Lage prijzen op Stemmen staakten bij CPN-motie bloemenveiling over huurharmonisatie Flevum en de Romeinen in Velsen is een boeiend Romeins avontuur UST LUST OgtógOteOx Agenda van IK<almthout liest al bijna 10 jaar auto's I van IKalmthout leasing a H OÏÏ G ffl Éb ÖX [TÖX IB Verenigingsnieuws OP AL ONZE STOFFEN 20%-50% KORTING uw stoffenzaak EENMALIGE BIJDRAGE VOOR PEREGRINUSSTICHTING DE Interessante oudheidkundige expositie in oude raadhuis Wegens reorganisatie gaan wij IJmuiden verlaten. 4 ZATERDAG 1973 23 JUNI ZAT (Var „Koppengeld” Diorama a STOFFENSPECIAALZAAK IJMUIDEN Velsen-Noord IJMUIDEN V elsen-I Jniuiden - van onze prijzen. Driehuis Velsen-Noord Beverwijk Heemskerk VEL Nicola nige bouwa school School kijkt 1 de joi pauze netje of zij teur leven lingen weinig Hij g£ school school terug? Beverwijk Heemskerk Wijk aan Zee Bakkum leasen kunt u overal, maar Dat betekent dat u gebruik kunt maken van een ervaring die er niet om liegt. Bovendien biedt van Kalmthout Leasing verschillende vormen van leasing: operational** «n finance-leasing U hebt dus maar te kiezen tussen leasen mèt of zónder onderhoudskontrakt. Er zijn bedrijven die bij ons tientallen auto’s leasen. En tenslotte: u kunt bij ons personenauto’s, bestelbusles, vrachtwagens,tractoren, wegenbouwmachlnes en andere bedrijfsmiddelen leasen. Velsen-Zuid LANGE NIEUWSTRAAT 471 TELEFOON 13672 Uitgeest Castricum Steek uw licht eens op bij: Marktplein 19, Postbus 24, Hoofddorp Hoofddorp Telefoon 02503-3441 (toestel 13 of 14).Telex 41476 (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Waarschijnlijk met de gedachte dat in verband met de ko mende vakanties de eerstvolgende vergadering van de Velsense gemeen teraad toch pas voor 16 augustus is gepland, begonnen de leden donder dagavond na de uitvoerige discussies over de perikelen rond Sluiswijk om kwart over tien nog monter aan de behandeling van twee andere belang rijke agendapunten. Ondanks de broeierige sfeer in de raadzaal, waar de wijd geopende ramen nauwelijks enige verkoeling voor konden bieden. Vandaar dat de meeste leden, met inbegrip van wethouder Th. C. Witte, er de voorkeur aan gaven hun kolbertjasjes maar over de zetels te hangen met een gemeenteraad in hemdsmouwen als ongebruikelijk resultaat. On getwijfeld heeft bouwmeester Dudok bij zijn ontwerp voor een statige raadzaal met een dergelrjke aanblik nimmer rekening gehouden. IJmuiden-Oost Heemskerk IJmuiden Beverwijk Santpoort I a Ui Velsen-IJmuiden Nog enkele weken kunt u profiteren exclusieve stoffen tegen populaire Bovendien ontvangt u ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) t Huijgens- Huijgens- ds. straat, zondag 10 u. 19 Kerkzaal aula Helmstraat 9 Kanaalstraat 9.30 u. en 12 P Maerten voor Kerk (Kerkplein). 20 u. concert Donkey Shot, A. Verherentstraat 20 u. Jig saw. R.K. Kerk St. Engelmundus, Driehui- zenkerkweg, zaterdag 19 u. zondag 8.15 u., 9.45 u., 11.30 u., 18 u. R.-k. Kerk. H. Joseph, Wijkerstraat- weg 55, zaterdag 19 u., zondag 9. 10.30 en 12 u. Ned. Herv. Kerk. Noorderkerk, Stra- tingplantsoen. zondag 10.15 u. ds. J. G Bouwman. R.-k. Kerk. H. Agatha, Breestraat -01, zaterdag 19 u., zondag 8.30, 10, 11.30 en zondag 10 en 19.30 u. samenkomsten, 11.30 u. zondagschool. Jehovah’s Getuigen. Speeltuingebouw De Snip, Geijsendorfferlaan, zondag 15 u. openb. lezing: „De vloed: aloude my the of profetische werkelijkheid”, 16 u. wachttorenstudie; dinsdag 19.15 u. theo cratische school. 