Arbiter liet penalty’s onreglementair nemer Rood en Wit GEEN BESLISSING IN aan bat nu BEKERDUEL VAN ADO wel sterk Morgenavond overnemen ZAANREGATTA IN WAARDE GEDAALD HCC 1 bleef met welgeteld één run baas over Hercules Steenvoorden voltooide hattrick Brederode naar overgangsklasse Ron van Dalen de snelste bij nieuwelingen SPORTPRIJZEN st re go 2,60 f g|| I I f7 t Sensatie Bloemendaal 17 1973 JUNI MAANDAG 1 8 Veteraan uaraM Vraag prijsopgave L. Nieuwstraat 8 - IJMUIDEN Telefoon 02550-10034 10 stuks (Van onze cricketmedewerker) terrein ADVERTENTIE ADVERTENTIE nieuwelin- (Van onze sportmedewerker) IJMOND. De kans Is nog aanwezig, dat ADO’20 zich kan plaatsen voor de finale van het bekertoernooi amateurs. Zaterdagavond werd er tegen Hoofddorp in de halve finale een gelijkspel uitgesleept en de verlenging daarna bracht geen be- dissing. Na het nemen van strafschoppen bleef de stand gelijk en toen moest een tweede serie de uitslag brengen. Over het juist toepassen van de reglementen in deze serie is heel wat geharrewar ontstaan en na een protest van ADO is komen vast te staan dat de scheidsrechter niet juist gehandeld heeft. Dinsdagavond om half negen op het veld van Hoofddorp moeten alle strafschoppen opnieuw geno men worden. nederlagen herstelde Rood en Wit zich door een welverdiende overwinning op Quick. Voor VRA dat tegen VOC zijn zesde nederlaag leed en nog steeds op zijn eerste overwinning wacht, gaat het er somber uitzien. Een aanvaller van ADO’20 wordt klem gezet door twee Hoofddorpse verdedi gers. al het 25 zijn hr (Van onze wielermedewerker) ZAANDAM. Het meedoen van de Nederlandse kanoploeg heeft dit week einde de 15e internationale Zaanregatta op de Voorzaan bij Zaandam gered. De kernploeg van trainer-coach Bernard Cornelissen zou eigenlijk in Praag varen, maar de internationale wedstrijden in de Tsjechische hoofdstad waren verschoven naar volgende week. Om het wedstrijd ritme te behouden mocht de Neder landse kanotop alsnog aan de Zaanre gatta meedoen. Er waren dit jaar alleen enkele verenigingsploegen uit Duitsland om de naam „internationaal” te recht vaardigen. Duidelijk is dat de Zaanre gatta langzaam maar zeker aan belang rijkheid inboet. De Oostbloklanden laten het al jaren afweten, doch dit jaar Utrechtenaren voor een 152 hadden gezorgd, stond Hermes het verstrijken van de speeltijd op voor 9, waarvan Verburg 63. Het eerste van HCC kreeg het tegen Hercules zwaar te verduren. De Utrech tenaren zaten er bovenop en het bowlen zowel als het fielden liet niets te wensen over. De Haagse batslieden konden hier tegen weinig uitrichten en strandden tenslotte na 2 uur en 40 minuten op het magere totaal van 93 runs. Van Nispen tot Sëvenaer was met 21 punten topsco rer. Verder kwamen er nog runs van Van Laer (19) en Meurs (16), de Ville neuve (13), terwijl Bakker het tot een bijdrage van 10 bracht. Barend Stel deed met 5 voor 39 als gewoonlijk weer van zich spreken, terwijl ook v. d. Leur (3 voor 34) op een goede beurt kon terug zien. Hercules zat daarna in hetzelfde schuitje als HCC en kon aan bat niet loskomen, belaagd als het werd door Smits die in 25 over 5 wickets greep voor slechts 12 runs, terwijl ook Rijkens met de cijfers 3 voor 19 volop meetelde. Mede door het abominabale veldwerk van HCC, dat zeker 10 vangkansen miste kroop de score toch nog omhoog en met de als zevende ingaande Smit aan de wickets kreeg Hercules nog een kans op de zege. Totdat Smit op een stand van 92 en een persoonlijke score van 28 de bal voor 4 trachtte te slaan, maar Kru- seman er als de kippen bij was om hem met een fraaie vang in te rekenen: 92 all out. voor 28 achter zijn naam kreeg. Ook zijn broer Rob (3 voor 47) hielp een handje mee, met als gevolg dat VRA 10 minuten voor tijd op 164 all out was. Bloemendaal zorgde Excelsior voor een kolossale verrassing