N dierenambulance van heemskerker piet schuit Ww (te politierechter Zwaanswijks felkleurige emailles in Zeewijk UST zk Peuter nam slok terpentine LUST u w stoffenzaak Syp Sterk-toernooi nadert spannende eindstrijd 13,95 14,98 8,95 13,95 6,48 Wegens reorganisatie gaan wij IJmuiden verlaten. NU HALVE PRIJZEN I saterdag Tevredenheid bij bloemenveiling Gevelversieringen deze week aan flats bevestigd N 1 4 JULI 1973 STRANDVOETBAL IN IJMUIDEN (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) iisis 1 BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK Ellende Strafblad Rijksdaalders (Van een onzer verslaggevers) Cola-cognac Ook op onze nieuwe najaarskollektie. ENKELE VOORBEELDEN: HEEMSKERK. Wat in Am sterdam niet van de grond is geko men probeert de 31-jarige Heems kerker Piet Schuit in de IJmond wel te doen slagen: een dierenam bulance. Sinds enkele weken staat zijn zelf tot ambulance omgebouw de Renault op het parkeerterrein voor zijn flat aan de Jan Ligthart- straat; klaar om na een seintje van een van de twee met hem samen werkende dierenartsen naar een in het verkeer gewond geraakte die ren uit te rukken. Piet Schuit weet zich gesteund door de afdeling die renbescherming Velsen en omstre ken en mag derhalve in Santpoort, IJmuiden, Velsen, Uitgeest, Bever wijk, Heemskerk en Wijk aan Zee met zijn groene Renault verschij nen. Een IJmond- dierenambulance dus, geheel op vrijwillige basis op gezet. IJMUIDEN. Deze week is de eerste van vier opvallend kleurrijke gevelversieringen aangebracht op de blinde muur van een driehoog flat gebouw aan het Vierkante Bos ach ter het Zeewijkplein. De komende week zullen de overige drie versie ringen worden aangebracht. De kunstwerken zijn scheppingen van de Haarlemse kunstenaar Pieter Zwaanswijk, die, nadat B. en W. van Velsen begin maart na rijp beraad de ontwerpen goedkeurde, toen on middellijk aan het werk is gegaan om deze objecten te realiseren. IJMUIDEN De enthousiaste deelnemers aan het strandvoetbal voor het „Syp Sterk-toernooi” in IJmuiden, zijn inmiddels alweer bezig met de laatste loodjes. Van daar dat de finale nu definitief voor vrijdag 27 juli kon worden vastge- steld. Prachtige JERSEY van zuiver scheerwol TREVIRA 2000 jacquard met lurex TREVIRA 2000 TERLENKA KAMGAREN JAPON JERSEY van zuiver scheerwol •RIF' De enige echte in de IJmond ^5? een kater Een feestje met (Van een onzer verslaggeefsters) „Het proces-verbaal sprak van „harde” ADVERTENTIE STOFFENSPECIAALZAAK HAARLEM-IJMUIDEN VAANSWIJÜ (Van een onzer verslaggevers) TEL. 1 36 72 IJMUIDEN: LANGE NIEUWSTRAAT 471 het portatief egaal betrof mming voor, ind krachti,1 ïosenhart, zij i een calcanf eigen genoe- jrders warei ■van getuigde slot van hei s tot Syntag- •uit pastoor ig naderen, Van DijJe vat er nog joord. DE TIJD DRINGT, ONZE ZAAK MOET LEEG OVERLEDEN: D. H. Gerard, oud 69 jaar, geh. gew. m. K. G. Hulsthoff, J. Paap, oud 72 jaar, A. Massidda, oud 1 jaar. HAARLEM. Een driejarig jongetje uit de Oranjeboomstraat is gistermorgen in de Mariastichting opgenomen nadat hij uit een flesje met terpentine had gedronken. Het kind had met verf ge speeld, waarna zijn zusje zijn handjes had schoongemaakt met de terpentine. Daarna vergat zij echter het flesje weg te zetten en nam het kind een slok van de vloeistof. Maar de man die met een stevige borrel op achter het stuur was gekropen was zelfs toen hij op de kant stond nog niet erg nuchter. Die indruk maakte hij ten minste niet op de agenten, die hem meenamen. De bloedproef wees ook het hoge promillage van 1,9 aan. Hij kreeg conform de eis twee weken gevangenis straf f en een jaar ontzegging. BEVERWIJK. Midden in de week kreeg de bloemenhandel een geheel an der aanzicht. De prijzen