Zaalbergdekens In voorwaarden staat meer dan men denkt tevreden Chrysler stopt produktie in Teruggang bij Engeland baggeraars Bruto baten van Pierson boven ZONSVERDUISTERING* Liever luchthaven dan chemie Honeywell gaat naar beurs bedrijven Vakbonden gaan praten over sluiting Dura Havenbedrijven moeten dag en nacht draaien INTERPOLIS w 85 miljoen 4^» ■«te van ministers WEST-BRABANT MEENT: Rotterdamse werkgevers: Vragen over hogere inkomens dan die 17 V R U D A G 22 JUNI 1973 (Van onze Haagse redactie) Rest Kwaad Bewijzen i Van de hand wijzen f /j Stukgoed k L Met vakantieverzekering niet altijd gedekt ■n it R ADVERTENTIE il ■o UTRECHT. In Nederland is op het ogenblik sprake van een schrikbarende teruggang in de baggeractiviteiten. In 1972 is de bedrijvigheid ten opzichte van 1971 met 30 pet. teruggelopen. In de eerste vijf maanden was sprake van een nog grotere teruggang, namelijk van 46 pet. t.o.v. 1971. Dit heeft ir. H. T. den Breejen, voorzitter van de Vereniging Centrale Baggerbedrijf, de werkgevers vereniging voor deze bedrijfstak, gezegd op de jaarvergadering in Utrecht. '47 ai- terughebben, tussen de 250 en 300 kwijt zou zijn. Fototoestellen zijn blijk baar goedkoper geworden. Volgens het bestuur van de scheep- vaartverenigiing Zuid (SVZ) is een werk week van 32 uur nu ónmogelijk. „Dat zou veel te duur worden. Men zou dan zoveel extra mensen moeten aantrekken, dat het niet meer te betalen is”, aldus bestuurslid J. Schoufour. L «Mae l COVENTRY. De Amerikaanse au» tofabriek Chrysler heeft bekendgemaakt dat volgende week de autoproduktie in Engeland gestaakt zal worden in ver band met een al drie weken durende staking in een van de grootste fabrieken van Chrysler in Groot-Brittannië.” Voor de economie van Engeland is de stap van Chrysler minder prettig. Vooral de betalingsbalans zal er de nadelige gevolgen van ondervinden, temeer daar inmiddels ook Perkins, de grootste fabri kant van dieselmotoren ter wereld, er de brui aan heeft gegeven. Het Kamerlid vraagt de bewindsman verder of hij bereid is voorstellen te doen om die functies in te schalen op basis van een maximaal inkomen van 100.000 als beloning voor de vervulling van hun hoogst verantwoordelijke post in de openbare dienst. lens toe werd herhaald dat het niet tot schadevergoeding verplicht was. Het liet voorts weten dat het zijn gemiddelde prijzen baseerde op „ervaring”. Als af schrijvingspercentages voor fototoestel len noemde het 5 tot 10 percent per jaar en voor brillen 15 a 20 percent per jaar. DEN HAAG Je gaat op vakantie. Je denkt: Laat ik maar zo wijs wezen en een reisverzekering afsluiten. Nietwaar? Je weet nooit van tevoren wat er gebeurt. Ze kunnen je bagage stelen, of je geld. Je kunt een on geluk krijgen. En wat dan Dus je laat je er niet door ontmoedigen dat het met die verzekeringen zo’n onoverzichtelijke rommel is (de Consu mentenbond telde er onlangs twintig verschillende, met vaak nèt iets an dere uitkeringen). Je sluit zo’n verzekering af bij de eerste de beste die een folder onder je neus houdt. Een bank, of een reisbureau. En je denkt dat je gedekt bent. Tja, wie had dat gedacht, die alleen maar de beknopte tekst van foldertjes te lezen krijgt, zonder dat zijn bank of reisbureau hem daar het fijne bij ver telt. Integendeel, de „eigen risico”-bedra- gen die erbij staan, wekken vaak de indruk dat de rest wel wordt vergoed. Het is de commissie door praktische ervaringen, opgedaan op en om Schiphol en Zestienhoven gebleken, „dat het met Merchant Bank, De Ebic Banken, waar toe de Amrobank behoort, hebben be sloten een internationale „Merchant” i Bank op te richten, die gevestigd zal 1 zijn in Donden. De bank zal zich bezig-j houden met financieringen en emis-l sies. Prof. dr. C. F. Karsten, lid van del raad van bestuur van de