ZOETEMELK Wim Kelleners had HERSTELT te weinig brandstof Na eenzame onmenselijke lijdensweg door de Jura LUCIEN VANIMPE BLIJFT LIEVER BIJZIJN VOGELTJES DAGBOEK j 4 >2-72 i Tour de Franco 11 Nederlander nog niet helemaal fit ATERDAG 7 JUUT 1973 .IX] 237,5 km t u Getob Meelevers f-8.' IVONNE-LES-BAINS De Tour is een favoriet kwijt: Cyrille Gui mard, het troetelkind van de Fran se wielersupporters. In een rit die ondanks lastig klimwerk zo makke lijk was dat het peloton weer com pact arriveerde (Jean Pierre Dan- guillaume won de massasprint) en José Catieau zodoende zijn gele trui behield, raakte Cyrille Guimard in de versukkeling door een kniebles sure die hij twee dagen geleden op liep bij een ogenschijnlijk onschul dige valpartij. Daarmee is de werk kracht in zijn beide benen aange tast, want het oude zeer in zijn linkerknie (vorig jaar in de Tour opgelopen) kwam ook weer boven. Welgeteld 19 minuten en 43 secon den na de grote groep wrong Cyrille Guimard zich over de eindstreep, roemloos 84e nu in het algemeen klassement. Wonderlijk y Briangorn hoard. i LES ORRES MÉRÏèEL- 9-Z-1973 y^LES-MLUES QeE3i-i“ uJfMadeleine I r\ll \ULa Chambra St-Michel-defe J"# - t a RW»- w r 'AS (Van onze sportredactie) var- Leg- ■der- Ma- pin- Wim Keilenen: herstel Cyrille Guimard: het einde lijkt zeer nabij CYRILLE GUIMARD WIL DOORGAAN On-ts (Van onze sportredactie) 1. ing- 2S Tie). !S Het leed was amper aan te zien en dat DE Van Impe: „Ik ben me meer gaan —Gihiit Maurienne I Galibierl Op zijn gezicht lag de pijn vastgebeten in droeve trekken, maar met de wils kracht die van hem bekend is, verklaar de Cyrille Guimard dat hij er zondag morgen beslist bij zal zijn als gestart wordt voor de eerste zware bergetappe: vonden ook de Tour-artsen, die de man moedig knokkende Fransman in de am bulance praatte. Ze gaven hem pijnstil lende injecties en adviseerden dat het beëindigen van de lijdensweg de beste oplossing zou zijn, doch toen de kleine Fransman dat hoorde strompelde hijre- soluut de auto uit om door zorgzame handen weer op zijn fiets gehesen te worden. De achterstand van twee minuten die hij aan de voet had, was negen kilome ter verder op de top 8.50 en in de klim naar de Col de la Faucille (waar het loopgroepje met Kelleners werd ingelo pen door het peloton), die 15 kilometer verder lag, stapelde zich op die achter stand nog eens tien minuten. Cyrille Guimard kon niet meer. Om beurten trokken en sleurden De- lepine en Genet aan hun zielig zwal kende baas in wiens nabijheid wat ver afgedwaalde gelosten fietsten, onder wie Ben Janbroers, die van Ton Vissers de opdracht had gekregen o m bij de Frans man te blijven. „Dan kom je tenminste op de televisie”, had Vissers hem toege schreeuwd. Terwijl het peloton zich uitleefde met wat speelse demarrages, die nooit tot meer dan een paar meter voorsprong leidden, en de groep gesloten de paar- deracebaan van Divonne opdraaide, be reikte Guimard aan het eind van zijn krachten het hoogste puntje van de Faucille. Vanaf daar ging het wegdek als een lange glijbaan naar beneden tot in Divonne waar Guimard uitgeput in de ploegleiderswagen werd gedragen. de Cote des Roussea, maar het hielp weinig. „De firma verlangt alleen wat van mij in de Ronde van Frankrijk. Daar moet ik me helemaal voor sparen”. Op een klein biefstukje en wat rijst begon Kelleners aan de zesde etappe. tuurt oter- lek- ulus nden Oe- tg. was flink rijd vt. luz.