Terrasvogels bezorgde HAARLEM KOCHT JIM CARDNO Vodo teleurstelling LOS VAN AUSTRALISCH TEAM AUGUSTINUS SPEELT TOCH voor surprise VAKANTIEKLEDING HARM OTTENBROS DE SNELSTE SPRINTER IN NIEUW VENNEP Tennis-favorieten kwamen 'i Maak meer van uw jus met nieuwe Knorr Pikante Jus. de eerste ronde goed door „Twee-zet” als Schaakprobleem Recept van de dag.^ ft 1 Hughes: „Hij weet hoe ’t moet eerst spelen, dan over geld praten” Hughes zorgde nicols iver /ERHOEVEN graan- DISTRICTSKAMPIOENSCHAPPEN échte graan-genever „Gok” liep goed af W- DONDERDAG 21 23 JUNI 1973 Afwachten Publiekspeler Uitslagen rn uw GRETHA DE BRUIJN SPORT B.V. aangeboden ■te frisdranken ADVERTENTIE ''NTIE (Van onze wielermedewerker) ADVERTENTIE THEO KLEIN ADVERTENTIE Fno 1: ADVERTENTIE A2O.3Q uur 1 k tegen HOTAM STORKS vrijdag 22 juni a.s. NIEUW VENNEP. De kleine prof Harm Ottenbros uit Hoogerheide, sinds een paar dagen lid van de Beverwijkse rennersclub Kennemerland, besliste gis teravond de traditionele feestweekronde van Nieuw Vennep in zijn voordeel. In de eindsprint van een zes man sterke kopgroep hield de oud-wereldkampioen de Bataven Co Hoogendoorn, Theo Smit, Piet de Vos, Ton Zuiker en Nico Rinkel op afstand. Routine Ottenbros liet zich handig door Hoogendoorn lanceren. Bij de nieuwelingen was Zwanenburger Rob Borst de snelste. Hij mocht samen met Harm Ottenbros de ereronde rijden. Deze feestweekronde van Nieuw Ven nep werd door de Halfwegse wielerclub De Bataaf als een clubontmoeting verre den met De Kampioen (Haarlem), Ken nemerland (Beverwijk) en De Bollen streek (Lisse) en daardoor mochten ook profs met de amateurs meerijden. De nieuwelingen gingen weliswaar gelijk met hen van start, maar konden met twintig ronden minder volstaan. Voor de profs en amateurs lagen er 55 „toeren” in het verschiet. De renners waren nog maar amper goed en wel in het zadel of Co Hoogendoorn ging reeds aan de haal en gaf daarmee aan de strijd al meteen een beslissende wending. Harm Otten bros en Jan Serpenti, die ’s morgens in een Belgische wegkoers waren afgestapt Voor Jimmy Cardno, die niet verder wilde gaan dan een éénjarige verbintenis omdat hij eerst af wil wachten hoe het hem hier bevalt, betekent de transfer naar Haarlem het begin van zijn eerste periode als full-prof. Cardno: „Als jongen van zestien heb werd Cardno via FIFA op non actief gesteld. „Ik heb de laatste twaalf wed strijden niet meer mee kunnen spelen,” aldus de Brit. aj zuiver F natuur- produkt TWIJNDERSLAAN 7-9 - HAARLEM - T»l. 313358 De nieuwe manier om fijne jus te maken samen met Knorr. Vier pikante smaken. Ter kennismaking met een flinke korting. Tijdelijk 49 ct. <5 Tomaat, Paprika, Kerrie en Vleesjus. pim mulier honkbalstadion haarlem b. s Het lijdt geen twijfel dat Hughes er zelf alles aan zal doen om het verblijf van Cardno in Haarlem tot een succes te maken. Hij verkneukelt zich nu al bij de gedachte dat zijn „ontdekking” wel eens de sensatie van het seizoen zou kunnen worden. „Het blijft natuurlijk een gok’’, stelt hij veiligheidshalve voor af, „maar in ieder geval één waar voor Haarlem weinig financieel risico aan zit. Voor het geld dat hij Haarlem kost, hadden we in Nederland, met die abnor male vraagprijzen