Sprookjestuinen An Miniatuur- Recreatie- steden parken s c [TgÊQ'êafigfe Dierenparken I Provincie Groningen Drente Utrecht Zeeland Noord-Brabant Overijssel Limburg Gelderland OU g-hU re ..gp Il III HET KADER recreatieparken bevat slechts een greep uit de ■ter IN DE PERIODE van 30 juni tot en met 10 augustus gaan ruim vijf miljoen Nederlanders met vakantie. Ongeveer drie mil joen blijven in eigen land. Voor hen vandaag een opsomming van recreatieparken en miniatuursteden, dierenparken en sprookjes tuinen binnen eigen grenzen. vele parken, die ons land rijk is per provincie gerubriceerd. Voor de speciale vakantie-activiteiten die vele plaatsen in den lande organiseren, als oud-Hollandse markten, volksdansen, zomerspe len en meer, is het raadzaam te informeren bij de plaatselijke VW’s. In de provincie Noord-Holland hebben dergelijke activi teiten gedurende het gehele hoogseizoen in vele dorpen en steden plaats. ZAT -A ïlSai fill TIPS VOOR EEN VAKANTIE INEIGENLAND kind. ƒ1), Den Het Land „Betuwe- MIDDELBURG, Molenwater de De boottochten Park v.v. De r Openingstijden: Tot en met 14 sep tember dag. 10 u. -zonsondergang. ƒ1,75, kind, tot en met 12 Het oerras der paarden het „prze- walski” paard, dat uit Mongolië stamt er zouden nog maar 73 van deze dieren over de gehele wereld te vin den zijn vindt men o.a. in „Artis”, „Blijdorp” en „Burgers Natuurdieren- park”. Te bereiken: vanaf station Hollands Spoor met tram lijn 9. Vanaf Staats spoor met tram lijn 3 tot Tournooi- veld en vandaar met tram lijn 9. Circa begin juli tot circa medio au gustus bus lijn 28 vanaf HS en SS- NZH bus vanaf Amsterdam (lijn 89). Parkeren: Ruime parkeergelegen heid. Een mini-kijkje in het sprookjespark De Efteling in Kaatsheuvel. Over het algemeen worden roofdie ren tussen 16 en 16.30 u. gevoederd. Te bereiken: vanaf station Heerlen per bus (LTM) lijn 5 en 5a. Hellendoorn (O). Sprookj estuin „De Elf Provinciën’’, tevens recreatiecen trum, Hellendoornseberg, Luttenber- gerweg 18. Toegang: geh. jr. dag. 9-18 u t.m. 30 september tot 20 u. ƒ2, kind, tot en met 13 jr. 1, groepen min. 20 pers, resp. 1,50 en ƒ0,75. Honden toegestaan. Op bezwé pitèhe Frase dacht weer een ti meer die h< gens altijd kunm nodij korte als h: zat il HA Nedei zonde redeli den k ser, n in de hun I geen honkl op he bezig hen g broke honkl jaar wedsi Entree: jr. 0,90- Te bereiken: circa 10 minuten lo pen vanaf station. Es ongt mar digd aan Ken nog zone vooi de r vine niet risic Di wer ovei dolf EBI de griji rom Haa Jess Liei ber< gaa geg ters ove koo ved E Hï pere het mee: twij aam nog ving ketb valt publ (lees tersl „No gen c eerste prach zeker cher achtei tegen heuve Hij 1 twee N Ditn tjes” Zoude in sta; zich steeds worde lianen te hoi in he lemse balsta wel? Ron jonger dat oi f Te bereiken: vanaf stations Tilburg en Den Bosch per bus (BBA) lijn 36 (20 min. dienst). Te bereiken: vanaf stations Hol landse Spoor en Staatsspoor Den Haag (NZH) bus lijn 90 (halfuur dienst) en vanaf station Leiden bus lijn 45 (halfuurdienst). Het Hollandsch Circus Theater, een legpuzzel opgebouwd uit 487 stuk ken, is dit zomerseizoen te gast op Flevohof. Verscheidene keren per dag wordt een clownerie vertoond