Vraaggesprek met staatssecretaris De Goede: Hogere winsten in 1973 Fosfaten van waspoeder blijven probleem bedrijven Besluit over Kanaaltunnel uitgesteld Weer staking van typografen in Athene HBEURS „Lood in schoenen HÈ Reuze tanker Revaluatie D-mark grote verrassing KONING KLANT: „DOSERING LOST NIETS OP 7 1973 JULI TERDAG 7 Geen nederlaag Beleggers belangen: Internationals Obligaties (Van een medewerker) Waarom staat er sinds kort Misverstand op wasmiddelpakken aangegeven hoe veel waspoeder er, variërend vol gens de hardheid van uw leiding water, bij de vuile was moet? „Om een optimaal evenwicht tussen was resultaat en milieuzorg te bevorde ren”, zegt de Nederlandse Vereni ging van Zeepfabrikanten. Maar pas op: wie mocht denken dat dit zinnetje werkelijk een grote bij drage levert tegen de fosfaatvervui- ling, want daar gaat het om, die komt enigszins bedrogen uit. Taken Ontlasting Ander beleid Effectief 1! •Z. (Van onze parlementaire redacteur) Mennc STAATSSECRETARIS DE GOEDE ijnmond meer vragen dan de ruimte toe- ,maar je moet Fusie vuur aangewakkerd (Van onze beursmedewerker) omsten, „Een eenvoudig misverstand”, zeggen ROTTERDAM. Het bedrijfsleven in ons land zal dit jaar met hogere winsten uit de bus komen dan het vorige. De ontwikkeling is gunstig. te aandacht trekken. Maar onverbreke lijk hiermee verbonden waren de diverse discontoverhogingen die de nodige bezin ning opeisten. ■deratie, zondag Akers- Maerten g 10 U. >1. eboorte, ►ndag 3, gschool, terkerk, I erhoef idag 19 Dorps- lag 7.30, rk, Piet zondag welvaart zondag gebouw idag 15 u zult dinsdag 50.15 u. 5CH.171 200 ktj. I ktj. !51 170 Ir. P. Burger, hoofd van de ontwikke- lingsafdeling bij LZM, voegt daaraan toe: „Wij hebben niet iets geweldigs bereikt. De oplossing van de fosfaatover- wachting van Prinsjesdag nog in het midden laten. Wel wil hij kwijt dat van hem een nieuwe versie van de Comptabiliteitswet te verwachten is ,de wet die het tech- nisch-financieel beheer van de rijksfi nanciën regelt. Een eerdere modernise ring, ingediend door oud-minister Witte- veen strandde in de Eerste Kamer, om dat daarin de regering zichzelf een te ruime machtiging gaf om begrotingen die de Senaat nog niet gepasseerd zijn, uit te voeren. De Goede wil proberen deze „onele- gantie” ten opzichte van de Eerste Ka mer te vermijden, maar de regering toch wat meer armslag te geven. Dit concludeert het financieel-econo- mische weekblad „Beleggers Belangen” uit mededelingen in jaarverslagen en op j aarvergaderingen. Het blad voorspelt, dat slechts 27 van de 170 ondernemingen, die op de compu- terkoerslijst van de Amsterdamse effec- tenburs voorkomen, minder winst zullen maken. uitmaakt. Slechts op één manier kan een oplossing bereikt worden, namelijk door zuiveringsinstallaties te bouwen die de fosfaten uit het afvalwater kunnen ver wijderen”. ir. Losecaat Vermeer en ir. Burger. „Wat Koning Klant niet wist, is dat All juist in een proefperiode met geringere dose ringen zat en dat met name de mensen in de hardwatergebieden ontevreden wa ren over de resultaten; er kwam kalk aanslag op de elementen voor en ook was de was niet wit genoeg. Toen op de nieuwe pakken de adviesdoseringen wer den aangepast aan de plaatsëlijke hard- heidsomstandigheden, ging voor All de gemiddelde dosering inderdaad iets om hoog”. Regering en Nederlandsche Bank heb ben het nodig geacht rustig op de oude waarde van de gulden te blijven zitten. LONDEN. De Britse regering heeft besloten nog geen definitieve goedkeu ring te verlenen voor de bouw van de tunnel onder Het Kanaal, zo is gistera vond na een vergadering van het kabi net meegedeeld. Regeringsfunctionarissen zeiden dat de Britse minister van Verkeer, John Pey ton, eerst nog met zijn Franse ambtge noot Yves Guena, wil overleggen over de financiële aspecten van het project. Eerder werd verwacht