Vismeelprijs Veel succesen in Wijk aan Zee snel omhoog bon voor drumfanfare „Willem Eggert Agenda Zware botsing van in Heemskerk Ni< H V. Vlie Resultaten van automobilisten Uitslagen marswedstrijden Wijk aan Zee Veel belangstelling voor Wijk aan Zeeër taptoe Golfslag in buitenbad lopen terug Haven V X? is 2 Noi 1 e I 1 maan P. Niesten beste tamboer-maïtre GEMI 95 doo WIL RECREATIE IN KUINDERBOS NOORDOOSTPOLDER s ►Haarlems Dagblad ►IJmuider Courant ^tXn9eweM,‘ ►B«wwÜkse Courant I MAANDAG 18 JUNI 1973 IJMUIDER COURANT 4 Auto’s totaal vernield c Velsen-IJmuiden Beheerst Beverwijk In en om Haarlem DORPSPLEIN GAF WEINIG GELEGENHEID TOT SHOW Eredivisie Wai n Ritmegevoel ANWB-rijproef: vels: stuur is kwalitei' ningen Sluiswiji een inzi of herst sanering daarom Wethoui dels in Haarlem^ 1 (Van NAAM: ADRES: WOONPLAATS: KEES MAAS (Van een onzer verslaggevers) en TENTOONSTELLINGEN Tamboer- en jachthoorngroep „Arion”: Fijn ritmegevoel en veel nuanceringen. (Va (Van een medewerker) (Ringvaart, (Vo- (Van een medewerker) WIJK AAN ZEE De vreugde bij „Willem Eggert” uit Purmerend kende gistermiddag geen grenzen. Het korps had kans gezien om alle onderscheidingen, die er maar te bemachtigen waren, ook werkelijk voof zich op te eisen: In de marswedstrijden won zowel het pijperkorps als de drumfanfare een wisselbeker, waarbij in beide gevallen ook een maïtre- prijs werd verdiend. In de derde divisie Jacob Maris won de jeugdafdeling was Eensge zindheid uit Heiloo, een correct korps onder goede leiding. Maar het musiceren in „Walsfestijn” was niet gaaf en dat kostte toch een eerste prijs. Mooi was het werk van de fluiten van „Willem Eggert”. Ook moeilijke figuren werden beheerst uitgevoerd. Dat kon men niet zeggen van „Mercator” uit Amsterdam, dat alle fouten demonstreerde die een korps maar kan maken. We zagen trom mels met de muziek erop geplakt, een jeugdige muzikant, die vergat rechtsom te maken, en hoorden vele foute noten. Juist dit korps gaf later een show we gens het uitvallen van een korps en ook dat leverde wat kortsluitingen op. i de Den De po schikken cale gr< onderme Lingen i Volgei kamp h Nederla: Zij zou, toekoms Schiette politie 1 „Neder! kunnen Verw; op Norc hervat, nieuwe geworpc middag tieleidir ken is c Van geadvisi zaterdai Nordhoi radicale zouden in- het AAL: menvei een pk de vor Het nii groter, veiling De lec heeft i joen gi uitbrei rneerse maxim dieërei UIT veehoi heeft schad< leven In colle «tig nen wer! harr men de trac van volg gem VE ons 1 huur maar meer bij d aan 1 wet steld colle; waar hebb monj waai een heef’ (Van onze medewerker) NORD duizend VO-luch Range b einde ge en enkel De zijn t de si werd en b ligger opgei De vertr; ichad Een 20-jarige inwoners van Heems kerk schatte bij het linksafslaan de snelheid van een tegenligger verkeerd. Er volgde een botsing, door de kracht waarvan de auto van de Heemskerker half om een boom werd gedraaid. De tegenligger, welke bestuurd werd door een 23-jarige Castricummer, kan telde, schoof met de wielen omhoog via de linkerrijbaan weer naar de rechter- weghelft en kwam tegen een boom tot stilstand. DEN HAAG. Terwijl andere landen kampen met de gevolgen van droogte en daardoor geheel of gedeeltelijk mislukte oogsten, is Peru, dat sinds jaren de grootste visvangende natie ter wereld is, door een geheel andere natuurramp ge troffen. climax, nog een gezamenlijke rondgang over het plein, uitbleef. Tot het einde bleven velen het schouwspel bekijken en besluisteren. Het was dan ook een goede reclame voor het gebeuren van de volgende dag. Dat de wedstrijden op