Verenigingsnieuws Tien jaar HJO klankrijk gevierd Tracé R 16 in raad Nieuwe veiling is al te klein JEUGDIG ELAN EN CHARME KENMERK JUBILEUMCONCERT Huurharmonisatie in Velsen weer aan de orde Vliegverkeer op Nordhorn Range vandaag hervat Leegkomende woningen in Sluiswijk mogen weer bewoond worden I R 4 S GEMEENTE WIL - ZO MOGELIJK - HAAR BELEID OMBUIGEN TREFFENDE TOEWIJDING BIJ JUNIORENORKEST Wandelende koe door trein gegrepen Kort geding Ariadne- W. B. F. Schaper Z W 9 1 1973 JUNI MAANDAG 18 Heemskerk Elders wel bouwen Velsen-Noord Haarlems Barokensemble ningen opnieuw voor bewoning uit te geven, met uitzondering van die woningen welke in bouwkundig op zicht in zeer slechte staat verkeren. Hangende het onderzoek zullen die laatstgenoemde woningen ook nog niet worden afgebroken, doch voor lopig onbruikbaar worden gemaakt. Beverwijk Juniorenorkest (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Het gemeentebe stuur is voornemens een tweede kwaliteitsonderzoek van de wo ningen in een bepaald deel van Sluiswijk uit te voeren, zodanig dat een inzicht kan worden verkregen of herstel voorkeur verdient boven sanering Dit alles vergt veel tijd, daarom achten Burgemeester en Wethouders het gewenst de inmid dels in dit gebied leegkomende wo- (Van onze kunstredactie) HAARLEM In het licht van een stralende zomerzon verscheen zaterdagmorgen op het bordes van het Haarlemse stadhuis een groep koperblazers. Het waren jongelui, die met de opgewekte klanken van hun glanzende instrumenten de vele verraste bezoekers van de zaterdagmarkt het feest aankondig- den, waarmee op deze dag en ook op de zondag daarna het tienjarig bestaan van het Haarlems Jeugd Orkest, het orkest waarvan ook zij deel uitmaken, zou worden gevierd. V elsen-I Jinuiden IJMUIDER COURANT -W- 9,. i '•oor 15.30-17.30 postzegel- Huijgens- Const. (Van onze stadsredactie) 1 (Van een onzer verslaggevers) (Van onze stadsredactie) Petrazaal, Spaarnestr., 20 u.: filmavond „een Challenger”. VELSEN. Zoals destijds reeds, ons de en de van Openbare bibliotheek Wijkerstraatweg 19-21.30 u. 16 de HAARLEM B. en W. hebben de raad goedkeuring gevraagd om bij de hoorzitting eind deze maand over het tracé Rijksweg 16 de voorkeur uit te spreken voor de westvariant, waarbij het zuidelijke deel van de in het streek plan opgenomen oostelijke randweg zou kunnen vervallen. oog op de gerechtvaardigde wensen van het nog grotere aantal ingeschreven wo ningzoekenden in deze gemeente, een verder uitstel van de uitvoering van het bestemmingsplan te aanvaarden. Het plan Sluiswijk omvatte oorspron kelijk 557 panden, waarvan 539 wonin gen. Daarvan zijn, hoofdzakelijk in eer ste fase, 328 panden ontruimd dan wel gesloopt. In de eerste fase zijn nu nog 43 panden bewoond; de gemeente moet nog 15 van deze panden in eigendom ver werven. Er staan 43 panden leeg, zij zijn om kraken te voorkomen ongeschikt ge maakt voor bewoning. In de tweede fase zijn nog 169 panden bewoond, terwijl 18 panden leeg staan. In dit gebied zijn nog 117 panden parti culier eigendom. Tenslotte ziyn B. en W. van oordeel, dat het niet verantwoord is in de eerste fase van het bestemmingsplan, de ver spreid wonenden in hun panden te laten wonen, terwijl rondom jeugdigen zich een speelplaats kiezen in de al onbruik baar gemaakte belendende woonruimten, er vuurtjes stoken en op die manier de veiligheid in gevaar brengen van dege nen, die afgezonderd wonen. Milhaud schreef voor een orkest waar aan een obligatie pianopartij was toege voegd. Deze partij werd briljant vertolkt door de inmiddels via concertzaal, radio en T.V. bekende, veelzijdige musicus Nico de Rooy, van wiens gaven als Door een maximale leeftijdsgrens voor de orkestleden te stellen heeft in die 10 jaar in het ensemble wel