FRIEZEN EN LEIDENAREN FAVORIET IN SHOWFESTIJN Heemskerkse To er-In organisatoren Demonstratie rekenen op bevolking en weergoden met tijgerkooi Wilhelmina onttroond in concertwedstrijd Hoogoven- concert in sporthal Van Praag MARKTPLEIN 44 IJMUIDEN Telefoon 1 55 01 Uitslagen Hemelvaartsdag prij» le* le le le le le le le 2e 3e ■1 l'KSS Èllfc CARAVANBEDRIJF «ii Vietnambeweging Speciale Pinksteraanbieding TERLENKA REGENMANTELS 59.- VRIJDAG 1 1973 JUNI 7 VELERLEI ACTIVITEITEN IN CENTRUM, GROENSTROOK EN OP EUROPAPLEIN (Van een onzer verslaggevers) Kunstmarkt Volksdansen Wegens ontbreken van opvolger Neksloot aan grote rijksweg in het westen des lands. BRIEVEN onder no. 5317 brueau van dit blad. Ruime woning direkt te aanvaarden. Soepele voorwaarden. TER OVERNAME AANGEBODEN maïtr» HEEMSKERK. Met de opening van de expositie „Duin en Water” in het tentoonstellingsgebouw aan de C. Huygensstraat zal burgemees ter H. Nielen van Heemskerk vrij dag 22 juni het plaatselijke Toer-In activiteitenprogramma inluiden, dat de Heemskerkse ingezetenen tot en met 16 augustus vrijwel ieder week eind verstrooiing moet kunnen bie den. Dit activiteitenprogramma, dat eind vorig jaar door de Culturele Groep Heemskerk bij de sectie cul tuur van de Gemeenschapsraad werd ingediend, is in nauwe samen werking tussen CGH en Gemeen schapsraad uitgewerkt, terwijl voor de organisatie van ieder evenement aparte werkgroepjes werden ge vormd waarin naast CGH en Ge- meenschapsraadvertegenwoordigers ook vrijwilligers, Europapleinwin- keliers en VVV-leden zitting heb ben genomen. HEEMSKERK. Wilhelmina uit Heerde is onttroond. „Eendracht maakt macht” uit Oudega behaalde nog meer punten en is nu de trotse leider geworden in de Klaroen 1973-concertwedstrijd. Deze fanfare, met verheugend veel jonge leden, blonk uit door fraai klankevenwicht. De bugels klonken mooi, de saxofoons speelden fijntjes, al was hun klank zo nu en dan wel wat dun. In het verplichte werk, „Sirius” van F. Wright, waren sommige overgangen niet gaaf en ook waren er wel wat ongelijk heden te bespeuren, maar over het algemeen was de uitvoering zeer correct en vooral zeer muzikaal. Met name het slot was overtuigend. Ook in het vrije werk „Choreografische fantasie” van Poot was het ensemble uitste kend op dreef. s. ,g z Franeker Franeker De Sternse Slotlanders uit Franeker. ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) KEES MAAS ADVERTENTIE KEES MAAS De expositie „Duin en Water” een co- produktie van het NIVON, PWN, RID en de werkgroep milieuhygiëne, zal van 22 juni tot en met 16 augustus voor het publiek zijn geopend. Bezoekers van de- Ab Hojstee, alias Palus, alias Hildebrand Brom: 21 juli op het Europaplein. EF 1B SVF EF SVF UB 3F 3B 3H 2F HEEMSKERK. Vanavond geven de Hoogoven Harmonie en het Volendams Operakoor een gezamenlijk concert in de Heemskerkse sporthal. prijs le le 2e 22,5 22,5 24 22,5 24 22,5 punten 148 145 131 21 22 18 maitr» 22 21 maïtr» 27* 23* 24 26 23,5 21 Deze wrede terreur zou door de Ame rikaanse president worden gesteund met wapens, munitie, financiële en economi sche steun. Onder meer zou de bouw van 384 nieuwe tijgerkooien zijn gefi- nanoierd met 400.000 Amerikaanse dol lars. De Brede Vietnambeweging, die op 10 april een aktie startte voor de