In v Ruim zeven seconden onder record van München-winnaar Viren Ondanks matige prestaties uitgedunde zwemtop Shane Gould onttroond Ajax: 10-0 door Kornelia Ender Opstelling cricketteam Haarlem niet Toppers voor Rood en Wit en Bloemendaal Haarlem oefent tegen FC Köln tegen Ripperda 1 Twee gouden medailles HPC in titelstrijd nicols ESTEL Hoogovens vraagt voor de 4-ploegendienst (machine-) bankwerkers HDDGDVENSv A Voor Karin Ressan en Paula van Eijck I Zondag 26 augustus I "W^lTI Vermeulen-Hdlandia bv. ZATE ZATERDAG 14 JULI 10 1973 ■iTTTil I I I U bent zeker van de nieuwste richtapparatuur en een uiterst moderne spuiterij en drooginstallatie. kan onzichtbaar en vakkundig hersteld worden door Vermeulen-Hollandia. Vakbekwame plaatwerkers bekleders en spuiters met hartvoor elke auto staan daar persoonlijk voor in. I I I Wereldrecord van David Bedford 1 op de tien kilometer in Londen ADVERTENTIE (Van onze sportredactie) David Bedford hier nog in München waar hij op zowel de vijf als tien kilometer BERT BREEVOORD Pret (Van onze cricketmedewerker) (Van onze sportredaktie) ADVERTENTIE voor onderhouds- en reparatiewerkzaamheden. (Van onze cricketmedewerker) ADVERTENTIE autoschade HF 634 De vier zonder stuurman van Aso- pos is de enige Nederlandse roeiafvaar- diging die zich op de Rotsee Regatta rechtstreeks wist te plaatsen voor de halve finales. De overige Nederlanders werden naar de herkansingen verwezen. tegen FEYENOORD zondag 15 juli a.s. 14.30 uur voor het Engelse thuisfront nogal teleurstelde. Gisteren gebeurde dan wat al seizoenenlang sluimerde. Een wereldrecord op één van de meest spectaculaire atletieknummers, de tien kilometer. de 100 meter vlinderslag meisjes onder veertien (1.11,07), Kitty Beccari (DWR) op dezelfde afstand achtste in 1.13,79. Bedford verklaarde dat hij tijdens de laatste ronden van zijn recordloop pijn had gevoeld, maar dat de wetenschap dat hij bezig was een uitzonderlijke tijd te maken De mensen van de organiserende vere niging Reest-Brink zijn sinds gistera- De snelste tijd van Bedford was tot dusver 27.47.0, waarmee hij Europees record, houder is geweest. Tijdens de Olympische Spelen van München kwam de Fin Lasse Viren (ondanks val) tot 27.38.4. Bedford werd daar zesde in een tijd boven de 28 minuten. Indirect heeft de Brit nu weer zijn revanche. Andere goede prestaties op de eerste dag van de Britse kampioenschappen op de kunststofbaan van Chystal Palace kwamen op naam van discuswerper Bill Tancred (61.21 meter) en 800 meterloper Andy Carter met een serietijd van 1.46.7. contact over plaatsing als (machine-)bankwerker. (Van onze sportredactie) Leeftijd 21 - 50 jaar. Vakopleiding en ervaring vereist. Aanvangssalaris afhankelijk van vakbekwaamheid van 17.200,- tot 18.980,- bruto per jaar, inclusief ploegendiensttoeslag. Belangstelling? Stuur dan nevenstaande bon in, waarna wij u nader zullen informeren. Adresseer als volgt: Hoogovens, Personeels voorziening, Antwoord nummer 94000, IJmuiden (plak dus geen postzegel). Na ontvangst wordt contact met u opgenomen. Telefonische inlichtingen: 02510-94000. PYRI Toorbee pen ve vskanti week zi Spanja: door Li kracht boven 1 Ma en t< Joop het c de p snap; mete daar om r rijde zei achti hij 1 Kort pe v acht de s geen witt dele dras korte ophou leiden voor hij m per e: maar en, w. ermee heden Ongei versie de m derde naar gaatji mons ontnv voor den t 8 Z d Z d d t 1 I I c t I N „Ik Daar ke Pyi bet en uiihijgi geschol gele -ti le posi ren. Ei week steekt waarm klimda ontrafe kansen collega coup. Col De hij Ber temelk 1.39 en meer mond plaats later i moest ninger uit de toch ii José-h gelede n LONDEN. David Bedford heeft