- olin- 22.00 23.05 3. mijn vogels en mijn vissen. Ik heb een volière met 150 vogels en drie grote aquaria vol vissen. Daar kan ik uren naar zitten kijken. Dat boeit me eigen lijk nog meer dan dat hele fietsen. Al zou er een koers voor mijn deur zijn, ik ging er niet voor naar buiten. Van die vogels en vissen ben ik helemaal mes- jogge. Het gebeurt dat ik in de Tour naar huis bel en dan mijn vrouw eerder vraag hoe het met de beesten is dan hoe het met de kinderen gaat. Daar heb ik elke Ronde al ruzie over gehad”. Cyrille Guimard trof het alleen slecht met de kleintjes, die een aardige kans roken op het gloeiende parcours. Amper was Guimard terug bij het peloton of Wim Kelleners, Raymond Riotte, Alain Santy, Vincente Lopez Carill, Roland Berland, Fernando Mendes en Paul Aerts demarreerden voor een ontsnap ping die opliep tot een tijdwinst van 1.50 maar waaraan na 55 kilometer een on verwacht einde kwam. „Ik was er zeker van dat we zouden slagen”, sprak Wim Kelleners in Divonne waar de verwoes ting van wat bij met zijn vluchtmakkers aanrichtte, zich voor Cyrille Guimard uitte met een verlies van bijna 20 minu ten. Even leek het lot hem genadig, omdat het peloton in sukkeldraf ging. De grote groep deed het zo kalm aan dat Gui mard met zlijn assistenten een achter stand van 3.25 tot op een paar seconden kon goedmaken. Het leek een onbegrij pelijk goede verhouding van de vedetten om de in verloren positie verkerende concurrent terug te laten komen tot aan de staart van de grote groep, doch Joop Zoetemelk kwam met een acceptabele verklaring: „Wij hadden allang gezien dat Guimard zo in moeilijkheden zat dat hij het onmogelijk larug kon volhouden. Het had geen enkele zin om extra hard te fietsen”. „Van al die drukte”, zegt Van Impe, „moet ik niets hebben. Ik vind het a] erg genoeg dat ik me fatsoenshalve af en toe in het café van mijn ouders moe.t laten zien omdat de stamgasten dat verwachten. Ik ben het liefst thuis, bij ter niet. Ik was al lang blij dat ik erbij zat”. Tegen de overmacht van het peloton was het groepje met Kelleners niet be stand gebleken en na die teleurstelling kreeg ploegleider Ton Vissers de tegen slag van zijn beste sprinter Jan Krekels te verwerken. Die reed in de laatste kilometers lek terwijl het peloton voluit ging om zich op te maken voor de eindsprint. denaar partij te geven. Maar dat doet een mindere renner niet ongestraft. Hij forceert zich dan. Hij scheurt zijn pezen in het streven die formidabele tred van Eddy bij te houden. Toen is ook de linkerknie van Guimard in het ongerede geraakt, zodat hij met een zogenaamde „Merckx-knie” door het leven moet. Maar vandaag leed Cyrille aan zijn rechterknie, die ge woon zwaar beschadigd is door een val. geven. Vroeger durfde ik nooit tot het uiterste te gaan, bang dat ik me over de kop zou rijden. Nu kan het me niet schelen dat ik me over de kop zou rijden. Nu kan het me niet schelen, dat ik me eens moet forceren, ik voel me sterk en dat zal ik in deze ronde bewij zen, daar kunnen ze op rekenen”. Lucien van Impe heeft in elk geval rustig de tijd gehad om naar een explosie van zijn klimkwaliteiten toe te leven, want van alle gerenommeerden in het peloton is hij de enige die zijn seizoen