Circus Boltini naar Beverwijk Meer subsidie voor open bejaardenwerk Examens Haven Strandbezoek beneden Noordzeekanaal vergelijking met 1962 toegenomen in totfevishal ER no dM» Burgerlijke stand b.v. exquis dineren 5 VAN ROUTEREN Woensdag verdronk in Velserend een Turks meisje. BRAK OPNIEUW Beheerder Ruud van Beurzen is er ondersteboven van CLUBRECORD Kort IJmondnieuws Professionele begeleiding DSE EERSTE ONDERZOEK KUSTRECREATIE WIJST UIT: Tankstation aan Ligthartstraat Verzending zeepost Plakker op de bon VAKANTIE- AANBIEDING :erde Wanddecoratie 1000+1 mogelijkheden de bokkedoorns in het Wethouder van Gelukpark ZEEWEG 53 - OVERVEEN S 4 V RIJ D A G 6 1973 IJMUIDER COURANT JULI Vrijdag 13 juli VELSEN (Van een onzer verslaggevers) .•••••••••••••••••a Beveiliging Autovervoer Vies strand 457 I I I I I I I I I I I I I I I SANTPOORT Ruud van Deur zen is kapot van het verdrinkings- geval dat zich woensdagmiddag in zijn openluchtzwembad heeft voor gedaan. Maar aan de andere kant is hij boos op de pleegfamilie van de negenjarige Isik Uslu. „Als die moe der onmiddellijk gezegd had dat ze het kind aan de rand van het bad had zien staan, hadden we mis schien nog iets kunnen doen. Maar ze zei zo zeker dat het meisje naar huis gegaan was, dat wij geen alarm sloegen en zeker niet zijn gaan dui ken. Pas uren later hoorde ik dat Isik bij het water heeft staan aar zelen en toen zijn we onmiddellijk gaan duiken. Te laat en dat is toch wel heel erg”, zegt Van Deurzen. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM Het bezoek aan de stranden van Bloemendaal, Zand voort en Velsen is in vergelijking met 1962 enigszins toegenomen. Het strandbezoek bij Heemskerk en Wijk aan Zee daarentegen is terug gelopen. Dit blijkt uit het eerste voorlopige onderzoek naar de kust- recreatie in Noord-Holland. Voor deze resultaten werd een onderzoek gehouden op zondag 17 juni, de eer ste mooie dag in het voorseizoen. Zondag 8 juli zal, als het weer niet omslaat, het tweede onderzoek wor den gehouden. BAKKER'S^BEHJING Gevonden voorwerpen I I I I I I ADVERTENTIE (Van onze atletiekmedewerker) ms- ns- u. vef alleen bij: weg weg raat ■aat I (Van een ozer verslaggeefsters) ADVERTENTIE ADVERTENTIE Eerst gezellig iets drinken (Van een onzer verslaggeefsters) 8.21-7,21, salm RESTAURANT (Van een onzer verslaggevers) V erdrinkingsgevallen niet te voorkomen Vrijdag 13 juli verzorgt het circus in de tent aan de Büllerlaan twee voor stellingen, die respectievelijk om 16 en 21 uur beginnen. In totaal brachten die zondag 180.000 mensen een bezoek aan het Noordhol- landse strand. Zandvoort kreeg 73.000 bezoekers (60.000 op 17 juni 1962), Bloe- mendaal 14.000 (12.000 in 1962), en Vel- sen 15.000 (10.000 in 1962). In Heemskerk werden 1.500 mensen geteld (2.600 in Van Deurzen vindt dat het diepe bad van Velserend genoeg beveiligd is. Het één meter vijfenzeventig diepe bassin Zijn baas knikt bevestigend en praat over het feit dat het bad van Velserend donker gekleurd is, waardoor het water minder doorzichtig is. „Dat maakt alleen het doorzoeken van het water moeilij- ker, maar verdrinkingsgevallen voorkom je ook in een licht of helder zwembad niet, hoe triest het ook klinkt.” HEEMSKERK. In de nachtelijke uren heeft de politie de gereedschappen van een man, die reclame-affiches van circus Boltini zonder vergunning op ver schillende plaatsen in de gemeente op plakte, in beslag genomen. Tegen de man wordt proces-verbaal opgemaakt. ONDERTROUWD: P. R. Mollema, IJmuiden en C. Prins, IJmuiden; J. H. Wesseling, Assendelft, en C. C. M. Butter, Velsen-Noord; GEHUWD: J. A. T. Groenendaal-L. J. M. Nijssen, B. L. Balkema-H. E. Verduin, A. H Maks-A. I. Horjus, A. Cocco-J. B. Am- sing, P. C. M. Zoutman-G. C. H. Hender son, M. C. Rademakers-M. C. W. Wei- jers, M. Twisk-J. A. Vrolijk. OVERLEDEN: A. Schager, 67 jr., echtgenoot van G. Blok, C. van Eeken, 72 jr., echtgenoot van M. Scharmböck. 