Paard zonder ruiter op hol OVERTUIGENDE ZEGE VAN ARNOLD RITTER Takkenactie SPIJKER Haven De Behr-wand. Erbij Irish moss op luilakdag behr nnn Nieuwe actiegroep protesteert tegen bouwplan voor Zeewijk VCoster f voorvaderen zoon deVildex* petri interieur Geplakte ||k Electra voor de kermis VITRAGES EN GORDIJN STOFFEN stalen. 700 dessins 7500 m2! geknipt voor uw venster s Blijf Erbij met IJmuider Courant lö75 voor wW -r ld 7 Dertiende Toer de Heems geslaagd wielerevenement Met hersenschudding naar ziekenhuis o.a.: 8 a IJmuider Courant As. zaterdag in de weekend bijlage Bingo-avond voor VW en BRC Vergunning voor luilakviering in Zeestraat slechts één dag Pinkster- aanbieding halve prijs W Mn fes, fL IJMUIDER COURANT VRIJDAG 8 JUNI 1973 Enerverend Gescandeerd „DE BEZORGDE IJMUIDENAAR” -•••••••••«•••••••a Bezorg mij 14 dagen gratis IJmuider Courant te HEEMSKERKDe dertiende Toer de Heems is wederom een geslaagd evenement geworden voor de Heemskerkse jeugd en het duizendkoppige publiek. Er is door de jeugdige renners uitermate fel, maar sportief ge streden. De weergoden hebben meegewerkt, al moet eerlijkheidshalve worden opgemerkt, dat deze medewerking tijdens de laatste avond wel iets beter gekund had. De tegenwind was te sterk en de zon liet verstek gaan. Het publiek heeft zich voortreffelijk gedragen door zich stipt aan de aanwijzingen van de baancommissarissen te houden. Tenslotte moet ver meld worden, dat deze Toer ondanks het minder gunstige getal toch weer zonder ongelukken en incidenten is verlopen. Lichtgewicht zomerpantalon voor heren, 100 °/o Trevira. Volledig wasbaar. Kleuren: beige, lichtgroen, lichtbleu en zand. Inktusief riem, nü i ijl -4 BAKXER’sJj^BEHANG Sportief Wte gfe--- Sak i i I ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggever») (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE ADVERTENTIE ADVERTENTIE SPECIALISTEN IN DEKORATIESTOFFEN Snelliusstraat 23-27 - IJmuiden Telefoon 15653 Kromhoutstraat 56 - IJmuiden Telefoon 17150 ADVERTENTIE De wand, die niet alléén praktisch is: ADVERTENTIE Antwoordnummer 416 Haarlem Naam Adret te: Lts.*'. T'i<; ontwerpen van o.a. Marjatta Metsovaara (Finland) HAARLEM Grote Houtstraat 101, tel.(O23) 313425 mooii lerkt. aadtt n. Tei werden, kwam de toprit in deze catego rie met acht renners in de baan. Als een blok vloglen deze acht knapen met een bandidikte verschil over de finish- woningen te plaatsen op het laatste stukje bouwgrond”. Deze vergadering wordt maandag 18 juni om 20 uur gehouden in „De We reldwinkel” aan De la Reystraat in IJ muiden, welk pand hiervoor welwillend ter beschikking is gesteld. Navulbare Shaving Bowl vol aktieve scheerzeep die de weerbarstigste baard de baas wordt. Idee voor Vaderdag! 4.75 Vrijdag vertrokken: Hosanger, Bre men; Linda, Norodzee; Realta, Zweden; Thekla, Barry; Pamir, Rotterdam; Smit- Pioneer, Noordzee; oude leveti lenhk str. tdpar. SIR (Van een onzer verslaggevers) wortnoimcrtins naar maat IJMUIDEN. Met als contactadres Rembrandtlaan 7 in IJmuiden-Oost is thans de actiegroep „De bezorgde IJmui denaar” opgericht, waarvan inmiddels een oproep tot alle vijfentwintighonderd jonge woningzoekenden in deze gemeen te is uitgezonden. Het is de leden van deze groep namelijk ter ore gekomen dat het gemeentebestuur van Velsen plannen heeft voor de bouw van zestig woningen op het laatste stukje bouwgrond in Zee wijk, waarvan de kosten 140.000 zullen