gingen belang rijk omhoog, zonder nu weer te zeggen dat het duur was kon alles tegen sterk oplopende prijzen verkocht worden. Öe aanvoeren zijn matig want er zijn door het warme weer heel wat bloemen ge ruimd. OP AL ONZE NIET AFGEPRIJSDE STOFFEN 50% korting. (gevers) arige man I :raat mishan- an die in dil en attendeer liet mag. De ?en kopstoot bloeduitstor- Igens verder, De kunstwerken zijn uitgevoerd in metaal, de kleuren zijn in emaille opge bracht door een bedrijf dat zich heeft gespecialiseerd in het emailleren van grote vlakken. Emaille werd door de kunstenaar ook gekozen in verband met de houdbaarheid en de moeilijkheden die daarbij nu eenmaal worden onder vonden bij het klimaat in IJmuiden, waar de zee zijn uitwerking dikwijls opdringerig laat blijken. Maar door de emaillering komen ook Zwaanswijks fel le kleuren goed tot zijn recht. rijksdaalders, een pot vol, in de tijd dat de zilveren munten nog opgeld deden. Velen gingen ze het afgelopen jaar spa ren en een van hen zag zijn spaarzucht in april beloond met een diefstal D.e dader, een 37-jarige Haarlemmer, deed een greep in de pot toen hij een klusje op ’s mans kamer opknapte. Volgens hem nam hij er 29 mee, en dat bedrag, 27,50, betaalde hij dan ook terug. Vol gen de benadeelde waren het er honder- dvijftig geweest. Geldnood was de drijf veer tot de diefstal, die de verdachte conform de eis op 150 boete en twee weken voorwaardelijk kwam te staan. Deze vond dat je op de fiets helemaal uit moet kijken niet te dronken' te gaan rijden, „je bent zo kwetsbaar”. Een automobilist mag dan minder kwetsbaar lijken in zijn rijdend huisje, de 24-jarige Haarlemmer die op 19 maart dwars door het hek langs het Spaarne aan het eind van de Gedempte Oude Gracht schoot, het water in, zal zich wel degelijk kwetsbaar gevoed hebben. Wel een ont nuchterende ervaring dacht de officier. In Amsterdam is onlangs de dieren ambulance, die daar geruime tijd heeft gefunctioneerd, failliet verklaard. De ini tiatiefnemers lieten een schuld na van ƒ35.000. „Zover komt het bij mij niet”, zegt Heemskerkse Piet. „Alles wat ik in mijn auto heb ingebouwd kostte me weinig geld.” Op het dak van zijn auto plaatste hij een rail waarop het bordje EHBO en een geel zwaailicht prijken. ..Dinsdag kreeg ik van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat de officiële toestemming om dat licht te gebruiken.” De Heemskerker Piet Schuit bij zijn auto, die hij inrichtte als dierenambu lance. de enige echte van de IJmond. Het ranglijkstje van dit toernooi luidt tot dusver als volgt: 1. Poort van Velsen 9-15, 2. Schooneneberg 8-14, 3. Zeedistel 8-13. 4. Rolvink Bouwboy’s 7-10, 5. Zee zicht 9-10, 6. Pour Toi 8-7, 7. Tromp 9-7, 8. Tic Tac 7-4, 9. Hermans 9-2, 10. Diana Boys. 8-0. 160 cm breed, normaal per meter 27,95, nu Rer meter Fantastisch mooie kollektie 160 cm breed, normaal per meter 29,95, nu per meter 160 cm breed, normaal per meter 17,90, nu per meter in héél veel kleuren, ook in zwart 150 cm breed, normaal per meter 24,95, nu per meter 140 cm breed, normaal per meter 12,95, nu per meter ONDERTROUW: P. G. C. Groot,, en J. H. Bethe, C. G. M. van der Sandt en A. J. Kuil, H. Jorritsma en B. C. H. Haver, R. Nap en A. M. Does ,H. L. Holman en B. L. Schwerzel. bevangen was geweest. Hij gaf toe dat het altijd verkeerd is om met drank op te gaan rijden en protesteerde ook niet tegen de eis van twee weken en een jaar ontzegging die conform werd opgelegd. ben Poort van Velsen en Schoonenberg theoretisch de beste kansen voor een spannende eindstrijd te mogen-zorgen. „Als u zo doorgaat zit u straks uw hele leven in gevangenissen en u bent nu pas twintig”, zei mr. Swanenburg tegen een Haarlemse jongen die al een