Kruidenier Dirk Abortuskliniek in Bloemenhove nu ook eist 1 miljoen met sterilisatie voor mannen gestart van Simon W® poütierecliter Geen clementie voor rijden onder invloed Huis „De Biezen" wordt opgeknapt I I betere begeleiding in bea-huis door ruimtevergroting EN >1 Boos over advertentie Nieuwe directeur Provinciale Raad elijk Ir Volksgezondheid „EERSTE KEER” GEEN ARGUMENT VOOR MILDERE STRAF ZWEMEXAMENS IN SPORTFONDSENBAD 6 7 DONDERDAG 12 JULT 1973 (Van een onzer verslaggevers) Capaciteit s (Van een onzer verslaggeefsters) Angst Inseminatie Wapens Me HAARLEM Mr. Swanenburg, die momenteel optreedt als politie rechter, is van mening dat mensen die voor de eerste keer vervolgd worden wegens rijden onder in vloed niet minder zwaar gestraft moeten worden dan zij die in her haling vervallen. Hij merkte dit gis teren op tijdens de zitting, toen een raadsman, mr. Leesberg, hem wees op de tendens die volgens hem be staat om deze first offenders een niet al te zware straf te geven. Vol gens mr. Swanenburg zou de con sequentie van die gedachtengang zijn dat men zou kunnen gaan den ken „o, zo’n eerste keer valt wel mee”. De politierechter vond dat er HEEMSTEDE „Het verschil met onze kleine behuizing in Bever wijk is erg goed te merken. De men sen zijn veel meer op hun gemak, ze vertrouwen het meer. BEA-huis Heemstede heeft veel meer van een kliniek dan het BEA-huis in Bever wijk, dat de patiënten bij hun binnenkomst toch wel een beetje louche-achtig vonden”. De abortus kliniek van de STIZO en directeur Fred Kause in Bloemenhove draait al weer een dikke maand in het Heemsteedse. Op Hemelvaartsdag heeft men in Beverwijk de spullen gepakt, vrijdags was de verhuizing, 's zaterdags werd drooggezwom- men en ’s maandags de vierde juli kon men al beginnen. met ,de huidige straffen al genoeg dronken rijders op de weg zitten. »n 10119 - ba» WW* <5 w >djes. erkstel. lap een beleid de hui- lis. Een van de twee behandelkamers, waar over de kliniek nu de beschikking heeft. hendig- waarop eerste och dat beuren, bezocht m gaan Het BEA-huis wil binnenkort ook met klinische abortus beginnen. Het is daar bij wel nodig dat men na de ingreep een nacht over blijft. Op de foto een van deze overnachtingsruimten. alarmpistolen in bezit gehad, waarvoor ze zo’n 65, 70 betaald hadden. nog maar zelden gebruikt. Het Engels aandoende landhuisje ligt vrij in een uniek stukje Santpoort en als het opge knapt is, zullen er ongetwijfeld genoeg mensen zijn die hier willen wonen. >e rege- van de bekend is van entrale- n Bazel zerbete- natie zijn in Nederland nog zeer klein en de wachtlijsten zijn op het ogenblik afgesloten. Het Is alles veel ruimer van opzet dan boven het Noordzeekanaal. Moest men bet daar doen met twee kamers voor een voorgesprek en één behandelkamer jan de Herenweg heeft Kause met zijn medewerkers de beschikking over 7 ka mers voor voorgesprekken en twee be handelkamers. Het grote voordeel is dat aan de vrouwen meer aandacht kan worden gegeven. Bovendien hoeft men nu niet meer urenlang te wachten. Door de ruimere indeling kan er in morgen en middaggroepen worden gewerkt; in Beverwijk vond ’s morgens het voorge sprek plaats en 's middags de behande ling. dig moet je wel zo’n ding hebben, ook een vrouw als ze achter de bar staat moet haast wel gewapend zijn” mokte een caféhouder. „Dan moet u zien een vergunning te krijgen" vond mr. Swa nenburg. Vaak