door het on waarschijnlijk hoge totaal van 217 voor 6 bij elkaar te timmeren. Het leverde de Bloemendalers een overwinning op. Ook HCC 3 bracht met een score van 225 voor 6 tot een in de le klasse onwaarschijnlijk hoog totaal. P. Blaisse zorgde met 80 runs, waaronder 2 zessen en 9 vieren, voor een zeer geslaagd stukje vuurwerk, evenals Groos wiens productie van 66 runs 4 zessen bevatte, Krekels werd daarna weggevaagd voor 65 runs, waarmee HCC zijn eerste zege te pakken had. Hermes DVS haalde bij Kampong het bonuspunt weg. Nadat de eindscore van bij 148 le serie van vijf strafschoppen. ADO diende hiertegen een officieel protest in. Toen de doelman van Hoofddorp een penalty stopte, kwam men met de regle menten aandragen waarin stond dat de gene die in een tweede serie een beslis sende voorsprong nam, tevens winnaar van de wedstrijd was. De arbiter trok zich terug in de bestuurskamer en ver klaarde na enige tijd Hoofddorp tot winnaar. Na grondige bestudering van de regle menten bleek nu ook dat het protest van ADO 'juist was. De scheidsrechter die toegaf dat hij niet goed gehandeld had, stuurde een schriftelijke bevestiging van zijn optreden naar de KNVB. Zondagavond werd bekend dat er niet volgens de reglementen gehandeld was en dat alle strafschoppen moeten wor den overgenomen. Dit zal dinsdagavond om half negen op het terrein van Hoofddorp plaatsvinden. Uitslag wegkampioenschap Sen: 1. P. Valentijn, Sprundel, de 102 km. in 2.29.54; 2. P. v.d. Ley, Rotterdam; 3. A. van Peer, Sprundel; 4. L. van Vliet, Honselersdijk; 5. W. Jonkers, Oud Gas tel. Hoofddorp-aanvallers. Een minuut voor de rust loste Dekker van Hoofddorp een hoge voorzet, doelman Koopman liep, verblind door de zon, onder deze hoge bal door en Verwey kon koppend voor de gelijkmaker zorgen. Na de rust weer een sterker en meer aanvallend ADO ’20, maar toch bleek nu al dat de Hoofddorpers qua conditie over meer inhoud beschikten, want hun aanvallen waren beslist gevaarlijker. Vooral in de slotfase moesten de ADO- vendedigers hun keeper te hulp snellen, door inzetten van Ouwerkerk en Verwey van de doellijn te redden. Ook de verlenging bracht geen beslis sing, zodat men tot het nemen van strafschoppen overging. In de eerste se rie van vijf bleef de stand gelijk, zowel ADO als Hoofddorp wist drie maal raak te schieten. 1 De tweede serie bracht de problemen. Volgens ADO-bestuursleden moesten nu vijf andere spelers worden aangewezen om de penalty’s te nemen. De scheids rechter was echter een andere mening toegedaan en besloot opnieuw tot een he- (Van onze cricketmedewerker) HAARLEM. - HHC I is tegen Hercules met de hakken over de sloot gekomen. Na een strijd van spanning en sensatie, maar ook van lage totalen: 93 om 92 runs, won de Haagse met slechts 1 run verschil. Ook de ontmoeting tussen HCC 2 en HBS was een typische bowlers- match, waarin het winnende HCC zijn stadgenoten voor 50 runs aan de kant zette. Al met al was het met deze dubbele victorie voor HCC een succes volle dag. Na twee achtereenvolgende (Van onze tennismedewerker) HAARLEM. Op het tennispark Brederode in Santpoort speelde Bredero de I zijn tweede promotiewedstrijd. Te gen Spieghel I werd met 4-4 gelijkge speeld. Het groter aantal door Brederode gewonnen sets gaf de doorslag. Bredero de speelt volgend seizoen overgangsklas se B. In de wedstrijd tegen Spieghel waren het vooral Hanneke van Willigen en Dies Blikslager die voor de punten zorg den. Zij wonnen hun enkelspelen en samen de dubbel. De winnende mixed- double was van Hans van der Bronk en Hanneke van Willigen. De tweede mixed van Leo van der Raadt en Dies Bliksla ger werd na enig beraad in de derde set verloren gegeven. De totaal-uitslag in sets stond toen al vast. HAARLEM. Voor de derde keer in successie heeft de 38-jarige Heemsteedse wielrenner Piet Steenvoorden beslag