Poppys Knappe zege Co Hoogendoorn in Agenda Schermerhorn Voor onze clientele begint 12 juli de VOORVERKOOP van RESTANTEN het O schoenenpaleis Els de Jong in halve finales uitgeschakeld Maison de Bonneterie .ÉL in Zandvoort en Haarlem I I ,1 s=n Vissen stikken in vennen fep ito Zaanse wielrensters in sprinttitelstrijd B< Ferdinands belevenissen ran BK iL rti Dl DINSDAG 1 O JULI 1973 Velsen-IJmuiden Beverwijk Zv Heemskerk In en om Haarlem Marktplein IJmuiden - Telefoon 14827 WIJ HEBBEN PLAATS VOOR EEN NETTE VERKOOPSTER Op donderdag 19 juli om 9 uurstartde seizoenopruiming van Maison de Bonneterie. Om een aantrekkelijke opruiming te kunnen voorbereiden, zijn onze huizen in Amsterdam en Den Haag op woensdag 11 juli de gehele dag gesloten. Ook tijdens de opruiming kunt u zowel in Amsterdam als in Den Haag gebruik maken van de wekelijkse koopavond. Elke donderdag zijn wij in Amsterdam tot 21.30 uur en in Den Haagtot21.00 uurgeopend. Behalve op de koopavonden in Amsterdam kunt u uw auto parkeren in de parkeergarage. In Amsterdam Carlton Parkingen in Den Haag City Parking. Graag willen wij u er op attent maken, dat om practische redenen betaling tijdens de uitverkoop uitsluitend contant of met betaal cheques kan geschieden. ecl Ku sei eei z dat ma; ver Dit fez w(j gou Kalverstraat/Rokin Tel. 020-62162 r Jor Nu Amsterdam Den Haag Gravenstraat/Buitenhof Tel. 070-656844 F 1 y-rrrjH'i'4 rjrl (Van onze wielermedewerker) (Van onze tennismedewerker) (Const. a.g. MEDEDELING op 11 juli gesloten. In verband met de seizoenopruiming is Maison de Bonneterie E ber een die zift van hati Kui hoi off Scl ter kij V Zw: sen soo: ma: Ziii Rui nin ma: vra ma: het wei zon hoj ben our 197 bar TENTOONSTELLINGEN Tentoonstellingsgebouw (Const. Huljgens- straat). Expositie „Duin en water''; geopend tot en met 16 augustus. HAARLEM. De ronde van Scher merhorn leverde bij de amateurs een overwinning op voor Co Hoogendoorn uit Zwanenburg. In het beslissende sprintje bleef hij baas over de Noord- hollandse kampioen Jos Kieftenburg uit Hoorn. Met hem was Hoogendoorn uit een zes man sterke kopgroep ontsnapt. De jonge Zwanenburger Stan Snijders won bij de aspiranten. MUZIEK Grote of St. Bavokerk (Ingang Oude Groen markt 23) 20 u.: Orgelconcert door Plet Kee. Ned. Hervormde Kerk (Spaarndam) Woens dag 20 u.Concert door Margreet Prinsen en René Jacobs. San Can Illü Pen Sou Alli Am A.C Am A. Am Am Bet Boe Chi Cit; Cor Dot Du] Bas Gei Gei Go< Am A AK 111 (13 f 261 va 46.' vei 1. Ko I n HAARLEM-IJMOND. Els de Jong uit Haarlem heeft het zondag tijdens de nationale B-tenniskampioenschappen in Amersfoort tot de halve finales weten te brengen. In de eerste ronde wees zij mej. De Jonge (Noord-Holland-Noord) met 6-1, 4-6, 6-4 terug, maar tegen de uiteindelijk winnares mevr. H. Laan- Ruinen moest zij het onderspit delven: 4-6, 6-2, 10-8. Winti Brandse van de TC Zandvoort verloor in de eerste ronde van de sterke Zaandammer Ton Sie (6-3, 6-1). Sie veroverde de titel door finale-winst op Blom (district Utrecht)7-5, 6-3. In to taal waren in Amersfoort zeven dames- en tien heren-districtskampioenen van de partij. De van plaat en beeldbuis bekende Pop pys komen deze week naar Zandvoort en Haarlem. Woensdag 11 juli treden ze op in de hervormde kerk aan het Kerk plein in Zandvoort en vrijdag 13 juli in de Grote Kerk in Haarlem. De concerten beginnen om half negen 's avonds. In troductie van deze Franse jongensgroep is nauwelijks nodig want ze hebben een grote populariteit veroverd sinds ze in ’71 de hitladder beklommen met het naanstekelijke nummer „Non, non, rien n'a changé”. Niet alleen de Poppys zijn momenteel op tournee, met hen komen de „Petits Chanteurs d’Asnieres’ mee, zodat