Kennemer Zwemclub zoekt bestuursleden Velsen Inbraak bij Uitgeester Strandvoetbal in IJmuiden Kindercampings in duingebied Heemskerk Uitbreiding De Hoeksteen jachthaven Protesten tegen dure woningbouw op laatste bouwgrond in Poppenkast in Zeewijk Tennisstrijd bij „Felisenum” Kritiek en bezwaren tegen nieuwe blokvormengieterij van Hoogovens Hi te I J 5 „DE VERONTRUSTE IJMUIDENAAR” KEERT ZICH TEGEN PLAN DUINPARK PROVINCIE GAAT NOG DIT JAAR MOBIELE MEETPOST GEBRUIKEN Beverwijker valt op Kruisberg MARKTBERICHTEN ft J IJMUIDER COURANT 1973 JUNI DINSDAG 19 VOORTBESTAAN VAN VERENIGING IN GEVAAR Verschuivingen Verantwoording (Van een onzer verslaggevers) Onderzoek (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Aan de rand van Zeewijk, tussen de verlengde Hee- renduinweg en de Keetberglaan, zullen als de plannen die nu klaar liggen doorgaan, zestig zogenoemde terraswoningen worden gebouwd. De woningen zullen deels tegen de duinrand worden geplaatst, maar vooral in groepjes over het duin landschap worden verdeeld. Het ligt in de bedoeling dat het landschap pelijk schoon zoveel mogelijk ge handhaafd blijft, zodat als het ware een duinpark ontstaat waarin ook woningen staan. Het plan heet dan ook „Plan Duinpark Zeewijk”. De woningen zullen rond de honderd- veertigduizend gulden moeten gaan kosten. Wasgoed Korte termijn VELSEN. Tegen de voorgeno men plannen van Hoogovens om in het gebouw van de voormalige Mar- tinstaalfabriek bij Wijk aan Zee een blokvormengieterij te vestigen, zijn van verschillende zijden ernstige bezwaren geuit. Dat bleek afgelo pen donderdag toen tijdens een openbare zitting op het stadhuis van Velsen, waar de aanvraag van Hoogovens voor een vergunning in zake de hinderwet en de wet op de luchtverontreiniging werd behan deld. De belangstelling voor deze bijeenkomst (de eer.' 'e met betrek king tot de wet op de luchtveront reiniging) die werd voorgezeten door gedeputeerde G. de Jong (voor de wet op de luchtverontreiniging) en door wethouder C. Ockeloen (voor de hinderwet) kon uniek genoemd worden omdat deze die voor elke voorgaande zitting over trof. Te goedkoop Vragen Ongeschikt M 8 ft M JjgMM In het pand van de Wereldwinkel,, op de hoek van de Generaal de la Reij- Op de zitting verschenen acht belang stellenden met kritiek en bezwaren te- Velsen heeft, zei over Duinpark: „Het kan een succes worden. Er zijn in Vel sen maar al te veel mensen met een bepaald salaris die in een veel te goed koop huis wonen. Verkoopwoningen in Velsen leveren dan weer woningwetwo ningen op. Ik zou het liefst hebben dat Stillebroer en zijn ploeg goedkope wo ningen gingen bouwen. Verder viel het de huisvestingsman erg tegen dat de jonge woningzoekenden zo weinig belangstel ling voor deze avond lieten blijken door hun afwezigheid. Deskundigen van de provincie en van de gemeente. Velsen zullen nu onderzoe ken of de vestiging van de blokvormen gieterij bij Hoogovens na de geuite be zwaren mag worden gerealiseerd, of dat dit slechts kan gebeuren nadat eventuele nieuwe eisen betreffende de milieuhy giëne aan Hoogovens zijn gesteld en door dit bedrijf worden ingewilligd. Dit onderzoek zal enige maanden in beslag nemen. (Van een onzer verslaggevers) UITGEEST Inbrekers, die by jacht haven Tol een buitenboordmotor heb ben ontvreemd, zijn min of meer op heterdaad betrapt, maar konden nog niet door de politie worden achterhaald. Twee meisjes, die de inbraak zagen plegen, durfden zich uiteraard niet te vertonen, maar noteerden wel het ken teken van de auto. Ook een omwonende had hetzelfde kenteken opgenomen. De wagen bleek echter al door ver schillende handen gegaan te zijn, zodat de huidige eigenaar de dader nog niet kon worden opgespoord. Een jol, die de inbrekers reeds op het dak van hun auto hadden gedeponeerd, bleef op de plaats van de inbraak ach ter. De dieven, die zich ontdekt zagen, namen ijlings de vlucht, waardoor de jol van de auto viel. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK Een 50-jarige inwo ner van Beverwijk is met een gebroken heup in het St. Jozef ziekenhuis opgeno men na een ongeval op de Kruisberg. De Beverwijker wilde met de fiets de Kruisberg beklimmen, kwam te vallen en brak daarbij zijn heup. Op die overschrijding kwamen ook de bezwaren van de Dorpsraad van Wijk aan Zee neer. Alleen was hier de kritiek meer rechtstreeks op Hoogovens gericht. De dorpsraad noemde de vestiging van de blokgieterij nabij Wijk aan Zee on aanvaardbaar. Hij sprak scherpe twijfel uit tegen de stelling dat „Kosten noch moeite door Hoogovens gespaard wor den” om vervuiling van het milieu tegen te gaan. „Uit de verstrekte gegevens van de dienst voor de hygiëne van het milieu voor de Zaanstreek (Zaanse commissie, red.) kunnen wij dit niet constateren, evenmin aan ons wasgoed”, aldus de dorpsraad van Wijk aan Zee. De dorpsraad meende bij monde van voorzitter J.C. Langewisch dat er in de IJmond te weinig meetapparatuur aan wezig was. De voorzitters De Jong en Ockeloen stelden dat het meetnet bezig is aan een groeiproces en dat de provin cie binnen zeer korte tijd de beschikking zal hebben over een mobiele meetpost, een auto die nog dit jaar in gebruik zal worden genomen. Men deelde ook mee dat er tussen de IJmondgemeenten, Hoogovens en de Arbeidsinspectie be- Voorzitter C. Hoek van Leefbaar Mi lieu IJmond tilde zwaar aan de korte termijn waarop bezwaarschriften na de bekendmaking van een aanvraag voor hinderwetvergunning (tien dagen) moe ten zijn ingediend, waardoor het niet altijd mogelijk is om in die korte tijd alle, vaak verstrekkende, gevolgen van een nieuwe vestiging of uitbreiding te overzien. Verdere bezwaren van deze werkgroep betroffen de stofemissie, de geluidshinder, het verstuiven van afval- vormzand en ook elke verder nog te verwachten uitbreiding van Hoogovens. De Wijk aan Zeeër Poldner betoogde in zijn kritiek op de inrichting van de blokvormgieterij, dat de overheid in het verledenniet in staat geweest is voldoen de tegenspel te bieden, als gevolg waar van de mate van vervuiling van het milieu in Wijk aan Zee het toelaatbare aanzienlijk heeft overschreden. In een brief aan de leden noemt het bestuur de situatie thans zó ernstig, dat het zittende bestuur onder deze omstan digheden niet langer de verantwoording voor de gang van zaken bij de zwem- maar zanderig, terrein tevoorscnijn ge komen. De weergoden hebben tot nu toe uitstekend meegewerkt. gen de vestiging van de nieuwe blokvor mengieterij. Drie daarvan hadden hun bezwaren uitvoerig schriftelijk toege licht. Dat waren de dorpsraad van Wijk aan Zee, de Werkgroep Leefbaar Milieu IJmond en de heer M. C. Poldner als particulier uit Wijk aan Zee. Verder waren er ook nog enige burgers uit Velsen en Santpoort op de zitting, die in de ochtenduren plaats had, verschenen om hun bezwaren kenbaar te maken. Eén van hen tekende de presentielijst met „Boze burger”. flat zal