DE WAAL GREEP NAAST ZEGE José Fuente leed op Middelink wil nieuwe twee fronten verlies generatie opleiden KLIMMERS LEVEREN VELDSLAG m OM PUNTEN BERGKLASSEMENT Magere omzet Canada Dry DAGBOEK w tfflff 0 FUENTE: „INSPANNINGEN GAAN ZICH WREKEN” I UE 0IE Tour de France 5 EV 17 VRIJDAG 20 JULI 1973 A- veroveren n; S Avondeten show Ontbijt ^VERSAILLES 19eRIT iiilii Moeizaam [feil Vw BOURGES (Van onze sportredactie) BRIVE Binnen de beslotenheid van het Tour-peloton woedt een com plete oorlog. Naar buiten blijkt daar weinig van zoals donderdag toen Claude Tollet (een 24-jarige neo-prof. die dit seizoen nog niets presteerde) een sprintje won van Roland Berland en Fernando Mendes met wie hij 78 kilometer voor Brive onisnapte. Het was de enige behoorlijke vlucht van de dag. Uiterlijk een saaie en onbewogen rit maar in het binnenste van de grote groep lagen de zaken wezenlijk anders. Daar werd een gevecht op hoog niveau geleverd met wederom de troostprijzen als inzet. Het ging er to fel toe dat daardoor en niet vanwege laksheid, het aantal vlucht- groepjes minimaal bleef omdat de snelheid op kop constant hoog bleef door de inspanningen van degenen die wat te verdedigen of te hebben. '4 i i (Van onze sportredactie) leider M 3 (Van onze sportredactie) 1 •w 1. De O Dry I 1.895; 12. De Kova 1.550. A dfe ®3fluW=Tour 3TW> 355108 I Ocana (Spa) DE RONDE VAN DE TOEKOMST staken I eigen verhuur Leeggereden, heet PIERRE HUYSKENS Twee bergjes van de vierde categorie in de laatste 14 kilometer zijn de enige lastige punten in deze etappe. In Ver sailles moeten de renners een ronde van 800 meter rijden. Brinon-sur- Sauldre ling over te doen. Mijn conditie is goed genoeg maar of ik het op de Puy-de- Dome red tegen Fuente weet ik niet.” Het rennersontbijt is een gemakke lijk tastbare hoop, ook als het zoge naamd „licht" wordt gehouden, in verband met een direct na de start beginnende klim. In dat geval krijgt De een José Manuel Fuente erkent dat ge vaar. „Het zal inderdaad nodig zijn dat ik op de Puy-de-Dome een flinke voor- dag gehad”, sprak Ocana minzaam, „ze maken het me op die manier niet al te moeilijk”. En hetzelfde gold voor Joop Zoetemelk wiens witte trui beschermd werd door de strijd op andere fronten. sprong neem. Tijdritten liggen me slecht, dat is in Bordeaux bewezen”. waar kunnen maken om straks beroeps renner te worden. Er zijn er echter bij, die nog pas in de kleuterklas van het wielrennen zitten. Dat merk je als het te laat is.” Onderweg in de etappe van Bergerac naar Brive was Middelink en kele malen naar het peloton toe gereden om zijn jongens tot actie aan te sporen. Het had niet geholpen. Wilden ze niet luisteren? Middelink: „Dat is het niet, ze kunnen het gewoon niet volbrengen.” De Nederlanders bleven zitten wach ten tot de laatste 20 km. Ze hadden het geluk, dat de Franse regional Demore, die bijna vier minuten vooruit was ge weest na een solo van tachtig km was ingehaald. Toen probeerde eerst Knete- mann en vervolgens Van Helvoirt aan de aandacht van de meute te ontsnappen. 