AmrobankJ wordt benoemd tot voorzitter van del raad van commissarissen van de nieu we bank. DEN HAAG. Het Tweede-Kamerlid Van Gorkum (PPR) heeft minister De Gaay Fortman (Binnenlandse Zaken) ge vraagd of hij de Kamer een overzicht wil geven van openbare functies die ho ger gesalarieerd worden dan die van ministers. UTRECHT Districtsbestuurders van de bouwbonden van NVV, NKV en CNV en een personeelslid van de met sluiting bedreigde Dura Woningbouwfa- briek in Rotterdam (250 werknemers) gaan maandag met minister Gruyters van Volkshuisvesting praten over de le venskansen van deze fabriek. Zij gaan de regering vragen om te voorkomen dat het bedrijf wordt gesloten. LEIDEN. De gang van zaken tot nu toe bij Koninklijke Nederlandsche Fa briek van wollen dekens voorheen J. C. Zaalberg en Zoon heeft op ongeveer hetzelfde niveau gelegen als in de verge lijkbare periode van 1972. In dat jaar boekte Zaalberg goede resultaten. De orderpositie is uitstekend, maar de per soneelsvoorziening baart nog zorgen, zo is op de jaarvergadering meegedeeld. Uiteindelijk kreeg onze vakantiegan ger voor zijn bril 90 terug en voor zijn fototoestel 245. Voor elk artikel was er eerst ook nog 10 eigen risico afgehou den (zijn gestolen geld kreeg hij wel vergoed). Van het totaalbedrag ging nog eens 1 af voor „behandelingskosten”. In totaal werd er dus voor 334 vergoed aan iemand die op vakantie was gegaan met een bril en een fototoestel van bij elkaar 550 en die 537 moest uitgeven om die weer terug te krijgen. En die, om tegen verlies gedekt te zijn, f 51 verzekeringskosten had genomen. Zodat hij er intotaal f 267 op achteruit was gegaan. Wie had dat gedacht Omdat u geen dag in 't ongewteae wilt Motonijtuigenwzekering van Interpolis Hoge Rijndijk 306, Leidt L tel.(01710) 4 26 41 4 Bekendgemaakt werd voorts nog dat bij Zaalberg ongeveer 400 personeelsle den werken, van wie circa de helft buitenlandse arbeiders zijn. AMSTERDAM. De brutobaten over 1972 van de bankiersfirma Pierson, Heldring en Pierson hebben exclusief de resultaten van de deelnemingen en boekwinst op effecten de 85 mln ruim overschreden. Met de bekendma king van dit cijfer in het jaarverslag gaat de firma een stapje verder op de weg naar openheid. Over 1971 werd voor het eerst een openbaar jaarverslag gepu bliceerd. Men heeft ervan afgezien dit brutobe- drag te herleiden tot een met de nv- banken vergelijkbare nettowinst. Blijkens de geconsolideerde staat van vermogen per 31 december 1972 is het balanstotaal van de firma in 1972 toege- nomen van 1387 mln tot 1910 mln en steeg de post krediiteuren van ƒ680 tnln tot 827 mln. In 1971 is een eind gekomen aan de jarenlange groei van de waterstaatsuit gaven. Er werd toen voor 5 pet. in de totale waterstaatssector bezuinigd. Nu blijkt evenwel dat de achteruitgang in het onderdeel baggerwerken veel groter is geweest dan in de andere sectoren van waterstaat. De arbeidsbezetting in de tot nu toe bekende maanden van 1973 is ten opzichte van 1971 met 27 pet. gezakt. Hoewel de heer Den Breejen zei be grip te hebben voor matiging van de overheidsuitgaven, zei hij niet te kunnen accepteren dat juist het baggerbedrijf daarvan de zwaarste lasten zou moeten dragen. „Van fototoestellen weet in niets. Ik ben een volslagen leek. Ik weet alleen dat het een Agfa was met een automati sche belichtingsmeter, automatische tijd- instelling, flits, enz. Ik had het al drie jaar en ik heb er geen rekening van bewaard. Wel heb ik in de winkels gezien dat ik, als ik iets soortgelijks zou willen Volgens hem dringt vooral het achter land bij Rotterdam aan op het vol continuebedrijf. „Wij moeten er naar toe om onze concurrentiepositie niet te ver zwakken. Andere havens hebben dit soort faciliteiten wel. In Antwerpen en Hamburg wordt bijvoorbeeld in de week