van tegenwoordig nog geen middelmatige speler kunnen kopen. En heb je zo’n Nederlander, wat dan nog- Iedereen weet dan van te voren al, wat hij wel en niet kan. Met Cardno breng ik weer iets nieuws. En maakt hij het hier, dan lach ik me rot. Dan zal ik zeggen tegen die Nederlandse spelers: wat willen jullie nou, éérst geld vragen en dan voetballen? Kijk naar hem, hij weet hoe het moet. Eerst goed spelen en dan pas over grote bedragen praten Maar toen ik er eenmaal was, bleek er niets van waar te zijn. Ik bleef een half jaar in Australië en kon toen terug naar Engeland.” Eenmaal thuis wachtte de Schot vergeefs op zijn ontslagbewijs, dat volgens de Australische voetbalautoritei- ten nagestuurd zou worden. In af wachting daarvan maakte hij echter al zijn rentree bij zijn oude club Rayl. Na enige tijd stak de Australische voetbal bond daar een stokje voor. Het ontslag zou niet formeel gegeven zajn. En dus volle Annelies Tesselaar in de „dug-out” bleef. De gok, die coach Henk Treuren hiermee nam, had wellicht noodlottige gevolgen kunnen hebben, als Jet Jonker niet zo voorbeeldig door haar veldsters was gesteund. Terrasvogels in de eerste inning niet scorend ondanks hits van René van der Berg, Rietje Sleeswijk en Ludy van Mourik, sloeg in de tweede inning gena deloos toe. De ellende begon met een misgreep door Winny Flinzner op een klap van Jet Jonker. Een honkslag van Gerda Treuren en vrije lopen voor Han- neke Kockx en Hanneke Werf bracht het eerste punt over de thuisplaat. Het tweehonkslag van Elly Zweers, dat de score op 6-0 bracht had nooit gescoord mogen worden, als het Haagse veldwerk niet twee keer fataal had misgegrepen. Een aangeslagen Vodo, dat nauwelijks scoringskansen wist te creëren, moest in de laatste inning aan TerrasvogeL* ten slotte nog een zevende run toestaan. Hughes kan in dat verband nog niets definitiefs stellen: „Als Gerrie de Goede blijft, dan denk ik aan een voorhoede van Boshard, Cardno en De Goede, met Van den Berg en Vosmaer als aanval lende middenvelders. Cardno is een typi sche Engelse spits. Hij is sterk in de lucht, heeft een goede techniek, is be hoorlijk snel en is fysiek sterk. Het belangrijkste is misschien wel zijn inzet. Jimmy is ook een uitstekende publiek speler. Hij loopt op elke bal. Niet dat hij alles zal hebben, maar „net mis” is ook aantrekkelijk voor het publiek”. ik wel de kans gehad om bij een prof club te komen. Mijn vader was er ech ter op tegen. Hij is zelf prof geweest bij Aberdeen en wilde dat ik eerst mijn studie af zou maken voor ik beroepsspe ler werd.” Cardno deed wat er van hem verwacht werd, haalde zijn einddiploma gymnasium, a-angevuld met enkele cur sussen Frans en Duits, maar miste op het voetbalveld de boot. Haarlem Globetrotter Jimmy Cardno (met haar) in gesprek met zijn ontdekker Barry Hughes. wing, daar blijft'n mens gezond bij! 1 Jimmy Cardno, die ook één seizoen als amateur in het tweede team van Liver pool speelde. Nu de nadagen van zijn voetballoop- baan voor de deur staan, en die donkere Jimmy („ik was altijd al een globetrot ter, nu word ik een Haarlem Globetrot ter”) zijn maatschappelijke toekomst ze ker heeft gestelid, wil hij zijn laatste jaren, als voetballer als full-prof door brengen. Of dat ook op langere termijn in Haarlem zal gebeuren hangt helemaal af van de verrichtingen van de Brit in het komende seizoen. Zijn eerste kennis making met het clubbestuur en de stad en omgeving (Hughes toerde met hem rond, onder andere in Zandvoort) is hem gistenen eng goed bevallen. Van meer belang zal echter de indruk zijn die hij in de eerste competitieduels achterlaat. 