Na zege opnieuw commentaar op de arbitrage I Below zeilt op EK-soling af Snelle remises van Petrosjan en Spasski sport Spectaculaire schaakpartij van Hongaar Laszlo Szabo Vierdaagse nu Opnieuw nederlaag weer te koud PSV in intertoto Protest Roosendaal Koersen op tegen gedrag KNVB Sprinters en stayers op de Alkmaarse baan Bert de Jager naar Wales Duindigt 9 'ER EU143d7 ala: LI N Hf „Onzindelijk gedoe rond toelaten RBC” 1 16 iONÖÊRÖXÖ 19 Jütl 1973 17 -s i Afkeer Willoos NG stoffen). w een i (Van onze sportredactie) HILVERSUM Geplaatste spelers hoeven in de eerste ronden van matig bezette tennistoernooien doorgaans niet bevreesd te zijn voor hun tegenstanders. Plaatselijke favorieten en amateuristische tennistoeristen plegen onderdanig de rol van slachtoffer te vervullen. In Hilversum werd gedurende de afgelopen dagen echter een uitzondering op deze regel ge maakt. Van de acht geplaatste tennissers moesten er vier afhaken nog voordat de kwartfinales van de open Nederlandse tenniskampioenschap pen waren bereikt. Nadat de Spanjaard Munoz (4) en de Zuidafrikaan Maud (7) reeds woensdag gedwongen afscheid hadden genomen, volgden gisteren de Indiase kampioen Vijad Amritraj (6) en de Australiër Ross Case (8). De organisatie mocht echter toch nog opgelucht ademhalen: Tom Okker wist zich te onttrekken aan deze slachting in de rijen der favoriete vedetten. O*" s ■4 Okker bouwt dit jaar RH „S.ijs- |SP i- 14 jaar. zijn uit hoge het Petrosjan: Snel remise (Van onze wielermedewerker) TIM KRABBE. (Van onze sportredactie) 2 4-3. 2 I iur, 8 uur I De Hongaar Antal Nagy, die enkele leizoenen geleden van FC Twente naar Marseille verhuisde, heeft een contract getekend voor de Spaanse club Hercules Alicante. een aan Uitslagen Herendubbelspel: Farrell-John Lloyd (GB)~ Van Min-Thung (Ned) 6-3. 6-3. hem, maar bi.ihouden. A- onover- en sen- (Col- Niemand is het toernooi met 2 uit 2 begonnen. Petrosjan probeerde het niet (vlug remise tegen Quinteros) ,en Don ner kon in zijn stelling tegen Planinc weinig aanleiding hebben gevonden het wel te doen. Net als in het Hoogoven toernooi speelde Donner met wit tegen deze duivelse Joegoslaaf de Lf4-variant van Ben Oni. Toen verloor hij binnen de 20 zetten omdat hij een onverantwoorde attaque niet koelbloedig genoeg beant woordde, nu kwam hij gewoon slecht te staan, maar wachtte met het maken van de beslissende blunder tot het net weer wat beter begon te gaan, dat was kort voor het verstrijken van de speeltijd. Hertoghs: „Op 8 juni zijn B. en W. van Roosendaal met RBC en de KNVB rond de tafel gaan zitten om over een eventueel toetreden van RBC tot het betaald voetbal te praten. Van KNVB- zijde werden enkele voorwaarden ge- ALKMAAR. Op de Alkmaarse wie lerbaan wordt zaterdagavond een inter nationaal programma met profs afge werkt. Favoriete sprinters en stayers voor de komende strijd om de regen- boogtruien komen daarbij in actie. Het Is voor hen een mooie test om te kijken hoe of het met de vorm van de concur rentie staat. Als omlijsting van de profs komen amateurs en nieuwelingen voor een paar wedstrijdjes in de baan. De Nederlandse kampioen Jan Hordijk mag zijn landgenoot Okker niet verge zellen naar de kwartfinales. Hordijk werd een willoos slachtoffer van de als derde geplaatste Australiër Geoff Mas ters. Met zeer degelijk „schaaktennis” wees