Helmut Schön weinig LANGZAAMAAN-ACTIE IN ZWITSERSE RONDE Fn Netzer blijft behouden voor nationale team Eddie Dibbs veroverde de Westduitse titel door tijdig initiatief te nemen Dubbele winst Erik van Dillen In Van Helvoirt won tweede klassieker Poulidor liet zege niet in gevaar komen Geschil over prijzengeld „Veel te vaart in ons spel "DL I VEN brug groothandel.centrum ati Stam eerste 1101 ZOETEMELK TWEEDE OP 52 SECONDEN WESTDUITSERS NIET DOOR BRAZILIAANSE MUUR MAA MAANDAG JUNI 1973 1 8 12 I - Vasseur leider .A Het aanzienlijk uitgebreide- en gemoderniseerde VEN brug groothandelcentrum aan de Jan van Krimpenweg 1, op het Haarlemse industrieterrein ‘Waarderpolder’, biedt voor alle typen levensmiddelen-, horeca-bedrijven en grootkeukens: de ervaring en vakmanschap van 23 jaar groothandel met als resultaat 9 vestigingen in de Randstad zelfbedieningsgroothandel met toch nog een expeditie-service het magazijn voor duizenden winkeliers, horeca-ondernemers en grootverbruikers het volledige ievensmiddeien-assortiment, een aparte drankenhal annex grootslr terij alsmede een zeer interessante non food- afdeling en dat allemaal midden op de groothandelsmarkt voor Groenten en Fruit in de Waarderpolder specialistische afdelingen voor Horeca, grootkeuken en speciaalzaken e.d. kortom: massaal aanbod tegen bodemprijs en dit alles onder het motto: onze klanten zijn onze vrienden! en je doet het niet! dus welkom heren ondernemers in: Aardappelen, groenten, fruit - banket en chocolaterieën - brood en banket - dieren, dierenbenodigdheden - drogisterijartikelen - kruidenierswaren - melk en zuivelprodukten - schoonmaakartikelen en petroleum - tabaksartikelen - vis'- vlees en vleeswaren - wild en gevogelte,. HORECA-SEKTOR: klein horeca (snackbars, lunchrooms e.d.) - café’s - café-restaurants - hotels, motels en hotels - kantines - konferentieoorden - bejaardentehuizen - internaten en tehuizen - pensions - jeugdherbergen - militaire tehuizen - ziekenhuizen - campings en seizoenbedrijven'. li Jan van Krimpenweg 1 HAAftLEM. tel. 319319 - Dagelijks geopend van 7.0Ö-16.30 uur Zaterdag van 7.Ó0 -10 OÓ Ciug Je moet wel een bord voor je kop hebben als je in VEN-groothandelcentrum-Haarlem mag kopen 1 een vernietigende klap toe- HAMBURG. Eddie Dibbs is de opvolger geworden van de Spanjaard Manuel Orantes als internationaal tenniskampioen van West-Duitsland. De 22-jarige, tot dusver weinig bekende Amerikaan versloeg in de eind strijd van het herenenkelspel van het toernooi in Hamburg de Westduitse nummer twee Karl Meiler in vier sets: 61, 36, 76 en 63. Zondag in de laatste rit van Mende naar Nimes reed Poulidor in de stijl van Merckx. Hijzelf, gesteund door zijn ploeggenoten, zorgde ervoor dat het tempo hoog bleef en daarmee voorkwam hij ontsnappingen. Ocana, eerder in de rit betrokken bij een valpartij, waaraan hij een tamelijk hin derlijke blessure aan zijn linker enkel overhield en V. Impe misten de slag. Thevenet ontsnapte uit een kopgroep met o.a. Poulidor en Zoetemelk (die in de felle slotkilo meters een winst van rond negen minuten opbouwde) en won de laatste rit. Joop Zoetemelk, tweede in het algemeen klassement, werd zowel in de bergrangschikking als in de puntenklassering eerste. Het klassement: 1. Poulidor (Fr.) 20.42.29 2. Zoetemelk (Ned.) op 52 sec.; 3. Martinez (Fr.) op 1.14; 