MANAGER JAN DEJONG: DE SHEPHERDS KAN IK OVERAL VERKOPEN Vérenigingsraeuws Bromfietser nam bocht te krap IN DE VISHAL Moeder en kind aangereden door auto w Burgerlijke stand Bwlig CIRCUS TONY BOLTINI WEER IN SANTPOORT L 99 te#» I' 4^ X W J» Sj». Woll 1 leater I gin L 5 TJMUIDER COURANT DONDERDAG 1 2 JULI 1973 actie NCRV-televisie Moeilijkheden opvangen Nooit een Edison Zelf niet zakelijk KWï „JEAN-PIERRE” JEAN-PSERRE VELSEN (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN „We zijn een jaar uit elkaar geweest en dat was goed. Nu kunnen we dat beoordelen. Nu werken we alweer een tijd met el kaar, we zijn elkaar nóg beter gaan begrijpen. Voordat we besloten met zijn drieën te stoppen, waren we toch in een sleur terecht gekomen. Er was echt een flinke opfrisser nodig, we moesten eens wakker ge schud worden. Met nieuwe ideeën zijn we vorig jaar tussen kerst en nieuwjaar bij elkaar gekomen. Om dat we gewoon heimwee naar el kaar hadden. Je bent ook familie en we waren alle drie helemaal niet zo happy met de situatie. We hebben het toen allemaal goed uitgepraat en nu ■weten we allemaal wat we aan elkaar hebben Velsen-Noord VRIJDAG 13 JULI Heemskerk Beverwijk Velsen-IJinuideii -f nfeti we zonder elkaar zijn 44: (Van een onzer verslaggevers) Huijgens- Geo- (Van een onzer verslaggevers) Hagelingerweg begonnen met het opzet ten van zijn gigantisch grote circustent. theater ensdaga- Arabia”, idarische ilte heeft igelsman >rd gere- hij zich den wist Franst Velsenst ge gen- :hsalvo’t bij die bij het de hal de zee- rt show •s) jrps uit olgende aan het zal op lis van burge- en 21- rich op op het snack- ongens 'dachte pakte ie hem manier e hoort n gaan gebou- irwaar- n wer- Velsen keerde etting- vagens rokken voeten er ge- terecht ngeval. eld tot rwaar- 3ijl d» vierde :aak i« sn ga- is een pen in Nico: „Ja, als ik optreed, heb ik alleen maar mijn gedachten daarbij, dan ver geet ik de kleine dingen, zie je.” En John: „Het valt ook lang niet altijd mee om met een blij gezicht op te treden als privé in de rottigheid zit. Zoals ik een paar jaar geleden mijn kind moest ver liezen. ’s Avonds moest ik optreden en dan is het keep smiling. Maar je hart bloedt.” filiaal 19- .<’*S ADVERTENTIE haarmodelijnen waarbij het coupe- knippen de grondslag is voor het welslagen van uw coiffure. Dameskapsalon Gr. Houtstraat 71 rood (boven Hunkemöller) telefoon 321614. Lean is film een van een magische actief is illen nog luinness, irif, een irs. Ook i vastge- nst voor Helen: „Ik weet niet of ik het had opgebracht, als het mij gebeurd was.” Maar John meent: „Werken is dan het beste geneesmiddel.” laring daar blijft n mens gezond bij! SANTPOORT. Een bromfietser die vanaf de Louise de Colignylaan linksaf de Willem de Zwijgerlaan in wilde rij den, nam woensdagochtend de bocht te krap, waardoor hij een personenauto niet meer kon ontwijken. Door de aan rijding kreeg de bestuurder van de bromfiets een gebroken enkel. Hij werd vervoerd naar het Zeeweg Ziekenhuis. m „Een Iders in g wordt wijk een trokken. Kenne- ie heeft ensdaga- 1 zondag Batman” vijl voor ij dag en ns Crea- Nico Shepherd: „Het kon niet uitblij ven dat we weer samen zouden gaan werken. Negen jaar hebben we met zijn drieën opgetreden. We zijn gelijk begon nen met Telstar. We hebben nog eens een lied oip Telstar gemaakt, maar dat hebben ze eigenlijk nooit overgenomen.” Helen mijmert: „Het was toch echt een leuk lied, lekker commercieel, goed in het gehoor. En ze neuriet