Masters zijn tegenstander vooral op diens tactische tekortkomingen. De labiele Hordijk pleegt er in die gevallen snel de brui aan te geven: 1-6 2-6. De geplaatste Indiër Amritraj moest wijken voor de Columbiaan Ivan Molina (7-5, 3- 6, 6-4). Beiden waren opvallende spelers op het recente Wimbledon: Amritraj een vijf sets nederlaag tegen de latere kam pioen Kodes en Molina door set-winst tegen Nastase. Door een gelukkige pou- le-indeling moeten Gimeno, Fletcher, Masters en Molina tegen elkaar strijden om één finaleplaats. Het pad van Okker naar de eindstrijd moest immers met zoveel mogelijk rozen geplaveid worden. Bij de dames bereikte Marijke Schaar de halve finales na een op het nippertje gewonnen prestigeduel (3 sets) met Tru dy Walhof. t Bij FC Utrecht zijn vijf spelers die tot nu toe geweigerd hebben om het hen aangeboden contract te tekenen. Het zijn: Marco Cabo, Jan van Belzen, Ton- ny Pronk. Jorgen Henriksen en Co Adri- aanse. zich bij Lloyd vooral in zijn geringe vastheid. Fraaie, harde services en vol leys wisselde hij af met dubbele fouten en onnodige missers aan het net. Lloyd had bovendien de pech dat Okker zich aanzienlijk meer geïnspireerd toonde dan een dag tevoren tegen de Zwitser Spit zer. Okker speelde niet alleen gevarieer der. maar vooral agressiever. Lloyd werd in de eerste set meteen met de rug tegen de muur gezet en moest met een snelle 6-1 nederlaag genoegen nemen. Merk waardig genoeg moest Okker even als tegen Spitzer in de tweede set twee service-doorbraken toestaan. Hij werd er echter niet door in verlegenheid gebracht en hield zijn tegenstander ook in de tweede reeks op afstand.: 6-2. Gaby Minneboo is dinsdagavond in Utrecht onbedreigd Nederlands kampi oen der amateurstayers geworden. Ach ter Stakenburg draaide Minneboo zo soepel, dat het een eenmansshow werd. Na de voorgeschreven 50 kilometer, door Minneboo afgelegd in 41.43 minuten, tel de de concurrentie zijn achterstand in vele ronden. Jan de Jong (achter De Graaf), de winnaar van de zilveren me daille, legde zes ronden minder af en Jaan van de Broek (Van Reoy), die derde werd zeven ronden minder. Zelfs in deze gemakkelijke partij kon Okker het niet nalaten om zijn af keer van de arbitrale leiding in het openbaar te belijden. De Nederlander is dit sei zoen bezig een kwalijke reputatie op te bouwen als humeurige querulant. Een ervaren Amerikaanse referee verklaarde onlangs dat Okker dit seizoen een van de lastigste spelers voor hem is geweest. „Maar,” sprak de Amerikaan wijs, „dat zal wel te maken hebben met zijn zwakkere prestaties.” Vandaag treft Ok ker in de uit Afrika afkomstige Frans man Wanaro N’Godrella een iets moei- lijkere tegenstander. N’Godrella trok dit seizoen in Parijs de aandacht met een zege op de Spanjaard Orantes, de man die later Okker in Rome klopte. Giste ren rekende N’Godrella snel af met de geplaatste Australiër Case (6-0 6-4), die nog steeds veel hinder ondervond van een polsblessure. Daarbij deed zich nog een zelden voorkomend incident voor dat een voor beeld gaf van hoe het publiek ondanks alle plicht tot stil zijn toch nog werke lijke inspraak kan krijgen in grootmees- terpartijen. Szabo wandelde terwijl Ra dulov over zijn zet nadacht en zag toen, althans meende te zien, dat de Bulgaar zijn toren op hl zette, en daar losliet, een zet die