Een vrije busbaan van Hoogovens naar NS station in Beverwijk Oud-IJmuiden te goed voor de sloop bieding Agenda BCHOÜBBÜBO Ex-pleegvader laat kind ontvoeren ab u snel kunt be^taen, zit u qoed: X twee-en drie-zibbank samen voor /WWSjfeëliSl BS UW WOONWARENHUIS GROl MOGELIJKHEDEN OPENBAAR VERVOER HOOGOVENS ONDERZOCHT HEEMSTEDENAAR IN CEL MAGAZIJNBEDIENDE Bijpassende fauteuil f 260.- i'OEN S I WOENSDAG 20 JUNI 1973 4 (Van een onzer verslaggevers) van (Van Uitbouw 1 o 4 EDELST AAL Maatschappij b.v. VERTROUWENSZAAK sinds 1902 TELEFOON 15205 en 10424 (02550) a® r Enig lid van de LANGE NIEUWSTRAAT/MARKTSTRAAT - IJMUIDEN NEERLANDS hoop IN PANAMA IJMI ziet en dat toe geen r overal schoon’ Stillebi de foto tuatieti woning plan v; koopw< een ii ring in belegd, kwame lijk in i wij bij gaan k wel ui! W Bus en trein VELSEN In het kader van het verkeersonderzoek in de IJmond door prof. ir. J. Volmuller is ook een onderzoek ingesteld naar de mogelijkheden van het openbaar vervoer met betrekking tot de werknemers van Hoogovens. Drie mogelijkheden zijn daarbij onder de loupe genomen. Daarbij is ten slotte als de meest aanvaardbare oplossing tevoorschijn gekomen een vrije busbaan van Hoogovens tot het station Beverwijk, of een groene-golfsysteem over de bestaan de en geprojecteerde wegen, waar in ook de bedrijfsspoorwegen Hoogovens zijn opgenomen. Velsen-IJmuiden Beverwijk IM 1 gV ■Ut Mr. Vissering Scholengemeen- (vervolg van pag. 1) Kg, woensdag 20 uur: „The new heeft in haar centraal staalmagazijn aan de Randweg 59 te Beverwijk plaats voor een Belangstellenden kunnen telefonisch (02510- 26361, Hr. Hendriks) een afspraak voor een onderhoud maken. In ruimtelijke zin kan deze oplossing echter bedenkingen ondervinden, wanneer ten behoeve van een vrije doorstroming van het grote aantal bussen belangrijke wegaanpassingen en ingewikkelde kruis- De politie vond de twee ontvoerders in een taxi op het Kennemerplein. Zij ble- bruik wordt gemaakt van de dan aan wezige infrastructuur. Bij het gebruik van zulk een groot aantal bussen als voor deze mogelijkheid nodig is, speelt echter wel de luchtver ontreiniging in de zin van stank een rol. Daarom dus dat de vrije busbaan de beste mogelijkheid wordt geacht. Prof. schap: HAARLEM. Middelbare Detailhan- delsschool Briandlaan. Geslaagd: J. H. Blaschek, Sassenheim; P. A. de Boer, Zandvoort; L. J. E. Bos, Haarlem; J. P. M. Kaptein Heemstede; A. S. Haver- Schmidt en C. M. Hofstee, H’lem. W. M. C. J. Koeken, Noordwijkerhout; E. I. v.d.d Griend. Haarlem; J. A. Nijman, Heemskerk; F. Schuurmans en S. A. H. Balm, Haarlem; P. J. Biemans, IJmui- den; G. J. de Borst, L. Brandsma en A. K. T. Eekhof, Haarlem; F. D. M. Hom- minga, Beverwijk; J. A. Schuil, Haar lem; R. de Wolff, Zandvoort; L. J. P. G. Reeuwijk, Lisse; J. Rijnink, Overveen; G. F. M. Veenboer en J. H. P. Heester beek, Haarlem; P. E. Hunkemöller, Am sterdam; H. T. J. Timmers, Heemstede; H. M. de Busser, Haarlem; T. Bos, Ca- stricum; J. T. Elsinga, Haarlem; P. H. Engelkes, Hillegom; P. Groen, Haarlem; A. J. A. van Kampen, Beverwijk; A. R. P. Konings, Haarlem; J. W. T. Lambers, Castricum; G. F. Rijnders, Haarlem; A. C. Schelvis, Beverwijk; C. J. Wisse, Haarlem; C. S. v.d. Heyden, Noordwijk. De f< aantrek ven eer bouwki van de bouw. mogelij beperki Het villapa Theo wonini gesituf de eis mógel: een dl Er j wonin De hu schille plan c heeft woon! deze I telijk van d woon! te brt onsta, en er 3.00 n Vanui soort zichtte breed: en 1,8 komt apart warm en ning Acl tuin-i ge. E: tuin. De ten v neme Bij d naast daari deze komt