vrijdagavond tijdens de Engelse atletiekkam- pioenschappen in Crystal Palace (Londen) het wereldrecord op de 10.000 meter ver beterd en gebracht op 27 minuten en 31 seconden. De Brit bleef 7,4 seconden onder het oude record, dat sinds de Olympische Spelen van München 1972 op naam stond van de Finse gouden medaille winnaar Lasse Viren. De Engelse loopmachine David Bedford, geen man voor grote overwinningen, wel voor records, leverde zijn presta tie met een achtergrond van slechts vier weken training. De 23-jarige student uit Twickenham heeft na München veel last gehad van een dijbeenblessure en is zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen laat begonnen. Tom Okker is in de kwartfinales van het toernooi in Gstaad uitgeschakeld door de Duitser Karl Meier. Meier won met 6-4 en 7-5. heeft met 10-2 van Polen gewonnen. Het schaakieam van Rusland is voor de vijfde achtereenvolgende keer Euro pees kampi«=n geworden. Michael Goodwin en zijn bemanning John Lord hebben voor de tweede keer het wereldkampioenschap Homets ver overd. Ik stel prijs op nader Robert Loof (HPC) werd vierde op de honderd meter vlinderslag jongens onder veertien jaar (1.08,98, met welke tijd hij zich juist voor Wim ten Wolde van DWR (1.10,84) klasseerde. Sieger de Vries van HPC en Wouter de Groot van Njord ’59 werden op deze afstand zevende en achtste. HAARLEM. Haarlem opent vana vond (aanvang kwart voor zeven) op eigen terrein de srie oefenwestrijden te gen de amateurvereniging DSS. Trainer Barry Hughes beschikt over zjjn vol ledige selectie en zal de wedstrijd ge bruiken voor enige experimenten. MEPPEL Karin Ressang (200 meter rugslag jongens onder achttien jaar) en Paula van Eijck (dezelfde afstand bij de meisjes onder veertien jaar) bezorgden het Heemsteedse HPC gisteravond twee gouden plakken tijdens de nationale zwemkampioenschappen. De overmacht van Ressang was verpletterend: hij fi nishte met maar liefst ruim zes secon den voorsrpong op nummer twee, Jan Nauta uit Deventer, 2.14,23 tegen 2.20,65. liet leidt overigens geen twijfel dat Ressang over veertien dagen in Vlaar- dingen ook de all in finale op dit nummer gaat winnen. Lex Schelvis (HPC) eindigde als zevende op de 200 meter rugslag jongens onder zestien (2.29,16), Gert-Jan de Geus van DWR als vijfde op de 100 meter schools lag jongens onder tien jaar in 1.36,68, clubgenote Annemieke Willemse werd zevende op dit onderdeel bij de meisjes onder tien jaar in 1.38,90 en Sieger de Vries (HPC) zevende op de 400 meter vrije slag jongens onder zestien jaar in 4.48,88. Kitty Beccari (DWR) en Ivonne Broekhof (DWR) werden achtste op res pectievelijk de 400 meter vrije slag meisjes onder veertien en onder zestien jaar. Hun tijden: 5.00,37 en 5.01,64. ASSEN. Ajax heeft vrijdag de oe- fencampagne voor het komende seizoea voortgezet. In Assen versloegen de Am sterdammers voor 10.000 toeschouwen een Asser combinatie met 10-0. De doel punten waren van Keizer (2), Gerrit Mühren (2), Mulder (2), Haan, Suurbier, Arnold Mühren en Kleton. naar 1 ihoI HAARLEM Voor het Nederlandse cricketelftal dat zaterdag en zondag 21- 22 juli speelt tegen de Engelse minor county Suffolk zijn tien spelers gekozen, te weten Rijkens, aanvoerder (HCC), Schoonheim w.k. (VOC), Van Laei (HCC), Bakker (VOC), Van Wel (HBS|, A. Smits (HCC), Bert van Weelde (VOC), Onstein (Rood en Wit), Stel (Hercules), S. Lubbers (UD). Voor de elfde plaats wordt nog gezocht naar een openings- batsman, een goede kans op verkiezing maken B. Lubbers (UD) of v.d. Vegt (HBS), hetgeen afhankelijk zal zijn van hun prestaties in de competitie zondag. te zwijgen) gaapt een angstwekkend groot gat, waarvan het dichten heel