1 -3 I 2550) M i. vrij. uur. uur praak ren jop, bij de aid. rij- itje. ele- ■veg tafelreservering 023-263600 ADLER/TRIUMPH tippa ’s-werelds beste kleine kofferschrijf machine normale prijs 267, tijdelijk 239,— dingier kantoorcentrum breestraat 52 beverwijk telefoon (02510)-27741 -.keukens (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Evenals vorig jaar doet oircus Toni Boltini ook Beverwijk aan. 3d tie dors eo- sek. Ge- n 7 0 u. leo- n en Spreekuur. De Velsense wethouder van Openbare Werken, de heer C. Ocke- loen, zal dinsdag 10 juli aanstaande geen spreekuur houden. GEBOREN: M. Bruinenberg-Zwanenburg, d., G. G. Boom-Oorschot, z., G. van der Pijl- Boers, d., G. D. M. Tesselaar-Wamaar, d„ M. J. Weber-van der Linden, z., R. W Kalkman-Visser, z., Bij het onderzoek op 17 juni heeft het weer een beetje tegengewerkt; ’s mor gens leek het redelijk mooi te worden maar het bleef de hele dag bewolkt en dampig. Op Texel was het zo fris dat het onderzoek een week later moest worden herhaald. Dat het bepaald geen ideaal strandweer was bleek ook uit de korte duur van het strandbezoek van de mensen die toch kwamen. 1962) en in Wijk aan Zee 16.000 (19.000 in 1962). Wat meer naar het noorden viel vooral de toename in Callantsoog en Zijpe op. Callantsoog kreeg 16.000 bezoe kers tegen 8.500 in 1962 en Zijpe 7.200 tegen 4.700 in 1962. Verreweg het grootste deel van de strandbezoekersvermoedelijk ruim driekwartkomt per auto. De meesten hebben daarvoor geen specifieke reden, anders dan het hebben van een auto. Slechts een minderheid van de autorij ders noemt „slecht of onvoldoende open baar vervoer” als een reden om met de auto naar het strand te gaan. Daarnaast is het meegaan van kinderen een reden om de auto te nemen. Fietsende en lopende strandbezoekers zijn over het algemeen beter gemotiveerd in hun keuze van vervoermiddel. „Ge zond, sportief, trimmen” zijn veel geno teerde aanleidingen om met de fiets of te voet te gaan. De lopers komen daarbij natuurlijk wel praktisch allemaal uit het gebied dicht aan zee. Snelheidscontrole. Op de IJmuidense Planetenweg heeft de politie gisteren een snelheidscontrole gehouden met ra dar. Er werden vijftien processen-ver- baal opgemaakt tegen automobilisten die te snel reden. Raymond Bakker (op de trap) is een van de drie speciale krachten die bij Velserend het zwemmend publiek voortdurend in de gaten houden. Het team van badmeesters staat onder lei ding van Ruud van Deurzen zelf. D AMSTERDAM. HTS „Amsterdam”. Geslaagd voor chemische techniek: pro cestechniek K. I. J. Akkerman, Velsen- N.; proces-chemie H. F. A. Maas, Heemskerk. Terwijl duizenden kinderen zich met hun ouders in Velserend onder een gloeiende zon vermaken, vertelt Ruud van Deurzen dat verdrinkingsgevallen in zwembaden nauwelijks zijn te voorko men. „Je kan er twintig man voor bewaking bijzetten, maar er zijn er al tijd die verdrinken. Ook in