Bewoners Van Maerlantlaan en Nicolaas Beetslaan schrijven brief o Spil-jeugd vermaakt zich best Engels gezin na aanrijding in Examens tunnel gestrand 'is- DE WITTE TAPIJTHALLEN CASH CARRY Bij Velsense kunstkring Voor Allen veel belangstelling voor nieuwe seizoen ijK 3 F I KAMERBREEDTAPIJT WORDT DOOR ONS GRATIS EN VAKKUNDIG GELEGD. Illlll 4t Si Zwemdiploma’s File van vijf kilometer 1 „WAT EEN PLANEET” EN WIM KAN REEDS UITVERKOCHT Ifc 5 WOENSDAG 1 8 JULI 1 9 7 3 Velsen-IJmuiden ;ts. Beverwijk Nijssen in Santpoort en de directe D 68 Muziekserie „Centrum” HAARLEM Kleine Houtweg 11 Tel. 023-313140 Maandags gesloten HAARLEM fesselschadeplein 8 Tel. 023-375674 Maandags gesloten IJMUIDEN Lange Nieuwstraat 184 Tel. 02550-13120 Maandags gesloten (Van een onzer verslaggevers) DRIEHUIS. Zeven bewoners van de Van Maerlantlaan en de Nico laas Beetslaan hebben een brief aan Gedeputeerde Staten van Noord- Holland geschreven om te protesteren tegen de plannen van het Velsense gemeentebestuur om op grond van het Missiehuis een verpleegtehuis te bouwen voor chronische zieken en demente bejaarden. De briefschrijvers vinden dat de gemeente door de grondaankoop de bewoners voor een voldongen feit hebben geplaatst. Namens een groot aantal andere bewo ners van beide lanen voeren zij verschillende bezwaren aan tegen de bouw van een groot verpleegtehuis met tweehonderd bedden. Door deze zaak nu al onder de aandacht van het provinciaal bestuur te brengen hopen zij invloed uit te oefenen op een beleidsombuiging. Zij vinden dat er in de gemeente genoeg stukken grond aanwezig zijn die voor een verpleeg- Het nieuwe systeem van de Velsense kunstkring „Voor Allen” waardoor de abonnementhouders voortaan zelf de theaterseries kun nen samenstellen, is in de IJmond bijzonder goed ontvangen. Van daar dat op de in juni in Velsen, Beverwijk, Heemskerk, Wijk aan Zee en Castricum verspreide folders reeds bestelkaarten zijn binnen gekomen, met in totaal bijna zesduizend aangevraagde plaatsen. Zo als bekend omvat het nieuwe winterprogramma drieëntwintig voor stellingen en omdat de Stadsschouwburg bijna zevenhonderd bezoe kers per avond kan ontvangen, impliceert een en ander dat tot dus ver ruim een derde van de plaatsen door gegadigden is aangevraagd. I tehuis in aanmerking komen, waarbij zij onder meer denken aan het ter- I rein van het Zeeweg Ziekenhuis zelf, de gronden bij het verpleegtehuis I Kennemergaarde, het bollenland van I omgeving van Beeckestijn Geen ruimte Heemskerk -HET VOORDELIGSTE ADRES VOOR AL UW KAMERBREED-TAPIJT, VINYLTAPIJT, VINYL EN TEGELS Door rechtstreekse afname van fabrieken uit buiten- en binnenland sluiten wij de tussenhandel geheel uit. VRIJDAGS - KOOPAVOND VAN 7 - 9 UUR IN ONS CENTRAAL-MAGAZIJN Agenda verpleeghuis in Driehuis Rijksweg, BIOSCOPEN i® ballet” van en e (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Een meer dan vijf kilo meter lange file, vanaf de Velsertunnel tot op de Randweg in Haarlem, was het gevolg van een aanrijding in de oostbuis van de tunnel tijdens het spitsuur dins dagmiddag. i van soen burg voerd. Vrijdag 1 februari: Vera Beths, vi oliste, begeleid door Stanly Hoogland. Woensdag 19 april Het Stanisby- trio, bestaande ui Jan van den Berg, fluit; Wout van Wilgenburg, cello en Ketil Haugsand, claveciniste. Vrijdag 2 november: Hans Bruin, pianist en Simon Butter, klarinet. Dinsdag rond het middaguur werd de regen spelbreker tijdens de sportdag op AMSTERDAM. Geslaagd voor exa men semi-arts F. G. J. M. Schmeddes, Haarlem. Doctoraal economie P. A. M. Snellens, Haarlem; F. A. J. Veerman, Haarlem; P. A. J. ter