nadrukke lijk afstemt op de Tour. „Meer wordt van mij ook niet verwacht”, zegt hij. Daarom rijd ik ook déze Ronde op de bergprijs. Misschien komt het ook omdat ik zeker weet dat dat binnen mijn bereik ligt. Aan een Tour-overwinning durf ik gewoon niet te denken, al weet ik dat het zonder Merckx nu de gele genheid is om dat te presteren Maar dat laat ik liever op z’n beloop. Ik zie wel hoe het gaat, want als ik me daar tevoren druk mee bezighoud, wordt ik nerveus. Daar ken ik mezelf goed ge noeg voor”. Zelfs gebeurtenissen die de Belg niet veroorzaakt heeft, worden dus aan hem toegeschreven. Zo duidelijk is hij aanwezig. En zo diep wordt zijn afwezigheid gevoeld- In de fantasie van menig Tour-journalist dreef ach ter Guimard vandaag het spook van Merckx mee met grijnslach en met een verlammende kracht. Menige Franse Tourvolger die het vorig jaar in Parijs heeft gezien hoe Eddy de uitgevallen Guimard op het erepodi um haalde, teneinde hem in zijn roem te laten delen, legt vandaag dat sympathieke gebaar uit als een dui velse streek. „Als Guimard aan Merckx denkt, krijgt hij pijn in zijn knie”, schamperde een Franse collega. Alsof hij wilde zeggen dat de Zwarte van Tervuren in de gedaante van een boze geest meekoerst; pijnigend wie hij te pakken krijgt en zoekend wie hij een knie-tje kan bezorgen. Overigens gaat het met de ploeg van Geminiani, sportief gezien, ook niet best. Die knapen zijn meer mee- fietsers dan coureurs, of zoals Rafael hen zelf noemt „toeristen die eens lekker op avontuur zijn in la douce France”. Het is een heel apart clubje, meerijdend in akelig-rose truien, die duidelijk in het teken staan van mevrouw de sponsor. Miri am de Kova, een naar men zegt DIVONNE-LES-BAINS. Zonder zich bovenmatig te hebben moeten inspannen ,zijn de kansrijksten van de Tour hun rustdag ingegaan. Slechts één etappe, de derde, is er werkelijk gevlamd, wat Luia Ocana en Cyrille Guimard een voorsprong van ruim twee minuten opleverde, die laatstgenoemde in de slotrit van de eerste week echter verspeelde om dat zijn rechterknie bij een valpartij ernstiger werd beschadigd dan het zich toen liet aanzien. De vaart die het kopgroepje ontwik kelde, was hem te veel geworden en weer hadden Delepine en Genet zich laten afzakken om hun meester bij te staan in een ontluisterende race voor de ogen van tienduizenden landgenoten die, gewaarschuwd door de radioberich ten, een imposant cordon van meelevers vormden. Ze drukten de nauwelijks vooruitkomende Guimard met hun knoestige knuisten tegen de helling van Het wonderlijke wielerleven van Lu cien Van Impe (in feite werkt hij maar drie weken per jaar intensief!) zou in deze Tour wel eens een sensationeel hoogtepunt kunnen krijgen, want met twee overwinningen in het bergklasse- ment heeft hij in elk geval bewezen mee te kunnen spelen in het spel van de groten, al heeft de herinnering aan zijn afwachtende houding hem nog niet direct op de voorgrond geplaatst. De verwachtingen waren gebaseerd op de weerkaart, die een koele dag in het vooruitzicht stelde, op het feit dat de rustdag van morgen al te grote inspanningen mooi zou kunnen recht trekken, maar vooral op de daveren de klap die Eddy Merckx hier eens heeft uitgedeeld. Want Merckx, of schoon lijfelijk afwezig, is wel dege lijk aanwezig. „Niemand spreekt over hem”, zei