ends gewerkt. Hier niet”. F De SVZ is „niet ontevreden” over de ontwikkeling in de Rotterdamse haven. Het klassieke stukgoed verdwijnt, maar daar tegenover staan de massale bulkla- dingen en de voortgaande opmars van het containervervoer. Ons Belang. De groei van de N.V. Le- vensverzekering Maatschappij Ons Be lang heeft zich ook in 1972 gestadig voortgezet „ondanks de druk, die werd en wordt uitgeoefend op het gehele levens verzekeringsbedrijf door niet af latende en helaas vaak onredelijke kritiek”, meldt het jaarverslag. De bruto-produktie steeg van 139,6 mln tot 150,9 mln. Het is misschien niet eens zo onrede lijk dat de verzekeraars er niet van uitgaan dat ze nieuwwaarde vergoeden. Maar laat ze dat dan zeggen. Gezien hun hoge premies voor zo’n korte dekkings- duur (en dan dat „eigen risico”) ver wacht je niet dat er nog meer buiten valt. Dit praktijkvoorbeeld houdt overigens wel wijze raad in: Neem erg kostbare dingen maar liever niet mee, als ze al enkele jaren oud zijn, Want dan is hun „vergoedingswaarde” erg laag. Bewaar van dure dingen zoveel moge lijk rekeningen voor het geval u ooit met verzekeringen te maken krijgt. En vergeet niet te doen wat onze vakantieganger gelukkig wel deed: in geval van diefstal of verlies altijd een schriftelijk bewijs vragen aan de plaat selijke politie, of anders aan de reislei- ding. Dat was assurantiekantoor OWJS in Amsterdam. Hij kreeg een briefje. Of hij antwoord wilde sturen op de aan de achterkant aangestreepte vragen: „Wij verzoeken u ons op te geven waar, wanneer en tegen welke prijs de vermiste-beschadigde voorwerpen inder tijd door u zijn aangeschaft, alsmede welke vergoeding u redelijk acht. - Indien mogelijk gelieve u ons de aankoopnota’s in te zenden resp. dupli- kaatnota’s. - Bovengenoemde vragen hebben be trekking op de verloren gegane bril. Van welk merk en type was het verloren gegane fototoestel?” De vakantieganger schreef terug: „Ik heb mijn bril drie jaar geleden gekocht in mijn vorige woonplaats Ik heb er echt geen rekening meer van en de juiste naam van de winkelier kan ik me met geen mogelijkheid meer herin- neren.Maar ik weet dat ik voor de bril toen rond de 200 heb betaald. En een nieuwe heeft me nu 237 gulden gekost”. ABN naar Londense beurs. Algemene Bank Nederland heeft een aanvrage ingediend voor notering van haar aan delen op de Londense effectenbeurs, zo heeft de bank medegedeeld. Maar mis! Lees dit verhaal over moei- lijkheden-bij-uitkering, waarover de fol ders zwijgen: Een vakantieganger ging een heel eind weg. Naar Ceylon. Een drieweekse vlieg- hotelreis naar het Verre Oosten. Twee personen voor in totaal 2213 gulden. Dat wil zeggen, de reis zelf kostte 2162 gulden, maar daar kwam dan nog 51 gulden bij aan premie en poliskosten voor de annulerings- en reisverzekering die door het reisbureau werd verzorgd. Het assurantiekantoor maakte zich on middellijk meester van de situatie en schreef: „Naar aanleiding van uw schrijven berichten wij u dat wij, zoals u onge twijfeld bekend is, dit schadegeval zon der meer van de hand kunnen wijzen gezien het feit dat u aan ons verzoek om bewijsmateriaal omtrent de waarde van de verloren gegane artikelen in te zen den, niet kunt voldoen”. Op vragen van aandeelhouders of Zaalberg aan samenwerking met andere denkt, antwoordde het bestuur dat men zich in hoofdzaak bezighoudt met het perfectioneren van de integratie van de vorig jaar overgenomen Leidse dekenfa- briek Van Wijk en de wolspinnerij Ede. Verschillende bedrijven van Zaalberg zijn nog vatbaar voor uitbreiding, werd nog gezegd. Internatio. Internatio-Muller NV. heeft via de werkmaatschappij Interpharm B.V. in principe overeenstemming be reikt over die overneming op 2 juli van de groothandelsactiviteiten van Dr. H. Nanning’s Pharmaceutische