dat de Britse regering het beginsein voor de aanleg van de spoorwegtunnel zou geven. De zegslieden in Londen achtten het on waarschijnlijk dat het definitieve besluit niet nog voor het einde van de maand zal worden genomen. VOOR DE HANDEL in de internatio nals op het Damrak is de flauwe stem ming voor de dollar niet minder dan funest. Onder aanhoudende druk zakten ook deze week de koersen van de hoofd fondsen in. liaan 1, 1, 12.15 •herent- 8.30, 10, Egmond KW.144, VL.131, Vrij eer hoef; idag 19 laarlem 135 ktj. 500 ktj, ik Vro- VL. 1, 180. er On- VL.34 'an M». Voorlo- tijd steeds gezegd dat al in de eerste honderd dagen van het kabinet-Den Uyl iets van een ander beleid merkbaar zou worden. De beleidsombuigingen en de accijnsverhoging op benzine waren daarvan de consequentie. te lande nog f 3,65 bedroeg, blijkt dat er in betrekkelijk korte tijd al rond 30 percent van de eens meest begeerde valuta ter wereld is afgegaan. afspraken. Met de uitvoering van deze plannen wil hij samen met de minister in het najaar beginnen. Tot nu toe moest de Kamer vaak i nemen zonder voldoende zicht te hebben op het verloop van de uitgaven op langere termijn. „Dat zullen we proberen te verbeteren”, aldus De Goede, „maar of het lukt, durf ik niet te zeggen. Het zal nog een heidens karwei worden”. Philips kwam daarbij zelfs beneden de 50 gulden en verloor bijna vier gulden, ondanks het nu rondkomen van een grote Europese computeronderneming, te zamen met een vooraanstaand Duits en Frans concern. Maar ook Unilever verloor vier gulden aan terrein en zelfs Koninklijke Petro leum deed daar niet veel voor onder, ondanks nieuwe olievondsten op de Noordzee. Te zamen met deze druk op de internationals, waarbij ook Heineken ondanks de zomerse hitte er zeven gul den bij inschoot, moest de beurs een verdere reeks van opvallende rentestij gingen in het buitenland verwerken. In Frankrijk werd het officiële dis conto al op 8,5 percent gebracht. En in Amerika kwamen de voor grote cliënten te berekenen leningen ook al op dit renteniveau. Ook België is in opwaartse richting gegaan, zodat voor ons disconto eveneens een spoedige verhoging wordt verwacht. hij. „Niet alleen omdat ik mezelf heb afgevraagd of ik het wel aanzou kunnen, maar ook omdat het mij wel duidelijk was dat hier niet veel lau werkransen te oogsten zouden zijn. AMSTERDAM. De beurs en de fi nanciële wereld in algemene zin stond deze week in het teken van de valuta- ontwikkeling en de discontoverhogingen. terwijl de lokale industrie in het bijzon der werd beïnvloed door het sterk aan- wakkerende fusievuur. Wat de eerste betreft bleef de her nieuwde koersdaling van de Amerikaan se dollar met tegelijkertijd een verdere revaluatie van de Duitse mark de mees- DE STAATSSECRETARIS vindt wel dat de Kamer bevoegd is dit soort voor stellen te verwerpen, al betreurt hij dat zeer. Als rechtgeaard D’66-er is De Goe de een aanhanger van het dualisme in de relatie tussen regering en parlement. Hij denkt nog met grote tegenzin terug aan de dagen onder De Jong en Bies heuvel, toen alles van tevoren in gede tailleerde regeerakkoorden was beklon ken en de houding van de regeringsge zinde kamerfracties vaak tevoren was vastgespijkerd. Dit kabinet is gehouden rekening te houden met de wensen van de Kamer, zegt hij. Het behoeft daarom naar zijn mening niet in alle gevallen een neder laag voor de regering te betekenen als een voorstel het niet ongewijzigd haalt. Het hangt van het belang van de zaak af. Dat zegt de 45-jarige staatsecretaris Aar de Goede over zijn werk als kersverse staatsecretaris van finan ciën in het kabinet-Den Uyl. Hij wijst erop dat er op het ministerie van Financiën meer omgaat dan hij ooit had kunnen bevroeden. „Het is een departement dat overal zijn wor tels heeft. Van de bewindslieden wor den dagelijks veel beslissingen ge vraagd”. Desondanks vindt De Goede, na zes jaar kamerlidmaatschap, het uiterst boeiend nu eens aan de andere kant van de tafel te zitten. Hij realiseert zich daarbij wel dat het een weinig dankbare taak is, die hij op zich heeft genomen. „Op de zogenaamde uitgaaf departementen kun je een dui delijker politiek profiel tonen dan op financiën”, legt hij uit. Dat is dan ook een van de redenen waarom hij wel even heeft geaarzeld voordat hij eraan begon. „Ik ben hier met nogal wat lood in de schoenen naar toegegaan”, bekent Dit had in Amsterdam een forse verdere druk op de dollar tot gevolg, die hier door al tot ongeveer f 2,50 terugliep. Indien bedacht wordt dat ruim twee jaar geleden de officiële dollarkoers hier net 686 jnmond 856 ktj. I beslissingen )2(span- Nederland heeft gemeend deze revalua tie niet te moeten volgen. Nu dreigt onze export naar vooral West-Duitsland nog zodanig te worden opgezwengeld dat het gevaar van oververhitting van de conjunctuur hier wat verderop in dit jaar niet denkbeeldig mag worden ge acht. De revaluatie van de Duitse mark met 5,5 percent kwam ook voor de ingewij- een grote ook onder de Ameri- verder en DEN HAAG. „Echt geen licht baantje. Ik heb als kamerlid het werk op financiën nooit gemakkelij ker opgenomen dan ik het hier nu als bewindsman heb aangetroffen, maar zeker is dat je het voor je plezier niet hoeft te doen. Je moet eens zien met hoeveel tassen vol stukken ik elk weekeinde naar huis ga”. Dit is een lucht opname van de 228.600 ton metende Britse mammoettanker „British Progress”. Het schip wordt maandag van de werf van de NDSM in Amsterdam te water gelaten. De tanker is drie- honderddertig meter lang. De lokale industrie had geheel andere problemen aan haar hoofd dan zorgen over flauwe dollar en oplopende rente. Hier geselde het fusiespook weer het beursleven, want door een groots vuur werk van de zijde van Gist-Brocades en de Meneba ging de Centrale Suiker Maatschappij door de knieën en besloot definitief met deze twee in zee te gaan. Hierdoor hebben de Coöperatieve Suiker Unie en Scholten-Honig naar alle waar schijnlijkheid het nakijken. Tegelijkertijd echter maakten de Vere nigde Touwfabrieken bekend eveneens met een fusiepartner aan de ronde tafel te zijn gaat zitten, terwijl als derde de Exploitatie Maatschappij Scheveningen naar alle waarschijnlijkheid een interes sant bod tegemoet kan zien van Ameri kaanse zijde. Het veel omstreden Kurhaus in de badplaats Scheveningen zou hierbij be waard kunnen blijven. De aandelen EMS, die aanvankelijk tot 16 gulden waren ingezakt, konden hierdoor weer tot rond 20 oplopen. Scholten-Honig zag de koers op rond 85 gehandhaafd, om dat ook dit bedrijf gunstige fusiemoge lijkheden worden toegeschreven. den in het valutaspel als verrassing. Hij werd dan zware druk genomen, maar kaanse dollar zakte steeds werd vooral in Duitse marken omgezet. Ongunstig was wel het oordeel van een ander instituut, het Instituut voor Huishoudtechnisch Advies, over het nieuwe doseringsvoorschrift van Lever’s wasmiddel All, waarvan, zoals gezegd, bij Koning Klant bleek dat er juist méér in plaats van minder werd aanbevolen. Dat impliceert dat het kabinet zoveel mogelijk alternatieven achter de hand houdt voor het geval een voorstel er niet ongewijzigd doorkomt. De staatsse cretaris erkent dat. Hij heeft er als kamerlid trouwens altijd voor gepleit. Ook in het geval van de benzineaccijns zou men aan alternatieven hebben kun nen denken, geeft hij toe, maar hier heeft de tijdsfactor een belangrijke rol gespeeld. Het was al een hele toer de accijnsverhoging samen met de beleids ombuigingen nog voor het reces als één pakket in de Kamer te krijgen. Het ministerie heeft er onder hoogspanning voor moeten overwerken. Het begon met een uitzending van VARA’s Koning Klant, die de Neder landse consument voorrekende dat de nieuwe doseringsvoorschriften niet een vermindering van de fosfaatbelasting be tekenden, maar zelfs een verméérdering. En het eindigt nu voorlopig met een verklaring van ir. C. C. Losecaat Ver meer, technisch directeur van Lever’s Zeepmaatschappij (Unilever), die zegt: „We hebben no\jt gepretendeerd een op lossing te hebben voor het fosfaatpro- bleem”. ATHENE (AP). In de Griekse hoofdstad hebben typografen het werk neergelegd als gevolg van de weigering van kranteneigenaars om hun een sala risverhoging van 15 percent te geven. Maandag hadden de typografen reeds ’n staking uitgeroepen, maar na overleg dat resulteerde in een loonsverhoging van 15 percent, hervatten de meesten hun werk. Toen woensdag bleek dat een aantal kranteneigenaren de overeengekomen loonsverhoging niet wilden toekennen, werd opnieuw gestaakt. Volgens een woordvoerder van de grafische bond in Athene wilden zij slechts 7 percent ge ven. Het is de eerste keer dat personeel, dat in vast dienstverband werkt, het werk heeft neegelegd sinds het militaire regime in 1967 stakingen verbood. Fosfaatbronnen zijn: landbouwmest- stoffen (natuurlijke zowel als kunst mest), de ontlasting van miljoenen die ren in de bio-industrie, huishoudelijk afvalwater met ongeveer de helft aan fosfaten uit menselijke ontlasting en de andere helft uit wasmiddelen en tenslot te, voor een gering deel, de industrie. STAATSSECRETARIS De Goede is ook belast met de zaken betreffende de financiën van de gemeenten en provin cies. Hij zal zich daarbij straks ook moeten bezighouden met de vraag hoe de te vormen gewesten van geldmidde len moeten worden voorzien. Fosfaten nu zijn goed, maar ook in dii geval schaadt de overdaad. Vooral in stilstaande wateren kan een teveel aan fosfaten (of andere voedingsstoffen!) al- genbloei veroorzaken. Ir. Losecaat Vermeer: „Uit de andere bronnen komen al zoveel fosfaten in het water terecht, dat het gewoon niets De heer J. Lieffering, de voorlichter van de Vereniging van Exploitanten van Waterleidingbedrijven in Nederland (VEWIN), die zich veel aan de waterver ontreiniging gelegen laat liggen, vindt de bijdrage van de wasmiddelenfabrikanten aan het milieu „teleurstellend klein”. Het was VEWIN die in haar blad Com fort in Huis een lange waslijst met alle waterhardheden in Nederland publiceer de. De VEWIN streeft naar centrale onthardlng. Er zijn dan minder fosfaten nodig. Internationaal en nationaal meent men hiermee de inflatie te kunnen in dammen. Maar omdat die wilde prijs verhogende werking zich vooral heeft gensteld in vele belangrijke grondstof fen, wordt zij van de ene hand in de andere overgedragen, zodat hiertegen vrijwel geen kruid meer gewassen lijkt. Maar ik heb ook als kamerlid niet bepaald de dankbaarste taken ver vuld en vaak weinig aanspreekbare zaken aan de orde moeten stellen. Ik heb de politiek altijd serieus genomen en daaruit ..ook nu de consequenties willen trekken”. De Boede, die zichzelf na zijn han- delsopleiding via cursussen bekwaam de in het belastingrecht, de moderne talen én bedrijfsadministratie, kwam in 1967 na de verkiezingsoverwinning van D’66 in de Kamer. Voordien was hij werkzaam bij de belastings dienst, leidde hij een vormingsinsti tuut en was hij hoofd boekhouding en begrotingszaken van het Reactor Centrum Nederland. Als kamerlid hield hij zich vooral bezig met de overheidsfinanciën, de kernenergie en de West, en viel hij op door zijn felle aanvallen op het stuntelige beleid van minister De Block op het gebied van de kernener gie en de prijzen, alsmede door zijn vaak rake voorspellingen van begro- tingsgaten. Daarover zegt hij nv ,Wil je als oppositie je kritiek een beetje over het voelicht krijgen dan moet je de zaken soms wel eens wat scherper brengen dan ze inhoudelijk verdie nen”. DE OBLIGATIESECTOR in Amster dam bood deze week overigens een zeke re weerstand na twee zwakke, flauwe weken. De nieuwste staatslening bleef daarbij keurig op de emissiekoers. On dertussen lanceerde de Bank voor Ne derlandse Gemeenten echter wéér een nieuwe 8-percentlening tegen een nog onbekende emjssiekoers en hervatte de Westland-Utrecht Hypotheekbank voor de zoveelste maal in korte tijd weer de uitgifte van pandbrieven. Ditmaal tegen een rente van 8 percent en een afneem- prijs van 99 percent. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG Nu het kabinet-Den Uyl zijn eerste treffen met de Twee de Kamer achter de rug heeft, een debat waaruit het overigens niet hele maal zonder kleerscheuren tevoorschijn is gekomen, heeft het de tanden gezet in de nieuwe rijksbegroting voor 1974. Deze nieuwe begroting, die op de derde dinsdag in september bij de Kamer moet worden ingediend, biedt het kabinet nieuwe kansen om zijn progressiviteit te bewijzen. Maar de financiële mogelijkheden zijn beperkt. tafel bij de verdediging van de accijns verhoging, die door de Kamer is afgewe ten. Hoewel het zelden is voorgekomen dat een nieuw optredend kabinet zo heeft geprobeerd veranderingen aan te bren gen in een begroting die al in uitvoering is en de dekking daarvoor mede zocht in een lastenverzwaring, vond De Goede de beleidsombuigingen, die het kabinet had aangekondigd, volstrekt legitiem. „Ik zou het politiek ongeloofwaardig hebben ge vonden als we niets hadden gedaan en de begroting hadden gelaten zoals zij was”, zegt hij. „Er is in de verkiezings- Hij heeft nog geen tijd gehad zich in deze materie te verdiepen Daarnaast heeft hij ook de zorg voor de Domeinen, de staatsmunt, het verzekeringswezen, de Staatsloterij en het Rijksinkoopbureau. De vraag of er op deze terreinen iets verandert, wil de staatssecretaris in af- Holland IJM.30, et La- Mbatroi ioli Deo KW.153, Arend JCH.256, JM. 18, >n VIII Volen-i WVIA-Öciicma öcnujii vuur vicil vit laavoiu luroól™ beslissingen over de uitgaven op 20 juli in de ministerraad moeten zijn genomen. Als dat lukt, heeft het kabinet in twee maanden gefikst waarover een inge werkte ploeg normaal vier a vijf maan den kan doen. De Goede, wiens taak het is de minis ter van Financiën in die bilaterale ge sprekken bij te staan, laat er geen twijfel over bestaan dat de ministers KWi7n van zogenaamde uitgave-departments KW.170,me€r vragen (jan de ruimte toe- I, Eliza- iaat .gjj realiseert zich dat het nog mee IK. Alice I IJM.49, endriks last ligt trouwens helemaal niet bij ons”. Een dergelijke bewering doen de zeep fabrikanten, niet ten onrechte, op grond van wat er van het totale fosfaatpro- bleem bekend is. Laten we dat hier verkort weergeven. Fosfaten vormen een bepaalde groep van fosforverbindingen en ze zijn, in tegenstelling tot heel veel andere mo derne verontreinigende stoffen, voor het leven (eiwitsynthese en opbouw van het beendergestel) volledig onmisbaar. Het CBS heeft berekend dat per jaar in het Nederlandse water 80.000 ton fosfaten terechtkomen: 60.000 daarvan stromen door naar zee en de resterende 20.000 ton blijft binnen onze grenzen achter. DE NIEUWE staatssecretaris heeft rijn eerste ontmoeting als bewindsman met de Tweede Kamer achter de rug. Na jaren in de oppositiebanken te heb ben doorgebracht, flankeerde hij nu Den - Uyl en Duisenberg achter de regerings- 1= r i „MOGELIJKHEDEN ZIJN KLEIN” Lieffering: „We hadden van de zeepfa brikanten wel wat meer medewerking verwacht. Meneer Losecaat Vermeer heeft bij Koning Klant gezegd dat hij zelfs een omzetvermindering voor lief zou nemen, maar het mag niet te veel zijn, heb ik de indruk. Een optimaal evenwicht tussen wasresultaat en mi lieuzorg, mooi gezegd, maar het blijkt niet zoveel voor te stellen”. Waarom dan, zou je kunnen vragen, toch een aktie, ook vanuit de wasmidde lenindustrie, om tot vermindering van het waspoedergebruik en dus fosfaatlo- zing te komen?. Ir. Losecaat Vermeer: „Omdat we een voudigweg op het principe staan dat er ook via ons niet meer fosfaten geloosd worden dan nodig is. Omdat ook wij ons kleine steentje moeten bijdragen”. Over goede vervangers voor fosfaten zijn de geleerden het nog steeds niet eens. Sommige actiegroepen van huis vrouwen daarentegen wel: was met zeep en soda, adviseren zij en in grote trek ken krijgen zij, wat de wasresultaten betreft, gelijk van het Nederlands Insti tuut voor Toegepast Huishoudkundig Onderzoek (NITHO), dat in een vorig jaar verschenen brochure bepaald geen ongustige geluiden liet horen. Ifstraat, 11.30 u; I u. n, zon- DE STAATSSECRETARIS is naast mede-voorbereider ook bewaker van de begroting. Om te voorkomen dat de begrotingsposten worden overschreden en er gaten vallen in de dekking, is een 325 ktj. l goede rapportering geboden en een snel en effectief optreden vereist. Bij de uitvoering van de lopende be groting bleek dat er maar even voor ongeveer 230 miljoen aan overschrijdin gen viel weg te werken. Dank zij een „strenge exercitie” langs de uitgaven van zal vallen al de „progressieve neven en nichten” in dit kabinet tevreden te stel len en tegelijk een goede begroting tot stand te brengen. Hij rekent echter op een realistische kijk van hun kant. „Je kunt wel in een mooie, snelle wagen r Rijn- gaan rijden”, zegt hij, j<= uivd KW.42, Wel <je maximum-snelheid in de gaten nd III houden”. Schout KW.74, VL.142, WR.32. (uitslui- tjes) Werkloosheidscijfer. Uit cijfers van het federale arbeidsbu reau blijkt dat de werkloosheid in West-Duitsland is verminderd van één percent van de beroepsbevolking in mei tot 0,9 percent in juni. Zweven of niet Premier Tanaka van Japan heeft verklaard dat de yen niet voor de jaarvergadering van het In ternationale Monetaire Fonds (IMF) in september in Nairobi, een vaste pari teit zal krijgen. De Japanse regering weet nog niet of de yen moet blijven zweven of een vaste wisselkoers moet terugkrijgen. In studie Gezien de ontwikkeling van de vraag naar caprolactam, (een ny lon grondstof) op de Amerikaanse markt heeft DSM een verdere aan zienlijke uitbreiding van de caprolac- tamproduktiecapaciteit van van nipro inc. in studie genomen. Gedacht wordt aan eenverdubbeling van de huidige capaciteit Piekeren Aandeelhouders van Hout handel voorheen Eindhoven en zoon NV in Zwolle hebben tot eind deze maand gelegenheid om gebruik te ma ken van het aanbod tot overneming door het Britse bedrijf Southerns- Evans Ltd (SEL) in Widnes. Het bod bedraagt 594 percent in contanten op alle gewone aandelen Eindhoven, groot nominaal 100 en 100 percent op alle prioriteitsaandelen van dezelfde grootte, io blijkt uit het omwisselings- bwieht gaatje van maar tien KW.39 met 366 ctj. Elly JM. 205 rij) met alle departmenten is dat bedrag terugge bracht tot een gaatje van maar tien miljoen gulden. met 808 De staatssecretaris zegt dat het nieuwe 777 ktj.kabinet ook van plan is het kader van 540 ktj, het uitgavenbeleid doorzichtiger te ma- ktj, ken door meerjarenramingen, waarmee ktj.minister Nelissen al een begin heeft tj, Ursi- gemaakte, uit te bouwen tot meerjaren- s VL. Staatssecretaris A. de Goede (Finan ciën), die bij de voorbereiding van die nieuwe begroting nauw is betrokken, laat daarover geen misverstand bestaan. Samen met minister Duisenberg heeft hij al een „streefcijfernota” geprodu ceerd, waarin de ruimte wordt afgeba kend waarbinnen de uifgaven voor vol gend jaar moeten blijven. IN EEN vraaggesprek aan de voora vond van deze gesprekken wijst de staatssecretaris erop dat het nieuwe ka binet door de lange duur van de kabi netsformatie voor de begrotingsvoorbe reiding maar weinig tijd is gelaten. Het werkschema schrijft voor dat de laatste Maartj» '4, Valk 189. An- Senior KW.213, 221, Ja- WR.45, ffiphïiinlÉhi:

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 7