bedragen. Bij de kleinere jongens werd Ronald Jolly van woninginrichting Zuidervaart tweede. Gert-Jan Mous van de firma H. van Someren werd als derde geklas seerd. Henk Bekker van kapsalon Bek- ker eindigde tenslotte als vierde. Als tweede in de groep A kwam Hans St In open envelop zonder postzegel opsturen naar: HEEMSKERK. Op het kruispunt Baandert-Maerelaan is een 14-jarige scholiere uit Uitgeest gewond geraakt bij een verkeersongeval. Het meisje is met een zware hersenschudding in het St. Jozefziekenhuis opgenomen. De scholiere verleende als bestuurster van een fiets geen voorrang aan een 46- jarige Heemskerkse automobiliste. In de categorie B is dit wielerevene ment 1973 een overwinning geworden voor Rudie Geerlofs van reisbureau Ori on. Zoals te verwachten was, is Arnold Ritter van modehuis Tony Albregt zon der moeite als eerste geëindigd in de Groep A. Behr biedt het systeem voor een doelmatige vormgeving van wandmeubelen. Voor woon-, slaap- en werkkamers. B.v.»behr1600«. Met kastdelen, boekenplanken, laden. Met open en gesloten vakken. Met glasdeuren en glasplaten. Met opklaptafel, bar en secretaire. Deze wand kan te allen tijde uitgebreid worden en veranderd. Onbegrensd.Verkrijgbaar in zeven kleuren en vier houtsoorten. Komt U eens bij ons langs. Wij tonen U de mogelijkheden, die Behr biedt en adviseren U gaarne. Enkele duizenden toeschouwers sloe gen de verrichtingen van de van strijd lust blakende rennertjes gade. Er was enorm veel spanning en de gescandeerd® aanmoedigingen van de vele supporters waren niet van de lucht. Vooral in de giroep van de kleinere jongens werd fel en verbeten gevochten. De eerste rit leed reeds velen de adem inhouden. De tweede rit gaf een verbe ten duel te zien tussen de nummers 2 en 3. De derde rit tussen Kees Heerdt, Paul de Jong en Kees Rijkenberg werd een nek-aan-nek race, die door de laaitete gewonnen werd. Na een uitermate spannende zesde en zevende rit, die op de eindstreep beslist WIJK AAN ZEE. De jubileumcom missie van de Beverwijkse Rennersclub Kennemerland (BRC) en de afdeling Be- verwijk-Wijk aan Zee van de VVV or ganiseren vrijdagavond om 8 uur in café De Zon een bingo-avond voor leden en introducé’s. Het tamboer- en jachthoornkorps Ari on maakt vooraf een rondgang door de badplaats. (Van een onzer verslaggevers) Ook in de categorie A werd hard maar fair om de eer gestreden. Vooral de achtste rit, die ook in deze groep door acht renners verreden werd, was enerverend. De beslissing viel op de laatste centimeters. De finalerit was een gemakkelijke ze- Adrichem van. Nijmans supermarkt uit S® voor Arnold Ritter, 'russen de num- de strijd te voorschijn. De derde plaats kwam toe aan Ronald Boeirsma.die door onze bladen gesponsord werd. Paul van Wijk van de Rabo-bank ging als vierde over de eindstreep. BEVERWIJK. Het college van bur- gemeseter en wethouders heeft de Zee- straatwinkeliers toestemming verleend om tijdens de luilakviering kraampjes te plaatsen op de parkeerstroken en waar mogelijk op de trottoirs. Voor de plaat sing van op de jeugd gerichte kermisat tracties zoals een fietsenmolen is geen vergunning gegeven. Behalve de kramen van de winkeliers komen er ook enkele uitstallingen van produkten van een aantal kunstenaars. De actiegroep is van mening dat der gelijke kostbare woningen voor de jonge woningzoekenden in deze gemeente on betaalbaar zullen zijn, zodat zij worden gedwongen of een