ook L’ vormkeur in Kennemerland wo 20 t/m zo 24 juni 8.15 u NEERLANDS HOOP IN BANGE DAGEN De twee kinderen liepen (om even voor half negen) in de Velserstraat, op weg naar school, toen een taxi met twee mannen, broers van elkaar, stopte en een van de kinderen in de taxi werd gezet. Het vriendje sloeg alarm en nadat de voogd van het ontvoerde kind naar het bureau was gekomen om aangifte van de ontvoering te doen, werd een speuractie ingezet. den Rooi jen, IJmuiden; M. Ludding, Zwanenburg; W. Otto, R. Vermeer, Santpoort; E. Dirkes, T. Post, E. Weener, D. Eikelenboom en E. Rijnsburger .allen Heemstede; F. Tempelman en Y. de Ridder, Bennebroek; E. Janssen, Hille gom; I. Verwoert, Nieuw Vennep; I. Wallig, Zandvoort. Maar ten koi woning niet no er met begonn bouwpl elke m proeeni tachtig: ging k< Voorts dient een perron in Alkmaar te worden verhoogd en een busstation met voetbrug bij het station Beverwijk te worden aangelegd. Er zullen dan 14 rijtuigen exitra worden ingezet en het aantal autobussen moeit worden uitge breid. Extra aanpassingen van overwegen en kruisingen lijken de samenstellers van het rapport niet noodzakelijk, aangezien weinig gebruik wordt gemaakt van extra treinen. Met de aanleg van een aparte busbaan zo hier ook kunnen worden gesproken van een zeer wel aanvaard baar ruimtebeslag voor deze mogelijk heid. Bovendien heeft deze mogelijkheid als voordelen dat het flexibel als sys teem is in te voeren en dat een betere benutting van de bestaande overcapaci teit van het railnet ter plaatse kan worden verkregen. Doordat dit systeem grotendeels open baar is, zal dit ook voor de overige niet- Hoogovensreizigers grote voordelen ople veren en tevens voor hen een alternatief voor de personenauto vormen z stolt men tot slot. AMSTERDAM. Geslaagd voor arts examen A. S. J. Wolters, Haarlem. Kandidaatsexamen economische weten schappen mej. M. Berg, Velsen; A. van der Peet, Hoofddorp; R. van Zijl, Haar lem. Doctoraal opvoedkunde W. B. Put, Haarlem. Kandidaats Frans A. H. Ingel- se, Heemstede. Kandidaats scheikunde J. M. L. Martens, Haarlem. Het busstation van Hoogovens, dat een grote rol speelt bij het gehouden ver keersonderzoek onder leiding van prof, ir. J. Volmuller. In dit eerste resultaat van het onder zoek trekt de Werkgroep ook een verge lijking van de bestaande toestand met het bestemmingsplan. Het aantal be staande woningen in Oud-IJmuiden zou 510 bedragen, het aantal nieuwe is vol gens het bestemmingsplan 480. Verder wordt de huurprijs voor nieuwbouwwo ningen vijf maal zo hoog geacht. Het percentage laagbouw dat in Sluiswijk zou komen stelt de wrkgroep op vijf en zij noemt dat buiten alle proporties laag. Zij stelt dat volgens landelijke onder zoeken het gewenste percentage laag bouw ongeveer 90 is. Het rapport van het voorlopig onder zoek wordt besloten met voorstellen be treffende de woningen in Oud-IJmuiden. Daarbij wordt gepleit voor het inhalen van achterstallig onderhoud, woningver betering en nieuwbouw op de open ge vallen plekken, waarbij rekening gehou den moet worden met eventele voorzie ningen. Twee mogelijkheden ziet de werk groep voor nieuwbouw in Sluiswijk. A. in de vorm van zo goedkoop mogelijke eengezinswoningen; B. in de vorm van cascowoningen, omdat blijkt dat daar in Oud-IJmuiden grote belangstelling voor bestaat. Een andere mogelijkheid is voortrans- port per groepsbus op het Hoogoventer- rein en natransport van het station tot de woonplaats. Qua vervoerstechniek en het te verwachten aantal te vervoeren reizigers (6587 per trein in één richting per etmaal