Vrouw gewond Onderzoek naar recreatie bij Staal tussen de bomen bromfietsbotsing langs Noordzeekust van landgoed Beeckestijn WERK VOOR AMBTSWONING BURGEMEESTER Haven Loonsverhoging niet korten De Ploeg: kijk toch hoeveel gordijnen bdfevishal irish moss op WAO-uitkeringen |3 ïM lm, T(' I M ite,- MAN VALT UIT RIJDENDE VRACHTWAGEN EXAMENS Sociaal werkvoorzieningsschap De Tunnel EXPOSITIE IN KADER VAN „TOER-IN” t 5 1JMUIDER COURANT DONDERDAG 1 4 19 7 3 JUNI DOEL: INZICHT IN OMVANG EN HERKOMST O t Ploegstoffen. Andere gordijnen. Andere meubelstoffen. Andere tapijten. (Van een onzer verslaggevers) Kom kijken bij de Ploeg-specialist doko^ de allerbeste voeding voor uw hond Tellingen VELSEN. Het is voor de eerste keer, dat deze gemeente als vesti gingsplaats van Hoogovens, de grootste Nederlandse staalindustrie en daarom te beschouwen als het voornaamste produktiecentrum van staal, een tentoonstelling onderdak gaat bieden, welke geheel gewijd is aan de toepassing van deze basis grondstof staal door kunstenaars. Twintig Nederlandse kunstenaars, die met elkaar gemeen hebben dat zij allen in hoofdzaak uitgaan van de grondstof staal zullen hier met in totaal 25 inzendingen exposeren op een van de gazons van landgoed Beeckestijn. I Hond zaait paniek tijdens Miss-verkiezing rf* - r HIWKBliti fL e - - - - al'-' r/1 /r A (Van onze stadsredactie) ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggeefsters) In deze enquête wordt de strandbezoeker ADVERTENTIE ADVERTENTIE (Van een medewerker) Pre Shave Lotion. Voor 'n verkwikkend begin van de dag. Om vader te geven! v.a. 4.25 korte termijn met dit werkverband kon worden gestart. Voorzitter Witte vroeg machtiging aan de vergadering een hy pothecaire geldlening tot honderd pro cent te mogen garanderen voor de aan koop van een woning door de nieuwe projectleider. Deze machtiging werd met algemene stemmen verstrekt. onder meer gevraagd waar hij vandaan komt, welk vervoermiddel hij gebruikt, of hij voor één dag of langer naar het strand komt, of hij nog ergens anders is geweest en hoe de groep waarmee hij naar het strand komt is samengesteld. in tong 'tót: woensdag gemaakt: 4 guldens 9.30-8.79 klein- Zowel de voorlopige vaststelling van de rekening over het jaar 1971 als het jaarverslag en het bedrijfsgeneeskundig jaaroverzicht werden goedgekeurd. Het jaarverslag en het bedrijfsgenees kundig overzicht waren voor de heer Eiff aanleiding op te merken, dat het ziekteverzuim over 1970 gunstig afstak bij het bedrijfsleven. Hij Jjenutt'e deze gelegenheid tevens om nogmaals zijn waardering uit te spreken voor het vele werk, dat door de heren Hoogendoorn en Neuteboom was verzet in de periode dat er geen directeur was. Werklieden materiaal van de gemeente is ingezet bij de inrichting van de staal-expositie op het land goed Beeckestijn. Dinsdagnacht is uit de Wijkeroog Ga rage aan de Beverwijkse Büllerlaan een personenauto van het type Morris Minor ontvreemd. De wagen werd de volgende morgen op het parkeerterrein achter de garage teruggevonden. Uit een geldkistje verdween voorts een geldbedrag van plus minus veertig gulden. (Van een onzer verslaggevers) De strandibezoekers kunnen ook hun klachten of suggesties kwijt over bij- voorbeeld het strand, de accommodatie, het verkeer en het vervoer. In de periode, van 1 mei tot 1 oktober 1973 vindt een mechanische telling plaats van het ge motoriseerde verkeer op de wegen naar de kust en op enkele meer in het binnenland gelegen wegen. Het publiek zal worden ondervraagd bij de strandin- gangen. Op het strand zelf zal niet worden geënquêteerd. De enquêteurs zul len te herkennen zijn aan een badge