een natuurlij ke doorstroming plaatsgehad, zodat het orkest van thans beslist niet meer het zelfde is als dat van het eerste uur. Het pleit voor André Kaart’s muzikale persoonlijkheid dat hij ondanks de steeds wisselende gelederen van deze jongeren kans heeft gezien een bepaalde artistieke lijn aan te brengen en gedurende al die jaren vast te houden. Wat deze artistieke lijn inhoudt bleek zeer duidelijk tijdens het jubileumcon cert in het Concertgebouw afgelopen zaterdagavond. De muzikale kracht van het orkest ligt voornamelijk in de uitvoering van muziek met een joyeus en spiritueel karakter, hier en daar, een slagwerkef- fect, of het aparte timbre van ’t tot een tokkelensemble getransformeerde strijk orkest. De nagenoeg geheel bezette concertzaal kwam ook nu weer in de ban van de charme en het jeugdige élan, dat van deze jonge muzikanten uitgaat en dat men bij menig beroepsorkest dikwijls tevergeefs zoekt. Het voor deze uitvoering samengestel de programma lag geheel in de eerder aangeduide lijn met twee ouvertures ("im Italienischer Stil” van Schubert en „Cantecler” van Hendrik Andriessen) en drie Suites („Le Camaval d’Aix” van Darius Milhaud, Suite nr. 2 van Stra- l winsky en Suite en Fa van Roussel). Het was een geslaagd idee om tijdens dit historische concert de blik even naar het verleden te richten, en dit werd zinvol gedaan met ’t Carnavalsstuk, dat1 B. en W. achten het overigens gewenst dat met betrekking tot de bestaande bebouwing buiten het aangegeven gebied het thans geldende bestemmingsplan tot uitvoering wordt gebracht. De sanering van dit in de zogenoemde eerste fase gelegen gebied is namelijk reeds zo voortgeschreden dat het niet verant woord wordt geacht mede met het eens gezegd kan worden van de orkest begeleiding, die ook voor het concert van Telemann uitmuntend was. Vijf oud HJO-leden: de fluitiste Renée Hesmerg, de hoboiste Corrie Kerkhoff, de klarinettist Ben van Cranenburgh, de fagottist Frans Robert Berkhout en de hoornist Jeroen Vermeulen schonken als blaaskwintet een rijk muzikaal genot bij de voordracht van het prachtige kwintet in e kl. t. van Franz Danzi en leverden verder een bewonderenswaardige presta tie met de vertolking van de spranke lend geestige „Trois pieces brèves” van Jaques Ibert. Bij deze uitvoering trad een grote virtuoze beheersing aan den dag. De bekroning van deze feestfinale werd de uitvoering van Joseph Haydns Sinfonia in d gr. t. nr. 70. André Kaart bracht zijn talentrijke jonge musici tot een vertolking, die uitmuntte door gaaf heid van tekening en ranke opbouw van de broze structuur. Dit informele open luchtconcert, dat tot stand kwam met welwillende medewerking van de direc tie van het Frans Halsmuseum, werd door talrijke toehoorders bijgewoond. HAARLEM. De afgelopen zaterdag was een gedenkwaardige dag voor het Haarlems jeugdorkest. Het was immers tien jaar geleden, dat dit ensemble werd opgericht in het Woodbrookershuis in Bentveld. De muzikale leiding kwam toen in handen van André Kaart en deze situatie is tot heden met succes gecontinueerd. (Van een onzer verslaggeefsters) AALSMEER. De Verenigde Bloe menveilingen Aalsmeer (V.B.A.) heeft een plan gereed voor de uitbreiding van de vorig jaar geopende bloemenveiling. Hiermede levert het college van bur gemeester en wethouders het bewijs, be reid te zijn om na te gaan of voor Sluiswijk een ombuiging van het tot op heden gevoerde beleid aanbeveling ver dient. Dit nieuwe standpunt is een gevolg van het schrijven dat het gemeentebe stuur heeft ontvangen van het wijk- comité Oud-IJmuiden. Zoals bekend ver zocht het comité om het bestemmings plan Sluiswijk zodanig te veranderen, dat zoveel mogelijk de bestaande bebou wing gehandhaafd kan blijven en dat' op de plaatsen