indrukwekkend strafblad had. Hij stond nu terecht omdat hij op 10 februari met een ontzegging toch was gaan rijden, en dan ook nog in de wagen van zijn vader, zonder dat dat mocht. Een slippartij, twee beschadigde auto’s, dat was de balans die hij daarna kon opmaken. Het belangrijkste in deze zaak vond mr. Toeter alle schades die ontstaan en blij ven liggen. „De mensen moeten een beroep op het waarborgfonds doen en dat kan vaak jaren duren.” Met de jongen had hij toen een andere zaak van hem diende op het kantongerecht al ernstig gesproken, en nu ook weer wees Op de neus van de wagen schilderde hij in keurige letters Dierenambulance EH- B0-Velsen e.o. Als Piet Schuit, in het verenigingsleven van Heemskerk geen onbekende, iets goed wil doen, pakt hij zin zaakjes energiek aan. Zo bijvoor beeld gaat hij in september nauw sa menwerken met de Heemskerkse politie om aan alle gewonde dieren op straat tijdig eerste hulp te verlenen. HAARLEM „Die heeft een feestje, een feestje, een feestje gehadZo bezong de onvolprezen Jaap Fischer eens de jongen die na een feestje over de stoep reed en toen mee moest naar Het Bureau. Onwillekeurig schoot de toe hoorder van de politierechter zitting gis teren deze regel in gedachten. „Ik heb een feestje gehad zei de Bloemen- daalse scholier voor het hekje. En op dat feestje had hij wat teveel gedron ken, en ging het fietsen naar huis niet zo best meer, zodat de politie hem in de kraag vatte met een stuk in de kraag. „Wat kruipt er dan ’s morgens over je heen’ zingt Jaap Fischer „dat is je kater, je kater, je kater.” Nou, die kater was er nu ook, driebubbel en dwars, anderhalve maand later in de vorm van de zitting en boete die door politierech ter mr. Swanenburg werd opgelegd: 75. Wat nog 25 minder was dan de eis van de officier mr. Toeter. -Fterc feu De afmeting van het kunstwerk dat nu hangt is ongeveer drie bij anderhalve meter. Het geeft Zwaanswijks visie weer van het strand en de zee met verre einder. Een visie die overigens duidelijk genoeg overkomt op de toevallige pas sant, getuige de opmerking van enkele vakantievierende scholieren: „Wat moet dat voorstellen? ’t Strand zeker?” En dat klopte. Er zijn heel weinig zomerbloemen, waardoor de weinige partijtjes die aan geboden werden goede prijzen noteerden. De aanvoer van potplanten staat nog op zomersterkte, maar toch ook hier weer een opleving. hem hem erop dat het er niet best voor hem uitziet. Voorwaardelijke straffen wachten op tenuitvoerleggingingen, ge vangenisstraffen volgen elkaar op. „U hebt nauwelijks de tijd een baan te zoeken.” De officier wilde wel meewer ken opdat de hoop op een betere toe komst voor de jongen meer gestalte kan krijgen. Hij vroeg vier weken waarvan drie voorwaardelijk. Mr. Swamenburg sloot zich hierbij aan. De organisatoren menen er vrijwel zeker van te kunnen zijn dat de aan voerder van het zegevierende elftal d e beker van Barry Hulshof in ontvangst zal mogen nemen terwijl het volgens hen reeds vaststaat dat van deze finale door de „TROS” televisie-opnamen zul len worden opgemaakt. GEHUWD: P. W. J. Keijner en C. J. Bakker,' J. P. M. Stam en G. E. J. Spaansen ,C. B. van den Elzen en Y. van Kloosster A. Font Caralt en J. Gonzalez Garcia. Voor zondag 15 juli staan de ontmoe tingen Schoonenberg Rolvink Bouwboys en Diana Boys-Tic Tac op het program ma. Deze wedstrijden beginnen om twaalf uur. Na afloop daarvan kunnen de vier ploegen w orden aangewezendie elkaar tijdens de finale de uitgeloofde trofee zullen betwisten. Hiervoor zal nummer één van de ranglijst uitkomen tegen nummer vier, zodat de andere wedstrijd tussen de nummers twee en drie wordt gespeeld. Op deze wijze heb- Naast het zeegezicht dat er nu hangt, komt