Alleen riskante eindsprint bracht opwinding Sr 1 Jan Krekels slachtoffer van Hoban DAGBOEK Koersverloop Frits Schür na één uur doodziek afgestapt Italiaans offensief stootte s Mahn blijft optimistisch Etappeverloop Toekomstronde elfde etappe N 5( 200i~!r! ■Hl Fn Ad Gevers uit de gele trui "F - I •1.» VRIJDAG 13 JULI 1973 20 VRI 0 *1 i Vakantie Buitenkant I - „fliR sa: ben i optne wach de i Haag oensc metei bovei Atlet numr dubb BOURG- MADAME V - Tempo „n meer lijkh< te t De ook pioen temb doet dan mak< dat aan West trek! daar, het een zo’n betei Jage had ellen seen kwai train prob voor reize voor 13eRIT 231 km - Tour vierde vakantie •WL 176. Aanval van Krekels. teruggehaald, tempo f PIERRE HUYSKENS 235. Ontsnapten teruggehaald. (fe a^Tour 3. 1 Zelfs een grote valpartij (6 km voor de finish), waarin onder meer Theo van der Leeuw (schaafwonden aan armen en benen) en Willy Vanneste (ziekenhuis) betrokken raakten, kon de rust nauwe lijks verstoren. Pas twee kilometer later vloog het tempo plotseling omhoog. Go- defroot, Van Springel, Vianen en Van Stayen gingen op de loop. Gonzales- Linares en De Witte volgden het spoor der vluchters. Het peloton echter greep de ongehoorzamen snel bij het nekvel. Een massasprint besliste de etappe, een sprint waarin de jury enkele onregelma tigheden als niet ter zake doende van de tafel veegde. Hoban werd dus winnaar, waarna de gehele tourkaravaan onderge dompeld werd in een ware chaos, die de toch al bestaande wrevel van renners en journalisten nog groter maakte. Puntenklassement 1. Van Springel (Bel.) 111 punten; 2. Zoete melk (Ned.) 96; 3. Verbeeck (Bel) 83; 4. Van Roosbroeck (Bel.) 72; 5. Vianen :Ned.) 70; 6. Ocana (Spa) 60. Algemeen ploegenklassement: 1. Nederland 37 punten. 2. Italië 60; 3. West Duitsland 81. Het was helemaal niet verwonder lijk dat de coureurs vandaag glashard hebben uitgeslapen en daarna op hun gemak naar het officiële vertrek zijn gereden om er quasi-lusteloos hun handtekening te zetten. Vijf minuten voordat Lévitan, die men gewoon niet kwaad krijgt en die zijn ijzeren regi me uitoefent met de bittere grandeur van een ouderwetse koloniaal, onaan gedaan het vertreksein zou gevent was nog geen coureur ter plaatse. Op zijn elf-en-dertigste kwam toen Ja ques Botherel van Solonor aanfietsen Algemeen ploegenklassement: 1. De Muer 217.11.30; 2. Caput 217.14.50; 3. Barrutia 217.21.47; 12. Vissers 220.13.35. Gr< die ii reker vollet dat i werd daar' ge D kanst beide drie Bei is O) atlet* zoent dat 1 dit j hond’ H was ster duit tege Zwi weii D goet liep 8.26 cort kan enig sef een twe Fali 2.01 52.7 ARGELES SUR MER. Het verloop van de elfde etappe van de Ronde van Frankrijk was: M poth land nigd piscl De pakl veel tain seco nale bete Puntenklassement 1, Martinez 30 punten; 2. Gevers 30; 3. Rios 23; 6. Van den Hoek 17; 10. Dohmen 12 •t soo-C Bergklassement 1. Fuente (Spa} 129 punten; 2. Torres Pedro (Spa) 112; 3. Ocana (Spa) 104; 4. Lopez-Carril (Spa) 80- 5. Thevenet (Fra) 58; 6. Van Impe (Bel.) 43; 9. Zoetemelk (Ned) 29. De namen van de ploegleiders staan voor de volgende equipes De Muer-BIC Gem!niani-De Kova. Caput-GAN, Mercier Desvages-Gitanes, Plaud-Peugeot Stabllnski-Solonor Schotte- (Van onze