35 Tabak (Ned.) op 16.56; 37 De Leeuw (Ned.) op 17.43; 48 Krekels (Ned.) op 35.3T; 54 Prinsen (Ned.) op 37.15. NIMES. In het laatste weekeinde van Midi Libre is veteraan Raymond Poulidor niet meer bedreigd. Zaterdag, in de vierde rit, die met een gezapige snelheid werd gereden, hield hij voortdurend zyn gevaarlijks te concurrent Joop Zoetemelk in het oog en reageerde niet toen 22 kilometer voor de eindstreep Lucien van Impe ontsnapte met Genty, Perin en Sibille. Bij de beklimming van de helling van Chabrits, vlak voor Mende, verliet de kleine Belg zyn vluchtmakers en behaalde daardoor een van zijn zeldzame overwinningen. Raymond Poulidor: goede verdediging. Dillen en Gorman wonnen met 6-4, 6-4 van Carmichael en McMillan. Mali tien] ten. AR? loning Deensi eerste tot tei leursti melijk had ge BAl de tra tiekk: cords nië ei levert (Den) 16.43,50; 9. Bouloux (Fra) 16.43,50; 10. Dierickx (Bel) 16.44,27; 19. Vianen (Ned) 16.49,49. Een toeschc sen-Stt race, door e race, scherpt ste tei lachte de afg den- s aan de Of h is? „Ik de nat Zo voor de 80 toescl de 2. Jones vierd' den. op d laatst vollet in 13 De zege gen 1 ningi punt, nivee ande: lend houd leed wier; mine 94.08 I nade cord Mar; totaa 100 i ver A cou ten den aut de hac afsl Fitf rui: het ziel lan OUDENBOSCH. Nationaal stayer- kampioen Cees Stam is op de baan van Oudenbosch winnaar geworden van een wedstrijd achter lichte motoren in drie manches van 20 kilometer. Stam en De Wit, die tweede werd, wonnen ieder een keer en wenden beide een keer tweede, n de eerste race eindigde Stam echter oor De Wit. De uitslagen zijn: eerste rit: 1 Kemper Wdl) gangmaker van Roey, 2. Mount- ord (VS) De Graaf, 3. Been (Ned Rui- nr; 4. Stam (Ned) Stakenburg; 5. De Wit (Ned. Walrave. Tweede rit: 1. De Wit, 2. S.am, 3. Mountford, 4. Kemper, 5. Been. Derde rit: 1. Stam, 2. De Wit, 3. Been, 4. Kemper, 5. Mountford Het eindklassement1 Stam 7 pnt., 2. De Wit 8 pnt., 3. Kemper 9 pnt., 4. Mountford 10 pnt., 5. Been 11 pnt. Somn geklokt ne beti we na Even di met 13 in ham De jui anders. 13.3 se 13.4 s< recordv onklaai op dan omroei Afgel nale w geen v raadsla we nai den Wc Eddy Merckx won in Evengem een wedstrijd over 206 kilometer. Merckx kwam na 4 uur en 15 minuten aan, met een voorsprong van 35 seconden op Buc- kaki. BERLIJN. „We hadden kunnen winnen”, zei de Westduitse oefen meester Helmut Schön zaterdag na afloop van de teleurstellende inter land tegen Brazilië (0-1). Schön had gelijk, dat staat buiten twijfel, maar een eventuele Westduitse zege zou even kleurloos zijn geweest als die van Brazilië nu. Vandaar dat Schön zeer terecht toevoegde: „Als we maar niet zo langzaam hadden gespeeld. Er zat lang niet genoeg vaart in. Snelheid is de enige manier om de bal los te krijgen van die artiesten. Wij hebben de fout gemaakt kort te willen spe len, zoals Brazilië.” In de ronde van Luxemburg raakte de Belgische leider Willy Planckaert zijn eerste plaats kwijt aan Sylvain Vasseur die hem bracht. Wim de Waal werd in Sint Niklaas eerste in een wedstrijd over 103 kilome ter. Voor zijn overwinning moest hij in de sprint Aad van den Hoek, Daniel Heyns en Bert Broere verslaan. Genrie van Gerven had na een-- rit over 105 kilometer in Mol in het gevecht om prijs en premie de meeste concur rentie van Ad Dekkers en Albert Hul- zenbosch. Van Gerven