Na incidenten met Hamilton Richardson TEUN GAARTMAN BEGRIJPT DE ARBITRAGE NIET MEER HFC Haarlem stuitte met Kops op heuvel Aanvallend en verdedigend beter dan RCH Kampioenskansen Schoten na dubbele winst zeer riant Haarlem niet produktief Eenvoudige overwinning tegen DSS van sterk Flamingo’s WOTlIllSfP Halman Lewis mogen spelen L SC Haarlem gaat regelrecht op titel af BANDAG 16 JULI 1973 13 tones d, S ML ■Kr 4 (Van onze honkbalmedewerker) itletiek- De standen in de hoofdklasse: (Van een medewerker) (Van onze cricketmedewerker) voorsprong hut als tietoer- lisbault, lar mo- 'evierde edstrij- 1 twee- n reeds l”, won i tegen- Jastase. tegen net 6-1. Ier Ley orden, an Juli- ifdeling) jf maal. ta) 48.80 nda Zijl (Atmo- lan) 14.9, ers) 1.75, 3. MIek« laarlem) 1. Johan r ook anden gaten :e wel trek- onge- Aktie 68-Kinheim versloeg zaterdag in 10 innings RAP en zag de wedstrijd van tondag in het water vallen bij een stand van 1-1 in de 4e inning. Goed veldwerk van o.a. de Haas met een prachtige backhandstop bij het 3e honk brachten Aktie 68-Kinheim de zege, in vs. Toen coach Teun Gaartman tussenbei de wilde komen kreeg hij een handvol gravel in het gezicht. Gaartman: „Ik Burg wierp voor H.H.C. 4-7-4 en het veld maakte 4 fouten. Zondag wist H.H.C. zeer taktisch de weersomstandigheden uit te buiten. De 5-0 voorsprong in de 5e inning genomen achtte men genoeg om in de verdediging te gaan om zo snel mogelijk aan zeven innings toe te komen. De opzet lukte, in de 6e inning werden veel stootslagen neergelegd, waardoor deze snel verliep. Neptunus kon nog terugkomen tot 5-4 in de 7e slagbeurt, maar toen lukte de „H.H.C-truc”. De scheidsrechter staakte de wedstrijd en H.H.C. werd reglemen tair winnaar. Sparta-coach .Tan van wel op. Van der Tol wat meer „kleinere In afdeling 2B lijkt SC Haarlem re gelrecht op het kampioenschap af te gaan na de 3-1 zege op DVH. De twee andere Haarlemse vertegenwoordigers in deze afdeling TYBB en DSS komen door nederlagen steeds meer in de zorgen. DSS kon vrijdagavond tegen ODIZ eigenlijk alleen blij zijn met de recette. Veel mensen kwamen voor Raak-Nicols, maar die speelde niet. In een wedstrijd met veel fouten kon ODIZ door beter slagwerk de verdiende zege binnenhalen. De 10-3 nederlaag betekent voor DSS vrijwel zeker degradatie. In een snelle, goede wedstrijd heeft S.C. Haarlem zijn kampioensaspiraties voortgezet. Rooswijk heeft haar aanhang in Alk maar lang in spanning laten zitten. Na een 2-0 voorsprong voor Alcmaria kon men pas in de 8e inning bij de stand 4-2 de zaken wat optimistischer gaan bekij ken. In de 9e inning stortte Alcmaria in. Veel veldfouten en goed slagwerk resul- iigd in om de n Nora finale- Oosten- 6-3 6-4. ndstrijd tduitser moest, e winst e Jana 14.50 i Ria Stal- AC> 23.9, 3. Joke illes Top I, 3. Rob 64.76 2. Simons 49.08 2. 3. Carla Hl) 14.9, Willem 21.6. 2. is Spek '66) 48.8 Kolman e dag appen am op or de ionale s: van 1 ver- ropese luitser imeter 10.8. 2. Jansen Stand in 1B: Celeritas 16-20, U.V.V. 15-19, Wassenaar 15-18, Neptunus 16-18, H.H.C. 16-15, Dorias Quick 16-14, Euro Stars 14-12, PSV 14-6. te- het Stand in 2B: SC Haarlem 11-19, Vole- wijkers 11-17, ODIZ 11-14, Spartaan 11- 14, RCTIW 11-21, Caribe 10-10, Hoofd dorp 11-9, DVH 12-9, TYBB 11-4, DSS 11-2. (Sparta) 2.09.2. 3. a) 2.07.4, 3. Annie I 56.4. 2. iwenhul- 12.3, 2. nkelman (PAC) 3. Thea er: He- eter: 1. Labem meter pen: 1. 1. Bol- tweede 6.5; 800 1 (ZAf) ter: 1. •31.0, 6. len: 1. n (Nw anning 1) 20.66 der ..Ik (Sparta) y Sedoe ■C) 15.21, versdijk irijnders 4.50, 3. <C) 15.41 de Graff 15.06), 3. 