veel tijd zal vergen. Bij de dames is de situatie iets gunstiger, al is ook in die categorie het aantal potentiële medaille- gegadigden gering. Met Hansje Bunscho ten en uiteraard Enith Brigitha is de koek wel op. j MEPPEL. De prestaties van de na de Olympische spelen in München sterk uitgedunde zwemtop mogen dan onder de verwachtingen blijven, bondscoach Bert Sitters loopt beslist niet als een onheilsprofeet door het zwembad Hesse- lingen in Meppel. „We wisten dat dit na- olympische jaar voor de top een terug slag tot gevolg zou hebben, al geef ik toe dat we zover moeten zien te komen dat het terugtrekken van een aantal vedet ten zondermeer opgevangen kan worden. Zeker nu zich in het vervolg ieder jaar een groot internationaal evenement (EK. WK of Olympische spelen) aandient'’. Sitters beseft dat die situatie niet één twee drie tot stand kan komen en juist daarom is hij verheugd over de groei in de breedte die zich in de jonge leeftijds groepen manifesteert. „Neem nou een José Damen, dat is echt zo iemand waar iets van verwacht mag worden voor de toekomst. José Damen alleen is natuur lijk niet genoeg, maar ik ben zo vrij te veronderstellen dat de prestaties bij de jeugd in hun totaliteit gezien boven die van het vorig jaar uitsteken. En dat is heel wat. Het is echter wel zaak die tendens voort te zetten en uit te bou wen. Daar zijn, daar blijf ik op hame ren, vooral optimale faciliteiten voor nodig. Wat dat betreft is de situatie in Nederland nu eenmaal verre van roos kleurig”. Wat Sitters en met hem velen in Meppel andermaal hebben geconstateerd (in Lelystad gingen afgelopen zaterdag de eerste stemmen al op) is dat de opzet van het nationale zwemkampioenschap zoals die dit jaar wordt gehanteerd niet voldoet. Sitters blijft voorstander van een titelstrijd die in tweeën gesplitst wordt: voor de jongere jeugd enerzijds en voor de oudere jeugd en de senioren anderzijds. „Met deze verdeling in drieën krijg je te maken met een situatie dat mensen die nu in aktie zijn, althans de top daarvan, nog twee weken volop in training moet zijn voor de all in finales over veertien dagen in Vlaardingen. Dat is een nadeel”. Daar is wat voor te zeggen, zeker nu diezelfde top die zich in Vlaardingen waar moet maken voor de wereldkampi oenschappen in Belgrado, zich in korte termijn opnieuw moet opladen om in Belgrado te vlammen. In de Joegoslavi sche hoofdstad zal de herenafvaardiging die ongetwijfeld uitermate klein zal zijn stelllig niet tot opzienbarende verrichtingen in staat zijn. Tussen de Nederlandse herentop en die van Europa (om van Amerika en Australië nog maar OOST-BERLIJN. Shane Gould, de drievoudige Olympische kampioene van München is niet lang de snelste zwem ster ter wereld gebleven. Toevallig op precies dezelfde dag als waarop zij in Sydney aankondigde niet te zullen star ten bij de wereldkampioenschappen in Belgrado en daarmee indirect toege vend de strijd niet langer aan te kunnen schroefde de 14-jarige Kornelia Ender uit Halle tijdens de Oostduitse kampi oenschappen in stromende regen het Eu ropees record op de 100 meter vrije slag met 0.4 seconden en het wereldrecord «net 0.3 seconden naar beneden. Ender zwom elektronisch gemeten 58.25 seconden, hetgeen volgens de reglemen ten van de FINA nog juist naar beneden wordt afgerond: 58.2 seconden. Vrijdag de dertiende heeft Kornelia Ender (geboren op 25 oktober 1958 in Plauen) geluk gebracht. Na de 1.03.05 over de 100 meter vlinderslag en de 2.23.01 over de 200 meter wisselslag zwom ze in Oost-Berlijn met 58.25 al haar derde wereldrecord. In Belgrado, bij de wereldkampioen schappen begin september, kan het 1.82 meter lange en 62 kilo lichte