11.49.32: 11.49.42: k - 17 10 47 „De wind die daar stond was te lastig voor me, ik ben te licht gebouwd om dat zware werk aan te kunnen. Boven dien zaten er een stel bochten in, die bevielen me ook slecht want ik ben geen acrobaat. En laat ik eerlijk zijn: The- venet rijdt momenteel uitstekend. Hij maakt op mij een betere indruk dan een paar dagen geleden. Het zal niet meeval len om hem van die tweede plaats te krijgen maar ik heb de moed niet opge geven”. Zijn manier van rijden echter is de laatste dagen niet sterk- Fuente: „Het ging aan het begin van de Tour inder daad beter. Ik heb teveel moeten geven, denk ik. Maar toch verwacht ik dat ik op de Puy-de-Dome veel kan goedma ken. Daar moet het me lukken die tweede plaats weer te pakken en Torres voorbij te gaan in het bergklassement”. I Hij gebruikt dus een met de algeme ne situatie onvergelijkbare groot heid. Hij wendt een weerzinwekkend wapen, aan. Maar vaak werkt het als een boemerang. Met verstand alleen valt namelijk niet te koersen. Broe der Ezel zoals Franciscus het li chaam noemde eist zijn rechten op. En hij accepteert nooit dat een ravatillering wordt overgeslagen. Wie dus terwille van de slag de eetzak laat voor wat hij is, zal tegen het dat verschijnsel. En wie niets meer over heeft, bezit geen andere „cultuur” meer dan de jacht op wat hij kan verslinden. Claude Tollet was gisteren in Brive aan de beurt in de rij der onbekende etappe- winnaars. Ploegleider Middelink, die een week voor de toekomstronde bijna 48 uur achtereen bezig was geweest met het formeren van zijn ploeg („en desondanks moest ik met een soort c-ploeg vertrek ken”) vertelde de eerste 5000 gulden al gekregen te hebben. „Natuurlijk van Ton Ketting. Het moet in de wielrenne rij altijd uit dezelfde hoek komen”, voegde hij er wat bitter aan toe. „Ik heb het er in deze ronde nog met Rudi Altig, de coach van de Westduitsers, en Oscar Platteer, de grote baas van de Zwitserse amateurs, over gehad. Zij hebben dezelf de problemen: de jongens zijn niet gre tig genoeg meer. Ze hebben geen honger meer. Ze rijden in hun auto van de ene koers naar de andere en zijn niet meer bereid zich echt in te spannen. Het zijn „gentlemen”. Tegen dat laatste heb ik uiteraard geen bezwaar maar ze moeten nog wel bereid zijn om te werken.” De beslissing viel nu in een massa spurt op de brede boulevard langs het plein, waar de Westduitser Peter Waibel de door Van Helvoirt en Dohmen gelan ceerde De Waal de etappezege afsnoepte. Er waren weer louter troostprijzen voor Holland: De Waal tweede, Van Helvoirt vierde, Dohmen vijfde. En een bekertje omdat Nederland eerste was geworden in het dagploegenklassement. De gebles seerde Giambattista Barochelli bleef lei der in het klassement. Wordt de zak gemist, dan mag hij verderop, na de ravitaillering niet meer worden aangereikt. Hij kan wel ergens langs de weg worden gedepo neerd, waar de coureur hem dan zelf moet oprapen. Overigens zijn die ra- vitailleurs meester in het aanreiken: ze staan gemakkelijk herkenbaar voor de ploeg die zij moeten spijzigen, met het petje van het ploegmerk op, in positie beladen met zoveel zakken als er renners in hun equipe zijn. En zij falen haast nooit. 