toonde zich ech ter het snelst. O Billie Jean King, de Amerikaanse tennister die driemaal Wimbledon-kam- pioen was, heeft zaterdag in Nottingham de finale van het dames enkelspel van een internationaal toernooi gewonnen. Billie Jean King versloeg in de eind strijd de Engelse Virginia Wade in twee sets: 8-6 en 6-4. De Amerikaanse kreeg voor haar overwinning in het enkelspel, waarvoor zij 77 minuten nodig had. een prijs van 2100 pond (ruim zestienduizend gulden). Erik van Dillen, de 22-jarige nummer zeven van de Verenigde Staten, won het heren-enkelspel. Na een wat moeilijke eerste set (3-6), maakte Van Dillen korte metten met de Zuidafrikaan Frew McMillan (6-1 6-1) De Amerikaan kreeg voor zijn zege 3750 pond, (onge veer 27.000 gulden). Billie Jean King en Erik van Dillen wonnen ook de dubbel spelen. Mot Rosie Casals versloeg Billie Jean King in de eindstrijd het duo Betty Stöve-Chris Evert met 6-2 en 9-7. Van moet gezegd, dat scheidsrechter Arie van Gemert daartegen slechts bij vla gen kordaat optrad. Zeventien minuten voor tijd viel de beslissing toen rechtsback Paul Breit ner blunderde en linkerspits Dirceu vanaf de rand van het strafschopge bied fraai inschoot. Vanaf dat mo ment werd het zowaar nog even boeiend. Eindelijk pakten de Duitsers hun zaakjes wat resoluter aan, maar verder dan een kopbal van Heynckes die op de doellijn werd gestopt door verdediger Marco Antonio kwam de ploeg niet. Verklaarde de Braziliaanse trainer Mario Zagalo na afloop met groot lef: „Wij hebben de overwinning zon der meer verdiend. Mijn ploeg heeft het spel geen moment uit handen gegeven. Het overschakelen van ver dediging op aanval verliep perfect. De Duitsers zijn mij tegengevallen. Ik had van hen een hoger tempo ver wacht.” WAT ZEGT: G. A. HOOGENDIJK Amsterdamstraat 17 Haarlem (speciaalzaak delika- tessen, kaas en fijne vleeswaren) „Dat mijn zaak een goede naam heeft, dank ik mede aan het biezondere assor timent delikatessen bij VEN. Voor mij èn voor VEN een plus punt!” Meiler (25) serveerde te onevenwichtig en ook zijn backhand kwam zelden door. Dibbs (20e op de Amerikaanse ranglijst) slaagde erin zijn tegenstander van het net te houden en had in de peslissinde fasen steeds het initiatief. Hij verdiende met zijn overwinning een be drag van 30.000 gulden. Meiler ontving 14.000 gulden. MADRID Günther Netzer, de spil van Borussia Mönchengladbach die i s gekocht door Real Madrid, mag bij de wereldkampioenschappen volgend jaar in München voor West-Duitsland uitko men. Real Madrid heeft daarvoor inmid dels toestemming verleend. Dit bericht komt kort nadat het be stuur van de Westduitse voetbalbond, de DFB zijn ongenoegen had uitgesproken over de transfer. De bond vreesde name lijk dat met, wat genoemd werd, de Duitse voetibalbielangen geen rekening zou worden gehouden. De DFB verlangde ■dat Netzer zich zou mogen vrijmaken voor het wereldkampioenschap, een ver langen waaraan dus prompt is voldaan- Sporting Lissabon heeft voor de achtste keer beslag gelegd op de Portu gese voetbalbeker. De ploeg versloeg in de finale van het nationale bekertoer nooi Setubal met 3-2. In Frankrijk ging de beker naar Lyon dat gisteren in Parijs met 2-1 won van Nantes. Ongeveer veertig scheidsrechters uit liet Argentijnse betaalde voetbal hebben dit weekeinde gestaakt uit protest tegen het toenemende gewelddadige optreden van het publiek in Argentinië. De direc te aanleiding voor de staking was de ernstige mishandeling vorige week van een grensrechter door sportliefhebbers. De bond van scheidsrechters eist van de ■regering dat de politie „echt bescher ming geeft en niet met de armen over elkaar blijft toekijken”. De cijfers in de Westduitse lotto van dit weekeinde zijn: 6, 9, 17, 23, 28, en 46. Jhisatzzahl: 39. Dg voetbaltoto: 2. 