5.12, 2. Struyk ventria) Chris HBC ’64 wilde tegen Herons best laten zien wat de mogelijkheden waren. In de eerste inning nam het al een 3-0 voor sprong die kundig verdedigd werd tot aan de 9e inning bij een 4-2 voorsprong. In de 9e inning werd bij 2 uit en het 2e en 3e honk bezet een vangbal in het verreveld gemist waardoor de hele ploeg in elkaar zakte. In de beslissende 10e inning maakte men nog 3 fouten en door goed slagwerk van het ontketende Herons werd het 11-4. HBC kan hierna niet verder komen dan een 2-tal punten, zodat met 11-6 een onverdiende neder laag werd geleden. In afdeling 3C kon Rooswijk door het staken van de wedstrijd O.G.-Bloemen- daal en een eigen 8-2 zege op Alcm.Vic- trix de leiding nemen. Ook het duel in de onderste regionen tussen Geel-Wit en THB verregende. HBC verloor met 11-6 van de Herons en Kennemerland liet Foresters met 12-6 de zege. Schoten Rucanor heeft in de double tegen Cementbouw getoond zowel aan vallend als verdedigend de betere te lijn. Aanvallend kon RCH nog wel iets laten zien maar met 5 fouten zaterdag en 3 fouten zondag liet het net iets teveel steken vallen. In de 2e inning nam Schoten door Sieval en Boogaard, die binnenkwamen op een honkslag van Kops en 2-0 voor- iprong. RCH kwam in de 4e inning terug door Kroder die door een 2 honkslag van Kaestner thuis kon komen. Na een serie snelle innings met prima veldspel kwam Schoten in de 8e inning op 3-1 doo Huges. die scoorde op een honkslag van Horreman. Alfred Hughes van Schoten bereikt hier veilig het tweede honk omdat RCH’s Inkman Snowdon te laat is. I (PAC) 3. Thea Stand in 3C: Rooswijk 12-22, OG 11- 20, Alcm. Victrix 11-14, Herons 11-14, Bloemendaal 11-13, Foresters 12-9, Ken nemerland 11-8, HBC 64 11-6, Horna- THB 11-6, Geel Wit 11-0. HAARLEM. De Antillianen Lewis en Halman, die verleden jaar na de Haarlemse honkbalweek in Nederland zijn achtergebleven en daarom door de Antilliaanse honkbalbond voor twee jaar werden geschorst, hebben verkorting van hun straftijd gekregen. Zij kunnen mo menteel voor hun nieuwe vereniging, ORWO HCAW, uitkomen, mits zij aan twee voorwaarden hebben voldaan. In de eerste plaats zullen zij per persoon een bedrag van 1500 moeten betalen, voor vergoeding van de door de Antilli aanse Bond ten behoeve van hen ge maakte vliegkosten, terwijl zij daarnaast aan de Antilliaanse Bond een excuus brief moeten zenden. Volgens secretaris Fijth van ORWO HCAW is aan de laatste voorwaarde al drie keer voldaan. Wat het terugbetalen van de vliegkosten van do die do standigheden er nog vrij gunstig uit te Amstelveen, waar het in de ochtenduren droog was. De Krekels batte eerst en werd door het uitstekende bowlen van Van Osch (5 voor 27 in 15 overs), Oostra (2 voor 21) en Rikse (2 voor 17) voor slechts 106 runs aan de kant gezet. Alleen De Regt, die als 9e man was ingegaan, kwam met 22 runs tot een goede batting prestatie. De innings van ACC was een lijdensweg. Zodra men in het veld was moest na korte tijd alweer worden gestopt, want de regen was ook hier komen opdagen. Nadat ACC 10 runs had gescoord werd het niet meer droog. De ploegen zagen het tot laat in de middag aan, in de hoop dat het weer zou opklaren. Maar dat was helaas niet het geval en het resultaat van de wed strijd was dan ook „verregend.” sinds jringen beste Le atle- sprong in zijn record- f2) won dames ia Gu- De komende week krijgt Rood en Wit bezoek van de bekende Engelse school Repton. Het is reeds de derde maal dat Repton een bezoek aan Haarlem brengt. De scholieren worden ondergebracht bij de leden van Rood en Wit. Woensdag wordt op het veld van Rood en Wit de eerste wedstrijd gespeeld tegen het Noordhollands elftal. Donderdag gaat men op bezoek bij UD in Deventer. Op zaterdag wordt er weer op het Rood en Wit-terrein gespeeld en wel tegen het Nederlands jeugdelftal. Maandags ten slotte wordt de laatste wedstrijd gespeeld op het veld van Quick in Den Haag tegen het elftal van de Haagse Cricket Bond. Inmiddels is de elfde man voor het Nederlands cricketelftal ook geko zen. ’het is de HBS’er Albert van Rijn, die zijn verkiezing te danken heeft aan zijn goede batten in de tweedaagse wed strijd van de Flamingo’s tegen de Priva teers, waarin hij resp. 28 en 38 runs scoorde. Werpresultaten: R.A.P.