waar de woningen al zijn afgebroken indien mogelijk eengezins woningen worden gebouwd. Tijdens de vorige maand gehouden raadsvergadering heeft burgemeester drs. J. Reehorst toegezegd uit naam van de gemeenteraad dat in het zuid-ooste- lijk gedeelte van Sluiswijk (de zogeheten tweede fase) voorshands geen sloop zal worden uitgevoerd en dat geen nieuwe opdrachten tot sloop in het overige ge deelte van het bestemmingsplan zullen uitgaan, waarbij als voorlopige termijn is gesteld het einde van deze maand. Tijdens de raadsvergadering van aan staande donderdag (21 juni) zal een interim-pre advies over het al dan niet In dit verband wordt er door het college aan herinnerd dat overeenkom stig de van rijkswege verstrekte richtlij nen door de gemeente en de in Velsen werkzame woningbouwverenigingen een harmonisatieplan is ingediend. Voorts menen B. en W. te mogen stellen dat zij de nodige zorgvuldigheid hebben be tracht bij hun voorstel aan de minister van volkshuisvesting. Dit heeft tot ge volg gehad dat de huurverhoging in deze gemeente is beperkt tot maximaal ƒ11,50 Na het grote feestconcert op zaterdag avond door Haarlems Jeugd Orkest in de concertzaal gegeven, kwam het slot van de jubileumviering zondagmiddag Zaterdagmorgen speelde een koper- blazersgroep van het Haarlems Jeugd Orkest op het bordes van het stadhuis. Schaper, in ons blad van zaterdag („Uit geverij in kort geding:”) is het woordje „eist” weggelaten. Hierdoor lijkt hetgeen in de hoofdkop wordt gesteld, een defi nitieve uitspraak, terwijl het nog slechts de conclusie van een pleidooi betreft. Hierop was als eerste evenement na de intrada der koperblazers een och- tendconcert vermeld, dat door het Juni oren Orkest Haarlem in de Bakenesser- kerk gegeven zou worden. Want ook het Juniorenorkest, dat evenals Haarlems Jeugdorkest onder beheer werkt van de Stichting Jeugd en Muziek Haarlem, wilde betrokken worden in het feest van het „oudere” orkest. Om aan deze wens te voldoen had moeilijk een doeltreffen der vorm gevonden kunnen worden dan dit concert der jongsten van de jeugdige muzikanten. Onder leiding van de diri gent André Kaart werd eerst een uit- MAANDAG 18 JUNI Huize Scheybeeck, Velserweg. 20 u. Vergadering samenwerkingsverband ge handicapten in de IJmond. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan. Geopend hulpverlening van 20 tot 23 uur. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44 en Amstelstraat 44: 19-21 u. stopzetten van de sloopwerkzaamheden door de raad worden behandeld. Inmiddels heeft een bespreking plaats gehad tussen de ambtelijke vertegen woordigers en leden van het wijk-comi- té. Naar aanleiding van de gedane toe zeggingen en de wensen van het comité menen burgemeester en wethouders dat het noodzakelijk is aan te geven wat zij onder het handhaven van de woningen in de zogenoemde tweede fase van het bestemmingsplan Sluiswijk verstaan; na melijk: de in het plan opgenomen be bouwing langs de Koningin Wilhelmina- kade, voorts de woningen aan de Cron- jéstraat, de Kadestraat, de Bloemstraat nos. 70 tot en met 146 en de nos. 77 tot en met 133, De la Reystraat nos. 1 tot en met 11, President Krügerstraat nos. 62 tot en met 106 en nos. 67 tot en met 81. President Steiijnstraat nos. 68 tot en met 72 en 53 tot en met 59, Koningsplein nos. 1 tot en met 17, Kanaalstraat nos. 204 tot en met 220, Helmstraat nos. 1, 3, 9 en 11, de woningen aan de Konings- straat en de Kerkstraat en ten slotte de R.