21-7-1973 233,5 km Saint-Germain-Ie.Grand BRIVE. De renners van Canada Dry-Gazelle bezetten in het geldklasse- ment nog steeds de voorlaatste plaats. Meer zit er zeker ook niet in, want de vóór hen geklasseerde ploeg (het inmid dels naar huis vertrokken Watney) ver diende ruim 5.000 gulden meer en dat is een niet meer te overbruggen achter stand. Canada Dry kan alleen nog maar op de allerlaatste plaats terecht komen, een positie die nu in het bezit is van De Kova. Met begerige ogen, de hand grijp klaar vooruit en een tikkeltje ontoe rekenbaar (want hij zal en moet die „vreetzak” te pakken krijgen) be weegt hij zich in een enorm gedrang (want ze willen allemaal op hun vreetzak af) naar de klaar gehouden hap. Mist er een in de chaos van de voedering zijn rechtmatige deel, dan hoor je hem foeteren en vloeken. Dan zal hij onderweg met een ploeg maat moeten delen, tenzij de knecht van de baas kans ziet hem de lunch onreglementair toe te stoppen. Belangrijk vindt Middelink ook als de KNWU voor de wedstrijden in ons land het premiestelsel zou a anpakken.” Niet het prijzenschema, dat is volkomen onge zond. Maar als je soms hoort en ziet hoe er bij de kleinste wedstrijden met pre mies wordt gesmeten dan houd je je hart vast.” Middelink overzag de Place du 14 Juillet in Brive, waar de karavaan van de toekomstronde na een snelle rit was neergestreken en wees niemand in het bijzonder aan. „Je neemt dergelijke jongens mee zodat ze zich eventueel BRIVE. Uiterlijk heeft José Manu el Fuente het zich niet aangetrokken dat hij in het zo vredig lijkende Tour-slot onverwacht harde klappen kreeg te in casseren. „Ik blijf optimist”, zei hij na de 17e etappe toen hij twee belangrijke plaatsen verspeelde: zijn tweede positie in het algemeen klassement (Thevenet passeerde hem met een seconde) en de eerste plaats van het bergklassement (Pedro Torres werd leider met twee punten voorsprong). José Manuel Fuente echter werd er niet chagrijnig van. „Zo is nu eenmaal de koers”, sprak hij in Brive berustend. „Ik geef de moed niet op”. Bij het avondmaal kan hij bier, mi neraalwater en een glas wijn gebrui ken. Mineraalwater is echter favoriet. Het spoelt goed schoon. En het kan een werkzame remedie wezen tegen de nagloeiende resten van een stimu lerend tabletje. Want ook dat blijft, alle controles ten spijt, behoren tot het standaardmenu van een afgebeul de Tour-coureur. Wie dat metier ver kiest, moet bereid zijn nauwgezet met Broeder Ezel en de Medicijnman sa men te werken. Bernard Thevenet maakt zich daar wei nig zorgen over. „Ik ken de Puy-de- Dome op m’n duimpje”, zegt hij. „De laatste vijf kilometer zijn verschrikke lijk zwaar, maar die aankomst ligt me wel. Wat mij betreft trouwens, mag Fuente daar een halve minuut op me uitlopen. Die pak ik in de tijdrit van Versailles wel weer terug. Dat is geen probleem”. Fuente: „Ik denk dat de inspanningen van de afgelopen dagen zich bij mij gaan wreken.” Van dichtbij had Joop Zoetemelk gezien dat de vorige week nog zo elegant en sterk klimmende Fu ente nu moeizaam vooruit komt. Zoete melk: „Hij rijdt een stuk slechter. Het zal voor hem moeilijk worden die berg prijs nog te winnen, dat heb ik wel gezien.” En de verrassend opgerukte Pe dro Torres: „Ik durf er geen voorspel- Wat het bergklassement betreft: er zijn tot aan Parijs nog op zeven cols punten te verdienen waarvan de meeste op de Puy-de-Dome. „Daar zal ik mijn slag moeten slaan”, sprak Fuente vast beraden. Met Pedro Torres