CRISISTIJD IS VOORBIJ DAGBOEK wo (fe Limburger spurtte naar de overwinning DOHMEN IS WEER FIT Vianen Krekels: Ik mis steun van ploeg „Ik dacht dat ik de koploper was” F o HG Tour de France KW iBSO, 1 MR Utrechter onkundig van vlucht X" 23 19 73 WOENSDAG 18 JULI Te laat 248 km 17e RIT IWHB BRIVE-M LA-GAILLARDE^3! STESFOY^ K ■r r w-:4 i i s in, n* il ploegleiders PIERRE HUYSKENS (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) (fe ajfhJour Spaans succes verraste zelfs Wilfried David was de eerste knecht die na de bergen profiteerde van de lank moedigheid der vedetten. De etappe op zich had eigenlijk weinig om het lijf. Het parcours bleek aanmer kelijk zwaarder te zijn dan voorspeld was en dat luwde de strijdlust na zoveel (Fr-Peugeot) z.t 28. Knetemann (Ned) z.t., 55. Gevers (Ned) 2:28.30, 56. Van Helvoirt (Ned) 2.32.03. ners zoeft voorbij met de ritseling zijn kettingen. Het is meestal Uit die drukke handel rond de over winning, dook Wilfried David uiteinde lijk als triomfator tevoorschijn. Een ver rassende eerste omdat zijn specialiteit meer in bergachtige omgeving ligt, al is hij aangewezen als knecht van Walter Godefroot, zijn ploegmaat, die na het wegvallen van Guimard en Verbeeck de absolute favoriet in een massa-sprint is. 19-7-1973 De Limburger Dohmen gaat als winnaar van de eindsprint over de streep Achter hem zijn medevluchters, v.l.n.r.: Ruch, Gutierrez en Dubreuil. In de spurt van de vluchtgroep van zes man, die het karakter van deze etappe had bepaald, had de Limburger het wiel gepakt van de naar zijn mening snelste man, de Zwitser Salm. Maar in de laatste paar honderd meter kwam de Franse nationaal Dubreuil vervaarlijk hard opzetten en moest Dohmen over schakelen. Nijdig zei hij, nadat het kar wei was geklaard: „Die Fransman had nota bene de hele rit niets gedaan. Niet één keer was hij op kop gekomen. En nu wilde hij nog winnen ook.” Dohmen had nog een beetje moeite gehad om langs Salm te komen. Ik zat wat ongun stig dicht bij het hek en pas toen Salm iets opzij ging kon ik naar het midden van de weg gaan. Toen heb ik op mijn grootste verzet voluit en lang gespurt.” De eens zo bejubelde wielervedette George Pintens heeft na het sluiten van de controle de finish van de 15e etappe een makkelijke rit bereikt. Drie kwartier na zijn winnende landgenoot Wilfried David zwoegde hij Fleu- rance binnen, ontdaan van alle glorie die hij dit voorjaar zo resoluut bij elkaar trapte door de Ronde van Andalusië te winnen. Ploegenklassement zevende etappe: 1. Zwit serland 6.55.24, 2. Frankrijk 6.58.43 3. Neder land 6.59.33, 4. West-Duitsland 6.59.38, 5. Frank- rijk-Peugeot 6.59.43 Lalinde Algemeen ploegenklassement: 1. Zwitserland 73.61.49, 2. Frankrijk 73.58.52, 3. Italië 74.14.46, 4. West-Duitsland 74.15.18, 5, Spanje 74.24.36., 8. Nederland 75.11.08. Op 28 km voor de finish krijgen de renners een bergje van de vierde catego rie te beklimmen, daarna is het stuk tot Brive volledig vlak. De rit voert gedu rende 90 km (van de 130ste km tot de 220ste km) door licht golvend terrein. De namen van de ploegleiders staan voor de volgende equipes; De Muer-BIC Geminiani De Kova Caput-GAN, Mercier Desvages.Gitanes, Plaud-Peugeot Stabllnski-Solonor, Schotte- Flandria Driessens-Rokado Moreno-KAS, Bar- rutla-La Casera Bahamontes, Vissers-Canada Dry Gazelle. „Nu merk ik pas goed”, zei hij, „wat het wil zeggen dat wij zoveel renners kwijt zijn. Toen David weg was, stopte zijn ploeg enorm af en ook de GAN’s deden geweldig werk voor Moneyron, die in de kopgroep zat. Daar viel gewoon niet tegen te fietsen. Ik had alleen Theo van der Leeuw. Die deed zijn werk formidabel, maar het was te weinig.” Theo van der Leeuw: „De laatste kilo meters heb ik Krekels steeds geduwd en uit de wind gezet. Dat was een hopeloze zaak. Die Portugezen van ons hielpen geen meter. In je eentje tegen al die andere ploegen knokken is onbegonnen werk.” DE RONDE VAN DE TOEKOMST Zevende etappe: 1 Dohmen (Ned) de 92,5 km in 2 uur 17 min 12 sec. (met tijdvergoe- ding 2.16.57, 2. Ruch (Wdld) met tijdvergoe- ding) 2.17.02 3. Gutierrez (Fr-Peu) (met tijd- vergoeding) 2.17.07. 