flat van veertien hoog, of een woning buiten de gemeente te betrekken. Vandaar dat door „De bezorgde IJmuidenaar” thans een verga dering is uitgeschreven, teneinde te be spreken hoe het gemeentebesuur duide lijk moet worden gemaakt dat men een grove vergissing begaat door zulke dure Vertrokken schepen op donderdag: Levern, Whitby, IJmuiden; Granit, Flix- borough; Foreland, Stettin, IJmuiden; Merc Selandia, Antwerpen; Diorit, Flix- borough; Stör, Bremen; Landstedt, Stra- sund; Kostino, Baltic, Velsen; Canis, Bergen; Memel, Dagenham; John Latu- harhary, Antwerpen; Nordatlantic, Flix- borough; Edith, Oxelosund; Vechtstroom, Huil; Stadeland, Rotterdam; Overbeck, Harwich; Areas, Rotterdam; Zaan- stroom, Felixtowe; Baltyisky-68 Delfzijl, zijl. -i" VELSERDUINWEG 173 IJMUIDEN TEL. 02550-1 2346 Aangekomen schepen op donderdag 7 juni: Sibonga, Antwerpen; Nord Atlan tic, Hamburg; Zaanstroom, Felixtowe; Christa Könkce, Ipswich; Andoni Palm, Antwerpen; Linda, Noordzee; Hassel- burg, Antwerpen; Bretagne, Antwerpen; Ekenis, Wilhelmshaven; Binsnes, Gent, IJmuiden; Steinbukk, Bergen; King Jaja, Antwerpen; Maritta-Johanna, Tanger, IJmuiden; Veritas, Alblasserdam, IJmui den; Magula, Karlstad; Pratita, Bremen; Willmary, Shoreham; Esperance, Char lestown. twee overwinnaars van de dertiende Toer de Heems, die aan hun schitterende prestatie een fraai boeket bloemen, een nieuwe fiets en een beker overhielden. I i -1 11 TREVIRA -r~ Vrijdag aangekomen: Barok, Oslo; Victress, Lowestoft; Atlantic Ostende; Isabel, Skoghall; Tor Belgia, Gothen burg, Arena, Kotka; Marianne, Boulog ne, IJmuiden; Selectivity, Hamburg; Neptunus, Antwerpen; Tochigi Maru, Japan; Samo, Grangemouth; Chester brook, Londen; Prinses Margriet, Pasa- jes; Santa Barbara Maru, Tarvik; Coral Meandra, Brunsbuttel, IJmuiden; Char lotte, Brest, IJmuiden. Wanneer gaat voor het eerst officieel en gelegaliseerd het casino- balletje in Nederland rollen? Wanneer gaat het eerste casino in on» land open? Rolf Stallanga heeft daarnaar geïnformeerd bij diverse instanties. In Erbij van morgen komt hij tot de conclusie dat in 1975 het grote gokspel gaat beginnen. Er zijn nogal wat mensen met merkwaardige baantjes of hobbies. Zo is er een slim vrouwtje, dat Amerikanen op de fiets lokt en met hen de Nederlandse polders doorfietst. Zo is er een mevrouw van 98 jaar, die nog als therapeute regelmatig spieren van anderen soepel knijpt U leest daarover in Erbij. Er wordt weer meer en meer gerookt. Er worden ook nog steeds individueel of in groepsverband meer en meer pogingen gedaan om van het roken af te komen. Interessante leesstof zoals ook het kunst zinnige verhaal van Trudy Drescher en haar kikkerwereld. Een hele pagina wordt gewijd aan het komende Holland Festival (met illustraties). Op de Erbij-sportpagina vertelt Peter Heerken» over de sores van Ton Vissers en zijn Tour-ploeg. Stopper mijmert over de vraag of Ajax soms gelijk wilde spelen tegen Juventus. wlij irevei voerjj rel n BRAUN SYNCHRON gladscheerder. /-«s: Scheerblad voorzien van een laagje platina.dat fijn zacht scheren garandeert. Van 107,- voor 89.