Vererogiiigsr^iiws i (fe OJtaffi] brak dijbeen tegen pilaar ELZER’S n Weggebruikers moeten leren goed bij Heerenduinweg te parkeren Haven Poppenkast van Jan de Noord in het koetshuis van „Beeckestijn Volkstuinen in Velsen-N. worden een keuring onderworpen aan id i¥ W' ff Geen auto’s op de voetpaden Ondernemerscentrale >OT AMATEUR-TUINDERS ZETTEN BESTE BEEN VOOR fnWXJ in Velsen opgericht „KIND MET DE KINDEREN” OOIH Velseii-IJmuiden Heemskerk I OVERHEMDEN Velsen-Noord Beverwijk Wijk aan Zee - g sa BW 1 IJMUIDER COURANT /O.. I WK V1 ’w#. Huijgens- ADVERTENTIE Huijgens- HERENMODEHUIS IJmuiden Kennemerlaan 108 rs) voor 44: rs) JAN VAN DAM (Van een onzer verslaggevers) tg om (Van een onzer verslaggevers) Zn het e bij- ia een enkoor nskoor den in ■t ver- ielang- ■erwijk I voor- De poppenkast van Jan de Noord, waar mee nog vijf voorstellingen in Velsen zullen worden gegeven. de grond hadden plaatsgenomen, zich gaarne lieten stimuleren spontaan aan dialoog en handeling deel te nemen. Een opgetogen jeugdig publiek dus en gea museerde volwassen toeschouwers, meer bijval heeft Jan de Noord zich waar schijnlijk niet kunnen wensen. Dit kostelijk jeugdamusement wordt nog vijfmaal in dit koetshuis herhaald, telkens op een woensdagmiddag. Voor de kinderen van harte aanbevolen. DONDERDAG 5 JULI Easy, Populierenlaan. Geopend hulpverlening van 20 tot 23 uur. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 19-21 u. over. d’Orta, !mmen in de en bij VRIJDAG 6 JULI Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: 19-21 u. Hoog- Juids- 1, zo- n van luiden stekent Regio- de tijd en aan ..Wijkeroog” een tentoonstelling gehou den in de eigen kantine van alle soorten groenten, fruit en bloemen van „eigen bodem”. Informatie daaromtrent geeft de heer A. J.. de Wit, Watervlietstraat 12 in Velsen-Noord. Onder nummer 02510- 28222 is hij als secretaris eveneens be reikbaar. guren, ,.Ba- 'at hij alans” ten in ig ge elman or het e hin- •itatie. Smithstraat 110a: 15.30-17 en 18.30-20.30 u. DONDERDRAG 5 JULI Openbare Bibliotheek Velsen, filiaal Zeewijkplein, IJmuiden-West, 19-21.30 u. R.K. Gemengd Koor, 19.30 u. repetitie in Petruszaal, Mercuriusstraat, IJmuiden. na uit ;eizoen icerten st jon- n met s toe- e vol waar moet u met nskoor Na die tan de s vrij- angens ivasse- VELSEN. In Velsen is een onder nemerscentrale opgericht die als over koepelend orgaan de gezamenlijke be langen van de ondernemersorganisatie zal gaan behartigen. De naam van de nieuwe groepering is: Velser Onderne mer Centrale (V.O.C.). Binnenkort zal de oprichtingsacte bij een notaris in Velsen worden verleden. emeen- ilen in flexi- iheiden ortzaal stroom sor de onge- 1. Ter iholen- en van stricum sn van begint dance- VRIJDAG 6 JULI Openbare bibliotheek. Wijkerstraait- weg: 14-30-17.30 en 19-21.30 u. Een keuringscommissie van vier man aan het werk op het volkstuincomplex, terwijl het echtpaar van wie de tuin is, onverdroten met het werk voortgaat. IJMUIDEN. Een zeventienjarige vakantiewerken liep gisteren op de Kot- terkade een gecompliceerde beenbreuk op, toen hij met een vorkheftruck mee reed. Hij was hierop gesprongen zonder dat de chauffeur dit gemerkt had. Deze reed rakelings langs een pilaar, waar de jongen met zijn benen tegen sloeg. Met een op drie plaatsen gebroken rechter dijbeen werd hij in het Zeeweg Zieken huis opgenomen. VRIJDAG 6 JULI Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel- 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geo pend van 9 tot 12 en 13.30 tot 15.30 uur. Openbare bilbiotheek. Kerkstraat 44: 10-12.30, 14-17.30 en 19-21 u.; Amstel- straat 44: 15-17.30 en 19-21 u.; Kingford VELSEN. De verlengde Heeren duinweg mag met rechit een toeritische aanwinst voor Velsen genoemd worden. Overdag zowel als ’s avonds wordt de weg vrij druk bereden door weggebrui ker die of voor het eerst een kijkje komen nemen, dan wel de rit