4. Dubreuil (Fr), 5. Salm (Zwi) 2.17.12, 6. Nyffeler (Zwi) 2.17.24, 7. Mar quette (Fra) 2.20.13, 9. Diaz (Col) 2.20.16, 10. Schmid (Zwi) 2.21.18, 11. Baronchelli (It), 12. Vallori (Sp). 13. Martinez (Sp), 14. Bourreau (Fr) z.t., 15. De Waal (Ned) ,16. Mycek (Polen z.t. 17. Cheetman (Int-GB) z.t., 18. Voegele (Zwi) z.t. 19. Duchemin (Fr) z.t., 20. Demore zijn ploegleider Barrutia de Cordobés van het cyclisme genoemd. Barrutia: „Spectaculair, maar niet verstandig. Elke renner weet dat hij na een paar demar rages die mislukken, even moet wachten om te herstellen en daarna proberen de tegenstanders te verassen. Fuente niet. Die knalt maar door. Demarrage na demarrage, dat is dom.” De ploegleider blijkt heel wat te stellen te hebben met zijn kleine (1.70 meter) vedette, wiens liefde voor sigaretten volgens Barrutia niet is te temmen. Barrutia: „Hij is er niet vanaf te houden. Voor de start rookt hij rustig een sigaret en na de koers pakt hij de een na de ander. Ik heb hem gevraagd: waarom doe je dat, dan ben ik rustig, zei hij maar ik vind het dom. Een of twee sigaretten kan voor een coureur geen kwaad, maar wat Fuente doet is dom.” „Ik reed goed vandaag. Op dit par cours met zijn vele kiimmetjes en afda lingen moet je krachtwerk verrichten en daar ben ik dit seizoen goed in. Zo heb ik ook de Ronde van Limburg en de Ronde van de Henninger Toren in FLEURANCE. Afgezien van zijn blessures die hij gisteren bij zijn val opliep, is de hoop op een overwinning bij Jan Krekels voor een groot deel vervlogen door wat hij aan tegenstand in de etappe naar Fleurance ervaarde. Zouden de toeschouwers der vlakke ritten het alleen moeten doen met het peloton, dan kregen zij slechts één minuut waar voor hun geduld. Malenwrt Sarlat-la- Canéda Frankfort een tijdje geleden gewonnen.” Matje Dohmen, de man die het volgens de verwachtingen goed had moeten doen in de bergen maar daar na een dag door zijn grote verzet kapot ging, had zich als eerste van de Nederlandse ploeg volledig hersteld. LA GRANDE Aan de rechterkant vol schaafwonden (bloed op schouder, elleboog, heup, been en gescheurde broek) arriveerde Jan Krekels als laatste man van de grote groep, terwijl hij als een van de sterkste het parcours was opgedraaid om er een ronde van 4,5 kilometer af te leggen. „Er klapte iemand tegen mijn voorwiel. Ik weet niet precies wie, ik denk Schleck”. Zijn drama tekende zich in bloederig rood, dat van Gerard Vianen in een bijna-huilbui. „Ik heb zo hard een over winning nodig”, kreunde de Utrechter die een prestatie achter de rug had waar hij trots op mocht zijn. Eerst fietste hij in z’n eentje een gat van een halve minuut dicht naar een kopgroep die bestond uit David, Danguillaume, Gran de, Labourdette, Maneyron, De Witte en Tollet (ze sprongen 30 kilometer voor de aankomst), daarna reed hij solo toen het peloton zijn mede-vluchters terugpakte. Op het circuit van het piepkleine ge hucht Fleurance stampte hij verbeten achter Wilfried David, ontsnapt op 20 kilometer van het einde, maar dat bleek hij zelf niet te weten. FLEURANCE. Het Tour de Fran- ce-feest van de