een beslissend schaakje mo gelijk zou hebben gemaakt. Radulov pakte die toren echter weer vast, zette hem nu op fl, een betere zet, zeker, maar mocht dat wel? Szabo eiste onmid dellijk op dat Thl zou worden gespeeld, want je mag niet meer spelen met een losgelaten stuk, maar Radulov hield vol dat hij het niet had losgelaten. Wed strijdleider Bakker kon, met deze bot sende meningen, weinig anders doen dan aan getuigen uit het publiek vragen of de toren werkelijk los was gelaten. Daarbij ontstond de merkwaardige stand 2-2, en er moest dus gewoon worden doorgespeeld; Szabo stond overigens al gewonnen en buitte dat voordeel snel uit Ook Spasski won woensdag, maar het was een beetje zijns ondanks. Met wit tegen een Ben Oni van Kavalek bracht hij weinig tot stand, en rond de 20e zet. pion tegen Andersson, maar het was onduidelijk of het paard-eindspel dat ontstond hem werkelijk grote winstkan sen bood. na enig herhalen van zetten, bood hij remise aan. Kavalek weigerde. Of dat gezien de stand terecht was is de vraag, in ieder geval had hij nu het psychologi sche nadeel dat hij om deze weigering te rechtvaardigen iets moest gaan bewijzen. Dat werd een veel te drieste ruil van zijn dame tegen twee torens, waarbij hij alle pionnen van zijn koningsvleugel of ferde. Al te veel moeite de onjuistheid van dat alles te bewijzen, had Spasski niet. Aan do strijd achter de Vredestein- motoren wordt deelgenomen door de Belg Theo Verschuere (Koch), de Ameri kaanse sprinter Tim Mountford (De Graaf), die het als „rolrijder” heel goed schijnt te doen, en de vaderlandse favo rieten Cees Stam (Stakenburg) Piet de Wit (Walrave) en Nico Been (Ruiter). De stayers rijden twee manches over 10 km. en een manche over 15 km. De Neder landse sprinters Leijn Loevesijn en Klaas Balk en de snelle Belg Robert van Lancker nemen het in de sprint tegen elkaar op en rijden ook een tijdrit over één ronde met staande start. Degene die de meeste punten behaald, wordt alge heel winnaar van dit sprintersomnium. Het wielergala op de Alkmaarse baan begint zaterdagavond om half acht. Baandirecteur N. Boschman en manager Jan Derksen hopen uiteraard op een volle „bak”. KwartfinalesCase-Masters (Aus)Fleury- Hordijk (Ned) 6-2 6-2. Molina-Stone Av.str.)Gebr. Armltray (India) 6-2. 7-5. Damesenkelspel. eerste ronde: Cora Creydt (WD)—Agnes Graczoi (Hong) 6-3 6-3. Alena West-Palmeova (Tsj)Elly Appel (Ned) 2-6 6-3 6-4. Marijke Schaar (Ned)Trudy Walhof (Ned) 3-6 6-2 6-4. Helga MasthoH (WD)—Tine Zwaan (Ned) 6-4 6-2. Herenenkelspel, tweede ronde: Alan Stone (Austr)Jaime Pinto Bravo (Chili) 2-6 6-4 84. Geoff Masters (Austr)Jan Hordijk (Ned) 61 6-2. Tom Okker (Ned)—John Lloyd (GB) 6-1 6- 2. De Nederlandse zeilers Sjoerd en Erik Vollebregt waren woensdag niet zo goed op dreef in de strijd om het Europese kampioenschap in de Flying-Dutchman- klasse. Op het Thunermeer finishte de tweeling in de derde race als negende en in de vierde race als zesde. Toch bleven de Vollebregts op de vierde plaats in de algemene rangschikking. De meeste con currenten lieten eveneens een steekje vallen. Zo ook de Oostduitse favorieten Hüttner en Pagenkopf. Zij moesten de leiding afstaan aan hun landgenoten Fröbe en Mayer. AMSTERDAM. Ook in dc tweed-e ronde van het IBM-schaaktoernooi was de Hongaar Laszlo Szabo betrokken bij de meest