hadden ze er zelfs niet eens mee geschoten, hadden ze de wa pens aan vrienden verkocht, of, plotse ling bang geworden, ze in het water gegooid. In eerste instantie had geen van hen het werkelijke gevaar eigenlijk on derkend. „Ik ken ze nog van vroeger van de sintelbaan” zei één. „Het verschil is alleen dat er nu scherpe patronen in kunnen” zei mr. Bijl de Vroe, „en dat zou het aantal atleten wel drastisch verminderd hebben”. Eén verdachte had wel ingezien dat het gevaarlijk was, en ZOfllj keus IJmui- e ploeg ijn de eest en leveren ndicap, •rekend leeftijd lie van in is er zover gespro ts er rlandse deel de Ut jaar :s over zij er 1 plaats in, kan angere- EHBO- lit onze uidelijk vormde >n over e Kruis id Rode iren nu Velser iet een i voor hadden ’’inland, n Polen zevende Het huis „De Biezen” op de gelijkna mige begraafplaats in Santpoort zal door de gemeente worden opgeknapt. Al ge- Dat het stom geweest was wat ze gedaan hadden, ja, dat vonden ze alle maal wel. Alleen maakte één van hen zich kwaad over de vervolging, daar had hij na zijn medewerking en volgens hem toezeggingen van de politie totaal niet meer op gerekend. Een verontwaardigde officier, die al dacht aan aanhouding om de politie haar integriteit aan te laten tonen, een sussende mr. Swanenburg, „u zult het wel verkeerd begrepen hebben”. Iedereen ging tenslotte met een geldboe te in de orde van grootte van de eiser naar huis. was zo verstandig geweest de loop van een alarmpistool vol met lood te laten lopen. Begin juni werden twee Haarlemmers tot elf weken elk veroordeeld wegens wapensmokkel uit België. De politie had, zo zei officier van justitie mr. Bijl de Vroe gisteren, heel wat werk moeten verzetten om de afnemers ook te achter halen, maar gelukkig was het grootste deel achterhaald. Zeven van hen stonden gisteren terecht, waarvan er twee ver stek lieten gaan. Wat opviel was dat er drie caféhouders onder waren. Blijkbaar toch wel een riskant beroep. Ze hadden elk kleine aantallen, van één tot vijf Eén ding hadden de afnemers in ieder geval gemeen: de angst die hen tot de aanschaf van het wapen deed overgaan, al was het maar om iemand alleen de stuipen op het lijf te jagen. „Tegenwoor- ver, zo stelde hij, neemt het bezit van vuurwapens ernstig op, sinds een aantal jaren is het geen overtreding, maar een misdrijf, en staat er gevangenisstraf op. Een ander wetsartikel maakt het geven van geldboetes ook nog mogelijk, en daar besloot de officier toch maar toe, omdat de grote boosdoeners zijns inziens toch de verkopers waren geweest. Hij vroeg straffen van 125 tot 200. Lijdend voorwerp in deze zaak was een 34-jarige Beverwijker die op 22 april op de Heemskerkerweg onder in vloed zou hebben gereden. Hij maakte een manoeuvre naar links en raakte daarbij een geparkeerde wagen, wat tot gevolg had dat de wagen daarvoor ook een duw kreeg. Hij verdedigde zich door te zeggen dat hij moest uitwijken voor een fietser. Die overigens volledig onbe kend bleef verder, en ook niet door een inzittende en een passerende man gezien was. De Beverwjjker had, zo bleek later, een promillage van 1,15 en de proeven die hij op het politiebureau af moest leggen waren redelijk te noemen. HAARLEM. De heer E. W. Roscam Abbing uit Amsterdam is met ingang van 1 september benoemd tot directeur van de Provinciale Raad voor de Volks gezondheid in Noord-Holland. Hij wordt de opvolger van