Groothandel N.V. in Den Haag. In het algemeen willen de bonden weten hoe de regering tegenover dit soort sluitingen staat. „Dit gezien het feit dat de regering heeft verklaard dat de industriële woningbouw hogere prio riteit moet hebben. Wij willen weten hoe de regering aan een dergelijk priori- teitsbeleid concreet gestalte denkt te ge ven wanneer een bedrijf in die indus triële woningbouwsector met sluiting wordt bedreigd”, aldus een woordvoerder van de vakbonden. AMSTERDAM. Vanaf maandag 2 juli zullen op de Amsterdamse effecten beurs certificaten aan toonder van het Amerikaanse Honeywell Inc. worden verhandeld. De certificaten vertegen woordigen ieder 5 gewone aandelen Ho neywell van nominaal 1,50 dollar. Ho neywell is al genoteerd in New York, Londen, Parijs, Zurich, Genève, Bazal, Lausanne, Brussel en Antwerpen, aldus het introductiebericht. Thuisgekomen schreef hij aan het reisbureau wat hem allemaal was over tomen. Hij had ervoor gezorgd dat hij bewijzen had: een verklaring van de reisleider over het verlies van de bril en van de politie over de diefstal van geld in het hotel. Alleen van de diefstal van zijn fototoestel had hij geen bewijs, omdat er op het vliegveld niemand was geweest die daar belang in stelde. En hij vroeg om schadevergoeding omdat hij zich immers verzekerd had bij het reis bureau. Na enig heen en weer schrijven stuurde men zijn aangifte door naar de verzekering. AMSTERDAM. In een discussieno ta over de mogelijke vestiging van de tweede nationale luchthaven in West- Brabant spreekt de commissie ruimtelij ke ordening van het Nederlands Katho liek Vakverbond (centrale Steenbergen) duidelijk haar voorkeur voor een lucht haven uit boven de vestiging van indus trieën, zoals neergelegd in het plan Rei- merswaal. „Wij vragen ons in alle ge moedsrust af, welke industrieën zich hier mettertijd zullen vestigen”, aldus een passage uit de voorlopige conclusie. „Wij zijn namelijk van mening dat dit die industrieën zullen zijn die elders niet gewenst zijn en wij willen van Westbra- bant per se geen smeerboel maken. Wanneer wjj het voor het zeggen hadden kan onze keuze niet moeilijk zijn. Wij hebben liever geluid dan smog en stank”. De SVZ meent, dat deze ontwikkeling geen ingrijpende gevolgen heeft voor de werkgelegenheid. Volgens voorzitter mr. L. Pieters zal van massale ontslagen (zoals in Engeland) ook op lange termijn geen sprake zijn. In de haven van Rot terdam werken momenteel 15.000 arbeid ders. Het afgelopen half jaar werden ondanks de wervingsstop, die gehand haafd blijft, ruim 500 arbeiders aange trokken. Veel zorgen maakt de werkgeversor ganisatie zich over de inflatie. Volgens mr. Pieters is de haven vanwege het internationale karakter erg gevoelig voor dit verschijnsel en betekent een sterke belemmering van de goederenstroom en een sterke stijging van de loonkosten. „Onze concurrentiepositie ten opzichte van andere havens komt in gevaar en dat heeft nadelige gevolgen voor de werkgelegenheid”, aldus mr. Pieters. De SVZ doet een dringend beroep op de regering de geldontwaarding met kracht te bestrijden. „Braat bouwstoffen”. In de eerste vijf maanden van het lopende jaar heeft „Braat Bouwstoffen” in Den Haag een bruto-winst geboekt, die ongeveer 1 miljoen hoger is dan in de overeen komstige periode van het vorige jaar. Dit is gisteren in de jaarvergadering meegedeeld. De kosten waren onge veer 650.000 hoger. Dit betekent dat de winst vóór belastingen ruim drie ton is gestegen. Hierbij zijn niet inbe grepen de resultaten van de deelne mingen, maar hierin is wel opgeno- mien het resultaat van de nieuwe dochtermaatschappij Kraayenzank. Samenwerking. De CIV Ceniko GA in Ede en Topkring N.V. in Hoevelaken hebben besloten te gaan samenwer ken. Ceniko is een gespecialiseerde inkoopcombinatie