Ook Zuiker moest afhaken Nederlandse VOS ONHOUDBAAR successen op VOOR CONCURRENTEN IBC-toernooi DEM flink bijgewerkt DWT verspeelde tegen De Gouwe halve winst volkomen onnodig Goed resultaat van Trekvogels Zelfde voorstellen aan leden L Pennings kan winnen voor Nederland a in schaaktoernooi aan de leiding eigen publiek Jonige dravers op Duindigt behartiging van uw financiële belangen Recordlijst Bestuur NBB waagt opnieuw een kans BankMees Hope nv EG ;N ddel ader BRIDGE IJSSELMEER SCHAKELDE NJORD UIT VOOR KAMPIOENSCHAP 1 I ■i «ag I B 15 1973 DINSDAG 19 JUNI BMH I rii! o a Vlucht WW IK en (Van onze waterpolomedewerker) één (Van een medewerker) deze ADVERTENTIE I S! 11 TT een )e- Stand: 1. Nederland a en West-Duits- land 8V2 punten, 3. Groot-Brittannië 6‘/a; 4. Denemarken 6; 5. Zwitserland 4; 6. Nederland b 2'/s. raait nfeo mdel W*. van fecte Whi’ ver- wrat jran- ULE pijn- itten caaL 44«d (Van onze wielermedewerker) Houtplein 8,Haarlem: tel. 023 - 31 r en la tt er, Bi ld. >r- ikt tt- •ds re ar •op In de parenwedstrijden, waaraan 198 teams deelnamen, bewees het Poolse koppel NildeTabedzki de langste adem te hebben en in de slijtageslag de spelers waren urenlang in touw als nummer één uit de bus te komen. Het verzamelde 2227 punten. Er verschenen voor deze sportweek- ronde van Bennebroek, waarvoor burge meester D. Th. a Th. v.d. Hoop van Slochteren het startschot loste en na afloop ook triomfator Piet de Vos in de bloemetjes zette, maar liefst 74 profs, amateurs, veteranen en liefhebbers aan het vertrek. Zij moesten het duizend meter lange parcours in de nieuwe buurt Meerwijk tachtig keer afleggen. Een vette premie in het begin van de koers deed de strijdvlam al meteen hoog oplaaien. Theo Smit sleepte dit extraatje in de wacht. Door de risico’s die de renners op het bochtige parcours namen deden zich verschillende valpartijtjes voor en als eerste slachtoffer moest de Osdorper Ton Bilijleven met een gapende hoofd wonde de strijd staken. Nico Hendriks uit Heemskerk kwam er nadien bij een val minder best af, kreeg een stuur in zijn buik en moest naar het St. J ozef - ziekenhuis in zijn woonplaats vervoerd worden. Door het organiserende De Bataaf zijn de nabuurclubs De Kampioen (Haarlem). De Bollenstreek (Lisse) en Kennemer- land (Beverwijk) uitgenodigd om met hun renners deel te nemen Als enige plaatselijke favoriet is Marcel Pennings van de partij. Hij heeft momenteel de goede vorm te pakken en bewees dat za terdag met een overwinning in de ronde van Sassanheim. uit van rond de 1 min. 25 sec., tijden die vroeger goed waren voor overwinningen in een veel hogere klasse. De verbetering van de draver zet zich de afgelopen jaren over een breed front sterk voort. Naar verhouding hebben de driejarigen, die meer hebben gewonnen het in hun klasse gemakkelijker. Dit zal weer blij ken in de Zorgvlietprijs, waarin Lantoni H. en Lies het voor het zeggen hebben. De profs, amateurs en nieuwelingen starten ’s avonds om zeven uur geza menlijk. Alleen mag de jongste lichting eerder finishen. Voor de profs en ama teurs is de afstand omtrent zeventig kilometer. Er zijn in Nieuw Vennep altoos zeer veel premies te winnen en voor die extraatjes willen de renners doorgaans wel een paar duwtjes extra op de pedalen