als sterke tegenstander belooft dat een boeiend gevecht te worden De namen van de ploegleiders staan voor de volgende equipes: De Muer-BIC, Geminlant De Kova Caput-GAN Mercier desvages, Gita- nes Plaud-Peugeot Stablinski-Sonolor, Schotte- Flandria Driessens-Rokado, Moreno-KAS Bar- rutia-La Casera Bahamontes, Vissers-Canada Dry Gazelle. BRIVE. „Ik heb een plan om een heel nieuwe lichting op te leiden. Dat gaat een hoop geld kosten, drie jaar lang ongeveer 25.000 gulden per jaar. Maar het is dringend noodzakelijk om uit de huidige impasse in de wielrennerij te komen.” Joop Middelink, een duidelijk teleurgesteld man in deze Ronde van de Toekomst, ontvouwde zijn ideeën aan de finish van de negende etappe in de Dordogne-stad Brive, waar Wim de Waal er net niet in was geslaagd de Westduitser Peter Waibel in de massa spurt de etappezege af te kapen. „Er is jong talent genoeg. Dat heb ik gezien toen ik voor het Europese kampioen schap in München een ploeg van zes renners moest formeren. Onder de jon geren zijn er zeker wel twintig, die Nederland weer naar de top kunnen brengen. Maar dan moeten we mensen hebben voor de training en bovendien zouden er een paar goede soigneurs en technische mensen aangetrokken moeten worden.” zo’n jongen „slechts" een omelet zo groot als een halve arm, een stok brood, boter, jam, koffie of thee. Hij mag er ham met rijst en flink wat fruit bij nemen. Is de etappe lang en vlak, dan krijgt hij een biefstuk, waar ik „U” tegen zeg, rijst, twee gebakken eieren met brood, een pond fruit, een paar glazen jus d’orange en fruitsla of yoghurt toe. Daarmee moet hij het doen tot bij de ravitail lering, waar de knecht van de ploeg baas klaar staat met een zakje, be vattende: twee bidons drinken (water, thee of thee met rum), twee bananen of ander soortig vers fruit, twee rijst- vlaatjes en een handvol klontjes sui ker- Bij de ravitaillering is het ont bijt al zo grondig verwerkt, dat weer het dierlijke in de hongerende cou reur is opgestaan. Soms valt in de ravitaillering de slag van de dag. Dat mag. Maar de coureur die een gat maakt als zijn soortgenoten nog bezig zijn aan de Tour-trog te slobberen, is toch een schoft. Hij hanteert de ratio, het verstand, op een moment dat de an deren uitsluitend handelen naar de richtlijnen van hun knorrende maag. Putenklassement: 1. van Springel (Bel) 175 pnt., 2. Zoetemelk (Ned) 144; 3. Ocana (Spa) 115; 4. Godefroot (Bel) 94- 5. Vianen (Ned) 92: 6. Martinez (Fra) en Van Roosbroeck (Bel) 92. Combinatieklassement: 1. Zoetemelk (Ned) 18 punten; 2. Van Impe (Bel) 33; 3. Thevenet (Fra) 34; 4. Van Springel (Bel) 45; 5. Fuente (Spa) 47 jk Chateaufort USt Rémy SDourdan aPussay IXp^Angerville Ivl RBrinon-sur- Sauldre jVouzeron Algemeen klassement: 1. G. Baronchelli (It) 32.08,24; 2. Steinmayr (Oost) op 4.58; 3. Bour- reau (Fra) op 5.46- 4. Schmid (Zwi) op 6.56; 5. Bodier (Fra) op 8.34; 6. Kraft (WD) op 11.30; 7. Martinez (Spa) op 14.08; 8. Rlos (Col) op 14.16; 9. Ruch (WD) z.t.; 10 Diaz(Col)opl4.23;ll. Salm (Zwi) op 14.25: 12 Duchemln (Fra) op 14.42; 13. Gutierrez (Fra) op 21.16- 14. Nazabal (Spa) op 21.43: 15. Marquette (Fra) op 2.37; 16. De Waal (Ned) op 24.04; 17 Vasquez (Col) op 24.37; 18. Summer (Oost) op 26.51; 