school meisje vijf medailles winnen, als men de kansrijke Oostduitse estafette-ploeg erbij rekent. In München won de destijds dertienjarige Kornelia al drie zilveren medailles: één op de 200 meter wissel slag achter Shane Gould en twee in de estafettes. Welk een sterke estafette ploegen Oost Duitsland voor Belgrado kan formeren, blijkt wel uit de uitslag van de 100 meter vrije slag, waarbij drie meisjes beneden de minuut bleven. hem over het kritieke punt heen had geholpen. De Brit, „een dubbele teleurstelling in München, volgens de Engelse kenners”, maakte steeds ronden van 67 seconden en eindigde met twee maal 65 seconden. Zijn tussentijd op de 5000 meter was 13.39.5, de snelste ooit gelopen op de dubbele afstand. De tweede helft ging in 13.51.5. Het oefen programma van de Lisser Boys ziet er verder als volgt uit: 4 aug. uit: Hoogeveen (4e kl. zaterdag); 11 aug. thuis: Marken (3e kl. zaterdag); 15 aug. uit: GWS (Sassenheim), nederlaagtoer- nooi; 18 aug. thuis: SDCP (Putten) 3e kl. zaterdag; 25 aug. uit: Hoofddorp, 4e kl. zaterdag. Ter voorbereiding op de nieuwe voet balcompetitie had de Haarlemse derde klasser Ripperda voor woensdagavond 1 augustus een oefenwedstrijd gepland te gen eredivisieclub Haarlem. „We verna men echter uit de krant dat Haarlem op dezelfde avond een wedstrijd speelt te gen het Nederlands militair elftal”, aldus secretaris M.D. Kilsdonk van Ripperda, „terwijl men ons toegezegd had met de A-selectie te komen. En juist daar had den we tegen willen spelen. Het gaat ons om de attractiviteit van het oefen duel en dat onze jongens er technisch iets van opsteken”. Ripperda speelt op dinsdagavond 7 augustus thuis wel een oefenwedstrijd tegen eredivisieclub Tel star. Het bestuur van de „zaterdag” vierde klasser Lisser Boys heeft van de gele genheid dat FC Brugge in Nederland vertoeft voor een trainingskamp gebruik gemaakt om de Belgische kampioen voor een oefenwedstrijd uit te nodigen. De club van Lee Canjels is op dat verzoek ingegaan en zal op 28 juli aanvang 5 uur) op het Gemeentelijk Sportpark een wedstrijd tegen de Boys spelen. VOC en HCC II spelen ook een belan grijke wedstrijd, wint HCC II dan doen ze volop mee in de race maar verliezen zij dan is het zo goed als afgelopen. HBS Quick is een plaatselijke ontmoeting die waarschijnlijk zal uitlopen op een draw met bonuspunt voor Quick. Hercu les ontvangt VRA en wanneer de Am- stelveners weer met zoveel invallers j moeten aantreden dan maken ze weinig kans op een overwinning. In de eerste klasse speelt Bloemendaal een topwed strijd tegen UD. Bloemendaal heeft de laatste drie wedstrijden gewonnen voor- I al door sterk batten en dat is ook de kracht van UD. Het kan dus een mooie wedstrijd worden woorbij UD iets ster- i ker geacht moet worden. i aangeboden kgif door j,-/. Y frisdranken pim muller honkbalstadion Haarlem fcA O' vond van een dreigende frustratie af. h een wat al te optimistische bui hadden zij een heel regiment bloemen laten aan rukken als beloning voor verbeteraars (sters) van nationale records. Robin Woutering van het Helderse Zeemacht was zo vriendelijk te demonstreren dat de bloemenvracht niet geheel voor niets is besteld. Hij kwam op de 100 mekt vlinderslag jongens onder zestien jaar ieder geval tot een evenaring van een bestaand record. En dat was iets wat de meesten in Meppel al niet meer hadden durven hopen. I Woonplaats: I Gehuwd/ongehuwd De Engelse Privateers en de Flamin go’s hebben elkaar op de eerste dag van hun tweedaagse wedstrijd aardig in evenwicht gehouden. De Privateers bat ten eerst en scoorden 150 runs waarvan Hobbs het leeuwendeel voor zijn reke ning nam, namelijk 81 runs. Bij de