sportredactie) ARGELËS-SUR-MER. Jan Krekels nam Barry Hoban niets kwalijk. De Limburger lachte en relativeerde: „Als ik in de plaats van Hoban was geweest, zou ik misschien wel hetzelfde gedaan hebben”. Hetzelfde? Dat betekende don derdagavond op de smalle Avenue de Grau in de uitpuilende badplaats Ar- gelès-sur-mer het hinderen van tegen standers in volle eindsprint. De dader was Hoban, het slachtoffer Krekels. De Het tempo der pedaalridders zakte tot de vaart van een stelletje enthousiaste kwajongens op driewielers. De Tour „kabbelde” voort op een van de laagste gemiddelden die deze dagelijks terugke rende wielertocht ooit beleefde: 30.687 km per uur. De achterstand op het tijdschema bedroeg bijna twee uur en de tourradio zweeg lange tijd in alle talen. De karavaan, happend naar adem in een opstekende mistral, amuseerde zich. De het minimum-loon in de industrie behoort te corresponderen met de sociale begeleiding van wielrenners. Ook zij hebben recht op maatschap pelijke verzekering en hun sponsors hebben die te betalen, ook al is Ton Vissers oud-hockey’er en daarom misschien óók een beetje rechts het daar niet mee eens. Men kan van Tour-renners anno 1973 niet meer eisen dat zij als ballen in een jeu des boules door meneer Lévitan worden rondgeslingerd. Wil hij een Tour der Bergen fabriceren om ’t an tieke heldendom terug te winnen voor het grote publiek, dan is dat tot zijn dienst. Maar dan moet hij wél zo vooruitstrevend zijn om de beste or ganisatievorm aan te wenden. Het is onbeschoft om coureurs, die 230 km- berg achter de rug hebben, in een stoptrein te schoppen die hen sjok kend en puffend nog eens 200 km verder naar Montpelier trans porteert. 25. Doorkomst op de Cote de Moure (vierde categorie): 1. Torres, op 10 se conden het peloton in de volgorde: Ho ban, Agostinho, Zoetemelk en Fuente. 233. Aanval van o.a. Godefroot, Van Springel, Vianen, Krekels, Van Stayen, Bernard, Gonzales-Linares en De Witte. ARGELES De Italianen hebben hun offensief tegen de Nederlanders op de tweede dag van de ronde van de Toekomst met een gedeeltelijk succes bekroond gezien. Want omdat Ad Gevers zich in de tweede helft van de rit van Pezenas naar Argeles sur Mer niet in het hoofdveld kon handhaven, mocht de Italiaan Giampado Flamini de leiderstrui aantrekken. De Nederlanders, van wie Aad van der Hoek en Wim de Waal zeer goede plaatsen in de uitslag veroverden, handhaafden zich wel in het algemeen ploegenklassement. Niet door deze voorvallen werd de tweede dag van de ronde van de Toekomst toch een echte rampdag voor de formatie van Joop Middelink. Men had zich er spoedig bjj neergelegd, dat Adje Gevers de tol moest betalen voor zijn solo in de etappe naar Palaves les Flots. Zjjn gebrek aan routine werd hem vergeven. Het deerde de Nederlanders ook niet, dat de meute twee volkomen onbelangrijke coureurs in de slotfase had laten lopen, dat de etappe- zege naar de Spanjaard Enrique Martinez ging, die medevluchter Abelardo Rios uit Columbia gemakkelijk achter zich hield. De Tour vierde vakantie. De Tourrid- ders demonstreerden op hun wijze de wrevel tegen de harde hand van tour- organisator Félix Lévitan die, in zijn poging om het oude heldendom en de vroegere slavernij in zijn circus weer in te voeren, de renners opjaagt als waren zij niet de mannen die de Ronde van Frankrijk maken. Even kwam er enige strijd in deze Sahara-etappe, toen Jan Krekels op één kilometer van de top van de Cote de Treilles (een collet je van de vierde categorie) demarreerde en ver volgens alleen de top bereikte. Maar in de afdaling herinnerde Krekels zich weer de letargie waarin het peloton gehele dag was ondergedompeld. Hij zet te niet door; de stilte keerde terug. 