Reeks incidenten in Grand Prix van Engeland 1 FEYENOORD ONTKETEND IN SLOTFASE TEGEN SCHALKE Wielerflitsen KNETEMANN ONDANKS VAL STERKSTE Nederland resteert nu nog slechts een figurantenrol Poupou fini Sporttoto Feyenoord kocht spits Hoban slikte ISPOBHHM W©feTlll0® Zijspantitel voor Ten Thije I >I< MAANDAG 10 1 6 JULI 1973 Treurig 2 3 '1'1 - den l-fcag Winterthur PSV Slovan Bratislava Feyenoord Schalke 04 Vejie FC Amsterdam IF Atvidaberg-Hanover'9^ Stockholm Duisburg Grasshoppers-Hertha BSC Malmo FF Cuf Barreiro Naucy -Slavia Praag Zurich Norrkoping Row Rybnik FC Lugano Örebro - Linz Aust: Klagenfurt- Stockh: 1 I b Hoopvol - e - "Hl Fittipaldi De uitslagen van intertotocompetitie: Van Hanegem: uitblinker Sfe (fe ®Sjiw=Tour 5» Het duurde vijftig minuten voordat de wagen van De Adamich in stukken was gezaagd waardoor de coureur die er aan vankelijk het ergst aan toe leek uit de wrakstukken kon worden gehaald. De Adamich had naast wat kneuzingen en een bebloed gezicht „slechts” een gebroken enkel. zes van hield ze zondag ondanks een val netjes in bedwang. Hij ambieerde halverwege de koers een vlucht samen met de Zwitser Salm en de Spanjaard Pujol, die uiteindelijk de etappe met een voorsprong van bijna 7 minuten op de Zwitser won. Maar al op de voor de derde categorie tellende Portet d’Aspet had de Limburger moeten lossen en hij kwam tenslotte zelf nog later binnen dan Knetemann. ROTTERDAM. Feyenoord heeft za terdag een nieuwe spits aangekocht. Het is de 21-jarige Arie van der Linden, aanvaller van Papendrecht en het Ne derlands amateur-elftal. Ook '.an Belgi sche zijde was belangstelling voor deze gemakkelijk schietende spits. Feyenoord bleek uiteindelijk echter meer te bieden te hebben. van de dam. Schoenmaker uit de straf schop, Ressel en Boskamp bezorgden de Duitsers alsnog een nederlaag. Groep 1: If AtvidabergHannover 96 2-0; FC Den HaagWinterthur 2-0. Groep 3: PSVSlovan Bratislava 0-1; Aik StockholmMSV Duisberg 3-1. Groep 4: FC Zürich—IFK Norrköping 4-4; FC NancySlavia Praag 1-0. Groep 5: ÖrebroVost Linz 4-1; Row RybnikFC Lugano 3-0. Groep 7: FeyenoordSchalk '04 4-3; St. EtienneStandart Luik 3-3 Groep 8: Kickers Offenbach1903 Ko penhagen 3-3; Wisla KrakauWacker Innsbruck 3-2. De Panamese bokser Ernesto Marcel heeft zijn wereldtitel in het vederge- wicht met succes verdedigd tegen Anto nio Gomez uit Venezuela. Marcel sloeg zijn tegenstander knock out in de elfde ronde. Groep 0 VejleFC Amsterdam 5-1; Ac NitraEintract Braunsweig 1-1. Groep 10: Austria SalzburgOsters IF 0-2; 1901 NykobingPolonia Beuthen 0- 2. on ke br dii Pii in bi sp is kl ME de w Is ov< gale vaarc kleim Groep 3: Grasshoppers ZürichHer tha BSV 2-3; Malmö FF—Cuf Barreiro 1-0; Df Brij de i gen wer de wisi zwe oml Wo (100 tier estc 16) te gez die de nin het tra vei wo En nai on be: zw voordat men hem uit de wrakstukken van zijn auto had kunnen halen. Toen constateerden de artsen nogal opgelucht dat hij „slechts” een gebroken enkel had. Wereldkampioen Emerson Fittipaldi later: „Het is voor mij een wonder dat er niemand ernstig is verwond.” Het ongeluk in de Grand Prix was niet het einge incident op Silverstone. In een voorwedstrijd crashten twee sport wagens met grote snelheid. Beide wa gens vlogen onmiddellijk in brand. Eén van de auto’s werd enkele meters in de lucht geslingerd