geven. WASSENAAR. Opnieuw starten er woensdagmiddag (2.30 uur) op Duindigt DWT en De Gouwe speelden op het in verhouding tot de breedte te langgerekte veld van het Kleverlaan-bad een span nende en voor het talrijke publiek af wisselende wedstrijd. In de eerste perio de werd niet gescoord. Onnauwkeurig plaatsen was hiervan de voornaamste oorzaak. In het tweede speldeel brak de Haarlemse ploeg de score open. Uitblin ker Kees Kokkelkoren passeerde de uit stekende goalie van De Gouwe met een fraaie drukbal: 1-0. Vervolgens liep DWT vrij snel een achterstand op, om dat men tweemaal een speler minder in het water kreeg en achtereenvolgens V.d. Bosch en Nieuwenhuizen hiervan voor de Gouwenaren doeltreffend profi teerden, 1-2. De Haarlemmers kwamen in het derde speldeel tot 2-2 terug, via een omhaal van Ronald John. (Van onze bridgemedewerker) VENLO. Het jaarlijks terugkerend driedaagse IBC-bridgetoernooi, waarbij wat de viertallen betreft om de Valuas- coupe wordt gestreden, is wederom voor de organisatoren een groot succes ge worden. Maar liefst 38 teams hadden voor de beker-afdeling ingeschreven, waaronder talrijke buitenlandse viertal len komende uit Duitsland, Engeland, België en Polen. De Poolse deelnemers, die zich de laatste jaren steeds de sterk- sten hadden getoond, konden dit keer in de viertallenafdeling geen hoge ogen gooien en kwamen slechts op een ge deelde vierde/vijfde plaats terecht. De Nederlandse internationals KreynsRe- battu met hun nevenpaar KaiserSint wisten door kundig spel al hun belagers achter zich te houden en legden met een puntentotaal van 65 beslag op de eerste plaats en kwamen daardoor in het bezit van de op het spel staande wisselbeker. Bert jan Luteyn werd tweede bij de adsp. A KI 3000 m. in 14.30,-. Zondag werden de kortebaanwedstrijden geva ren. Hier werd Ruud Heyselaar bij de junioren KI 500 en 1000 m derde in 2.15,- en 4.47,2. Bertjan Luteyn werd bij de aspiranten A KI 500 en 1000 m. derde in 2.25,- en 4.37,4. Deze resultaten maken Bertjan Luteyn één van de kanshebbers voor de jeugdtitel op de komende jeugd kampioenschappen te Doniago, Friesland. Na mislukte solo-acties van Rhett van Trigt, Co Hoogendoorn, Ton Zuiker en Hans van Leeuwen prof Klaas Balk reed veelal op de premies scheen een vlucht van Piet Drost, Theo Noy en weer Co Hoogendoorn succes te gaan opleveren. Toen Rhett van Trigt zich echter bij de vluchtelingen aansloot, kwamen ook Piet de Vos, Nico Rinkel, Theo Smit, Marcel Pennings en Klaas Balk in actie, waardoor de vluchtpoging ongedaan werd gemaakt. Met nog veertien ronden in het ver schiet gingen de strijdvaardige Piet de Vos, Ton Zuiker, Co Hoogendoorn, de 37-jarige Theo Oudshoorn, Rhett van Trigt, Hans Teekers en Jimmy Kruunen- berg aan de haal. Zij forceerden daar mee de beslissende ontsnapping. Eerst sloten Marcel Pennings en Gerard Wesse- Het tekort aan routine werd bij DWT opnieuw duidelijk gedemonstreerd toen weer een Haarlemmer naar de kant werd gestuurd en Nieuwenhuizen weer kon profiteren, 2-3. DWT had daarna geluk bij een schot van Kokkelkoren dat door een tegenstander van richting werd veranderd, 3-3. Russner bracht De Gou we echter voor de aanvang van de laatste spelperiode op 3-4. Uit Kennemerland namen deel ds viertallen