kleintjes is begonnen- Op één uitzondering na (vrijdag, als de Puy- de-Dome beklommen moet worden), kunnen ze tot aan Parijs hun gang gaan want de groten hebben zich gerang schikt. De vlakke parcoursen liggen uit dagend te wachten op hen die in d« bergen faalden en zich nu alsnog bij hun sponsor kunnen waarmaken. Wil fried David, een kleine gedrongen Belg van 26 jaar, was de eerste die van die gelegenheid profiteerde. De Nederlanders misten de slag toen de op platte ritten gespecialiseerden kermis mochten vieren. Gerard Vianen werd, na een race die glom van actie, kort voor de streep ingelopen door het peloton dat Wilfried David net niet meer te pakken kreeg en Jan Krekels kanshebber omdat hij sterk kan sprinten viel toen er nog één kilometer gereden moest worden. „Ik dacht”, zei Gerard Vianen. „dat ik koploper was. Ik wist helemaal niet dat David vooruit zat. Misschien komt het door mijn zenuwen. Ik ben verschrikke lijk nerveus”. Van belan was de vergis sing rond de leidende positie van Wil fried David overigens niet omdat Gerard Vianen in de laatste kilometer werd achterhaald door de fel jagende groep, die de hele etappe lang achter ontelbare ontsnappingen van kleintjes had gerend. x j Voor de ware liefhebster van de wielersport ruikt zo’n renner „einde loos”: het zweet symboliseert de mannelijkheid van zijn inspanningen, de masseerolie verschaft hem de odeur van de ware sportheld en het vleugje menthol dat om hem heen hangt, verkondigt hoe „bien soigné" hij wel is, alle transpiratie ten spijt. De lucht van een Tour-coureur is begerenswaardig en de plaatselijke bakvissen van een etappeplaats benij den hoorbaar die „twee meiden” van Boule d’Or, die iedere avond met hun tweeën de getekende en lekker stin kende winnaar aan hun wangen drukken. van de Tour tegen de elektriciteitspa- len slaan en in het duister weer verdwijnen. (Van onze sportredactie) FLEURANCE Jarenlang werd er gesukkeld en ineens baadt de Spaanse wielersport in de weelde van het succes. Daar was het mis mee sinds Frederico Bahamontes de Tour de France won, veertien jaar geleden, omdat de grote belof tes het niet verder konden brengen dan incidentele uitschieters. Julio Jimenez, Aurelio Gonzales en José Perez-Frances traden internatio naal wel op de voorgrond, maar ze konden de Spaanse wielrennerij niet de inhoud van weleer geven. In deze Tour de France echter manifesteert Spanje zich weer als wielernatie. De feiten: Twee Span jaarden voeren het algemeen klas sement aan. Luis Ocana en José Manuel Fuente. In het bergklasse- ment gaan drie Spanjaarden voor op: Fuente, Pedro Torres en Ocana. Zes keer deze ronde werd een Span jaard gehuldigd als etappewinnaar: Ocana (viermaal: Gaillard, Les Or- res, Thuir, Luchon), Vincente Lo pez Carril (Nice) en Pedro Torres (Pau). De Nederlandse ploeg had dit succesje hard nodig. Want behalve Dohmen en de dapper door zijn pijn bijtende Knete mann bleken de Nederlanders nog lang niet over de vermoeienissen van de cols heen te zijn. Ook Wim de Waal, die tenslotte nog in het grote peloton ein digde, zat erg moeilijk. Maar het zwaarst was de tocht voor Wil van Helvoirt en André Gevers. Beiden wer den al in het begin gelost en reden in hun eentje de koers uit. Beiden kwamen na het verstrijken van de tijdslimiet binnen. Gevers, die slechts 15 seconden te laat was, werd meteen al gepardon neerd. Maar over Van Helvoirt moest nog gesproken worden. Tourdirecteur Jacques Marchand wilde wachten tot woensdagmorgen eer een beslissing te nemen. Hij had gehoord van de val van Van Helvoirt in de laatste Pyreneeën- etappe en vroeg wat bedenktijd. vier