het een optreden wordt van vijftig jongens tussen acht en veertien jaar. De BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 19 en 21.30 u.: „Goldfinger”, 14 j. Woensdag 13.30 u .Walt Disney Festival", a.l. Frans Hals (Frans Halspleln) 19 en 21.15 u. „Hercules”, 14 j Lldo (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „De vier vuisten de lucht In”, 14 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14 en 20 u.: The sound of music”, a.l Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: „De zoete zonden van sexy Suzanna”, 18 j. Studio (Gr Markt) 14.15, 19 en 21.15 u.: „Modern Times”, Charlie Chaplin, a.l. Woens dag 10.30 u_: ,.Dik Trom en zijn dorpsgeno ten”. a.l. Na een uur koersen kwam er in Schermerhorn een kopgroepje tot stand met Hoogendoorn, Kieftenburg, Nico Hendriks, Co Giling, Jos de Kind, Hugo Stadt en Theo Smit. Alleen Smit viel uit de kopgroep weg door een lekke band. Tien ronden voor het einde ontsnapte Hoogendoorn en zijn aanval kon alleen door Kieftenburg gepareerd worden. In BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat) 19 en 21.15 u.: „Een vuistvol karate”, 20 u.: „De gendarme op drift". Luxor Theater (Breestraat), 19 en 21.15 uur: „Meisjes met extra Inkomen”. Poppys van wie Isabelle je taime, Jesus Revolution en Penélopie door velen spontaan meegezongen kunnen worden, zijn niet voor het eerst in ons land. In ’71 waren ze in Den Haag te gast op het Unicef-gala, in opdracht van prins Bern- hard met een luchtmachttoestel uit Frankrijk gehaald. Vorig jaar traden ze op voor de Kinderunicef en maakten ze ook al een veertiendaagse tournee. Ook luisterden ze de manifestatie Kurhaus- Adieu op. Tijdens de nu te geven con certen in Zandvoort en Haarlem zullen zij ook chansons van hun nieuwste pla ten vertolken, zoals An American Trilo gy en En Vertu. Kaarten zijn te bestel len bij VVV Haarlem. Duizenden vissen sterven de verstik kingsdood in het Groot Kolkven bij Oisterwijk. De plcuitselijke brandweer heeft zestien neveistralen ingezet om zuurstof in het water te brengen. Men drie dagen bezig geweest met het be graven van dode vissen in ongeveer vijf tig grote kuilen bij het ven. AJ Ame de p eindi vand neef se b lulai Neck kuni kon van ring door 50 c van de a ten. ten dat koet gega juni tarii heid wen V; opg< Prijs belt, inze Priji mee f99 drul HA] NSI de i f 13 kan bijn f 35 de tion nge 19' f 7C w TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Schey- beeck, Velserweg 2). Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag b P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk tel. 02510- 25120. Galerie Boumans (Breestraat 122) Expositie „Jazz en grafiek”; geopend tot 4 augustus van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Bioscopen City Theater, dinsdag en woensdag 20 uur; „West side story”. Diversen Museum „Beeckestljn”, Rijksweg, Velsen- Zuid, diverse stijlkamers, dagelijks te bezoe ken van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur; zondag alleen van 14 tot 17 uur. In het park (steeds geopend) tot 31 augustus expositie van staal- plastieken In het Noordelijke Koetshuis tot 19 augustus expositie van werk van Jan van Herwljnen. Woensdag Noord. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen, dagelijks (behalve zaterdag en zondag) geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat Velsen-Noord, elke dinsdag en donderdag van 12 tot 13.30 uur; ook na telefonische afspraak 02510-94159 of 91022. Stadhuis Velsen Plein 1945, dagelijks (behal ve zaterdag en zondag) te bezichtigen van 10 tot 12 uur; telefoon 19000 Oude Raadhuis, Velsen dorp, dagelijks van 13 tot 17 uur, en zondags van 10 tot 12 uur en van 13 tot 17 uur; tentoonstelling „Flevum en de Romeinen In Velsen”. UTRECHT. Zondagmiddag worden in Utrecht op de baan de sprint- kampioenschappen voor wielrensten gehouden. Drie Zaanse dames nemen deel t.w. de favoriete Minnie Brinkhoff, Gré Donker en Willy Kwantes. Voorts o.m. Ans Vriend, Ria Houkes, Karin Vos, Bea Huizinga en Henny de Jong. de laatste ronde hield Hoogendoorn het tempo zo hoog dat Kieftenburg hem niet kon verschalken. De Heemskerker Nico Hendriks, won het spurtje om de derde plaats. Bij de aspiranten bleef Stan Snij ders met een half wieltje verschil baas over zijn plaatsgenoot Sjakie Pieters. George Kuiken uit Osdorp ging bij de nieuwelingen als achtste over de eind streep. De Haarlemse veteraan Freek Corne- lisse legde in de ronde van Overloon beslag op een verdienstelijke tweede plaats. Samen met de Belg Lucien van Aerden, die hem in de sprint klopte, had Cornelisse het tot een beslissende voor sprong gebracht. Aanvankelijk waren zij vergezeld van de Amsterdammer Frits Rabe, maar die verspeelde door een val zijn kansen. Piet Rinkel uit Aalsmeer werd zesde. In een koers voor liefhebbers in Doe- tinchem kwam Henny van Leeuwen op de derde plaats. Zijn jongere broer Hans van Leeuwen werd in Doetinchem bij de amateurs negende. De Osdorpse broers Peter en Herman Noy werden beiden zevende in Heesch, respectievelijk bij de nieuwelingen ende aspiranten. In Schalk werd Herman Noy achtste. Een achtste prijs greep ook Gé Kuit uit Zwanenburg bij de nieuwelingen in Diessen. De Hillegömse amateur Rhett van Trigt kwam in Rolde als tweede over de eindstreep en werd derde in de „Lus van Roden”. Nico Hendriks uit Heemskerk werd vierde in het Friese Marrum. 14.30 uur: TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) per manente tentoonstelling van Hals’ meesterwer ken en Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw. Prentenkabinet: wisselende exposities van moderne kunst uit eigen bezit van het museum. Zondag 13-17 uur, ma. t.e.m. za, 10-17 uur Teylers Museum (Spaarne). Speciale ten toonstelling schilderijen uit de 19e en de 20e eeuw, tekeningen, mineralen, fossielen enz. Geopend dinsdag t e.m. zaterdag 10-17 uur le zondag v.d. maand 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstr. 79). Oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Geopend dl. t.m za. 10-12.30 uur en 14-17 uur. Zond. 14-17 uur. Kathedrale Basiliek St Bavo (Leidsevaart). Tot 1 oktober de schatkamer van oude religieuze kunst. Geopend van ma. t.e.m. vrij. 9-17 u za. 9-12 u. en van 14-17 u. Cruquiusmuseum (Ringvaart) bij Heemstede. Geopend ma. t.e.m vrij 9-17 u. zaterdag 9-12 uur zondags gesloten. De Preekstoel (Ingang Gasthuispoort, Kleine Houtstraat). Tentoonstelling religieuze voor werpen. Geopend dinsdag, donderdag en za terdag van 10-12.30 en 14-16.30 uur. Vis- en vleeshal (Gr. Markt) Tentoonstel- lingswerken op het gebied der moderne kunst uit eigen bezit Geopend dag. 10-17 u. en zon 13-17 u t.e.m. 13 augustus. Kunstzalen Frans Heerkens Thijssen (Hout plein 13). Expositie Haagse aquarelllsten” 23 kunstenaars met aquarellen en olieverven. Ge opend dag. beh. zondag 10-17 u. T.m. 7 juli. Galerie Kunst voor U (Warmoesstraat). Ten toonstelling werk van Pieter 't Hart Geopend di. t.e.m. za 9-18 u. t.e.m. 2 augustus. Galerie T (Bakenessergracht 67, tel. 321627). Expositie schilderijen en tekeningen van di verse kunstenaars, geopend uitsluitend na tel. afspraak. Galerie Mare (Wolstraat 18) Permanente expositie beelden van Nic. Jonk, gouaches van Ans Wortel, Joop van den Broek, John Verberk en Mare Jonk. Geopend dl. t.m. za 11-17 u. zon. 14-18 u. poppenkast Jan de •Or’e’’ iw’sï.- ep’Sr.'’ y I/S22 F r fr A

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 6