nu centraal in Zeewijk worden gebouwd”. Verder legde de makelaar uit dat er echter nog een wijziging in het huidige bestemmingsplan zal moeten ko men om de bouw van de terraswoningen volgens Plan Duinpark mogelijk maken. Dit plan moet nog worden voorgedragen en goedgekeurd. Ook de Provinciale Pla nologische Dienst in Haarlem moet er zijn goedkeuring nog aan geven. „Er is overigens een duidelijke behoef te aan deze duurdere woningen”, deelde makelaar Stillebroer mee, „Want na het Zee- en Duinwijkbericht over de bouw van de woningen reageerden alleen uit Zeewijk zelf zo’n vijftig mensen”. Op de vraag van een woningzoekende, waarom er juist van die dure elitewoningen ge bouwd worden op die grond, zei Stille broer: „Er is een duidelijke markt voor”. Nadat er van verschillende kanten ge suggereerd werd dat er beter meer, maar dan goedkopere woningen op deze grond zouden kunnen worden gebouwd, antwoorde hij: „Een intensieve bebou wing van dit terrein zou zeker protesten opleveren bij de huidige bewoners die aan deze grond grenzen. Toen zij hun woning daar huurden of kochten was hen gezegd dat er geen intensieve be bouwing meer zou komen. Zulke klach ten worden door de P.P.D. wel degelijke gehoord. Op de vraag hoeveel en hoe duur eengezinswoningen zouden worden, ant woordde architekt Van der Klei: „Op ongev. tachtig tot negentig duizend gul den. Maar wil je het duinlandschap zo handhaven dan kunnen er van die goed kope woningen slechts tien procent meer worden gebouwd”. Poort van VelsenDiana Boys 9-0 De Poort had weinig moeite met zijn tegenstander. Ook zij liepen in een pro- duktieve bui uit tot een 9-0 score. Daarna mocht, vanwege de sportieve eer, Diana eenmaal tegendoelpunten. Standen 28 wedstrijden: 1. Schoonen- berg 6-11, 2. Poort van Velsen 6-10, 3. Rolvink Boys 6-9, 4. Zeezicht 6-8, 5. Zeedistel 4-7, 6 Tromp Boys 6-6, 7. Tic- Tac 5-2, 8. Hermans Sanitair 6-2, 9. Pour Toi 5-1, 10. Diana Boys 6-0. Programma dinsdag, aanvang 7 uur ZeedistelPoort van Velsen, Tic-Tac Schoonenberg. Huisvestingsambtenaar K. Bijl, die de zorg voor de woonruimteverdeling in Een aanvraag voor vergunning van hinderwet en de wet op de luchtveront reiniging dient vergezeld te gaan van een omschrijving wat er precies gaat gebeuren en welke de maatregelen zijn die tegen luchtverontreiniging worden genomen. Uit de omschrijving van de aanvraag van Hoogovens, die op 30 maart gedateerd werd, blijkt dat on danks diverse maatregelen die Hoog ovens genomen heeft, de blokvormengie terij jaarlijks een te verwachten uitworp in de lucht heeft van:: veertig ton ijzer oxide met grafiet, evenveel zand met grafiet, vijftienhonderd ton koolmonoxi de, tien ton ijzer en versinterd zand en eveneens tien ton stikstof. stuursleden voornemens, hun functie per 1 januari neer te leggen: voorzitter- secretaris Bilderbeek en penningmeester J. J. C. M. Duray treden af, terwijl de heer J. S. E. Deppe (coördinator TTC) zijn functie in verband met drukke werkzaamheden zo spoedig mogelijk wenst over te dragen. Na de nationale kampioenschappen is mevrouw Rijpma- Bosschert, nu al coördinatrice van de „lange banen” bij dg zwemclub, bereid het wedstrijd-zwemmen secretariaat ge heel van de heer Bilderbeek over te nemen. De heren H. Smit (polosecreta- ris), J. Kesseling (’•es.-secretaris), A. van Keerden (commissaris) en mej. L. C. Kramer (commissaris) blijven in functie. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Tijdens een buiten gewone algemene ledenvergadering, die morgenavond (aanvang 20.30 uur) in het gebouw van de speeltuinvereniging „Kindervreugd” aan het Moensplein wordt gehouden, zal het bestuur van de Kennemer Zwemclub zijn leden voor de keus stellen óf de bloeiende vereni ging op korte termijn te ontbinden, óf nieuwe kandidaten voor bestuursfuncties te stellen. HEEMSKERK. De lagere sc „De Hoeksteen” aan de Jan van K weg 155 wondt uitgebreid. Het Schoolbestuur heeft de medewer van de gemeente gevraagd voor eerste inrichting ten behoeve van vierde leerjaar en de verdere inricl van het gebouw en het handenarbe: kaal. Hiervoor is 23.650,15 nodig. straat en de Bloemstraat, werd maandag avond heftig gediscusieerd over dit plan. Een groepje verontruste mensen, dat zich voor het gemak actiegroep „De verontruste IJmuidenaar” noemde, had de bijeenkomst belegd. De mensen uit deze groep zijn van mening dat een van de laatste stukjes bouwgrond in Velsen niet gebruikt moet worden om dure koopwoningen op neer te zetten. Er was dan ook een oproep in de krant ge plaatst, die gericht was aan alle 2500 jonge woningzoekenden in deze gemeen te. Er waren er slechts vier gekomen. Wie wel waren gekomen, waren enige ambtenaren van huisvesting, enkele ma kelaars uit Velsen waaronder make laar J. J. A. Stillebroer als direct be langhebbende bij het plan Duinpark verder de ontwerper van de woningen, architekt Th. van der Klei uit Haarlem, bouwondernemer P. F. Scholz, die de huizen moet gaan neerzetten en enige andere belangstellenden. De makelaar, de architekt en de bouwondernemer leg den de aanwezigen uit wat de plannen bij Zeewijk inhouden en dat stuitte nogal eens op een heftig weerwoord. Er werd door ongeveer 50 leerlingen deelgenomen. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Ook dit jaar wor den er tijdens de zomervakantie weer kindercampings gehouden in de Heems kerkse duinen. Gezien het succes van vorig jaar, toen deze kindercampings voor de eerste maal werden opgezet, verwachten de organiserende klub- en buurthuizen een enorme toeloop van deelnemers. De kindercampings worden gehouden van 9 tot en met 11, van 11 tot en met 13, van 16 tot en met 18 en van 18 tot en met 20 juli. Op het programma staan onder meer buitenspelen, een dagtocht, speurtochten door het duingebied en in dien mogelijk nog een kampvuur. Jongens en meisjes van 8 tot 12 jaar kunnen zich hiervoor opgeven. Wie een eigen tent heeft, mag deze meene men. Kinderen, die niet over een eigen tent beschikken, kunnen gebruik maken van de reeds aanwezige tenten. Er is op de dag en gedurende de nacht ruim voldoende leiding aanwezig. Voor inlichtingen en opgaven kan men terecht bij De Zandkraai, Handelstraat 93; De Werf, Jan Ligthartstraat 275a en De Schuilhoek, Van Bronckhorststraat 1. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. De altijd actieve MAO (Met zijn Allen Opgeruimd) groep van Zeewijk, heeft naast de activiteiten voor de ouderen nu ook een evenement voor de kinderen op touw gezet. Morgenmid dag woensdagmiddag namelijk wordt op het Zeewijkplein een poppen kastvoorstelling gegeven voor alle kinde ren en hun ouders woonachtig in Zeewijk. De voorstelling begint om half vier precies. De initiatiefneemsters vra gen de ouders ervoor te zorgen, dat de jeugd op tijd aanwezig is op het Zee wijkplein. sprekingen op gang gekomen zijn om te kómen tot verbetering van de milieuhy giëne. Als discussieleider trad