Weijde, Haarlem; P. C. J. van Wissen, Haarlem; Kandi daats sociologie H. G. L. Imholz, Haar lem. Doctoraal politicologie H. Nijenhuis, IJmuiden. Kandidaats psychologie E. G. M. Altena-De Jong, Beverwijk. Docto raal psychologie R. J. Portegies, Haar lem; mevrouw J. Koolbergen-Leeninga, Bentveld; I. C. Havenaar, Haarlem- „betreurde” aankoopbesluit. Zij schrijven het provinciaal bestuur dat slechts een klein aantal protesterenden de brief on dertekend heeft, omdat een groot aantal buurtbewoners thans door vakantie af wezig is. HAARLEM Kruisweg 70 b Tel. 023-310810 Maandags gesloten Op het programma staat nog een uit stapje naar de Linnaeushof op vrijdag 20 juli. De animo daarvoor is dermate groot, dat de kinderen ook donderdag 26 juli in de gelegenheid worden gesteld eenzelfde uitstapje te maken. Verder zijn in de plannen opgenomen bezoeken aan het spoorwegmuseum in Utrecht, het Hoogovenmuseum en het Pieter Ver- meulenmuseum. het terrein nabij Felisenum, waar vijftig kinderen onder leiding van een aantal medewerksters en de buurthuisleider hun krachten maten met verspringen, fietsbandgooien, steltlopen en hindernis lopen. Voor vandaag stond er een tocht naar de duinen van Castricum te wach ten, doch dit programmapunt werd gis teren, gezien de weersomstandigheden, fronsend onder de loep genomen. Protesten bij provinciebestuur tegen bouw van BEVERWIJK. In het sportfondsen- bad behaalden de volgende jongens en meisjes het diploma B.: Marcel Dudink, Robert Helmink, Simone Hutter, Wilhel mina Kleinman, Lizette Koning, Mariska van Leur, Yvonne Meerwijk, Robertas Meulenberg, Inge Mooy, Carla Post, Ma- rinus Posy, Alette Raap, Tonnie Sminia, Erick Timmer, Bianca Weijers, Robert Zonneveld, Peter Zoontjes en Marcel Sennef. Het diploma C werd behaald door Annemarieke Stegmeijer en Steven Winkel. aangekocht. Er is voor de patiënten te weinig leefruimte en daarnaast zal de dagelijkse gang van zaken in beide cen tra enorm storend gaan werken op deze buurt”, vindt de heer Filippo. In de brief staat dat de bewoners verwonderd zijn over de tot nu toe gevolgde procedure”. Verwondering om dat eerst overgegaan is tot de aankoop van de grond, waarbij vooruit wordt gelopen op een nog noodzakelijke wijzi- Wim Kan, wiens voorstelling op 16 ok tober in Velsen nu reeds geheel is uit verkocht. Namens de briefschrijvers spreken de heren A. Filippo en M. H. Davids uit de I Van Maerlantlaan. Zij vertellen dat hun I actie gestart is na een publicatie in onze I bladen over het nieuwe verpleegtehuis. Hun bezwaren zijn van tweeërlei aard. I Als bewoners van de betrokken buurt stellen zij dat hun rust en woongenot aanzienlijk zal verminderen door een groot verpleegtehuis. Daarnaast zijn zij als Velsen burgers van mening dat een tehuis op grond van het Missiehuis al leen al uit oogpunt van ruimtelijke or dening nauwelijks haalbaar is. I „Toen ik hier jaren geleden kwam I wonen”, zegt de heer Dayids, „hebben I mijn vrouw en ik Driehuis uitvoerig bekeken. De sfeer van het dorp sprak ons aan, de rust en de fraaie omgeving I van deze laan vonden we meer dan schitterend. Wanneer er nu achter je huis opeens zo’n kolossaal tehuis komt met tweehonderd patiënten, dan blijft er van die oorspronkelijkse sfer en rust niets meer over. Als je daarbij bedenkt dat deze buurt in de loop der jaren toch al zwaar belast werd, dan kan een gemeente ons, bewoners, niet nog eens extra belasten. Ik bedoel, we hebben hier in de onmid- Achter de Van Maerlantlaan (links) en de Nicolaas Beetslaan op het terrein van het Messiehuis is het nieuwe verpleeg tehuis gepland. Voorts