en zet even later in: „Hup, hup, hup, Telstar onze club”. En haar broers wiegelen mee op de maat en vallen ook in. „We zijn éigenlijk duizendpoten”, zegt Shepherd John, als ze over hun Telstar- ode uitgeneuried zijn. „Naast de vertol king van volksliedjes, die iedereen het best van ons kent, hebben we ook nog een uitgebreid religieus repertoire. We zijn destijds begonnen met „Dank U”. Helen moet dat nog steeds zingen als we ergens in het land optreden. Daar wordt nog steeds om gevraagd. Net als om „Wereld”, dat willen de mensen ook nog steeds horen. We ziingen ook dikwijls samen met grote koren. Kerkkoren. En dan doen wij een paar nummers als intermezzo met zijn drieën.” Nico: „Op party's treden we ook op. In oud-Hollandse kostuums volksliedjes zingen.” John weer: „We deinsen er ook niet voor terug om pop te zingen. Ons reper toire is zo breed mogelijk. Daarom kun nen ze ons ook niet in een hokje stop pen hè. Daar zijn we te veelzijdig voor, maar we hebben nog nooit een Edison gekregen. We hadden een paar jaar geleden eigenlijk wel verwacht dat we er een zouden krijgen voor onze vertol king van het Hollandse volkslied. Maar daar liep James Last mee weg. Een Geboren: J. Huiberts-Coule, z„ M. H. H. Rens-Martens, z., A. Verkooijen- Schouten, d„ A. Dragstra-van Veelen, z., J. M. Kaal-Kwakkel, d., W. J. Dekker- Gras, z„ I. Swiezerijn-McPhee, z., G. H. Meijer-Hoorns. d., A. M. A. E. Vrolijks- Heuij, z„ J. A. M. Denekamp- Schuyt, d. Overleden: J. M. Broek, 76 jr., echtge noot van C. H. Wijmer, I. Uslu, 9 jr., A. Rijke, 69 jr. echtgenoot van M. G. van der Zee, F. J. van Rooijen, 65 jr. echtge noot van J. H. Martens, 85 jr., G. N. van der Veldt, 87 jr., weduwnaar van H. van der Velde. J. F. Dekker, 70 jr., echtge not* van A. Smi' C 1 oort, 59 jr., weduwe van N. S. G. Schoots. Vannacht was de uit tientallen wagens bestaande karavaan uit de bollenstreek naar Santpoort gereden, waar vanavond om negen uur een wervelende show gegeven zal worden door de vele arties ten die het circus dit seizoen onder contract heeft. Veel Santpoortertjes kwamen er vanmorgen aan te pas om met behulp van het circuspersoneel het zeildoek te spannen waarna de tent met hydraulische kracht omhoog kwam. On dertussen waren er ook nogal wat jon gens en meisjes te vinden bij de dieren verblijven. Bij de tijgerkooi ontlokten twee kleine welpjes de nodige bewon derende kreten, in tegenstelling met de geweldige beren die stil ontzag inboe zemden. Ook deze zullen vanavond in de piste te vinden zijn, waar zij hopelijk het publiek zullen vermaken tijdens een enkele uren durende show. De twee foto’s laten de opbouwwerkzaamheden zien en het tafereeltje bij de tijgerkooi. Duitser nota benevoor Hollandse volksliedjes! Het jaar daarop ging de Edisonuitreiking helemaal niet door. Toen was het zingen van die volksliedjes echt onze specialiteit. Nu zingen we alles.” Helen: „Dat onze mogelijkheden zo veelomvattend zijn, komt ook door onze akoestische instrumenten. We kunnen overal zoó opreden. Op de gekste plaat sen kunnen we spelen. Kerkdiensten op luisteren, of spelen op cruises op zee. We zingen in heel veel talen. Ook in het Zweeds.” Openbare bibliotheek. Wijkerstraat- weg: 14.30-17.30 en 19-21.30 u. Wijk aan Zee VRIJDAG 13 JULI Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: 19-21 u. DONDERDAG 12 JULI Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Ge opend op werkdagen en zaterdag van 7 tot 18.30 u., op zondag van 10 tot 18.30 