Fabriek van Beste oplossing lijkt tweede Velsertunnel paneermeel uitgebrand op 400 meter afstand van de huidige M Ui WILLEM VAN DER GRAFTSCHOOL Automobilist WINT SCHOOLKORFBALTOERNOOI Kit in He Goed werk van Suomi-leden in rijdt wagen Noordzee in Po jac „Getijdenstroom”-weg van Hoogovens brengt verkeer sneller naar ’t noorden isfte Zomeravondconcert in Pancratiuskerk Na het nemen van vier strafworpen RAPPORT VOLMULLER HANDELT OOK OVER HOOGOVEN-VERKEER MA „DE dins DINSDAG 1 9 JUNI 1973 4 VERKEERSOri ZJEK IN DE IJMOND IS BEËINDIGD (Van (Van een onzer verslaggevers) Problemen (Van een medewerkster) Poule drie Poule twee o (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. De atletiekvereni ging heeft voor een aantal van haar atleten een druk weekeinde achter de rug met wedstrijden in Heiloo, Schoonhoven en Amsterdam. IJML Zeewijk renduin zullen liggen c terrasw De wor duinrar vooral landsch in de b pelijk s handha een du woning ook „P woning veertig kosten. VELSEN. Als men tot een goede oplossing wil komen van het verkeersprobleem rond de Velser- traverse en dus ook de Velsertun nel, dan is de enige mogelijkheid welke de minste technische moei lijkheden met zich meebrengt: het aanleggen van een tweede tunnel 400 meter ten oosten van de be staande Velsertunnel, met boven dien nóg een tunnel in Rijksweg 16 ter hoogte van Buitenhuizen. Tot deze conclusie komt hef rap port over het verkeersonderzoek in de IJmond, dat onder professor ir. J. Volmuller is verricht in opdracht van de gemeentebesturen van Vel- sen, Beverwijk en Heemskerk. VELSEN. In verband met de beperkte mogelijkheden om de Vel- sertraverse uit te breiden dient er naar gestreefd te worden het ver keer van Hoogovens, met bestem mingen in noordelijke richting, wes telijk langs de bebouwing van Be verwijk te voeren en af te leiden van de voor het verkeer in beginsel kortere route via de Velsertraverse en Rijksweg 9. Dit wordt mogelijk door ten westen van Beverwijk en Heemskerk een hoogwaardige weg te projecteren, aansluitend aan Rijksweg 9 ten noorden van Uit geest. Deze weo zal tussen de Wenckebachstra?+ on de Rijks- straatweg in richüng wisselend worden bereden, in overeenstem ming met het begin en het einde van de werktijden der verschillen de diensten van Hoogovens. De Jeugdcompetitie Westelijke Randweg en de Verleng de Coentunnelweg fungeren mede als verdeelweg ten behoeve van de bebouwing van Beverwijk en Heemskerk. -- BW - s of® - (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters (V In het rapport Volmuller over het ver- keersonderzoek in de IJmond wordt als meest geschikte plaats voor een tweede Velsertunnel aangemerkt een plek op vierhonderd meter ten oosten van de Velsertunnel. Zonder dat dit in het rap port tot uitdrukking komt een eveneens aantrekkelijke plek om daar een aan sluiting te maken met de rijksweg welke uit de richting Schiphol nu naar de huidige Velsertunnel is geleid. Een van de mogelijkheden tot aanleg van een tweede Velsertunnel is in de nabijheid van de Velserpont. Een nadeel van deze plaats echter is, dat men door de aanwezigheid van bebouwing in de nabijheid in conflict kan komen met di verse milieuzaken. BEVERWIJK. Een automobilist, die vanmorgen in alle vroegte een ritje over het strand ging maken, heeft dit gemoteriseerd uitstapje duur moeten bekopen. Zijn auto, een Dya- ne, raakte vast in het zand en werd door de opkomende vloed overspoeld. De wagen is later door een Wijk aan Zeeër garagehouder weggetakeld. De standen in deze poule waren als volgt: 1. Willem van Graftschool 4-8; 2. Noorderschool 4-5; 3. Wolff en Deken school 4-4; 4. Zeewijkschool 