Rafael Geminiani, „maar iedereen denkt aan hem”. Zo is dat. Wat Merckx ooit heeft gedaan, blijft bepalend, zelfs voor een Tour waarin hij niet meerijdt. Alle prestaties waarover wij ons dit jaar zo druk maken worden toch, aan zijn griezeli ge bekwaamheid gerelateerd. En dus devalueert het heldendom van dege nen die nu zo hun best doen. Het lijden van Cyrille Guimard, wiens rechterknie vandaag meer publiciteit krijgt dan welke andere knie ter wereld ook, wordt aan Merckx toege schreven, ofschoon hij er niet schul dig aan is. Zou Guimards linkerknie het heb ben begeven en zou die de oorzaak zijn geweest van het drama achter in de Tour, waar de arme Cyrille een zware martelgang onderging, dan zou de theorie omtrent Merckx zijn opge gaan. Want in de Tour van 1972 heeft Guimard, enkele dagen in de gele trui, geprobeerd de Belgische gewel- „Ik geef niet op, tenminste nu niet”, sprak hij vastberaden. Of de doktoren, die hem op de rustdag aan een uitge breid onderzoek onderwerpen, het daar mee eens zijn, valt ernstig te betwijfelen want wat Guimard tussen Belfort en Divonne moest doen om de finish te halen, maakte een mensonterende In druk. Maar die maaltijd” zei hij was na tuurlijk geen basis om me flink te kunnen inspannen. Ik heb wel’ wat ge daan maar niet veel. Dat was onmoge lijk. Ik stond er al van te kijken dat ik zo sterk was dat ik met d’e ontsnapping mee kon. Daar snapte ik zelf niets van. Het tempo mee-aangeven lukte me ech- Dat onverstandige gebruik van zijn temperament kostte hem het hele voor seizoen, vooral ook omdat hij in de winter weigerde te rusten en tussen wat zesdaagsen door ook nog crossen deed. Die les lijkt slecht geleerd. „Ik ga het hoe dan ook zondag proberen”, riep Guimard bij herhaling. Jacques Anque- til, als radiocommentator in de Ronde, hoorde dat met afgrijzen aan en oor deelde streng: „Als die jongen dat doet, zal het wel eens afgelopen kunnen zijn met zijn carrière. Dit is onverantwoord”. En aan die indruk kon iemand die ooggetuige was geweest van de helse tocht door de Jura zich niet onttrekken. Uiterlijk onbewogen, het gezicht strak als altijd: „Mijn hele knie is verwron gen, ik heb me vreselijk geforceerd maar zondag start ik zeker”, beloofde hij met een beslistheid in zijn stem. Die situatie was identiek aan die van de Tour de France 1972 toen Guiftiard in de finale moest afhaken omdat zijn andere (linker) knie overbelast raakte in de onophoudelijke en succesvolle ge vechten met Eddy Merckx. Ook toen willen Guimard van geen ophouden we ten om tenslotte te moeten ervaren dat er tegen het ongemak geen strijden aan was. En voort ging het getob onder de grijs-grauwe lucht, die af en toe open brak om regen door te laten. Gesecon deerd door zjjn knechten Regis Delepine ne en Jean-Pierre Genet duwde Gui mard zich verkrampt van pijn over het soms zwaar omhoog lopende asfalt, de hand op de zere knie om kracht bij te zetten. uitstekend gebouwde Frangaise van 60 jaar, die men haar echter niet afziet omdat zij dagelijks de dans beoefent in haar Parijse nachtclubs, is de Dame achter de ploeg van Geminiani. Zij kent Rafael goed, heeft als stripteaseuse een miljoentje of wat verdiend en zich onlangs in de wielersport gestort. Zij heeft er in ieder geval mee bereikt dat veel Fransen zich afvragen wat toch dat merk De Kova