Titanenstrijd bijna EK honkbal zo mooi als in ’58 in cijfers en Italianen in fascinerend duel met miniem verschil verslagen ov WINNEKE REMMERSWAAL HELD ste VAN NEDERLANDS NEGENTAL IN V en Evert Finale tussen King Rep tekent bij Prolongatie van Europese titel Huysmans won lijkt dichtbij cl: Rijkspostspaarbank altijd safe éi Op zoek naar hpge rente voor uw spaargeld? En dat alles bij een unlek-korte opzegtermijn? Maar moet dat geld toch direkt beschikbaar zijn? /BSS» I I lAdreS:_ Di bJ AMERIKAANSE DAMES WINNEN PRESTIGE-SLAG RC teg< Bokszege Kechichian inlichtingen? DONDER D'XG S JUKI 197 2» 16 D 01 1 |g| II CK73 Spanning deze RPSbeleggingsrekening:u kunt gemakkelijk tussentijds opnemen. Slechts 24 maanden is de bijzonder korte opzegtermijn voor deze hoog-rentende beleggingsrekening van de RPS. Tel deze one Bij de Rijkspostspaarbank zit elke spaarder altijd safe. Daar vindt hij de aantrekkelijke Uw geld blijft dus direkt beschikbaar, maar dan moeten we wel enige korting toepassen. Bovendien kuntu moeiteloos via post- en bankgiro uw spaargeld naar ons overmaken. Dat is puur gemak! he: 11 uu Ceme balve team den i twee< lectie lem 1 am: haa utn beleggingsrekeningen waarop hij hoge rente Die hoge rente is 70Z f kan maken tegen gunstige voorwaarden. ,0 gunstige spaar-elementen bij elkaar op: 7% bij en u weet welke uw spaarbank is. slechts 2 jaar en toch direkt beschikbaar, Dat is de RPS! 'I hi Dat is zo’n aantrekkelijke voorwaarde van Uw geld blijft dus direkt beschikbaar, maar Bovendien kunt u moeiteloos via post-en Baer,eatraatzra^rbev°rderinJ^Spost' Homeruns: België: Aerts (9 inn.). Fouten: Zweden 2, België 4. Fouten: Spanje 2, Frankrijk 5. Fouten: Nederland 2, Italië 2. Cesare Ghelfi scoort een punt voor de Italianen. (Van onze honkbalmedewerker) Herman HENK KNOL. weer mogelijkheden zagen de opgelopen achterstand te proberen in te lopen. de ADVERTENTIE -;.n capituleren gedwongen Nol Beenders te vervangen. De eerste keiharde v."““ van Remmerswaal wekten dadelijk het vertrouwen op van zijn teamgenoten, die ineens HAARLEM. Gisteravond dan eindelek een happening in het honkbalstadion. Meer dan zevenduizend enthousiaste toeschouwers, die rond een wedstrijd, die met recht het predikaat ,.om het kampioenschap van Europa” mocht dragen, een gewel dige sfeer opbouwden. En In het veld een negentienjarige jongen, die niet anders deed dan bouwstenen voor deze sfeer aandragen: Winneke Remmerswaal, de grote man gisteravond! De bedwinger van de Italianen! In de derde inning werd hjj door coach Ron Fraser naar de heuvel geroepen, om de door de Italianen volledig tot capituleren gedwongen Nol Beenders te vervangen. De eerste keiharde worpen van Zweden België Werpersresultaten: Zweden: S. Lind berg 4.2.0. (4 ton.), K. Lindberg 1.1.5 (5e ton.). België: Vogels 7.4.4. (4 inn.), Regnier 3.0.2 (4 ton.). Nederland Italië Spanje Frankrijk O-2-O-O-O-l-O-l-x 4 0-1-0-0-0-0-0-0-0 1 1—1-0-0-2-0-0-0-X 4 0-0-0-0-0-1-0-0-2 3 1-3-0-1-0-2-0-0-x 7 0-0-6-0-0-0-0-0-0 6 Frankrijk 5-2 en Zweden 6-2. Dit bete kent, dat de vier eerstvermelde ploegen iiitkomen in de finalepoule. De Belgen danken dit aan hun betere run-saldo dan Frankrijk en Zweden. Met de wed strijden in de finale poule alsmede met de tweekamp tussen Zweden en Frank rijk om de vijfde en zesde plaats zal vrijdag worden begonnen. Het programma luidt: Vrijdag 11 uur proforganisatie „Women's Lib”, op Wim bledon speelt. Vorig jaar werd zij in de halve finales uitgeschakeld door Evonne Goolagong. De vergelijking ging op: Hoffmann maakte er in ’62 een succes van en I Door de resultaten van gisteren is de eindstand van de voorronde: Nederland 5-10, Italië 5-8, Spanje 5-6, België 5-2, HA: open Zamh zullen ken i vergri zal z: meest bijeer Werpersresultaten: Nederland: Been ders 2.1.7 (2 2/3 ton.), Remmerswaal 9.2.2. (6 1/3 ton.). Italië: Corradini 2.3.3. (1 