2e ronde: H. Smit Hughes zag in Wales veelbesproken spits aan het werk en deed ter plaatse een poging om hem voor Go Ahead in te palmen, Jimmy Cardno: „Op dat mo ment had ik echter al een contract getekend voor een profclub in Sidney. Er werd me daar van alles beloofd- (Van onze honkbalmedewertce-r) HAARLEM. Hans Augustinus is toch beschikbaar voor het nationaal honkbalteam dat volgende week aan de Europese kampioenschappen begint.. Zijn motief om zich terug te trekken (een maand geleden) verviel toen de honkbal- bond zijn werkgever benaderde en be reid vond hem betaald verlof te geven. Zoals bekend nam Augustinus geen ge noegen met het van bondswege beschik baar gestelde bedrag van 600,als loonderving. Gisteren nam hij deel aan de eerste training. Tot die seleetiiegroep behoorde ook ADO-pitcher Ferry Neute- boom, wiens snelle gooien van de bal zo de aandacht trok van coach Fraser dat hij uit de B-groep werd gepromoveerd naar het A-team dat thans 21 spelers telt. Volgende week donderdag moet de definitieve selectie van 18 gemaakt wor den. om in Nieuw Vennep te kunnen rijden, Theo Smit en Ton Zuiker sloten zich bij hem aan. Deze vijf aanvoerders legden er flink de zweep over en namen snel afstand van het peloton. Daarin begre pen alleen Rhett van Trigt, Gerard Wes- selius, Nico Rinkel Hans Steekers, Lies de Vries, Jimmy Kruunenberg, Hans van Leeuwen, Piet Drost, Piet de Vos en Klaas Balk dat er gehandeld moest wor den om nog voor de prijzen in aanmer king te komen. Alle overigen lieten het afweten en waren op slag gezien. Van de vijf aanvoerders viel Serpenti terug op de jachtgroep van tien man. Het maakte overigens niet veel uit, want nadat Ottenbros, Smit, Zuiker en Hoog endoorn een ronde voorsprong hadden genomen op het peloton, wisten ook de jagers dat te bewerkstelligen. Alleen van Trigt moest door pech zijn winst prijs geven. Na even uitgeblazen te hebben, gingen Smit, Hoogendoorn, Zuiker, Ot tenbros, De Vos en Rinkel weer in het offensief, terwijl de „gedubbelde” ren ners Jan Zomer en Aldert Jongkind met hen meeglipten. Ook „pechvogel” Van Trigt sloot zich bij hen aan. Het liep in deze nieuw gevormde kopgroep ge smeerd en er werd al snel een fikse voorsprong opgebouwd. Om van een or delijk en zuiver koersverloop verzekerd te zijn, werden alle renners met een ronde achterstand in de slotfase uit de strijd genomen. Er bleven toen 6 kop lopers over en achit man in het peloton. Kort na het ingaan van de laatste ronde probeerde Zuiker nog weg te komen, maar clubmakker Smit zat hem letter lijk en figuurlijk in de weg. Hoogen- Precies op het juiste moment ver scheen toen Barry Hughes alis de verlos ser ten tonele. Hij bereikte overeenstem ming met de Schot en Haarlem regelde het geschil met Sidney door de afkoop som van rond de 12.000 gulden te stor ten. „Veel meer heeft hij ons niet ge kost,” voegt Hughes daar voldaan aan toe, „het is niet zo dat Cardno een bijzondere positie in gaat nemen omdat wij dezelfde nationaliteit hebben. Hij zal zich zelf aan moeten passen bij de jongens”. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM. Het stuivertje wisselen rond de fel begeerde vierde plaats heeft zich woensdagavond in de hoofdklas- softbal voortgezet. Vodo SC vorige week nog winnend van Onze Gezellen heeft na de kansloze nederlaag tegen Terrasvogels deze positie weer prijs moeten geven aan de ploeg uit Haarlem- Noord, die UW met 15-8 in een runrijk duel kansloos liet. Voor Vodo SC is het treffen met Terrasvogels in het Pim Mulierstadion op een regelrechte teleurstelling uitgelo pen. Terrasvogels zonder coach Co Hoefsmit startte het duel met een ver rassing door de leiding van de verdedi ging op te dragen -aan Jet Jonker, ter wijl de de laatste wedstrijden zo succes- Herenenkel C 2e ronde: H. Smit E. Bent 6-1 6-2; J. Francken P. Verbrugh 6-1 6-0; Braam Gatsonides 6-4 5-7 6-4; P Groeneveld C. Fokke 7-5 6-2; A. de Ligt P. v.d. Kind 6-2 7-5; P. v.d. Bos B. Kersten 6-4 4-6 6-2. Herenenkel C 2e ronde: T. v. Dijk O. v. Dijk 5-7 9-7 6-1; Broek T’ v. Gilse 6-3 6-3; H. Falke J Dijkstra 6-3 6-1; W. Heeremani E. de Weerdt 6-0 7-5; Lenselink Huybens 6-3 7-5;Meddens Schoone 6-1 6-2; v. Ooyen Verdonkschot 4-6 6-4 6-3; Sibinga Mulder Weermeyer 6-0 6-4 6-3. Herenenkel C 3e ronde* T. v. Dijk v.d Bos 7-5 1-6 6-0. Damesenkel C le ronde: G. Mes M. Koert 6-1 7-5; de Leeuw v.d. Linden 7-5 5-7 6-3; Povel Visser 6-4 2-6 6-2; Smit De Boer 6- 2 7-5;Boelhouwer v. Dam 7-5 7-5;Povel Nelis 6-4 7-5; Huyser v. Assema 6-4 7-5; Groen Wassenaar 6-0 6-2; Roozekrans Kleemans 1-6 10-8 6-4; Hesselink Mes 6-3 6-8 6-3. Herenenkel B le Ronde: Meyer Heut- koper 7-5 6-1; Weyers Weermeijer 6-2 6-3; -Barten Strijbis 6-3 6-1; Haverkamp v.d. Kind 6-2 6-1; Wijnands v.d. Deijl 6-0 6-1; Brandse Klint 6-1 6-..; Smit de Jongh 6-3 6-3; Möller v. Dinther 6-1 6-2; Deibel v.d. Wiel 6-1 10-8. BentKoenders 7-5 6-3; Goos- sens Hosselet 6-4 3-6 6-4; L Goossens Lenselink 6-2 2-6 6-2; Alessie v. Rooden 7-5 6-4. Damesenkel B le ronde: Hamerslag T. Grooff 6-2 6-3; Onstejn Hogenkamp 3-6 6-3 6-2; Kuhlman Tinbergen 6-2 6-2. Herendubbel B le ronde: Brandse-Barten Deibel-Groen 6-2 5-7 6-3; de Jongh Blauw Koenders Schoone 6-2 6-3; den Hartog-Weide- ma Hassink-Gatsonides 7-5 6-3; Knol-Reus v. Dinther klint 6-0 6-1; de Jong-v.d.Wiel Groeneveld-Strijbis 6-1 4-6 7-5. Gemengddubbel B; de Jong-deJong te Winkel-Alvenaar 6-2 6-2; Francken-Haverkamp Graaff-Goossens 3-6 6-2 6-3. Herenenkel Cle ronde: A. de Ligt H. Slewe 6-4 6-2; F. v. Gilse J. Groeneveld 6-3 6-2; H Broek v.d. Deyl 6-2 6-0; F. Kower H. Christiaans 6-3 6-3; J. v.d. Deyl G. Verbrugh 8-10 6-2 6-2; H. M. Schoone H. Koopman 6-2 6-4; Meddens C. Rekoert 6-3 6-0; Gatsonides V.D. Deijl jr. 6-3 4-6 7-5; Putters Repko 7-5 7-5; A. Abma W. Visser 6-1 7-5.: P. v.d. Bos H Höcker 6-3 6- 0; T. v. Dijk E. Schoone 6-2 6-2; O v. Dijk Fontijne 6-0 6-0; P. Verbrugh A. de Roever 6 4 6-3; Weermeyer J. Slewe 6-2 6-2; Sibinga Mulder Blauwboer 6-2 6-0; C. Fokke J. W. ten Have 6-4 6-3; P. Verdonk- schat