POLITIEKE PARTIJEN GAAN ZICH AL ROEREN Vèrenigingsnieuws o® dw Buumj Gestrande Engelsman kan met nieuwe caravan zijn reis voortzetten Haven Hoogovens gaat tofe vishl blokvormen Voet-volleybal Vliegeren met op het strand De Zandkraai van IJmuiden c gieten i i aO 5 DANKZIJ BEMIDDELING VAN VELSER POLITIE G.S. gaven vergunning STRANDLOOP IJMUTDER COURANT DONDERDAG 19 19 7 3 JULI Programmacollege f Heemskerk Velsen-I Jmuiden Velsen-Noord I Wijk aan Zee VELSEN. Nu professor dr. A. Steenkamp, de nieuwe voorzitter van het al even nieuwe Christen Democratische Appèl, de drie confessionele partijen heeft opgeroepen om voor de verkiezingen volgend jaar van de gemeenteraden en de provinciale staten te gaan samenwerken, zullen ongetwijfeld ook in Velsen de banden tussen de KVP, ARP en CHU wor den aangehaald. Desondanks is hier al vanaf bekend dat de drie christe lijke afdelingen een nauwere samenwerking zeer op prijs stellen. Toen werd namelijk in een gezamenlijke vergadering besloten met een ge meenschappelijke lijst uit te komen. Dit houdt automatisch in dat de twee christelijke fracties in de Velsense gemeenteraad (KVP en PC) één nieuwe groep in de raad zullen vormen. Beverwijk Bundeling Ira-'S 11 lH 1 t - - ij ’WiÖÈ 4 TON KORS JR. de (Van een onzer verslaggevers) Kerkweg 45: van voor (Van' een medewerker) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) 25 Om 11.00 uur begint de eerste wed- I en ;eval juli oor en: dag uur k, de n de d, op idag- 1: de dat vernield Wie zal er volgend jaar op deze stoe len in de raadszaal van Velsen komen te zitten? Dat is de vraag waarmee de politieke partijen de komende maanden zich zeer intens gaan bezighouden. VRIJDAG 20 JULI Openbare Bibliotheek, De Zwaanstraat 4a: 19-21 uur. van van de in filiaal 19-21.30 ;roep So- rweg zich- i het ge- ,’ordt ;oord nt 4 dat iege- wijk sa- 9 en iging kun- ver- roep, lem- 110- l 35- jpers .9-53. irber cibo- skool 15-80. s 15- i 40- per 1-125, r 80- neri- 5-22, -560, iuch- loorn 1-125, WIJK AAN ZEE. Zaterdagavond 21 juli houdt de VVV en de Beverwijkse Rennersclub een strandloop, die om 19 pur begint. Kaartverkoop bij het VVV- gebouw aan het Julianaplein, Openbare Bibliotheek. Kerkstraat 44: 10-12.30, 14-17.30 en 19-21 u.; Amstel- straat 44: 15-17.30 en 19-21 u.; Kingford Smithstraat 110a: 15.30-17 en 18.30-20.30 ataar aan ibté- voor be- hun strijd van een competitie van twintig wedstrijden, welke diezelfde dag moet worden voltooid. Er hebben acht vereni gingen voor dit toernooi ingeschreven, voornamelijk die welke ook deelnemen aan de competitie van het strandvoet- bal. Paviljoen Zeezicht heeft voor de win naar van het voet-volleybaltoernooi een wisselbeker beschikbaar gesteld. Verder zullen de eerste drie winnende teams een herinneringsvaantje krijgen. De toe gang voor dit strandevenement is voor iedereen gratis. Maar dan zal de PvdA wel eensgezind de verkiezingsstrijd in moeten gaan en daar heeft het op het ogenblik nog niet veel van weg. In de Velsense afdeling zijn verschillende machtsgroepen die het over tal van gemeentelijke problemen niet best met elkaar kunnen vinden. Enkele van de onderwerpen die in de partij spelen zijn bijvoorbeeld de wo ningbouw en de onderwijsbegeleidings dienst. Vooral een groep jongeren onder leiding van de oud-wethouder Henk de Boer is het niet eens met