ton.), Ghelfi 0.3.5 (4 1/3 inn.), Armellino 1.2.2 (2 2/3 ton.). HA. eindel komer verlen sterda Ton is eens i zijn loopt. aanw< gen, v Op duine teemt de 32 veel d Chris Evert: Big smile. Deze donkere Australische, beslist be ter spelend dan in 1972, heeft het niet voor de derde keer tot de finale kunnen brengen. Ofschoon titelhoudster Billie- Jean King (29) bepaald niet in grootse vorm was, bleek zij toch een graad sterker dan de enigszins bevangen ope rerende Goolagong (21) De als vierde geplaatste Australische overleefde in de tweede set twee matchpunten en gaf in de derde pas op het achtste (het tiende in totaal) toe. Het was tekenend voor het spelverloop: Billie-Jean King, kam pioene in 1966, 1967, 1968 en 1972, moest blijkbaar winnen, was ook beter, maar verwondering baren. Toch moet worden gesteld, dat met uitzondering van België, de zwakke ploegen beter voor de dag komen, dan in hét begin van het tour- nooi. Alleen In de laatste slagbeurt werd de spanning nog als om te snijden. Neder land stond toen met 7-6 voor, welke stand op het scorebord was gekomen door goed slagwerk van Hamilton Ri chardson (.750) in de vierde alsmede door een driehonkslag van dezelfde spe ler en een tweehonkslag van Fred Bec ker (.500) in zesde inning. AMSTERDAM. Johnny Rep blijft bij Ajax. De 21-jarige rechtsbuiten heeft woensdag bijgetekend voor één jaar. Voor Rep heeft lange tijd belangstelling bestaan van de zijde van Barcelona, dé club van Rinus Michels. De besturen van Ajax en AC Milan zullen volgende week woensdag in Zürich, waar de loting voor de eerste ronde van de toernooien om de diverse Europa Cups wordt gehouden, de data bekend maken van de wedstrijden om de zogenaamde „supercup”. WinnieRemmerswaal deed het gister avond. Zijn eerste tegenstander, Pie tro Monaco, stuurde hij met 3slag naar de Italiaanse dugout en daarna voerde hij een perfecte show op met grote steun van zijn velders, waar bij een andere debutant Barry Ey- qendaal, zich in de tweede inning onderscheidde met een schitterende vangbal. Dat de ochtendwedstrjjd tussen België en Zweden verrassend door de Zwe den gewonnen en de middagwedstrijd tussen Frankrijk en Spanje, waarbij de Spanjaarden aan het langste eind trok ken, bij de wedstrijd tussen Nederland en Italië in het niet vielen, zal geen De gelukkigste man van het Euro pees kampioenschap 1973 heet op dit moment ongetwijfeld Winnie Rem merswaal. Deze fastball-pitch er boekte een schitterend succes en hij mag trots zijn. Ron Fraser ook, want hij ont dekte ogenblikkelijk het grote talent dat in Remmerswaal school, toen hij het vorig jaar naar Nederland kwam om het Nederlands team tijdens een Haarlemse honkbalweek te coachen Maar voor mij blijft Charles Urbanus de waardevolste man van woensdaga vond. Zijn vakkennis kwam het Ne derlandse team op een rampzalig mo ment (een 4-0 voorsprong veranderde in enkele minuten in een 6-4 achter stand) wel bijzonder goed van pas Bravo, Charles Urbanus. LONDEN. De eeuwige strijd tussen de tennis-grootmachten Australië en de Verenigde Staten beeft woensdagmiddag op het gemillimeterde gras van het „hei lige” Wimbledon een ondubbelzinnig Amerikaans succes te zien gegeven. Bil- lie-Jean King en Chris Evert plaatsten zich voor de finale damesenkelspel door overwinningen op resp. Evonne Goola gong en Margaret Court. Met name de zege van de 18-jarige Chris Evert op de als eerste geplaatste Margaret Court was een sensatie, de triomf van titelhoudster Billie-Jean King over de ongecomplicee-r de krullebol Evonne Goolagong, kampi oene in 1971, mag worden bestempeld als een normaal resultaat. In die laatste Inning dan waren reeds twee Italianen voor n ul aan de kant gegaan, toen Alberto Rinaldi een twee honkslag afleverde. Giorgio Castelli volgde daarna met vier wijd. Door een wilde worp konden zij doorschuiven naar respectievelijk het derde en het tweede