-Walsma: 10-4-5 en 4 ft, Aktie 68-Kinheim Tuijl: 3-3 en 4 ft. Stand in IA: SchotenRucanor 15-24, Terrasvogels 16-20, Aktie 68-Kinheim 14-16, R.A.P. 15-16, Cementbouw RCH 16-14, ABC 16-13, Thamen 15-12, Donar- Janski 15-7. Draayer wierp voor RCH 8-3-6, maar het RCH-veld steunde hem niet, want het maakte 5 fouten, waarvan 4 in de 2e inning. In In afd. 3B zorgde HFC Haarlem voor een enorme verrassing door het ongesla gen ABF zijn eerste nederlaag toe te brengen. Door de vakantie van Kloos- wijk zat Haarlem met een pitcherspro- bleem. Men wilde Zijlstra sparen voor het belangrijke duel volgende week te gen de Tackles. Good old Jan Kops ging op de heuvel en deed het fenomenaal met enorme steun van zijn velders. Haarlem plaatste 17 honkslagen en kreeg er slechts vier tegen. Het veld maakte drie fouten. Zijlstra (2 maal een 2 honkslag), Hooft (2 maal een 2 honks- lag) zorgden aan slag voor de nodige punten, zodat ABF met een refelmatige 12-4 nederlaag naar huis werd gestuurd. Stand in 3B: ABF 12-22, Kinesis Birds 12-18, Bosbokken 11-16, Watergraafs meer 11-16, Geuzen 11-14, Meteoor 11- 10, HFC Haarlem 10-16, Tackles 10-4, Te Werve 11-4. RCH werd in de 9e inning nog erg gevaarlijk met het 2e en 3e honk bezet, maar kon uit deze situatie geen voordeel behalen. Voor Schoten wierp v.d. Sluil 5-1-7 en het veld maakte slechts een fout. Kaestner werd verliezende werper met 11 x 3 slag, 1x4 wijd en 10 honkslagen tegen. Het RCH-veld maakte 3 fouten. Maarten de Jong, Kops en Sieval wier pen voor Schoten 3-2-8; het Scholen veld maakte geen fouten. Terrasvogels zag tegen Thamen zjjn kans op het kampioenschap danig ver minderen. Men bleek niet opgewassen tegen het voortdurende praten en inti mideren van Thamen. In de afdeling 1B verdeelden H. H. C. en Neptunus de punten. Zaterdag werd met 6-4 verloren. Zondag in een taktisch knappe wedstrijd won H.H.C. met 5-4 na 6'/s slagbeurt. De regen maakte verder spelen onmogelijk. Zaterdag kwam H.H.C. in de 2e inning met 1-0 voor door G. Scheffer die binnengeslagen werd door Vermeer. Neptunus kwam in de 3e inning gelijk en drukte in de 4e meteen door naar 3-1 door o.a. een homerun van Tilmans. In de 5e en 6e slagbeurt kwamen Maassen, Scheffer en Vermeer binnen voor H.H.C., waarmee de stand op 4-3 kwam. Pitcher v.d. Burg en zijn ploeg bleken echter niet opgewassen te gen de grotere slagkracht van Neptunus, dat door Arindell en Tilmans een 6-4 zege veilig stelde. Gezien de vele blessu res en de vakantieproblemen voor H. H.C. zeker geen slecht resultaat.. V. d. geloof niet, dat Hamilton mij met opzet met gravel smeet. Wat er echter daarna gebeurde ging alle perken te buiten. Voor het niet ingrijpen van de scheids rechters, heb ik geen goed woord over. Als ik bedenk, dat Flip le Cuivre een week schorsing kreeg, voor iets, dat een futiliteit was, vergeleken bij datgene wat Richardson uithaalde, dan snap ik van de hele honkbalarbitrage niets meer. Ik heb de indruk dat de zgn. vedetten zich in de honkballerij heel kunnen veroorloven, dat de jongens”. Een gewaagde honkloop van Southwick wordi afgestraft. Hier wordt hij in da wedstrijd tegen Feyenoord uitgetikt op het derde honk. Kennemerland kon tegen Forester» niet verder uit de bedreigde zóne komen. Door veel verdedigingsfouten van Ken nemerland en vooral door goed aanval lend werk van Foresters stond men al snel met 9-0 achter. Toen lukte het plotseling wel aan slag, maar dit herstel kwam te laat. Met 12-6 kwam de ver diende nederlaag. 