zondag zoveel belangstel ling trokken was ongetwijfeld mede te danken aan het succes van deze taptoe. KEES MAAS De drie laatste korpsen traden daarna nog een keer samen op, waarbij ze onder leiding van P. Niesten nogmaals het verplichte werk „The band is play ing jazz” ten gehore brachten. Een zeer gewaardeerde toegift. Het slot werd ge vormd door een opmars van alle korp sen, een feestelijke prijsuitreiking door burgemeester Bruinsma, die vele vreug dekreten veroorzaakte, vooral natuurlijk bij de Purmerenders, en de trekking van de verloting, geestig verricht door wet houder Klomp van „passieve recreatie”. Ook werd nog een dankwoord gesproken door de voorzitter van de SOMNO, de heer Wiegerts, die de organisatie roemde. Het was inderdaad een geslaagd festijn, dat de talrijke aanwezigen lang heeft geboeid, en dat zo vlot liep dankzij een voortreffelijke organisatie van „Arion”. De komst van Arion oogstte vanzelf sprekend veel enthousiasme. De tam boers onderscheidden zich bijzonder door fijn ritmegevoel en veel nuancering. Dit bleek zowel in ,In the mood” als in „James Last” en „Di Silva-medley”. Al leen was de verbinding van Zuidameri- kaanse ritmen met flarden melodie in de blazers toch niet geheel bevredigend. „Up to date” vormde het sluitstuk van dit optreden, dat ook al dank zij de majorettes een levendige indruk maakte. Tenslotte kwamen de korpsen nog een keer samen in actie. Als apotheose wer den de gelederen in elkaar geschoven, en toen alle majorettes een plaats in het geheel hadden gekregen werd het sein Nadat Schulpen-Meerweiden met een show de pauze had gevuld kwamen de „grote kanonnen” in actie, in casu de eerste en ere-divisie. Meteen al trad de drumfanfare „Willem Eggert” aan, een zeer gedisciplineerd korps, dat artistiek musiceerde. „Fusica” uit Naaldwijk be vestigde de goede indruk van Klaroen, maar kwam toch op de Purmerenders Terwijl de politie met het onderzoek bezig was, kwam uit de richting Bever wijk een auto, die bestuurd werd door een 25-jarige Castricummer, die sterk onder invloed van alcohol verkeerde. Het meetlint werd uit de handen van de politie-ambtenaar gerukt. De bestuurder werd door de rijkspolitie in Castricum aangehouden en ter ontnuchtering gesloten. De man weet zich van voorval niets meer te herinneren. wat tekort, en „De Wester" uit Amster dam haalde wel een eerste prijs, maar bleef bij deze korpsen toch wat achter. In de eredivisie kwam „Excelsior” uit Alkmaar meteen goed voor de dag met zowel een goede staande als lopende mars. „Heiloo was ’n ensemble met een fraaie sound en toen kwam „Tubantia” uit Amsterdam, tweemaal winnaar van de wisselbeker en ook nu goed musice rend. De fluiten konden evenwel het evenwicht met het koper niet geheel handhaven en de tamboer-maïtre was weining dynamisch. Tubantia werd wel eerste in de eredivisie maar Willem Eggert bleek toch juist onbereikbaar. St. Caecilia kwam er eveneens dichtbij, er werd zeer strak gewerkt en goed gemu siceerd op een enkel sloppertje na. „Be verwijk” was juist iets minder, maar Beverwijk opende de taptoe met een viertal nummers: „Festival Rotterdam”, „Band is playing jazz” „Belinda” en „Dixieland Medley”. Veel gelegenheid tot show gaf de kleine ruimte niet, want grote figuren waren er onmogelijk, maar het korps wist er toch heel wat van te maken. Dat gold ook voor Die Wyckers, die zich moesten beperken tot een tame lijk statisch optreden, met onder meer als muziek „Onze majoretten”, „Cha cha taraboem", „Vreugdeklanken” en „All hands”. Uit de wateren voor de Peruaanse kust is namelijk plotseling alle