20.15 u. dienstvergade- ring. „En dan wat betreft de uitdagende titel op het affiche”, sprak de heer De Weerd, „De professorale twijfel zegt: Kerk. Morgensterkerk. Vrij- van nog niet gevonden, uw expositie toont aan van wel.” MUZIEK Ned. Herv. 1 door Marle-Cécile Moerdijk. ZATERDAG 23 JUNI Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. ZATERDAG 23 JUNI PROGRESS-sociëteit, Const. Huijgens- straat. Geopend vanaf 20 u. R.-k. Kerk. H. Odulphus, Odulfstraat, zaterdag 19.15 u. zondag 9.30 en 11.30 u. Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, zondag 10 u. ds. R. Pomp. Filos hem li wijs, d ontwik zegt d( 1933 v geen 1 een b; allen 1 nerger 6 N wijs in c laar vrij sch< een was schi leer sch> er R.-k. Kerk. O..L Vrouw Hemelvaart, zaterdag 19 u., zondag 8.30, 10 en 11.30 u. IJmuii beston kisten jauw, vis, 21 109 ki 110 ki Prijze betaal 9,99-9. 12,32- 9,44-9 108, k Per 23-6,5 21, ro twee 21,50, 45. sc 149, twee beljai scheh koolv koolv twee 80-56. Nicol van, al met te resseer moeilij Maar i dat he voorhe van „ji voor c waarbi zegt h>i Ook het aan de raad gerichte adres van het Antihuur-harmonisatie-comité in Velsen bleef deze avond allerminst onbesproken. Weliswaar zette wethouder O c k e 1 o e n als voorzitter nog uiteen dat de gemeente in dit opzicht niet meer kan doen dan het hanteren van door Den Haag verstrekte voorschriften, maar een groot deel van de raad wenste een dergelijke gang van zaken niet zonder meer te accepteren. Zowel de heer Van H o r i c k (D’66) als de heer R e i c h e n- f e 1 d wees erop dat in deze tijd van inspraak de burger de mogelijkheid moet blijven geboden zich met zijn grie ven tot de raad te wenden, zodat men de regering toch minstens van deze be zwaren in kennis kan stellen. Hervormde Gemeente Engelmundus - kerk, Kerkplein 9 uur: J. J. van Omme ren, morgengebed; 10 uur: ds. G. W. F. Hemgreen. te moeilijk gemaakt. Hij bevestigde dat het college thans de bedoeling heeft alleen het tekort van 1971 voor rekening van de gemeente te nemen, terwijl men voorts zal trachten het rijk van de noodzaak van hogere subsidies te over tuigen. Daarbij stelde hij de raad nog het geregeld toezenden van jaarversla gen en begrotingen van de Peregrinus- stichting in het vooruitzicht, waarna het voorstel van het college verder zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen. van kracht zal kunnen worden, dit ter verlichting van de financiële zorgen bij de Peregrinusstichting. Vergadering van Gelovigen, Abeelen- straat 1, 10 u.: Breking des broods. Donderdag 19 u. bijbelbespreking. Christengemeenschap, Abeelenistraat 1. 10 u. (Zaterdag) G. Susenbach. Oud-Katholieke Kerk. Kerk v.d. H. Adelbertus, Wilgenstraat 10 u. hoogmis. MAANDAG 25 JUNI Progress-sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: 14- 17.30 en 19-21 u.; Ruijsdaelstraat 19- 21 u. ZONDAG 24 JUNI Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Ge opend vanaf 20 uur. Tenslotte bood hij de voorzitter van de Archeologische Werkgroep Velsen, de heer P. Vons, een prachtige tekening aan van een Romeins schild. Toen de heer Vons bedankte, sprak deze de hoop uit dat verdere samenwerking tussen de heer De Weerd en de groep in de toekomst het laatste restantje twijfel zou mogen wegnemen. Sa sten van de groep. Vondsten die de Velsense amateurarcheologen en hen niet alleen bijna rotsvast doen gelo ven dat bij Velsen het Romeinse Castel- lum Flevum gelegen