-K. kerk, de kleuterschool aan het Koningsplein en het gebouwencomplex aan de westzijde van de Kerkstraat hoek Kanaalstraat. (Van onze correspondent) NORDHORN. Het afgrendelen door duizend man rellenpolitie van het NA- VO-Iuchtmachtoefenterrein Nordhorn Range bij Klausheide heeft in het Week einde geleid tot botsingen tussen politie en enkele honderden jeugdige betogers. De politie zegt over bewijzen te be schikken dat het „leden van links-radi- cale groeperingen” betreft, die vanuit ondermeer het Ruhrgebied, Münster en Lingen naar Klausheide zijn gekomen. Volgens de jongelui, die een tenten kamp hebben ingericht, is een bus met Nederlandse sympathisanten onderweg. Zij zouden ook betrokken worden bij- toekomstige acties tegen het NAVO- Schietterrein op Terschelling. De Duitse politie houdt rekening met het feit dat „Nederlandse radicalen” naar Klausheide kunnen komen. Verwacht wordt dat het vliegverkeer op Nordhorn Range vandaag zal worden hervat. Het is dan niet uitgesloten dat nieuwe wegblokkades zullen worden op geworpen. Het burgercomité heeft gister middag een gesprek gehad met de poli tieleiding op Nordhorn Range. Afgespro ken is dat men meer contact zal hebben. Van de zijde van de politie werd geadviseerd de massademonstratie van zaterdag op de Hindenburgplatz in Nordhorn niet te laten doorgaan”, omdat radicale elementen hiervan misbruik zouden kunnen maken”. DINSDAG 19 JUNI Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel 24617 of bij de bekende witjkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geo pend van 9 tot 12 en 13.30 tot 15.30 uur. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: 14-17.30 u.; Amstelstraat 44: 15-17.30 u. voering gegeven van een wel zeer toe passelijk stuk: de Festive Overture van Kenneth Leighton, een moeilijk werk dat heel goed werd gespeeld. Toen kwa men Vier fluitisten van het orkest de toehoorders verrassen met een verheu gende, fraai klinkende vertolking van een „echt” concert: het concert voor vier fluiten en orkest van de omstreeks 1700 levende componist David Heinichen. On der Kaarts directie was het orkest bij zonder goed op dreef bij de begeleiding. Drie werken, namelijk de Courtly Dances van Benjamin Britten, de Padua- na van Johan van Kempen en de Petit Symfonie van Ignaz Pleyel, wer den gespeeld onder directie van Dima Polak, de jonge dirigent, die kort gele den de leiding van het juniorenorkest op zich heeft genomen. Een prijzenswaardig resultaat werd door hem bereikt. De jonge instrumentalisten er waren zelfs héél jonge instrumentalist}es bij (brach ten de gekozen muziek met treffende toewijding ten gehore. De talrijke toe hoorders (het concert was gratis toegan kelijk) hebben alle uitvoeringen op dit concert, dat vele beloften voor de toe komst inhield, met geestdriftige bijval beloond. De koe ging wandelen en belandde na zijn tocht door een aantal weilanden op de spoorbaan Uitgeest—Haarlem. Hier werd het dier door een trein overreden en bleef zwaar gewond op de rails liggen. Later bezweek het dier aan de opgelopen verwondingen. De trein kreeg minstens 20 minuten vertraging, terwijl ook het treinstel be schadigd werd. HAARLEM. Uit de kop boven het verslag van het kort geding van de uitgever van het reclamevakblad „Ari adne” tegen oud-hoofdredacteur W. B. F. Wie daarvan nog niet op de hoogte was, werd het duidelijk gemaakt met een op het bordes aangebracht schild waarop met grote letters stond: „10 jaar HJO". Vele muziekvrienden onder de markt- bezoekers stelden hun voorgenomen aankopen even uit om te luisteren naar de voortreffelijke, helder klinkende en technisch knap beheerste uitvoeringen, die telkens weer beloond werden met een hartelijk applaus. De toehoorders was door weer andere leden van het jeugdorkest een programma van het ge hele muziekfestijn ter hand gesteld. Het nieuwe complex wordt vier hectare groter. De totale oppervlakte van de veilinghal komt dan op dertien hectare. De leden vergadering van de V.B.A. heeft inmiddels een krediet van 25 mil joen gulden beschikbaar gesteld vooi' de uitbreiding. Zij besloot tevens het Als- meerse bloemencorso jaarlijks tot een maximum van 150.000 te gaan subsi- dieëren. MAANDAG 18 JUNI Dam, Ruijsdaelstraat. 