19.54.8, 2. Vriend Toen Haarlem al na vijf minuten spelen door Vosmaer een 1-0 voorpsrong nam, gingen de bijna 2000 toeschouwers er eens goed voor zitten en meenden een schuttersfestijn te gaan beleven. Ze kwamen daarmee bedrogen uit, want nadat Van de Berg de winst tot 2-0 had opgevoerd, werd er voor rust niet meer gescoord. Beide doelpunten ontstonden na goed voorbereidend werk van Card- no. Helaas moest de Schotse aanwinst van Haarlem na een half uur spelen met een blessure het veld ruimen. Beer Wentink kwam hem vervangen. Door enkele omzettingen in de ploeg liep het toen iets minder gesmeerd. De strijd was nauwelijks vijf minuten voor de tweede helft hervat of Haarlem kwam door een rake kopbal van Nieuwenhuis op 3-0. Bij de thuisclub werd De Haan na een kwartier nog gewisseld voor Wetzel, maar aan scoren kwamen de gastheren door het goede verdedigen van DSS met keeper Van der Zwan aan het hoofd niet meer toe. Technisch en conditioneel was Haarlem uiteraard in de meerderheid. Doelman Poldervaart en Boszhard waren nog niet van de partij. Ze zijn alle bei vader van een zoon geworden en lieten daarom verstek gaan. Ook Hoeben was buiten de opstel ling gelaten. Peys opereerde nu als vrije verdediger. Van de twee van Feyenoord overgekomen nieuwe aanwinsten vol deed Theo van Duivenbode in de achter ste vier goed, terwijl Peter Feteris in de spits nog niet gelukkig was met zijn schoten. De onstelling van Haarlem was: Lelie- (Van een medewerker) HAARLEM. Schoten Rucanor heeft In afdeling IA, door de dubbelwedstrijd tegen stadgenoot-rivaal Cementbouw- RCH tweemaal te winnen, haar kampi oenskansen danig verbeterd. De 2 zeges, beiden 3-1 zullen Terrasvogels, dat met 5-6 van Thamen verloor, die hoop op hetzelfde kampioenschap we! ontnomen hebben. Er werden 7 fouten gemaakt en Nico Disselköter kreeg 13 honkslagen tegen, waarvan 3 in de beslissende 11e inning. In de 7e inning leefden de supporters op doordat een 4-0 achterstand werd omge legen in een 5-4 voorsprong door goed slagwerk van Disselköter (home- Geel Wit- THB, HBC en Kennemer land zullen in deze klasse moeten gaan bepalen wie er degradeert, terwijl Ó.G. en Rooswijk om het kampioenschap gaan strijden. run) van Berkel, honkslag, en Ras- mjjn een 2-honksIag. Dezelfde Van Berkel maakte in de 9e Inning een 6-5 achterstand goed door Ascension binnen te slaan. In de verlenging bleek Thamen in de 11e inning nog wat in petto te hebben. 3 honkslagen op een rij brach ten de stand op 8-6, waaraan Terrasvo gels niets meer kon doen. Aktie 68-Kinheim had evenals Terras vogels aan 9 innings niet genoeg. Na een goede, spannende wedstrijd werd R.A.P. in de 10e inning met 4-3 verslagen. De return werd bij een 1-1 stand in de 4e inning afgebroken wegens de regen, Frank v.d. Putten kreeg in deze wed strijd nog wel de handen op elkaar voor een prachtige vang, die een homerun voorkwam. Aktie 68 ging zaterdag goed van start door de Vries en Van Driel Krol, die door V.d Putten met een 2- honkslag binnengeslagen werden. Hierna was het woord voor R.A.P. dat sterk terugkwam en in de 7 e inning tenslotte met 3-2 voorkwam door een homerun van Phillipiak. In de 8e inning werd het gelijk door De Vries. In de 10e inning opende Breek met een bijna homerun (30 cm. te laag) keihard tegen het hek, wat maar één honk opleverde. Door een opofferingsstootslag en een doorgescho ten bal kwam hij op het 3e honk, waarna van Driel Krol met een goede squeeze play het winnende punt binnen kon brengen. 