politieke gevangenen en vluchtelingen in Zuid- Vietnam, is een bundeling van plaatse lijke „breed” samengestelde Vietnambe- wegingen. Met „breed” wondt bedoeld, dat de plaatselijke groep steun en mede werking ontvangt van afdelingen van politieke partijen, kerkelijke en maat schappelijke organisaties en aktiegroe- pen. divisie 2M IM JM 25,5 24 19,5 Het was ook een dag vol contrasten. Want tegenover het martiale marcheren van de Leidenaren stond het ludieke optreden van de Friezen, men zag orkes ten in stemmige kostuums en in kleur rijke pakjes, er waren bands met een grote instrumentenvariatie en korpsen met enkel trommels. In de loop van de dag bevolkten duizenden bezoekers de tribunes. 102 99 102 97,5 97 95,5 90 86,5 86 84 vrij 162 156 149 141,5 144,5 147,5 140,5 152,5 127 114,5 209 205 199 196,5 194,5 193,5 192,5 176,5 172,5 168 prijs 2e 2e prijs le le le le le 2e totaal 327 315 296,5 296 292 291,5 288 288 257 235,5 1T EWT T EWT 1T 2T EWT 2T 1T JT divisie 2H 3H divisie EWS IS EWS EWS IS 2S afd. verplicht 165 159 147,5 155 147,5 144 147,5 135,5 130 121 Deze donderdag kon men van vele goede prestaties genieten. De grootste belangstelling ging vanzelfsprekend uit naar de tweestrijd tussen twee korpsen uit Beyerland, die beide in de superieure afdeling uitkomen. „Crescendo” uit Zuid-Beyerland en „Harmonie” uit Oud- Beyerland moesten beide de „Rhapsody in brass” van D. Goffin spelen. Een duivels moeilijk stuk, dat beide korpsen voor grote problemen plaatste. Bij het eerste korps kon men genieten van zeer goed technisch spel, maar de saxofoons stemden niet geheel, en over het al- Met deze demonstratie wil men fel protesteren tegen de voortzetting van het onderdrukkingssysteem door presi dent Thieu en het aandeel, dat de Ame rikaanse regering heeft in het Zuidviet- namese gevangenissysteem. lijk voor beide korpsen. Het verschil ontstond in het vrije werk. „Crescendo” speelde de tweede rhapsody on Negro Spirituals van Eric Ball en het deed dat voortreffelijk. „Harmonie” kwam in „Spartacus” van Scassola wat minder uit de verf, en daarmee was de overwinning in de onderlinge strijd van „Crescendo” bezegeld. Opmerkelijk was dat er deze middag drie brassbands achter elkaar aan bod waren. Deze combinatie bleek succesvol, want alle drie korpsen haalde een eerste prijs. Dat de wat eenvoudiger brassband wat minder kwetsbaar is kwam hier duidelijk uit de verf. Overigens is de klankkleur van een goede brassband al tijd weer een feest voor het oor. Groot was deze middag de belangstel ling voor de concertwedstrijd. Drommen bezoekers konden worden genoteerd, maar er was zoals bij deze wedstrijd gebruikelijk wel een aanzienlijk ver loop. Maar ook de vaste kern van de luisteraars was groter dan bij vorige gelegenheden. ze Panorama Mesdag-achtige tentoon stelling kunnen dagelijks met een Jan Plezier een rijtoer door het duingebied maken. Zaterdagavond 23 juni verzorgt Marie-Cécile Moerdijk een concert in de Hervormde Kerk van Heemskerk. Volgens de initatiefnemers werden kort na het tekenen van de wapenstil stand in Zuiid-Vietnam een aantal maat regelen genomen, waardoor iedereen, die niet sympathiseerde met het Thieu-be- wind kon worden gearresteerd en op onmenselijke wijze gevangen gezet. gemeen was de klankkleur