bepalen, en alleen maar van eenrich tingsverkeer sprake is. De jongeren willen dialoog, zij vragen discussie. Overigens meent ds. Mulder dat men de taak van een dominee ook niet te eng-kerkelijk moet zien. In de gemeente zal moeten gesproken over de problematiek van de welvaart, over de sexuele moraal, de medische ethiek, de ontwikelingslanden en de ar beidsverhoudingen. Ten aanzien van al deze problemen past geen word van de herder voor de predikant om de eenvou dige reden dat dit zou suggereren dat hij de weg weet en dat is nu eenmaal niet zo. Natuurlijk, hij kan een stuk exegese brengen, maar als het op de toepassing aankomt is hij ondeskundig. Daarom is de predikant een assistent, een hulparbei- der, die de gemeenteleden mag helpen de weg door het leven te bepalen”. Ds. Mulder besloot met de opmerking, dat de geschiedenis (Exodus 3:2) laat zien dat spreken en doen voor God hetzelfde is. In het Hebreeuws is het woord voor belden gelijk. „Wie Gods spreken verstaat wordt in beweging ge bracht”. De bevestigingsdienst werd onder meer bij gewoond door wethouder M. Roessingh, vertegenwoordigers van de Raad van Kerken, en een uitgebreide afvaardiging uit Hilegersberg, de vorige gemeente van ds. Mulder. U kunt mij noteren als abonnee en ik ontvang de krant dan de eerste 14 dagen GRATIS. C} per maand, per kwitantie f 9.30 per kwartaal, per giro/bankf 27.-^ tüi'iS: f.rt'Y.’. jpsH'j i 3g «ga® ADRES: WOONPLAATS:

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4