Koch, v. WesterveldCreveld, v. Westerveld, Ligthart, De JongGroen, Zijlstra en mevr. Zwager, Schaapmevr. Vehmeijer, Valk. Geen van deze combi naties kon zich voor de finale plaatsen en speelde evenmin in de verliezersronde een rol van betekenis. Zij eindigden ergens in de middenmoot. (Van onze wielermedewerker) BENNEBROEK Na een spannende en in hoog tempo betwiste koers is de ronde van Bennebroek, waarmee gisteravond de plaatselijke sport week werd ingezet en waarvan de organisatie in handen was van de JR-tn- en Toervereniging De Bollenstreek, gewonnen door Piet de Vos uit R:jsenhout. Samen met de Badhoevedorper Ton Zuiker was hij in de voor laatste ronde uit een twaalf man sterke kopgroep ontsnapt, welke pas in de slotfase van de strijd tot stand was gekomen. Daarvoor waren alle ontsnappingen door het hoge tempo en de vele premiesprints, waarvoor de Badhoevedorpse prof Klaas Balk veel interesse aan de dag legde hij miste echter de beslissende slag tot mislukken gedoemd. In het be slissende sprintje tussen de twee aanvoerders maakte Ton Zuiker het zijn vriend Piet de Vos niet moeilijk. 26 jonge dravers, die nog aan het begin van hun loopbaan staan. Hoewel hun gewonnen bedragen de twee mille niet zijn gepasseerd draaien zij er toch tijden HAARLEM. DWT heeft in de be langrijke wedstrijd tegen De Gouwe de halve winst op domme wijze verspeeld. In plaats van de bal bij de 4-4 gelijke stand in de ploeg te houden, werd twin tig seconden voor het eindsignaal van de voortreffelijke scheidsrechter V.d. Bijl de bal slordig over 15 meter naar voren geplaatst. Russner van De Gouwe onder schepte het leer en uit de meerderheids- situatie die toen voor het DWT-doei ontstond, slaagde De Gouwe erin een vijfde treffer te produceren. Oefenmees ter Hans Nolting van DWT stond er moedeloos bij- Van de spelers uit Haarlem en om streken konden slechts Zijlstra-Groen en Koch-v. Westerveld tot de eindstrijd doordringen. Zij speelden daarin niet sterk .en eindigden dan ook respectieve lijk op de 30e en 36e plaats. Het (jonge zevental van de Trappers is onder zijn leiding duidelijk beter gaan spelen, maar de vele fouten die nog steeds worden gemaakt hebben deze competitie te veel punten gekost. Njord en Ijsselmeer maakten er voor de toeschouwers in het Kleverlaan-bad een schuttersfeest van. In totaal werden negentien treffers gescoord, waarvan IJsselmeer er elf maakte. Njord is daar door definitief uitgeschakeld voor het kampioenschap, terwijl ook de tweede plaats niet meer bereikbaar is, omdat het doelgemiddelde van IJsselmeer veel beter is dan dat van de Haarlemmers. Njord heeft echter een uitstekend de buut gemaakt in de derde klasse en kan volgend jaar opnieuw hoog eindigen. Limburger zelf schrijft „eruit gegooid In zijn plaats in nu districtsvoorzitter Pennings gekomen. Het college van zeven (waarin nu jhr. Valckenier van Geuseau de tekenbe voegdheid bezit voor bank en giro streeft ernaar een buitengewone leden vergadering te beleggen voor half augus tus of half september. „Dat hangt niet zozeer af van de vakantie alswel van de snelheid waarmee allerlei zaken geregeld kunnen worden. De stukken voor zo’n vergadering moeten bijvoorbeeld vier weken van te voren bij de verenigingen zijn, dat kost dus ook