117. De Meijer wint tweede premie- sprint voor Hoban, Teirlinck, Zoetemelk en Besnard. 231 Valpartij waarbij een twintigtal renners is betrokken. Vanneste (vermoe delijk polsbreuk en ribkneuzingen) moet de strijd staken. een volleerd beroepsrijder, zei hij nog: „Eigenlijk geeft het niks, dat ik die trui kwijt ben. Als je van begin tot eind moet vechten om je plaats te behouden, rijd je je in de vernieling”. Gevers had snel geleerd. St-Girons 4^ .Tariscon <0/7 -V »La RemiseW-, Ax-les-ThrmesJ meute „raasde” naar de finish. Tussen een dikke haag bruine mensen in shorts en bikini's. De witte etreep lag nog circa 200 meter verder. In de „eerste linie” streden Esclassan, Van Roosbroeck, Godefroot, Hoban en Krekels om het hardst. De positie van Krekels was gunstig: derde naast Hoban en Esclassan. Opeens week Hoban, naast Krekels sprintend, van de rechte lijn af. Jan Krekels dwingend aan de remmen te trekken. Hoban ging dóór en klopte Esclassan op de streep. Dat betekende de tweede Britse etappe-overwinning in successie in deze krankzinnige Tour, die de organisatoren een beetje uit de hand dreigt te lopen. Dat betekende tevens een desillusie voor Krekels. wijnboeren van de Corbieres óók. Uren lang stonden zij in de schaduw van hun Spaans aandoende dorpjes op de passage van de Tour te wachten. Het lange wachten brekend met de dronk van zelf gecultiveerde wijnen, het lange wachten vullend met het enthousiast aanbieden van flessen kostelijk druivennat aan langzaam in hun auto’s uitdrogende vol gers. De Canada Dry-man zei: „Barry voel de mij als het ware komen. Dat heet in rennerstaal: op het punt staan je naaste tegenstander in de sprint voorbij te gaan. Hoban deed echter de deur dicht Hij dreef mij naar de buitenkant. Ik moest inhouden om niet te vallen,om niet in het publiek terecht te komen. De kans op de zege was voorbij”. Krekels nam Hoban echter niets kwalijk. La chend stonden zij, op het platform der tv-commentatoren, naast elkaar. Er kon zelfs een schouderklopje af. Lauwe reac ties op een onsportiviteit. Het paste geheel in het beeld van de lange, lome etappe tussen de uitgestrekte wij gaarden en onder de helse ritten van de Midi. Een rit van Montpellier naar de groen blauwe Mediterranée die de historie zou ingaan onder de titel: de grote wande ling. De schok was het opgeven van Frits Schür, die doodziek na een uur van de flets stapte en de beschutting van de brokkenwagen opzocht. De Nederlandse ploeg, die door het ontbreken van cracks als Fedor den Hertog, Piet van Katwijk, Cees van Dongen, Jacob Langen en Frits Sluper toch a 1 gehandicapt naar deze amateurronde van Frankrijk was ver trokken, was op slag zijn natuurlijke leider kwijt. Frits Schür, de enige van de zeven met ervaring in