vis ver dwenen, waardoor dit land op het ogen blik van een van zijn voornaamste be- staansbronnen is beroofd. Het naburige Chili is door dezelfde natuurramp ge troffen, namelijk door een zeldzaam voorkomende warme golfstroom, die in de viswateren van deze beide landen is verschenen. Deze golfstroom, die de naam ,E1 Nino” heeft gekregen, heeft de ansjovis uit de kustwateren verjaagd naar kouder water. Deze vissoort men vist hier bijna uitsluitend op ansjovis is gevoelig voor de temperatuur van het water. De Castricummer, die onder zijn auto weggehaald moest worden, liep slechts een zware hersenschudding op en werd naar het St. Jozefziekenhuis gebracht. Zijn passagier, een 24-jarige plaatsge noot, werd in dit ziekenhuis behandeld voor een gescheurd ooglid en enkele kneuzingen. De Heemskerker kwam er met een aantal builen en schrammen het goedkoopst van af. De auto’s werden volledig vernield. De wagen van de Heemskerker was zo be schadigd, dat hij als schroot uit elkaar viel en niet door de kraanwaïgen kon worden weggesleept. Uitstekend werk deed in de introduk- tiedivisie „Van toeten noch blazen” uit Amsterdam. De naam bleek bedrieglijk want deze drumband deed het voortref felijk en kreeg een advies van de jury dat het in het vervolg in de tweede divisie kan inschrijven. Het won trou wens de tweede divisie al in Wijk aan Zee, want Schulpen-Meerweiden kwam net een half punt tekort, hetgeen al aangeeft dat de Velsen-noorders het uit stekend deden. „Lamoraal van Egmont” uit Egmond viel wat tegen, maar de tamboer-maïtre hield er toch nog een prijs aan over. (Van onze streekrédactie) ZANDVOORT. Het zwembadcom- plex dat in aanbouw is aan de Vondel- laan krijgt een golveninstallatie in een van de buitenbaden. De Raad van Be heer van de NV Sportfondsenbad Haar lem verwacht een golfbad een grotere toename van het bezoek. De kosten van de installatie zijn geraamd op circa f 400.000. HEEMSKERK- Een zeer zware bot sing tussen twee personenauto’s, waarbij de twee voertuigen totaal werden ver nield, is in de nacht van zaterdag op zondag omstreeks drie uur op de Riks straatweg voor de bestuurders en een inzittende nog goed afgelopen. De ver wondingen bleven beperkt tot een zware hersenschudding, een aantal kneuzingen, een gescheurd ooglid en wat builen en schrammen. MUZIEK Grote of St. Bavokerk (ingang Oude Groen markt 23). Dinsdag 20 u.: orgelconcert door Piet Kee. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u.: „Met de Franse slag”, a.l Woensdag 13.30 u.; „De schat in het zilvermeer”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 20 u.: Sparta- cus”, 14 j. Lido (Houtplein) 14. 19 en 21.30 u.: „The Poseidon adventure", 14 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 1» en 21.15 u.: „Niet voor de poesen”, 18 u. Roxy (KI Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: „Ik een vrouw II”, 18 j Studio (Gr. Markt) 14, 15, 19 en 21.30 u.- „Cabaret”, 18 j. Woensdag 14.15 u.: „Sjors, sjimmle en de toverring’’, a.l. TENTOONSTELLINGEN DEN HAAG. De in 1971 gesigna leerde teruggang in de automobilistische kwaliteiten van de deelnemers aan de rijproef voor gevorderden van de ANWB heeft zich in 1972 voortgezet. Volgens het gisteren gepubliceerde jaaroverzicht van de ANWB ligt het verkeersgedrag en inzicht van 124 van de 1696 deelnemers in 1972 beneden een in verband met de verkeersveiligheid aanvaardbare kwaliteitsgrens. Het autorijden van 112 deelnemers werd op „onvoldoende” gewaardeerd en twaalf deelnemers werd geadviseerd hun loopbaan als automobilist vrijwillig te beëindigen”. In 1971 waren