19. Voegele (Zwi) op 29.13; 20. Pujol (Spa) op 30.44; 35. Dohmen (Ned) op 50.33- 37. Knetemann (Nedl op 5.210; 52. Gevers (Ned) op 1.14,10: 56. en laatste Van Helvoirt (Ned) op 1.34,19. Voor de tweede keer is er in deze Tour de France een renner op doping betrapt: Jean Claude Baud van de De Kova-ploeg. HiJ reageerde positief op een na de 13e etappe gehouden controle waarvan donderdag de uitslag bekend werd. Baud kreeg net als Barry Hoban eerder deze week, 1.000 Zwitser se francs boete, een maand voorwaardelijke schorsing en tien straf-mlnuten in het alge meen klassement. De aandacht is van hem afgeleid. „En daarom”, wist Zoetemelk, „zal ik dat ding wel houden. Die groene zit er niet meer in, dat heb ik wel bekeken. Of er moet een wonder gebeuren.” BRIVE Zo’n dwangarbeider van de weg eet wat op! ’s Morgens als hij wakker wordt (of liever: tot opstaan wordt gedwongen, anders zou hij met 17 Tour-etappes in de benen zijn allemachtig-diepe en snurkloze slaap een uurtje of 48 voortzetten) denkt hij, indien hij goed gezond is, aan slechts twee dingen: waar raak ik het verwerkte eten van gisteren kwijt en waar staat het ontbijt? Om met de dichter te spreken: „Een lichaam moe van slaap, staat in zijn armen op”, maar de vermoeiende slaperigheid kan ’s morgens bij de coureur zo zwaar niet zijn of hij gaat via het toilet recht op de lucht van de keu ken af. Algemeen pioegenklassement: 1. Zwitserland 97.33,18; 2. Frankrijk 97.40,31; 3. Italië 97.56 25; 4. West-Duitsland 97.56,42 5. Spanje 98.06.09; 8. «J, Nederland 9.852 37. Uitslag negende etappe: 1. Waibel (WD) 3.56 34 (met bonificatie 3.56 19); 2. De Waal (Ned) z.t. (35.624); 3. Martinez (Spa) z.t.; 4 Van Helvoirt (Ned) z.t.- 5. Dohmen )Ned) z.t.: 6. Voegele (Zwits) z.t.; 7. Gutierrez (Fra-Peug) z.t.; 8. Bourreau (Fra) z.t.: 9. Cheetham (GB) z.t.: 10. Schmid (Zwits) z.t.; 11. Vallori (Spa) z.t.; 12. Pala (Ita) z.t.; 13. Polewiak (Pol) z.t.: 14. Flamini (It) z.t.- 15. Dubreuil (Fra) z.t.; 16. Rios (Col) z.t.: 17. Ruch (WD) z.t.; 18. Graub (Zwi) z.t.; 19. Kraft (WD) z.t.; 20. Salm (Zwi) z.t.; 31. Knetemann (Ned) z.t.; 52. Gevers (Ned) z.t. Het tomeloze gevecht tussen de Kas coureurs en die van La Casera was en het zal ongetwijfeld ook de nog reste rende dagen zo zijn in het peloton hoofdthema van boeiende strijd die de vaart zo hoog hield dat er voor de kleintjes in deze vlakke etappe weinig te demarreren viel. Op de ogenschijnlijk zo rustige dag was het oorlog waaraan ook de Peugeot-renners en de rijders van Gan hun bijdrage leverden. Ze vochten (en met succes) respectievelijk voor het behoud van de tweede plaats die hun kopman Bernard Thevenet veroverde en de leidende positie in het puntenploe- genklassement. Dat gaf een zo waanzin- nig grote bedrijvigheid aan het hoofd van het peloton dat Gerard Vianen (wie een etappe als die van donderdag op Het lijkt een wat dierlijke gang, maar wat wil men? Wat is er nog menselijk aan de ritten die meneer Levitan zijn renners heeft opgediend? En hoe letterlijk moeten zij, de ware weg gaande, niet tasten tot op de bodem van hun reservoir. Een coureur aan de meet heeft meestal niets meer over: geen druppel vocht, geen enkele calorie. Alle stoffen heeft hij gewisseld voor de kracht die hij