dit extra zware werk, door Middelink met instem ming van allen benoemd tot wegcaptain, liet een leegte achter. Vandaar de toch wel gedrukte stemming aan de meet in De tweede etappe van de Ronde van de Toekomst, een rit over 166 km van Pezenas naar Argèles sur Mer had het volgende verloop: 4 km: Vlucht van zes man met Van der Hoek. 30 km: Grootste voorsprong: 4 min 40 sec. Frits Schür en de Columbiaan Rafael Nino lossen. Nino stapt meteen af, Schür gaat nog door. 40 km: Frits Schür stapt huilend in de brokkenwagen voorsprong van de zes: 3 min 40 sec. 100 km: zes vluchters achterhaald. 105 km: Cote de Treilles (Vierde cate gorie) 1. Martinez (Spanje) 2. Rios (Co lumbia) op 25 sec. eerste deel van het peloton met de Nederlanders De Waal, Van den Hoek, Van Helvoirt, Dohmen en Knetemann. Op 50 sec. tweede deel pek' ton met Gevers. 166 km: Martinez wint de etappe. De Italiaan Flamini neemt de gele trui over. npiw Elfde etappe: 1. Hoban (GB-Caput) de 238 km In 7.45.21 (met bonificatie 7.45,06); 1. Esclassan (Fr.- Plaud) z.t, (7.4511); 3. Van Roosbrok RR( Plaud) z.t.’(7.45,11); 3. Van Roosbroeck (Belg.- Driessens) z.t. (7.45,16); 4. Delepine (Fr.-Caput) z.t.; 5. Godefroot (Belg-Schott e) 7.45,10; 6. Vianen (Ned.-Desvages) 7.45.21; 7. krekels (Ned.-Vessers) 7.45,10) 8. Besnard (Fr.-Stablins- ki) z.t.: 9. Teirlinck (Belg.-Stabllnski) 7.45,21; 10. Verbeeck (Belg.-de Kimpe) z.t.; 11. Mouri- oux (Fra-Caput) 7.45.10; 12. Martinez (Fra- Caput) 7.45.21; 13 Van Springel (Bel-Drlessen 7.45.10: 14. Pollentler (Bel-Schotte) 7.45.21; 15. Gaida (Wdl-Driessens) z.t.; 16. Ducreux (Fra. Schotte} z.t.; 17. Van Stayen (Bel.-De Kimpe) z.t.; 18. Gilson (Lux-Driessens) z.t.:19. Ovion (Fra-Plaud) z.t.; 20. Manzaneque (Spa-Moreno) z.t.; 29. Zoetemelk (Ned.-Desvages) 7.45.21; 80 Oliveira (Port-Vissers) 7.45.21 81. Martins (Port-Vlssers) 7.47.56; 94. Van der Leeuw (Ned.-Vessers) 7.49.13. Algemeen klassement: 1. Ocana (Spa-De Muer) 71 uur, 34 minuten, 6 seconden; 2. Fuente (Spa-Barrutia) op 9.08: 3. Thevenet (Fra.-Plaud) op 10.16; 4. Perin (Fra-Caput) op 19.57; 5. Van Springel (Bel- Driessens) op 23.09; 6. Zoetemelk (Ned.-Desva ges) op 23 15; 7. Van Impe (Bel.-Stablinski) op 23.40: 8. Lopez Carrll (Spa-Barrutia) op 24.12; 9. Poulidor (Fra-Caput) op 26.18; 10. Mortensen (Den-De Muer) op 26,39; 11. Delisle (Fra- het broeihete Argèles, waar duizenden vakantiegangers in afwachting van de Tour de France een vleugje van het amateurwerk meepikten. Middelink, die al niet met veel plezier aan deze editie van de Tour was begonnen, zei weinig. „De komende dagen in de bergen zullen we zien wat het betekent dat Frits moest afstappen. Ik had in hem nog het meeste vertrouwen. Mis schien hebben we geluk gehad en krijgt hij een goede opvolger”. Het was natuurlijk spijtig dat Adje Gevers, de grote man van de zware rit naar Palavas, nu een figurant was. Hij kon een tijdlang blijven meedraaien in het peloton, dat een ontsnapping van de eerste kilometers van Aad van der Hoek, de Spanjaard Vallori, de Franse regiona len Gutierrez enBeon, de Franse natio naal Dubreuil en de Westduitser Ruch niet serieus had genomen. Terecht, want toen er na de ravitaillering, waar Mid- delink voor het eerst in de geschiedenis