Flamingo’s bowlden Onstein 3-17, Van Rijn 3-8, Oostra 2-43 en aanvoerder Wijkhuizen 2-19. Da Flamingo’s beant woordden met 138-8 enigszins teleurstel lend, want het Flamingo-team bestaat uit louter Ned.XI-spelers en ex-Ned. XI- spelers. Vermeulen scoorde 33 runs, Van Wel 24, Rijkens 255 en Van Rijn 28. Champniss was de gevaarlijkste Engelse bowler met 5-32. specialisten in koetswerk sinds 1884 Daardoor niet duurder, wel beter. FDGWm Oudeweg 30, Haarlem, tel: 023-319344 HAARLEM. De cricketcompetitie komt in een beslissend stadium. Wan neer H.C.C.I.zondag wint van Rood en Wit in Den Haag dan is het tweede elftal van HCC nog medekandidaat voor de titel. Wint Rood en Wit dan is er nog van alles mogelijk. Rood en Wit kan weer beschikken over Paul Goossens en over Hans van Son die Peter Goosens vervangt. Ook Paul Bouwman is van de partij hetgeen een geduchte versterking voor het team betekent. Evenals donderdag bewees Enith Brigi tha niet alleen haar grote klasse, maar ook haar regelmaat, die onder welke omstandigheden dan ook nauwelijks aangetast lijkt te kunnen worden. De Amsterdamse onderstreepte één en an der op de 200 meter rugslag dames (halve finale) waarop zij tot een voor het vrij trage bad van Meppel schitte rende tijd van 2.24.71 kwam, slechts iets meer dan een seconde boven haar natio nale record en wat meer zegt bijna vier seconden sneller dan haar grote nationale rivale, Josien Elzerman. Hansje Bunschoten, die niet meer bij iedere gelegenheid als een razende roe land door het water gaat, maar bereken- der zwemt dan voorheen, voegden aan haar al indrukwekkende verzameling nationale titels gisteravond die op de 400 meter vrije slag meisjes onder zestien jaar toe. En evenals gister diende Vero nica Stel van PSV zich als een serieuze concurrente van Hansje Bunschoten aan. Het grote gat achter deze twee meisjes is echter illustratief voor de situatie in het Nederlandse zwemmen van het ogenblik en onderschrijft de mening van Bert Sitters, dat er nog erg veel van de grond af opgebouwd dient te worden. Rob van der Noll van HPC werd vierde op de 100 meter vlinderslag jon gens onder zestien jaar (1.04.17). Paula van Eijck (ook HPC) eveneens vierde op Bert Sitters beslist geen onheilsprofeet (Van onze sportredactie) HAARLEM. Haarlem speelt zondag 26 augustus een vriendschappelijke wed strijd tegen FC Köln de vereniging die achter landskampioen Bayern München dit seizoen als tweede in de Bundesliga eindigde. Haarlem benut daarmee de zondag waarop er geen competitie is omdat de KNVB het programma op die datum heeft stilgelegd in verband met de kwalificatiewedstrijden van het Ne derlands elftal voor de wereldkampioen schappen voetbal tegen Ijsland (op 22 augustus in Amsterdam en op 29 Au gustus in Deventer). De wedstrijd Haarlem-FC Köln begint om half drie. Paula v. Eyck zwom een bekeken race, waarin zij haar naaste concurrente Wil ke Peeters (Venlo) nooit de gelegenheid gaf dichter bij te komen dan tot op ongeveer één lengte. Paula finishte in 2.31,31, Wilke Peters in 2.32,74. Carry Muylaard van het Haarlemse DWT werd derde in 2.33,59. Tot eremetaal kwamen ook Sylvia Klok van DWR, die op de 200 meter rugslag meisjes onder zestien jaar brons veroverde in 2.34,01 (ruim U/2 seconde achter winnares Marjo de Bree uit Utrecht) en Bart Brieffies van KZC uit Beverwijk: 4.43,84 op de 400 meter vrije slag jongens onder zestien jaar. Voorts verbeterde de Oostberlijnse Rosemarie Köther haar eigen van München daterende Europese record op de 200 meter vlinderslag met niet min der dan 1.1 seconden tot 2.16.0. 1 Naam: I Voornaam: Geb.datum: Adres:

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 10