nodig heeft om de pedalen met meer of minder succes rond te krijgen. Het avondeten van een Tour-ren- ner dient hem in zo’n mate te verza digen, dat hij slaapt als een os. Hij zet zich dus in ploegverband eerst aan een hors d’ouvre van hier tot ginder. Dan neemt hij een stevige soep. Een vis wil er vervolgens altijd wel in. En het hoofdgerecht bestaat uit weer een forse biefstuk, gebakken aardappelen of frites, boontjes en sla. Hij besluit met fruit en of yoghurt. eind van de rit een Balkende Broeder Ezel met zich torsen. Loodzwaar hangt dat beest in hem met een gewicht waar geen verstand tegenop kan. Dus peigert de slagmaker honge rend en dorstend af, ook al omdat de ratio hem niets te eten geeft. En de andere coureur doet het evenmin. Zij zijn wel wijzer. Wie hen heeft willen flikken, moet maar boeten. Zo keert de slag van de dag die een snoodaard ontketend heeft, zich meestal tegen hem. Putenklassement: 1. Martinez (Spa) 76 pun ten; 2. Bourreau (Fra) 73: 3. Schmid (Zwi) 70; 4. G. Baronchelli (It) 69: 5. Dohmen (Ned) 63: 6. De Waal (Ned) 58: 9 Gevers (Ned) 37. Pioegenklassement negende etappe: 1 West- Duitsland 11.49,27- 2. Nederland 11.49,32; 3. Spanje 11.49.37; 4. Zwitserland 11.49.42: 5 Frankrijk z.t. Uitslag zeventiende etappe (Bordeaux-Brive: blinskl) op 29,27 8. Lopez Carrlll (Spanje- 248 km): 1. Tollet (Fra-Stablinski) 6.34.45 (met bon 6.34,30); 2. Berland (Fra-de Muer) zelfde tijd (6.34.35); 3. Mendes (Port-Schotte) z.t. (6.34,40); 4. Hoban (GB) 6.39,12; 5. Delepine (Fra-Caput) z.t.; 6. Mourioux (Fra-Caput) z.t.; 7. Godefroot (Belg-Schotte) z.t.: 8. De Meyer (Bel-Schotte): 9. Krekels (Ned-Vissers) z.t.; 10. Van Springel (Belg-Driessens); 11. Teirlinck (Belg-Stablinski) 6.39,12: 12. Aimar (Fra-Gemi- niani)- 13. Zoetemelk (Ned-Desvages); 14. Es- classan (Fra-Plaud); 15. Mintkiewicz (Fra-Sta blinski); 16. Grosskost (Fra-Caput): 17. Be- snard (Fra-Stablinski); 18. Pollentler (Bel- Schotte); 19. Catieau (Fra-de Muer); 20. Du- creux (Fra-Schotte); 32. Martins (Port-Vis- sers); 39. Vianen (Ned-Desvages) allen z.t. als Teirlinck- 83. Van der Leeuw (Ned.-Vlssers) 6.41,50; 85.’ Oliveira (Port-Vlssers) 6.44.29. Algemeen klassement: 1. Ocana (Spa-De Muer) 106.07,11; 2. Thevenet (Fra-Plaud) op 15,21 min.: 3. Fuente (Spa-Barrutia) op 15.22; 4. Zoetemelk (Ned-Desvages) op 24.48; 5. Perin (Fra-Caput) op 27,50; 6. Van Springel (Bel- Driessens) op 29 07; 7. Van Impe (Belg-Sta- De feiten op een rijtje: Aan de top van het bergklassement dringen José Manuel Funte en zijn landgenoot Pedro Torres van het con currerende limonademerk La Casera om de punten; In het algemeen klassement knokt Fuente voor het heroveren van de twee de plaats die hij via de tijdrit verspeelde aan Bernard Thevenet die op zijn beurt angstvallig waakt over de één seconde voorsprong waarmee hij Fuente achter- uitzette; Bovenaan het pioegenklassement op punten (een nieuwigheidje in de Tour) strijden Gan en Kas zij-aan-zij voor de overwinning. Het aanvals- en afweerspektakel rond deze prijzen knetterde donderdag hard en de grootste verliezer werd José Ma nuel Fuente die zijn leidende positie in het bergklassement verspeelde aan Pe dro Torres. Daar was een deklassering voor nodig maar ook zonder die harde