zal de bestelauto welke de aanrijding veroorzaakte aan een onder zoek worden onderworpen om vast te stellen of menselijk feilen dan wel een technische fout de oorzaak van het on geluk is geweest. show met muziek Adriaan Venema. Vrjjdag 12 oktober: Elisabeth Gooymans, alt-mezzo- begeleid door Rudolf Jansen. CENTRAAL MAGAZIJN. Bennebroekerdijk 205b, Cruquius, Haarlemmermeer, tel. 023-283437. Let op juiste adres. NIET afslag Cruquius-Industrieterrein, maar voorbij Signode, le nieuwe weg links, de mid- denloods. Groot parkeerterrein. Vrjjdag koopavond van 79 uur dellijke omgeving diverse schoolgebou wen, het Paulinum, een kleuterschool en de Johannes-Mavo. Ook in het Missie huis zijn nog verschillende lokalen van het Paulinum gevestigd. Er zijn hier in de buurt nogal veel sportvelden en ook dat brengt de nodige drukte met zich mee. Daarnaast betekent het nieuwe re validatiecentrum van de Marine een ex tra belasting. Ik geloof dat onze protes ten niet ten onrechte zijn”, aldus de heer Davids. Oorzaak vormde een bestelauto be stuurd door een 18-jarige inwoner van Alkmaar, die in de tunnelbuis, toen afgeremd moest worden, inreed op een voor hem rijdende Engelse personenau- to-met-caravan. Van het Engelse gezin, dat acht personen telde, werd niemand gewond. De caravan was echter dusda nig vernield, dat voortzetting van de reis naar Denemarken niet mogelijk bleek. ging van het bestaande bestemmings plan. De bewoners vinden dat Gedepu teerde Staten door een goedkeuren van het aankoopbesluit van de gemeente Velsen in feite al accoord gaan met de toekomstige wijziging van het bestem mingsplan. De bewoners vragen zich tenslotte af of hun argumenten geen aanleiding kunnen zijn voor de gemeenteraad van Velsen zich opnieuw te beraden over het De politie ontfermde zich over de Engelse familie, welke in het hoofdbu reau van politie van een maaltijd en koffie werd voorzien, waarna de politie ook nog voor een onderdak in een hotel zorg droeg. Vandaag zal met medewer king van de politiemannen onderzocht worden in hoeverre de caravan weer rijklaar kan worden gemaakt. Door de heer Filippo wordt opge merkt, dat het eigenlijk eën onmogelijke zaak is op de door Velsen aangekochte grond een verpleegtehuis te bouwen. „Daar is de oppervlakte te klein voor. U moet zich eens voorstellen, wat een ruimte je voor zoiets nodig hebt. Er zal voor de patiënten nauwelijks ruimte over zijn om zich een beetje te kunnen recreëren en er is bijna geen grond voor extra dienstwoningen, parkeerterreinen aan- en afvoerwegen enzovoorts. Dat zelfde is het geval met het revalidatie centrum van de Marine. Ook daar zullen de patiënten nauwelijks de ruimte heb ben om in een tuin te zitten, nu de gemeente de helft van de grond heeft TENTOONSTELLINGEN Tentoonstellingsgebouw (Const. Huijgens- straat). Expositie Duin en water”; geopend tot en met 16 augustus. woensdag 20 uur: „Een vulst- donderdag 20 uur: „De vier „Mussert” zal worden opge- Deze voorstellingen worden aangekondigd als e en „nieuwe soort Voor het komend seizoen is door het bestuur van de kunstkring op nieuw een muziekserie van vier con certen samengesteld, bestemd voor het noordelijk koetshuis van „Beec kestijn”. De ondervinding heeft ge leerd dat hier voor deze muziek een unieke en sfeervolle omgeving wordt verkregen, hetgeen steeds met een grote belangstelling wordt gehono reerd. Het programma voor deze serie luidt als volgt; Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: „Een vuistvol karate”, 19.30 u.: „Lawrence of Arabia”. Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u.: .De vernietiging van de Alpha”. TENTOONSTEL LINGEN Kennemer Oudheidkamer (Huize Schey- beeck. Velserweg 2). Geopend op woensdag van 14.30 tot 17 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins. Lijsterbeslaan 23. Beverwijk tel. 02510- 25120. Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie „Jazz en grafiek”; geopend tot 4 augustus van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. De kinderen van buurtcentrum „De Spil" beleven enige fantastische weken in het kader van de vakantie-activiteiten welke buurthuisleider W. Diependaal sa men met een aantal vrijwillige mede werksters hebben mogelijk gemaakt. In de afgelopen week zijn de kinderen op allerlei manieren leuk beziggehouden. Zij hebben uitstapjes gemaakt naar Schiphol, naar Artis en naar de duinen en daar tussendoor zijn zij met allerlei creativiteiten actief geweest. Uiteraard is hierbij de voorkeur van de meesten uitgegaan naar Wim Kan en Annie M. G. Schmidts musi cal „Wat een planeet”, welke voor stellingen dan ook reeds geheel zijn uitverkocht. Zij worden onmiddellijk gevolg door „De Hoofdstad Operette” met „Die lustige Witwe” en „Egotrip” van Jasperina de Jong, zodat hiervoor nog slechts enkele plaatsen kunnen worden uitgegeven. Dit geldt ook voor de beide blijspelen „Vrouw zoekt moordvent” en „Slippers”, res pectievelijk met Kitty Jansen en An dré van den Heuvel en Mary Dressel- huys, Guus Hermus en Willeke Al berti, waar de liefhebbers zich dus eveneens voor dienen te haasten De gelegenheid voor het inzenden van bestelkaarten is inmiddels ver lengd tot vrijdag 27 juli, teneinde ook de vakantiegangers nog een kans te geven die de folders misschien heb ben gemist. Nieuwe kunnen eventueel worden aangevraagd bij het bureau de kunstkring, Moerbergplant- 22, IJmuiden, telefoon 02550- 15743 en 15789. Bij de toneelgroep „Centrum” is het répertoire voor het nieuwe sei zoen eveneens vrijwel bekend, war- van dinsdag 6 en donderdag 7 no vember in de Velsense Stadschouw- BIOSCOPEN City Theater, vol Karate”; vuisten de lucht in”. DIVERSEN Museum .Beeckestijn”, Rijksweg, Velsen- Zuid diverse stijlkamers, dagelijks te bezoe ken van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur; zondag alleen van 14 tot 17 uur. In het park (steeds geopend) tot 31 augustus expositie van staalplastieken. In het Noordelijk Koetshuis tot 19 augustus expositie van werk van Jan van Herwijnen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum Pieter Moerbergplantsoen, dagelijks (behalve zaterdag en zondag) geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat Velsen-Noord, elke dinsdag en donderdag van 12 tot 13.30 uur; ook na telefonische afspraak 02510-94159 Of 9102. Stadhuis Velsen, Plein 1945, dagelijks (behal ve zaterdag en zondag) te bezichtigen van 10 tot 12 uur telefoon 19000. Oud Raadhuis. Velsen-dorp, dagelijks van 13 tot 17 uur en zondags van 10 tot 12 en van 13 tot 17 uur tentoonstelling „Flevum en de Romeinen in Velsen”. Ook donderdag geo pend van 19.30 tot 22 uur. Hierna volgt dinsdag 8 januari een opvoering van „Sterf de moord” van J. Bernlef. Als motto voor dit stuk kan volgens „Centrum” het graf schrift dienen dat de auteur voor zichzelf heeft uitgekozen: „Je blijft lachen”. Voor de voorstellingen op dinsdag 9 april en woensdag 8 mei moet nog een keuze worden gemaakt uit de volgende stukken: „De Neus” van Gerben Hellinga, ,,’t is kloete” van Jaap van de Merwe, „Madame Har die” van Bruno Bayens, „The Sea” van Edward Bond, ..Magnificence” van Howard Brenton en „Wildwech- sel” van Ffanz Kroetz. ia

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5