vanuit Hoogovens) zou deze mogelijkheid de voorkeur verdienen. Doch het electrisch materieel van de NS kan om technische redenen niet doorrij den tot op het Hoogoventerrein, terwijl De bouwmuren vertoonden geen scheu ren, en geen verzakkingen. Ook vond men geen hellende gevels. Verder was er negens sprake van enig optrekkend vocht en waren de balklagen, volgens het eerste rapport, rot- en schimmel vrij. Wel was de kapconstructie hier en daar aangetast, doch dit zou gekomen zijn door het ontbreken van zink in de goten. „Het degelijk dakbeschot heeft de wo ningen voor erger behoed”, zo stelt de werkgroep Sanering en Renovatie Noord-Holand en zij concludeerd tenslot te: „Geen enkele woning is in de Sluis wijk vertoont dusdanige bouwtechnische gebreken, dat op grond daarvan afbraak te rechtvaardigen is”. BIOSCOPEN City Theater, wuensuag 20 üüi„Tuc 4«vw Centurions”; donderdag 20 uur; ,.De twaalf veroordeelden”. ken het kind naar zijn voormalige pleegvader in Heemstede te hebben ge bracht. Deze man had vroeger 3 Arabi sche kinderen geadopteerd, maar vorig jaar haalde de rechter de kinderen weg. Uit protest heeft de man zich toen aan het bordes van het gerechtsgebouw in de Jansstraat gebonden met een spandoek waarop hij de Haarlemse rechters opriep hem de kinderen terug te geven. De man vertelde gisteren bij zijn aanhou ding met het ontvoerde kind naar Ma rokko te willen. De man en de twee ontvoerders zijn ingesloten. 'V. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat), 19 en 21.15 u_: ..Oom Tom”, 20 u,: „Gejaagd door de wind”. Luxor Theater (Breestraat), 19 en 21.15 uur: „De ratten van duister Harlem”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Schey- beeck. Velserweg 2). Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 u. en op donderdag van 9.30 tot 2.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 0250- 2520. puntoplossingen vereist zouden zijn. Wanneer deze aanpassingen niet noodza kelijk zijn dan zou deze mogelijkheid ruimtelijk aantrekkelijk zijn, omdat ge- De derde mogelijkheid gaat er van uit, dat het huidige groepsvervoer van Hoog ovens verder wordt uitgebouwd. Dat zou dan een uitbreiding inhouden van het tegenwoordige Hoogovensbusstation, van op het ogeblik 30 naar 40 tot 50 opstel- plaatsen met daaraan verbonden grotere aantallen in te zetten bussen en ook hogere exploitatiekosten. Indien wordt aangenomen, dat de bussen geen overlast zullen ondervinden van verkeersconges- ties, dan houdt dat in dat, waar deze congesties wel zullen optreden, zo moge lijk voor de bussen extra-voorzieningen moeten worden getroffen. Indien dit zou gaan ten koste van de wegcapaciteit, dan betekent dat vergro ting van de congesties voor het overige wegverkeer. Andere oplossingen zullen extra investeringen inhouden ten behoe ve van deze vervoerswijze aldus het rapport. Daar de realisering hiervan echter geenszins overal en met name buiten de IJmond gewaarborgd is, zal dit vervoerssysteem toch niet geheel onge voelig zijn voor mogelijke verstoringen van een vlotte verkeersafwikkeling en daarom niet een onbelemmerde perso neelsvoorziening van Hoogovens kunnen waarborgen. Een voordeel van deze mogelijkheid is, dat de uitbreiding en aanpassing van het autobussenpark en de voorzieningen ge leidelijk kunnen gescheiden. geslaagd HAVO: 49 kandidaten: Phie- neke van den Berg, Velsen-Z.; Reyer Blankevoort, Santpoort, Reinoud en Mechteld Bloeme, Santpoort; Peter Overdijk, Velsen-N.; John Peters, Anne ke van der Poll, IJmuiden; Marc van Hemert, Castricum; Cor Kistemaker, Harry