deze aantal len respectievelijk 97 (onvoldoende) en 5 (ongeschikt). Zeer goed was in 1972 maar één percent, 28,9 goed, 43,9 ruim voldoende en 18,7 percent voldoende. WIJK AAN ZEE. Wijk aan Zee daverde zaterdagavond van het tromge roffel. Vele inwoners en badgasten om ringden het dorpsplein, waar een taptoe werd gegeven. Eén enkele auto stond er nog geparkeerd, want de eigenaar had de wagen er laten staan en men zag geen kans het voertuig weg te slepen. Maar de verdere ruimte was volledig ter beschikking van de drie korpsen, die een showprogramma zouden verzorgen. Twee van de drie kwamen inderdaad: het Tamboer- en Trompetterkorps Bever wijk en natuurlijk gastheer Arion uit Wijk aan Zee. Maar de Band 71 uit Alkmaar bleek verhinderd en werd ver vangen door Die Wyckers uit Beverwijk, welk laatste korps als extra attractie het majorettenpeloton IJmuiden had meege bracht. Ook Arion trad trouwens op met ma joretten. In dit geval de Showband uit Alkmaar, in crème gestoken meisjes met sierlijke hoeden met valse lokken, die zeer nadrukkelijk een deel van de show voor haar rekening namen, dit in tegen stelling tot de IJmuider majoretten, die schuchter op de achtergrond bleven, voor zo’n pril ensemble ook wel begrij pelijk. Toch betkent dit niet dat het Purmer- ender korps het gehele concours heeft beheerst. Want tal van ensembles uit onze omgeving deden het uitstekend en tamboer-maïtre P. Niesten uit St. Caeci lia uit Heerrjskerk haalde zelfs van alle maïtres het hoogste aantal punten. Een verdiende beloning, want met zijn mili taire aanpak brengt hij zijn korps tot grote stiptheid, en bovendien is hij altijd een bekwame showman door het hoge opgooien van de stok. Toen de wedstrijd begon was het al vol rondom de hekken. In het midden stonden de prijzen van de verloting, daaromheen leidde het parcours voor de lopende marsen. „Jacob Maris” uit Am sterdam beet het spits af: een bijzonder muzikaal groepje met een tamboer-maï tre, Yvonne Boerrigter, die uitstekend dirigeerde, maar niet voldoende discipli ne in haar groep had. Bij „De Zwervers” uit Beverwijk was die discipline wel wat beter, maar muzikaal had dit ensemble toch wat minder te bieden dan de Am sterdammers. Bij Die Wyckers was de presentatie voortreffelijk Jeannette Zoontjes kreeg er later de maïtreprijs voor. Maar de blazers deden het niet vlekkeloos en bij de lopende mars ont brak er veel aan richting en constante afstanden. WIJK AAN ZEE. De uitslagen van de door het Wijk aan Zeeër Tamboer- en Jachtkorps „Arion” ge organiseerde marswedstrijden luiden: Jeugddivisie: 1. Jacob Maris, Am sterdam, 192 punten, 22,9 maitrepuin- ten; hoogste aantal punten jeugddivi sie 2. „De Zwervers”, Beverwijk, 183 pnt, 19,5 m.pnt en „Die Wijckers”, Beverwijk 1795 pnt, 23,7 m.pnt. (eer ste maïtreprijs); Derde Jeugddivisie sec. A: 2. „Eensgezindheid”, Heiloo, 177 punten, 23,5 m.pnt; Derde Jeugd divisie sec. E: 1. „Willem Eggert”, Purmerend, 203,5 pnt, 23,8 m.pnt (eer ste maïtreprijs, hoogste aantal pun ten jeugd en derde divisie, winnaar wisselbeker); Jeugddivisie (Sec. C): 3. „Mercator”, Amsterdam, 152 pot, 21,3 m.pnt; Introductie divisie: 1. „Van toeten noch blazen”, Amsterdam, 193,5 pnt, 18,5 m.pnt. (hoogste aantal punten tweede divisie, jury-advies tweede divisie); Introductie divisie G: „Schulpen en Meerweiden”, Velsen- Noord, 193 pnt, 22,3 m.pnt; Introduc tie divisie A: 2. „Concordia”, Oost- zaan, 182 pnt, 20 m.pnt en „Lamoraal van Egmond”, Egmond a.d. Hoef, 180 pnt, 22,5 m.pnt(ma/tre prijs); Eerste divisie G: „Willem Eggert”, Purme rend, 206,5 pnt, 25,2 m.pnt (maïtre