afweek van zijn gewoonte en met gulle hand kruiken ijskoud water uitdeelde, even echt werd gekoerst was er snel van de winst van bijna vijf minuten van het groepje niets meer over. Na 100 kilome ter werden de zes vluchters achterhaald. Kort hierna volgde de klim naar een cote van de vierde categorie, waar de Spanjaard Martinez en de Columbiaan Rios hun slag sloegen. Men liet dit tweetal gaan maar verhoogde in de klim wel dusdanig het tempo, dat de hoofd macht, die inmiddels al danig was ge slonken door vele achterblijvers, in twee stukken uiteenviel. Alleen Gevers miste hier de boot. „Ik zat niet zo ver af toen de scheiding ontstond en ben er nog haast bijgekomen ook. Maar een nieuwe demarrage in dat eerste peloton was nog iets te veel voor me”. Gevers slokte nog een flesje water naar binnen. Toen, als Plaud) op 27.03; 12. Martinez (Fra-Caput) op 28.09- 13 Ovion (Fra-Plaud) op 29.12; 14. Agostinho (Port-De Muer) op 29.25; 15. Mendes (Port-Schotte) op 31.10; 16. Martos (Spa-Barru tia) op 33.07; 17. Verbeeck (Bel-De Kimpe) op 34.29; 18. Airmar (Fra-Gemlnianl) op 35.02; 19. Catieau (Fra-de Muer) op 35.05; 20. Houbrech (Bel-Driessens) op 35.58; 24. Martins (Port- Vlssers) op 45.15; 45. Oliveira (Port-Vlssers) 1.17.23; 53. Vianen (Ned-Desvages) op 1.22.20: 82. Krekels (Ned-Vissers) op 1.52.05; 83. Van der Leeuw (Ned.-Vessers) op 1.54.25, Ploegenklassement I. Caput (Hoban, Delepine en Mourioux) 23.15.37; 2. Driessens (Van Roosbroeck, Van Springel en Gllson) 23.15.47- 3. Schotte (Godef root Pollentier en Ducreux) 23.15.52 35 plaat sen); 12 Vissers (Krekels, Oliveira en Martins) 23.18.27. AMSTERDAM. Baancoach Frans Mahn is nooit een pessimistisch mens geweest. Hoewel het met de baansport in heel Europa bergafwaarts gaat, wat betreft de belangstelling van de zijde van het publiek en de renners, blijft hij vrolijk glimlachen en ook nu weer ten aanzien van de komende wereldkampi oenschappen in San Sebastian de kansen van de Nederlandse deelnemers hoog noteren. Helemaal ongelijk heeft hij ze ker niet, want zoals hij zelf consta teert „Wat wij in ons land hebben bezit het buitenland niet”, m.a.w. in het land der blinden is eenoog koning. Dat geldt vooral bij de profs, die volgende week donderdag de Nederlandse titels moeten verdelen. Bij de sprinters verschijnen zegge en schrijve twee man aan de start, te weten Loevesijn en Balk. Bij de stayers is de armoede ook al troef. Drie deelne mers, te weten Piet de Wit, Cees Stam en Nico Been. Jaap Oudkerk heeft de motor aan de wilgen gehangen en om het voor het publiek wat aantrekkelijker te maken, zullen de drie beste amateur stayers het veld tot zes man uitbreiden. Bij de amateurs is de belangstelling veel groter gebleken, maar de kwaliteit was omgekeerd evenredig. Na het stoppen van Peter van Doom („Geen zin meer”) regeert Tinus Langkruis als een onge kroonde koning. Hij kwam donderdag tijdens de kwalificaties in het Olympisch Stadion op een been in de halve finales en zal komende donderdag als hij attent is geen noemenswaardige con currentie ondervinden van Gerrie Fens (die Slot versloeg), Raymakers (die Feldt uitschakelde) en Van Wijk, die een door een steenpuist geplaagde Dekkers ver rassend de baas bleef. Een