de overdekte baden. Maar het is heel dikwijls dat het pu bliek niet meewerkt en niet op tijd waarschuwt. Ik bedoel, zo’n badmeester kan iemand hier uit het water fluiten, terwijl tien meter verderop iets gebeurt. HEEMSKERK. Gedeputeerde Sta ten van Noord-Holland hebben hun goedkeuring gehecht aan het bestem mingsplan Heemskerk-dorp 4A. Dit houdt in hoofdzaak in, dat er nu aan de Jan Ligthartstraat een benzine-tankstati- on mag worden gebouwd. Plannen daar toe heeft Mobil klaar liggen. Opgewonden vertelt hij: „Het kind kon niet zwemmen, is ontsnapte aan de aandacht van de pleegouders en heeft bij de waterkant gedacht dat ze het toch maar eens moest proberen. Of ze nu gevallen is of een sprong maakte, dat weet je niet, maar in het water klapte ze door de zenuwen volledig dicht en ze is nooit meer boven gekomen.” joens); teveel afgesloten duingebied. Maar ook bij deze onderwerpen waren er mensen die er duidelijk anders over dachten (minder parkeerplaatsen en pa viljoens, meer prikkeldraad in de dui nen). Opvallend groot was het aantal klach ten over het naaktstrand in Callantsoog, vooral bij de strandopgang Sint-Maar- tenszee-Noord. De ondervraagden von den het naaktstrand te klein, te vol, te ver weg, te moeilijk te bereiken (vooral met kleine kinderen) en men wilde er graag een paviljoen hebben. Ook kwa men er een aantal kachten over niet- naakt-recreërende nieuwsgierigen. Bij de open vraag- „hebt u nog klach ten, wensen, suggesties of opmerkingen over dit strandgebied”) was een veel voorkomende klacht: „Het strand is vies”. De oorzaak hiervan lag meestal in te veel afval, veel teer of veel gebroken glas. Het vies vinden van het strand Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter pos‘ moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Australië: ms „Encounter Bay (9-8); Bra zilië: ms „Santa Cruz” (11-7); Canada: ms „CP Discoverer” (11-7); Chili: ms „Badenstein” (13-7); Indonesië: ms „Ba varia” (9-7); Israel: ms „Hope Isle” (11- 7); Japan: ms „Rhine Maru” (11-7); Ke nya, Oeganda, Tanzanië: ms „Armatan’’ (9-7), „ms „Pongola” (13-7); Ned Antil len: ms „Neptunus” (9 7); Nieuw Zee land: ms „Cap Vilano” (9-7) ms Bay- emstein” (12-7); Suriname: ms .Neptu nus’’ (9-7); Verenigde Staten ms „Sea- Land Exchange” (11-7), Z.-Afrika: ms „Monsalva” (11-7). (bij de duikplank is een springkuil van drie meter) is omgeven door een stevig hekwerk, zodat niemand pardoes het water in kan lopen. Drie vakantiekrach- ten met diploma’s reddend zwemmen houden toezicht. Een van hen is de zestienjarige Raymond Bakker uit Sant poort die ook vorig jaar als badmeester bij Velserend heeft gewerkt. Dicht bij een grote zwarte vlag met een witte doodskop die aangeeft dat de bij het diepe bad toch wel voorzichtig moet zijn, zit hij op een hoge trap en houdt constant het publiek in en bij het bad in de gaten .Raymond vindt dat het zwem mend publiek zich over het algemeen vrij behoorlijk gedraagt, hoewel ook hij de ervaring heeft dat sommige zwem mers bij een waarschuwing zeggen: Waar bemoei je je mee. „Ze vinden je een snotneus en dat zeggen ze dan ook”, klinkt zijn commentaar laconiek. Europa’s grootste stelenbook. Gen. Cronjéstraet 135. tele- f foon023-255432. Herensingel 5 Hoek Amsterdamstraet. tele- foon 023-322377 De mensen zijn dan gewoon te laks om je even te waarschuwen. Je ziet ook de meeste gekke dingen in het water gebeuren”, vervolgt Ruud