in woninginrichting met 335 leden. Topkring is een ge mengde inkoopcombinatie die alle sec toren van de textielbranche bestrijkt met 500 leden. Inclusief de filialen bedraagt het aantal vestigingspunten van de beide combinaties ca. 1000. De detailhandelsomzet der aangesloten bedrijven bedraagt ca. 650 miljoen. De vakantieganger werd kwaad. Hij schreef terug: „Waar haalt u die „ge middelde prijzen” vandaan? Ik heb in geen tien jaar een bril gekocht van minder dan 200. En hoe komt u aan dat afschrijvingspercentage?” Het assurantiekantoor stuurde een lange antwoordbrief, waarin tot verve- Het besluit van Chrysler, waarmee de directie al enige tijd had gedreigd om te trachten de staking te breken, kwam nadat een zestien uur durende onder- handelingsbijeenkomst tussen directie en vakbondsbestuurders zonder resultaat was gebleven. Een forse premie, voor zo’n paar we ken, dacht onze vakantieganger nog. Maar hij maakte zich er verder niet druk om. Hij betaalde en ontving een reserveringsbevestiging met aan de ach terkant kleine lettertjes die „uittreksel uit de verzekeringsvoorwaarden” heet ten. Daar stond ongeveer hetzelfde in als er in de folders staat, alleen in meer woorden. Het werd in enkele opzichten de rest verliep leuk) een pechreis voor de va kantieganger of misschien had hij alleen maar de gemiddelde pech die je in verre landen kunt hebben. In elk geval was hij al gauw blij dat hij verzekerd was. Toen hij in Nuwara Eliya op Ceylon op een avond langs de weg liep, werd hij door een in het donker passerende vrachtwagen in een greppel gedrukt. Daarbij vloog zijn bril van zijn gezicht en hij kon hem nergens meer vinden ook de volgende ochtend niet, toen hij nog een ging zoeken. De bril had 200 gekost. Een week later werd in zijn hotelka mer zijn koffer opengebroken en er werd voor 210 gulden aan roepies en dollars uit gestolen. Drie politiemannen doorzochten het hotel naar de dieven, maar vonden ze niet. Op de terugreis, toen hij in de ver trekhal van het vliegveld van Bangkok zat te wachten, werd zijn fototoestel van 350 gestolen. Er was geen reisleider te bereiken, het vliegveldpersoneel zei dat het nergens tijd voor had. Er liepen zo’n 500 mensen in die hal door elkaar. Zoek maar uit wie de dader is. Honeywell is een internationaal ge richt bedrijf, dat zich bezighoudt met de produktie van elektronische, elektrische en pneumatische instrumenten voor uit eenlopende toepassingen. Ook in ons land staan fabrieken (Amsterdam, Em men). Eind 1972 had het concern onge veer 96.950 mensen in dienst. In Neder land werkten 1900 man. De omzet steeg vorig jaar van 1951 mln tot 2125,4 mln dollar. Uit een van 69,2 mln tot 82,3 mln dollar gestegen nettowinst werd een di vidend uitgekeerd van 1,35 dollar per gewoon aandeel (1971: 1,30 dollar). Ho neywell beschouwt een notering van de aandelen op een buitenlandse beurs meer dan alleen als een symbolisch gebaar. „Wanneeer we in overweging nemen, dat ongeveer 40 pct. van f activiteiten zich buiten Amerika afspe len en het grootste deel hiervan in Europa, dan vinden wij dat deze ver houding zich moet weerspiegelen in meer aandeelhouders in Europa”, aldus de voorzitter van de raad van bestuur, de heer J. H. Binger in Amsterdam. „Volgens de wettelijke bepalingen bent u namelijk verplicht de grootte van de schade met dit bewijsmateriaal aan te tonen. Daar u ook niet over het typenummer van de camera beschikt verzoeken wij u thans het garantiebe wijs dan wel de gebruiksaanwijzing van het verloren gegane toestel aan ons in te zenden”. „Indien u ook hiertoe niet in staat bent, dan zijn wij genoodzaakt voor de verloren gegane c.q. gestolen artikelen een vergoeding te verlenen op basis van gemiddelde prijzen. Dat wil zeggen dat wij voor de camera een vergoeding kun nen verlenen