spectaculaire partij van de dag. En nu op voor hem prettiger wijze: na zijn nederlaag tegen Petrosjan in de eerste ronde, won Szabo nu van Radu lov. Eerst leek het overigens niet die kant op te gaan: in een gesloten Sicili- aan, met zwart, trad Szabo opnieuw zeer agressief op. Hij rocheerde weer niet en rende nu met zijn g-pion naar voren. Hij veroverde er wel een centrum-pion mee in ruil van een rand-pion, maakte ook in h-lijn open, maar stond toch eigenlijk iets slechter. Het kan een ogenblik van oppervlakkigheid van Ra dulov zijn geweest dat een geniaal paard- offer van Szabo, even later aangevuld tot compleet torenoffer, mogelijk maak te. Hoewel Radulov aan zet was bestond er ondanks zijn materiële voorsprong geen redding meer voor hem. En de partij zou direct uit zijn geweest, als het bij Szabo zou zijn opgekomen lang te rocheren om zijn laatste toren beslissend te laten ingrijpen, maar hij speelde zijn koning op met hetzelfde doel, waardoor de Bulgaar nog even kon doorspelen. (Van onze sportredactie) DEN HAAG. Meervoudig Neder lands kampioen Bert de Jager, lid van de atletiekvereniging Haarlem, zal deel uitmaken van de Nederlandse herenatle- tiekploeg die op 21 juli in Cardiff uit komt tegen Wales. Zowel op de 100 als de 200 meter loopt hij samen met Sam my Monsels. In de estafetteploeg zal hij met Monsels, Spek en Janssen uitkomen. NIJMEGEN. De tweede marsdag van de Nijmeegse vierdaagse is voor 508 wandelaars te moeilijk gebleken. Zij moesten vroegtijdig het wandelgebeuren verlaten. De oorzaak hiervan moet voor een groot gedeelte gezocht worden in het feit dat de kou velen van hen in de vroege ochtenduren van de tweede marsdag heeft overvallen. De Rode Kruisposten hadden dan ook bijzonder veel werk te doen. De grootste klacht, behalve de gebruikelijke blaren, was spierpijn waarbij het opmerkelijk was dat kniepijn een veel voorkomend euvel was. Voor de derde marsdag, altijd de moeilijkste van de vierdaagse omdat daarin veel heuvels zijn opgenomen, zijn donderdag 12.303 wandelaars gerechtigd van start te gaan. Vermoedelijk zullen er dat wel minder zijn omdat woensda gavond nog wel wandelaars, die niet in al te beste conditie zijn, zullen besluiten de vierdaagse voor gezien te houden. De wijzigingen die de vierdaagse leiding noodgedwongen moesten uitvoeren, is niet bij alle wandelaars in goede aarde gevallen. Met name 50-ers konden pas na vele uren rusten omdat zij voordien geen café waren tegengekomen. De lei ding van de vierdaagse heeft echter goede hoop dat komend jaar het norma le traject weer af gelegd kon worden. steld. Indien aan die voorwaarden (van financiële aard) voldaan zou worden zou RBC toestemming krijgen om volgend seizoen betaald voetbal te spelen. Maar wat blijkt nu? Nadat RBC een subsidie toezegging van 300.000 gulden over drie jaar had gekregen, kwam plotseling de KNVB met volstrekt andere motieven op de proppen om RBC uit het betaalde voetbal te houden.” Het verzoek van RBC tot toelating voor het betaalde voetbal werd afgewezen op grond van het feit dat er slechts 38 beschikbare plaatsen in het betaalde voetbal waren en dat een 39ste vereniging niet getole reerd kon worden. Maar dat was bij de KNVB al bekend voordat er op 8 juni besprekingen plaatsvonden. Als men toen gesteld had dat de amateurs-lands- kampioenen niet op een plaats