- iT I -A c J;.. zijlweg 36 - 38 baarlem tol.. 023-31 S3 M Europa’s grootste stalenboek; Gen. Cronje'straat 135, tele- a foon023-255432, Herensingel 5 Hoek Amsterdamstraat, tele- foon 023-322377 (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Teneinde voor de kermis op het terrein nabij de Sporthal over voldoende elektrische energievoor ziening te kunnen beschikken, besloot de gemeenteraad donderdagavond een scha- kelvoorziening te laten maken in het trafohuisje van de Sporthal en verder 50 meter kabel aan te schaffen, waarop dan elk jaar een transformatorwegen kan worden aangesloten. De kabel wordt ondergronds aangelegd en kan dan 20 tot 30 jaar dienst doen. De kosten daar voor worden op f 15.000 geraamd, voor welk bedrag een krediet werd beschik baar gesteld. Wel zal dan ieder jaar een transformatorwagen moeten worden ge huurd. Voor 1973 worden de kosten darvoor op 2000 tot 2.500 geraamd. In een korte toespraak wees de wet houder op het sportieve en gezonde element in het fietsen. Hij adviseerde die jeugdige Heemskerkers nooit te gaan roken en te blijven fietsen. Hij meende, dat zij niet hun toevlucht moeten gaan zoeken bij de bromfiets en de auto teneinde gezond en fit te blijven. De secretaris van de Toereommissie diankte allen, dte op enigerlei wijze had den meegewerkt aan het welslagen van deze dertiende Toer de Heems, die van wege twee storingen in de geluidsinstal latie iets later was afgelopen dan ge pland. HEEMSKERK. Woensdagmiddag rende een paard in volle galop over het voetpad van de Marquettelaan. Het dier had een zadel half op de flank hangen. Een berijder of berijdster ontbrak ech ter. Nadat het edele dier door een voorbij ganger tot stilstand was gebracht, bleek de 16-jarige amazone uit het zadel te zijn geworpen. Het meisje had zich bij de val niet verwond. SANTPOORT. De trimmers en vrijwilligers die op zaterdag 26 mei op het landgoed Duin en Kruidberg hielpen met het opruimen van omgewaaide en ontwortelde bomen, hebben hun werk met zoveel plezier gedaan dat zij op zaterdag 9 juni weer op het landgoed aanwezig zullen zijn. Dan zullen zij weer onder leiding van de rentmeester de verstuivingsplekken in het duingebied met takken gaan bedekken. Naast de vrijwilligers zullen ook de trimmers van de „Duin en Kruidberglo- pers” weer aanwezig zijn. Verder is iedereen die zich bij deze groep wil voegen van harte welkom. De werk zaamheden zijn volgens de rentmeester licht en zonder gevaar of risico en de lichamsbeweging in de vrije natuur zal in deze tijd van „zitters” ongetwijfeld heilzaam werken. Er hoeft geen gereedschap te worden meegenomen. Wel verdienen een paar oude werkhandschoenen aanbeveling. Voor koffie wordt gezorgd. Op deze luilakzaterdag hoeft niemand er al te vroeg voor uit bed, want het is om half negen ’s morgéns verzamelen geblazen bij de ingang van het landgoed (via ingang Duin en Kruidbergerweg 74). Liefhebbers van fotograferen kunnen ook him hart ophalen en actiefoto’s maken. Het ligt in de bedoeling dat de meest exclusieve actiefoto later wordt beloond. Indien mogelijk zal dan aan alle medewerkers aan de „Takkenactie” op luilakdag een afdruk als aandenken worden geschonken. I ‘maandabonnee f 9,30 Daarna kunt u mij noteran aH: ’kwartaalabonnee f27.- ■L *Doorhal»n wat niet verlangd wordt. mers 2 en 3 weird nog stevig geknokt, maar Ronald Boersma moest de eer toch aan Hans Adrichem laten. Na afloop van de ritten begeleidden de drumband en het fanfarekorps van St. Caecilia de jongens vanaf het parcours aan de Mozartstraat naar het burge meester Nielenplein, waar wethouder mr. drs. H. G. van Beek de prijzen uiitreikte. H. G. van Beek tussen de i O van v L'iI f f

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 7