heeft. Daarop werd door de heer Hoorn (CPN) een motie ingediend, waarmee de raad de mogelijkheid werd geboden zich uit te spreken tegen de huurharmonisa tie, zoals deze thans in de wet is bepaald „en die de woningen alleen duurder maakt”. De motie wilde verder vaststel len dat het de raad mogelijk moet zijn zich over dergelijke zaken uit te spreken en zich, zo nodig tot de regering te wenden. Dit standpunt dient dan aan de regering en de Tweede Kamer kenbaar te worden gemaakt. MAANDAG 25 JUNI Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wij khoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geo pend van 9 tot 12 en 13.30 tot 15.30 uur. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Polulierenlaan. Geopend hulpverlening van 20 tot 23 uur. Pius X-college, Büllerlaan. 20 u. voor lichtingsbijeenkomst van rijkswaterstaat over rijksweg 16. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: 14-17.30 en 19-21 u.; Amstelstraat 44: 15- 17.30 en 19-21 u-; Kingsfort Smithstraat 110a: 15.30-17.30 uur. ZONDAG 24 JUNI Animal Farm, Willem Alexander- plantsoen. Geopend van 10.30-17.30 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Professor W. Glasbergen van de Am sterdamse Universiteit, zou op de ope ningsavond van de tentoonstelling de vele belangstellenden iets vertellen over de betekenis van de vondsten welke in Velsen werden gedaan. Hij was echter wegens ziekte verhinderd en zijn plaats werd ingenomen door zijn naaste mede werker, de heer J. de Weerd. Hij vertel de de aanwezigen dat de Archeologische Werkgroep Velsen „geleid door geluk en bewuste terreinkeuze” geïmporteerd Ro meins aardewerk uit de jaren zestien tot veertig van de eerste eeuw na Christus hadden gevonden. Het betreffen hier vondsten van veel vroeger dan ooit. „Nergens in Europa werd eerder een laag met alleen maar scherven uit deze periode gevonden”, aldus de heer De Weerd. Hij vond de hardnekkigheid van de Velsense archeologen beloond met die dosis geluk, welke elke archeoloog zoekt. BIOSCOPEN City Theater, zaterdag, zondag en maandag 20 uur: „De twaalf veroordeelden”; zondag 14.30 uur; ,De onoverwinnelijke drie". Stadsschouwburg, zaterdag en zondag 20 uur: „Billy Fact”; zondag 14.30 uur: „De slavin van het oerwoud". MAANDAG 25 JUNI Openbare bibliotheek. Wijkerstraat- weg: 14.30-17.30 uur. VELSEN. Waar een ieder die maar enigszins meeleeft met het doen en laten van de Archeologische Werkgroep Vel sen reeds lange tijd naar uitgekeken heeft, is vrijdagavond geopend: de ten toonstelling van de meest recente vond- R.-k. Kerk. O.L. Vrouw Geboorte, Langebuurt 37, zaterdag 19 u., zondag 8, 9.30, 11.30 en 18 u.; aula Vrijburgschool, zaterdag 19.30 u., zondag 9.30 u. Hervormd-Gereformeerde Federatie. Dorpskerk Kerkbuurt, Uitgeest, zondag 10 u.; Herv. kerk, Dielofslaantje, Aker sloot. zondag 10 u. R.-k. Kerk. H. Pancratius, Dorpsstraat, zaterdag 18 en 19 u., zondag 7.30, 9, 10.30, 12 en 18 u.; Bethlehemkerk Piet Heinlaan zaterdag 18 en 19 u., zondag 9.30, 11 en 12.15 u. Evangelisch Lutherse Gemeente. Zaal Ned. Herv. Kerk, Dorpsstraat, 19 u. sa. J. Mostert. Daarna opende wethouder Van der Werff zoals het hoort met een sleutel de schitterend ingerichte tentoonstel ling. Acht door de leden van de groep fraai vervaardigde vitrines, geven een indrukwekkend beeld van de historische vondsten die op het Castellum moeten duiden. En om de verbeelding van de meest hardnekkige ongelovige wat