van Deurzen. „Kinderen die nauwelijks kun nen zwemmen worden door hun vaders mee naar het diepe genomen, omdat ze het daar zo nodig moeten leren. Of mensen die slechts een paar zwemslagen kunnen maken, worden meegetroond on der het motto: Doe niet zo flauw, joh! Door de geluidsinstallatie vertel ik de mensen zo dikwijls dat ze niet van dergelijke fratsen moeten uithalen en als je ze dan uit het water haalt, zeggen ze: Waar bemoei je je mee; het is toch zeker mijn kind. Ik bedoel maar, wat moet je dan doen?” IJMU'i'i..Donderdag arriveerden in IJmuiden: Otto, Bremen; Zaanstroom, Felixstowe; Sarno, Grangemouth; Vecht stroom, Huil; Efxinos, Adada; Thekla, Fowey; lolcos, Rostock; Allurity, Kins- lynn; Vologdales, Archangel; Jowood, Noordzee' Marathon, Hamburg; Thara, Tubrao; Pointe de Beuzec, Antwerpen; Mary. Glasgow; Tanga, San Pedro; Bo thnia, New Castle; Tor Belgia, Gothen burg. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Trouphead. Flixborough; Jowood, Bruns- buttel; Brinda London; Patignies, Rot terdam; Südfjord. Bilbao; Gabbro, Flix borough; Thea-K, Esbjerg; Rynstroom, Shoreham. Stollberg, Rostock; Trident Rotterdam, Le Havre; Canis, Oslo; Otto, Bremen; Casimir le Quellec, Antwerpen; Vechtstroom. Hull; Amstelborg, Stade; Isabel, Karlstad; Boreas, Rotterdam; Bencal, London; Zaanstroom, Felixtowe. Vrijdag gearriveerd: Arsenyi, Moskvin, Leningrad; Chrion, Antwerpen; Sovets- kyi Progranichnik, Leningrad; Wiggs, Lewestoft: Achille Laure, Hamburg; Christian Matthiessen. Flixborough. Vrijdag vertrokken: Heros, Delfzijl; Jowood, Brunsbuttel, Velsen; Altair, Rotterdam; Thekla, Rotterdam; Schwa- benstein, Antwerpen; Audrey Johanna Tananger; Allurity, Londen; Amstelland, Hamburg: Martha Friesecke, Londen Poplar, IJmuiden; Surveyer, Catania, IJ muiden. - - - VELSEN. Van 23 tot en met 29 juni zijn bij de Velsense politie de volgende voorwerpen als gevonden aan gegeven. Jasje, contactsleutel, portefeuille met inhoud, zonnebril, portemonnee, jack, badpak, bikini, autosleutel, hond, etui met twee sleutels, tas met turnpak en badhanddoek, twee platen karren, tas, damesbril, verzekeringsplaatje, bromfiets GW 709, bril, ring met drie sleutels, tas met twee zwembroeken, portemonnee, handdoek en sleutels, ringmapje met twee sleutels, badhanddoek, truitje, speelgoedtractor, portemonnee met in houd, kinderschoen, herenbril in etui. Inlichtingen dagelijks aan het hoofd bureau van politie. Daarna intens genieten van onze exclusieve gerechten en selecte wijnen Tijdens het seizoen vele vis- en wildspecialiteiten Ook ideaal voor besloten diners recepties of parties BEVERWIJK. —Zoals wij onlangs uitvoerig berichtten heeft het samen werkingsorgaan voor (open) bejaarden werk plannen uitgewerkt voor eèn doel matiger opzet en de aanstelling van een beroepskracht. Het samenwerkingsor gaan is inmiddels een stichting geworden met rechtspersoonlijkheid. De doelstel ling is ruimer geworden en behelst nu de welzijnsbehartiging van de bejaarden in Beverwijk in het algemeen. In de nieuwe stichting zijn vertegen woordigd de tehuizen voor bejaarden, het comité warme maaltijden, vrouwen organisaties kruisverenigingen, hulp verlenende organisaties, bonden van be jaarden, bejaardensociëteiten de stich ting recreatie bejaarden en instellingen voor algemeen maatschappelijk werk. Tot nu toe heeft men moeten werken met een bescheiden gemeentelijke subsi- di van f 