Müter, IJmuiden; Ronald Peters Driehuis; Wouter Wijker, Linda van den Akker, IJmuiden; Gea Bot, Santpoort; Els Broekhof, Velsen-N.; Adrie van Eer den, IJmuiden; Brigit Karthaus, Velsen- Z. Loes Teer, IJmuiden; Olga de Vogel, Beverwijk; Annelies Willers, Velsen-N. Sonja Wilmink, IJmuiden; Dick Kat, Santpoort; Wouter Dooyes, Santpoort; Bert Kaestner, Haarlem; Albert Jan Mugge, Ed van den Oever, IJmuiden; Bert Piers, Haarlem; Marco de Plot, IJmuiden; Gerard Rozing, Heemskerk: Rob Tyssen, IJmuiden; Ingrid Aalderink, Santpoort: Hans van Alst, Velsen-N.; Anneke Bal, Hans Boezaard, Angele Keyzer, Rien de Looff, IJmuiden; Trudy van d. Berg. Santpoort; Agnes Harmsen, Velsen-Z.; Yolanda Hogendijk, Driehuis; Jan Lubach, Beverwijk; Elvira Maandag, Marga Meihuizen, Driehuis; Michel Mer le, Velsen-N.; Willy Neehuis, Driehuis; Inge Ockeloen, IJmuiden; Johan Ree horst, Santpoort; Yvonne Ruchti, Drie huis; Kees Stapper, IJmuiden; Hans van den Bogaerde, Velsen-Z.; afgewezen 6 kandidaten; herexamen: 5 kandidaten. In el ken o' honder zen zu Scholz poort i lebroei hij voi huizen zullen enige 1 HAARLEM. Kennemer Streek school, opleiding kleuterleidsters. Ge slaagd voor akte A, kleuterleidster: de dames M. van Holland, I. van Huis, J. Jagt, I. Kat, A. Vermeer, A. Hiemstra, A. v.d. Pol, M. Paul-Sleutelberg, E. Tump, J. Vélu, M. Willemse-Moerkerk, N. Zwemmer. H. Oderkerk en L. Wouda, allen Haarlem; A. Bos en K. de Groot, Heemskerk; M. Gorter, Bakkum; A. v.d. Haak, R. Beenhakker, S. Pippel en J- Prijzen f3,— t/m HO,—. Pla.tsb.spr.ken vanaf 2 dagen tevoren van 10 - 3 u. tel 12 - 3 u (023) 315571. Informatiebalie geopend: werkdagen van 10 - 5 u. zaterdagen 10 - 1 u (023) 319188. geslaagd HBS-B: 10 kandidaten: Jan Haring, IJmuiden; Maarten Korthaus, Velsen-Z.; Rint van der Kooi, Velsen-N.; Henk Kuyper, Velsen-Z..; Ruud de Loo- ze, Hans Mackaay, Diny de Neef, Harald Rettig, IJmuiden; Rob Stam, Driehuis; Flip Jan Visser, Snatpoort; afgewezen: 3 kandidaten; verlengd examen: 7 kandi daten; SANTPOORT. Pedagogische Acade mie Da Costa. Geslaagd voor het eind examen havo: de dames: E. C. Been, Alkmaar, C. G. A. Beumer, Heemstede; B. Boonstra, Santpoort; de heer R. W Bijlsma, Haarlem; mej. T. Dekker, Broek op Langedijk; W. Dijkstra, Zand voort; mej. H. J. S. Fromberg, Driehuis; P. J. P. Germans, Haarlem; K. de Graaf, St. Pancras; G. de Haan, J. M. Hoekman en mej. G. J. v. den Hof, Haarlem; A. P. Hoogendoorn, Heemskerk; J. J. B. Hout- stra, Haarlem; mej. I. Hutter, Castricum; A. A. L. Hijmans, IJmuiden; W. A. Jurrjens, Heemstede; mej. J. G. v. d. Klashorst en mej. H. W. v. der Klooster, Santpoort; P. Kok, St. Pancras; A. D. Koops, Santpoort; mej. C. Labrujere, Haarlem; mej. C. M. L. Langbroek Santpoort; mej. I. List, IJmuiden; mej. L. Mettau en J. E. v. der Meulen, Haarlem; mej. J. H. G. de Mink, Heems kerk; K. Pabbruwée, Haarlem; A. C. v. der Pijl, IJmuiden; M. A. v. Riessen, Haarlem; C. Rijlaarsdam, Hoofddorp; K. Suyk, Heemstede; C. J. de Swart, Bloe- mendaal; A. J. v. Tol, Nw. Vennep; mej. W. M. E. Veenendaal. Haarlem; mej. C. H. Venhuis, Beverwijk; mej. M. P. S. Voet, Bloemendaal; J. v. Voorbergen, IJmuiden; mej. J. W. J. Vos, Haarlem; R. O. de Vries, Santpoort-Z.; mej. G. K. IJkema, Krommenie. het voortransport met bussen op het uitgestrekte bedrijfsterrein noodzakelijk blijft. Dit zou betekenen, dat een (dure) spoorlijn tot op het terrein van Hoog ovens zou moeten worden aangelegd, met een halteplaats annex bussstation. Daar naast zou een autobussenpark met hoge exploitatiekosten in stand moeten wor den gehouden. Ook