Nog geen beslissing ZWAKKE GIMENO WON VAN FLETCHER Eén set hard serveren niet over Wytze Couperus voldoende tegen kalme Okker Cricketelftal SPDfflWBS Trieste rentree van Dusseldorp ^EUR B.V.^I ll Below kampioen SZABO SPECTACULAIR Ribli alleen op kop tegen Suffolk z I z 19 18 VRIJDAG 2 0 JULI 1973 Passeren Gering Van Lennep ■s 69.50 75.50 27.50 CRICKET BASEBAL g F HILL SENTIMENTEEL OVER ZANDVOORT (Van onze sportredactie) •n «0 *5 :45D rechts Ben Huisman van de NAV. MARC SERNÊ s (Van onze sportredactie) a (Van onze sportredactie) IDIOOT ibel IU WEG fi ADVERTENTIE M (Tsj)Judith WW» programma uw leverancier voor RAAfWVWWWWWWWWWWWWWWW^ ‘F* *65 /vwwwwwwwwwwwwwwwwwv alle Bouw- en Stucadoors- materialen in groot en klein verpakking. Sierpleister - Bouwvakgereedschappen. Tegelshowroom met grote sor tering decor-tegels. Nieuweling Theo van Duivenbode is bij Haarlem tot aanvoerder benoemd. Dan kun je uitrekenen dat hier op Zandvoort zo’n tien percent van mijn Langeweg won op leuke manier tegen Marovic en klom naar 50 percent. Slecht verging het Jan Timman, die tegen Don net uitkwam. De grootmeester kreeg in het middenspel vat op de stand, won een pion en daarna een toreneindspel. In die fase ging Timman nogal onzorgvuldig te werk. Zandvoort is voor de toeschouwers toch al één van de mooiste circuits ter wereld.” Men heeft hier een geweldig werk verricht.” Sparta won in Lochem een oefen wedstrijd tegen een streekelftal met 6-0. Den Haag speelde in Katwijk gelijk (2-2) tegen zaterdagclub Quick Boys. JA ►S Harmenjansweg 19 Haarlem Zaterdag geopend 8-12 uur Telef. exp. 310612-310214 voor 55.00 2B: Spartaan-Hoofddorp HCTIW-SC Haarlem 3B: ABF-Geuzen Meteoor-Watergraafsmeer Tackles'72-HFC Haarlem Bosbokken-Te Werve 3C Kennemerl.-Alcm. Victrix The Herons-Foresters Rooswijk-Onze Gezellen Res. Ie kl.: Sparta 2-Orwo HCAW 2 Res. 2e kl. B: RAP 2-Wassenaar 2 zondag 22 juli: Hoofdklasse: ADO-Storks Feyenoord-OVVO Raak Nicols-Luijcks Giants le kl. A: RAP-ABC Donar Jaski-Thamen Eerste klasse: Hermes DVS-Bloemendaal De Krekels-Excelsior vrijdag 20 juli: 2B: DSS-TYBB (20.00) zaterdag 21 juli: Hoofdklasse: Hotam Storks-ADO OVVO-Feyenoord Luijcks Giants-Raak Nicols le kl. A: Terrasvog.-Schoten Ruc. RCH Cementb.-Aktie’68 K. Thamen-Donar Jaski le kl. B: Neptunus-Dorlas-Quick 2e kl. A: De Hazenkamp-HMS <5- Op de zwaarste dag van de Nij meegse Vierdaagse hebben 372 deelne mers de strijd gestaakt. Vanmorgen gin gen 11.391 wandelaars voor de slotetappe op stap. racecarrière ligt. Daarom vond ik het ook bijzonder spijtig dat Zandvoort vorig jaar van de Grand Prix lijst werd afgevoerd. En daarom ben ik nu ook bijzonder blij dat dit circuit van Zandvoort met zijn volkomen eigen karakter weer geschikt is voor een Grand Prix. De verbeteringen die zijn aangebracht zijn indrukwekkend. le kl. B: Celeritas-Euro Stars Wassenaar-PSV UVV-HHC 2e kl. A: Robur’68-Holy Lijnden-VUC SCR-Laakkwartier 2B: Volewij ckers-D VH ODIZ-Caribe 3B: Kinesis Birds-Quick 3C: THB-HBC’64 Bloemendaal-Geel Wit Res. le kl.: Euro Stars 2-L. Giants 2 OVVO 2-Feyenoord 2 ADO 2-Aktie’68 Kinheim 2 Res. 2e kl. B: HHC 2-UVV 2 L. Giants 3-Rooswijk 2 Schoten Ruc. 2-Volew. 2 ZANDVOORT. Graham Hill is met zijn vierenveertig jaren de oud ste coureur in het exclusieve wereld je van Grand Prix-rijders. Het ene been van de oud-wereldkampioen is nog steeds enkele centimeters korter dan het andere ten gevolge van een ernstig ongeluk in 1969 tijdens de Grand Prix van Amerika op het cir cuit van Watkins Glenn. De crash met de Lotus betekende de ommekeer van een glanzende carrière voor Hill, die én als vakman én als collega bij de andere coureurs erg in trek was. Na zijn moeizaam herstel zakte Hill af tot een middelmatig coureur waaro ver Jackie Stewart eens bedacht: „Hill had allang moeten ophouden. Op deze manier vergeten we bijna wat voor groot man hij eens was.” Zandvoort zal starten), staan gerouti neerde reputaties als regerend we reldkampioen Emerson Fittipaldi, die in zijn eigen John Player Special Team (Lotus), de grootste