op gang te brengen, werd er een sprookjes achtig diorama gecreëerd dat Castellum Flevum bij nacht moet voorstellen. Het geeft een anblik die doet denken aan de strips van Asterix, al zullen die een wat vrijbuitiger karakter dragen. Maar enige vrolijke scherts snel opzij geschoven, de expositie, die in het oude Velsense Raadhuis is ondergebracht, is een zeer boeiende. Wij hebben er eerder deze week uitvoerig over geschreven en kunnen een ieder aanraden die luttele drie kwartjes er voor neer te tellen. Leden van de werkgroep zullen u op deskundige wijze rondleiden door het Romeins avontuur dat Velsen in het verre, verre verleden gekend moet heb ben. De expositie is geopend van 23 juni tot en met 19 augustus en wel op werkdagen van 13.00-17.00 uur en op zondagen van 10.00-12.00 en van 13.00- 17.00 uur De toegangsprijs bedraagt slechts 75 cent. Terwijl kinderen maar een kwartje hoeven te betalen. Vandaar dat door het stichtingsbe stuur het standpunt is ingenomen dat deze tekorten dienen te worden bestre den door de gemeenten en bedrijven waar deze buitenlanders woonachtig of werkzaam zijn. Aldus werd een zoge noemd „koppengeld” berekend, voor de gemeenten bestaande uit 7,50 per bui tenlandse werknemer per jaar. De heer Kraetzer hoopte dan ook dat een derge lijke regeling in Velsen op korte termijn In de voor de Arcehologische Werk groep historisch zo belangwekkende En- gelmunduskerk sprak wethouder H. van der Werff (culturele zaken) er namens de gemeente zijn bewondering over uit hoe de leden van de groep steeds met inzicht en vakbekwaamheid te werk gaan. Hij merkte daarbij op dat het werk van de leden van de groep een ongelofelijk boeiende liefhebberij be treft: „Speurwerk waar onze beste de tectiveromans bij tekortschieten, en dat aan de beoefenaren een grote mate van voldoening moet schenken.” Het eerste punt betrof een voorstel van het college tot het verlenen van een bijdrage van bijna tienduizend aan de Peregrinusstichting, als gedeeltelijk soe laas voor het tekort over het jaar 1971. Over een bijdrage voor de jaren 1972 en 1973 wenste het college thans nog geen beslissing te nemen. De behandeling van dit voorstel werd in geleid door drs. K r a e z e r (KVP) die het gewenst achtte er in een vrij lang durig pleidooi op te wijzen dat de Pere grinusstichting sinds 1956 voor de buiten landse werknemers in de IJmond talrij ke goede activiteiten heeft ontwikkeld. Een en ander gaat echter met hoge kosten gepaard, waarbij de baten in hoofdzaak bestaan uit rijkssubsidie, met daarnaast bijdragen van gemeenten en bedrijven. Nu vergoedt het rijk wel een groot deel van deze kosten, maar omdat niet alle uitgaven als subsidiabel worden beschouwd heeft de stichting voortdu rend met tekorten op de begroting te kampen. Vrijzinnig Hervormden, ’t Braambos, Zeeweg 15. 10 u.: ds. C. G. Mulder. Bethelkerk, Zeeweg 9.30 en 17 uur: ds. J. L. Bel. Jehova’s Getuigen, In Koninkrijkszaal Velserduinweg 248, 18.30 u. Openbare lezing en wachttorenstudie. Vrijdag 19.30 u. vergadering. Pinkstergemeente, Velserduinweg 161 10 uur: B. M. Piet. Hervormde Gemeente, Goede Herder kerk, Velserduinweg 52, 10 u.: ds. J. van den Berg. R.K. Kerk Laurentius van Brindisië, Willemsbeekweg, zaterdag 19 u. zondag 9.30 u. hoogmis, 10.45 u„ jongerenmis, 12 u. en 18 u. R.