van ongeveer 20 minuten, met de clowns Kluwe, Selle Sul en sheriff Kromme Kruk. De voorstellingen worden op gevoerd van donderdag 5 juli af. Den Haag, Haringkade 175, tegeno ver Wittebrug, Madurodam: Een his torisch gegroeide Nederlandse stad met middeleeuwse en hypermoderne wijken en uiteenlopende huizentypen, kerken, scholen, schouwburgen, fa brieken, grachten, eenvliegv eld, au towegen (met rijdend verkeer), spoor banen (idem) en evenementen zoals het Binnenhof met de Gouden Koets, een haven met vuurtoren en varende schepen, een echt spelend draaiorgel en fanfarekorps, alles precies 1/25 van de ware grootte. ’s Avonds ver lichting door 46.000 lampjes. Openingstijden: Tot en met 31 au gustus dag- 9.30-23 u. 1 tot en met 18 september dag. 9.30-22 u. 19 septem ber tot en met 7 oktober ma. tot en met vr. 9.30-18 u., za. en zo. 9.30-22 u. Entree: 3, kind, tot en met 12 jr. 1,50, groepen min. 20 personen resp. ƒ2,50 en ƒ1.25, Café-Restaurant: Prachtig panora ma vanuit restaurant en vanaf de terrassen. Bijzonderheden: Duizenden beelden van mensen en dieren uit de sprook jeswereld. Prachtig uitzicht van de 21 m hoge uitzichttoren (6 verdiepingen) en hoogste p-nt van het droomkas teel. In labyrinth van onderaardse gan gen fraaie mozaïeken en voorstellin gen van onder andere Sneeuwwitje en de zeven dwergen, kabouters, enz. Gezellige rotsbar. Toegang: tot en met circa eind september dag. 8-19; 1, kind, tot en met 3 jr. gratis, groepen min. 25 pers. 20 percent reductie. Honden toe gestaan. Kaatsheuvel (NB) (Gem. Loon op Zand). Ontspanningspark „De Ef teling”, Europaweg. Toegang: Tot en met le zondag in oktober dag. 10-19 u; f 3,50, groepen min. 30 pers. 10 percent reductie, kind, beneden 3 jr. gratis. Gecombineerde, gereduceerde re- tourbiljetten voor trein, bus en entree op alle NS stations verkrijgbaar. Handen niet toegestaan, kennels aan wezig. Ees. Recreatiecentrum van Bart je, Boerweg 8. Toegang: geh. jr. dag. 9-17; 1,50 (excl. diverse attracties). Bijzonderheden: speeltuin, strand bad, midgetgolfbaan, pony-manege, trampolines, miniscooterbaan, ver warmd openluchtzwembad en kleu terbad (in voor- en naseizoen over dekt) met onderwaterverlichting, kampeer- en bungalowterrein, CR. Te bereiken: vanaf stations Assen, Emmen en Groningen (DVM) bus; vanaf stations Emmen en Groningen (GADO) bus. levende natuur in Burgers Dierenpark bij Arnhem. Miniatuur Walcheren. Groot 7000 m2 het eiland Walcheren, met ste- den, dorpen, wegen, havens, schepen, dijken, struiken, plantjes, rijdende elektrische trein en in bedrijf zijnde baggermolen, dorsmachine, enz., alles op 1/20 van de ware grootte, ’s A- vonds sprookjesachtig verlicht. Openingstijden: Van 1 juli tot en met 31 augustus dag. 9-22 u. Van 1 september tot en met 30 september dag. 9-18 u. Entree: ƒ1,75, kind, ƒ0,70, groepen ƒ1,40. Te bereiken: Circa 20 min. lopen vanaf station; in seizoen paardetram en treintje vanaf de Markt. Valkenburg, op de Cauberg Cosmo- rama Miniatura. 