4-2, 5. Wïl- helminaschool 4-1. Bij de door Trias-Alkmaar in Heiloo vrijdagavond georganiseerde wedstrijden, hebben Walter Vos en Frans van der Kolk deelgenomen aan de race over de Engelse mijl (1609 meter). Vos uit Vel- sen-Noord bereikte als een van de in de toekomst belangrijk geachte atleten een zesde plaats in 4 min. 35 sec., terwijl Van der Kolk met 4 min. 44 sec. elfde werd. De stand in deze afdeling was als volgt: 1. Jan Ligthartschool 4-7; 2. Ka- mieleonschool 4-6; 3. Robert Schuman- school 4-4; 4. Heilig Hartschool 4-3, 5. Hendrik Mandeschool 4-0. UITGEEST. De paneermeelfabriek van Blokker aan het Assum is vannacht door brand verwoest. De schade be draagt naar schatting meer dan vier ton. Het vrijwillige brandweerkorps rukte om kwart voor drie uit en bestreed het vuur met enkele stralen van de motor- spuit. De hardwerkende brandweer kon niet voorkomen, dat het bedrijfje tot de grond toe afbrandde. Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek ingesteld. In het de hoek Twee plegen, vertone teken v had het De v. schillen de huid niet koi Een j dak vai bleef o] ter. De namen van de HEEI den er kinderc kerkse vorig voor d verwac huurth deelner UITG haven ben on hsterda: door de IJM1 (Met Zee wij de ouc de kin dag wordt kastvo ren Zeewi. vier p gen d' jeugd wijkp] BEI maant veilim amarj 90-220 50-95; 60-12( 15-80; byroo: aardb bospei mer peulei 22-52; nen 62-10! 1120. De 1 van 9 13, var en met onder speurtc dien m Jong kunner eigen men. 1 tent bc van de de da; voldoe; Voor terecht 93; De De Sc 1. (V; verliep zeer spannend. CASTRICUM. Het tweede concert in de cyclus zomeravondconcerten wordt gegeven op donderdag 21 juni ’s avonds om kwart over acht in de Pancratius kerk aan de Dorpsstraat. Aan dit concert wordt meegewerkt door de mezzo-sopraan Paula Schram, de organist Bernard Bartelink en de violist Niek de Graaf. Het rooms-katho- liek gemengd koor Castricum brengt on der leiding van de dirigent Jaap Hoog land een aantal nog weinig uitgevoerde werken uit het repertoire ten gehore. Het uit te voeren programma omvat onder andere koorwerken van Scarlatti en Mozart. Van onder meer Handel en Mozart worden voorts een aantal aria’s, waaronder een met obligate vioolpartij, uitgevoerd. Enkele orgelwerken van Bach, Swee- linck, Brahms en Andriessen alsmede een sonate voor viool en orgel staan eveneens op het programma. die afkomt, dan wordt de „tidal-flow” weg in andere richting opengesteld. Deze „tidal-flow” weg komt het best tot zijn recht, indien hij een parallello- pende weg zou worden van de Westelij ke Randweg doch wel met verbindingen dus ook de Conetunnelweg, voor het verkeer naar Heemskerk en Beverwijk- noord. De „tidal-flow” weg kan slechts bereikt worden via de van de poorten van Hoogovens komende dwarsverbin dingen. Anderzijds heeft het Hoogoven- verkeer aan alle poorten een directe verbinding met de „tidal-flow” weg en moet dit verkeer via één van de ver schillende dwarsverbindingen een kleine omweg maken om de Westelijke Rand weg te bereiken. Vanaf deze „tidal-flow” weg kan het lange afstands Hoogovenwerknemersver- keer in beurtelings wisselende richting ongestoord langs de bebouwing geleid worden tot waar het via de Rijksstraat- weg zou kunnen afslaan naar Castri- cum-west en verder via de Provinciale weg (S16) naar Castricum-oost en Uit geest en via Rijksweg 9 naar Alkmaar en verder. De Westelijke Randweg zou dan de functie van plaatselijke verbin dingsweg moeten vervullen, met gelijk- De „getijden” hebben betrekking met de op- en afkomende ploegen van Hoog ovens. Dat zijn allereerst drie ploegen werknemers in de fabrieken, verder