het door de wethouders C. Ockeloen en M. Roessingh gevoerde beleid. Een onderlinge ver deeldheid kan wel eens stemmen kosten. blijfselen van zijn caravan, waarvan het interieur één grote chaos is van dooreen geworpen matrassen, meubeltjes, ka potte eieren, gebroken flessen en andere levensmiddelen. Zeker in Velsen zal het feit dat CHU bij de kabinetsformatie weggema noeuvreerd is, een verdergaande samen- Van deze verdeeldheid wil de nieuwe DS’70 afdeling in Velsen profiteren. Een omrekening van de uitslag van de Ka merverkiezingen vorig jaar Iaat zien dat deze partij twee zetels zou kunnen be halen. De oprichters van DS’70 ruiken winst. In ieder geval belooft deze stoelendans voor Velsen interessant te worden, een strijd die hopelijk in het belang van de gemeente gestreden zal worden. DONDERDAG 19 JULI Easy, Populierenlaan. Geopend hulpverlening van 20-23 uur. Openbare bibliotheek. 19-21 u. Elisabeth, Brinda, Rotter- Bremen; Rialta, IJMUIDEN. Woensdag arriveerden in IJmuiden: Christina Hull; Georgina Everard, Greenhitte; Jan .Bremen; Tod Head, Flixborough; Brinda, Poole, Vel sen; Vechtstroom, Hull; Fred Everard, Hamburg; Dani, Rotterdam; Seagull, Brake; Aegir, Tubarao; Jupiter, Bergen; Levem, Londen, IJmuiden; Sylvia 5, Flixborough; Germania, Grangemouth; Joan C, Londen, IJmuiden; Blauwe Tulp, Bremen, IJmuiden; Canis, Bergen; Finntrader, Noordzee; Eemland, Bremen. werking tussen de christelijke groeperin gen niet in de weg staan. Niet alleen omdat de protestants-christelijken in Velsen al jarenlang één fractie vormen, maar ook omdat het er eenvoudig niet inzit dat het christelijke blok (momen teel twaalf zetels) voor de verkiezingen tot een soort stembusaccoord zal probe ren te komen met de progressieve par tijen, laat staan met de VVD. Na de vakanties worden in het chris telijke kamp de besprekingen over een gezamenlijke lijst en een gemeenschap pelijk verkiezingsprogramma voortgezet. Achter de politieke schermen zal niet alleen strijd worden geleverd over welk lid van de gemeenteraad (of niet-Iid) de kiezers het meest als lijsttrekker zal aanspreken, maar zal ook de bezetting van de andere plaatsen op deze verkie zingslijst de nodige moeilijkheden met zich meebrengen. Centraal bij dit op stellen staat de onderlinge verdeelsleu tel, die de partijen gaan hanteren, ter wijl op de achtergrond de resultaten van de laatste kabinetsformatie van invloed zullen zijn. Gezien het feit dat de ARP en de KVP met de drie progressieve partijen in het kabinet Den Uyl samen werken, zal waarschijnlijk in Velsen de voorkeur gegeven worden aan wat meer progressief ingestelde kandidaten. En ook omdat volgend jaar opnieuw veel jonge kiezers naar de stembus kunnen gaan, lijkt het een „logische” zaak dat de leeftijd van de kandidaten een belang rijke rol gaan spelen. B(j dit alles hebben de confessionelen natuurlijk verliezen van vorig jaar november het achterhoofd. „Het is ook een trieste zaak”, zo ver telde hoofdinspecteur A. J. Wijnstroom, „als je op weg bent naar Denemarken na drie jaar geen vakantie te hebben gehad en je krijgt dan onderweg zo’n ongeluk. Wij vonden, dat wij deze men sen toch wel de helpende hand moesten toesteken”. En dat heeft de Velser poli tie dan ook met man en macht gedaan. Doctor Boura uit Edenbridge in het graafschap Kent werd met zijn echtge