in het betaalde voetbal hoefde te rekenen, dan had de KNVB zowel RBC als de ge meentelijke instanties hoge kosten kun nen besparen. De door mij gesignaleerde methodiek die de KNVB in deze gevolgd heeft, acht ik onjuist en ik vind dat hier tegen geprotesteerd dient te worden,” aldus de Roosendaalse wethouder van sportzaken. Ook Jan Timman, de derde winnaar van de eerste dag, dreigde kansloos van de Tsjech Smejkal te gaan verliezen. Na een verkeerde zet in een theoretische stelling (Maroczy-Siciliaans) verloor hij gewoon een pion, terwijl verschillende van zijn stukken zeer slecht stonden. Maar waar Timman in zulke gevallen tot in het diepst van zijn ziel gekwetst over het mislukken van alweer een geniale conceptie wat bloedeloos placht verder te schuiven, bleef hij nu verbeten en alert om remise vechten, en toen Smejkal eindelijk de daarvoor noodzake lijke fout had gemaakt, werd dat reali seerbaar. De afgebroken stelling leek Timman, ondanks de achterstand van twee pionnen, niet te hoeven verliezen. Als die remise Timman inderdaad lukt, blijft hij nog een dagje langer ge deeld leider, nu met Petrosjan, Spass ki. Planinc, waarschijnlijk Ribli en mo gelijk Marovic. Deze braken beiden in gunstige stellingen af. Ribli weerlegde de aanvalsplannen van Enklaar, won een pion, en kon zich toen wat onnauw keurigheden veroorloven die het nodig maken dat hij een dame-eindspel gaat winnen terwijl het toch makkelijker had gekund. Maar ook zo zal het zeker gaan. Marovic won heel langzaamaan een kwalijke reputatie op DEN HAAG. De uitslagen van de woens dag op Duindigt gehouden draverijen zijn: Ahorn-prljs 2140 m: 1. Looper T (W. Duiven voorden) 3.07.2 1.28.3. 2. Loek Areta, 3. Korina. Winn. 1.70 pl 1.10 140, 1.80, kopp. 4.00. trio 20.80. Salerno-prljs 1500 m: 1. Monty Buitenzorg (J Hendrikx) 2.09.2 1.26.1, 2. Marko van Echten, 3. Mercidol. Winn. 1.50 pi 130, 1.40, ISO, kopp. 3.20. The Country-prijs 2040 m: 1. Jetstream (G. Westerveld) 2.55.8, 1.26.2 2. Katinga M, 3. Lucky Lady. Winn 5.20, pi. 1.80, 2.90, 2.90, kopp ’•60. trio 162.60. Salvador-prljs 2040 m: 1. Henry Belwin (B. v. Klaveren) 2.52.0 1.24.3, 2. Ingrid Roodnoot, 3. Giovanni. Winn 1.50 pl. 1.10, 1.90, kopp 7.40. L’Embellie-prijs 1900 m: 1. Gerard (R. Wete- mans) 2.08.6, 2. Coven Cat 3. Flirtation. Winn 31.50, pl. 1.10, 1.60. 3.50, kopp. 2.50, trio 137.20. Eastern-prijs 2100 m: 1. Jaspis du hois (R. v.d. Lubbe) 2.55.2, 1.23.4, 2. Jacky Spencer, 3. Keen Speed. Winn. 4.00 pl. 1.10 1.20, kopp. 1.40. Ramino-prijs 2040 m: 1. Kamile (S ,v. Leeu wen) 2.52.8. 1.24.1 2. Jap 3. Jessie Bond. Winn. ‘•70, pl. 1.50, 2.40, 2.90, kopp. 7.90, trio 81.60. Perin le grand-prljs 1330 m: 1. Osarieta (K. Davies) 1.23.0, 2, Terlenka, 3. Sir Wessel. Winn. 4.70, pl. 1.30, 1.30, kopp. 3.90. Bellevue-prijs 2040 m: 1. Klaus Olivier (W. Duivenvoorden) 2.52.0 1.24.3 2. Ka Bond 3. Jo Roodnoot. Winn. 1.40. pl. 1.20, 1.40, kopp. 230, Wo 18.40. Red Fox-prijs 2320 m: 1. Keino (W. Geersen Jr.) 3.35.2, 1.25.4 2. Johannes Trlx, 3. Kinley’s Speed. Winn. 2.70, pl 1.60, 6.20, kopp. 34.70. Totalisator-omzet f 203.251.00. 