dr. Schilstra, die enige tijd geleden van de raad afscheid nam. De heer Roscam Abbing is arts en verbonden aan het Instituut voor Sociale Geneeskunde van de Universiteit van Amsterdam. m het r aan- van ünchen an een voor De loop van die alarmpistolen was steeds doorboord, en dat maakt zo’n wa pen gevaarlijk. De zuiverheid van schie ten is minder aldus de officier, de af stand wat kleiner en de kogels komen wat verwrongen uit de vuurmond, maar het kan wel goed raak zijn. De officier en politierechter wezen ook vooral op de ellende die vuurwapens aan kunnen richten. Eén der verdachten merkte op dat zo’n wapen „alleen gevaarlijk is voor de schutter zelf”, want „ze kunnen in je hand uit elkaar ploffen”. Volgens de officier iets wat niet opgaat. De wetge- w AMSTERDAM. Kruidenier Dirk van den Broek in Amsterdam heeft 1 mln schadevergoeding geëist van con current Simon (Albert Heijn-concern). Directe aanleiding hiertoe is de zaterdag in verschillende dagbladen verschenen advertentie van Simon, waarin de prij zen van een groot aantal artikelen zijn vergeleken met die van Dirk van den Broek. De mensen, die afspraken hadden ge maakt kwamen de eerste dagen na de verhuizing meteen naar Heemstede maar de aanloop moest meestal via de Bever- wijkse politie naar het nieuwe adres. Er kunnen in Heemstede zo’n 150 vrouwen per week worden behandeld en deze capaciteit kan nog iets worden opge voerd. Men zit nog wel met een tekort aan artsen en verpleegkundigen. In Be verwijk had de kliniek 13 verpleegkun digen, 12 parttimers en één hoofd verple ger in vaste dienst, en in Heemstede zijn er acht bijgiekomen. Kause zoekt nu nog 8 tot 7 krachten. Wat de artsen betreft is men kieskeurig, het moeten een beetje gemotiveerde mensen zijn, die zich in de eerste plaats met de problematiek bezig willen houden en voor wie de verdienste bijzaak is. Het is wel opgevallen dat met de verhuizing naar Heemstede het aantal Nederlanders is toegenomen. Misschien komt dit, aldus Kause door de centralere ligging en de vestigingsplaats. De vesti ging van de kliniek heeft niet, zoals twee KVP-raadsleden enkele maanden geleden verwachten, een stroom van protesten opgeleverd. Er is aan de He renweg nauwelijks een negatieve reactie binnengekomen. De officier van justitie, mr. Bijl de Vroe, vond het verbazingwekkend hoe veel fietsers er toch 's nachts wel over ’s heren wegen zwalken en zwenken. „Ik zie ze nooit” aldus de officier, „maar in proces-verbalen duiken ze altijd op. Mis schien is het wel steeds dezelfde”. Ge zien de getuigen- en politieverklaringen achtte hij het rijden onder invloed be wezen. Hij vroeg twee weken, en reke ning houdend met ’s mans beroep (chauffeur) negen maanden ontzegging, waarvan zes voorwaardelijk. „Zijn be roep is overigens geen reden voor mij om hem een volslagen voorwaardelijke ontzegging te geven. Juist hij zou drie dubbel goed moeten beseffen wat op het spel staat”. Mr. Leesberg vond het een twijfelge val. Hij- wees op verdachtes lichamelijke gesteldheid (een kopstoot opgelopen als scheidsrechter had hem vlak vóór het ongeval al wat dagen dizzy gemaakt), en op de situatie ter plaatse, zoals de smal le weg. Mr. Swanenburg wilde het be staansrecht van de fietser maar niet ter discussie stellen, voor hem was de zaak ook bewezen op dezelfde gronden als die van de officier, en hij sloot zich in zijn strafmaat bij hem aan. ning in een te slechte