Tweede Velsertunnel pal ten oosten van bestaande SPIJKER maar Man bekneld op saaie de Vilder Bisschops- toernooi op DEM-terrein Rijksweg 16 ter discussie Nu sparen bij de Nederlandse Credietbank Zeewijk prikt vrolijk door Vrolijke fantasiefiguren schoolmuren Nederlandse Credietbank (fc 2^! Jong tafereel in het bos s» IS! :LEURIGE I VITRAGE Bejaarden de prijzen wandelen mooi Velsen Perl juni tarieven omhoog tot Vier avonden Ja! voor uw venster in in fell Ju gig ij 6 yR r Vragen PvdA-fractie Velsen over rijksweg 16 53/4 6V2 63/4 7 71/4 4-7 Snelliusstraat 23-27, IJmuiden Telefoon 1 56 53 Kromhoutstraat 56, IJmuiden Telefoon 1 71 50 Nieuwe vitrage, licht en levendig, frist uw hele woning op! In onze kollektie vindt u pasklare dessins voor ieder raatn! Termijnspaarrekening 2 jaar vast Termijnspaarrekening 3 jaar vast KLIMSPAARREKENING Het ideale en unieke spaarplan. SPECIALISTEN IN DEKORATIESTOFFEN Termijnspaarrekening 12 maanden opzegging Termijnspaarrekening 4 jaar vast Termijnspaarrekening 5 jaar vast HE maak leidei verhe bugel nu ei ware: hedei en vc vrije kend VRIJDAG 1 JUNI I Ok Nieuw% W J (Van een onzer verslaggevers) F EL' die sh Slim, Schiplaan tel. 510 Zwenne, Schiplaan 9 Hazevlak tel. 82 206 Keetberglaan Timmer de NCKI3Z.3K23O- werd Sterns Kunst de ho< de Zaï weinig een saaie bedoening en wilden daar graag wat aan doen. De leerkrachten konden dit initia tief wel waarderen en werkten sa men met de iongens en meisjes de plannen uit. In twee dagen hebben voorname- VELSERDUINWEG 173 IJMUIDEN TEL. 02530-12346 Dez goede belang naar uit Be afdelii Zuid-1 Beyer in br; duivel voor eerste goed stemd' mevr. 17197. Mevr. Boei versch tres, c die zie grote als ee tenslot sjees. maitre stond, met e< cha-ch gooide van d< De maarsi de mie uit ’s major tjes hi enseml hoogte Oefeni al doe Rumbi De kanari ten ir ritme” drie 1: gend i De bevatt waarir vielen aflopei maar i In de enkele „Groot tes de verder nummi hantee combi) Bij team muziel door 1 einde vuurw eenvoi gaven, Leiden pijperl perfec: hondei manne in de niging dienst» Caecil: denare Ook ii komst orkaar tang c Zate korpse en Ge zal w eigenli tie va: ENKELE WEKEN GELEDEN heb ben leerlingen van de Clara Stem school aan het Moerbergplantsoen krijt, kwast en verf gegrepen om de muren bij het speelpleintje een wat vrienC.-'ijkcr aanzicht te geven. De kinderen venden hun pleintje maar Het Want van d optred ten in rijke grote met ei dag b tribun gewon fraaie Dr. P klanke 's midc ’s avon GEZIEN OP EEN stukje wei aan de Duin en Kruidbergerweg in Sant poort: een pony met een allerliefst veulentje. Pony zelf eet brood uit het vuistje maar houdt de blik vanuit de ooghoeken waakzaam gericht op haar jong, dat allergemakkelijkst in het gras ligt en zich nauwelijks iets van de belangstelling aan toevallige voor bijgangers lijkt aan te trekken. Zo maar eens een heerlijk jong tafereel in Kennemerland, waar het na een aarzelend voorjaar toch even zomers werd. De kinderen die zich onder leiding van een groepje milieubewuste vol wassenen verenigd hebben in de Zee- wijk-groep MAO (met z’n Allen Op geruimd) hebben als confrontatie met werkelijke natuur en als gezonde verpozing na opruimwerkzaamheden in hun eigen woonwijk, een heerlijke middag doorgebracht in de Kennemer- duinen. lijk leerlingen van de vijfde klas levensgrote kleurrijke fantasiefiguren geschilderd die de voorbijgangers van ver vriéndelijk aankijken en het spel van de kinderen van zeer dichtbij volgen. Misschien een leuk idee voor andere scholen. Een eerste prijs met eervolle ver melding kwam er uit de bus voor het eerstgenoemde koor, dat 354 punten verzamelde, eveneens een eerste prijs was voor Breezicht weggelegd met 304 punten. Beide koren stonden on der leiding van Jeanne van Asselt. HUMANITAS uit Beverwijk verza melde met de vertolking van De Zwaluwen en ’t Ros Beyaart maar liefst 369 punten, goed voor een eer ste prijs met lof. Bovendien behaalde dit koor het hoogste aantal punten van alle deelnemende