toen hij van de baan raakte. Een kwartier na het ongeluk, toen de branden al waren geblust, zaten de beide coureurs nog in hun wagen. Het waren Dave Brodie en David Mat thews. Het ongeluk gebeurde op het snelste gedeelte van het circuit waar de wagens elkaar raakten met zo’n 160 kilometer per uur. Wonderlijk genoeg ontsnapten beide coureurs aan de dood. Stand voor het wereldkampioenschap na negen races: 1. Jackie Stewart (Schotland) Tyrrell 42 pnt. 2. Emerson Fittipaldi Lotus 41 pnt. 3. Francois Ce- vert (Fr) Tyrrell 33 pnt. 4. Ronnie Pe terson (Zweden) Lotus 25 pnt. 5. Denis Hulme (NZ) McLaren 23 pnt. De Engelse autocoureur Vic Elford heeft zondag op het circuit van Hocken heim (West-Duitsland) de vijfde wed strijd in de interserie-reeks gewonnen. Na tweede te zijn geworden in de eerste manche, zegevierde Elford met zijn Tur- bo-Porsche in de tweede manche over de Fin Leo Kinnunen (Turbo-Porsche) en werd eerste in het algemeen klasse ment. LUCHON. We moeten proberen de jongens er maandag in de etappe over de Toermalet doorheen te slepen en dan kijken of we in de resterende dagen misschien nog een rit kunnen winnen. Deze zeer schrale troost was er voor Joop Middelink en de Nederlandse ploeg overgebleven na een weekeinde in de Pyreneën, waarin niet alleen de kans op een behoorlijke plaats in welke klas sering ook als sneeuw voor de zon verdween, maar de formatie bovendien Aad Van der Hoek, slachtoffer van een val in de zware tijdrit van zaterdag, in de bezemwagen zag verdwijnen. Maar al met al was het verlies nog geringer dan het er vooral in de rit van zondag van Aix les Thermes naar Luchon over de Col de Port, de Col de Porter d’Aspect, de Col de Menté en de Col de Portillon naar had uitgezien. Uitslag: 1. Peter Revson (VS) McLaren 1.29.18.5 (212.03 km/uur). 2. Ronnie Pe terson (Zweden) Lotus 1.29.21.3. 3. Denis Hulme (NZ) McLaren 1.29.21.5. 4. James Hunt (Eng) March 1.19.21.9. 5. Francois Cevert (Fr) Tyrrell 1.29.55.1. 6. Carlos Reutemann (Arg) Brabham 1.30.03.2. 7. Clay Regazzoni (Zwits) BRM 1.30.30.2. 8. Jacky Ickx (Belg) Ferrari 1.30.35.9. 9. Howden Ganley (NZ) ISO op een ronde. 10. Jackie Stewart (Schotl) Tyrrell op een ronde. Feyenoord drukte Schalke van het be gin af aan terug. Toch namen de Duit sers verrassend de leiding. Helmut Kre mers knalde de bal vanaf 25 meter over de verblufte Treytel heen. De aktieve Kristensen stelde Van Hanegem in staat de gelijkmaker voor zijn rekening te nemen. Na rust leek Feyenoord op weg naar de afgang. Holz en Dubski bezorg den de Duitsers een 3-1 voorsprong. Een kwartier voor tijd beet Feyenoord terug, zij het via een strafschop. Van der Kroft legde de bal op de stip na een overtre ding tegen De Jong. Het hek was daarna m te h tr al ee S( w b a z P f: I u het ongeluk geworden. Hij voerde het veld aan toen de wagens tegen elkaar botsten. Niets vermoedend reed de Schot door. Hii naderde na de tweede ronde op topsnelheid de plaats van het onheil. De ordecommissarissen konden hem nog juist op tijd duidelijk maken dat de baan was geblokkeerd. Aanvankelijk leek Andrea de Adamich het ergst ge wond. Het duurde ruim vijftig minuten ROTTERDAM. De presentatie van Feyenoord leek een mislukte vertoning te worden. Niet alleen stond het Rotter damse team halverwege de tweede helft met 3-1 achter tegen intertoto-tegen- stander