Willem Die- pendaal op en hij had voor het gemak een rijtje vragen opgeschreven. „We we ten nu dat er huizen gebouwd zullen worden en nu moeten we proberen ach ter een aantal dingen te komen”, zo meende hij. Hoever zijn de plannen? Luidde een van de eerste vragen. Stilleboer: „Vol gens het oorspronkelijke bestemmings plan was op deze plaats een torenflat voor bejaarden gedacht, aangevuld door enige bungalows. Er is een wijziging in dat bestemmingsplan gekomen, de toren- Volgens het bestuur leert dit overzicht dat de kandidaten voor de openvallende bestuursfuncties beslist op korte termijn bekend moeten zijn: zij zullen eventueel door interne verschuivingen de taken van het dagelijks bestuur en coördinator TTC daadwerkelijk op zich moeten ne men. Worden op korte termijn geen kandidaten voor deze bestuursfuncties gevonden, dan zullen de leden de vere niging moeten opheffen. Volgens het bestuur staat deze proce dure in artikel twaalf der zwemclub- statuten omschreven. Het bestuur hoopt echter dat de leden het niet zover zullen laten komen: het zou voor de bloeiende zwemvereniging tenminste een uiterst triest en oneervol einde betekenen. BEVERWIJK De noteringen van maandag 18 juni aan de Beverwijkse veilingen waren als volgt. Bloemen: amarylles 15-25; anjer 7-28; trosanjer 90-220; chrysant 160-230; duizendschoon 50-95; eremures 40; gladiool 100-200; iris 60-120; Engelse iris 145; ixia 16-40; lelie 15-80; pioenroos 130-340; roos 7-22; ba- byroos 2-9.Groenten: andijvie 13-36; aardbeien 600-800; bloemkool 35-113; bospeen 37-99; bosbiet 48-65; komkom mer 15-45; prei 28-65; postelein 22-51; Peulen 370-580; rabarber 45-74; radijs 22-52; spinazie 52-92; sla 6-17; sperciebo- nen 320-370; snijbonen 28-410; waspeen 62-108; spitskool 8-28; tomaten 1080- 1120. Afgelopen zondag konden de talloze strandbewoners en bezoekers weer ge nieten van enkele zeer aantrekkelijke ontmoetingen. Tic-Tac Tromp Boys - 1-2 Een technisch beter spelend Tic-Tac. Het was echter Tromp die de punten binnen sleepte. ZeezichtSchoonenberg 1-2 Schoonenberg heeft te veel kansen nodig om doelpunten te maken. H. Oldenburg zorgde voor 0-1. Kwast strafte verdedi- gingsfout bij Schoonenberg af: 1-1. Handsbal van Meyboom in tweede helft. Langbroek benutte strafschop feilloos. Hermans SanitairRolvink Boys 0- 9 Hermans bleek niet opgewassen tegen een met van der Pieterman en Lucassen versterkt Rolvink. In een regelmatige scoreverloop liepen de bouwboys uit tot 9-0. Over het realiseren van een groot aantal goedkope woningen zei bouwon dernemer Scholz: „Dit terrein is onge schikt voor recht-toe recht-aan bouw. Makelaar J. Hartman, die als belangstel lende was komen kijken, zei over de bouw van de zestig dure koopwoningen: „De ervaring heeft mij geleerd dat zestig duurdere woningen meer huisvestings problemen oplossen dan evenveel goed kope huizen. De doorstroming zal er zeker groter door kunnen worden en ik ben er van overtuigd dat er meer dan zestig problemen door zullen worden opgelost. Waar komt nu de opdracht voor de bouw van deze woningen vandaan? Na enig heen en weer gepraat legde make laar Stillebroer tenslotte uit „dat in goed overleg met het gemeentebestuur en ie dereen die er bij betrokken is, een team gevormd werd waarin hijzelf, de bouw ondernemer en enkele anderen zitting hebben. De grond moet van de gemeente worden gekocht. „Natuurlijk is de ge meente er bij betrokken”, aldus Stille broer, „Het heeft