van dit korps niet geheel overtuigend. Het hoge koper werd vaak overstemd. Uitstekend was het slot. „Harmonie” bleek technisch de even knie van „Crescendo”. Dit korps heeft wat minder rigorreus aan verjonging gedaan, en daardoor was het hoge koper wat beter bezet. De ene sopraansaxofoon was echter geen partij voor hen, en daardoor was de klank soms wat zuinig. Het slot van het verplichte werk kwam er bij dit korps niet al te best uit en daardoor was de beoordeling vrijwel ge- Vele tientallen Heemskerkers hebben zich de afgelopen maanden achter de schermen mei de organisatie van dit toer-In Heemskerkprogramma bezig ge houden, waarbij Ab Timmer (Gemeen schapsraad) tekende voor het muzikale gedeelte en Ben Hoogendijk de eind verantwoordelijkheid van alle andere manifestaties voor zijn rekening nam. Ongelooflijke hoeveelheden werk zijn en dienen nog te worden verzet, waarbij de organisatoren een positieve belangstel ling van zowel de weergoden als de Heemskerkse bevolking hopen te mogen verwachten! Van 10.30 tot 17 uur op zaterdag 7 juli worden in Heemskers centrum volks- dansdeomstraties gegeven. Het voorlopi ge programma van dit gebeuren, groten deels door de volksdansgroep Assumburg voorbereid, vermeldt van 10 tot 11.30 uur korte optredens door alle aanwezige volksdansgroepen, van 11.30 tot 12.30 uur een openbare volksdansles, van 12.30 tot 13.30 uur muziek met bij voldoende belangstelling volksdansdemonstraties, van 13.30 tot 14 uur een optreden van de tienerdansgroep Assumburg, van 14 tot 14.30 uur een optreden van de Amster damse groep „Ricardo en the Aziz” met een limbo- (onder steeds lager hangende fakkels doordansen) en een Afrikaanse Godendans, terwijl de rest van de mid dag wordt gevuld met een non-stop dancing programma, eventueel afgewis seld met nogmaals een openbare volks danste®. Biij slecht weer zal worden uit geweken naar de Dr. Prinsenhal. Op 14 juli verzorgen Julien Coco en Magdalena Kuhn een concert in de Hervormde Kerk, aanvang 20 uur. Op 21 juli kunnen de Heemskerkse kinderen genieten van de „Avonturen langs de weg van Oebele naar Hame ien”, geënt op de populaire kinderseries „Oebele” en „Kunt u mij de weg naar Hameien vertellen meneer”. Alle tv-co- ryfeeën Rob de Nijs, Ab Hofstee, Loekie Knol, Martin Brozius en Ria Verda werken aan dit programma, dat van 13.30 tot 16 uur op het Europa plein zal worden opgevoerd, mee. Het Heemskerkse Toer-In programma, dat vanmorgen werd gepresenteerd, om vat onder meer een drietal concerten in de Hervormde Kerk te Heemskerk, een kunst- en ambachtsmarkt op het Nielen- plein en omgeving, een kunstmarkt op het Europaplein, volksdansdemonstraties op het Kerkplein en sportmanifestaties in de groen- of recreatiest'rook nabij de Laan van Assumburg. Een week later, zaterdag 30 juni, ope nen wethouder A. F. M. van Herpen en Hoogoven-schaaktoemooi gastvrouw» Elly Nol gezamenlijk de grote kunst- en ambachtsmarkt, die van 10 tot 18 uur in Heemskerks’ centrum zal worden gehou den. De markt zal worden bezocht door een vijftigtal kunstenaars en ambachts lieden uit heel Nederland, onder wie zich bevinden batik spinsters, vervaari- gers van sieraden, hout- en leerbewer- kers, een calligraaf, vervaardigers van keramiek en marionetten en de dichters groep „De Opwenteling” uit Eindhoven, een stichting die in eigen beheer gedich tenbundels uitgeeft. Voorts treft men op de maikt aan de Amsterdamse Dam-poppenkastspeler Jan Kersbergen, de folkgroep van Herman Herbé, een stand van het buurt- en clubhuiswerk uit Heemskerk, een creati- viteitstent waar jong en oud het finger- pain'ten kan beoefenen, een terras en een consumptiekraam. De algehele lei ding van de kunst- en ambachtsmarkt berust bij Heemskerker Ben Hoogendijk, lid van de Culturele Groep Heemskerk en van de sectie cultuur van de Heems kerkse gemeenschapsraad. Zaterdag 28 juli, van 10 tot plus minus 17 uur vinden in de groen- of recreatiestrook nabij de Laan van As sumburg sportdemonstraties plaats. Daarnaast worden polstokverspringwed- strijden over de Neksloot gehouden, en kan men zich bij de VW laten inschrij ven voor skelterraces (van 10 tot 12 uur) en rolschaatswedstrijden (van 14 tot plusminus 17 uur) op het verkeerscir- cuit. Om 14.30 uur weerklinkt het start schot voor een zeveneneenhalve kilome- Boeiend was de dag ook vanwege de verschillende spectaculaire tamboer-mai- tres, die optraden. Men zag een Fries, die zich beijverde zijn pupillen met een grote wekker wakker te maken, ze later als een groep tuigpaarden mende, en tenslotte trots werd rondgereden in een sjees. Maar ook een Alkmaarse tamboer- maitre, die swingend voor zijn orkest stond, en een Velpenaar, die, gewapend met een grote snor, een prachtige cha- cha-cha danste en zijn staf zo hoog gooide, dat hij eenmaal op de draden van de lichtleiding bleef hangen. De Sternse Slotlanders en de Alk maarse Showband zorgden al vroeg op de middag voor veel spektakel. „Juliana” uit ’s Gravenhage beschikte over leuke majorettes, die zich met rode paraplu- tjes hadden getooid. Het blazen van dit ensemble reikte overigens niet tot grote hoogte. Opvallend was de show van Oefening baart Kunst uit Rhenen. Voor al door de schitterende trompetsolo in Rumbassello”. De Rhythm Stars uit Sneek, in het kanariegeel met zwart gestoken, vertolk ten in hun staande werk een „trein- ritme”. Bij de lopende mars kwamen drie lyra’s in actie. Helemaal overtui gend was het echter niet. De show van de Sternse Slotlanders bevatte niet alleen een kostelijke scène waarin de leden stuk voor stuk in slaap vielen op „Vader Jacob" en na het aflopen van een wekker weer opstonden, maar ook een leuke scène met een sjees. In de show, ’s avonds, werden daar nog enkele elementen aan toegevoegd: „Grootvaders klok”, waarbij de majoret tes de twaalf uren aangaven en een verdere uitbreiding van het paarden- nummer. De majorettes van dit korps hanteerden tamboerijnen, een leuke combinatie met de lyra’s van het orkest. Bij het optreden van het majoretten- team Hoevelaken viel in het begin de muziek even uit. Dit werd zeer kundig door het korps opgevangen. Tegen het einde van de middag kwam het grote vuurwerk. Eerst de Velpenaren (die een eenvoudig maar goed doorwrochte show gaven, en toen „Kunst en Genoegen” uit Leiden. Dit tamboer-, trompetter- en pijperkorps was beslist het beste. De perfectie van de bewegingen van deze honderdtwintig uiterst gedisciplineerde mannen was ongeloofelijk. Ook ’s avonds in de show, waar de Van de Zandtvere- niging en de Sternse Slotlanders ver