Schalke '04, maar bovendien zullen de 25.000 toeschouwers de afgang van Rinus Israel met afgrijzen hebben gade geslagen. Israel ging na een mis lukte sprong door zijn knie. Ditmaal was het de rechterknie. De blessure van Feyenoord’s op één na laatste man blijkt achteraf mee te vallen. Afgrijzen wekte ook het eerste optreden van Feyenoord’s laatste man Eddy Treytel. Tweemaal bleef de Rotterdamse doelman, ten on rechte, als een lantaarnpaal staan, wat even zovele Duitse treffers tot gevolg had. Desondanks kwam Feyenoord tot een redelijke prestatie. Vooral het om zetten van de 3-1 achterstand in een 4-3 zege in een periode dat de ploeg door het uitvallen van Israel met tien man speelde, was knap werk. Wiel Coerver, was over de eerste voorstelling onder zijn leiding dan ook gematigd tevreden: „Ondanks het feit dat we na de vakantie nog maar vier dagen getraind hebben, besloot ik toch er een temposlag van te maken. We hebben tenslotte ook op conditie gewonnen, want in de slotfase was Schalke nergens meer”. Het was eigenlijk wel te verwachten geweest toen de ploeg zonder Fedor den Hertog naar Frankrijk moest reizen. Fe dor bijvoorbeeld zou voor Nederland eer hebben kunnen behalen in de zware tijdrit over ruim 27 km over de in mist gehulde Col de Chioula, waarvan de afdaling door regenbuien bijzonder ge vaarlijk werd. Van der Hoek was het ergste slachtoffer maar leek nog door te kunnen gaan. Zondag echter begonnen zijn talloze schaafwonden te trekken en kon de dappere coureur uit Dirksland niet meer meekomen. Die tijdrit intussen leverde een schitterende zege op voor de Italiaan Giambattista Baronchelli, die nu al met een voorlopig profcontract voor Molteni (op die mnn'er schakelt Merckx mogelijke gevaarlijke tegenstanders al bij voorbaat uit) op zak loopt. Baron chelli, vrijdag in de rit naar Pyreneeën 2000 in het geel gekomen, vergrootte zijn voorsprong op de Oostenrijker Steinmayr en de Fransman Bourreau en Toch wreekt zich in het eerste de beste duel al het gemis van een spits bij Feyenoord. Daardoor bleef het vaak voortreffelijke werk van Van Hanegem, die nog last had van een eerder opgelo pen voetblessure en na de rust niet terug kwam, zonder veel rendement. Voor rust opereerde Theo de Jong in de spits, wat geen doorslaand succes werd. In de tweede helft nam Lex Schoenma ker die taak over en verhuisde De Jong naar het middenveld. In de verdediging stond Van Daele voor Israel als voor- stopper en Schneider en Vos op de flanken. PSV’s tweede wedstrijd in de interto tocompetitie was niet groots. Bij de Eindhovenaren ontbraken de geblesseer de Schmidt Hansen, Willy van der Kerkhof en Kemper. PSV had wel voortdurend het initiatief, maar slordig schieten en schitterende reddingen van doelman Vencel van Slovan Bratislava voorkwamen goals. In de voorlaatste minuut greep Slovan de zege. Van Es donk veroorzaakte een vrije trap, waar na de Eindhovense verdediging het niet nodig oordeelde een muurtje te forme ren. Jokl joeg de bal ineens achter Van Beveren, 10.000 toeschouwers. SILVERSTONE. Voor het eerst in de Britse racegeschiedenis is de Grand Prix van Engeland zaterdagmiddag op het circuit van Silverstone onderbroken door een ernstig ongeluk. De oorzaak van het ongeval was een klapband van de wagen de 23-jarige Zuidafrikaan Jo dy Scheckter, die