met „recreatie-onderzoek”. BEVERWIJK. Een inwoner van Velsen, die gistermiddag in een rijdende vrachtwagen van de firma Middelkoop op het Beverwijkse industrieterrein wil de stappen, is van de wagen gevallen en met zijn linkerbeen onder het rechter voorwiel terecht gekomen. De man is voor onderzoek naar het Rode Kruiszie kenhuis overgebracht. Junioren naar Duitsland. De A- junioren van „Waterloo” zijn inmiddels weer teruggekeerd van hun pinksteruit- stapje naar Hamburg-Harburg, waar voor de tiende maal ene sportuitwisse- ling met „H.T.B.” werd gehouden. Dit maal bleef de zege bij „Waterloo”, res pectievelijk door overwinningen op „H.T.B.” en „Viktoria” en een gelijkspel tegen Lindewitt”. Ten slotte werd ook de beslissende wedstrijd tegen „Blumen thal” met 2-0 door, .„Waterloo” gewon nen. Tijdens de daarop volgende feesta vond werd een en ander uitbundig ge vierd, waarbij van beide kanten de wens tot voortzetting van deze uitwisselingen duidelijk tot uitdrukking kwam. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Op de Seinpostweg reed een 27-jarige IJmuidense met haar 5-jarig zoontje achterop de bromfiets tegen een voor haar stoppende bromfiet ser, die bij een stalling zijn voertuig wilde plaatsen. Moeder en kind vielen, waarbij de moeder een hersenschudding en een wond aan de linker knie opliep. Zij is naar het Zeewegziekenhuis over gebracht. van de ambtswoning van burgemeester drs. J. Reehorst. Aannemersbedrijf fa. Holleman en Zoon moet hier wel met ruimte woekeren, want de nieuwe wo ning past precies in de vrijliggende ruimte tussen de beide woonhuizen ter weerszijden. Medio oktober-november hoopt men de woning te kunnen opleve ren.. Het onderzoek wordt gehouden op twee zondagen, één in het voorseizoen en één in het hoogseizoen. Voor het voorseizoen is zondag 17 juni gepland. Als de weersomstandigheden d an -niet geschikt zijn wordt uitgeweken naar 24 juni. Voor het hoogseizoen is de planda tum 8 juli met als uitwijkmogelijkheden 15 en 22 juli. Als beide zondagen in het voorseizoen komen te vervallen door slecht weer en er wel een onderzoek in het hoogseizoen is gehouden, wordt een zondag in het naseizoen als onderzoeks dag vastgesteld. UITGEEST. Het dagelijks bestuur van het sociaal werkvoorzieningsschap De Tunnel heeft reeds kontakt opgeno men met het ministerie van sociale za ken over het feit, dat de door de werk nemers door middel van het toekennen van een hogere loongroep ontvangen loonsverhoging door het GAK voor het overgrote deel weer gekort worden op de WAO-uitkeringen. Dit bleek tijdens de openbare vergade ring van het algemeen bestuur in het gemeentehuis van Uitgeest uit het ant woord van de voorzitter, de heer Th. C. Witte, op een probleemstelling in dit verband van een van de werknemers tijdens de rondvraag, waarvan ook door het publiek gebruik mocht worden ge maakt. De heer Witte zei onder meer, dat het bestuur de opvatting van de betrokken werknemer grotendeels deelt. Voorts werd het dagelijks bestuur door de vergadering gemachtigd een op lossing te zoeken voor de verdeling van het zogenoemde ziekenpotje, over welke verdeling de meningen in de kern nogal uiteenlopen. Ook tussen de kern en de bedrijfsleiding bestond over dit punt verschil van opvatting. Dit ziekenpotje van enkele duizenden guldens groot, dat onder beheer staat van de administra teur, doet op het ogenblik geen dienst meer. De ziekengelduitkering van het personeel bedraagt thans immer honderd percent. Voorts deelde de voorzitter mee, dat tot projectleider van het werkverband buitenprojecten was benoemd de heer Massereeuw uit Minnaartsscha en dat op Woensdagmorgen is