concurren tie ondervindt van Peterson, Jackie Stewart, Denis Hulme en ook Jackie Ickx. Het verschil in rijderscapacitei- ten en vermogen van de wagens bleek dit seizoen zo gering dat het nog niet is voorgekomen dat één coureur met een ronde voorsprong finishte. Wat dat betreft belooft ook De Grand Prix van Zandvoort, de tiende voor het wereldkampioenschap van de coureurs in 1973, krijgt een sterk startveld. Heviger dan ooit is de strijd ontbrand tussen een ambitieuze avant garde en gevestigde namen. Tegenover het jeugdige elan van een Peter Revson (de winnaar van de Engelse Grand Prix op Silverstone), Ronie Peterson en Jody Scheckter (de man die de oorzaak vormde van de ravage op Silverstone en die niet in Zandvoort zeker geen saaie optocht te worden. Als extra attractie geldt dan na tuurlijk de deelname van Gijs van Lennep. De Formule 5000 kampioen krijgt een ISO Marlboro ter beschik king, waarmee hij met Howden Gan- ley de kleuren van het ISO-Team zal verdedigen. Een wagen die misschien MEDEMBLIK. Dieter Befow cs, het Oostduitse Solingteam dat reeds het open Nederlandse kampioenschap won, is met nog één race te zeilen voor de Europese zeilkroon al zeker van de titel. In de twee gezeilde races van donderdag was de Oostduitse equipe eenmaal on houdbaar en in de zevende race tweede achter de Oostenrijker Strohschneider. In de zesde race was Blok (vijfde) de beste Nederlander in de zevende wed strijd eindigde Bakker in dezelfde posi tie. Totaalklassement: 1. Below 14,7 pun ten. 2. Strohschneider 35. 3. Schwartz 36, 8. Bakker 67,7. 10. Blok 77,7. 12. Hoefna gels 87. Men zou kunnen stellen dat de Grand Prix als een soort test-case heeft gefungeerd. Er werd nog vaak gesuggereerd dat het project te ambi tieus zou zijn en dat de datum van 2” juli wat de herstelwerkzaamheden betreft te vroeg zou vallen. Nu Zand voort van de internationale automo- bielfederatie (FIA) zijn licentie heef» teruggekregen is ook deze twijfel weggenomen. AMSTERDAM. De jonge Hongaar se grootmeester Ribli, enkele jaren gele ien winnaar van het Niemeyer-toernooi, heeft na de 3e ronde de leiding veroverd in de grootmeestergroep van het IBM- toernooi. Met wit versloeg hij de Tsjech Smejkal, die op de 40e zet de tijd Op dat moment protesteerde Gimeno tegen een beslissing van de lijnrechter die een slag van Fletcher „in” had gezien. Arbiter Giesbergen wees Gime- no’s protesten van de hand en annon ceerde tot tweemaal toe de stand 4-2. Gimeno bleef heftig fulmineren waarna de arbiter tenslotte toch een „let” gaf. van de boxen en een grote obligatie lening.” Al het geld is geïnvesteerd in de baan en de veiligheid van coureurs en publiek. Wessel: „Er zijn nog de zelfde tribunes en er zijn nog dezelf de toiletten. Dat behoort tot I hoofdstuk accommodatie. Daar gaan wij in de komende jaren hard werken. Ook het nieuwe tijdwaame- mershuis is nog niet gereed. Met de bouw daarvan wordt in oktober be gonnen.” Nederland heeft in ieder geval zijn Grand Prix terug. Een race waarvan het hele project afhankelijk was. Een wedstrijd ook die heel wat stof tot debat in de gemeenteraad van Zandvoort heeft gegeven en die er tenslotte in resulteerde dat de CENAV door onder meer een sterke druk van de Zandvoortse mid denstand in staat werd gesteld om het circuit voor een periode van vijf tien jaar te exploiteren. Als hij erin slaagt de Australiër Stone te verslaan komt Tom de dag daarna in ie finale tegenover Geoff Masters of de trage 36-jarige Andres Gimeno. Okker en laatstgenoemde maakten donderdag benauwde periodes mee. De Spanjaard kreeg in de beslissende fase van zijn partij tegen Fletcher een steuntje in de rug van de scheidsrechter overschreed. Diens positie was toen evenwel al hopeloos. Szabo stal de show, zoals gebruikelijk. Tegen de slimme Ar gentijn Quinteros bracht de felle strijder een kwaliteitsoffer ten einde tot aanval te komen, maar de offerande was veel te optimistisch. Daarvan werd hij pijn lijk overtuigd. HILVERSUM. Nadat Tom Okker tisteren de halve finales van het toer nooi op het Melkhuisje