is, op onderzoek uit gaan en op den duur terecht komen precies daar waar madame Miriam de Kova hen hebben wil: in haar nacht club. Zij is geen lastige baas voor Rafael. Zij laat hem lekker aanmod deren met zijn knapen, die zich over het algemeen keurig (moeten) gedra gen. Iedereen let op hen, weten zij, omdat rose truien sterk in het oog lopen en iedere geval de boodschap verkondigen dat de Tour geen zaak van mannen alléén is. PIERRE HUYSKENS De vedetten streken zonder uitzon dering tevreden gestemd neer in Ni- vonne-les-bains, waar blauwe meren en mooie meisjes het stadsbeeld be palen. Joop Zoetemelk meldde er op gewekt dat de pijn aan zijn zitvlak steeds minder wordt, „al had ik er vandaag toch nog zó veel last van dat ik niet voluit kon rijden. Het ging wat moeilijk, maar nu we een rust dag hebben, ben ik niet bang voor de komende ritten”. Zelf piekert hij nauwelijks over kan sen om de Ronde te winnen. „Ik mik in eerste instantie op het bergklassement”. Een merkwaardig uitgangspunt, dat blijkt ingegeven door een ongeremde passie voor het klimmen. „Dat heeft me van jongsaf bezig gehouden. Ik vind regelmatig goede prestaties in de bergen altijd boeiender dan overwinningen. Al zou de eerste prijs van het bergklasse ment een paar sokken zijn, dan reed ik er nog de ziel voor uit mijn lijf. Ik ben nou eenmaal helemaal gek van dat werk. Zbiiillestre j 3000 (Van onze sportredactie) DIVONNE-LES-BAINS. Over Lu cien van Impe hebben zijn collega’s in vier Rondes van Frankrijk weinig vlei end gedaan. Hij mocht dan wel soepel zig-zaggend tot opvallende prestaties ko men in het hooggebergte, de bewonde ring had steeds te lijden onder de pas sieve houding van het kleine Belgje, dat het beulswerk alsmaar aan anderen overliet. Eddy Merckx heeft hem eens een grote profiteur genoemd, een kwali ficatie waarover Van Impe (26 jaar) geen twijfel liet bestaan door de manier waarop hij vorig jaar de zware berge tappe tegen de Orcières Merlette won. In het wiel van Joaguim Agostinho zoog hij zich naar de top, om daar zijn gespaarde krachten los te laten. Ontwapenend eerlijk als hij kan zijn, heeft Lucien van Impe nooit ontkend dat hij aan slim geloer de voorkeur gaf boven inspannend kopwerk in de cols, het terrein waar hij zijn kleine lichaam met zo’n groot gemak naar boven hijst. Maar als Lucien van Impe waar maakt wat hij op de vooravond van een ge meen zware tocht door de bergen ge looft, zal hij dit jaar anders gaan. Hij heeft zich voorgenomen zijn afwachten de houding om te buigen tot meer aanvallend rijden, nu zonder Eddy Merckx de kansen op een Touroverwin- ning volledig open liggen. „Ik ben me ervan bewust”, zegt Van Impe ernstig, „dat ik meer zal moeten durven dan in mijn andere Rondes”. Volgens zijn Nederlandse soigneur Jan Heil uit Amsterdam worden die woorden de komende twee weken daden. „Want”, signaleert Heil, „Lucien durft zich te genwoordig pijn te doen. Hij klaagt soms over zere benen en dat is voor mij een goed teken. Lucien spaarde zich altijd te veel. Hij is dit r^izoen sterk veranderd”. Een stelling die gesteund wordt door twee opvallende overwinnin gen in dit wielervoorjaar: een etappe in de Midi Libre en de Ronde van Roman- dië. tfj dte (#>Toir DIVONNE LES BAINS. Het Ju- ra-land heuvelde vriéndelijk voort, zonder al te nijdige bulten zijn diepe groen was romig van een laaghan gende bewolking. De hemel had ein delijk de verwarming uitgedraaid en sproeide een milde regen over de heet gelopen karavaan. Maar de slag der grote bleef uit. Hij was door kenners voorspeld, omdat tussen Belfort en Divonne les Bains de slingerende we gen noden tot fikse snelheden en op dit parcours al eens vaker de Tour is beslist. Door Merckx zelf. In 1970 reed hij met onder andere Zoetemelk een duivelse etappe. Hij reed die zo majesteitelijk en met zoveel overmacht, dat hij als het ware het aanschijn van die Jura veranderde. Een fenomenaal coureur kan dat. Hij is in staat van een toeristische route een hel te maken. Zet hij zich met zijn oppermacht eerst aan kop, slaat hij vervolgens een gat zo groot als een Alpenvallei, rijdt hij tenslotte de hijgende middel maat compleet naar huis dan zorgt de internationale wielerpers er voor dat de faam van de streek waarin zo’n slag woedde drastisch verandert- Prachtige landschappen zijn zo in de loop van de jaren omgeschreven tot woestijnen, omdat 100 coureurs er duizend doden stierven op de dag die een vedette uitkoos als de Dag des Oordeels. Omdat Merckx zulks deed in 1970 in de rit naar Divonne, heeft de Franse Jura de reputatie van een slagveld gekregen. Het sportdagblad „L’Equipe” stond vanmorgen dan ook bol van verwachting: vandaag zal Fuente komen, zou Ocana tracten hem te pareren, zou Poulidor zijn forse poupou-duit in het zakje doen en zou Zoetemelk met Thevenet mee van voren zitten. En zo komt het, dat Lucien van Impe buiten de Tour nooit in het nieuws raakt. Hij rijdt een bescheiden criteri- umprogramma zonder daarbij tot grote successen te komen (in zijn 5-jarige profcarrière won hij slechts één kleine koers). Terwijl zijn belangrijkste tegen standers in de Toer een pittig program ma afwerken, luiert kleine Lucien in zijn Belgische dorp Mere (5000 inwo ners), waar hij een grote populariteit geniet, maar desondanks geen suppor tersclub bezit, een voor Belgische be grippen uniek manco in zijn wielerbe- staan. Na een rustdag in het mondaine vakantie oord Divonne-Les-Bains, begint de Tourcara- vaan zondag aan het beslissende stadium van de Ronde: de tocht door de bergen. Om acht uur 's ochtends trekt de stoet de Alpen In en daarmee begint de lange, moeilijke weg naar Parijs De mindere góden staan voor een barre marteltocht, de vedetten moeten zich gaan bewijzen. In de laatste twee jaar bleek de kleine smalle Belg Lucien van Impe de regelmatlg- ste klimmer. Hij won in 1971 en 1972 het bergklassement. Geminiani: van wielrenner tot ploegstripleider (Van onze sportredactie) DIVONNE-LES-BAINS. —Met Wim Kelleners in een degelijk opgezette kop groep is Ton Vissers met zijn Canada Dry-ploeg dicht bij een eerste succesje geweest. Dat het zover niet kwam was voor een deel te verklaren door het feit dat Kelleners geen belangrijke bijdrage kon leveren aan het uitbouwen van de voorsprong omdat hij nog steeds n iet hersteld was van de buikloop die hem daags tevoren op zo’n achterstand zette. Tollet (Fra-Stablinski) op 5.22, 19. Schleck (Lux-de Muer) op 5.27. 20. Berland (Fra-de Muer) op 5 46, 28. VIANEN (Ned-Desvages) op 8 29, 52 Martins (Port-Vissers) op 10.56. 