bij de Grote Prijs van Frankrijk tot aan de botsing met Emer son Fittipaldi de leiding had. Een aantal wagens kon de stuurloze bolide niet meer ontwijken en botste met een snel heid van rond de 150 kilometer per uur op de Mac Laren-renwagen. De 23-jarige Scheckter redde zijn leven door onmid dellijk nadat de Mac Laren tot stilstand was gekomen uit de wagen te springen, nadat de bolide vele keren was aangere den. Alle vier de wielen waren afgebro ken en de chaos was zo groot dat een televisiecommentator de crash met een vliegtuigramp vergeleek. LUCHON. Een helicopter heeft Raymond Poulidor uit zijn elfde Tour de France getild. Vanaf de Col d’Aspet werd hij naar het ziekenhuis van St. Gaudens vervoerd omdat de Tourartsen het niet verantwoord achtten dat Pouli dor met een ambulance naar de finish- plaats, Luchon, werd gebracht. Zo eindigde voor „Poupou” op de dertiende rondedag.door pech zijn toch al niet zo bijster succesvol verlopen Tour, waarin hij met 27 minuten achter stand de achtste plaats bezette. Hij maakte zijn fatale val in de afdaling van de Portet d’Aspet, waar hij in een bocht rechtdoor ging. Ooggetuige Maria no Martinez, zijn ploeggenoot: „Ik hoor de dat ziin voorband klapte. Raymond verloor alle macht over het stuur en vloog over de rand.” De val die Frans Verbeeck op dezelfde berg maakte (twee bochten eerder) bleef eveneens zonder ernstige gevolgen. Ver beeck ging tegen de grond door een onbeheerste reactie van Esclnssar die wat onvoorzichtig de bocht nam, waarna Verbeeck tegen zijn achterwiel terecht kwam. Het onderzoek in Luchon wees uit dat hij behalve wat schaafwonden geen ernstige blessures heeft. 1. Ocana (Sp-de Muer) 6.51.50, 2. Zoetemelk (Ned.-Desvages) 6.52.05, 3. Pollentier (Belg- Schotte) 6.55.24, 4. Van Impe (Belg-Stablinski) z.t. 5. Thevenet (Fr-Plaud) z.t. 6. Van Sprln- gel (Belg-Driessens) 6.55.57, 7. Torres (Sp- Moreno), 8. Martinez (Fr-Caput), 9. Ovion (Fr.-Caput), 10. Almar (Fr-Geminiani), 11. Agostlnho (Port-de Muer) 12. Martos (Sp- Barrutia). 13. Balague (Sp-Moreno) 14. Catieau (Fr.-de Muer), 15 Lopez Carrll (Sp-Barrutia), 16. Debsle (Fr-Plaud), 17. Fuente (Sp-Barrutl- a), 18. Genty (Fr-de Muer), 19. Tollet (Fr- Stablinski), 20. Galdos (Sp-Barrutla), 21. La- bourdette (Fr-de Muer) allen in 6.55.57 22. Damaso (Sp-Mgreno) 6.57.00, 23. Houbrechts (Belg-Driessens) 6.57.17, 24 Danguillaume (Fr- Plaud) 6.57.25 25. Lazcano (Sp-Barrutia) z.t., 64. VIANEN (Ned-Desvages) 7.09.13, 77. KRE KELS (Ned-Vissers) 7.16.11. 92. VAN DER LEEUW (Ned-Vissers) z.t. Opgegeven: Poulidor (Fr-Caput), Verbeeck (Belg-de Kimpe) en Hézard (Fr-Stabllnskl). Algemeen klassement: 1. Ocana (Sp-de Mu er) 81.48.43, 2. Fuente (Sp.-Barrutia) op 14.56, 3. Thevenet (Fr-Plaud) op 15 32, 4. ZOETEMELK (Ned-Desvages) op 24 57 5. Van Sprlngel (Belg-Driessens) op 28.53 6. Perin (Fr-Caput) op 29.08, 7. Van Impe (Belg-Stablinski) op 29.14, 8. Lopez-Carrll (Sp-Barrutia) op 32.03, 9. Agostlnho (Port-de Muer) op 34.18, 10. Delisle (Fr-Plaud) op 34.56, 11. Martinez (Fr-Caput) op 34.58 12. Ovion (Fr-Plaud) op 36.02 13. Martos (Sp-Barrutia) op 40.30, 14. Mortensen (Den-de Muer) op 40.35 15. Aimar (Fr-Geminiani) op 43.35, 16. Catieau (Fr-de Muer) op 44.29, 17. Mendes (Port-Schotte) op 44.52, 18. Houbrechts (Belg-Driessens) op 46.32, 19. Torres (Sp-More- no) op 47.35, 