prijs hoogste aantal punten eerste divisie en winnaar grote wisselbeker); Eerste divisie B: 1. „Fusica”, Naald wijk, 201,5 pnt, 21,7 m.pnt; Introduc tie divisie: 2. „De Wester”, Amster dam, 193 punten, 2,5 m. pnt. (jury adviseert indeling in eerste divisie); Ere-divisie A: 1. „Excelsior”, Alk maar, 204,5 pnt, 21,5 m.pnt; Ere divisie D: 1. .Heiloo”, Heiloo, 198 pun ten, 21 m.pnt en „Tubantia”, Amster dam, 206 pnt en 24 m.pnt (hoogste aantal punten ere-divisie); Ere-divisie C: 1. „St. Caecilia”, Heemskerk, 204 pnt, 26 m.pnt. (maïtreprijs); „T.T.B.”, Beverwijk, 199 pnt, 24 m.pnt en „Hoogoven-Harmonie”, Beverwijk 194 EMMELOORD. B. en W. van Noordoostpolder hebben premier 1 Uyl in een brief gevraagd de militaire claim op het Kuinderbos op te heffen, opdat dit bos op korte termijn dienst kan doen voor recreatie. De Krijgsplanologische Commissie heeft een claim op het bos, dat zou kunnen dienen als schietterrein voor de landmacht. Plannen voor recreatie in en rond het bos zijn enkele jaren geleden reeds inge diend door staatsbosbeheer. Het ministe rie van CRM was het met deze plannen eens. In de brief aan de regering vragen B. en W. waarom nu twee jaar na Jazzcafé (Spaarne 104). Vandaag: Kwartet Joop Scholten. Dinsdag- Trio Louis van Dijk. Wijkcentrum Europa wijk (Laan v. Angers 5). Spreekuur sociaal raadsman, dinsdag 10—U u„ en vrijdag 1416 u. De Waag (Spaarne 29). Geopend woensdag, donderdag en zondag 20—01 u., vrijdag en zaterdag 20—02 u. Elke derde donderdag v.d maand litteraire werkwinkel. Stadspuzzeltocht Hemmes (Gasthuissingel, Houtbrug) Afvaarten 10, 12. 14 en 16 u. Des avonds op verzoek. Door Groenendaal en Haarlem. Stadskweektuin (Kleverlaan 9). Woensdag 1416 u„ zaterdag en zondag 1012 en 14—16 u. bloemen- en plantenshow kassen. Biologisch Centrum „De Duyvetil" gelenzangseweg bij Oase). Tentoonstelling projecten „Flora in de duinen” en „Het leven en werken van de bij", t.m. okt. Elke zondag 13 u natuurwandeling onder leiding van een gids. Biologisch Centrum Caprera (Openluchtthe- ter Bloemendaal). Zondag 14 u.Vijfkruiden- wandeling. Verenigingsgebouw „Eigen Tuin” (in het Volkstuincomplex tussen Boerhaavelaan en Schipholweg) Natuurproject „Vogel, wie ben je”, t.m. 20 juni geopend woensdag 19—21 u„ zondag 12—17.30 u. Thijsse’s Hof (Mollaan naast Pannekoeken- hulsje Bloemendaal). Planten en vogeltuin in oorspronkelijke staat. Geopend maandag t.m. Frans Halsmuseum (Gr Heiligland 62). Per manente tentoonstelling Hals’ meesterwerken en Haarlemse school van de 16e t.m. de 19e eeuw. Prentenkabinet twee tentoonstellingen „Structures” en Multiples” samengesteld door Ned. Kunststichting, T.e m 8 juli. zo. 13—17 u„ ma. t.e.m za. 1017 u. Teylers Museum (Spaarne). Speciale ten toonstelling van Jacobus van Looy. Perma nente tentoonstelling schilderijen uit 19e en 20e eeuw, tekeningen, mineralen, kristallen, historische instrumenten, fossielen, enz Geo pend di. t.m za. 10—17 ule zo v.d maand 13— 17 u. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Ouds Gracht 121). Kunst in bruikleen met koopte- goed. Geopend di. t.m. vrijdag 13—17 u. donderdagavond 20—22 u. Kathedrale Basiliek St. Bavo (Leidsevaart). Tot 1 oktober de schatkamer te bezichtigen van 10.3012 en 14 3016 30 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling van oude religieuze kunst. Geopend dl. t.m. za. 10—12.33 u. en van 14— 17 u. Cruquiusmuseum (Ringvaart, Heemstede). Geopend ma. t.m. vrij 917 u„ za. 912 u. zo. gesloten. De Preekstoel (Ingang Gasthuispoort, Kleine Houtstraat). Tentoonstelling religieuze voor werpen. Geopend dl., do. en za. van 10—12.30 en 14.