50 beroemde gebou wen uit de gehele wereld op 1/25 van de ware grootte. REDACTIE: UDO. J. BUYS Bijzonderheden: Dwaal- en sprook- jestuin, sprookj esput, Moon-walk (luchtkussen), lorriebaan, botsautoo tjes, elektrische draaimolen, speeltuin, midgetgolfbaan 1,50, kind. kampeerterrein en CR. Wassenaar (Z-H). „Wonderland” in Recreatiecentrum Duinrell, Duinrell. Toegang: Recreatiecentrum dag. 9- zonsondergang; onder 2 jr. gratis; (incl. onder staande niet geprijsde at tracties en voorzover in voor- en naseizoen nog geopend); tot en met 20 augustus 2; 21 augustus tot en met 30 september K 1,50; clubs en 65+ reductie. Doorn. Recreatiepark Het Rossari- um, Molenweg naast Openluchtthea ter. Toegang: t.m. 31 aug. dag. 10-22; 1 sep. t.m. 30 sep. di. t.m. zo. 11-18. Gratis excl. attracties. Bijzonderhedenmidgetgolfbaan, trampolines, kiddyrides, kinderver- keerstuin, buitenbouwlingbaan, tafel tennis, kinderdraaimolen. Te bereiken: vanaf station Utrecht (NBM) bus richting Arnhem (half uurdienst) en vanaf station Amers foort richting Doorn. Zwembad en kinderspartelvijver: Tot medio september. Hengelo. Ontspanningsoord Waarbeek, Twekkelerweg 327. Toegang: t.m. 30 sep. dag. 9-20, gratis, excl. diverse attracties. Bijzonderheden: Speeltuin, roei vij ver, kabelbaan, rodelbaan, autoscoo ters, monorail, miniatuurtrein, attrac- tiehai, lachspiegels, midgetgolfbaan, amusementshal, bioscoopzaaltje, kin derboerderij, boottochten over Twentekanaal, kampeer- en bunga lowterrein. Te bereiken: vanaf Haven in En schede boot (pendeldienst) ca. medio apr. t.m. ca. eind sep. diag. 8-22; vanaf station Hengelo (TET) bus. Slagharen. Shetland Ponypark Slagharen BV, Zwartedijk 37. Toegang: t.m. medio sep. dag. 9-18;; 2,50 (incl. diverse attracties). Bijzonderheden: Recreatiepaviljoen, amusementspark, waterorgel, botsbo- tenbassin, onderwaterland, autoscoo ters, ponyrijden, openluchtzwembad, diorama, trampolines, speeltuin, bun galows, CR. Te bereiken: Vanaf station Harden- berg (DVM) buslijn 32 (2-uurdienst) en vanaf station Zwolle lijn 29 (uur- dienst). Drunen. Lips Autotron, Grotestraat 63. Toegang: di. t.m. zo. 10-18 (fd 10- 18); ƒ4,-, kind. t.m. 13 jr. ƒ2,-, groe pen min. 25 pers. 25% reductie. Bijzonderheden: Collectie antieke automobielen, bewegend diorama (ta fereel van de Gordon-Pennelt-race van Parijs naar Innsbruck, waarbij een auto in een ravijn is gestort en er later door boeren is uitgehaald), Gulpen. Recreatiepark Forellen kwekerij Gulpen Euverem 3. Toegang: gehele jaar dag. 8-18; 1,50, kind. t.m. 14 jr. 1,-, groepen (met explicatie en incl. consumptie van 1,- resp. 2,25 en 1,75. Bijzonderheden: Gelegen aan voet van een berg, waaruit kristalhel- de bronwater ontspringt. Geeft een volledig beeld van de ontwikkeling van ei tot teeltvis. Tevens 3 (forel) hengel vijvers (dag. 6-18, met meene men van gevangen forel, dagkrt. 17,50, halve dagkrt. ƒ10,-), speeltuin met kinderzwem vijver, mini-motor- bootjes, skelterbaan, trampolines, wandelpark, tennisbanen, counter- service-restaurant (cap. 75 pers.) en R La Truite d’Or, met specialiteit forel len. Te bereiken: vanaf station Maas tricht (Meussen) bus lijn 3 richting Slenaken; vanaf station Heerlen (LTM), buslijn 10, overstappen bij autobusstation Gulpen (Meussen) lijn 4. Leek. Borg Nienoord, Boslaan (aan de rijksweg GroningenDrachten). Toegang: t.m. 30 sep. dag. 9-18; 2,-, kind. t.m. 14 jr. 