20. Galdos (Sp-Barrutia) op 49.27, 21. Gandaris (Sp-Gemlniani) op 53.14 22. La- Ajax heeft een oefenwedstrijd tegen de amateur tweedeklasser DOS 19 in Denekamp met '2-0 ’ewon^en Blanken burg '3), Rep '2) ~«rfe Mühren (2), Ke’zer, Cruyff, Haan, K’eton en Arnold Mühren tekenden voor de doelpunten. Winterthur verdedigde zich tegen FC Den Haag met te veel kracht en te weinig intellect. Dat leidde tot het uit het veld zenden van de Zwitser Künzli een kwartier na rust door arbiter Pijper wegens natrappen. De Zoete met een schitterend 'afstandsschot kort voor rust en Swanenburg drie minuten daarna waren de Haagse schutters. 6000 toe schouwers. LUCHON. De dopingcontrole van de negende etappe heeft uitgewezen dat Barry Hoban in die rit stimulerende middelen gebruikte. Conform het „tarief” van de Internati onale Wielren Unie (UCI) werd Barry Hoban, die twee dagen na de rit waarin de overtreding werd geconstateerd de etappe in Argelès won, veroordeeld tot een geldboete van 1.000 Zwitserse francs ruim 1000 een maand voorwaar delijke schorsing en tien strafminuten in het algemeen klassement. Het Deense Vejl heeft FC Amsterdam duidelijk gemaakt hoe treurig de boedel erbij staat. Andersen en Schip (eigen doel) zorgden voor de 2-0 ruststand. In de tweede helft tilden Marcussen en Anderssen de stand naar 4-0, voordat Van der Merkt kon tegen scoren. In de voorlaatste minuut maakte Marcussen er S-l'Vafii''^''" ouc n9 r£ö"1W' De Joegoslaaf Veljko Rogusic heeft voor de derde maal in successie de zwemwedstrijd Capri-Napels gewonnen. Hij legde de ruim 33 kilometer af in 9 uur 21 minuten en 12 seconden. „Een wonder Wel op B( en 2! maar is, la; pel” I de h< Nede: tegen welgf ten schou bepei Die dond' aante tot gebet enon rugsl pees sterd jaar, nen verb topti. geve: taar gelee kend seen besli Sti dat 1 het vrije furo: mete op 5 Bo lijn rugs men de b rugs iem; slag door bourdette (Fr-de Muer) op 57.08 23. Martelloz- zo (Fr-Plaud) op 1.00.36, 24. Danguillaume (Fr- Plaud) op 1.01.53, 25. Zubero (Sp-Barrutia) op I. 02.17, 26. Martins (Port-Vissers) op 1.02.26, 39. Oliveira (Port-Vissers) op 1.31.40, 58. VIANEN (Ned-Desvages) op 1.53.35 78 VAN DEP LEEUW (Ned-Vissers) op 2 25.54 79. KREKELS (Ned.-Vissers) op 2.26.19. Ploegenklassement 13e etappe: 1 de Muer (Ocana, Agostlnho en Catieau) 20.43.44. 2 Plaud 20.46.18, 3. Barrutia 20.47.51, 4. Moreno 20.49.54, 11 Vissers (Martins, Oliveira en Kre kels) 21.12.48. Algemeen ploegenklassement: 1. De Muer 247.37.42, 2. Barrutia 247.53.47. 3. Caput 247.53.49 II. Vissers 251.18.09. Puntenklassement: 1. Van Springel (Belg 141 2. ZOETEMELK (Ned 121, 3. Ocana (Sp 103, 4 Van Impe (Belg) 75, 5. Van Roosbroec' (Belg) 72, 6. Martinez (Fr) 71, 7. VIANEN (Ned) 70 8. Thevenet (Fr) 63. Bergklassement: 1. Fuente (Sp) 159 pnt. 2 Torres (Sp) 152 3 Ocana (Sp) 149, 4 Lopez Carril (Sp) 80, 5. ex aequo: Thevenet (Fr) en Van Impe (Belg) 74. 