spectaculair nummer bleef: de amateurachtervolging. Roy Schuiten is dé grote favoriet maar hij krijgt na verwachte winst in de halve finale op Jan de Jong, te maken met de winnaar van het duel Herman Ponsteen Fedor den Hertog. En dat belooft het echte baanvuurwerk, waarop wij al zo lang wachten. Roy Schuiten was de enige van het favoriete drietal die tijdens de kwa lificaties tweemaal onder de vijf minu ten kwam: 4.58.02 en 4.57.27. Herman Ponsteen versloeg Fedor den Hertog bij het „op-tijd-rijden” nogal verrassend en maakte ook in de kwartfinales een bete re tijd: 5.01.01 en 5.00.34 tegen 5.04.42 en 5.04.40. Ondanks het rustige tempo maakte de verschrikkelijke hitte de coureurs zo dorstig dat niemand voorbij de plaatsen reed waar men zijn bidon kon bijvullen. Portet d'Asnet "~j^ \*Jf^Portillc- LUCHON met een gezicht alsof hij van niets wist, ook niet van het bevel dat wéér een kwartier eerder moest worden gestart. Twintig minuten later dan Lévitan had gedecreteerd ging het peloton onderweg met een slak kengang. De renners genoten zicht baar van hun eigen verzet, onderhiel den zich met het allervriendelijkste publiek dat ik ooit heb gezien de goedgeluimde wijnmensen van de Mi di en reden af en toe zó langzaam, dat sommigen hun rijwiel op de schouder namen. Eindelijk heeft eens niemand in 'het peloton af gezien. Eindelijk heeft Lévitan, die lang zaam ontmaskerd wordt als schnab- belaar voor het Nationale Franse Verkeersbureau, de coureurs de kont tegen de krib zien gooien. Ook Ar- gelès-sur-Mer heeft hij een poot uit gedraaid met de toezegging dat de Tour er 24 uur zou blijven en er een tijdrit zou rijden. Dat heeft hem aardig wat poen opgeleverd. Maar van de zijde van de renners en jour nalisten, die het hardgrondig met el kaar eens zijn, ook een revolte, die nog nooit in enige Tour is voorgeko men. De renners moesten in Argelès in de onontwarbare knoop waarin het lokale vakantieverkeer verstrikt zat maar zien dat zij hun hotel vonden. Herman van Springel zat zo in de mensenmenigte verpakt, dat hij geen been meer voor het andere kreeg. Jean-Claude Baud van de ploeg van Geminiani stond ergens het verkeer te regelen en velen van zijn collega's kwamen door de zuigkracht van de alles verpletterende toeschouwers- massa aan het strand terecht, waar zij helemaal niet moesten zijn. Opnieuw faalde de Tour-organisatie in alle opzichten. Jacques Goddet ge neerde zich. Onderweg was hij, ge heel tegen zijn gewoonte in, op een terrasje een glas gaan drinken. Hij kwam niet in de perszaal, ditmaal een sporthal waarin geregeld het licht uitvalt en waar een koppige, zeer lauwe muscadet wordt geser veerd. De grand seigneur van de Tour ging in de buitenlucht tussen twee vrachtwagens aan een tafeltje zijn verhaal schrijven. Zijn tragiek is dat- hij Lévitan niet kan berispen. Want l’Equipe is opgekocht door Le Pari- sien Libéré. En daarvan is Lévitan de baas- 34. Hoban wint eerste premiesprint voor De Meijer, Teirlinck, Zoetemelk en Gilson. Net als in de grote Tour werd d* aankomst van de ronde van de Toe komst een grote puinhoop. Pas op het allerlaatste moment bleek, dat er op een circuit in Argèles nog een extra ronde gereden moest worden. Omdat de ploeg leiders hiervan