er op de flats in deze buurt liog een drietal zonnebaders, een skoea (soort zeevogel die volgens Pieter Zwaanswijk is uitgestorven, maar waarvan hij in een boekje een afbeelding vond) en een meisje in bikini. De gladiolen zijn in opmars en de vroege soorten van buiten worden al volop getrokken en gesneden. De prijzen waren goed. Voor de lange getrokken gladiolen werd tot bijna drie gulden per bos betaald, terwijl de gesneden gladio len tot 200 cent per bos kwamen. Anjers gaan weer allemaal boven een dubbeltje per stuk tot bijna dertig cent voor een paar extra soorten. De rozen varieerden van 5 tot 34 cent per stuk. Jaar rond chrysanten zijn eens zo duur dan vorige week. Men betaalde nu tot twee gulden per bos. Ook de tros-anjers gingen weer boven een gulden per bos. Fresia’s zijn goed te verkopen voor prijzen van 55 tot 130 cent per bosje. Bij de lelie’s ging het ook heel wat beter; de rode lelie’s kwa men tot 90 cent per stuk en voor de Rubrum werd tot 150 cent per tak betaald. zeneens dooi gaal en doof Musicum, op ier leden met zoals harp,! >orns en eei iten werdej soms zelfl door Anneke )tten en Wil gave, sonore, cale soli van „Ik vind het leuk, joh. Kijk hier, de slijm- en bloedafzuiger.” Voor een kwartje per kilometer komt de Heems kerker Piet Schuit naar de plaats des onheils, waar ook in de IJmond. „Mijn telefoonnumer is 37715 (02510). Ik ben dag en nacht bereikbaar.” en geen echte cognac was „Een longdrink kun je ook maken als je zelf wilt.” Hij dacht dat verdachte misschien toch wel iets meer had gedronken, ge zien ook de politieverklaringen, die hem als niet erg vast ter been en ook ver ward pratend beschreven. Het verweer van verdachte dat de verkeerssituatie ter plaatse zo moeilijk is door d e smalle straten waar auto’s op hoeken gepar keerd staan, verwierp hij. Er zijn genoeg van die straten, zo zei hij, en dat wil nog niet zeggen dat iedereen daar tegen geparkeerde wagens botst. Het enige verweer dat verdachte verder restte was dat hij wellicht door de kou buiten Hij werkt bij het interne uitzendbu reau van Hoogovens. Als hij zijn uren elders dan thuis doorbrengt staat zijn wouw klaar om direct in de auto te stappen en de naam van ambulance hoog te houden. Rijk worden wil hij liet van zijn mini-onderneming. „Het is een hobby. Vorig jaar meldde ik mij als id van de dierenbescherming aan en werd toen zo door de ellende in de iierenwereld begeesterd, dat ik mijn Iwagen als ambulance inrichtte.” Hij stopte in zijn Renault dan ook alles (weg, wqt in een dierenambulance aan wezig behoort te zijn: handschoenen (om I niet al te lieve katten en honden aan te pakken), ether, spalken, wonderolie, een goed gevulde verbrandtrommel, een schraag (op rolletjes). „Ik ben juist tegen drankgebruik als je nog auto moet rijden en ik heb daarom ook nog een glas afgeslagen”, zei een 36-jarige Haarlemmer tegen de poli tierechter. Hij had naar zijn zeggen niet meer dan twee glazen cola met cognac gedronken, één thuis en één bij kennis sen, voor hij op 14 maart in de Rolland- straat tegen enkele geparkeerde auto’s aanreed. „Was het misschien cognac net cola?” informeerde mr. Swanenburg voorzichtig. En mr. Toeter, na zich er van vergewist te hebben dat het vieux geweest: zo sterk BEVERWIJK. GEBOREN: Margot D. d.v. R. H. J. A. Kreule en R. Suttorp, Edwin R. z.v. P. H .Smidt en P. F. C. Don, Pieter F. z.v. W. J. Bouwman en M. E. van de Riet, Dirk J. z.v. D. Zwart en A. Venema, Kirsten T. d.v. O. Veen en L. I. Spaargaren, Ynse C. z.v. A. Haan- stra en I .Koning, Cornells T. J. z.v. C. M. de Wildt en J. C. Wernke, Bianca A. M. d.v. G. W. A. Hollenberg en S. M. van den Bos. ift i ,:s

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5