T. Veeren 6-3 6-4; R. v Ooyen Jahn 7-9 6-4 9-7; Heerenmans Trossel 6-0 6- 1; E. de Weerdt Borgerding 6-3 6-2; B. Lenselink R. Kuyper 6-2 6-0; Bredschneyder Bruggeman 6-3 2-6 6-4; J. Huybens Schavemaker 6-1 6-1; E. Bent G. v.d. Bogaert 6-1 6-1; Dijkstra Bernelet-Moens 6- 3 6-3; H. Falke J, Hollander 6-0 6-4, Aardappelpuree Mozaïek. Runderlapjes gaar stoven in Kndrr Pikante Jus met Kerrie. Aardappelpuree bereiden en vermengen met een Va ons stukjes ham, V2 ons ge raspte oude kaas, gehakte peterselie en een halve fijnge sneden ui. Laat daarna de puree in de oven bruin worden. Geef hierbij savooiekool. doorn demarreerde daarna uit alle macht, maar had de pech dat Ottenbros bij hem aan het wiel dook. De oud- wereldkampioen van de profs liet zich goed lanceren en bleef met anderhalve lengte verschil aan de winnende hand. Profs en amateurs: 1. H. Ottenbros, Hoogerheide ,de 77 km. in 1.48.32; 2. C. Hoogendoorn, Zwanenburg; 3. Th. Smit, Halfweg; 4. P. de Vos, Rijsenhout; 5. T. Zuiker, Badhoevedorp; 6. N. Rinkel, Aalsmeer; 7. P. Drost, Lisse; 8. J. Kruunenberg, Zwanenburg; 9. J. Serpen ti, Axel; 10. L. de Vries, Heemskerk; 11. G. Wesselius, Oude Wetering; 12. Hans van Leeuwen, Haarlem; 13. H. Steekers, Noordwijkerhout; 14. K. Balk, Badhoe vedorp; 15. R. van Trigt op 1 ronde. De rappe Balk kreeg in de voorlaatste ron de een aflopende voorband en kon niet meespurten voor de zevende plaats. Uitslag nieuwelingen: 1. R. Borst, Zwanenburg, de 49 km. in 1.16.42; 2. G. Looyestein, Noordwijkerhout; 3. G. Kui ken, Osdorp; 4. G. Kuit, Zwanenburg; 5. J. Kuiken, Osdorp; 6. W. de Vet, Bever wijk; 7. J. Exalti, IJmuiden; 8. B. Maas, Hoofddorp; 9. H. Kuiper, Haarlem. (Van onze schaakmedewerker) HILVERSUM. Bij gelegenheid van het AVRO-schaaktoernooi is door de Nederlandse Bond van Probleemvrien den een prijsvraag (sluiting 15 augustus) uitgeschreven waarvoor de internatio naal meermalen onderscheiden Neder landse schaakcomponist jac. Haring een zogenaamde tweezet heeft gecompo neerd. Een tweezet betekent dat in de gegeven stelling wit moet beginnen en in twee zetten geforceerd mat moet geven. Het probleem door Jac. Haring in het leven geroepen ziet er als volgt uit: WIT: Koning a7, Dame d2, Torens b5 en c2, Lopers c7 en d7, Paarden c5 en d3 Pionnen a3, a6, b2, b7 en d4. ZWART: Koning f3, Dame g7, Torens f5 en h3, Lopers g2 en h4, Paard f4, Pionnen f6, h5 en h6. Opdracht: Wit geeft mat in twee zet ten. Dat wil zeggen, alis betaalde kracht. Want als verkoper in de optische indus trie maakte hij in zijn vrije tijd wel furore als amateur- Eerst in de ploeg van Wales en later, na een verblijf van drie jaar in de Verenigde Staten en Canada, waar hij in ’69 werd uitgeroe pen tot speler van het jaar, als Schotse international. „Ik ben in Schotland ge boren, maar als kleine jongen verhuisde ik met mijn oudiens naar Wales. Toen ik in de nationale ploeg van Wales speelde, zijn de Schotse officials komen vragen of ik voor mijn geboorteland wilde uit komen. Dat heb ik toen gedaan’’, aldus Een niet ontmoedigd Onze Gezellen sloeg echter fel terug. Linda Hoogland, Joke Kateler, Ria Koehorst en Mary Beneker effenden het pad voor een nieuwe voorsprong. Toen bovendien de