al eens eerder gemaakt hebben, docht dit graag wensen te herhalen. Vooral dit laatste is begrijpelijk, want de weg voert door een stukje bijzonder mooi natuurschoon, met schitterende vergezichten op het duin landschap. En aan het einde bereikt men een korte boulevard met uitzicht op de Noordzee, waar menige automobilist zijn auto neerzet op het stukje, dat als -óm» -A. Deze poppenspeler heef namelijk ge heel gebroken met de traditionele Jan Klaassen en zijn Katrijn, om in plaats daarvan enige nieuwe figuren te creëren waarmee tevens een beroep op de fanta sie van een jeugdig publiek moet wor den gedaan. Op deze manier activeert hij het voorstellingsvermogen van het kind dat waarschijnlijk van de ten tone le gevoerde poppen zijn eigen beeld gaat vormen. Daar komt nog bij dat Jan de Noord de indruk maakt zo gelukkig te zijn zich nog kind met de kinderen te kunnen voelen, zodat de prille toeschouwers voortdurend in hun eigen taal worden aangesproken. Met als resultaat de meest vertederende reacties uit de zaal, omdat de kinderen die ongedwongen op VELSEN-NOORD De volkstuintjes van het volkstuincomplex „Wijkeroog'' zijn woensdag, voorzover hun eigenaren zich daartoe aangemeld hebben’ onder worpen aan een keuring op landeljk niveau. Het initiatief hiertoe is geno men door en de keuring geschiedt onder auspiciën van het Algemeen Verbond van Volkstuinderverenigingen, waarvan een aantal ter zake kundige leden het land afreizen om de keuringen te ver richten. De automobilisten op deze foto vinden kennelijk de enkele tientallen meters tussen het parkeerterrein en de strand- afgang te ver. Zij vergeten echter, dat zij vanaf deze plaats op het voetpad even ver moeten lopen om het strand te bereiken. VRIJDAG 6 JULI Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Ge opend op werkdagen en zaterdag van 7- 18.30 u., opzondag van 10-18.30 u. Progress-sociëteit, Const. straat- Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. discotheek. Evelaer, Lutticcie. 19.30 u. instuif (13- 15 jaar). Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: 14- 17.30 en 19-21 uur; Ruijsdaelstraat 7; 15.30-17.30 u. Het immense parkeerterrein nabij de boulevard van de Heerenduinweg wordt nog maar beperkt gebruikt, ondanks de duidelijke aanwijzing waar men kan parkeren. DONDERDAG 5 JULI Zwembad Waterakkers, Kerkweg- Ge opend op werkdagen en zaterdag van 7- 18.30 u., op zondag van 10-18.30 uur. Progress-sociëteit, Const. straat- Geopend vanaf 20 u. Werf, Jan Ligthartstraat 20 u. verga dering buurtbewoners over verkeerson veiligheid. Dit geschiedt in een soort van selectie- venband, met als uiteindelijk resultaat een keuring tussen de allerbesten. De uitslag zal eerst volgende maand bekend gemaakt kunnen worden. De Velsen- noordse volkstuiniers doen dit jaar voor de derde keer mee. Vorig jaar kwamen zij met een derde prijs uit de bus, hetgeen aanleiding was om dit jaar te pogen een nog beter beentje voor te zetten in de hoop hogere ogen te kunnen gooien. De bezitters van de tuintjes, hebben daarom met voortvarendheid ge werkt aan en in hun tuintjes, ongeacht of de inhoud nu voor de consumptie bestemd is want ook een tuin met groenten kan er prachtig uitzien dan wel bestaat uit een zee van bloemen rond een goed grasgazon. Hierdoor is een werkelijk goed geheel ontstaan, met daar tussenin verscheidene frisse dag verblijven, terwijl hier en daar een aan vlaggemast de volkstuinvlag wappert. De dames van de voikstuinders zijn niet minder actief- Behalve, dat zij ook daadwerkelijk helpen in de tuin, hebben zij ook de mogelijkheid geopend om deel te nemen aan ’n bloemschikcursus onder leiding van de Haarlemmer J. H. Scherpbier. Deze cursus wordt op zes dinsdagen in augustus en september ge houden in de kantine van het complex. Voois wordt op 1 en 2 september door VELSEN. Ondanks de concurrentie van het stralende zomerweer bleek de