7. ZOETEMELK (Ned) 53, 12. PUSTJENS (Ned) 25. Ex-wereldkampioen Jackie Stewart was bijna eveneens het slachtoffer van Halverwege die zware etappe namelijk was niet alleen Van der Hoek ver in de achterhoede geraakt, maar vertoefde ook Adje Gevers in zijn gezelschap. Toen Van der Hoek, die door die val van zaterdag met pijnlijke schaafwonden overdekt was, voelde dat het toch niet meer zou gaan, liet hij Gevers vrij. Wonder boven wonder reed deze jonge en onervaren Brabander zo’n geweldige tweede helft, dat hij nog ruim binnen de tijdslimiet in Luchon aankwam. Erg had het er ook uitgezien toen Knetemann zondag na 12 km een zware val maakte. Middelink: „Toen dacht ik dat het met hem gedaan was”. Maar Knetemann klom weer op de fiets, liet zich een paar maal onderweg provisorisch door de rondedokter verbinden, en kwam nota bene als beste Nederlander in Luchon aan. De gelegenheidsploeg van Middelink, die de laatste jaren betere tijden in de Ronde van de Toekomst heeft gekend, De Grand Prix ging tenslotte toch door. Met dien verstande dat er slechts negentien van de aanvankelijk achten twintig ingeschreven wagens aan de tweede race deelnamen. De overwinning ging nogal verrassend naar de Ameri kaan Peter Revson. Revson passeerde halverwege de wedstrijd de leider van het veld, de Zweed Ronnie Peterson die met zijn Lotus bijzonder snel was. Ach ter dit tweetal lag Fittipaldi gewoonte getrouw lange tijd op de loer om het gunstige moment af te wachten om toe te slaan. Zijn plannen gingen niet door omdat hij tenslotte op moest geven met versnellingbakmoeilijkheden. De andere grote favoriet voor de wereldtitel, Jackie Stewart, finishte achter in het veld na dat hij met zijn Tyrell-Ford van de baan was gegaan, vervolgens een pitsstop maakte om te controleren of hij geen schade had opgelopen en hierdoor ten slotte volmaakt kansloos was. Dertien van de negentien gestarte coureurs re den de Grand Prix tenslotte uit. De Nederlandse autocoureur Hans Deen heeft met een Alfa Romeo een overwinning geboekt in de klasse tot 1300 cc op het circuit van Diephorst bij Hannover. UTRECHT De nationale baankam- pioenschappen, die gisteren in Utrecht zouden worden afgewerkt, zijn in ver band met de hevige regenval uitgesteld tot dinsdagavond. Het betreft de num mers 50 km met gangmaking voor ama teurs, tandem amateurs en sprint dames. Jos van der Vleuten en Harm Otten- bros zijn tweede en derde geworden, in een wegwedstrijd in Kalmthout (B). De overwinning was voor de Belg Scheers. De Pool Szurkowski heeft na etappes de leiding in de Ronde Polen. Zijn landgenoot Goschorek is tweede. Na de tijdrit zag het er nog hoopvol uit voor Nederland. Wim de Waal, die het best individueel geklasseerd was, eindigde verdienstelijk als zesde en kwam daardoor in het algemeen klasse ment op de zevende plaats terecht. Zon dag echter raakte de Zeeuw, die voort durend op de cols moest lossen maar door zeer gewaagd afdalen nog veel van zijn achterstand goed maakte, weer der tien minuten achter op de werkelijke heersers in deze ronde en viel een eind terug. Matthieu Dohman, die in de tijd rit door pjjn in zijn bovenbenen aan merkelijk minder had gepresteerd dan men van hem had mogen verwachten, leek in de rit naar Luchon het herstel te hebben gevonden. was na de aankomst in Luchon gedwon gen genoegen te nemen met een figu rantenrol. Zowel in het individueel klas sement, waarin de Italiaan Giambattista Baronchelli als een groot kampioen de leiderstrui bleef dragen als in de ploe- genklassering waren de Nederlanders kansloos geworden. dat niemand gewond is” St. ISIDORUSHOEVE. Jan ten Thije heeft zondag in St. Isidorushoeve ondanks de handicap van een gebles seerde Bakkenist de zijspancross, tellend voor het Nederlands