minuten. Bovendien werkte een Spanjaard zich op tot de titel „revelatie van de ronde”, een predikaat dat de Tour-volgers zon der voorbehoud toebedelen aan Pedro Torres. Het herstel van het prestige heeft de Spanjaarden rium 10 jaar ge kost. „En dat was,” zegt KAS-ploegleider Antoine Barrutia (40) „een moeilijke tijd. Ik sta er zelf van te kijken dat we nu ineens zoveel succes hebben. Het valt niet mee om in ons land een renner in het gareel te houden. Zijn temperament is wispelturig.” Ondanks het huidige succes, ligt het voorbeeld van dat onbe heerste in de Spanjaard deze Tour voor het grijpen: Jose Manuel Fuente, door FLEURANCE. De Tour is óók een kwestie van „volgen”. En de ka ravaan der volgers is zo lang en van een zo gemêleerde samenstelling, dat het volk langs de vlakke weg ten minste iets aan zo’n Tour heeft. In het gebergte zijn de toeschouwers bevoordeeld. Daar versmallen zij de route dermate, dat een auto er slechts met frequent gebruik van een drie-tonige claxon zonder ongelukken door kan, en dat zij zelf de renners onder handbereik hebben. Om hen van ganser harte een eind omhoog te duwen. Om hen eten en drinken aan te reiken. Om hen te kunnen ruiken want er zijn mensen, meisjes vooral, die het nogal penetrante par fum van een coureur-in-volle-actie prefereren boven de geur van hun eigen toilettafelflesjes. Uitslag vijftiende etappe: 1. David (Belg- Schotte) 3.44.34 (met tijdvergoeding 3.44.19), 2. De Meyer (Belg-Schotte) 3.44.52 (3.44.42), 3. Vianen (Ned-Desvages) z.t., (3.44.47) 4. Mollet (Fr-Plaud) z.t., 5. Genet (Fr-Caput) z.t., 6. De Witte (Belg-Schotte) z.t., 7. EsperanzafSpa- Moreno) z.t. 8. Rlotte (Fr-Stablinski) 3.44.58, 9. Esclassan (Fr-Plaud) 3.45.03. 10. Van Springel (Belg-Driessens) z.t. 11 Godefroot (Belg- Schotte) z.t., 12. Hoban (GB-Caput) z.t., 13. Van der Leeuw (Ned-Vissers) z.t., 14. Delepine (Fr-Caput) z.t., 15. Durceux (Fr-Schotte) z.t., 16. Mour (Fr-Caput), 17. Mintkiewicz (Fr- Stablinski) z.t. 18. Van Roosbroeck (Belg- Driessens), 19. Martinez (Fr-Caput). 20. Be- snard (Fra-Stablinski) z.t., 27. Martins (Port- Vissers) z.t.. 33. Zoetemelk (Ned-Desvages) z.t. 50. Ocana (Spa-de Muer) z.t., 81. Krekels (Ned-Vissers) 3.46.43. 82. Oliveira (Port-Vissers) 3.47.12. •t Algeméén klassement: 1. Ocana (Spa-De Muer) 92.47.34 2. Fuente (Spa-Barrutia) op 14.56, 3. Thevenet (Fr-Plaud) op 15.32 4. Zoetemelk (Ned-Desvages) op 24.57, 5. Perin (Fr-Caput) op 27.—, 6. Van Springel (Belg- Driessens) op 28 53, 7. Van Impe (Belg-Sta- blinski) op 29.14, 8. Lopez Carrill Spa-Barruti- a) op 32.03. 9. Ovion (Fr-Plaud op 34.04, 10. Agostinho (Port-de Muer) op 34.18 11. Delisle (Fr) op 34.56 12. Martinez (Fr) op 34.58, 13. Almar (Fr) op 44.09, 14 P Torres (Spa) op 44.43, 17. Mortensen (Den) op 45.30, 18. Hou- brechts (Belg) op 45.36 19. Galdos (Spa) op 49.27, 20 Mendes (Port )op 49.47 31. Martins Port-Vissers) op 1.19.29 41. Oliveira (Port- beroepsrenners. Zij durven het risico van mislukken niet te nemen omdat ze thuis geld moeten binnenbrengen. Onze cou reurs komen meestal uit arme gezin nen.” Een andere verklaring voor het enor me succes dat de Spaanse wielersport momenteel viert, is volgens de Tour- vertegenwoordigers van dat land het feit dat een paar jaar geleden oud-renner Mendiburi bondscoach van de amateurs werd, als opvolger van de minder ge slaagde Zaaura. De resultaten in de Tour de 1’Avenir spreken voor zich. Barrutia had dat allemaal niet verwacht. „Ik ben er geweldig blij mee, want het zal de wielersport in Spanje de popula riteit teruggeven die het had verloren. Deze Tour is voor ons een propaganda die ik nooit voor mogelijk had gehou den.” Algemeen ploegenklassement: 1. De Muer 280.37.48, 2. Caput 280.48.25. 