ge legd op het nationaal wegkampioenschap van de veteranen. Er was niemand die hem in zijn zegerush kon stuiten en met een voorsprong van 39 seconden ging hij na een solovlucht als triomfator door de finish. Een Nol van Uden en Herman van Bruggen, waarvoor hij aanvankelijk het meest bevreesd was, kwamen hele maal niet in het stuk voor. De Hoofd dorper Frans Braat won de spurt van een jachtgroepje om de tweede plaats en Chris Duyker uit Beverwijk werd derde. Aan dit kampioenschap van de vetera nen, gisteren op een parcours van 5.100 meter in het Brabantse plaatsje Mill verreden, namen maar liefst 103 renners deel. In de eerste van de tien ronden gingen Van Bruggen en Coppens er reeds vandoor. Zij brachten het tot een paar honderd meter voorsprong, maar konden die winst niet consolideren. Steenvoorden hield in het peloton het tempo hoog en daardoor was de vlucht van het tweetal tot mislukken gedoemd. In de zesde omloop sloegen Walraven, Smid en Van der Heyden op de vlucht. Zij sloegen een aardig „gaatje” en daar om ging Steenvoorden met Van Uden en Nelissen aan zijn wiel op jacht. Toen deze achtervolgers de koplopers te pak ken kregen, ging Steenvoorden meteen keihard door. Alleen Nelissen kon zijn wiel houden, maar was niet bij machte om kop over te nemen. Heemsteedse Piet bleef doorhameren en was op eer gegeven moment de aanklampende Lim burger kwijt. Er kon hem toen vrijwel niets meer gebeuren en met een voor sprong van meer dan een halve minui’’ op een jachtgroepje van zes man ging Steenvoorden over de eindstreep. Hij greep daarmee zijn derde wegtitel in successie bij de veteranen. De uitslag: 1. P. Steenvoorden, de 51 km. in 1.14.22; 2. F. Braat, Hoofddorp; 3. Chr. Duyker, Beverwijk, 4. J. Walraven, Den Bosch 5. N. Paas, Munstergeleen; 6 J. Coone, Eindhoven: 7. N. Slingerland, Noordwijkerhout 8. H. Buis, Vijfhuizen' 9. H. v.d. Kloot, Zundert;10. K. Smits, Soest. Met zijn nieuwe nationale wegtitel was Piet Steenvoorden uiteraard in zii’’ nopjes. „Het is me weer gelukt”, merkte hij tevreden op, „en ik vind het ook wr' een mooie triomf met zo’n groot pak renners. Alleen de afstand was een beet je aan de korte kant. Er had voor mij wel meer gereden mogen worden. De dames rijden 55 kilometer en moeten nog over de Cauberg ook”. Zaterdagmid dag had Steenvoorden ook nog in de ronde van Hardinxveld gewonnen. In d sprint had hij met de Amsterdammers Koolhof en Rabe niet veel moeite. Haar lemmer Freek Cornelisse werd vijfde. In het door Rik Tijhuis uit Niiverda! in Mill gewonnen nationale wegkampi oenschap van de aspiranten, kwam Zwa nenburger Sjakie Pieters op de derde plaats en greep daarmee de bronzen medaille. De titelstrijd van de nieuwe lingen werd gewonnen door Peter Va lentijn uit Sprundel. Vijf dagen eerder had deze veelbelovende coureur op de Schiedamse wielerbaan ook km. baankampioenschap op gebracht. (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. In de derde rit van de zomeravondcompetitie om de Kramer- beker voor nieuwelingen, die door de Haarlemse wielerclub De Kampioen in het Van der Aartsportpark werd verre den, toonde Ron van Dalen zich de snelste. De uitslag: 1. R. van Dalen, 2. H. Kuliper, 3. P. v.d. Knoop, 4. P. Hoogland, 5. P. de Bie. Aspiranten: 1. R. van Waard, 2. M. van Dellen, 3. L. Voorthui zen. De jeugdklassers reden hun vierde rit van de competitie om de Smit-beker en daarbij zegevierden John de Bie (A- kl), Jan van Wijk (B-kl) en Marco Bam- hoorn (C-kl) De aspiranten van de hoofdstedelijke clubs en die van De Bataaf uit Halfweg reden op het Kin- heimparcours in Zwanenburg een rit voor de gezamenlijke zomeravondcompetitie en die werd na een massale eindsprint gewonnen door Kees Overheul. Er was niemand weg kunnen komen. De uitslag: 1. K. Overheul (Bataaf) de 40 km. in 59.07; 2. S Mein (Victorie), 3. P. Korenstra (Ulysses), 4. H. Noy, 5. S. Snijders, 7. J. Pieters en 9. Joh. van Loon (allen Bataaf). De nieuwelingen van De Bataaf reden in Sloten met hun Amsterdamse colle ga’s en klasseerden zlich als volgt: 2. P. Noy, 3. R. Borst en 6. G. Kuit. Polder mens van De GermaanGMC werd winnaar. verscheen ook België niet aan de start. Arend Bloem, op dit moment de ster ke kanoër van Nederland, won zaterdag de tien kilometer en zondagmiddag, sa men met Lo Jacobs, de k2 500 meter. De kl 500 en 1000 m. waren voor de enige sterke buitenlander, de Westduitser He- gies, die de meest gunstige baan op de winderige Voorzaan had. Mieke Jaapies vlamde zondagmiddag ouderwets op de 500 m. Zeer verrassend werd Thea Berger-Duif tweede, voor kernploeglid Maria van der Holst-Blijle- vens. Mieke Visser-Jaapies, die nog slechts voor haar plezier vaart en niet veel meer traint, moest de 3000 m. echter wel laten aan Maria van der Holst. Onder vrij veel belangstelling ruim duizend toeschouwers hebben ADO en Hoofddorp een aantrekkelijk en open duel gespeeld. Vooral de eerste twintig minuten hadden de Heemskerkers duide lijk het beste van het spel. In deze fase van de wedstrijden wisten zij een veldo- verwioht op te bouwen, mede omdat Hoofddorp met enkele invallers ten strijde was getrokken en daarom vooral in de verdediging wat onzeker te werk ging. In de twintigste minuut nam ADO de verdiende voorsprong. Uit een fraaie pass van good old Putter, kon Timmer met een harde schuiver het eerste doel punt laten noteren. Hoofddorp bleek echter niet aangesla gen door deze achterstand. Integendeel, men ging elkaar steeds beter vinden en kon zelfs het initiatief naar zich toetrek ken. Doelman Koopman van ADO moest enkele keren al zijn kunnen ten toon spreiden bij vliegende schoten van HAARLEM. Rood en Wit heeft met ruim verschil van QuickH) gewonnen, hetgeen vooral te danken is aan het goede batten van de Haarlemmers, die maar dan de helft van de 6*/s uur speeltijd over hadden om Quick uit te bowlen onder hun respectabele totaal van 201-6. Wijkhuizen won de toss eb verkoos te gaan batten mede in verband met het warme weer en omdat de bat- tingside van de Haarlemmers versterkt was door Engelenberg en Van Buchem. Het goede batten kwam echter in eerste instantie van Jan Willem Tuininga, die frank en vrij de Haagse bowlerij be speelde, hierbij wel wat kansen weggaf, maar toch 34 harde runs scoorde, e n vooral van Paul Goosensdie dit jaar nog niet erg opgevallen was. Goosesns scoor de met prachtig batten 58 runs en ieder een was onder de indruk van de manier waarop dit gebeurde. Goosens( „Ik was veel meer ontspannen dan bij de voor gaande wedstrijden. Trainer Newton had mij dit advies gegeven. Anders denk ik de hele week aan de wedstrijd die komen gaat, maar dat heb ik nu niet gedaan met het gevolg dat ik nu ont spannen ben begonnen. Ik had ook geen last van mijn maag wat ik anders wel heb. Ik was snel tussen de WICKETS EN IK HAD HET GEVOEL DAT IK ALLES KON. Daarbij maakte Quick het ons nog gemakkelijk ook want we konden enorm veel korte runs lopen afgewisseld met wat vieren- Toen Goosens uitging loonden Cats, Onstein en Wijkhuizen de zaak voor Rood en Wit afronden op de uitgebluste aanval van Quick, waarin Burki op halve kracht opereerde en Klijn en Van Dongen niet konden imponeren. Wijk huizen sloot op 201-6 de Rood en Wit innings en gaf Quick 3uiur en 20 minu ten om de runs te maken hetgeen een genereus aanbod was. Onstein bleefmet 38 en Wijikhuizen met 177 7not7 out. vuick nam de uitdaging aan maar verloor al snel was wickets waaronder dat van topbat Alexander de Geer op het bowlen van Wijkhuizen en ON STEIN. Peter Goossens kon zijn draai echter niet vinden en Asselbergs bowlde ronduit slecht. Zijn type bowlen vereist een enorme precisie in lengte en die was ver te zoeken. Waarschijnlijk is de