Utrechtse veldsters Rietje van Fulpen in de steek lieten, stond niets een ruime 15-8 overwinning van Onze Gezellen meer in de weg. (Van onze sportredactie) HAARLEM Hughes zou Hughes niet geweest zijn, als hij zijn ren tree bij Haarlem niet met een surprise gevierd had. Terwijl alle mogelijke bestuursleden in Nederland stad en land afreisden om toch maar iets van eikaars hoge transfersommen af te krijgen, vertrok de Engelse trainer (net als drie jaar geleden toen hij zijn komst bij Go Ahead „opluisterde” met de koop van de teleurstellende keeper Withers) naar zijn geboorte land om daar onder de top naar mogelijk talent „in het wild” te speuren. Het resultaat: een éénjarig contract met Jimmy Cardno, 26 jaar, meer voudig amateur-international. Helemaal zonder vooropgesteld doel was die trip niet opgezet. Een jaar tevoren had hij (toen nog op stap voor Go Ahead Eagles) in het plaatsje Rayl al een productieve spits op de korrel gekregen. Hughes: „Ik was daar toen toevallig in de buurt en hoorde dat er bij Rayl een semiprof rondliep die de laatste competitie 52 doelpunten gemaakt had. Nou, dacht ik, dat moet de moeite waard zijn. Want in de semiprofdivisie gaat het wel zo bikkelhard, dat een jon gen met zo’n productie erg sterk moest zijn”. (Van onze tenoismedewerkeir) HAARLEM. Na een hele dag en twee avonden tennis op de baaien van het park Groenendaal, kan de wedstrijd leiding zich vergenoegd, in de handen wrijven over het feit dat er van de 400 te spelen partijen, er nu zo’n 270 achter de rug zijn. Voor die districtstitels, zijn dinsdaga vond voor het eerst de dames en heren uit de B-kategorie binnen de lijnen ver schenen. Van de 23 B-partijen uit deze eerste ronde waren er maar zes van drie sets tussen. Bij de henen moesten alleen Han en Leen Goossens een set afstaan aan respectievelijk Hosselet en Lense link. Kea Onstein had hetzelfde tegen Jannie Hogenkamp en in de late avond uren liepen er twee herendubbels nogal uit. Vooral de partij Brandse Barten Deibel Groen (6-2 5-7 6-3), dreigde de als eerste geplaatste dubbel Brandse-Bar ten even uit de hand te lopen door de furiuze tegenstand van hun opponenten. Het talrijke publiek leefde dan ook sterk mee met de underdogs. De favorieten in de enkelspelen wisten zich overigens moeiteloos door de eerste ronde hen te slaan. Zaterdag worden de finale-pantijen gespeeld. KZ: DUBBELE GRAAN -GENFVER IS VOLGENS OW IÜEPT UIT GESELECTEERDE r *NEN GESTOOKT» i WORDT DOOR ONS ALS 'P KWALITEIT GE- j «WJDEERD. MV Dhtffleerderlj en Li ;eurétoM Joh.s Verhoevon 'Mxavefcnd - Hilversum - Hortrxi 'wam Donkere wolken pakten zich in de derde en vierde inning samen boven de hoofden van de Onze Gezellën-speel- sters. Een door sterk slaggeweld in de tweede inning veroverde 7-1 voorsprong verdween als sneeuw voor de zon. Noch een door examenzorgen gekwelde Mari an Cops, noch relief-pitcher Linda Hoogland konden de Utrechtse ploeg een halt toeroepen. Pas toen Ria Koehorst het werpen had overgenomen was de zorg ten einde. Nog slechts één run kreeg zij tegen zich. De internationale judofederatie heeft op een vergadering in Lausanne, Rhodesië aanvaard als lid. Xx’ .s c

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 23