koren. Bijzon dere waardering had de jury voor de uitstekende leiding van de dirigent. Dit succes wil het Beverwijkse koor graag prolongeren op andere con coursen. Bejaarden die willen mee zingen zijn daarom welkom op de repetities, elke maandagmiddag om 14 00 uur in de Humanitasflat aan de Waranda. Wandelsportliefhebbers opgelet! De jaarlijkse avondvierdaagse van de Noordhollandse Wandelsport Bond zal dit jaar voor de dertigste keer wor den georganiseerd. De Avondvier daagse begint op dinsdag 5 juni en duurt tot en met vrijdag 8 juni. Er wordt dit jaar weer gestart vanaf gebouw De Meerpaal aan de Wijker- straatweg in Velsen-Noord. De start is open vanaf 16.30 uur. Zorgt U voor gemakkelijke wandelschoenen. Er kan voor deze avondwandelin gen nog worden ingeschreven bij H. C. Smit, Lange Nieuwstraat 408, tele- fooon 13024; I Mulders, lepenstraat 10. W. Huijer, Sparrenstraat 29, C. J. Koks, Eenhoomstraat 18; en in Vel sen-Noord bij Mevrouw Assendelft, Ir. Krijgerstraat 17; in Beverwijk bij mevrouw Wenning, Lekstraat 33. Voor senioren-wandelaars is start om 18 00 uur. Op het nationaal concours voor bejaardenkoren, dat het jongstleden weekeinde in de Vlaswiek te Apel doorn werd georganiseerd, hebben het Algemeen Velsens Bejaardenkoor en het Breezichtkoor, uit IJmuiden, evenals het Beverwijks Bejaarden koor Humanitas zich stevig in de prijzen gezongen. Ongewijzigd blijven: Bankboekje Spaarrekening Termijnspaarrekening 3 maanden opzegging Termijnspaarrekening 6 maanden opzegging Jeugdspaarrekening Zilvervloot Suggesties en wensen over en bezwaren tegen het tracé dienen uiterlijk voor 1 augustus gericht te worden aan het secretariaat van de Raad van de Water staat, Koningskade 4 in Den Haag Dege nen die zich voor 1 augustus tot Rijks waterstaat hebben gewend krijgen de gelegenheid hun standpunt toe te lichten op openbare hoorzittingen op 27 augus tus ’s morgens om elf uur in hotel De Beurs in Hoofddorp en ’s middags om vier uur in vrijetijdscentrum De Slof, Raamveld 2 in Beverwijk en op 3 au gustus ’s middags om vier uur in Die Raeckse.Instanties die door de Wegen commissie van de Rijkswaterstaat wor den uitgenodigd kunnen hun visie ken baar maken op 30 augustus om tien uur ’s morgens in Die Raeckse EXCELSIOR STOFZUIGERS ”één brok degelijkheid. Bij ons reeds een Excelsior stofzuiger type 6710 voor 199- VELSEN. Door de Partij van de Arbeid-radasleden F. J. Grijzenhout, J. Jansen en J. H. Porck zijn vragen ge steld aan het college van burgemeester en wethouders met betrekking tot plan nen voor de aanleg van een tunnel op korte afstand ten oosten van de Velser tunnel. De vragen luiden: Hebben burgemeester en wethouders kennis genomen van een bericht in de Nederlandse Staatscourant van 22 maart jr., waaruit blijkt dat het Rijk open staat voor het eventueel bundelen van de ontworpen Rijksweg 16 en de ooste lijke Randweg langs de Kennemer-ag- glomeratie? Zijn burgemeester en wethouders het met vragenstellers eens, dat de gedachte twee ontworpen wegen tot één verkeers ader te bundelen, gunstig gewaardeerd mag worden? Hebben burgemeester en wethouders kennisgenomen van een artikel in de Haarlems Dagbladcombinatie van 11 mei jl., waarin gemeld wordt, dat de portefeuille-houders planologie van de colleges van Burgemeester en Wethou ders Van de Zuid-Kennemergemeenten een gezamenlijke voorkeur hebben voor variant 4 voor het tracé van Rijksweg 16 de west-variant derhalve waar bij deze weg in Kennemerland gebun deld zal zijn met de oostelijke Randweg langs de agglomeraties Velsen-Haarlem? Kunnen burgemeester en wethouders het met vragenstellers eens zijn, dat realisatie van variant 4, waarbij op kor te afstand ten oosten van de Velsertun nel een tunnel geprojecteerd is, voor de Velsertunnel een aanzienlijke ontlasting zal kunnen inhouden en dus een verbe tering voor het lokale verkeer met zich zal brengen? Zijn burgemeester en wethouders het met vragenstellers eens, dat realisatie van variant 4 de agglomeratie