een begin ge maakt met het opstellen van. de ingezon den werkstukken, waarvan enkele reeds in het weekeinde neergezet waren. Bo vendien verleent de gemeente hulp door het afstaan van een forse shovel, die ingezet wordt voor het grondwerk, want in het gazon worden gaten en sleuven gemaakt waarin bielsen komen, waarop het tentoongestelde moet komen te staan. De verzameling in opbouw welke woensdagmorgen ter plaatse was, werd door werklieden en enkele eenza me wandelaars met argusogen gadege slagen. De scherpe punten, die hier en daar uitsteken en de nog niet vastgezette dus nog wankele objecten ontlok ten aan een van de aanwezigen de opmerking: „Ze mogen bij de ingang wel een bordje neerzetten met het opschrift: Kinderen en honden aan de lijn hou den”. Een nóg kritischer toeschouwer opperde de vraag: „Zouden ze met zijn allen ook zo’n beeld kunnen maken, als er staan staan vlak achter het hoofdge bouw?”. Een medewerkster van het or ganisatiecomité repliceerde daarop met HAARLEM. De provincies Noord en Zuid-Holland zullen deze zomer een onderzoek doen naar de recreatie langs de Noordzeekust. Doel van het onder zoek is een inzicht te krijgen in de omvang en de herkomst van het bezoek aan het Noordzeestrand van Hoek van Holland tot en met Texel. In 1962 is ook een dergelijk onderzoek gehouden, Nage gaan zal worden welke veranderingen sindsdien in het kustbezoek zijn opgetre den. De resultaten worden in een rap port vastgelegd. Het onderzoek wordt voorbereid en georganiseerd door de Provinciale Planologische en Waterstaats Diensten van Noord- en Zuid-Holland. Dit alles in het kader van de reeds veel-beschrven „Toer-in”, als gevolg waarvan de tentoonstelling wordt gesub sidieerd door de provincie, alsmede door de gemeente Velsen en voorts een on dersteuning krijgt van Hoogovens, dat zowel staal maakt als verwerkt. Overi gens is het initiatief genomen door „Fe- lison” hier ter plaatse. de vraag: „Moet het dan juist ergens op lijken?”. De man, tot wien de vraag gericht werd schudde bevestigend en verder woordeloos het hoofd. Doch hoe het ook zij, er wordt op dit moment hard gewerkt om deze tentoon stelling voor vrijdag 15 juni gereed te hebben. Dan namelijk zal zij door de heer H. Schaafsma. directeur van de Cul turele Raad Noord-Holland worden ge opend, gelijktijdig met de expositie van „krankzinnigen-tekeningen” van de overleden Bergense schilder' Jan van Herwijnen, in het noordelijk koetshuis van Beeckestijn. Woensdag aangekomen schepen: Tunis, Dakar; Fletching, Ipswich; Boy Mathies- sen, Flixborough; Shorthorn Express, Boston.; Plyavinjas, Ventplis; Hans Ol- dendorff, IJmuiden, Antwerpen; Balmes, IJmuiden, Monrovia; Reind, Porsgrun; Apollo 2, Zaandam, Gunness; Similarity, Thames; Sovetskaya Yakutia, Leningrad; Stien, Bremen; Speed Gate, IJmuidsen, Bremen; Jupiter, Bergen; Rolf Behr- mann, Londen; Brinda, IJmuiden, Poole; Groveord, Rotterdam; Zepmare, Rotter dam; Notos, Rotterdam; Hein von Bar gen, Terneuzen; Strijbeek. Rouen. Woensdag vertrokken schepen: Bern- hard Schepers, IJmuiden, Odense; Monksgarth, Birkemhead; Levern, IJ muiden, Londen; Christian Matthiessen, Flixborough; Binsnes, IJmuiden, Sjang Hai; Jaintyne, IJmuiden, Whitby; Tor Anglia, Gothenburg; Stoer, Bremen; Hummel, Stavanger; Claudia W. Zaan, Runneby; Jacques Cartier, IJmuiden, Perzische Golf; Vlistborg, Zaandam; Stade; Willmary, Hull; Embla, Bever wijk; Gent; Hondsbosch, Boston; Nas- sauborg, Delfzijl; Shorthorn Express, Hamburg; Jenny Bomny, Vlissingen; Di an Rotterdam; Hoegh Bomny, Lp Ha vre; Jupiter, Stavanger; Nordic, IJmui den, Rotterdam; Hercules, Rotterdam. Donderdag aangekomen schepen: Her- mus, Antwerpen; Philidora Trammere; Crinan. Donderdag vertrokken schepen: Sur reybrook, Archangel; Duncansby Head, Hamburg; Santa Barbara maru. Monro- Dintelborg, Goole; Hedwig Pannabacker, Hartlepool; Katowice, Stettin; Thies, IJ muiden, Oxeloesund; Theron, PTO Bar rios. De houd van een der genodigden heeft gisteren bji een plaatselijke miss-verkiezing in Tilburg voor de nodige opschudding gezorgd. Terwjjl de schonen op het podium paradeerden, sprong plotseling een forse bouvier het toneel op en begon een van de deelneemsters hartstochteljjke attenties te be tuigen. Verwarring .alom. Behalve bij de aldus onderscheiden deelneem ster, Joanneke B., in haar gewone doen assistente in een dierenboe tiek. Na de bouvier gekalmeerd te hebben, verklaarde ze: „Zijn bazin komt altijd met hem in onze zaak voor een pak Doko. Toch leuk dat hij me herkende. Want normaal draag ik een blauw jasschortje. Jammer, dat ik geen Doko voor hem bij me had.” Smakelijk, gezond Doko is een complete brokjesmaaltijd. Het beste voor uw hond. Nu ook in verpak kingen van 1 en 2J kg. Alleen ver krijgbaar in speciaalzaken voor dierbenodigdheden. De ongeveer 750 enquêteurs zullen zich bezighouden met: tellingen door waarneming van het gemotoriseerde verkeer naar soort vervoermiddel en aantal inzittenden en het fiets- en bromfietsverkeer. Dit gebeurt van 8 tot 20 uur op de wegen naar de kust; tellingen van de mensen die het strand opgaan en verlaten tussen 8 en 20 uur; enquêering van een deel van het publiek dat het strand Verlaat van 10 tot 20 uur. HAARLEM. Kennemerstreekschooi, opleiding kleuterleidsters. Geslaagd voor de akte hoöfdleidster: de dames A. J. M. Aan de Kerk-Buytenhek, M. Gerritsen, M. M. van Hassel, M. Koelemeijer-Bou- wens, J. M. Lie Kwie, B. G. M. T. Molanus-Winkel, M. Montagne, L. S. Gerritsen-Luteijn, A. Metten, M. Mons, P. M. Visser, Th. Wenning, I. v.d. Kas- teele-Mulder, allen Haarlem; C. Bieren- broodspot, E. Kouwenhoven, J. J. H. Polak, A. M. Kaaij, allen IJmuiden; I. C. W. Hergarden. N. Sagel, Beverwijk; W. Hettelingh, H. J. Wolters, H. L. Möhlmann, E. A. Vos, Heemstede; M. J. van Roon, M. Wijnbeek, Zandvoort; D. Bakker, E. M. H. Schmidt, J. Witteveen- Ruifrok, Santpoort; H. A. de Nijs, Drie huis; Y. Sabbé, Castricum; H. A. Wage- naar, Amsterdam. AMSTERDAM. Examen MO Licha melijke Opvoeding. Geslaagd: de dames H. G. M. Bartelsman, Overveen; C. van den Broek, Heemstede; I. M. Creijghton. Santpoort; M. J. G. Diekman, Haarlem en F. C. M. Hallegraeff, Bloemendaal. IJMUIDEN De aan voer voor IJ muiden bestond woensdag uit: 14 kisten kabeljauw, 2 kisten tarbot en griet, 62 kisten schol, 62 kisten koolvis en 28 kisten varia. Per kilogram werd betaald voor: grote grootmiddel tong 9.94-9.65 middel tong 12,22-11,08; tong een 13,16- 12,07; tong twee 13,21-12,10; tarbot 8,51- 8,23. Per vijftig kilogram: tarbot 363- 229; groe 173-132; kabeljauw een 89; kabeljauw twee en drie 125; kabeljauw vier 125-101; kabeljauw vijf 125-89: koölvis een 39; koolvis twee 43-41; kool vis drie 53-49; koolvis vier 55; schol een 96; schol twee 142-110; schol drie 129-90; schol vier 78-65; schelvis een 105; schel vis twee en drie 90; schelvis vier 94-90; wijting twee 99-69; schar 66-21; hake 160; bot 25-18; rode poon 57; haai 86-80. Per stuk: haai 162. In IJmuiden werden de volgende besommingen KW 170 f 1800, VL 9 890, UK 1500, UK 200 1510, UK 245 900, YE 25 1700. WR 93 1520, ZL 6 1408, VD 15 1800, VD 25 2200, VD 46 1700, VD 89 3100, IJM 7 240, IJM 15 2600, IJM 23 1590. Aan de Driehuizerkerkweg is de eerste x 3 -a- 3 w I PRE SHAVE LOTION UUM t>W

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5