note en vijf kinderen direct na de aan rijding in het hoofdbureau van politie opgevangen, waar het gezin van eten en drinken werd voorzien, terwijl men in tussen enerzijds op zoek ging naar on derdak voor de komende nacht en an derzijds een onderzoek instelde naar de mogelijkheid de caravan te repareren. Het onder dak brengen gelukte vrij snel. De hoop, dat er aan de caravan nog iets gerepareerd kon worden ver vloog echter al spoedig. De aanrijding voor een groot ge- wij niet met vakantie omdat juist in die tijd een van de kinderen ziek werd of naar een ziekenhuis moest. Dit jaar ging alles veel beter en toen kregen wij op de eerste dag in Nederland dit ongeluk. Ik wist niet wat mij overkwam in de tunnel. Ik reed nog geen dertig kilome ter, dat kon ook niet anders, want wij reden in een file. En toen opeens die vreselijke dreun. Maar gelukkig lijkt nu alles weer goed te komen. Vooral nu wij een nieuwe caravan krijgen”. En met een blik op zijn grote stationcar, waar van de trekhaak ook geheel omgebogen en in de bumper gedrongen was, merkte hij op: „Het is wel een klap geweest. Maar die trekhaak kan vervangen wor den. Hopelijk kunnen wij dan spoedig weer rijden. Dankzij de Velser politie”. VELSEN. „In ons land is een ge zegde, dat luidt: De Engelse politie is geweldig. Maar ik ben van oordeel dat de Nederlandse politie zeker niet minder is!”, aldus het oordeel van de Engels man. die woensdag in de Velsertunnel na aangereden te zyn door de politie onder haar hoede werd genomen. Zijn dankbaarheid gold het politiekorps in Velsen van hoog tot laag, want niets is onbeproefd gelaten het zeven leden tellende Engelse gezin goed op te vangen en onderdak te verschaffen, terwijl daarnaast alle pogingen in het werk werden gesteld om het deze Engelse familie mogelijk te maken de vakantie- tocht naar Denemarken voort te zetten. VRIJDAG 20 JULI Openbare bibliotheek, Wijkerstraat- weg: 14.30-17.30 en 19-21.30 u. - wil DONDERDAG 12 JULI Openbare Bibliotheek Velsen, Zeewijkplein, IJmuiden-West, uur. R.K. Gemengd Koor, 19.30 u. repetitie in Petruszaal, Mercuriusstraat, IJmuiden. VRIJDAG 20 JULI Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, ge sloten tot en met 19 augustus. Openluchtbad De lierenduinen, Heer- enduinweg, IJmuiden-Oost, open vanaf 6.30 uur. Stichting Huishoudelijke en Gezins- voorlichting .spreekuur leidster 9.30-12.30 u. in Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 10715. Wereldwinkel, 9.30-16 u. Markt Sant poort. Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 14.30- 17.30 u. en 19-21.30 u .Centrale jeugd- en tienerbibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost, 15.30-17.30 u. filiaal Wüstelaan 79, Santpoort-Noord, 19-21.30 u; filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen- Noord, 14.30-17.30 en 19-21.30 uur; filiaal Zeewijkplein, IJmuiden-West, 14.30-17.30 uur. Bejaardensoos, 14-16.40 u. in gebouw Leger des Heils, Edisonstraat 14, IJmui den. IJMUIDEN. Aan de woensdagmarkt werd te IJmuiden aangevoerd: 986 kg tong, 293 kisten haring, 18 kisten tarbot, 62 kisten kabeljauw, 111 kisten schol, 120 kisten schelvis, 10 kisten wijting, 39 kisten schar, 5 kisten varia, 6 kisten koolvis. Prijzen in guldens: Per 1 kg grote tong 9.75-9.12, groot- middel tong 9.72-9.40, kleinmiddel tong 11.49-10.56, tong één 