3. Barrutia 280.50.20 4. Plaud 280.52.51 5. Driessens 281.57.36, 11. Vissers 285.18.56. En als zij met hun doorkomst het mondiale karakter van de Tour heb ben geïllustreerd, volgen de motards met de fotografen achterop, de gemo toriseerde politie-agenten van de pre sident van de republiek (die zijn begeleiders ieder jaar genadiglijk af- staat aan „president” Lévitan) en de officiële wagens met de zich zeer van hun waardigheid bewuste koersdirec- teuren en koerscommissarissen. Ach ter hen komt eerst het Tour-Puikje, de rennerskluit, als één enkele dikke paternoster in een rozenkrans. Achter de renners: de met fietsen opgetuigde, witte Peugeots van de ploegleiders; dan weer koerscommissarissen, jour nalisten en motards, dan de verbin- dingswagentjes van de assistentie- ploegleiders, de bezemwagen, de am bulances en de zware „uitpoetsers” takelwagens die al het door pech tot stilstand gekomen rijdende materieel van de Tour ophijsen en meenemen. Dat was het dan. Al bij al een stoet van vier uur lengte. De moeite waard om een halve dag de zaak te sluiten of een snipperdag te nemen of met de verkenners en andere bewegin gen langs de „Route du Tour" te gaan staan. Want je hebt als toe schouwer je handen vol met kijken. Langer duurt de doorkomst der ren meestal niet. Een kleurig pak van een zwijgende formatie, die weinig noten op haar zang heeft. Gezichten kan men niet onderscheiden, tenzij er een paar voorop rijden. De gele trui is met het menselijk oog niet zo gauw te determineren. En vóór die brave mensen het weten, is het puikje van de Tour voorbij. Daarom is het goed dat de Tour niet alleen uit dat ene puikje bestaat. Dat hij zich in pakweg een dorpje als Ardens, halverwege Pau en Fleurence al de avond tevoren aandient in de wat vormeloze gedaanten van officiële motorrijders, die de bewegwijzering Van Springel 155 163, 4 Vianen Martinez 77. De grilligheid van de Spanjaard uit zich ook in de persoon van Pedro To- rees, 24 jaar, jongste van tien kinderen en in deze Tour gecoacht door zijn een jaar oudere broer Damaso, met wie hij in de ploeg La Casera-Bahamontes zit. Twee jaar lang deed Pedro Torres wei nig aan wielrennen. „Ik zat in militaire dienst, het kwam slecht uit,” zegt hij. In elk geval rijdt Pedro Torres een sterke Tour. Ocana: „Hij is voor mij de grote openbaring van deze ronde.” En met dan ook nog Lopez Carril bij de eerste tien in het algemeen klassement (hij is acht ste) plus een flink aantal overwinningen in de Tour de l’Avenier, leeft de Spaan se wielersport onverwacht weer in een glorietijd. Het is het rendement van de investe ringen die grote Spaanse firma’s een paar jaar geleden maakten door hun ploegen van de meest moderne uitrus ting te voorzien en de renners een Zijn zij weg, dan kan er in het onvermijdelijke „Café des Sports” worden gefilosofeerd. Over Ocana. Over Thevenet. Desnoods tot acht uur ’s morgens, als de reclamekaravaan het dorp overvalt. Met klaroenen als die van het Laatste Oordeel. Met kleurige, protserige of verschrikkelijk opgedirkte wagens. Met verkopen van petjes, etenszakken, bidons en tijd schriften. Met acrobatische motorrij ders, di eop de zadels van hun BMW’s staan en hun sirenes laten loeien. Met een stoet van Matra-Simca’s (die 35 mille per stuk kosten) waarvan de elegante bestuurders een knap num mertje formatierijden weggeven. Al lemaal bezienswaardig. Allemaal „Van de Tour”. Daarna wordt het even stil. Tot dat de internationale pers schrijvend en audio-visueel naderbij rolt: vreemde, knappe, lelijke, joviale, norse, dikke en dunne mannen, die iets v<m cowboys weg hebben of dui delijk naar het einde van de Tour verlangen of ostentatief hun heimwee naar een hartsvriendin laten blijken. Prachtig om te zien: Eng eisen, Italia nen, Spanjaarden, de eigen Franse schrijvende landgenoten, Hollanders Duitsers en Denen. Vissers), 57 vianen (Ned-Desvages) op 2.10.10. 