tijd”. Volgens de schatting van Blijenberg zal het overgrote deel van de mensen die zich indertijd bereid verklaarden in het nieuwe h.b zitting te nemen dit op de buitengewone vergadering wel op nieuw doen. De voorzitter van het be stuur ad interim heeft er vertrouwen in dat zijn voorstellen dan wel de vereiste meerderheid zullen behalen. „Ook al omdat de stemming in Deventer niet correct is verlopen. Onder andere in mijn .eigen Brabantse district heeft dat honderden stemmen gescheeld. Ik wil niet zeggen dat het bestuur daarom een nederlaag leed maar het is natuurlijk wel zo dat de tegenstanders zoiets eerder zullen doen dan de voorstanders van die voornemens. Ik hoop dat de afgevaardig den deze tweede keer op de merites van de voorstellen zullen letten en niet zo zeer hun buren in de gaten houden als in Deventer is gebeurd.” (Van onze sportredactie) NUNEN. Het hoofdbestuur ad inte rim van de Nederlandse Badminton Bond heeft besloten de voorstellen met een aantal reglementswijzigingen, die op de bondsledenvergadering eind mei geen twee-derde meerderheid haalden, op nieuw aan de leden voor te leggen. „In grote lijnen houden wij vast aan die voorstellen waaraan echter wel gesleu teld zal worden door mensen die wat meer ervaring hebben met de redactie van reglementen”, aldus waarnemend voorzitter Blijenberg. Het niet aanvaarden van wat het be stuur in gedachten had, had als conse quentie dat destijds in Deventer ook geen hoofdbestuur, dat op de veranderde basis zou gaan werken, aan de vergade ring werd voorgedragen. Het teleurge stelde tijdelijke hoofdbestuur, bestaande uit de districtsvoorzitters sinds oktober vorig jaar als zodanig fungerend) leek na de beslissende stemming zijn onder gang tegemoet te gaan, omdat drie van de zeven leden zouden vertrekken. Het trio is toch aangebleven maar de Lim burgse afgevaardigde Putters werd ge wipt. Blijenberg: „Aan wat hij in zijn blaadje schrijft til ik niet zo zwaar, we kennen meneer Putters langer. Maar zijn publicaties zijn zeker niet collegiaal en de samenwerking zou met zo’n man onmogelijk zijn”. Vier van de zes bestuursleden hebben Putters daarom weggestemd, of zoals de nieuw een nederlaag met slechts treffer verschil opliep. DWR speelde een van de slechtste wedstrijden van het seizoen tegen het Rotterdamse Rijnmond. De Haarlemmers liepen voortdurend een achterstand op, maar konden in de laatste periode via een numerieke meerderheid door Rob Borgerdink op 4-3 komen. De overige Haarlemse doelpunten werden gescoord door Ben Willemze, Rob van Kampen en nogmaals Bob Borgerding. Bij Njord tegen IJsselmeer kwamen de Huizenaren al vrij snel op een 4-1 voorsprong. Sint (3x) en De Culve scoor den voor IJsselmeer, terwijl Paul Kok voor Njord het net wist te vinden. In het tweede speldeel bleef IJsselmeer sterker en liep men uit tot 2-7 door De Culve, Van Leeuwen en Molenaar. Een sterk spelende Rob Gruppelaar kon daar slechts één Njord-toeffer tegenover stel len. Njord kwam in het 3e en 4e speldeel nog onverwacht fel terug. Kramer, Kok (3x) en Gruppelaar hadden succes, terwijl IJsselmeer wat stoom afblies, maar toch nog vier treffers wist te produceren: 8- 11. NIEUW VENNEP. Als onderdeel van de plaatselijke feestweek wordt woensdagavond door de Halfwegse