2. Bob (AVR) 1.13.2, 2. 3. Plet HAARLEM. De topwedstrijden van zowel Rood en Wit als Bloemendaal zijn door het slechte weer allebei niet door gegaan. Bij Rood en Wit werd geen bal gebowled, terwijl bij de wedstrijd Bloe mendaal tegen UD nog l’/« uur gespeeld kon worden voordat de strijd gestaakt werd. UD was begonnen met batten en stond op 32/2. Oranje kandidaat B. Lub bers kwam niet verder dan 2 runs, hij werd in ds slips gevangen op het bowlen van Van Wijk. De Flamingo’s hebben zaterdag de Privateers uiteindelijk toch nog gemakkelijk verslagen met 5 wic kets. De Flamingo’s scoorden nog 20 runs in het eerste kwartier op de tweede dag en sloten toen op 154/9 met 4 runs voorsprong op het totaal van de Priva teers. De tweede innings van de Engel- sen leverde 166 runs op, waarna de Flamingo’s ongeveer 2*/< uur de tijd kregen om de benodigde 163 runs te scoren. Van Laer opende vlot met 45 runs en Van Rijn 38 en Rijkens 45 not out, maakten het karwei bekwaam af: 166/5. Veldscheidsrechter Pauwels: „Ik gaf Richardson uit en plotseling was herrie Er werd inderdaad met gravel Gegooid en van weerskanten werden er klannen uitgedeeld. Ik heb niet gezien wie er is begonnen. Dat is oot- wel logisch, want het uitgeven van Richardson was de derde nul en omdat on dat ogenblik het spel dood is. heb je niet direct ie aandacht bij iets, dat daarna volkomen onverwacht gebeurd”. Poule A Feyenoord 18-24, Sparta 13- 20, Giants 17-12, HCAW 17-7. Poule B: Nicols 18-31, ADO 18-17, OWO 15-15, Storks 16-6. In de derde inning bij twee nullen kwamen Missaar en Haak binnen door honkslagen van Kooien en Versloot. In de achtste inning kwam DVH op 3-1, nadat Haak in de vorige inning door 4 wijd en 2 fouten had gescoord. Illustre rend voor het goede veldwerk van SC Haarlem is dat er buiten het punt slechts één man van DVH op het 3e honk kon komen. Ron de Groot was een prima winnende werper met de cijfers 15-3-3. TYBB, komt, door vele vakantie gangers verzwakt, steeds verder in de zorgen. Ondanks goed slagwerk (10 honkslagen) en goed pitchen van Kei- zerswaard (cijfers 12-2-4) kon niet voor komen worden dat HCTIV met de over winning ging strijken. In de zesde en achtste inning werden teveel fouten achter elkaar gemaakt, waardoor HCTIV een 2-0 achterstand kon ombuigen in een 3-2 voorsprong. In de negende slag beurt kreeg TYBB nog drie honken vol met nul uit, maar door onbegrijpelijke coaching kon hiervan niet geprofiteerd worden. HAARLEM. Voor eigen publiek speelde Haarlem zaterdagavond ter voorbereiding op de nieuwe competitie in de eredivisie zijn eerste oefenwed strijd tegen het naar de vierde klas van het amateurvoetbal gedegradeerde DSS en won daarvan met een bescheiden score van 3-0. De gasten boden ondanks vijf invallers heel goed tegenstand. Vooral reservedoelman Van der Zwan was goed op dreef en hield met goede reddingen Haarlem van een grotere zege af. HAARLEM. De coach van de genpartij een handvol gravel in gezicht gooien, een tegenstander direct daarop voor enige minuten k.o. slaan, een andere tegenstander daarna nog even tegen de benen schoppen, dat alles kan bil honkbalen, zonder dat het door scheidsrechters wordt gezien. Tenminste als de man Hamilton Richardson heet. Het gebeurde allemaal in de zesde in ning van de zateedar gesneelde wedstrHd Luycks Giants-Snarta. Met 2 man uit kwam Richardson aan si'". een tnr- fe Man In bet InfleW imf. De b’* wend door hef T „vcIrs-neM correct verwerlrt en Rirhsrdson