73. Van der Leeuw (Ned-Vissers) ,op 2.34.46. 76. Krekels (Ned-Vissers) op 2.44.50. ’t Ploegenklassement vijftiende etappe: 1. Schotte 11.13.48. 2. Desvages 11.14.53, 3. Caput 11.14.58 (31 punten), 4. Plaud z.t (38) 5. Moreno z.t. (69) 11.15.04. 10 Vissers 11.16.49. FLEURANCE. De karavaan heeft cr nooit aan getwijfeld. Als de bergen achter de rug zijn komen de Hollanders weer aan bod, was de algemene mening. Men heeft gelijk gekregen. Niet zodra waren de Pyreneeën nog slechts vage schimmen op de achtergrond of Matje Dohmen zorgde er in de mini-etappe over ruim 92 km van Maubourguet naar Fleurance voor, dat het op de cols geschonden Nederlandse blazoen weer wat opgepoetst werd. Met een lange spurt legde de 20-jarige Limburger uit Born dinsdagmiddag beslag op de eerste plaats in deze rit door een veel op zijn eigen Limburgse land gelijkend land- schap. Algemeen klassement: 1. G. Baronchelli (It) 24.14.31, 2. Steinmayr (Oost) op 4.50 3. Bour reau (Fr) op 5.46, 4. Schmid (Zwi) op 7.10, 5. Bodier (Fr) op 8.34, 6. Kraft (Wdld) op 11.30. 7. Rios (Col) op 14.16, 8. Martinez (Spa) op 14.17, 9. Ruch (Wdld) op 14.18, 10. Diaz (Col) op 14.23 11. Salm (Zwi) op 14.31, 12. Duchemin (Fr )op 14.42 13. Gutierrez (Fr-Peug) op 21.16, 14. Nazabal (Spa) op 21.43 15 .Marquette (Fr) op 22.37 ,16. De Waal (Ned) op 24.14 17. Vasquez (Col) op 24.37 ,18. Summer (Oost) op 26.51, 19. Voegele (Zwi) op 29.13, 20. Pujol (Spa) op 30.44. 34. Dohmen (Ned) op 46.17, 37. Knete mann (Ned) op 52.11 52. Gevers (Ned) op 1.14.10, 56. en laatste van Helvoirt (Ned) op 1.34.19. Puntenklassement: 1. Baronchelli (It) 69 punten, 2. Martinez (Spa) 56, 3. Bourreau (Fr) 56 4. Dohmen (Ned) 51. 5. Salm (Zwi) 44, 12. Gevers (Ned) 30. zware dagen. Pas na 28 km kwam er een opleving toen de Franse regionaal Gutierrez, de Zwitsers Nyffeler en Salm en de Franse nationaal Dubreuil demar reerden. Bij hen sloten zich een paar kilometer verder Matje Dohmen en de Westduitser Ruch aan en toen vond geletruidrager Baronchelli het genoeg. Geen van deze mannen was gevaarlijk voor hem. Het best geklasseerd was Ruch op 18 minuten en dus kregen ze zijn zegen. Toen echter nog wat cou reurs de sprong naar voren waagden, onder wie de Columbiaan Diaz, traden de Italianen stringenter op en beperk ten de schade op dit groepje tot iets meer dan een minuut. De koplopers, van wie Dohmen tenslotte de sprint won, eindigden met een winst van meer dan vier minuten. 't Puntenklassement: 1. pnt„ 2. Zoetemelk 128, 3. Ocana 103, 87, 5. ex aequo- Van Impe en 1 Algemeen bergklassement: 1. Fuente 198 punten. 2. P. Torres 189 3. Ocana 177 4 Thevenet 107, 5. Van Impe 87, 6. Lopez-Carril 80 7. Zoetemelk 72. salaris te geven. Tot dan waren de ploegen pover van opzet, net als de wedstrijdprogramma’s, die dankzij de sponsors een grote uitbouw kregen. Er kwamen ruim tien grote nationale ron des, waarin de altijd met gebrek aan werkgelegenheid tobbende Spanjaarden zich konden bekwamen. Barrutia: „Er is de laatste jaren enorm hard gewerkt aan de opbouw van onze wielersport. Een moeilijke zaak, omdat we weinig profs hebben, ongeveer 50, en de meeste amateurs bang zijn over te gaan naar de L SHS:

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 23