13.03-11.51, tong twee 10.98-10.21, zalm 8.90, tarbot 8.93- 8.26. Per 50 kg: schol 110-97, schol twee 115-100, schol drie 142-100, schol vier 81- 71, kabeljauw één 112, kabeljauw twee 130, kabeljauw drie 162-140, kabeljauw vier 172-127, kabeljauw vijf 115-88, schar 90-46, schartong 80, schelvis twee 105, schelvis drie 75-63, wijting drie 102- 97, haring één 43.20-38.80, makreel één 82,50, makreel drie 38.80, tarbot 298-214. griet 169-145, tongschar 130-69. Aan de woensdagmarkt werden de volgende besommingen gemaakt: KW 81 12.600; SCH 10 f 7.400: UK 78 2300; 109 800; VD 15 1280; VD 25 2100; 89 f 5300; WR 25 f 1600; YE 25 1400; IJM 23 2100. Door het maken van afspraken kun nen de christelijke partijen streven naar een meerderheid in de raad en op grond daarvan naar een soort programmacolle ge, dat niet op grond van representativi teit maar uitsluitend op basis van een meerderheid aan het werk kan gaan met een van te voren opgesteld programma van gemeentelijke prioriteiten. Veel meer ligt het voor de hand dat juist het progressieve kamp een bunde ling van krachten zal proberen te be werkstelligen. Bij de laatste Kamerver kiezingen hebben partijen als PvdA en PPR flinke winst gemaakt en ongetwij feld willen de plaatselijke afdelingen van deze tendens profiteren. De fracties van de PvdA en D’66-PPR hebben geza menlijk veertien zetels, terwijl heel de raad gezamenlijk drieëndertig leden (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. De uitbreiding van Hoogovens met een blokvormengieterij in te richten in de voormalige Martin- staalfabriek, gaat door. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben daar toe vergunning verleend, zowel ingevol ge de wet inzake de luchtverontreiniging als ingevolge de Hinderwet. Tijdens een hoorzitting zijn tegen bei de vergunningaanvragen nogal wat be zwaren gerezen omdat verscheidene bur gers van mening waren, dat de geluids hinder te groot en de stank- en stofo- verlast van Hoogovens onaanvaardbaar zou worden. Gedeputeerde Staten stellen echter dat aan de bezwaren tegemoet gekomen wordt door de voorwaarden welke aan beide vergunningen verbonden zijn. Bibliotheek, 19-21 u.; Ruijsdaelstraat 7: Donderdag gearriveerd: Trojan Servi ce, Cont. plat, IJmuiden; Bernhard S, Karlsham, Velsen; Nanna Buur, Poole, IJmuiden; Granit, Flixborough; Samo, Leith; Helmuth Feldmann, Northfleet; Pericles .Antwerpen; Memel, Dagenham; Magdalena, Rotterdam. Woensdag vertrokken: Nordfjord, Bil bao, IJmuiden; Parthenon, Hamburg; Ig nition, Rotterdam; C.V. Staghound, Fe- lixtowe; Malchov, Wismar; Badenstein, Antwerpen; Boy Mathiessen, Flixbo rough; Pommern, Caen. Zeven Provinciën, Den Helder; Tor Hol- landia, Gothenburg; Horation, Feavers- ham; Muhlentor, Cont. plat, IJmuiden; Stirlingbrook, Archangel, Zaandam; Christine, Graet Yarmouth; Nordkyn, Flixborough; Paide, Tallin; Pontos, Wis mar, Zaandam; Corona, Rotterdam, Vel sen; Prinsenborg, Delfzijl; Sylvia 7, Flixborough; Berta Morgenroth Alhol- men; Malbrok, Antwerpen; Maria S, Montreal; Gdynia 2, Caen, Aristoteles, Tortola; Thekla, Rotterdam; Ilyichovo, Lapalis, Velsen; Flut, Hamburg, IJmui den; Marine Electric, Norfolk; Jupiter, Bergen; Yewglen, Le Havre. Velser raadsarena wacht levendige stoelendans heeft. Een winst van drie zetels bij de verkiezingen volgend jaar of een samen werking