honk. Toen toonde Remmers- FrankrijkZweden, 14 uur: Italië Spanje; 20 uur NederlandBelgië; Zater dag 7 juli 11 uur: ZwedenFrankrijk; 14 uur NederlandSpanje en 20 uur ItaliëBelgië en zondag 8 juli 11 uur SpanjeBelgië en 14-30 uur ItaliëNe derland. Mocht er voor de eerste plaats een beslisingswedstrijd nodig zijn, dan wordt die zondagavond om 8 uur ge speeld. Waarom hield Nol Beenders het niet uit? Hij was Frasers eerste keus en hij faalde. Dat is moeilijk te verklaren, maar de Haarlemse wer per, die dankzij een enorme trai- ningsinzet toch nog op tijd klaar was voor het Nederlands team, verdient een compliment voor zijn harde wer ken. Een zware blessure, opgelopen in het trainingskamp in Sarrasota, waar het Nederlands team zich voorbereid de. hield Beenders lang uit de compe titie en dat bleek gisteravond fnui kend. Nol Beenders had gewoon zijn avond niet, maar toonde twee jaar geleden al dat hij de Italianen aan kan. In hem en Winnie Remmerswaal heeft het Nederlandse honkbal twee werpers die het Italiaanse team nog jaren lang kunnen tegenhouden. Hoe veel geld de Italianen er ook aan spenderen. ULVENHOUT. De Belg Jos Huys mans heeft woensdag de Ronde van Ulvenhout gewonnen, een wegwedstrijd voor beroepsrenners over 105 kilometer. Twintig kilometer voor het einde ont snapte hij met zijn landgenoot Vic van Schil en de Nederlander Wim Prinsen, die twee dagen geleden uitviel in de Ronde van Frankrijk, uit het peloton. Prinsen viel even later af door materi- aalpech. Merckx werd derde. De uitslag is: 1. Huysmans (Belg) 2 uur 43 minuten 13 seconden, 2. Van Schil (Belg) z.t., op 20 sec.: 3. Merckx (Belg), 4. De Bal (Belg), 5. Karstens (Prinsenbeek). 1 De grote vraag was hoelang de jonge werper het zou kunnen volhouden om Italianen met z’n verschrik kelijke fastball te kunnen blij ven bestoken. Wel, hij kon dat blijven doen tot het voor de Italianen bittere einde. In de 6 1-3 inning, die hij op de olaat stond, behoef de hij de Italianen maar twee honksla- gen meer toe te staan, waarbij aangete kend dient te worden, dat de zuiderlin gen toch echt geen gemakkelijk te be strijden slaglieden waren. Dat had Nol Beenders in die voor hem zo teleurstel lende derde inning wel ondervonden- Hij werd toen op niet minder dan vijf honkslagen getracteerd, waaronder twee honkslagen van Petrone en Varriale. De Italianen scoorden in .deze inning zes runs, waardoor zij de 4-0 achterstand, die Nederland hen in de eerste twee innings had bezorgd in een 6-4 voor sprong omzetten. Daarna kregen zij vrij wel geen scoringskansen meer. Het deed me denken aan 1962, toen ene Rob Hoffmann opeens moest op draven, omdat Herman Beidschat toen instortte. Werpersresultaten: Spanje: Ramos 11.1.4. Frankrijk: Lunet 14.4.7. viel op de beslissende punten vaak diep weg. Het publiek, als gewoonlijk op de hand van Goolagong, zag zijn favoriete tenslotte tenonder gaan met 3-6, 7-5, 3-6, waarmee Billie-Jean King voor de acht ste keer de finale damesenkelspel be reikte. Een evenaring van het vooroor logse record van haar landgenote Helen Wills-Moody. De uitslagen van woensdag: Dames enkelspel, halve finales: Chris Evert (VS)Margaret Court (Austr.) 6-1, 1-6, 6-1; Billie Jean King (VS)Evonne Goolagong (Austr.) 6-3 5- 7, 6-3. Heren dubbelspel, kwart finales: Lloyd-Paish (GB)Taylor-Curtis(GB) 4-6 ,2-6, 6-1, 6-3, 9-7. Herendubbelspel, halve finales: Nastase-Connors (Roem-VS) Fass- bender-Meiler (Wdl) 9-7 3-6, 6-4, 6-3. Dames dubbelspel, kwartfinales: Betty Stöve-Fran?oise Durr (Ned-Fra) Pam Doemer-Laura du Pont (Aus- VS) 6-3, 6-1. Gemengd dubbelspel: derde ronde: Cooper-Karen Krantzcke (Aus) Sedgman-Virginia Wade (Aus-GB) 9-8, 2-6, 6-4; Kodes-Nauratilova (Tsj) Fassbender-Stöve (W-Dld-Ned) 6-4, 6-4. Vierde ronde: Metreveli-Olga Morozova (Rusl) Keth en Winie Wooldrige (GB) 3-6, 6-4, 6-3; Davidson-Billie Jean King (Aus-VS) Paish-Janet Paish GB-Aus) 6-1. 