staat verkeerde. Daarnaast bleek de animo om „De Bie- - zen” te bewonen niet zo groot, want niet ruime tijd staat deze idyllische dienst- iedereen wil nu eenmaal op een be woning leeg omdat het huis voor bewo- graafplaats wonen, ook al wordt deze (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK In het Beverwijkse Sportfondsenbad zin deze week voor het zwemdiploma A en B geslaagd: Diploma A: Louise Bruinsma, Michaël Albers, Ard-Jan Alofsen, Vera Arends, Mark de Boer, Anna van den Bos, Coen- rad Bosman, 'Marco Buur, Henrica Camfferman, Pieter Daalhuizen, Herman Diekman, Lisette van Diepen, Steven van der Does, Johan Duineveld, Yvonne van Dijk, Marcel Dijkstra, Frank Glim, Eric Grapendaal, Ingebord van Herwij- nen, Peter de Jeu, Anton Kansen, Ar nold Kinnëging, Renate Klous, Carolien Koning, Frank Korpershoek, Peter Korpershoek, René Kruidenberg, Ellen v.d. Laan, Johan Mol, Frank van Mons- jou, Ptra van Monsjou, Tanja de Munck, Yolanda Netto, Ingeborg Nie man, Johnny Nieuwenhuizen, Paul Nij- hof, Johan de Nijs, Esther de Rooij, Hans de Ruiter, Antoon Rutten, Karin Scheffer, Wim Schipper, Vincent Schreuder, Marc Slager, Jan van Sloot- en, Antoinette Stegmeijer, Monique Te- miz, Paulien Tempelman, Brigitte Ter- voort, Erick Timmer, Maureen Vrene- goor, Carolina Vijselaar, Cornelia van Wensen, Caroline van Wierst, Antonius van Zijl; Diploma B: Rudy Stengs. De beoordelingscommissie bestond uit de heren M. van Maanen en L. van Dansik, als KNZB-toezichthoudster fun geerde mevrouw Van der Riet. mie. de sterilisatie van de man. Tot nu toe zijn er nog niet verschikkelijk veel mannen geweest, iets wat volgens Kause waarschijnlijk komt doordat het zieken fonds de behandeling in een kliniek niet vengoed. De mannen, die zijn geweest, zijn allemaal verwezen door de huisarts. Binnen niet al te lange tijd wil men ook starten met de kunstmatige insemi natie. Een wetenschappelijk bureau on derzoekt momenteel alle aspecten vooral de begeleiding, bij de KID. Kause hoopt dat dit niet te lang duurt want de mogelijkheden voor kunstmatige insemi- Tot nu toe heeft men zich slechts bezig gehouden met de poliklinische abortus maar gisteren is proefge draaid met de klinische behandeling en daar wil men over ongeveer 44 dagen mee starten. Twee weken geleden is men al wel begonnen met de vasecto- „Met verontwaardiging hebben wij kennis genomen van de advertentie”, aldus Dirk aan Simon. Dirk acht de vergelijkingen een ernstige vorm van misleidende reclame, oneerlijke concur rentie en aantasting van de goede naam. „U beweert in de advertentie dat 250 artikelen werden gecontroleerd. Een tel ling wees uit dat u er slechts 233 publiceerde. Van deze 233 artikelen zijn er volgens u 113 niet verkrijgbaar bij Dirk van den Broek. U verzuimde te vermelden dat wij hiervoor andere mer ken voeren”, aldus de brief. Simon-directeur C. Govers zei desge vraagd dat alle cijfers, die rechtstreeks betrekking hebben op de advertentie, zonder moeite te ontzenuwen zijn. Voorts verklaarde hij de brief wat won derlijk te vinden en met name de ge claimde 1 mln. „Ik dacht dat het gebruikelijk was, dat je pas zo’n brief schrijft, nadat je eerst advies hebt inge wonnen bij juridische raadgevers. De hele zaak maakt op mij een wat stunt- matige indruk”, aldus de heer Govers. SM as" iöWRhs. 2. F jS3>- 1 4 X4-- 3b |FyL. -

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 7