IJmond- Haarlem zal kunnen ontlasten van veel doorgaand Noord-Zuid verkeer, waar door het verkeer in de agglomeratie beter afgewikkeld zal kunnen worden? Indien burgemeester en wethouders de voorgaande vragen bevestigend beant woorden en zich derhalve zouden uit spreken voor variant 4 samenbunde ling Rijksweg 16 en Oostelijke Randweg en graven van een tunnel op ongeveer 1,5 km ten oosten van de Velsertunnel willen zij dit dan kenbaar maken aan de Kennemergemeente en aan het Rijk? BEVERWIJK. Woensdagmiddag te gen twee uur is een 23-jarige werknemer van een construktiebedrijf aan de Lijn- denweg bekneld geraakt onder een val lende stalen dinbalk. Hij is met een bekkenfraktuur in het Rode Kruiszie kenhuis opgenomen. BEVERWIJK. Op de terreinen van de voetbalvereniging DEM aan de Hof- landerweg wordt op zondag 3 juni de voorronde verspeeld in het bisschopstoer- nooi van het district West 1 van de NKS-afdeling voetbal. I poule A van deze voorronde komen onder meer uit de clubs AFC’34, DCG, DEM en Utrecht A. De clubs Volendam, Oriënt, HBC en Utrecht B zijn ingedeeld in poule B. De namen van de deelne mende verenigingen uit de afdeling Utrecht zijn nog niet bekend. De deelnemende verenigingen worden om kwart over elf ontvangen en om kwart voor twaalf begint het toernooi- De finale tussen de winnaars van poule A en B wordt om vijf uur gespeeld. De winnaars van deze finalewedstrijd komt uit in de landelijke finale, welke dit jaar in het Noord-Brabantse Zeven bergen wordt verspeeld. De bisschop van Haarlem, mgr. Th. Zwartkruis, heeft toegezegd de Mgr. Do- dewaardbeker aan het winnende team van deze landelijke finale uit te reiken. Onder leiding van twee natuur- wachten wandelden ongeveer dertig kinderen met tien begeleiders door het uitgestrekte natuurgebied, waar hun het een en ander werd verteld over kruiden en planten die daar groeien en over de vele door de storm gevelde bomen. Ze zagen me nig konijntje dartelen en mochten op gepaste afstand jonge vogeltjes in het nest bekijken. Waar zij zich vooral over verwonderden was dat er nog kikkers werden gezien en gehoord, en dat komt steeds minder voor, aldus één der dames van de werkgroep. De orchideeënvelden in de Kennemerdui- nen stonden nog niet in bloei, maar de groep weet nu dat zij daarvoor in juni terecht kunnen- Op dinsdaga vond 19 juni kunnen volwassenen deze fraaie bloemenvelden gaan be wonderen. Daarvoor is al een af spraak gemaakt met de Natuurbe- schermingscommissie Zuid-Kenne- merland. Maar buiten deze vrolijke verpozing om gaat de papierprikactie in Zeewijk onverminderd voort. Het vuil wordt nog steeds uit de plantsoe nen geprikt. „Dat het echt wel hard werken is, merken de kinderen na afloop wel. We zien dan ook dat onze wijk weer is opgeknapt, maar we weten ook dat er toch nog veel mensen zijn die nog steeds veel rommel zomaar neergooi en”, aldus de werkgroep MAO, „Al dez» mensen willen we vragen Meisjes en jongens die ook in de vakantie willen helpen met papier prikken, kunnen zich opgeven bij: HAARLEM. De Raad van de Wa terstaat heeft bekend gemaakt dat de plannen voor het tracé van Rijksweg 16 tussen Hoofddorp en Assendelft tot 20 juni ter inzage liggen in de secretariëen van Assendelft, Beverwijk, Haarlem, Haarlemmerliede en Spaarnwoude, Haarlemmermeer, Heemskerk, Heemste de en Velsen. Over de nota betreffende dif tracé zal Rijkswaterstaat voorlichting geven op 18 juni om acht uur 's avonds in hotel De Beurs, Kruisweg 1007 in Hoofddorp, 25 juni acht uur ’s avonds in Pius X College, Biillerlaan 2 in Bever wijk en 28 juni acht uur in Die Raeckse, Raaks 1-3 in Haarlem. mevr. v. Zeelt, Kruisberglaan 143 tel. 18207- Mevr. Wilbie Kruisberglaan 145 tel. 14348. Mevr. Nijdam Gurvenlaan J6 tel. 16979. Mevr. Costers 13082. Mevr. Hoek Dennekoplaan 68 tel. 10867. Heer tel. 17925. Iedereen is hartelijk welkom, want er is (helaas) genoeg te doen. HEE is vo< X- r kruimels - -V. 474% 41/4% 43/4% 51/4% 61/4%

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 6