1,- (excl. attracties). Bijzonderheden: Nationaal Rijtuig- museum 2,-, kind. t.m. 14 jr. 1,25, groepen min. 10 pers. resp. 1,50 en 1,-), Jeugdpark Nienoord met mo- delspoorwegmaquette „Nienoord- spoor” (30 m2) en kinderboerderij „Albertushoeve” 1,50, kind. t.m. 13 jr. 1,-, groepen min. 10 pers. resp. 1,- en 0,75) en miniatuurtrein (kind. t.m. 13 jr. 0,50, groepen 0,25); midgetgolfbaan, wandelpark, speeltuin, hertenkamp, volières, schel pengrot, openluchttheater, verwarmd openluchtzwembad (tot ca. eind sep.), kampeerterrein. Te bereiken: vanaf Groningen (E- SA) bus richting Leek (uurdienst). Te bereiken: vanaf station Nijver- dal per bus (TET/NOT) lijn 21 (’s morgen uur- en ’s middags half uurdienst) Boottocht: op de Rijn Arnhem - Westerbouwing v.v. t.m. 8 sep. dag. 10-18 (duur ca. 45 min.); ƒ2,25 enkele reis, 3,25 retour, kind. t.m. 13 jr. resp. 1,25 en 1,75. Bijzonderheden: Rijnterrassen met panorama over Betuwe, kabelbaan 1,25, kind. tm. 12 jr. 0,75), speel tuin, automatenhal, uitkijktoren 0,25, kind. t.m. 12 jr. 0,15) scoot- erbaan 0,30 p.p. 0,60 per wagent je), zwaantrein 0,75, kind. t.m. 12 jr. ƒ0,40). Te bereiken: vanaf station Arnhem (GVB) stadsbus lijn 6 en Bootdienst Amhem-Westerbouwing v.v. 29 april t.m. 8 sep. dag. 10-18. Alphen aan de Rijn ZH). Vogel- en Recreatiepark Avifauna, gelegen tus sen Alphen en Koudekerk, richting Leiden, ca. 3 km vanaf station Al phen. Apeldoorn. Apenheul van Berg en Bos, J. C. Wilslaan. Amsterdam: Artis, Plantage Kerk- laan 40. Amersfoort. Dierenpark Amers foort, Barchman Wuytierslaan 224. Arnhem. Burgers’ dierenpark, Schelmseweg 85, 085-424534. Bijzonderheden: Safaripark, Dee- lenseweg. 25 ha, ca. 3 km asfaltweg, leeuwenpark met ca. 30 leeuwen en apart park met o.a. giraffes, struisvo gels, zebra’s, antilopen, neushoorns en flamingo’s. Eindhoven. Vogel- en Apenpark „Animali”, Roostenlaan 303. Hilvarenbeek (NB). Safaripark van recreatieoord de Beekse Bergen, Hil- varenbeekseweg, aan autoweg Til burgHilvarenbeek, 2 km ten z. van Tilburg. Oisterwijk (NB). Vogelpark Euro- bird, Gemullehoekenweg 147. Rhenen (U). Ouwehands Dieren park, Grebbeberg, Grebbeweg 109. Rotterdam. Diergaarde Blijdorp, Van Aerssenlaan 49. Wassenaar. Dierenpark Wassenoar, Rijksstraatweg 667. Apeldoorn. Recreatiepark Malken- schoten, Arnhemseweg 355, (tussen Apeldoorn en Beekbergen). Toegang: geh. jr. dag. 10-18, f 0,75, kind. t.m. 15 jr. 0,50, groepen reduc tie. Honden niet toegelaten. Bijzonderheden: Wandelpark (16 ha), hertenkamp, kinderboerderij, speeltuin, speelweide, vogelplantsoen, vijver met waterfietsen, in vijver wandelpiier, CR. Te bereiken: vanaf station Apel doorn (VAD) bus lijn 8 richting Arn hem (halfuurdienst). Heerlerheide (Gem. Heerlen). Droomkasteel „Fantastico”, Ganze- weide 113-115 (vlakbij schacht ON 3) Hoek. Recreatiecentrum De Braak man, Middenweg. Toegang: t.m. medio sep. dag. 8.30- 21; 1,-, kind. 3 t.m. 14 jr. 0,75. Bijzonderheden: Openlucht zwem bad en kleuterbad, kleine speeltuin en -weiden, midgetgolfbaan 1,75, kind. 3 t.m. 14 jr. 1,-), visvijver, bos (220 ha) met wandelpaden, vogelre servaat, watersport op Braakman- meer, verhuur van zeil-, motor- en roeiboten en kano’s, jachthaven, mo gelijkheid