geen zin plannen te ontwikkelen als je niet van de gemeente weet of ze wel kunnen doorgaan”. Uitslagen gemengd Dubbel: 1. Hanne- ke Naborn en Erik Holtz; 2. Janine Burger en Eric de Weerdt. Verliezers ronde gemengd dubbel: Paulien Allan en Bert van Barlingen. Meisjes enkel: 1 Tineke van Manen; 2. Annelies Reddin- gius. Veriiezersronde: Anja Colijn. Jon gens enkel: 1. Leo Schenk; 2. Eric de Weerdt. Veriiezersronde: Michiel Ver vliet. Het gemillimeterde bestuur, onder voorzitterschap van de heer II. Bilder beek (tevens algemeen secretaris) kan de taken nauwelijks meer aan: met het aftreden van drie bestuursleden met in gang van 1 januari 1974 in het vooruit zicht, is de bestuurlijke gang van zaken bij de Kennemer Zwemclub helemaal onhoudbaar geworden. Het bestuur van de zwemclub, die met zijn uiterst florerende jeugdafdeling ei genlijk in het geheel geen ontbindings verschijnselen zou behoren te vertonen, heeft voorafgaande aan de algemene ledenvergadering van 28 febr. de leden al opgeroepen uit hun midden kandidaten te stellen voor bestuursfuncties. Er kwam echter in het geheel geen respons van uit het ledenbestand. Toen voorzitter A. C. F. van der Giesen wegens vertrek naar elders plot seling zijn functie neer moest leggen, werd algemeen secretaris Bilderbeek be reid gevonden het voorzittersschap tijde lijks waar te nemen. Intern werd ge zocht naar bestuurskandidaten, doch niemand bleek bereid bij Kennemer Zwemclub een bestuursfunctie op zich te nemen. In de Burgerzaal van het Velser stc huis waren maandagavond de raadsled bijeen van de gemeenten Beverwi Velsen en Heemskerk: de opdrachtgevi voor het verkeersonderzoek in de I mond, met in hun midden represents ten van het Provinciaal Bestuur, e Gedeputeerde, vertegenwoordigers v Rijkswaterstaat en een afgevaardic van het ministerie voor Ruimtelijke C dening. Zij hebben allen aandachtig g luisterd naar de uiteenzetting welke p: fessor ir. J. VolmuUer gaf over l gehouden verkeersonderzoek en l daarover uitgebrachte rapport. In aansluiting hierop bestond de n gelijkheid tot het stellen van vrag over de inhoud van het rapport. Dc niet zoals voorzitter C. Ockeloen me deelde over beleidkwesties, daar de thuishoren in de raden van de ondt scheidene gemeenten. Op de foto e overzicht van de raadsleden uit de d IJmondgemeenten, broederlijk en zusti lijk bijeen in de Velser Burgerzaal, n op de voorgrond prof. ir. J. VolmuUer (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Op het tennispark aan de Heerendudnweg is, dank zij de medewer king van gemeente en het bestuur der L.T.C. „Heerenduinen” het jaarlijkse schooltennistoemooi van het gymnasium Felisenum een succes geworden. Bij het meisjes enkelspel gingen de hoofdprijzen geheel naar de lagere klassers. Een ver rassing was het spel van Annelies Red- dingius, die in de finale verloor van Tineke van Manen, de kampioene van vorig jaar. Ook Carin van Renssen speeldue een goed toernooi. Bij het jongens enkelspel schakelde Eric de Weerdt in de voorronde Erik Holtz uit, maar moest in een drie-sets partij in Leo Schenk net nog zijn •■er- dere erkennen. IJMUIDEN. De favorieten in het Syp-Sterk-strandtoernooi hebben het zwaar gehad. Alleen Schoonenberg en Zeedistel zijn enigszins ongeschonden uit de diverse krachtmetingen op sportief, zanderig, terrein tevoorschijn ge- Voorts zijn een aantal zittende be- de Jtft jmtHf ff

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5