bereikte, vroeg kij organisator Mulder of deze hem een voorschot van duizend dollar kon geven. Zoveel had de grote man van het toer nooi niet bij zich en de voormalige Haarlemmer bleek het geld niet onmid dellijk nodig te hebben. Zijn „laat dan naar” kwam uit de mond van de tennis prof met een gemak dat erop duidt dat Okker het komend weekend allerminst van plan is de vette hoofdprijs (zesdui- :end dollar) voor een ander te laten liggen. niet zo snel is als de bolides van de grote fabrieksjongens, maar Van Len nep rijdt een „thuiswedstrijd”. En wat dat betekent werd duidelijk in 1971 toen Van Lennep precies wist wanneer hij op het natte circuit, waarvan hij als het ware iedere cen timeter kende, op zijn remmen moest gaan staan en wanneer niet. Hij liet zelfs ex-wereldkampioenen achter zich en eindigde tenslotte als achtste. Zandvoort is inderdaad op tijd ge reed gekomen. Technisch bleek het allemaal haalbaar. De verbetering van het wegdek en de pits, de ver breding van tunnel oost, en de nieuwe Panorama-bocht bij bos-in. Hill: „De ze bocht is zeker een verbetering op dit circuit. Hij geeft namelijk gele genheid tot passeren. En dat is nog altijd één van de essentiële onderde len van een autorace. Ik kan er natuurlijk nog niet helemaal een exact oordeel over vellen omdat ik nog niet op de nieuwe baan heb gereden. Wel is deze bocht een prach tig gezicht voor eventuele kijkers. (Van onze cricketmedewerker) HAARLEM- Aanstaande weekend speelt het Nederlandse cricketelftal op het veld van HCC tegen Suffolk, een club die in de Minor county competitie in Engeland uitkomt. Over de sterkte van Suffolk is weinig bekend in Neder land, maar er mag worden aangenomen dat dit elftal iets sterker zal ztfn dan het Nederlandse team. Suffolk is opgericht in 1864 en heeft sinds die tijd geen opvallende cricketprestaties geleverd in de minor county competitie. De hoogste plaats die ooit behaald werd is de 7e. Vorig jaar eindigde Suffolk zelfs op de één na laatste plaats. AMSTERDAM. Er is nog steeds geen beslissing genomen over de geldig heid van de transfer van Wytze Coupe rus van FC Amsterdam naar Telstar. Bij „De Lieverdjes” wacht men nog steeds op een bericht van de KNVB waarin om goedkeuring van de overschrijving wordt verzocht. Telstar heeft Thijs Jansen, se cretaris van de FC inmiddels een brief gezonden waarin de club vraagt hoe de drieduizend gulden voor de Haarlemse spits moeten worden overgemaakt. De missionaire FC-voorzitter Stoop: „Daar zullen wij niet op regageren, want Cou perus kan helemaal niet naar Telstar. Hij is een betaalde voetballer van FC Amsterdam-” Inmiddels heeft Telstar door het talmen van de KNVB moeten besluiten Couperus niet mee te nemen naar Duitsland, waar dit weekend twee wedstrijden worden gespeeld. Secretaris penningmeester De Nijs: „Dat zijn offi ciële ontmoetingen. Zolang de over schrijving niet helemaal rond is kan Couperus daar beter nog niet aan mee doen.” Het is duidelijk dat het realiseren van de Grand Prix niet alleen een technische maar ook een enorme fi nanciële inspanning heeft gevergd. NAV-voorzitter Wessel verschafte voor het eerst eigenlijk een beetje licht in deze tot nu toe voor de buitenwereld nogal duistere affaire. Wessel: „De financiering mogen wij als rond beschouwen. Wij moesten bij een investering van twee en een half miljoen gulden met een miljoen eigen geld op de proppen komen. Dat is gelukt. Ten eerste door de duidelijke steun van Marlboro, de exploitatie Op het ogenblik is openingsbat War rington de beste batsman met een ge middelde vorig jaar van rond de 40, en Hargreaves de beste bowler. Beide spe lers zijn opgesteld voor de werdstijd tegen Nederland. Het Nederlandse team telt twee debutanten, de jonge fastbow- ler van Hercules Barend Stel, en Bert van Weelde van VOC, een linkse slow bowler. Aanvoerder van Nederland is Hans Rijkens van HCC, die zijn zevende interland speelt. kenen zoveel hij wil. Zolang de club waar hij vandaan komt geen toestem ming heeft gegeven kan er geen over schrijving komen. