D Beverwijkse kampt met tekort aan lesruimten kreeg drieling In de Heemskerkse duinen wordt „echt” gekampeerd Verenigingsreeuws qoë dte QMrnÉl Geschil reders en zeevarenden wordt besproken Markt Kamermuziek-concert in Hervormde Kerk Twee jongens aangehouden Vrouw viel van haar fiets n Scholengemeenschap „Hofflant” L feisi iif f i r- li TWEEDE KAMPWEEK WEGENS GEBREK AAN DEELNEMERS AFGELAST Stoppen op rijksweg veroorzaakte diverse botsingen Ladder gleed op geparkeerde auto’s Aardbeienveiling «3 w 4 IJMUIDER COURANT DINSDAG 10 JULI 1973 Jaarverslag voorziet uitbreiding schoolgebouw In Wilhelminagasthuis t if Vel sen-IJ mui den Heemskerk f, Velsen-Noord Beverwijk Belangstelling Wijk aan Zee DIN IK a ■w - ^wasser (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) uren „echt” vakantieplezier. Heemskerkse duinen: De basis talloze Het kampement in de voor (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) WZ/PW/M voor Huijgens- geo- (Van een onzer verslaggevers) Geo- I (Van een onzer verslaggeefsters) het 1 (Van een onzer verslaggevers) een 1 Wat er aan die tegenvallende belang stelling vanuit het Heemskerkse kinder- (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK De Beverwikse poli tie heeft gistermorgen twee jongeman nen, 18 en 16 jaar oud, op hun werka dressen aangehouden- Het tweetal wordt ervan verdacht in Buurthuis Wijk aan Duin te hebben ingebroken. Een bewoner van de Laan van Blois, die zijn auto in de Zonnebloemlaan had geparkeerd, mist sinds gisteravond zijn gereedschapskist ter waarde van 80 De auto bleek aan de achterkant te zijn opengebroken. IJMUIDEN. Door onbekende oor zaak viel maandagmiddag een 50-jarige vrouw uit IJmuiden op de spoorwego vergang bij het station IJmuiden-West, van haar fiets. De vrouw kwam met haar gezicht op het wegdek en liep daardoor diverse hoofdwonden op. Zij moest worden op genomen in het Zeeweg Ziekenhui». Julian Coco, in 1924 op Cura?ao gebo ren, ontving zijn muzikale opleiding contrabas en gitaar aan het Amster damse Coservatorium. Na een korte tijd in het Kunstmaandorkest werkzaam te zijn geweest maakte hij als contrabassist onder meer dele uit van het Utrechts Symphonie Orkest. Als gitarist verzorgde hij regelmatig optredens voor radio en televisie. Coco behaalde als eerste in Nederland het gitaarsolistendiploma, en mag onder andere Prinses Christina tot zijn leerlingen rekenen. Het echtpaar Hoogland, dat aan de Boeweg 51 woont, heeft reeds een zoon Mark, die op 23 augustus twee jaar wordt. I mu J Exj Vlii Bri der bru bel sen Scl Go: I mu mu Coi har Bn nei Tel Co: Lo: Ha Ha 0/s< den I Ro dai Ha mt sir Hu 1 Fo we Ger het dok een ook BEVERWIJK. Maandag kwamen er nog 3000 kistjes aardbeien aan de vei ling, waarvoor de handed veel belang stelling toonde. Voor de eerste kwaliteit liepen de prijzen op tot 780 cent per kistje. Er was veel vraag naar aardbeien, want de aanvoeren lopen ook landelijk snel terug. Voor de eerste kwaliteit werd van 680 tot 780 cent per kistje betaald en voor de tweede kwaliteit betaalde men van 440 tot 700 cent per kistje. HEEMSKERK. De gitarist Julian Coco en de fluitiste Magdalena Khun zullen zaterdag 14 juli in de Hervormde Kerk van Heemskerk een kamermuziek concert verzorgen. Kaarten voor dit om 20 uur aanvangende concert, in het ka der van de plaatselijke Toer-in activitei ten door de Heemskerkse Gemeen schapsraad georganiseerd, zijn bij de VVV en op de uitvoeringsdatum aan de kerk verkrijgbaar. HEEMSKERK Middenin het Heemskerkse duingebied, op een be lommerd terreintje grenzend aan de Duinweg, staat een groene toilet- wagen. In een der cabines zit een jongetje relaxed zijn behoefte te doen, de beentjes zo’n tien centimeter van de vloer, een vingertje in de neus, de cabinedeur wagenwijd open. Waardoor èn de verrichtingen van de spelen de vriendjes èn de hoogst interessante handelingen van de fotograaf op de voet kunnen worden gevolgd: Je moet het nuttige per slot met het aan gename weten te verenigen. En wanneer je, zoals dit slaperige ventje, deelneemt aan een driedaagse kindercamping in het Heemskerkse duin gebied, dan stoort geen hond zich aan zo’n open deur. Sterker nog: Het hóórt gewoon bij „echt” kamperen. WOENSDAG 11 JULI Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: 14.30-17.30 en 19-21 u. Oefenwedstrijden op het geïmproviseer de midgetgolf baant je: Met engelenge duld worden de balletjes door de wiebe lende holes geslagen. DINSDAG 10 JULI Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Ge opend op werkdagen en zaterdag van 7- 18.30 u., op zondag van 10-17.30 u. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend op werkdagen van 10-12.30 en 14-17 u., op zaterdag en zondag van 10-12 en 14- 17 uur. Progress-sociëteit. Const. Huijgensstr. Geopend vanaf 20 uur. BEVERWIJK, 9 juli. Aardbeien 440 780; andijvie 11-44; bloemkool 20-57; bospeen 27-86; doperwten 150-t90; kom kommer 15-55; Kroten 20-35; peulen 420-570; prei 35-70; postelein 22-51; ra barber 48-86; sla 6-23; spinazie 6-34; sperciebonen 140-270; snijbonen 150-220; spitskool 10-32; tuinbonen 32-52; toma ten 60-100; waspeen 14-84. Bloemen. Agapantus 50-90; anjers 3- 33; tros anjers 30-85; anthurium 40-130; calla 30-65; chrysanten 55-115; convillie 50-70; dahlia 50-80; fresia 40-85; gerbera 18-28; gladiool 90-135; iris 12-20; lely 20- 500; margriet 40-60; roos 10-25; baby roos 5-12; duizendschoon 40-60. Planten. Achmea 640-720; begonia 40- 95; fuchsia 55; pot chrysant 20-40; st. Paula 30-75; thunbegria 40. VELSEN Op het kruispunt van de rijksweg VelsenAmsterdam en de oos telijke afvoerweg van de Velsertunnel stopte maandagmiddag een Zwitserse automobilist om zich even te oriënteren. Dat had op deze voor stoppen ongebrui kelijke plaats een kleine kettingbotsing tot gevolg. Een achter hem rijdende auto wist nog tijdig te stoppen, maar een daar achter rijdende personenauto botste tegen hem aan. Tegelijkertijd meende een vracht wagenchauffeur, die vanaf de oostelijke afvoerweg Velsertunnel kwam, dat hij wel kon doorrijden omdat de Zwitser daar stilstond. Hij werd echter eveneens bij de aanrijding betrokken. men in een verdere uitbouw van het bestaande schoolgebouw. UTRECHT. De begeleidingscommis sie van de Stichting van de Arbeid behandelt morgen voor het eerst een geschil over de toepassing van het cen traal akkoord 1973. Het gaat om het conflict tussen de reders en de zeevaren den in de kleine handelsvaart. DINSDAG 10 JULI Openbare bibliotheek Wijkerstraat- weg: 19-21.30 u. WOENSDAG 11 JULI Sportfondsenbad, Kuikensweg. pend van 7-10, 12.30-13.45 en 14.15-15.15 uur. Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 245617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. en oudersbestand nu precies ten grond slag ligt, kan Michiel slechts gissen: „De kampeerweken vallen in de eerte va kantieperiode, veel bouwakgezinnen zijn nu met vakantie. Dat zou een reden kunnen zijn. Een tweede factor zou moge lijk in de duur van de kampeertijd kunnen liggen: veel ouders vinden een periode van drie dagen net iets te kort. Vandaar dat we voornemens zijn vol gend jaar een hele week met de kinde ren op stap te gaan.” Over belangstelling van de kant van eventuele kampleiders, heeft Michiel overigens niet te klagen gehad: „We hebben negen gegadigden zelfs nog al moeten schrijven. Uiteraard is dit mede -- r 1 IJMUIDEN. Enige geparkeerd staande auto’s aan het Pleiadenplantsoen werden maandagmiddag getroffen door een ladder welke van de imperiaal van een rijdende auto af gleed. De auto’s kregen lakschade en een ervan werd het dak ingedeukt. De ladder viel van de auto doordat een steun van de imperiaal het begaf. BEVERWIJK. In de vroege morgenuren van maandag 9 juli heeft de 25-jarige mevrouw I. Hoogeland- Damhuis uit Beverwijk in het Am sterdamse Wilhelmina-gasthuis het leven geschonken aan een drieling. Het zijn drie jongetjes, die de namen Jeroen, Remco en Patrick hebben gekregen. De drie nieuwe wereldbur gers en hun moeder maken het naar omstandigheden redelijk wel. Jeroen, die als eerste om 6 07 uur geboren werd, woog 1660 gram. Rem co de tweede bracht het niet verder dan 1520 gram. Patrick, die als laatste om 6.33 uur het levenslicht aanschouwde, bleek met 1700 gram de zwaarste te zijn. De bevalling verliep vrij vlot, maar zowel Remco als Patrick, die met hun broertje Jeroen uiteraard in de couveuse verblijven, kampen nog met ademhalingsmoeilijkheden. het gevolg van het niet doorgaan van de tweede kampweek. Maar werkelijk, we kregen aanbiedngen genoeg.” Wat het inhoudt zich vrijwillig voor de leiding van zo’n kindercamping op te geven, wordt het beste geïllustreerd door de mensen van de keukenploeg, die de broodmaaltijd nét achter de kiezen alweer volop bezig zijn met het voorbe reiden van het avondeten. Wie ooit wel eens tweeëntachtig kilo geschrapte aard appelen teilsgewijs heeft moeen pitten, krijgt enig inizcht in taakomvang en - organisatie. De commissie die tot taak heeft een uitspraak te doen in geschillen over de uitleg of toepassing van het centraal akkoord heeft vertegenwoordigers van beide partijen uitgenodigd voor de be spreking. De vakbonden hebben de uit nodiging inmiddels aanvaard. „Wij hopen dgt daarmee het dreigende conflict in de kleine handelsvaart waarmee noch de reders noch de zeevarenden zijn gebaat, in overleg kan worden opgelost”, aldus een bestuurder van de Federatie van Zeevarenden. Naar die hoogst bereikbare vorm van werkelijk vakantiegenot, het „echte” kamperen, wordt door de deelnemertjes aan de door de buurthuizen „De Zand- kraai", „De Werf” en „De Schuilhoek” georganiseerde kinderkampdagen naar stig gestreefd Gistermorgen is de eer ste groep, vijfenveertig 8 tot 12-jarige Heemskerkertjes sterk, in het duinenge bied neergestreken. Zij zulin daar, bij gestaan door dertien man leiding, nog tot en met woensdag blijven. Dan dienen zij plaats te maken voor de tweede en laatste groep jeugdige vakantievierders. Kampleider Michiel Andringa: „Oor spronkelijk hadden wij twee kampeer weken op poten gezet, waaraan door vier groepen kon worden deelgenomen. Vorig jaar, toen we voor de eerste maal met een groep in de duinen zijn gaan kam peren, ondervond ons initiatief zóveel bijval dat we ook dit jaar weer op een flinke respons meenden te kunnen reke nen. Maar dat is tegengevallen Daarom hebebn we besloten de kampeerweken tot twee periodes van drie dagne terug te brengen: met in totaal tachtig in schrijvingen leverde dat geen problemen op. We hoefden geen kind teleur te stel len. De vakbonden eisen een volledige compensatie van de prijsstijgingen over de looptijd van de cao <1 mei 1973-30 april 1974), minus de bekende „drempel” van driekwart percent. De reders willen een compensatie geven over acht in plaats van twaalf maanden. De bonden menen dat dit in strijd is met centraal akkoord. Na de samenvoeging van LTS en Huishoudschool is in het zojuist afgeslo ten schooljaar gestart met gemengde eerste klassen. Deze onderwijskundige integratie wil men dit jaar voorzetten met de invoering van het tweede alge mene jaar, waarin jongens zowel als meisjes dezelfde lessen volgen. Het Stichtingsbestuur acht het jammer, dat van het ministerie in deze nog geen definitieve richtlijnen zijn verkregen, te meer daar de opvattingen over vakge bieden als bijvoorbeeld algemene tech niek of technieken landelijk nogal ui teenlopen- In het op de scholengemeen schap te geven vak algemene technieken zullen de leerlingen in staat worden gesteld via de praktische ervaring theo retische kennis op te doen op het gebied van de praktijkvakken. Tevens zullen de leerlingen via dit vak een inzicht kun nen verkrijgen in de wetmatigheden en werkmethoden van de diverse vakgebie den en in het gebruik van gereedschap pen en materialen. Aan het werken in groepsverband zal veel aandacht worden geschonken. Bij het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen heeft het Stichtingsbe stuur een aanvraag ingediend voor de oprichting van een afdeling IHNO, de individuele opleiding voor de huishoud kundige vakken: het bestuur achtte dit binnen de scholengemeenschap een nog ontbrekende schakel .Voorts is men be zig een zodanige samenwerking met het Lager Economisch en Administratief Onderwijs (LEAO) te verkrijgen, dat de Hofflant-leerlingen na afsluiting van het tweede leerjaar gemakkelijk van het ene naar het andere schooltype kunnen overstappen. Het jaarverslag vermeldt voorts, dat de plaatsing van gediplomeerde leerlin gen in het bedrijfsleven dankzij mede werking van het Gewestelijk Arbeidsbu reau IJmond en de consulent in Alge mene Dienst van de Stichting Regionaal Orgaan voor het Leerlingenwezen in Noord-Holland Zuid, geen problemen opleverde. Onder het aan de scholenge meenschap verbonden onderwijzend per soneel vonden in 1972 weinig mutaties plaats, terwijl ook de huisvesting van nieuwe krachten nauwelijks moeilijkhe den opleverde. Bij het bestuur leeft echter de wens, dat vooral aan de al wat langer aan de school verbonden leerkrachten betere woningen, bijvoor beeld eensgezinswoningen, zullen worden toegewezen. WOENSDAG 11 JULI Velserbad, Briniostraat, IJmuiden ge sloten tot 19 augustus. Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden,14.30- 17.30 u. en 19-21.30 u. Centrale Jeugd- en tienerbibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost, 14.30-17.30 u. en 19-21 u. filiaal Wüstelaan 79, Santpoort-Noord 14.30-17.30 u. filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen-Noord, 14-30-17.30 u. filiaal Zee- wijkplein IJmuiden-West 14.30-17.30 uur. De Ring, 19.30-21.30 u. boksen en con ditietraining in gymzaal Ossendorp- school, Wijk aan Zeeërweg, IJmuiden. Openluchtbad „Heerenduinen”, pend van 6.30 uur af. WOENSDAG 11 JULI Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Ge opend op werkdagen en zaterdag van 7- 18.30 u., op zondag van 10-17.30 u. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geo pend op werkdagen van 10-12.30 en 14- 17 u., op zaterdag en zondag van 10-12 en 14-17 u. Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: 14- 17.30 en 19-21 u.; Ruijsdaelstraat 7: 14.30-17 u. Easy, Populierenlaan. Geopend hulpverlening van 14 tot 17 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: 10-12.30, 14-17.30 en 19-21 u.; Amstel- straat 44: 14.30-17 en 19-21 u.; Kingord Smithstraat 110a: 14.30-17 u. Op het Heemskerkse concert van d< '.wee musici zullen onder meer werkei van Sammartini, Henkel, Berkhard Ibert, Bartók, Jan Maarten Komter er Hans de Heer worden uitgevoerd. Tevens zal Julian Coco een door hemzelf be werkte Zuidamerikaanse dans ten geho re brengen. De kinderen houden zich intussen be zig met het verkennen van het glooien de, uitgestrekte duinterrein naast het ei genlijke kampement. Hier en daar wordt met vakmanschap een haring de grond in gemept vele kinderen hebben de ouderlijke tent meegekregen anderen beoefenen het volieybalspel of spelen oefenwedstrijdjes op de geïmproviseerde bowlingbaan. De maaltijden worden in een grote centrale tent genuttigd, waarin tevens bij onverhoopte regenbuien een goed onderkomen kan worden gezocht. Michiel Andringa: „Verder mogen we bij slecht weer ook nog gebruik maken van de faciliteiten van clubhuis De Eve- laar aai: de Duinweg. Je ziet: we hebben voor alles een oplossing weten te vinden. Ze zullen het echt wel rooien, daar in het Heemskerkse duingebied. Tweeëntwintig kilo geschrapte aard appelen pitten: De keukenploeg draait er de hand niet voor om. Magdalena Kuhn, Zwitserse van ge boorte, studeerde aan het conservatori um in Bern bij Erich Padun en aanslui tend twee jaar in Parijs bij René LeRoy. Va 1962 tot 1964, toen zij in het huwe lijk trad en in Nederland ging wonen, was Magdalena Kuhn hoofdlerares aan het Conservatorium van Biel. De fluitis te is momenteel als hoofdlerares aan het Arnhemse Muzieklyceum verbonden. In 1966 werd zij aangesteld als eerste flui tiste in dienst van de toenmalige Neder landse Radio Unie. Magdalena Kuhn treedt regelmatig op in Kamermuziek concerten voor radio en televisie, vaak tesamen met Julian Coco. Met deze gitarist vormt zij sinds 1964 een duo, dal onder andere een grammofoonplaa' qeeft gemaakt. DINSDAG 10 JULI Openbare Bibliotheek Velsen, filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen-Noord, 19- 21.30 u., filiaal Zeewijkplein, IJmuiden- West, 19-21.30 uur. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat, in gang Spaarnestraat 4, IJmuiden, 19-20 u. Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme. Bel Canto, Velser Operakoor, 20 uur repetitie in Cultureel Centrum, Moer- bergplantsoen 22, IJmuiden. Velsens Gemengd Koor, 20 u. repetitie in gebouw Abeelenstraat 1, IJmuiden- Oost. BEVERWIJK. De Protestants Christelijke Scholengemeenschap „Hrf- flant” aan dee Beverwijkse Luxemburg- laan, waarin de sedert augustus vorig jaar gefuseerde Christelijke Lagere Technische School en de Christelijke Huishoud- en Nijverheidsschool zijn on dergebracht, is door een gestadige toene ming van het leerlingen bestand alweer te klein geworden. In het recentelijk verschenen jaarverslag over 1972 maakt het bestuur van de Stichting Protestants Christel(jk Nijverheidsonderwijs in de IJmond, waaronder de Scholengemeen schap resulteert, melding van een steeds urgenter wordend tekort aan lesruimten. Een oplossing voor dit probleem ziet WOENSDAG 11 JULI Openbare bibliotheek. Wijkerstraat weg: 14.30-17.30 u. opTT

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4