0 De Westduitse international Horst Koppel zal het volgende seizoen voor Borrusia Mönchengladbach uitkomen. Stuttgart ontvangt 375.000 mark voor hem. Smejkal Donner Ree )Ned) Marovic (Jsl) Routinier Tom Okker was veel te sterk voor de jeugdige maar onervaren Engelsman John Lloyd. Uiteraard is de stemming in het Ne derlandse zeilkamp enorm gestegen nu blijkt dat er voor de Oranjezeilers wel licht nog enige eer op eigen terrein is te behalen. Opvallend was de prestatie van Eric Hoefnagel die voor het eerst zijn tanden liet zien en een tactisch zeer knappe race zeilde onder constante weersomstandigheden (windkracht vier). Alleen Rinus Rozendaal deed niet mee aan de vaderlandse opmars en eindigde als veertiende. Europe-zeiler Van de Pavert heeft zijn leven te danken aan het snelfe ingrijpen van zijn collega Lammers tij dens de slotrace van de 32ste Nieuw Loosdrechtweek. Van de Pavert kreeg halverwege de strijd de giek tegen zijn hoofd en sloeg bewusteloos overboord. Lammers aarzelde geen ogenblik, sprong in het water en bracht zijn concurrent zwemmend naar de wal. Europe-zeiler Van de Pavert zal nog enkele weken met een hersenschudding in bed moeten blijven. Beide zeilers kwamen niet in aanmerking voor het eremetaal. Kuyk kon na drie overwinningen de hoofdprijs niet meer mislopen. ROOSENDAAL. B. en W. van Roosendaal hebben woensdag een be zwaarschrift gestuurd naar de KNVB, waarin ernstige kritiek wordt geuit op de gevolgde methodiek ten aanzien van het niet-toelaten van amateur-lands- kampioen RBC tot het betaalde voetbal. Bovendien zal er een schrijven wor den verzonden aan radio- en tv- sportcommentatoren en aan de sportre dacties van alle dagbladen, om een uit eenzetting te geven omtrent de beweeg redenen van de KNVB om RBC niet tot het betaald voetbal toe te laten. De heer J. Hertoghs, wethouder van sportzaken in Roosendaal, spreekt in zijn schrijven aan de KNVB over „een onzindelijk gedoe van het KNVB-bestuur rond het afwijzen van RBC’s verzoek toegelaten te worden tot het betaalde voetbal”. WESEL. PSV heeft woensdag in Wesel de derde wedstrijd voor groep 2 van de intertotocompetitie niet in winst kunnen omzetten. De MSV Duisburg ze gevierde na een 1-0 ruststand met 2-1. Het was de eerste overwinning van de Duitsers in deze competitie. Vijfduizend toeschouwers, waaronder vele Neder landse vakantiegangers, zagen hoe de MSV Duisburg na 20 minuten door Wunder de leiding nam. Pas acht minu ten na de hervatting slaagde PSV erin gelijk te maken. Rene van de Kerkhof, met zijn broer Willy, Jan van Beveren, de Zweed Nordquist behoorden tot de uit blinkers in de Eindhovense formatie en de Deen Schmid Hansen was de maker van het doelpunt. De PSV-ers konden echter weinig inspiratie uit dit doelpunt putten. Zij bleven zonder overtuiging en inzet spelen en schoten vooral in tempo bij de Duitsers tekort. Zes minuten voor het einde schoot Wunder met een mag nifiek schot zijn ploeg naar de overwin ning. Stand groep 2: Slovan Bratislava 3 2 1 0 5 3-0. Aik Stockholm 3 1113 3-4. PSV 3 1 0 2 2 4-3. MSV Duisburg 3 1 0 2 2 3-6. Uitslag 2e ronde: Radulov (Buig)Szabo (Hong) 0-1. Quinteros (Arg.)Petrosjan (SU) ‘/i-'/s. Spasski (SU)—Kavalek (VS) 1-0. Enklaar (Ned)—Ribli (Hong) afgebr. (Tsj)Timman (Ned) afgebr. (Ned)Planinc (Jsl) 0-L Langeweg (Ned) Vs-Vs. Andersson (Zwe) afgebr. Stand na 2 ronden: 1-3: Planinc, Petrosjan, Spasski U/i. 4: Timman 1 en 1 afgebr. 5-8: Szabo, Quinteros, Donner, Ree 1. 9-12: Marovic, Andersson, Ribli, Smejkal 1/i en 1 af gebr. 13-15: Langeweg, Kavalek. Radu lov V». 