van 200 en voor de bril f 150, waarop in mindering wordt ge bracht een afschrijvingspercentage we gens gebruik van de artikelen”. Ziezo: „Zoals u ongetwijfeld bekend is” „volgens de wettelijke bepalingen” „gemiddelde prijzen”. En meer van die onbewezen „platmakers” aan het adres van iemand die, volslagen argeloos zoals zovelen „eventjes” een vakantie verzekering had genomen en daarvoor eerlijk zijn premie had betaald. De Nederlandse schadeverzekeraars hebben nu eenmaal geen erg fraaie naam. Waarom zouden zij proberen die te gaan verbeteren via dit soort „klein goed?”. Men houdt rekening met een „hard gevecht” met de bonden over deze kwes tie. In bondskringen wil men voor het personeel bij vol continue bedrijven een werkweek van 32 tot 33 uur afdwingen. Volgens bestuurder J. van Kuilenburg van de vervoersbond-NVV wordt bij de ze bedrijven gewerkt in vier ploegen diensten. Hij noemt dit sociaal onaan vaardbaar. „De mensen hebben veel te weinig tijd voor ontspanning. Van de vier weekends werken zij er drie. Wij willen naar vijf ploegendiensten”. ’ERDAM. De werkgevers in .ven van Rotterdam sturen aan op ►ermanente personeelsbezetting van ^^Hiavenbedrijven. Momenteel draait één bedrijf de Europa Contai ner Terminal vol continue. De scheepvaartvereniging Zuid (organisatie van havenwerkgevers) meent dat het vol continuebedrijf op den duur noodzake lijk is om de concurrentie met buiten landse havens vol te houden. de zogenoemde geluidshinder nog al mee valt en de tegenstanders (die veelal overal tegen zijn) naar ons gevoel zwaar overdrijven. Zij trachten met een eenzij dige voorlichting de bevolking angstig en bang te maken voor spoken die er naar onze mening beslist niet zijn”. Bij de overwegingen die tot de con clusie voor aanleg van een nationale luchthaven in dit rayon hebben geleid, heeft voor de commissie de toekomstige werkgelegenheid veel gewicht in de schaal gelegd. In West-Brabant heerst op dit punt ernstige ongerustheid. De aanleg van een tweede nationale luchthaven brengt zoals het zich nu laat aanzien als grootste probleem de ge luidshinder met zich mee. De commissie plaatst echter de volgende vraagtekens bij dit probleem: „In werknemerskrin- gen neemt men steeds meer stelling tegen „kretologie” en vraagt men zich af of actiegroepen de burgerij als zodanig werkelijk vertegenwoordigen. Verder vindt men het in werknemerskringen vreemd, dat nooit actie wordt gevoerd over de manier waaronder vele soortge noten moeten werken in bedrijven met meer dan 100 decibellen aan gelin^ zoals in staal-, textiel- en drukkel industrie en dat nog wel continu. C vinden wij het opmerkelijk dat grote meerderheid zich heeft uitgesp, ken voor behoud van het vliegveld Zes tienhoven en dit per se niet kwijt wiljj-gi De commissie zegt voorts: „Een gelaid is storen wanneer het als zodanig wordt ervaren. Dit houdt in dat een eenheid van geluidshinder zal moeten zijn geba seerd op een veelheid van socio-psycno- logische factoren”. Tot slot schrijft de commissie nbg: „Bekend is thans dat Schiphol door Ke genomen maatregelen steeds minder overlast veroorzaakt. Bekend is ook de nieuwe DC-10 van de KLM de htjlft minder lawaai maakt dan de Boeing en deze voldoet ook al aan de Iswi beperkende voorwaarden”. Op 30 juni vindt de mooiste zonsverduistering van de afgelopen 177 jaar plaats. Deze verduistering zal het volledigst zijn in Afrika. Vandaar dat tal van weten schapsmensen naar dit werelddeel zijn gereisd om de verduistering waar te nemen. Als bagage hebben de astronomen tal van meetinstrumenten meegenomen. De af gelopen weken hebben zij zich onledig gehouden met het afstellen van de precisie- apparatuur. Op de foto: Een team van astronomen bezig in Nairobi (Kenia). nW

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 17