19 u. vereniging. Vrijburglaan. 20 u. NVV- i vrouwenbond. Progress-sociëteit, straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45 en Ruijsdaelstraat 7: 19-21 u. DINSDAG 19 JUNI Zevensprong, Const. Huijgensstraat 14 u. handenarbeid (610 jr). Werf, Jan Ligthartstraat. 16 u. buiten spelen (6-10 jaar). Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Ruijsdaelstraat 7: 15.30-17.30 u. Bij de reservering van de ruimte voor het tracé moet rekening worden gehou den met passende aansluitingspunten met het regionale wegennet. Bij de aanleg moet prioriteit worden gegeven aan het gedeelte R 16 dat via een tweede Velsertunnel de verbinding vormt tussen rijksweg 6 en rijksweg 9. De aanleg van het overige deel van het tracé moet afhankelijk gesteld worden van de ontwikkeling van het regionale behoefte om verdere belasting van het woongebied te voorkomen. en NKV. (Van een onzer verslaggevers) UITGEEST. Een pas door een veehouder uit Uitgeest gekochte koe heeft zijn nieuwe eigenaar nogal wat schade berokkend en hierbij zelf het leven verloren. per maand en per woning. Het college voegt hier nog aan toe het sociaal ge wenst te achten zijn beleid te richten op eenzelfde objectieve huurprijs voor wat betreft woongerief en ligging gelijk waardige woningen. Toch lijkt B. en W. niet denkbeeldig dat verschil van mening kan ontstaan over het bedrag dait als gevolg van het stneven naar geharmoniseerde huren, door een huurder moet wonden betaald. Het college wil er in dit verband nog even op wijzen dat elke huurder, op grond van wettelijke voorschriften het recht heeft tegen een oorgestelde huur verhoging bezwaar te maken. In deze wettelijke voorschriften is tevens de rechtsgang aangegeven, terwijl in dit pre-advies tenslotte wordt opgemerkt dat het toekennen van een individuele huursubsidie in sommige gevallen nog corrigerend kan werken. Door dit alles wordt de raad door het college voorgesteld aan het verzoek van het anti-huurharmonisatiecomité geen gevolg te geven. B. en W. menen name lijk dat het comité, wanneer dit zich in het algemeen tegen de huurharmonisatie wenst te verzetten, hiervoor in de eerste plaats op de rijksinstanties zijn aange wezen. met het theeconcert dat Haarlems Barok Ensemble in de binnentuin van het Frans Halsmuseum heeft gegeven. De weersomstandigheden waren voor dit concert ideaal, behoudens dan de onverwachte windvlaagjes, die stoeiden met de muziekbladen die handig met behulp van wasknijpers in bedwang ge houden werden. Het barokensemble dat gevormd wordt door leden van Haarlems Jeugd Orkest, begeleidde eerst met André Kaart als dirigent Dima Polak, de aan voerder van de altviolistengroep van het jeugdorkest, bij de uitvoering van het Concert voor altviool en strijkorkest van Georg Philipp Telemann. De solist speel de zijn partij met fraaie toon, technisch voortreffelijk beheerst en nobel van uit drukking. Twee andere jeugdorkestleden: concertmeester Paul Peter Spiering de hoboist Bas van Kesteren waren uitnemende solisten bij de vertolking het Concert in d kl. t. voor viool, hobo en strijkorkest van Johan Sebastiaan Bach. Hun spel stond ook naar muzikale inhoud op hoog niveau, hetgeen even- DINSDAG 19 JUNI Velserbad Briniostraat, 6.30-8.00, 12.15- 13.15 16.40-18.00 uur en 20.00-21.30 uur gemengdzwemmen. Schoolzwemmen 8.00-8.30 uur, 9.10-10.20 uur, 11.00-12.15 13.20- 16.20, zwemlessen dames: 8.30-9.10, 10.20- 11.00 uur Zwemlessen 16.15-16.45 uur en 18.00-18.30. Zwemvereniging C.B.S. om 20.00 uur en 21.30 uur Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek Plein 1945, 8-12, volw. 