met de PSP of CPN zal een meerderheid voor een progressief blok kunnen qpleveren. Dan kunnen de chris telijke partijen door een progressief pro grammacollege in de oppostiebanken ge tild worden. Donderdag vertrokken: Txelesund, IJmuiden; lam. IJmuiden; Jan, Gent; Gemilang, Delfzijl; Similarity, Londen; Tod Head .Flixborough; Alk maar, Sint Maarten. IJMUIDEN. Op het strand van IJ muiden, voor paviljoen Zeezicht, wordt aanstaande zaterdag de gehele dag een voet-volleybaltoernooi gehouden. Er zijn voor deze gelegenheid speciale spelregels samengesteld en het geheel wordt fees telijk omlijst met vlagvertoon en mu ziek. VRIJDAG 20 JULI Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Ge opend van 9 ot 12 en van 13.30 tot 15.30 HEEMSKERK. Woensdagmiddag juli organiseert buurthuis De Zandkraai een vliegerwedstrijd voor kinderen van af 6 jaar. Wie mee wil doen kan om twee uur naar de Zandkraai gaan. De kosten bedragen twee kwartjes. Wie niet in het bezit is van een vlieger kan op maandag 23'juli in de Zandkraai een vlieger maken. Verder is er in het buurt hui' vrijdagmiddag een instuif voor kinderen van 4-7 jaar. in de loop van de ochtend de toezegging kwam, dat een verzekeringsdeskundige naar Velsen zou komen om te regelen, dat de Engelsman een caravan kon hu ren teneinde daarmee zijn vakantie voort te zetten. In de voormiddag woensdag verander de de situatie nog gunstiger voor de Engelsman, toen de politie erin slaagde te bewerkstelligen, dat de Engelsman toch nog een nieuwe caravan kan krij gen. Weliswaar zullen daar een of twee dagen mee gemoeid zijn, doch dat nam mister Boura graag op de koop toe. „Het is groots, wat de politie hier voor ons doet”, vertelde hij. „Vooral als je weet, dat wij gisteravond maar besloten hadden naar huis terug te keren omdat alles hopeloos leek. Al drie jaar konden deelte veroorzaakt door de slecht wer kende remmen van de kleine vrachtauto, aldus de politie bleek dermate grote schade te hebben aangericht, dat de caravan als volkomen vernield be schouwd moet worden. De trekhaak van de caravan was ge heel in de voorwand van de caravan gevouwen. Het onderste deel van de achterwand bleek door de aanrijdende vrachtauto totaal te zijn geruïneerd, ter wijl ook het onderstel en de remmen vernield waren. De politie en mister Boura zochten contact met de verzekeringsmaatschap pijen van de Engelsman zowel als van het bedrijf waartoe de kleine vrachtauto behoorde. Er werd op hoog niveau ge confereerd, met als gevolg dat woensdag Kerkstraat 44. DONDERDAG 19 JULI Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Ge opend op werkdagen en zaterdag van 7- 18.30 u„ op zondag van 10-18.30 u. Progress-sociëteit, Const. Huijgens- straat. Geopend vanaf 20 u. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geij opend op werkdagen 10-12.30 en 14-17 u., op zondag van 10-12 en van 14 tot 17 u. VRIJDAG 20 JULI Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Ge opend op werkdagen en zaterdag van 7- 18.30 u„ op zondag van 10-18.30 u. Progress-Sociëteit, Const. Huijgens- straat. Geopend vanaf 20 u. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend op werkdagen van 10 tot 12.30 en 14-17 uur, op zondag van 10-12 en 14-17 uur. Openbare 14-17.30 en 1 15.30-17.30 u. Ki i HH' u 7(YTï

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5