mili taire dienst hiervan de schuld waardoor hij niet genoeg gelegenheid heeft om te oefenen. Bij de thee stond Quick op 757-4 met Kijn en Mol aan bat. Na de pauze voerden deze twee de stand op tot 125 waarna beiden het verstand verloren door het nemen van onnodige risic’s op het bowlen van Wijkhuizen. Zij gaven hiermede de wedstrijd voor Quick uit handen want nadat zij beiden waren verdwenen was de afwikkeling voor Rood en Wit een formaliteit, 141 all but. Wijkhuizen had het beste gebowled, 4-24 in 15 overs. Alexander de Geer die dit jaar weer voor Quick speelt na 2'/i jaar in Austra lië te zijn geweest heeft nog weinig runs gemaakt voor zijn club. De Geer: „In de eerste wedstrijd scoorde ik 50 daarna ben ik gaan sukkelen. Door een auto- ongeluk kwam ik 10 dagen in het zie kenhuis en vandaag speelde ik weer voor het eerst, echter niet geheel fit. In Australië had ik zeker niet mee mogen doen want daar gaat alles veel harder. Je moet daar 3x per week trainen an ders word je niet opgesteld, ook al maak je er iedere week honderd”. De Geer die eerste klas cricket in Australië heeft gespeeld vindt het spelpeil hier maar matig. :„Toen ik 2V2 jaar geleden ver trok speelden wij met hetzelfde eelftal als nu, er is totaal geen doorstroming. Cricket op deze manier heeft in Neder land geen toekomst.” Bloemendaal. Bloemendaal behaalde een sensationele overwinnig op het veel sterkere Excelsior in Rotterdam en dankte dit voornamelijk aan het voort reffelijke batten van de voor het eerst spelende Duco Brongersma die 96 runs Scoorde en in het zicht van zijn honderd gevangenwerd. Na 3 ¥2 uur kan Paul Maas de Bloemendaal innings afsluiten op 217-6. Cees van Wijk (55) had samen met Brongersma een stand van meer dan 100 runs opgezet waardoor het hoge Bloemendaal totaal kon worden bereikt. Excelsior liet zich dan ook van de goede kant zien en vooral Schewe bezorgde de Bloemendalers handen vol werk door 131 te scoren. Hij kwam als tweede in en ging als laatste man uit toen hij foor Van der Sloot prachtig aan de boundary werd gevangen. Paul Maas was de grote man bij Bloemendaal want hij bowlde unchanged 24 overs 8-61, een prachtige prestatie. Bloemendaal heeft nog wel een tijdje in de zenuwen gezeten want Schewe werd kort voor tijd nog enige malen gemist van vrij een voudige van- gkansen, maar gelukkig kwam 10 overs voor tijd de verlossende vang van Van der Sloot. Excelior allout voor 181. juweliers. horlogers Ook bij HCC 2HBS beheersten de bowlers de strijd. HCC ging eerst batten, maar had nets terug van A. van Rijn (4 voor 30) en Risselada (4 voor 31), die hun gastheren niet verder lieten komen dan 87. Alleen Van Arkel en Nijgh beiden met 16 runs, Kooistra met 10 en Ernst Vriens met 13 not out hadden wat runs gemaakt. Het batten van HBS stel de helemaal niets voor. Het was een komen en gaan aan de wickets en de meeste batslieden moesten het loodje leggen tegen de veteraan Ernst Vriens, die met 7 voor 25 in 10 overs onbespeel baar was. Ook Keilholz liet zich met 3 voor 23 niet onbetuigd. Aldus maakten de HCC-ers korte metten met HBS, dat voor 50 runs aan de kant zat. VOC sloot tegen VRA op een zeer behoorlijk totaal: 194 voor 6, waarvan Bakker 42, Bert van Weelde 36 en Schoonheim met 23 de voornaamste pro ducenten waren. De gebroeders Jan en Hergen Spits eisten met de cijfers 3 voor 35 en 2 voor 26 de wickets op. VRA bood daarna aan bat bijzonder felle tegenstand en een tijdlang zag ’t er naar uit dat via een draw de reeks van nederlagen zou worden stopgezet. Van der Stadt was met een beheerste 73 zeer goed op dreef, evenals Hergen Spits, die tot de forse score van 64 kwam. Maar op het laatst vielen er snel een aantal wickets, dank zij Bert van Weelde, die in slechts 18 overs de prachtige cijfers 5 ’ïlK X', o®

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 17