6-1: Cooper-Karen Krantzcke (Aus) Fra ser-Wendy Overton (Aus-VS) 7-5, 6-2; Ramirez-Janet Newberry (Mex-VS) Barclay-Franqoise Duur (Fra) 6-2, 4-6. waal, dat hij de juiste pitchersmentali- teit bezit. Hij wist op het juiste ogenblik zijn evenwicht, dat even verteren dreig de te gaan, te hervinden en beheerst als een routinier stuurde hij slagman Angelo Petrone met drie-slag naar de dug-out en bezorgde daarmee zijn team een prachtige uitgangspositie voor prolonga tie van de Europese titel. Naast Rem merswaal moet als verdediger worden genoemd catcher Hans Augustinus, die met zijn geweldige inzet een voorbeeld is voor zijn teamgenoten. Slechts één speler viel wel uit de toon, namelijk linksvelder Wim Crouwel, die vooral aan slag hij stond vierde in slagvolgordete weinig presteerde. HAARLEM. Wat kan honkbal mooi zijn. Zevenduizend toeschouwers hebben het gisteravond in het Pion Mulier sportpark kunnen zien. Eerst leek Nederland tegen Italië op een monsterzege af te gaan, maar toen bleek het grillige van honkbal. Nol Beenders was niet in tonvorm en opeens stond Italië voor. Toch kwa men de Nederlanders terug en kwam met 7-6 het einde van een bijzonder attractieve wedstrijd die minstens even interessant was als de wedstrijd van 1953. waar nu nog over gespro ken wordt. Bill Arce werd een eervol verliezer. Aan zijn manier van coa chen kon je duidelijk zien dat hij ervan overtuigd is dat hij moet woe keren met de beschikbare pitchers Hij wisselde veel en het deed een beetje denken aan Nicaragua tijdens de vorige Haarlemse honkbalweek. Bijna zat Ron Fraser in de boot. Nol Beenders, zijn eerste keus op de heuvel startte voortreffelijk en hield de Italianen gemakkelijk van de thuisplaat in de eerste twee slagbeur- ten. Niets wees erop dat er een andere werper nodig was. Daarom liet Ron Fraser niemand ingooien. En plotseling stortte Nol Beenders in. Zes runs scoorden de Italianen, waar van Bill Arce had gezegd dat ze goed konden slaan. Dat lieten ze inderdaad zien. In alle haast moest debutant Winnie Remmerswaal zich opwar men. Hij had daarbij het geluk dat Charles Urbanus hem daarbij advi seerde. Meestal willen debutanten te snel in de strijd, maar Charles Urba nus nam alle tijd om Remmerswaal optimaal voor te bereiden. Daarom kon Italië zes runs scoren. Pas toen Angelo Argentieri de vijfde honkslag in die slagbeurt gaf, achtte Charles Urbanus Remmerswaal rijp voor het grote debuut. Meteen al tegen Italië. Bel de RPS (020) 7312 71, toestel 124. U kunt ook één van de 2500 postkantoren binnenlopen voor informatie. Of het gratis telefoonnummer 0017 draaien. Maar natuurlijk kunt u ook meteen even deze bon invullen. LIGNANO SABBIADORO. De Fransman Jacques Kechichian heeft woensdagavond in Lignano Sabbiadoro beslag gelegd op de Europese titel in het zwaarweltergewicht door de Italiaan Carlos Duran te verslaan. De scheidsrechter staakte in de negen de ronde het gevecht. Wie dacht dat Chris Evert niet kon lachen is woensdag in de groene tempel van Wimbledon bedrogen uitgekomen. Hoewel de ijzige Amerikaanse tiener tijdens de gehele, 77 minuten durende, partij haar gezicht in de plooi hield, ontspanden haar gelaatstrekken zich in een „big smile”, toen zij op het eerste matchpunt de uitgeputte Margaret Court met een vlekkeloze backhand slag pas seerde. Het was dan ook een prestatie, 6-1 1-6 6-1 tegen de kam pioene van 1963, 1965 en 1970, die haar plannen om dit jaar, evenals drie seizoe nen terug, het „grand slam” te verove ren lelijk gedwarsboomd zag. In deze halve finale, bijgewoond door 15.000 toe schouwers, was Margaret Court evenwel te zelden zichzelf om de successen van „Australië" en „Parijs”, waar zij in de finale van Evert won, te continueren. Het is het tweede jaar dat Chris Evert, die geen deel uitmaakt van de

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 16