-k. Kerk. Mariakerk, Spoellaan 1, zaterdag 19.30 u., zondag 9.45, 11, 12.15 en 17 u.; H. Laurentius, A. Verherent straat zaterdag 19 u., zondag 8.30, 10, 11.30 en 18.30 u. Ned. Herv. Kerk, Kerkplein zondag 10 u. ds. G van Schuppen, 19 u. ds. R. Pomp. Geref. burglaan, zondag 9.30 u. ds. A. Leeuwen. 10 u. drs. W. Speelman (theo logisch kand. uit Amsterdam). Baptistengemeente IJmond. van Heemskerckstraat 41, zondag 10 u. ss. W. Kos, 10 u. zondagschool, 19 u. Jeugd. DIVERSEN Museum „Beeckestijn”, Rijksweg. Velsen- Zuid, diverse stijlkamers, dagelijks te bezoe ken van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur; zondag alleen van 14 tot 17 uur. In het park (steeds geopend) tot 31 augusutus expositie van staal- plastleken. In het Noordelijk Koetshuis tot 1» augustus expostie van werk van Jan van Herwijnen. Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen dagelijks (behalve zaterdag en zondag) geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 18.30 uur Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, elke dinsdag en donderdag van 12 tot 13 30 uur; ook na telefonische afspraak 02510-94159 of 91022 Stadhuis Velsen, Plein 1945, dagelijks (behal ve zaterdag en zondag) te bezichtigen van 10 tot 12 uur; telefoon 19000. Galerie ’t Hart, Koningin Wilhelminakde 74, tot 5 juli dagelijks van 10 tot 18 uur: expositie Bella Vlugter. Oude Raadhuis, Velsen dorp, dagelijks van 13 tot 17 uur en zondags van 10 tot 12 en van 13 tot 17 uur: tentoonstelling „Flevum en de Romeinen in Velsen”. Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, Ka naalstraat: geen opgave ontvangen. Bethlehemkerk, Gij zenveldplantsoen 10 uur: ds. G. Bakker. Chr. Gereformeerde Kerk, Marconi straat 10.30 u. en 17 u. Ds. R. van Beek. Oud-Katholieke Kerk, H. Engelmun- duskerk, Kon. Wilhelminakade 8.30 u.: vroegmis, 10 u. hoogmis. Gemeente Gods, 10 u. dienst in Cultu reel Centrum, Moerbergplantsoen 22. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 u.: Heiligingssamenkomst, 19.30 u. Ópwek- kingssamenkomst. Gereformeerde Kerk. Ichtuskerk, 9.30 uur: ds. L. Dorst; kindernevendienst; 17 uur: ds. P. C. Koster. Petrakerk, 9.30 uur: ds. P. C. Koster; kindernevendienst; 17 uur: ds. L. Dorst; dinsdag 26 juni, 15 uur: ds. J. L. Bel; H. A. voor minder validen. Zeeweg Ziekenhuis. 14.30 u. ds Joh. Brezet. Doopsgezinde Gemeente, 10 u. ds. M. C. Stubbe. R.K. Kerk Gregorius. 8.30 en 10.45 uur. Petruskerk, Venusstraat u. Baptistengemeente Deze motie werd voldoende onder steund zodat de voorzitter haar vervol gens in stemming bracht. Nu deed het zeldzame feit zich voor dat het aantal raadsleden door de vakanties uit een even getal bestond, zodat de stemming een uitslag van vijftien tegen vijftien vertoonde. De stemmen staakten dus, zoals dit heet, met als gevolg dat de motie in augustus opnieuw in behande ling moet worden genomen. BEVERWIJK. Het is deze week helemaal geen bloemenweer geweest. Het warme weer deed de koopkracht gevoelig teruglopen. Resultaat: vrij grote aan voeren mei over het algemeen veel te lage prijzen. Toch kon men niet spreken van een totale debacle, want alles, met uitzonde ring van wat mindere kwaliteit, kon worden verkocht. Anjers lagen rond een dubbeltje per stuk, met wat uitschieters tot 24 cent per stuk. Met de rozen is het een foute boel; heel weinig boven de 20 cent per stuk. Zo komen ook de fresia’s niet boven de gulden per bosje uit of het moet een bosje dubbele zijn. De irissen varieerden van 25 tot 75 cent per bos. De aanvoer van de Engelse irissen begint nu ook op gang te komen. De prijzen varieerden van 40 tot 90 cent per bos. Lelies bleven goedkoop. In het begin van de week gingen er wat tot 80 cent per tak, maar men koopt deze bloemen al van 8 cent per tak af. De zomerbloemen zijn ook goedkoop. De aanvoer is niet zo heel groot. Potplanten konden deze week niet aan de prijzen komen, terwijl het aanbod toch niet groot is. Daarentegen bracht het perkgoed van goede kwaliteit vrij goede prijzen op en alles werd verkocht. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). Zaterdag 19 en 21.15 u.: „Return of Sabata”, 20 u.: „West Side story", 23.30 u Brando zijn zwaard zaait de dood”; zondag 14 u< „Circus op stelten”, 16 u.. „Return of Sabata”, 19 en 21.15 u.: ,Een geraamte komt tot leven”, 20 u.: „West Side story. Luxor Theater (Breestraat) Zaterdag 19 en 2115 u.: „Blauwbaard"; zondag 14.15 u.; „Guns of Diablo”. 16.30, 19 en 21.15 u.: .Blauwbaard TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Schey- beeck.Velserweg 2) Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij F. Prins, Lijsterbeslaan 23. Beverwijk, tel. 02510- 25120. Hierop vertolkte de heer Visser (Prot.-Chr.) namens zijn fractie de me ning dat het hier in feite geen zaak voor de gemeente, maar voor de overheid betreft. Tegen een éénmalige uitkering wenste men hier evenwel geen bezwaren aan te tekenen, zonder dat deze fractie zich in dit stadium aan verdere bijdra gen wil binden. Op zijn beurt ging de heer Van H o - rick (D’66) die tevens de P.S.P. en de P.P.R. weer vertegenwoordigde, eveneens vrij uitvoerig op deze kwestie in. Hij was van oordeel dat dergelijke steun door het ministerie van CRM dient te worden verleend, maar omdat de financiën van de Peregrinusstcihting inmiddels in een kritieke fase zijn beland, wilden zijn fracties haar goedkeuring aan de ge vraagde bijdrage evenmin onthouden. Maar dan wel met als duidelijke voor waarde dat de raad voortaan uitvoerig over een en ander zal worden geïnfor meerd. De heer Drukker (PvdA) toonde zich enigszins bevreesd voor het sneeuw baleffect dat het verlenen van deze bijdrage zou kunnen hebben voor andere stichtingen op sociaal en charitatief ter rein. Toch ging hij eveneens met het voorstel van B. en W. accoord, zonder een subsidie voor volgende jaren te wil len toekennen. Op deze wijze hadden de verschillende sprekers het wethouder Witte niet al Hervormde Gemeente Dorpskerk. Burg. Enschedélaan 9 en 10.15 uur: ds. G. J. Rijks De Hoeksteen, Hoek Duinweg-Willem de Zwijgerlaan, 10 u. ds. D. J. Spijker boer. Adventskerk (Prov. Ziekenhuis). uur: ds. K. J. F. Kenning. Chr. Gereformeerde Kerk, Pniëlkapel. Pastorieweg 1. 10.30 en 17 uur: ds. D. H. Biesma. Gereformeerde Kerk, Brug. Enschedé laan hk. Fr. Netscherlaan. 10 uur: ds. M. Schenkeveld; 19 uur: ds. A. Wildschut. R.K. Kerk, O.L. Vrouwekerk, Fr. Net scherlaan. Zaterdag 19 u., zondag 8.30, 9.45 u. (hoogmis Gregoriaans), 11.30 uur thematische dienst. Volle Evangelie Gemeente, Patricius- laan 10 u. J. J. Bronsveld; 19.30 uur: P. van de Brugge. IJmond, J. Coenstraat 10 uur: ds. B. Fabrie; 19 uur: ds. W. Kos; 10 uur: zondagsschool, 20.15 jeugdbijeenkomst. Ver. van ZATERDAG 23 JUNI Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek, Plein 1945, nr. 8-12, Centrale Jeugd- en tienerbibliotheek, Willems beekweg 96, filiaal Santpoort-Noord Wüstelaan 79, Veslen-Noord, Wijerstraat weg 177, IJmuiden-West, Zeewijkplein alle van 10-12.30 uur. Openluchtbad De Heerenduinen, van 10 