tot het nemen van zeilles- sen; manege, kampeerterrein. Te bereiken: Veerdiensten: Vlissin- genBreskens (halfuurdienst) en HoedekenskerkeTerneuzen 2-uurs- dienst). Bus: BreskensTerneuzen (ZVTM) bus (uurdienst). Bijzonderheden: Grootste recreatie terrein van Nederland (150 ha), circa 40 attracties waaronder 25 sprookjes die op levende wijze worden uitge beeld (mechanisch met gesproken woord). Een speciale plaats verdient wel het sprookje „De Indische Water lelies” (geschreven door H. M. Konin gin Fabiola van België) in het diora ma. Uitgestrekte bossen, kano- en roeivijvers, siertuinen, meren, duinen, watervallen, speeltuin, openlucht zwembad, kleuterbad, historische stoomcarrousel (1900) poppentheater, spoorwegemplacement waar kinderen zelf in treintjes kunnen rijden, stoomtneintje (rondrit door gehele park). Gelegenheid tot ponyrijden, tennissen, roeien en kanovaren. Ver huur van invalidewagentjes en wan delwagentjes. CR en theehuis. mini-race-circuit, modeltreinen, tech- no-bar (waar men o.a. de vloeistof- koppeling van de auto, het electrisch systeem, enz. kan zien), film- en ver gaderzaal. Lectuur over auto’s en verkeer, modelauto’s, dia’s etc. ver krijgbaar. Te bereiken: vanaf station Den Bosch (BBA) bus lijn 36 en 22/23. Vught. Recreatieoord De Ijzeren Man, aan de weg Vught—Cromvoirt, 5 km van Den Bosch. Toegang: tot medio sep. ma. t.m. vr. 10-19.30; za-, zo- en fd. 10-18.30; 1,50, kind, f 1,- (ind. attracties). Bijzonderheden: Openlucht zwem bad, speeltuin met trampoline, ver huur van roei- en zeilscholen, water fietsen en kano’s, midgetgolfbaan, mi- niicaras. Te bereiken: vanaf station Bosch (stads)bus lijn 4. Westerhoven. Eurorecreatiecentrum Eurostrand, Eurodreef. Toegang: t.m. 30 seo. dag. 9-19; 1,50, kind, 1,- (excl. diverse attrac ties). Bijzonderheden: Natuurbad met kleuterbad, strand, speeltuin met apart gedeelte voor kleuters, trampo lines, waterfietsen, midgetgolfbaan, bowling-centrum, miniatuur-Old- Westem, personenspoorweg, mini cars, wandelbos, sportveld, kampeer terrein, „Eurodam”, een 5000 vierkan te meter grote maquette van de Rot terdamse haven (schaal 1:200). Te bereiken: vanaf station Eindho ven (EMA) bus lijn 6 of 9. Bijzonderheden: Wonderland met onder andere fluisterende paddestoe len en sprookjes van Duinrell, ’s a- vonds verlicht. Landgoed (110 ha) met bossen en duinen, speeltuin en -weiden en een 8 meter hoge glijbaan, aparte kleuter boek, openlucht zwembad en kinder spartelvijver (medio mei tot medio september), waterspeelplaats, trampo lines, midgetgolfbaan, klauterbaan, wobbelfietsen (fietsen met exentri- sche assen 0,50), poppenkast (7 iel tot en met 26 juni ma., di., do. en vr. 4 voorstellingen pet dag; 11 juni tot en met 19 augustus op zo. 2 voorstel lingen per dag; 0,50 op zo. f 0,75), trimbaan, „Moon-walk” (betalend), aqua-sterio-show (alleen ’s avonds); 1, kind, tot en met 10 jr 0,50), minibowling 1). miniscooters 0,50), automatenhal 0,10-/ 0,50), roeivijver, gondelvaart, paarden ma nege 12 p.u., tot en met 18 jr 11 p.u.), visvijvers (vergunning bij Duin rell a ƒ3), pottenbakkerij in kasteel, uitkijktoren, dieren- en vogelkam- pen, camping- en bungalowterrein, CR „De