poppenkast van Jan de Noord woensdag middag toch voldoende attractief, om in het noordelijk koetshuis van ..Beeckes tijn” in Velsen-Zuid een groot aantal kinderen bijeen te brengen. Dit prille publiek betekende voor de volwassen toeschouwer in feite een charmanter schouwspel dan de voorstelling zelf, maar dit kan ook moeilijk anders. Jan de Noord heeft zijn theater immers uitsluitend op de peuters afgestemd en het dient te worden vastgesteld, met waarlijk voortreffelijke resultaten. Woensdag aangekomen schepen: Situ- la, Brunsbuttel; Vigness, Moirana, IJ muiden; Rolf Behrmann, Londen; Troup Head, Flixborough; Amstelborg, Meri- karvia; Ramsgate, Newport; Diogenes, Rotterdam; Heros, Tolkis, Zaandam; Ca therine, Rouen, IJmuiden; Casimir Le- quellec, Rouen; Capella, Shoreham; Ju piter, Bergen; Surveyor, Rotterdam, IJ muiden; Jowood, Sagunto, IJmuiden; Furstenbeeg, Takoradi; Gabbro, Antwer pen; Zaan, Londen, Zaandam. Woensdag aangekomen. Joan-C, Whit by, Ymuiden; Maritta Johanna, Dundee; Südfjord, Rotterdam, Ymuiden; Woensdag vertrokken schepen: Irene Clausen, Kleipeda; Prometheus, Antwer pen; Musketier, Duinkerken; Vitta The resa, Kieler Kana al; Sea Rover sleep, Hamburg; Diabas, Flixborough; Dolma- tovo, Burgas; Bielsko, IJmuiden, Polen; Tor Hollandia, Immingham; Wis, Gr. Yarmouth; Irene, Triest;Export Leader, Bremen; Finn Seal; Velsen, Ala; Aar- denburgh, Antwerpen; Cretan Hope, Rostock; Steinbuck, Antwerpen; Labra dor, Marokko; P. S. Gruzzi; Ventzpils; Situla, Antwerpen; Blatence, Londen; Ramsgate, Harwich; Jupiter, Bergen; Bothniaborg, Beverwijk, Delfzijl. Woensdag vertrokken. Prinsenborg, Zaandam, Delfzijl; Levem, IJmuiden, London; Linda, Ymuiden, N. Atlantic; Donderdag aangekomen schepen: Te- lana, Avonmouth; Madrid, Las Palmas; Martha Friesecke, poole, IJmuiden; Aat- V, Neadriver; Isabel, Skoghall; Canis, Bergen; Sardinia Weipa, Monrovia, IJ muiden. Donderdag vertrokken schepen: Troup Head, Flixborough; Jowood, IJmuiden, Brunsbuttel; Brinda, IJmuiden, Londen. VRIJDAG 6 JULI Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, ge sloten tot en met 19 augustus. Openluchtbad De Heerenduinen, Hee renduinweg, IJmuiden-Oost open vanaf 6.30 uur. Stichting Huishoudelijke en Geziiis- vcorlichting, spreekuur leidster 9.30-12.30 u. in Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel- 10715. Wereldwinkel, 9.30-16 u. Markt Sant poort. Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 14.30- 17.30 u. en 19.00-21.30 u. Centrale jeugd- en tienerbibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost, 15.30-17.30 u. filiaal Wüstelaan 79, Santpoort-Noord, 19-21.30 u; filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen- Noord, 14.30-17.30 en 19-21-30 uur; filiaal Zeewijkplein, IJmuiden-West, 14.30-17.30 uur. Bejaardensoos, 14-16.40 u. in gebouw Leger des Hedls, Edisonstraat 14, IJmui den. vond 7 sniging !ee een ndkar- ►biel is prijzen ekt de wij goed zijn ingelaoht bestemd is voor invaliden. Op dat punt is een plateau aangelegd met banken, van waar men op strand en zee kan uitzien. Daar ook is een afgang naar het strand ge maakt, welke op korte afstand ligt van het inmense parkeerterrein, dat plaats biedt aan 900 auto's. Echter blijken toch nog tal van autogebruikers die enkele tientallen meters wandelen te ver te vinden en plaatsen zij hun voertuigen ook nog op het wandelpad boven, even voorbij het al genoemde kleine parkeer- strookje en dat zal ongetwijfeld proces sen verbaal gaan opleveren in de toe komst. De centrale Is opgerieht tijdens een vergadering van de plaatseilijke afdelin gen van het Koninklijk Verbond van Ondernemers (K.O.V.) en het Nederlands Verbond van Ondernemers (N.K.O.V.) Ook andere bestaande winkelcentra en ondernemersorganisaties hebben zich aangesloten. Binnenkort zal een be stuursverkiezing plaats hebben. tt qTaTÏ

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5