de dagploeg en de kantoorploeg. In totaal vijf ploegen dus, die heen en weer de weg gebruiken. In totaal dus tien „getij den”. Wanneer een ploeg opkomt, dan wordt de weg voor het verkeer in de richting van het Hoogovenbedrijf open gesteld, door middel van lichtborden. Men krijgt dan geen tegemoetkomend verkeer. Vlak daarna vertrekt de ploeg, Graftschool 2Heilig Hartschool 2 0-3, 4-5; 3. Jan Ligthartschool 4-3, 4. Koor school 2 0-0. De stand in deze afdeling: 1. Heilig Hartschool 4-7, 2- Wolf en Dekenschool 4-5; 3. Jan Ligthartechool 4-3; 4. Noord- denschool 4-3; 5. Willem v. Graftschool 4-1. Tijdens de door Suomi en DEM geor ganiseerde 3e C-D-jeugdcompetitiewed- strijd op het sportpark „Adrichem” te Beverwijk werden vooral bij de C-meis- jes en die D-jongens, diie hun puntento talen aanzienlijk verbeterden, goede re sultaten behaald. In dit rapport wordt In het kort weergegeven de aard, de resultaten en de bevindingen van de voortgezette stu die van het rapport van 1968. Bovendien bevat het de resultaten van een nader onderzoek ten aanzien van drie varian ten voor een in het rapport van 1968 al aanbevolen tweede tunnel nabij Velsen. Voor die tweede tunnel zijn drie mo gelijkheden ontworpen, welke met „vari anten” worden aangeduid. Variant I A: Een tweede tunnel 400 meter ten oosten van de bestaande Velsertunnel én een tunnel in Rijks weg 16 ter hoogte van Buitenhuizen. Variant 1 B: Een tweede tunnel rond zijn favoriete nummer 1500 m. Nu legde hiij de 800 m. af in 2 min. 2 sec. Willem van der Meij, die met blessures te kam pen heeft gehad, liep evenzeer een hoop volle tijd en deed over de 800 m. 2 min. 9 sec. In de derde poule werd er gestreden tussen de tweede teams van de scholen: Jan Ligthartschool 2Heilig Hart- school 2 1-2, Noorderschool 2Willem v. Graftschool 2 0-2, Wolff en Dekenschool 2Heilig Hartschool 2 0-1, Jan Ligthart- school 2Noorderschool 2 1-2, Willem v. Graftschool 2—Wolff en Dekenschool 2 0-1, He|ilig Hartschool 2Noorderschool 2 0-0, Willem v. Graftschool 2Jan Ligt- hartschool 2 0-1, Wolff en Dekenschool 2Noorderschool 2 1-0, Willem v. De prijsuitreiking werd verricht door de heer Lefeber, evenals de heren Du Crocq en Koopman lid van de school- korfbalcommissie die dit toernooi in sa menwerking met de gemeente heeft ge organiseerd. Het materiaal dat voor dit sportfestijn nodig was, werd geleverd door de Korfbalvereniging Watervliet uit Beverwijk. vloerse aansluitingen naar de bebouwing van Beverwijk en Heemskerk. De ver lengde Coentunnelweg zo concludeert het rapport verder zal dan een belang rijke bijdrage vormen in de functionele betrouwbaarheid van het hoofdwegen stelsel van het IJmondgebied. Bovendien blijven door de „tidal-flow” weg de verkeersbelastingen van de Vel- sertraverse en van het gedeelte van Rijksweg 9 tussen Uitgeest en de Velser tunnel binnen redelijke grenzen. Als ge volg van dit alles zal het dan niet meer nodig zijn om zoals in 1968 was gesteld de Coentunnelweg in noord westelijke richting te verlengen tot een aansluiting op de zogenoemde Groene Kustweg ten westen van Castricum. Volgens de prognoseberekeningen zal de Westelijke Randweg moeten bestaan uit 2 x 3 rijstroken, mede in verband met de met verkeerslichten uit te rusten gelijkvloerse kruispunten. De „tidal- flow” weg zal vier rijstroken moeten hebben, de verlengde Coentunnelweg 2 x 2 rijstroken om de in 1985 te verwach- en verkeersdrukte te kunnen verwer ken. Op alle ongelijkvloerse kruispunten zal met oplossingen in twee niveaus kunnen worden volstaan. uitmaken wie van hen de sterkste was. De gespeelde wedstrijden plus uit slagen van poule 1: Wolff en DekenschoolNooirderschool 1- 1, Willem v. Graftschool—Wilheliruiraa- school 3-0, Zeewi jkschoolNoorder- school 1-2, Wolff en DekenschoolWil lem v. Graftschool 1-2, Wilhelmina- schoolZeewi jkschool 1-1, Nooirder schoolWillem v. Graftschool 0-2, Wil- helminaischoolWoff en Dekenschool 2- 4, Zeewij kschoolWillem v. Graftschool 0-2, WilhelminaschoolNoorderschool 0- 6, Wolff en DekenschoolZeewijkschool 2- 2- BEVERWIJK De Willem van der Graftschool is als overwinnaar uit de bus gekomen bij het schoolkorfbaltoernooi. De wedstrijden werden dit weekeinde verspeeld op het speelterrein aan de Kingford Smithstraat. In totaal namen tien scholen aan dit evenement deel, waaronder vijf scholen met twee ploegen. Al met al dus vijftien ploegen die de strijd tegen elkaar aanbonden. Deze vijftien ploegen werden onderverdeeld in drie poules. De winnaar van poule 1 en de winnaar van poule 2 moesten in de finale Karin Wensink liep een uitstekende 80 m. in 11-7 sec. en dat terwijl zij nog maar enkele weken de atletieksport be oefent. Op de 600 m, verbeterden Tnge van Diepen en Charlotte van Oevelen hun persoonlijke tijden met respectieve lijk 2.004 sec. en 2.11.4 sec. Tineke van Groen leverde keurige prestaties op de werpnummers met een worp van 18.86 m. en van Marco Visser (D-jongens) met 7.17 m. met de kogel. Het hoogspringen levert over het algemeen nogal wat moeilijkheden op, omdat dit nummer niet beoefend kan warden op het sport park „Schoonenberg”. Daarom zijn de resultaten van Arida v.d. Meer met 1.15 m. en van Mtrco Visser (D-jongens) met In poule twee werd tussen de volgen de ploegen gestreden: Jan Ligthart schoolHendrik Mendeschool 3-0, Hei- lighartschoclRobert Schumianschool 0- 1, KameleonschoolHendrik Mande school 1-0, Jan LigthartschoolHeilig Hartschool 1-0, Robert Schumanschool Kameleonschool 0-2, Hendrik Mande schoolHeilig Hartschool 0-1, Robert SchumanschoolJan Ligthartschool 0-1, KameleonschoolHeilig Hartschool 0-0, Robert SchumanschoolHendrik Man- deschool 2-1, Jan LigthartschoolKeme- leonschool 1-1. De beide Suomi-leden maakten knap pe tijden. Voor Vos was de race een proef voor zijn verdere uitbouw naar Op de 300 m. meisjes B bracht de IJmuidenise Olga Commandeur het tot eten fraaie prestatie met een eerste plaats in 43,6 sec. en bereikte zij bij het hoogspringen 1.40 m. In Schoonhoven wend tijdens warm weer een twintig kilometerloop gehou den, waarin de Suomi-atlieten ondanks de drukkende weersomstandigheden goe de tijden op de klokken brachten. Niet minder dan vijfentwintig lopers moesten de strijd staken en voor Suomi was het jammer, dat de IJmuidenaar Jan van Deudekom wegens ziekte niet kon deel nemen. Dirt had tot waarschijnlijk ge volg, dat nu de verenigingsprijs aan Suomi voorbij ging. Eerste werd Peter Fritz van Metro in 1 uur 10 min. 26 sec-; Jan van Acker (Suomi) werd negende in 1 uur 17 min. en zijn clubgenoot G. Hermsen (beiden IJmuiden) eindigde als nummer 26 in 1 uur 27 min. 47 sec. Zondag kwamen bij de wedstrijden van ATOS in Amsterdam de Suomi- leden Willem van der Meij en Walter Vos op de 800 m. uit. Aanvankelijk had ook Frits Siebers ingeschreven, maar hij moest wegens ’n blessure van deelna me afzien. 