Sport Club De Bataaf op het vertrouwde par cours Schoolstraat, Sportveldweg, Eug. de Prevenaireweg en Jhr. v. d. Poll- straat de traditionele wielerronde van Nieuw Vennep verreden. Vrijwel alle streekfavorieten gaan in deze ronde aan de slag en men mag dan ook aantrekkelijke koers verwachten. ZAANDAM. Op de 15e internatio nale Zaanregatta, die zaterdag en zondag op de zeer woelige Voorzaan werd ver varen kwamen enkele kanovaarders van Trekvogels goed voor de dag. Ruud v.d. Doe werd zevende bij de KI 10.000 m en René van Es achtste. Arend Bloem won deze afstand met gro c er- macht in 47.26,1. Bij de junioren KI 10.000 m werd Ruud Heyselaar vijfde in 51.14,6. DOESBURG. Na de derde ronde van het landentoernooi voor jeugdploe- gen gaat de Nederlandse a-ploeg samen met de Westduitse ploeg aan de leiding met 8‘/t punten. De uitslagen van de derde ronde zijn: ZwitserlandWest-Duitsland 1-3; Dene markenGroot-Brittannië 2*/2-ll/s; Ne derland aNederland b 3-1. De gedetail leerde uitslagen van deze partij zijn: DietsHouweling 1-0, V.d. LindenEg- mond 1-0, Koopman—V.d. Sterren 0-1 ScheerenDuchene 1-0. Voor de tweejarige volbloeds weer een ren over een kilometer. Hun debuut was voortreffelijk. Veel strijd en spanning en een tijd van ruim één minuut, hetgeen een gemiddelde snelheid betekent van bijna 60 km per uur. De tips: 1. Ter Horst-prijs le afd.: 1. Kubala, 2. Koby Eemshoorn, 3. Lars Buitenzorg. Outs. Karamba. 2. Ter Horst-prijs 2e afd.: 1. Libertine, 2. Lambert Baker, 3 kolonel. Outs: Ko meet Olivier. 3. Boschgeest-prijs: 1. Klaus Olivier, 2. Litana, 3. Jacob R. Outs. Kuno V. 5. Duttendel-prijs: 1. Giovanni, 2. He lios CH. 3. Verano du Pont. Outs: Hig gins. 8. Te Werve-prijs: 1. Jellina P. 2. Jan de V. 3. Justissima. Outs: Jasper. 9. Kijfhoek-prijs: 1. Kees, 2. Iron, 3. Idool Vredenhof. Outs: Ida de Mercelle. 10. Zorghvliet-prijs: 1. Lartoni H. 2. Lies 3. Joga. joga. Outs: Ka Bond. Rennen 4. Technue le Bref-prijs: 1. Prince Arjan, 2. Albana, 3. Flue Fandango. Outs: Golden Bird. 7. Telstar de Bref-prijs: 1. stal Nuy (Chestnut Lizzy - Heihof Anuschka); 2. Hopeful Future S. 3. Yubarajah. Outs: East Beribot. Een goed door Frits van Kampen genomen vrije bal werd door Kees Kok kelkoren een zeer intelligente spe ler tot de gelijkmaker omgebogen, 4- 4. De Gouwe kreeg daarop opnieuw een speler meer in het water, maar DWT hield nu stand. Het verkeerd plaatsen in de laatste minuut van de wedstrijd leid de echter tot de al eerder gememoreerde treffer van Russner, zodat DWT op- Piet de Vos maakt het gebaar van de winnaar in de Ronde van Bennebroek. Zuiker (tweede van rechts) zal beslag leggen op de tweede plaats. BEVERWIJK. Bij atletiekwedstrij den in het afgelopen weekeinde hebben DEM-atleten de gelegenheid aangegre pen de clubrecordlijst eens danig te wijzigen. In Amsterdam deed Peter Vis ser zondag bij wedstrijden in het sport park Elzenhagen atletiekinsiders ver baasd staan over zijn voort-e^elijke ra ce op de 200 meter. De DEM-man, die enkele jaren geleden als junior al de aandacht op zich vestigde en zelfs een jnnioren-onderscheiding van de KNAU kreeg, heeft al enkele malen blijk gege ven weer helema°l terug te z’in. I’M finishte op de 200 mteter met vele meters voorsprong op zijn rivaal in de