maatregel van de internationale com missarissen zou Fuente er slecht voor hebben gestaan. Op de Cote de Souillac verloor hij de venijnige sprint om de .eerste plaats van Pedro Torres, wat op dat heuveltje van de vierde categorie een daverende strijd was door de bijten de gevechten die de leden van de twee Spaanse ploegen daar leverden om hun kopman naar voren te schuiven. Het gedrang en gewring kreeg de allure van een rodeo waarin de Kas-renners het met hun kleine vedette José Manuel zo bont maakten dat Fuente uit de uitslag van de sprint werd geschrapt. Omdat hij bovendien op de tweede berg (ook vierde categorie) weer punten verspeelde, nes telde Pedro Torres zich met twee punten voorsprong op kop van het bergklasse ment. het lijf is geschreven) in Brive verzucht te: „Tegen wat al die grote ploegen ondernamen was gewoon niets te begin nen. Ze hielden alles samen. Dat er een paar renners uiteindelijk toch weg kon den blijven, was gewoon toeval. In een rit als vandaag moet je geluk hebben om vooruit te komen zitten.” De keiharde concurrentieslag tussen Kas, La Casera, Peugeot en Gan speelde Luis Ocana geweldig in de kaart. De trui-drager kon in alle rust toezien hoe het werk dat zijn knechten normaal op te knappen krijgen, gedaan werd door de ploegen die als hongerige zoekers naar wat kruimels in de Tour-pot hun posities verdedigden. ,Ik heb een kalme Het moet een trieste ervaring zijn voor de zo strijdbare Spanjaard die twee weken lang op de voorgrond trad zonder het overigens tot een overwining te kunnen brengen. José Manuel Fuente gaf de zo vroeg uitgebloeide Ronde kleur in ruil waarvoor hij wat aantrek kelijke nevenprijzen binnen zijn bereik kreeg. En die dreigen hem nu, met Parijs in zicht te ontglippen. o. Luycz. vaiiiii ^opaiije- Barrutia) op 32.53- 9. Agostlnho (Port-De Muer) op 34.06; 10 Ovion (Fra-Plaud) op 34.22; 11. Delisle (Fra) op 35.21; 12. Martinez (Fra) op 35.50; 13. Torres (Spa) op 44.41; 14 .Catieau (Fra) op 45.06; 15. Aimar (Fra) op 45.30: 16. Martos (Spa) op 45.31; 17. Mendes (Port) op 45.43- 18. Mortensen (Den) op 46.22; 19. Hou- brechts (Bel) op 4629; 20. Galdos (Spa) op 50.08; 21. Labourdette (Fra) op 58.21; 22. Dan- guillaume (Fra) op 1.02,35 23. Zubero (Spa) op 1.12 54: 24. De Witte (Bel) op 1.14,11; 25. Balague (Spa) op 1.14 45; 31. Martins (Port) op 1.20,55; 47. Oliviera (Port) op 1.59,24; 57. Vianen (Ned) op 2.10,42; 74. Van der Leeuw (Ned) op 2.37,48 76. Krekels (Ned) op 2.45,07. Dagploegenklassement: 1. Stablinski 19.52,54: 2. De Muer 19.52.59; 3. Schotte 19.53.04; 4. Caput 19.57 36; 5. Driessens 19.57,36; 11. Visser» 20.00,14. Algemeen ploengeklassement: 1. De Muer 320.32,52- Caput 320.48 42; 3. Barrutia 320.50 18; 4. Palud 320.52,10: 5. Stablinski 321.09, 12; 11. Vissers 325.2,32. Bergklassement: 1. Torres (Spa) 200 pnt., 2. Fuente (Spa) 198; 3. Ocana (Spa) 177; 4. Thevenet (Fra) 109; 5. Van Impe (Bel) 90; 7. Zoetemelk (Ned) 72. stand in het geldklassement: BIC 36.760; 2. Gan 31.860; 3. Rokado 26.420; 4. Kas 18.760; 5. Peugeot 18.725; 6. Gitane 17.210; 7. Flandria 16.285; 8. Sonolor 13-120; 9. Lacasera 9.760; 10. Watney 7.150; 11. Canada Dry 1.895; 12. De Kova 1.550. I' V. MB

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 17