—16.30 u. Galerie Kunst voor V (Warmoesstr.). Maria Beerepoot met schilderijen, etsen, tekeningen en wandkleden. Geopend di. t.m. za. 918 u„ t.e.m. 28 juni. Kunstzalen Frans Heerkens Thijssen (Hout plein 13). Expositie „Haagse aquarellisten”, 23 kunstenaars met aquarellen en olieverven. Geopend dag. beh. zo. 10—17 u. T.e.m, 30 juni. Galerie Mare (Wolstraat 18). Tentoonstelling schilderijen aquarellen van Cor Dik. Perma nente tentoonstelling beelden van Nic Jonk, gouaches van Ans Wortel, Joop van de Broek John Verberk en Mare Jonk. Geopend di. t.m. za. 1117 u. en zo. 14—18 u. T.e.m 20 juni. Galerie El Lotus (Pieter Kiesstraat 13). Ex positie schilderijen, reliëfs en grafieken van Youssef. Petit Cabinet: Keramische plastieken van Guido Ruijter. Geopend di., woe., vrij, en za. 1217 u„ do. 16—21 u. T.e m. 4 juli. DIVERSEN IJMUIDEN Vrijdag arriveerden in IJmuiden: Arta, Le Treport; Essi Kristi ne, Norvolk, IJmuiden; Eva, Manchester; H. M. Zeeland, Noordzee; Marianne, Noordzee, IJmuiden; Izmalles, Lenin grad, Zaandam; Nordfeld, Gevle, Bever wijk; Smit Lloyd-3, Cont. Plat, IJmui den; Maritta Johanna, Tananger, IJmui den; Trojan Service, Tynenmouth, Ma- gula, Karlstad; Levem. Londen, IJmui den; Suwalki, Stettin; Vesta, Dagenham; Opole, Stettin; Aghia Irini, Antwerpen; Lune Fisher, Kirkaldy; Moddart, Ant werpen; Monsoon Current, Porte Alegro, Inari, Belfast; Stpr Bremen. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Sandra, Alexsandra, Amerika; Wilhelmi na Oltman, Kopenhagen, IJmuiden; Smit Lloyd-18, Cont. Plat, IJmuiden; Flet ching, New Castle; Marianne, Breskens, IJmuiden; Selectivity, Londen; Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Trojan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Tanny, R.dam, Velsen; Anna Greabe, Wismar, Groverort, Nantes, Alexia, Pegagos, Adry Ivanov Argangel; Horation, Londen; Sa rno Harlingen; Tor Gotia, Gothenburg; Portsunlight, Middlesborough, IJmuiden; Nordfelkd, Karlstad, Beverwijk, Esthe- strom, Halstad, IJmuiden; Sovetskaya Yakutia, Duinkerken; Sommersetbrook, Leth; Chr. Mathiessen, Flixborough, Martha Friessecke, Grangemouth, IJ muiden; Kalmarvind, Toulon, IJmuiden: Raknes, Simonsvik, IJmuiden. Zaterdag gearriveerd: Mot Setubal, Malta; Volga Wisdom; R.dam; Marburg, Antwerpen; Zaanstroom, Felixtowe; Avalen, Harwicht; Vechtstroom, Hull; Tor Anglia, Immingham; Adabo, Baglan Bay, Erna Oldendorf, Rotterdam, IJmui den; Lycaon, Hamburg; Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Ella Oltman, Karlsham; Velsen; Hermine, Hamburg; Sussexbrook, Archangel; Joan-C„ Ro chester, IJmuiden; Boy Mathiesen, Flix borough; Arion, Fiborgtangen; Jean;E, Londen; MI Transporter, Rotterdam; Amanda, Rotterdam, IJmuiden; Lutetian, Baie Comeau; Tor Hollandia, Gothen burg; Antartica, Par; Hermann Helene, BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u „Oom Tom”, 20 u.: „Gejaagd door de wind?' Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u: „De ratten van duister Harlem’’. BIOSCOPEN City Theater, maandag uur' „The new Centurions” DIVERSEN Museum „Beeckestljn”, Rijksweg, Veisen- Zuld, diverse stijlkamers, dagelijks te bezoe ken van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur; zondag alleen van 14 tot 17 uur. In het park (steeds geopend) tot 31 augustus expositie van staalplastieken. In het Noordelijk Koetshuis tot 19 augustus expositie van werk van Jan van Herwijnen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen, dagelijks (behalve zaterdag en zondag) geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, elke