1, 0, 0. 1, 0, 2, 6, 2, 1 V Olympiagewinnzahl: 1077. LOCARNO. Zowel zaterdag als zondag hebben de renners van de Rcrka- dostal geheerst in de ronde van Zwitser land. Zaterdag zegevierde Willy de Geest met zijn stalgenoot Staf van Roosbroeck als tweede, zondag behaalde de Duitse extra-sportieve firma opnieuw een dub bele zege met Herman van Springel en Willy de Geest. De tweede etappe begon met een „sta king” van de renners die, omdat hun prijzengeld met 50 percent was ingekort, vier minuten te laat vertrokken. In de De traditionele tijdrit van Castroca- ro Terme (bij Forii in Italië) is gewon nen door Felice Gimondi. De Italiaanse kampioen reed de 76,020 km in 1 uur en 56 minuten en 0,6 seconden. De uitslag: 1. Gimondi, 76 km in 1 uur 56 minuten 0,6 seconden; 2. Poggiali 1.59.12; 3. Bat- ta'glin 1.59.19. Herman Nak werd in Racourt, na een rit over 104 kilometer in 2 uur en 38 minuten, in de eindsprint verslagen door de Belg Richard Lagasse. De Brazilianen kunnen hun vreugde niet op nadat Dirceu het beslissende doelpunt heeft gescoord. V.l.n.r. Pereira, Cesar, Jairzinho, Rivelino, Dirceu en eZ Maria. GÉÉN VERKOOP AAN PARTIKULIEREN! De wedstrijd voor de amateurs in Evergem over 70 kilometer werd ge wonnen door Toine van den Bunder, die ■in de sprint zijn Belgische concurrenten te vlug af was.. De krachtmeting in het Berlijnse Olympisch stadion tussen de Europese kampioen en de wereldkampioen was een deceptie, een prestigeduel dat in kwaliteit zelfs ver achter bleef bij AjaxJuventus. De grimmige en ge niepige Brazilianen hebben de on machtig ploeterende Duitsers nauwe- MIERLO. Wil van Helvoirt heeft in de kersenronde zijn tweede „klassieke” overwinning van dit seizoen behaald. Eerder zegevierde hij in de ronde van iuid-Holland. De 21-jarige Tilburger won, net als destijds in Den Haag, door rijn sprintcapaciteiten. Hij was de snel ste in een kopgroep van veertien. Deze groep was in etappen ontstaan. Bij Lie- Top (na 116 km) sprongen de eerste vijf renners weg. Enkele kilometers verderop kregen zij steun van zeven coureurs. Toen achtten Gerrie Knetemann en Wil van Helvoirt de tijd gekomen om zich mot de vluchtpoging te gaan bemoeien. In tegenstelling tot eerdere ontsnappin gen raakten de renners nu wel buiten Bereik van het peloton, dat tijdens vele offensieven in stukken brak maar toch de leiders niet kon achterhalen. De uitslag: 1. Wil van Helvoirt (Tilburg), 182 kilo meter in 4 uur 12 minuten en 41 secon den. 2. Herman Snoeijink (Denekamp). 3. Harrie Lunenburg (Loosbroek). 4. Jan Óverweg (Amsterdam). 5. Wim de Louw (fetiphout). 6. Wim Bellemakers (Neer kamt). 7. Wim Gomes Amsterdam). 8. ïjfenk Smits (Baarlo). 9. Jan Adriaans (Haps). 