u. Progress-sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Het gaat dus goed met The Shepherds. Ze kunnen het muzikaal en in de fami lie weer met elkaar vinden en over het management van Helen’s man zegt Jan zelf: „Het is zo belangrijk voor ze, dat er steeds iemand bij is die moeilijkheden kan opvangen. Dat ze dat niet zelf hoeven te doen. Dat ze zich alleen artistiek bezig kunnen houden. Er moet nu eenmaal iemand zijn die een knoop kan doorhakken. Bij lastige dingen moet er direct iemand kunnen inspringen. The show must go on.” De vrouw viel van haar fiets en haar dochtertje liep daarbij schaafwonden en een buil op het hoofd op. Na behande ling in het Zeeweg Ziekenhuis zijn zij *aar huis gebracht. Jan de Jong, even tussendoor met recente activiteiten van The Shepherds: „Toen we met vakantie in Marokko Waren, traden we en passant nog even voor de Marokkaanse televisie op. Ver der bestaat er een uitstekend contact tussen ons en radio Bremen. Dat is via de NCRV tot stand gekomen. En er ligt nog een trip naar Israel in het verschiet. Dat regelt Karel Hille van Bovema. Aanstaande zaterdag treden we op voor de NCRV-televisie in „Met liedjes het land in”. Voor de opnamen daarvoor moeten we morgen naar de vliegbasis Soesterberg. Ik geloof dat het program ma voor die gelegenheid „Met een liedje de lucht in” gaat heten. En dan staat er bij Negram weer een nieuwe plaat op stapel. Ook leuke contacten, zo vertelt Helen weer, bestaan er met Martine Bijl: Martine schrijft wel teksten voor ons en vertaalt liedjes. We zijn erg gelukkig met Martine, erg fijn.” I 3.-/ M' John, Nico en Helen, de drie die nu weer als het trio The Shepherds bij el kaar zijn: We hadden er geen zin in om alleen verder te gaan en Helen was ook ongelukkig IJMUIDEN. Aan de woensdag- markt werd te IJmuiden aangevoerd 480 kg tong. 4 kisten tarbot en griet, 166 kisten kabeljauw, 73 kisten wijting, 36 kisten schol, 15 kisten schar, 4 kisten makreel, 6 kisten varia. PRIJZEN in guldens: per 1 kg: grote tong 10.13-9.91, grootmiddel tong 10.36- 9.99, kleinmiddel tong 11.89-11.31, tong één 13.05-12.99, tong twee 11.21-10.98, tarbot 7.76-7.68. Per 50 kilogram: tarbot 315-245, griet 219-118, kabeljauw twee 148-77, kabel jauw drie 102-88, kabeljauw vier 99-88. kabeljauw vijf 79-59, schol één 115, schol twee 122-112, schol drie 107-90. schol vier 107-90, wijting drie 65-49. schar 96.20-56,20, rode poon 210. Aan de dinsdagmarkt werden de vol gende besommingen gemaakt: KW 144 1.600, VL 16 ƒ1.060, IJ M9 1.400, WR 226 8.700. Aan de woensdagmarkt werden de vol gende besommingen gemaakt: GO 36 8.500, TH 26 9.200, YE 25 ƒ3.000, VD 9 1.800, VD 25 3.300, VD 89 ƒ4.100. 15.30-17.30 u. Santpoort-Noord, „We weten nu wat pend op werkdagen van 10-12.30 en van 14-17 u„ op zaterdag en zondag van 10- 12 en 14-17 u. VRIJDAG 13 JULI Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Ge opend op werkdagen en zaterdag 7-18.30 u„ op zondag 10-18.30 u. Kinderboerderij, Kerkweg. Geopend op werkdagen 10-12.30 en 14-17 u, op zater dag en zondag 10-12 en 14-17 u. Evelaer, Lutticie. 19.30 u. instuif (13-15 jaar). Progress-sociëteit. Const. Huygenstr. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: 14-17.30 en 19-21 u.; Ruijsdaelstraat 7: 15.30-17.30 u. IJMUIDEN. Een vrouw die woens dag met haar 2-jarig dochtertje op de fiets over de Planetenweg reed werd ter hoogte van het Pleiadenplantsoen aange reden door een personenauto. De be stuurder van de auto wilde voor de fietsende vrouw om rechtsaf slaan, ter wijl de vrouw rechtdoor wilde rijden. DONDERDAG 12 JULI Easy, Populierenlaan. Geopend voor hulpverlening van 20 tot 23 uur. Openbare bibliotheek, Kerkstraat 19-21 u. gebleken is. Jan: „Ik kan The Shepherds overal verkopen. Ik ben overtuigd van hun kunnen. Ik doe dit werk graag.” Helen: „Jan heeft het hele begin meege maakt. Hij kent ons door en door, hij weet alles van ons. Zelf zijn we hele maal niet zakelijk. Jan is nu onze vaste manager Jan de Jong ziet het wel weer zitten voor The Shepherds, een muzikaal stel waarmee hij graag voortvarend de boer op gaat. „Nederland is een beetje klein”, zegt hij, „we hebben eigenlijk zoveel te bieden, ook op internationaal gebied. Nu ben ik bezig met Julie Green van ITV in Engeland. Waarschijnlijk volgt daar eind augustus een televisie-optreden uit in de Julie Greenshow.” Manager Jan de Jong is ook erg ingenomen dat de hereniging van het trio het afgelopen half jaar een succes Donderdag 12 JULI Openbare Bibliotheek Velsen, Zeewijkplein, IJmuiden-West, 21.30 u. R.K. Gemengd Koor, 19.30 u. repetitie in Petruszaal, Mercuriusstraat, IJmuiden. VRIJDAG 13 JULI Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, ge sloten tot en met 19 augustus. Openluchtbad De Herenduinen, Heer- enduinweg, IJmuiden-Oost, open vanaf 6.30 uur. Stichting Huishoudelijke en Gezins- voorlichting, spreekuur leidster 9.30-12.30 u. in Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 10715. Wereldwinkel, 9.30-16 u. Markt Sant poort. Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 14.30- 17.30 u. en 19.00-21.30 u. Centrale jeugd- en tienerbibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost, 15.30-17.30 u. filiaal Wüstelaan 79, Santpoort-Noord, 19- 21.30 u; filiaal Wijkerstraatweg 177, Vel sen-Noord, 14.30-17.30 en 19-21.30 uur; filiaal Zeewijkplein, IJmuiden-West, 14.30-17.30 uur. Bejaardensoos, 14-16.40 u. in gebouw Leger des Heils, Edisonstraat 14, IJmui den. Helen Shepherd. In gezelschap van haar broers Nico en John en haar man Jan de Jong praat over de artistieke band die anderhalf jaar geleden zo ab rupt verbroken werd. Toen was er al leen nog de familieband, maar erg gezel lig zat het niet meer. Helen: „We liepen toen allemaal met zulke gezichten rond” en ze doet haar best om even donker te kijken. John: „We konden onze draai niet vinden. Toen Helen op de solo-toer ging, hebben wij allerlei meisjes geprobeerd. Maar een meisje dat Helen kon vervan gen. was niet te vinden. Dat bestaat gewoon niet. We hadden er geen zin in om zo alleen verder te gaan en Helen was ook ongelukkig. Helen is erg afhan kelijk van de begeleiding. Die moet goed zitten. Toen ze alleen zong, had ze bij elk optreden weer iemand anders. Vaak iemand die dat wel even zou doen. Nou, wat interesseert die jongens nou Helen Shepherd. Weten ze veel. Die kijken alleen maar op de klok. Maar wij wer ken samen altijd met hart en ziel. Met die vreemde wisselende begeleiding is menig optreden van Helen mooi de mist ingegaan. We weten nu wat we zonder elkacr zijn.” VRIJDAG 13 JULI Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geo pend van 9 tot 12 en van 13.30 tot 15.30 uur. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: 10-12.30, 14-17.30 en 19-21 u.; Amstel- straat 44: 15-17.30 en 19-21 u.; Kingford Smithstraat 110a: 15.30-17 en 18.30-20.30. r-’J-r -ff - 'Z JS’’- Vanmorgen om acht uur is Tony Boltini

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5