16: Enklaar 0 en 1 afgebr. den later schoot Habermann tegen de lat. Tegen het einde van de wedstrijd zag Abe van de Ban de 1-0 aan zijn neus voorbijgaan. Keihard schoot hij op de lat. In de fors gespeelde wedstrijd kreeg Dremmler de gele kaart. Hij zag kans binnen vier seconden drie tegen standers te vellen. Duda, na een onge lukkige val, werd met een waarschijn lijk gebroken linkersleutelbeen in het ziekenhuis opgenomen. De stand in groep 9: 1. AC Nitra 3 2 1 0 5 8-4. 2. Eintr. Brauns. 3 1 2 0 4 3-1. 3. Veile 3 1 0 2 2 6-7. 4. FC Amsterd. 3 0 1 2 1 3-8. In Doetinchem heeft Feyenoord met 1-2 gewonnen van de nieuwe eredivisie club De Graafschap. Bij rust was de stand 1-1. Hoekema gaf na 30 minuten De Graafschap de leiding. Schoenmaker maakte na 41 minuten geliik, waarna in de 66e minuut Ressel Feyenoord de overwinning bezorgde. Er waren 12.500 toeschouwers. Wim van Hanegem ver ving Israel als ausputzer. Van Daele kreeg de gele kaart aangeboden. NEC speelde in het Goffertstadion ge lijk tegen Alemannia Aachen: 1-1. BIJ rust was de stand 1-0 voor de Nijmege- naren door een doelpunt van Van Dein- sen. In de tweede helft maakte Ritz voor de Duitsers gelijk. Er waren 4000 toeschouwers. In Weert won Roda JC met 2-0 (1-0) van Wilhelmina ’08. De doelpunten werden gemaakt door Dijk stra en Collen. Er waren 2000 toeschou wers. FC Den Haag was op bezoek bij het naburige ’s Gravenzandse SV. De Hage naars wonnen, dankzij treffers van Au- gustsson (2x), Storm en Mansveld, met 4-1 (1-0). De wedstrijd werd biisewoond door 2500 toeschouwers. In de 18-jarige Engelsman John Lloyd trof Okker een weliswaar beloftevolle, maar nog zeer onervaren tegenstander. Het gebrek aan routine manifesteerde ètSftSi' fe -'i- 'we’ FC Amsterdam heeft zijn eerste punt in de intertotocompetitie behaald door gelijk te spelen (0-0) tegen Eintracht Braunschweig. De lieverdjes startten met een licht veldoverwicht, maar de uitvallen van de gasten waren iets snel ler en ook agressiever. Met nog een kwartier te spelen zetten de conditioneel betere Duitsers een enorm offensief in. De Amsterdamse doelman Jongbloed werd echter de held van de avond door binnen een minuut twee fabelachtige reddingen te verrichten. Luttele secon- MEDEMBLIK. Dieter Below, de Oostduitse winnaar van de open Neder landse Solingtitel, gaat rechtstreeks af op de Europese titel. Na het ronden van het eerste merkteken, in de vijfde race, had de Oostduitse boot al een voor sprong van ruim 200 meter. Below bleef onbereikbaar. Ook voor de Nederlander» Bakker (3), Hoefnagels (5) en Blok (7) die plotseling van zich afbeten en revan che namen voor de slechte vierde race. Below’s landgenoot Schwarz had reeds bij de start moeilijkheden en ook tijdens de race zag Roland Schwarz die derde in het klassement stond achter de Frans man Cheret, alle pogingen mislukken. Schwarz kwam niet verder dan een achttiende pfaats, maar daar Cheret in deze race helemaal niet vooruitkwam, veroverde de tweede Oostduitse ploeg in het klassement toch de tweede plaats. Een indrukwekkende prestatie perste de Oostenrijker Strohschneider schip. Bakker kruiste enige malen de degen met hem, maar kon tempo niet bi.ihouden. Strohschneider neemt nu de derde plaats op de ranglijst in, met gering verschil op Schwarz. Lo— S”.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 17