zou in dit geval een perron in Alkmaar worden verhoogd en 26 rijtuigen extra moeten worden ingezet. De aanpassing van het baanvak Be verwijk Alkmaar zal, ten behoeve van het kruisingsvrij maken van spoor wegovergangen kostbare voorzieningen behoeven. Dit alles zou zoveel kosten vergen, dat andere oplossingen meer voor de hand liggen. In ruimtelijk op zicht is deze mogelijkheid het meest aantrekkelijk, omdat het ruimtebeslag voor het totale vervoersstelsel miniem zou zijn. Rechtstreeks van een goede relatie uit Italië: deze oogbekorende, zéér zitgemakkelijke twee/driezitskombinatie, meesterlijk van vormgeving en voortreffelijk afgewerkt. Het houten frame is in een warme donkere wengé-kleur. De royale kussens van frotté W stof zijn beige met donkerbruin. Als u snel beslist (wantde voorraad is beperkt - en opisopljzituóókgoed wat de prijs tetreft: K J J J! tweezittar 375.-, driezitsbank 515.-> kombinatiekompléét geslaagd HBS-A: 2 kandidaten: Guus- ta Veldman en Annemieke de Wilde, IJmuiden; verlengd examen: 1 kandi daat; (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. Een tienjarige jongen is gistermorgen in opdracht van zijn voormalige pleegvader, een 43-jarige man uit Heemstede, door een 18-jarige en een 20-jarige jongen in een taxi ontvoerd. Dankzij de voortvarendheid van het tienjarige vriendje van de ont voerde jongen heeft de politie het kind, zijn ontvoerders en hun opdrachtgever achterhaald. Bij de aanvanig van het onderzoek is allereerst de vraag gestold of het open baar vervoer integraal voor de IJmond kon worden bezien. Dart bleek niet mogelijk omdat allereerst de tijd ontbrak om een zo complexe materie in een redelijke ter mijn af te ronden en daarnaast ook nog het apparaat heeft ontbroken, dat daar voor nodig is. Daarom werd het onderzoek beperkt tort hert woon-werkverkeer van Hoog ovens, een relevante bron van verkeer, welke als zelfstandig element in het verkeersonderzoek IJmond is verwerkt en daarom de meest practische moge lijkheid biedt voor het nagaan van de kansen op en de invloed van een groter gebruik van het openbaar vervoer. Uitgangspunten waren daarbij, dat de continuïteit van Hoogovens als bedrijf van nationaal belang verzekerd moet blijven; en bovendien de belangen van de werknemers in deze basis-industrie dienen te zijn gewaarborgd. Doelstelling was bovendien, dat het openbaar vervoer als taakstellend moet worden beschouwd, waarbij er voors hands vanuit kan worden gegaan, dat elk enigszins reëel denkbeeld is te reali seren. Verder diende te worden nagegaan, wat aan openbaar vervoer beschikbaar moet worden gesteld, teneinde een alter natief te vormen voor het particuliere vervoer. Daarnaast moesten cijfers worden verschaft, opdat kan worden nagegaan in welke mate het openbaar vervoer een investerings- en verkeerstechnisch alter natief vormt voor het aanleggen van rijstroken voor het autoverkeer. Overi gens is bij dit onderzoek ook het groeps vervoer van Hoogovens betrokken. Zoals wij al in de aanhef schreven zijn 3 mogelijkheden op tafel gekomen. Volgens het rapport is de mogelijkheid welke het best gehanteerd kan worden een vrije busbaan van Hoogovens tot station Beverwijk, dan wel een groene- golf systeem over de bestaande gepro jecteerde wegen, waarin ook de bedrijfs spoorwegen van Hoogovens zijn opgeno- men. Het meest waarschijnlijk lijkt .dat moet worden besloten tot een aparte busbaan, omdat de verwachting is dat tenminste 20 bussen tegelijkertijd naar het station Beverwijk vertrekken.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4