dinsdag en donderdag van 12 tot 13 30 uur; ook na telefonische afspraak 02510-9415'9 Of 91022. Stadhuis Velsen, Plein 1945, dagelijks (behal ve zaterdag en zondag) te bezichtigen van 10 tot 12 uur; telefoon 19000. Galerie ’t Hart, Koningin Wilhelminakade 74, tot 5 juli dagelijks van 10 tot 18 uur: expositie Bella Vlugter. won de harten van het publiek door na het optreden nog even een show op „Dixieland Medley” weg te geven, die er niet op loog. De Hoogovenharmonie- drumband besloot de wedstrijd met een niet om loog. De Hoogovenharmonie mee nog juist een eerste prijs werd bemachtigd. Peru, de grootste producent van vis meel in de wereld, is plotseling van de markt verdwenen en dit heeft tot een enorme prijsstijging geleid. Een andere grote vismeelproducent, Zuid-Afrika, profiteert hier nu van. Uit Europa ont vangt men in Zuid-Afrika nu biedingen op vismeel die twee tot drie maal zo hoog zijn als het prijsniveau van een jaar geleden. Vismeel wordt o.a. verwerkt in het voeder voor varkens en gevogelte. Kennemer Oudheidkamer (huize Schey- beeck, Vleserweg 2) Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510- 25120. U kunt mij noteren als abonnee en ik ontvang de krent dan de eerste 14 dagen GRATIS, rt per maand. 4 per kwitantie f9.30 rt per kwartaal, A per giro/bank 127.-* i I i radi; Leonidas, Messina; Kargit Bar- genköp, Charles Town. ZZaterdag vertrokken: Palame- des, R.dam; Joruna, Bremen; Fred Ever- ard, Londen; Bisohofstei, Christobal; Granit, Flixborough; Aslaug, Antwer pen; Notos, Wisbech, Cape Nelson .Midd lesborough; Helena Schepers, Kopenha gen; Levern, Londen, IJmuiden; Moidart, Flixborough; Tor Anglia, Gothenburg; Sovetskyi Progranich, Le Havre; Seed ing, Savona, IJmuiden, Rold Behrman, Londen; Marburg, Magula, Vestervik: Propontis, Navrik; Joan-C, Withby, IJJ- muiden; Adolo, Terneuzen; Pontos, Riga; Memel, Dagenham, Berok, Kristiansand. Zondag gearriveerd; Jan Ta- venier, Vestervik, Zaandam; Nautica, Bremen, IJmuiden; Struma, Tubarao; Alchemist Berlin, Antwerpen; Hein von Bargen, Flixborough; Scheldeborg, Kors- naess, Zaandam; Eglantine, Gent, IJmui den; Jan, Flesburg; Enid, Archangel; Dinia, Aarhus; Hondsbosch, Zaandam, Londen; Swidnica, Victoria; Ilias, Cadiz; Phoenix, Velsen, Karlsham; South Cliff, Kingslyn; Leda, Bergen; Thea K. Kopen- gan; Leda, Bergen; Emmanuel Delmas, Brest; Charalambos, San Jose; Fajence, Gainsborough, Colston Saansea; Fortuna, Kahlesund, IJmuiden; Geneve, Aquan- calda. Zondag vertrokken: Tor Hollandia, Immingham; MI Transporter, Noordzee; Avalon, Harwich; Jointyne, IJmuiden; Essi Kristine, Narvik, IJmuiden; Stör, Bremen; Amstelstroom, Shoreham; Ari on Duinkerken; Otto, Frederiksvark; Vechtstroom, Hull; Alchemist Berlin, Grangebouth; Jan, Bremen; Zaanstroom, Felixtowe; Leda, Stavanger; Titan Servi ce, Cont Plat, IJmuiden. Maandag gearriveerd: Gerd Sibun, Norsbron, Beverwijk; Tibana, Londen; Clio, Haugasund; Gerd Sibun, Norsbron, Beverwijk; Gulfmiss, Con Plat; Johan nes Fritzen, Lulea, IJmuiden; Bellman, Iggesund, Zaandam; Chr. Mathiese Felix- borough; Michaela, Vestervik; Zaandam; Antje Oltman, Ala, Beverwijk; Audrey Johanna, Tanage. n(ferpostzegel dmedag 26 0 Deze bestond echter alleen in het verla ten van het terrein, zodat de verwachte Haarlem Bowling (Orionweg 440). Geopend dagelijks 12—02 u„ za. en zondag 1102 u. Smitlloyd-18, Con Plat, IJmuiden; Munkbron, Ouderwerk; Oostkerk, Tako- na, Dundee; Erna Oldendorff, Savona, IJmuiden. militaire oefenterreinen nog steeds geen beslissing is genomen.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4