1-25 m. verdienstelijk te noemen. Bij de D-jongens kwam Rob Oudendijk heel dichtbij het 600 m. clubrecord, met zijn tijd van 3.29.0 sec. kwam hij 0.8 sec. tekort. Op de 80 m. noteerde Erik Kraayeveld een tijd van 12.5 sec., terwijl hij bij het verspringen tot een snrong van 3.98 m- kwam. Zowel op de 60 m. als op de 600 m. was Lydia v.d. Wel de beste Suomi-atlete bij de D-meisjes, 9.8 sec- en 2.10.2 sec. waren haar tijden. Mar ja Schelvis leverde een goede pres tatie met een vertesprong van 3.17 m. Karolien Korver bereikte met de kogel een afstand van 6.96 m. Het is jammer dat de belangstelling bij de C-jongens (leeftijdsklasse 14-15 jaar) in IJmuiden gering is voor de atletiek, waardoor Suomi steeds met een onvolledige ploeg aan de start moet verschijnen. Rieuwert van Bodegraven leverde op de 800 m. C- jongens een knappe prestatie, met zijn tijd van 2.22.4 sec. kwam hij slechts 1.7 sec. tekort om het 6 jaar oude clubre- cord te verbeteren. 1.500 meter ten oosten van de be staande Velsertunnel als onderdeel van Rijksweg 16, welke aansluit op Rijksweg 9 ter plaatse van de zoge naamde Mienpoort. De centrale aansluiting van Beverwijk komt dan te vervallen evenals de tunnel bij Buitenhuizen. Variant 2 A: Een tweede tunnel onge veer op de plaats van het huidige pontveer èn een tunnel in Rijksweg 16 ter hoogte van Buitenhuizen. In alle gevallen dient een pontveer ter hoogte van de huidige pontverbinding te worden gehandhaafd ten behoeve van het voetgangers- en fietsverkeer, alsme de voor het vervoer van explosieve stof fen. Uit een onderzoek is gebleken ,dat een oplossing volgens variant I B niet vol doende aantrekkelijk is voor het korte afstandsverkeer over het Noordzeeka- naal, zodat gevreesd moet worden dat bij voortduring ernstige congesties zul len optreden bij de ingangen van de be staande tunnel. Een nadere beschouwing van de bij de varianten IA en 2A behorende verkeers- oplossingen heeft aangetoond dat beide varianten technisch te realiseren zijn. De totale kosten van alle nog uit te voeren werken worden geraamd bij een oe ververbinding volgens variant IA op 341.000.000.- en bij variant 2A op 440.000.000.-. Uit een oogpunt van hoofdwegenstruc tuur biedt variant 2 A bepaalde voorde len, doch deze variant zal aldus het rapport grotere bezwaren met zich meebrengen uit een oogpunt van milieu belasting van de directe omgeving nabij het huidige pontveer. Verwacht wordt dat de uitvoering van 1 A duidelijk minder technische problemen zal opleve ren dan 2 A, omdat de laatstgenoemde in een bebouwd gebied zal komen te liggen. De wedstrijd tussen de winnaars van poule 1 en 2 daar de strijd onbeslist bleef waardoor aan het einde van de wedstrijd straf- worpen genomen moesten worden. Na loting diende eerst de Jan Ligthartschool - de strafworpen te nemen. Het geluk zat hen niet mee, want geen der deelnemers kreeg de bal door het mandje. Nu was de beurt aan de Willem van Graftschool. De vierde worp was raak, zodat de Willem van Graftschool als kampioen uit de bus kwam. Het is niet mogelijk gebleken ten aanzien van de oplossing van enkele problemen tot eenduidige aanbevelingen te komen. Met name de samenhang met de provinciale en nationale ruimtelijke problematiek en de daaromtrent door provincie en rijk nog te nemen beleids beslissingen, maakt het niet mogelijk op dit moment andere, dan een aantal voor het IJmondgebied meest geschikte oplos singen naar voren te brengen, waarover het rijk en provincie in contact zal moeten worden getreden. Doorslagge vend is bij dit alles de financiële bij stand ten behoeve van de grote door de gemeenten uit te voeren verkeerskundi ge werken. Deze hoogwaardige weg wordt in het rapport aangeduid met „tidal-flow”-weg, hetgeen het best te vertalen is met „getijden-stroom”-weg. Daarbij wordt bedoeld een weg, waarvan de rijstroken afwisselend voor de noord-zuid en de zuid-noord richting worden gebruikt. Daarbij bovendien nog een weg met ongelijkvloerse kruisingen. X •Htiiüii F vi.g s a - uwWil' <1 i

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4