10. Co Hoog-endoom (Amster dam). lijks een kans gelaten. Brazilië was naar Berlijn gekomen met een neder laag tegen Italië en een gelijkspel tegen Oostenrijk in de bagage. De Duitsers hadden de nederlagen tegen de Argentijnen en de Joegoslaven nog vers in het geheugen. Toch bleek het geen basis voor topvoetbal. Die Mannschaft moest al gauw ontdekken dat het ontbreken van Günther Netzer (zijn moeder over leed vorige week) door Ulli Hönnes niet kon worden goedgemaakt. De ploeg die het moet hebben van de lange pass, vluchtte in zijn angst om te verliezen in pietepeuterig tik-tak- spel. Dat korte spel gaf de Brazilia nen steeds de kans hun verdediging ruimschoots op tijd te organiseren. Gerd Müller: „De Braziliaanse verde diging was erg goed. Het was vrijwel onmogelijk een gaatje in die massieve muur te vinden.” Daarbij kwam dat de Brazilianen met een zekere wel lust de botte bijl hanteerden en het (Lux) 16.43,50; 8. WIE MAG,DIE MOET! Toen zich na vijf kilometer (van de 215) al een kopgroepje vormde zag de situatie er beslist niet alarmerend uit maar de leiders fietsten zo sterk dat ze uitliepen tot ruim 12 minuten. De vluch- tersgroep die bestond uit Vasseur, Pa- ranteau, Masson, Abbeloos en Verplanc- ke, bereikte een maximale voorsprong van 20 minuten waarvan er in de finale acht werden teruggenomen door het pe loton waarin Willy Planckaert de groot ste verslagene was. In Diekirch was Vasseur gezien zijn plaats in het alge meen klassement al zeker van de leiders trui maar met die prijs alleen nam hij geen genoegen. In de sprint van de kopgroep pakte hij er de dag-overwin- ning bij. Daags ervoor ging de etappe- winst naar zijn landgenoot Guitard. Het algemeen klassement: 1. Sylvain Vasseur (Fra) 16 uur 32 minuten en 10 seconden; 2. Willy Planckaert (Bel) 16.43,31; 3. Guimard (Fra.) 16.433,34; 4. Kuiper (Ned) 16.43,39; 5. Tschan (Wdl) 16.43,45; 6. Gilson (Lux) 16.43,49; 7. Rouxel (Fra) 16.43,50; 8. Mortensen daarop volgende kilometers van deze rit werd niet meer werk verzet dan nodig was. Met een groep van 45 man werd de eindstreep in Locarno gepas seerd., met meer dan een half uur ach terstand op het schema. In de eindsprint zegevierde Van Springel voor zijn land genoot De Geest, maar slaagde er niet in de Italiaan Fabrizio Fabbri (leider ge worden door een overwinning in de tijdrit) uit de leiderstrui te rijden. Het algemeen klassement: 1. Fabbri (It) 16 uur 2 minuten 48 seconden; 2. Fabrisato (It) op 43 sec., 3. G. Pettersson (Zwe) op 46; 4. J. Fuchs (Zwi) op 48; 5. L. Pfenninger( Zwi) op 50 sec. 50. Wim Schepers op 26,07. De Russische tennisveteraan Alex Metreveli heeft in de finale van de Tenniskampioenschappen van Kent de jeugdige Zweedse „wonderspeler” Bjorn Borg in twee sets met 6-3 en 9-8 in de finale van het heren-enkelspel versla gen. Een andere 16-jarige, de Australische Dianne Fromholtz, werd kampioen bij de dames door de Amerikaanse Janet Newberry te hebben geklopt in drie sets, met 7-5, 0-6 en 6-1. Bij de dames ging de titel voor het derde achtereenvolgende jaar naar de blonde Westduitse Helga Masthoff-Nies- sen (32), die in de finale de vijf jaar jongere Pat Pretorius-Walkden (ZAF) versloeg met 6-4 6-1. In de halve eind strijd had Marijke Schaar verloren van de vroegere Rhodesische, na een voor sprong van een set. De overwinning in de dubbelspel was voor Duitse combina ties: Fassbender Pohmann bij de heren, Helga Ma sthoff-Heide Orth bij de da mes. - iwr ,|,,,iiWi!'i, :.R-

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 12