uur af geopend. Velserbad, Briniostraat, 6.30 gemengd zwemmen, 8.00 uur zwemlessen, 9.00 uur gemengd zwemmen, 11.45 zwemlessen, 12.15 gemengd zwemmen, 13.10 gereser veerd, 14.00 gemengd zwemmen, 16.15 zwemlessen 19.30 uur gemengd zwem men, 20.45 uur Zwemver. VZV. Wereldwinkel, Marktplein 12-17 uur PEN-jeugdcentrum, Kanaalstraat 20 uur: „Livin Blues”. ZONDAG 24 JUNI Openluchtzwembad De Heerenduinen, van 10 uur af geopend. PEN-jeugdcentrum, Kanaalstraat Slap- stickfilms. MAANDAG 25 JUNI Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale Bibliotheek, Plein 1945 nr 8-12 volwasse nen 14.30-17.30 uur, tieners 19.00-21.30. Centrale jeugd- en tienerbibliotheek, Willemsbeekweg 96, 15.30-17.30 uur, Santpoort-Noord; volw. 14.30-17.30 uur, tieners 19-21.30 uur. Velsen-Noord, Wij- kerstraatweg 177, volw. tieners en jeugd van 14.30-17.30 uur, Zeewijkplein, 14.30- 17.30 uur. Velserbad, Briniostraat, 6.30 uur ge mengd zwemmen 8 uur schoolzwemmen, 16.15 uur zwemlessen 16.45 gemengd zwemmen, 18-21 uur vrij zwemmen, 21.00 uur R. K.Velsen. De Ring, 19.30-21.30 boksen en condi tietraining, in gymzaal Ossendorpschool Wijk aan Zeeërweg, IJmuiden. NVSH, depot bibliotheek en inlichtin gencentrum, 19.30-20.45 ur in beneden zaal 3 van Cultureel Centrum, Moer- bergplantsoen 22, IJmuiden. Openluchtbad De Heerenduinen, van 10 uur af geopend. 18 u.; O..L Vrouw van Goede Raad, Arendswieg 57, zaterdag 19 u., zondag 9 10.30 en 18.30 u.; Regina Caeli Hilbers- plein 1, zaterdag 19 u., zondag 10, 11.45 en 19.30 u.; Twaalf Apostelen, Van Riemsdijklaan 132, zaterdag 19 u., zon dag 9.15 11, 12 en 17 u.; H. Jozef, Laan der Nederlanden 68, zaterdag 19 u., zon dag 9. 10.30, 11.45 en 19 u.; St. Jozefrust- toord en Lommerlust Peperstraat 17. zaterdag 18.30 u., zondag 7.30 en 10 u. Voor directe bediening H. Oliesel) voor Beverwijk, Wijk aan Zee en Vel sen-Noord op zondag en werkdagen bel len 28041 (telefoonnummer St. Jozefrust- oord). Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Kerk- J. Bezemer (viering H. Avondmaal); De Opgang, Florastraat, zondag 10 u. ds. A. Goud- smit-Aalbers; Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, zondag 10.30 u. ds. D. Verhoef; Prinsesselaankerk, Prinsesse- laan 10, zondag 10 u. ds. R. van ’t Lindenhout. Geref. Kerk. Middelaarkerk, Moens plein 8, zondag 9.30 u. drs. W. Speel man, theologisch kand. uit Amsterdam (Kindernevendienst), 17 u. ds. C. Meijer Z. 30; Vredevorstkerk, Laan der Neder landen 152, zondag 9 u. ds. C. Meijer (Kindernevendienst), 17 u. ds. A. van Leeuwen Z. 36/37. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Immanuel- kerk, Olieslagerslaan 20, zondag 10.30 en 17 u. Geref. Kerk (vrijgemaakt buiten ver band). Prinsesselaankerk. Prinsesselaan 10 zondag 8.30 en 17 u. Vrije Evangelische Gemeente, Van Riemsdijklaan 1, zondag 10 en 17 u. evang. C. v.d. Geer (Doorn). Pinkstergemeente Beverwijk-Heems- kerk. Willem Hovyschool, Schans 11, zondag 10 u. de heer J. W. de Cock. Evangelisch Lutherse Gemeente, Ko ningstraat 119, zie Castricum. Chr. Geref. Kerk. Evangelisch Luther se kerk, Koningstraat 119, zondag 9 u. ds. R. van Beek 14.30 u. ds. G. Bilkes. Maranatha-kapel, Wilgenhoflaan 82, zondag 10 en 17.15 u kerkdiensten, 11.30 u. zondagschool. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat 62, zondag 10 u. ds. H. Luikinga. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4,

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4