10- 12.30 uur tieners 14.30-17.30 uur Centrale Jeugd- en tienerbib. Willemsbeekweg 96, Santpoort, Wüstelaan 79, 14.30-17.30 uur Velsen-Noord: Wijker- straatweg 177 volw. en tieners 19.00- 21.30, jeugd 19.00-20.30 uur filiaan Zee- wijkplein 19.00-21.30 uur. Openluchtzwembad Heerenduinen. Ge opend vanaf 10 uur. Stichting Huishoudelijke- en gezins- voorlichting, spreekuur leidster van 9.30- 12.30 uur Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 10715. Federatie Bejaardenzorg Velsen, spreekuren: 9-10 uur voor IJmuiden en omgeving in Cultureel Centrum, Moer- bergplantsoen 22, 16-17 uur IJmuiden- Oost, Abeelenstraat 1 tel. 13464; voor Velsen-Noord in buurthuis De Mei, Geelvinckstraat 28, tel. 02510-24025; 14- 15 uur Santpoort in Postkantoor Hage- lingerweg 98. Verder volgens afspraak bij secretariaat Abeelenstraat 1, IJmui den. Alcoholisme PTT-gebouw. ingang Spaarnestraat 4, IJmuiden, 19-20 uur Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor alcoholisme. Manley Sport, 19.30-21.30 boksen en conditietraining in gymzaal Moerberg- comitéschool, Kerkstraat Oud-IJmuiden. Bel Canto, Velser Operakoor, 20 uur repetitie fn Cultureel Centrum. Moer- bergplantsoen 22, IJmuiden. Velsens Gemengd Koor, 20 uur repeti tie in gebouw Abeelenstr. 1, IJmuiden- Oost. slagwerkinstructeur het HJO tien jaar geleden profiteerde. Ook het orkest was voor deze ene compositie ad hoe samen gesteld uit oud-heden van het orkest. En ik moet zeggen: De oudjes deden het nog best. Zo goed zelfs, dat het langdurige applaus André Kaart noopte tot het bisseren van een deeltje uit deze suite: Souvenir de Rio. Dat ook het jeugdorkest in de huidige samenstelling voor deze prestatie niet onderdeed bleek uit de realisatie van de overige program- ma-onderdelen. Ik vraag me af of André Kaart er niet verstandig aan zou doen het tech nisch vermogen van zijn ensemble ook eens te benutten ten bate van composities met een wat grotere muzikale diepgang en ’n wat verder doorgewekrte behan deling van het thematische materiaal. Het gevaar van een zekere eenzijdigheid, die in dit geval gemakkelijk tot opper vlakkigheid leidt is namelijk niet denk beeldig. Toch wil ik, bij deze feestelijke gelegenheid daarop niet verder ingaan en slechts getuigen, dat ik genoten heb van het ontwapenende spel van deze jon gelui. Na het concert was er voor genodig den nog een feestelijke bijeenkomst in de Tuinzaal, waar het Bestuur van het HJO gelukwensen in ontvangst nam en zijn activiteiten nog weer eens erkend zag door toespraken, onder andere van de heer Geluk, wethouder van Cuturele Zaken en de heer Wagemans van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk. in blad werd bericht heeft het „Anti- huurharmonisatiecomité Velsen” zich in maart schriftelijk tot de Velsense ge meenteraad gewend met het verzoek, er bij de regering en de Staten Generaal op aan te dringen dat de huurharmonisatie- wet zal worden ingetrokken. De raad stelde deze brief in handen van het college om pre-advies, naar aanleiding waarvan B. en W. thans het standpunt hebben bekendgemaakt dat de huurhar monisatie een zaak van de regering is, waarbij het rijk de administratie voor een belangrijk deel aan de gemeente heeft opgedragen. Dit alles maakt het naar het oor deel van de gemeente noodzakelijk over te gaan tot bebouwing van de eerste fase. De raad zal in principe machtiging hiertoe worden gevraagd. In het kader van het verwezenlijken van het bestemmingsplan zullen B. en W. zoals al meermalen tot uitdrukking is gebracht graag meewerken aan ini tiatieven van belangstellende particu lieren om tot een verantwoorde begelei ding van de verdere uitvoering van da gemeentelijke plannen te komen. "-'.z I

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5