had d’n nnk reen V'ns om fllfll" fcef eercfe honk te herelVen. Toch n-ohpAi'Ar Ml door hef nemen v'n een s1M*n" on hef eerste honk eerste honkman R’et Ferwerda af te lelden, flö <i nn'TR'rrH'’fnnh «fait missen. Ferwerda hierover een nnm*rMn<r fe'en PlAirJt'n r*1* In woed' ontstak en "P M«” nït^eof-fe. n» scheidsrechters ringen echter niet tot maatregelen over. de retunr begon RCH goed door in de le inning een 1-0 voorsprong tenemen. In de 3e inning werd de wedstrijd tijdelijk gestaakt i.v.m. de regen, maar na veel gepraat werd er na een tijdje toch weer begon nen. Schoten kwam in de 4e inning op 1-1 en nam in de 6e inning een 2-1 voorsprong door Röpjen. In de 7e inning kwam A. Boogaard binnen door een honkslag van v.d. Ham, RCH probeerde ta de 8e inning nog terug te ko men maar door een prachtig dubbel spel van A. Huges kon de situatie 3 honken bezet - 1 uit niet uitgebreid worden. Gezien de slechte omstandighe den van beide teams een prima wed- itrijd. Tol trad vind dat iedere speler, ook al heet hij Richardson, zijn handen thuis moet houden. Ik heb hem daarom gezegd maar te gaan dou chen. zodat hij wat kon afkoelen”. Overigens leed de stemming er na afloop van de wedstrijd bij Giants niet onder. De even onverwachte als verdien de 2-1 overwinning die on Soarta be haald werd, was daarvan de reden. Uit blinker bij Giants was werper Wijdekop. die de Snarta-nloeg slechts drie honksla gen toestond en maar twee keer vier- wiid wiero. Door de nederlaag van Snarta kon Fevenoord iets dichter naar zijn stadgenoot toe kruipen, omdat het zaterdag het door afwezigheid van enice spelers verzwakte Raak Nicols met een P-5 nede’daa" naar Haarlem terugstuur- do. N’cols. dat de negende inning inging met een 5-<t voorsnron". die mede tot «tand was "ekomen door homeruns van T,ei’rs en Jelsma, za" deze voorsnronge in de laatste inning verloren gaan tenge volge van een tweof'1 fouten ieu"<R"e catcher wil Winmers spanning kennelijk te veel werd. In de return kwam er een geladen Nicols-ploeg aan de start. Met een on de heuvel uitblinkende Herman Beidschat hij kreeg in de acht innings, die de westrijd duurde, slechts één honkslae teren, lieten de Haarlemmers er reen twiifel over bestaan, wie de sterkste nloeg had. Fen zwak begin van werner Marcel de Bruvn van Fevenoord bezorg de Nicols al in de eerste inning een 2-0 voorsprong. Een knallende homerun van Southwick in de 3e inning verdubbelde deze voorsprong, omdat hij Ton de Ja ger, die met een honkslag op de honken was gekomen, mee naar huis nam. Southwick, die zowel aan slag (1.000), met een homerun en twee honkslagen. als verdedigend uitblonk, zorgde er voor, dat in de 5e inning De Jager (.667) en Van der Vaart (.500), de stand op 6-0 konden brengen, welke stand in de 6e en 7e inning tot 8-0 kon worden ongevoerd. Herman Beidschat speelde tot in de zesde inning een perfect game. Het was Ad Verheul, die hem toen de enige Feyenoord-honkslag afsnoepte. De regen, die inmiddels steeds erger begon te val len, deed scheidsrechter Pauwels na acht innings besluiten de wedstrijd te staken. Omdat de reglementair vastgestelde ze ven innings gespeeld waren, betekende dit dat Nicols de wedstrijd met 9-0 had gewonnen. Bij ACC-De Krekels werd pas on half 6 het definitieve sein gegeven tot inruk ken. Aanvankelijk zagen de weersom- dat vooral verdedigend zeer sterk speel de. D. Boekpng wierp 16-3-6 en het veld maakte geen enkele fout. week door het HCAW-bestuur met de bterokkenen een regeling worden getrof fen. Van Duivenbode: Vosmaer, Van de Berg en Nieuwen!»'is: Feteris, Cardno (Wen tink) en Fernandez.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 13