dienstelijk werden geassisteerd door St Caecilia uit Heemskerk kwamen de Lei denaren overrompelend voor de dag. Ook in de feesttent, waar hun binnen komst na hun eerste optreden een ware orkaan opleverde, en spoedig massale tang de ruimte vulde. Zaterdag en zondag komen de laatste korpsen aan de beurt. Maar dat „Kunst en Genoegen” nog van de eerste plaats zal worden verdreven, wil er bij ons eigenlijk niet In. Daarvoor is de perfec tie van dit korps te groot. BEVERWIJK. In het kader van de landelijke aktie van de Brede Vietnam beweging houden de Kritische Gemeente IJmond en de wereldwinkels Beverwijk en Heemskerk een demonstratie met een zogenoemde tijgerkooi op ware grootte. De aktie heeft plaats op zaterdag 2 juni van half twaalf tot vijf uur op de Breestraat tegenover het pand van Vroom en Dreesmann. ter lange straienloop door De Die, voor welke wedstrijd zowel junioren als seni oren zich bij de VW in kunnen laten schrijven. Bij slechte weersomstandighe den wordt uitgeweken naar de Dr. Prin- senhal. Zaterdag 4 augustus bezoekt de zoge noemde „orgel-toer” Heemskerk: om 11 uur wordt in de Hervormde Kerk een concert gegeven. Een tweede kunst markt, dit maal zonder demonstrerende ambachtslieden, wordt een week later van 10 tot 18 uur gehouden op het Europaplein. De markt, opgefleurd met muziek, zal door een vijfendertigtal kunstenaars uit heel Nederland worden bezocht. Concertwedstrijd 1. Eendracht Maakt Macht - Oudega 2. Apollo - Grouw 3. Crescenda - Zuid-Beijerland 4. Kunst van het Volk - ’s-Gravenhage 5. Harmonie - Oud-Beijerland 6. Eensgezindheid - Wormer 7. Irene - Ederveen 8. Crescendo - Steenwij k 9. Abcouder Harmonie - Abcoude 10. Juliana - ’s-Gravenhage met onderscheiding Marswedstrijd 1. Sternse Slotlanders - 2. Rhythm Stars - Sneek 3. Showband Alkmaar 4. Jonathan - Zeist 5. Harmonie - Oud-Beijerland 6. Juliana - Den Haag 7. Rhythm Stars - Sneek 8. Crescendo - Zuid-Beijerland 9. Abcouder Harmonie - Abcoude 10. Sternse Slotlanders Mars wedstrijd Harmonie 1. Juliana - Den Haag 2. Abcouder Harmonie - Abcoude Showwedstrjjd 1. Kunst en Genoegen - Leiden 2. Sternse Slotlanders - Franeker 3. Rhythm Stars - Sneek 4. Mr. v. d. Zandver. - Velp 5. O.B.K. - Rhenen 6. Showband Alkmaar met onderscheiding Majorette wedstrijd 1. Showband Alkmaar 2. Maj. korps Hoevelaken - Hoevelaken 3. Juliana - ’s-Gravenhagen (U is uitmuntend, E is Ere-afdeling, SV is Superieur met Vaandel, H is Harmonie, F is Fanfare, B is Brassband, EW is Ere-afdeling met wimpel, J is Jeugd). divisie staand march, totaal prijs maïtre le le le le le le 2e 2e 2e 2e 107 106 97 99 97,5 98 92,5 90 86,5 84 marcherend 90,5 88 punten 167 163,5 154,5 154 146,5 127 HEEMSKERK. De Hemelvaartsdag is voor Heemskerk een waar festijn geworden. Tal van korpsen toonden fraaie figuren op de parkeerplaats bjj de Dr. Prinsenhal en lieten welluidende klanken horen. Dat gebeurde niet alleen 's middags bij de wedstrijden maar ook ’s avonds tijdens de show. Dat men voor die show goede korpsen had uitgezocht werd middags zonneklaar, want de Sternse Slotlanders uit Franeker en Kunst en Genoegen uit Leiden haalden de hoogste punten en de Mr. H. M. van de Zandtvereniging uit Velp bleef maar weinig achter. .1

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 7