64. TABAK (Ned-Stablinski) op 18.17, 78. KRE KELS (Ned-Vlssers) op 20.42, 89. PUSTJENS (Ned-Vlssers) op 22.46, 104. DE KONING (Ned- Vissers) op 30.32, 106. v. d. LEEUW (Ned- Vissers) op 30.49, 109 Oliveira (Port-Vissers) op 36.22, 112. SCHEPERS (Ned-Driessens) op 38.33, 114 JANBROERS (Ned-Vlssers) op 43.09, 116. VRANCKEN (Ned-Vissers) op 48.38, 117. KEL LENERS (Ned-Vlssers) op 53.15. Ploegenklassement zesde etappe: 1. Plaud (Danquillaume, Rouxel en Ovion) 20.39.18, 2. Driessens (Van Springel Van Roosbroeek en Gilson) 20.39.24 (21 plaatsen), 3. Caput (Hoban, Perin en Martinez) z.t. (31 plaatsen), 4. Desva- ges (Vianen, Wright en Campaner) z.t. (35 plaatsen), 5 De Kimpe (Verbeeck, Planckaert en Doyen) z.t. (41 plaatsen), 12. Vissers (Pust- jens, Krekels en Kelleners) 20.40.05. Algemeen ploegenklassement: 1. De Muer 100.31,18, 2 Driessens 100.33,38, 3. Caput 100.34 30, 4. Stabllnski 100.41,04, 5. Plaud 100 44,51, 12. VISSERS 110.38,48. Algemeen bergklassement: 1. P. Torres 38 punten, 2. Grosskost (Fr) 32, 3. Agostinho 15, 4. PUSTJENS 11, 5. ex aequo: Delisle (Fr), Grande, De Geest (Belg), Mendes en Lopez- Carril 10. Puntenklassement 1. Van Springel (Belg) 76, 2. Guimard (Fr) en Verbeeck (Belg) 63, 4. Van Roosbroeek (Belg) 55 5. VIANEN (Ned) 49, 7 ZOETEMELK (Ned) 45. De namen van de ploegleiders staan voor de volgende equipes- De Muer-BIC. Geminiani De Kova. Caput-GAN Mercier. Desvages-Gita- ne, Plaud-Peugeot, Stablinski-Solonor, Schot- te-Flandria, Drlessens-Rokado, Moreno-KAS, Barrutia-La Casera Bahamontes. Vtssers-Cana- da Dry-Gazelle. Zesde etappe: 1. Danquillaume (Fra-Plaud) 6.53 02, 2. Godefroot (Bel-Schotte) 6.53.8, 3. Hoban (GB-Caput) z.t., 4. Verbeeck (Bel-de Kimpe) z.t., 5 Van Springel (Bel-Driessens) z.t. 6. Van Roosbroeek (Bel-Driessens) z.t. 7. Vianen (Ned-Desvages) z.t., 8 Wright (GB- Desvages) z.t., 9. Planckaert (Bel-De Kimpe) z.t., 10. Gilson (Lux-Driessens) z.t., 11. Rouxel (Fra-Plaud) z.t., 12. Perin (Fra-Caput) z.t., 13 De Geest (Bel-Driessens) z.t., 14. Van Vlier- berghe (Bel-Driessens) z.t., 15. Vanneste (Bel- Stablinski) z.t., 16. Martinez (Fra-Caput) z.t., 17 Aimar )(Fra-Geminiani) z.t., 18 Pintens (Bel-Driessens) z.t., 19. Ovion (Fra-Plaud) z.t., 20. Campaner (Fra-Desvages) z.t., 44 ZOETE MELK (Ned-Desvages) zt, 59 PUSTJENS (Ned-Vlssers) z.t64. TABAK (Ned-Stablinski) z.t. 77. KREKELS (Ned-Visers) z.t. 92. KEL LENERS (Ned-Visser) 6.53.49, 93. OUveira (P- Vissers) z.t., 94 Martins (Port-Vissers) 6.54.02, 99. SCHEPERS (Ned-Driessens) 6.59.37, 107 VAN DER LEEUW (Ned-Vissers) 7 00 06 110. DE KONING (Ned-Vissers) 7.03.07, 111, VRANCKEN (Ned-Vissers) z.t., 118. Guimard (Fra-Caput) 7.12.45, 120. JANBROERS (Ned- Vissers) z.t., Alegemeen klassement 1. Catieau (Fra-de Muer) 33 uur 05 minuten 06 SECONDEN, 2. De Geest (Bel-Driessens) op 1.18, 3. Mortensen (Den-De Muer) op 1.34, 4 Van Springel (Bel- Driessens) op 1 48.. 5. Ocana (Spa-de Muer) op 1.59, 6. Zurano’ (Spa-Moreno) op 2.27, 7. Van Roosbroeek (Bel-Driessens) op 2.50, 8 ZOETE MELK (Ned-Desvages) op 4.04, 9 Poulidor (Fra-Caput) op 4.21 10. Verbeeck (Bel-De Kimpe) op 4.25, 11. Mendes (Port-Schotte) op 4.25, 12 Perin (Fra-Caput) op 4.26, 13. Van Impe (Bel-Stab;Omslo) op 4.28, 14 Thevenet (Fra-Plaud) op 4.38, 15. Agostinho (Port-De Muer) op 4.42, 16. S. Vasseur (Fra-de Muer) op 4.57, 17. Vanneste (Bel-Stablinski) op 4.59, 18. A j® val L :a-

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 11