Schaapskooi”. Beesd. Recreatiecentrum strand”, A. Kraalweg 40. Toegang: t.m. 30 sep. ma. t.m. vr. 8-20, za., zo. en fd 8-18; 1,25. Bijzonderheden: Groot natuurbad met 1 km strand, waterfietsen 2,50 per uur), roeiboten 1,50 per ‘/a uur), zonneweide, sportveld, spartel vijver, kinderspeelplaats, camping, CR met terras. Te bereiken: vanaf station Beesd ca. 15 min. gaans. Berg en Dal. Recreatiepark Tivoli, Oude Kleefsebaan 116. Toegang: Lm. 30 sep. dag. ca. 9-19; gratis (excl. diverse attracties). Bijzonderheden: Roeiboten, lach spiegels, spookhuis, miniatuurtrein, waterorgel, autoscooters, speeltuin, automatenhal en panopticum. Te bereiken: vanaf station Nijme gen (centrale Vervoersdienst) bus lijn 5. Biddinghuizen (Oostelijk Flevo land). Flevohof, Spijkweg 30, Bid dinghuizen (post Dronten). Toegang: geh. jr. dag. 8.30-18; 4,50, kind. 3 t.m. 13 jr. 2,50 (incl. alle attracties), groepen reductie. Bijzonderheden: 140 ha., landbouw- manifestatie: veeteeltbedrijf (35 ja) met melkvee, varkensfokkerij en 5000 kippen, akkerbouwbedrijf (65 ha), champignonkwekerij, groente- en bloemenkassententoonstellingspavil- joens verbonden door overdekte wan delgangen, informatiecentrum, paar- denttractietrein, picknickplaatsen, tui nen en bos, baby- en kleutercrèche, kinderboerderijen, pony-manege en ringsteekbaan, auto- en sulkybaan, spookhuis, televisiestudio voor de jeugd, kinderdorp voor binnen- en buitenspel, cowboysaloon en india nendorp, winkelgalerij, café-restau- rants met terrassen aan het water. Te bereiken: vanaf busstations Harderwijk en Kampen (FLEVO)bus, in seizoen gecombineerde reis- en toegangsbiljetten bij NS-stations (va- kantiedagtochten). Harderwijk. Veluws Strandbad van Ver. Toeristenbedrijven NV, Boule vard Oost 1. Toegang: Strandbad: tot ca. begin okt. dag. 9-18; 1,50, kind. 2 t.m. 12 jr. 1,-, tot 2 jr. gratis. Dolfinarium: t.m. 10 sep. dag. de monstraties om 10 (behalve zo.), 11.30, 13, 14.30, 16 en 17.30; 11 sep. t.m. 29 okt. dag. demonstraties om 11.30, 13, 14.30 en 16; 4,-, kind. 2 t.m. 12 jr. 2,50 (incl. onderwaterpanorama, ro- barium en exposities), groepen min. 20 pers, reductie. Rondvaart: vanuit Harderwijk langs de Flevo-polders (duur ca. 55 min.). Tot ca. eind okt. dag. ieder heel uur (10-17); ƒ2,50, kind. 2 t.m. 12 jr. 1,50, groepen reductie. Bijzonderheden: Strandbad met speeltuin, minikarts, bootvijver, elec- trische bootjes en theehuis, trampoli ne, buggies, ponyrijden, Dolfinarium met onderwaterpanorama, robarium en exposities, rondvaart. Te bereiken: vanaf station Harder wijk (VAD) bus (hailfuurdienst). Nuns peet. Recreatieoord De Tol, Elspeterweg 61. Toegang: t.m. medio sep. ma. tm. za. 7-19, zo. 13.30-18; 1,50, kind. t.m. 12 jr. f 1,- (camping apr. t.m. sep.). Honden niet toegelaten. Bijzonderheden: verwarmd open lucht zwembad, spartelvijver met waterfietsen, zandstranden, bos, speeltuin en camping. Te bereiken: vanaf stations Apel doorn (VAD) bus lijn 2 (met over stappen op 6), Amersfoort, Zwolle bus lijn 1, Deventer en Nunspeet bus lijn 22. Oosterbeek. Rijnterras De Wester - bouwing. Toegang: t.m. eind okt. dag., gratis (exol. diverse attract!»»). ■- ■i,!t

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 10