3.500,- per jaar. 91s er een beroepskracht wordt aangesteld, moet men natuurlijk op een geheel andere dan een rijkssubsidie worden verkregen. Die rijksregeling houdt in, dat wanneer de gemeente besluit tot het verstrekken temidden van fraai duinlandschap Eerst gezellig iets drinken I op ons terras aan'n duin meertje BEVERWIJK. Bij sterk bezette a vond wedstrijden in Rotterdam heeft Theo van Kouteren op de 3000 meter hadrlopen zijn enkele weken oude club- record weten te verbeteren. De DEM- man won op fraaie wijze dit nummer in de b-klasse. Zijn tijd bedroeg 8.41,4 sec., waarmede hij vijf seconden onder het clubrecord bleef. Rob Kleine liep in de c-klasse ook een goede race en hij finishte als derde in 9.13,- sec. Bij de b-jongens startte de nationale kampioen Peter Appelman in het num mer 800 meter. Deze jeugdige DEM-man won van kop af in een tijd van 2.03,5 sec. Aan deze wedstrijden werd ook deel genomen door Peter Vlaarkamp van de AV Castricum. Hij startte op de 3000 m. klasse b en met zijn tijd van 8.50,6 sec. ging hij als vijfde over de eindstreep. van een subsidie in de in de regeling genoemde kosten, het rijk daarin aan de gemeente een jaarlijkse bijdrage ver leent tot 80% van het subsidie. Blijkens de overlegde exploitatiebegro ting worden de voor subsidie in aanmer king komende kosten (personeelskosten, huisvestingskosten, organisatiekosten en kosten van aktiviteiten) geraamd op f29.833,-. Wanneer daarin een rijksbij- drage van 80% of f23.867,- wordt ver leend, blijft ten laste van de gemeente f 5.966,- of voor een geheel jaar gere kend f 12.000,-. Tot nu toe stond er f 5000,- op de gemeentelijke begroting en die post zou dus moeten worden ver hoogd met f 7000,-. B. en W. hebben aan de raad voorge steld daartoe te besluiten, onder voor waarde dat door de staatssecretaris van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk gunstig wordt beschikt op het verzoek om een rijksbijdrage. bleek wel sterk persoonlijk. Bij dezelfde strandopgangen die het „mooie schone strand” en het „heldere water” roemden. Regelmatig gehoorde klachten waren verder: te weinig parkeerplaatsen; slecht begaanbare of te lange strandopgangen; te weinig accomodatie op het strand (kinderspeelplaatsen, sanitair, pavil- (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de donderdag- markt werd te IJmuiden aangevoerd: 1865 kg tong, 103 kisten tarbot en griet, 851 kisten kabeljauw. 78 kisten koolvis, 487 kisten schelvis, 209 kisten wijting, 1057 kisten schol, 29 kisten schar, 639 kisten makreel, 875 kisten haring, 94 kisten diversen. PRIJZEN in guldens. Per Ikg: gr. tong 9.55-9. 27, grm. tong 9.86-9.50, kim. tong 10.87-9.90, tong een 12.82-10.50. tarbot 8.21-7.21. salm 7.99- 5,52. Per 50 kg: haai 48-14, schar 84-14, ponotjes 15-11, schartong 38-15 krab 5,50, steenbolk 21, horsmakreel 28, ma kreel één 30,00-27,50, makreel 26,80-23, makreel drie 23 haring één 51,60-27,50, tarbot 299-290, griet 195-125, kabeljauw éen 64-50, kabeljauw twee 71-49. kabel jauw drie 75-42. kabeljauw vier 66-39, kabeljauw vijf 50-22.50. koolvis één 44, koolvis twee 45-39, koolvis drie 51-44, koolvis vier 52-31, schol één 81-58 schol twee 81-59, schol drie 84-63, schol vier 91-48, wijting één 30 wijting twee 35-27, wijting drie 30-23. hammen 160, hake drie 150-130, hake vier 74-62, tongschar 82-30. '6 wW kV 1 rUm l a

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5