niet op de hoogte waren geweest en dus ook hun renners niet hadden kunnen instrueren, volgden sprints op sprints omdat de renners steeds weer opgejaagd werden. Het werd tenslotte zo erg, dat ook de wedstrijd- commissarissen met deze chaos geen raad meer wisten. Het duurde tenslotte bijna twee uur voordat de Nederlanders met zekerheid hun klasseringen wisten: Van der Hoek derde, Dohmen vijfde, De Waal zesde, Van Helvoirt twaalfde, Kne temann 25ste, allen op 1 min 2 sec. Gevers eindigde als 43ste op 6.09. Het had erger gekund. Van Springel. Geen been meer voor het andere. 15-7-1973 237. Hoban wint de rit in de eind sprint voor Esclassan, Van Roosbroek, Delepine, Godefroot, Vianen en Krekels. ARGELES-SUR-MER. De ren ners winden geen doekjes meer om hun verzet tegen het concept, dat achter deze Tour steekt. En tegen de •mannen, die het rücksichtslos trachten te verwezenlijken. Lévitan is aange merkt als uiterst rechts, niet alleen omdat hij autoritair optreedt, maar vooral omdat hij „de goeie ouwe tourtijd” force majeur tracht terug te brengen in deze Ronde van Frank rijk, zonder enig respect voor een aantal sociaal-maatschappelijke ont wikkelingen gedurende de laatste 50 jaar Als hij beweert: „De renners moeten weer eens leren fietsen”, dan refereert hij aan tijden waarin men gewend was te werken van zonsop gang tot zonsondergang en voor wei- ning loon per uur. In dat licht moet ook het befaamde heroïsme van de oude Tour worden gezien. Toen be reed men de fiets als middel tot enige maatschappelijke verheffing. Het rij wiel was een wapen voor het proleta riaat. En de sterke afgevaardigden daarvan, mannen „met borstkassen gelijk kleerkasten" zoals Karei van Wijnendale hen heeft gekwalifi ceerd waren bereid de pedalen rond te persen met een energie, die ook mijnwerkers in hun mensonte rende ondergrondse arbeid konden opbrengen. Maar de tijd is zó veranderd, dat - bi: i.iltii» s dj** Barry Hoban komt tenslotte als overwinnaar uit een levensgevaarlijke eindsprint. Het betekende de tweede achtereenvol gende Britse overwinning in deze Tour. Tweede werd Jacques Eclassan (rechts). Flandria, Driessens-Rokado, Moreno-KAS, Barrutla-La Casera Bahamontes Vissers-Cana- dy Dry-Gazelle. Ronde van de Toekomst. Uitslag: II. 1. Enrique Martinez (Sp.) de 166.5 km in 4.15.35 (met bon 4.15.20); 2. Rios (Col.) z.t. (4.15.25); 3. Van den Hoek (Ned) 4.16.37 (4.16.32), 4 Dlaz (Col) 4.15.37, 5. Dohmen (Ned.) z.t., 6 Wlm de Waal (Ned.) z.t. 12. Van Helvoirt (Ned.) z.t.; 25. Knetemann (Ned) z.t. als Van den Hoek, 43. Oevers (Ned.) 4.21.44. Algemeen klassement: 1. Flamini (It.) 8.31.39, 2. Paia (It.) op 8 seconden, 3. Baronchelli (It.) op 9 seconden 4. De Waal (Ned.) op 11 seconden, 5. Bodier (Fr.) op 13 seconden. 12. Grevers (Ned) op 4.37. 21. Van den Hoek (Ned) op 8.07, 37 Dohmen (Ned) op 9.33 47. Van Helvoirt (Ned) op 13.53, 48. Knetemann :Ned. z.t. Ploegenklassement 1. Nederland 14 punten 2. Columbia 32 'Vest Duitsland 48 177. Doorkomst op de Cote de Treijle: 1. Krekels, op 25 sec.: 2. Torres, 3. Martinez, 4. Lopez Carril en het peloton. 1. Vertrek sein voor 99 renners in Montpelier. 182. Krekels vliegt omhoog. 1 ügS Iffli:

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 20