kampioenschap, ge wonnen. Bakkenist Henk van Heek was een week tevoren door een hondebeet aan een arm en een hand gewond geraakt en moest met vijf hechtingen rijden. Ten Thije moest mede daardoor in de tweede manche de winst aan Broer Dirckx (met zijn nieuwe bakke nist André Godschalk) laten. De grootste pechvogel was Rikus Lubbers, die twee maal de strijd moest staken. (Zwits) 5.10.20, 17. Schmid (Zwits) z.t. 18. Diaz (Col) z.t., 19. Beauques (Fr) 5.11.57, 20. KNETE MANN (Ned) 5.15.18 59. GEVERS (Ned) 5.30 03, 67. VAN HELVOIRT (Ned) 5.32.52. Opgegeven: Thaler (Zwits) en VAN DER HOEK (Ned). Algemeen klassement: 1 Baronchelli (It) 17.31.06, 2. steinmayer (Oost) op 47 sec., 3. Bourreau (Fr) op 1.35, 4. Schmid (Zwits) op 2.59, 5. Bodier (Fr) op 4.23 6. Kraft (Wdlj op 7.19, 7. Rlos (Col) op 10.05 8. Martinez (Sp) op 10.35, 9. Duchemin (Fr) op 11.00, 10. Diaz (Col) op 11.14, 11. DE WAAL (Ned) op 12.58 12. Vasquez (Col) op 13.21, 13. Villemalne (Fr) op z.t, 14 Thalmann (Zwits) op 13.24, 15. Lindow (Wdl) op 13.28, 16. Ruch (Wdl) op 14.25 17. Salm (Zwits) op 14.30 18. Flamlni (It) op 14.46, 19. Didier (It) op 17 21, 20. Parsani (It) op 17.38, 21. DOHMEN (Ned) op 18.12 23. KNETEMANN (Ned) op 19.45, 47 GEVERS (Ned) op 35,51 63. 7 AN HELVOIRT (Ned) op 52.27. Puntenklassement: 1. Baronchelli (It) 50 int., 2 Bourreau (Fr) 47 3. Martinez (Sp) 41, Rlos (Col) 38 5. Gevers (Ned) 30, 6. Andiano Sp) 28, 10. DOHMEN (Ned) 21. Ploegenklassement 5e etappe: 1. Spanje 5.20.49, 2. Frankrijk 15.2815, 3. Zwitserland 5.28.45 4. Columbia 15.30.25, 5. West-Duitsland 5.36.17, 9. NEDERLAND 15.40.38. Algemeen ploegenklassement: 1. Zwitserland 3.37 30 2. Frankrijk 53.41 04, 3. Italië 53.43.07, 4. Vest-Duitsland 53 49.41 5. NEDERLAND ■3.51.44. De namen van de ploegleiders staan voor de volgende equipes' De Muer-BIC Geminiani- Oe Kova, Caput-GAN, Mercier Desgages-Glta- nes, Plaud-Peugeot, StabUnski Solonor. Schot- te-Flandria Driessens-Rokado, Moreno-KAS, Barrutla-La Casera Bahamontes, Vissers-Cana- da Dry Gazelle. Groep 6: Union TepliceIf Naestved 1-0; Austria KlagenfurtDjurgaarden Stockhom 2-0. RONDE VD TOEKOMST De uitslag van de vierde etappe, een tijdrit over 27 8 km, van zaterdag luidt: 1. Giambat tista Baronchelli (It) 49.39, 2. Wolfgang Stein- meyer (Oost) 50 14, 3. Barrios (Sp) 50.58 4 Bourreau (Fr) 51.04, 5. Schmid (Zwits) 51,38, 6 DE WAAL (Ned) 51.50,7, 7 Salm (Zwits) 52.00 9 8. Voegele (Zwits) 52.12, 9. KNETEMAN (Ned 52.15.1, 10 Bodier (Fr) 52.15,5, 11. Kraft (Wdl 52.15.8, 12. Duchemin (Fr) 52.20 13. Nazaba (Sp) 52.21,1 14. Diaz (Col) 52.25,4), 15. Fret (Zwits) 52.37,8 16 Pujol (Sp) 52.48 8, 17. Sum mer (Oost) 52.54, 18. Vasquez (Col) 52.58,4, 1' Martella (It) 53.01.1, 20. Martinez (Sp) 53.02 3f GEVERS (Ned) 54.29 40 DOHMEN (Ned 54.48.9, 52. VAN DER RHOEK (-Ned) 55.44, 5f VAN HELVOIRT (Ned) 56 00,8. De uitslag van de vijfde etappe van zondai luidt: 1 Juan Pujol Sp) 5.02.15 2. Salm (Zwits 5.09.15, 3 Andiano (Sp) z.t., 4. Bourreau (Fr) 5.09.21 5.'Martinez (Sp) z.t. 6. Baronchelli (It 5.09.21, 7 Nazaba) (Sp) z.t., 8 Voegele (Zwits) z.t., 9 Duchemin (Fr) z.t., 10 Stelnmeyer (Oost)'z.t. 11. Bodier (Fr) 5.09 33, 12. Villemai- ne (Fr) z.t., 13. Ruch (Wdl) 5.10.2, 14. Vasquez (Col) z.t., 15. Rlos (Col) z.t., 16. Thalmann

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 10