bijzonder snelle tijd van 21,8 sec., waar mee hij het trotse record van Stan Ackermans, dat van 1967 dateerde, ver pulverde en met 0,4 sec. omlaag bracht. Bij de jongens was het vooral Peter Esseling, die zich uitstekend weerde. Hij bracht zijn eigen clubrecord hoogsprin gen bij de jongens van 1,83 m. on 1 85 m. en tevens evenaarde hij daarmede het seniorenrecord van Peter Visser. Bij avondwedstrijden op Ookmeer in Amsterdam vestigde Plonie Scheringa on het nieuwe nummer voor dames, de 3000 meter het clubrecord en zij bracht dit voor de eerste maal op 11.20,8 sec. Peter Anoelman kwam uit op de 3000 m. en met zijn tijd van 9.47,5 sec. schrapte hij het record van Hans de Bruin, dat on 1 9.49,4 sec. stond, van de clublijst. Theo van Kouteren verbeterde in Heiloo he* record op de Engelse mijl met liefst 44 seconden. Met zijn tijd van 4.17.6 see. gaf hij blijk in een snel stijgende vorm te verkeren. Rob Kleine kwam met zijn prestatie van 4.35,4 sec. ruimschoots onder zijn persoonlijk record. Mies Lagrand liep in Heiloo op de 800 meter een goed uitge balanceerde wedstrijd getuige haar tijd van 2.28,0. In Amsterdam won Danny van de Outenaar voorts het hoogspringen heren B met 1,80 m. Hein de Vries werd op de 110 m. horden tweede in 16,4 sec., ter wijl deze DEM-man de 100 meter win nend aflegde in 12.0 sec. Henk Martens won het verspringen heren C met 6,28 meter, terwijl hij in zijn serie 100 meter C tot 11,7 sec. kwam en daarmede vierde werd. Bij de jongens b liep Sjaak Hurkmans de 100 m. horden in 14,9 sec-, waarmede hij derde werd. Bij het hoog springen werd hij met 1,75 meter derde. Hans van der Pal liep het hordenummer in 16,3 sec., terwijl hij bij het hoogsprin gen voor de eerste maal over de 1,60 meter kwam. lius zich bij de demarranten aan daarna wisten ook Piet Drost, Theo Smit en Wim Veenboer nog aansluiting te bekomen. De kopgroep groeide daardoor tot twaalf man aan. Alle overgebleven renners in het peloton (21 man) zar’en geen kans meer om het „gat” te over bruggen. Na vergeefse demarrages van Pen- nings en Hoogendoorn, steeg Zuiker in de voorlaatste ronde op de vlucht net als vier dagen eerder in het door hem gewonnen stadskampioenschap van Haarlem en die aanval kon alleen door De Vos gepareerd worden. De fel op winst beluste knaan uit RHsenhout ontdeed zich halverwege de slotronde van ziin vriend en clubmakker Zuiker en legde met een naar lengtes verschil beslag on de zege. Met beide armen hoog geheven ging Piet de Vos als triomfator door de finish. Theo Smit regelde de snrint van de verslagen konloners om de derde plaats in ziin voord''-'’ en mi-»k+P daarmee het succes voor De Bataaf uit Halfweg compleet. De uitslag: I. P. de Vos. FHsenhout, de 80 km. in 1X7.16; 2. T. Zn’ker, Radhe-- vedorp; 3. Th. Smit, Halfweg; 4. M. Pennings, Nieuw Vennen; 5. -T. Frunnen- berg, Zwanenburg; 6. H. Steekers, Noordwi.tkerhmit; 7. G. We«-«“’!ns, Oude Wetering; 8. R. van Trigt, Hillegom; 9. C. Hoogendoorn, Zwanenburg: 10. P. Drost, Lisse; 11. W. Veenboer, Uithoorn; 12. Th. Oudshoorn. Waverveen; 13. F»ns van Leeuwen, Haarlem; 14. G. Post, Aalsmeer: 15. A. vnn 1 entten. F’a’tem (1ste liefhebber). Co Hoogendoorn won de leidersprijs. ki' fc,

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 15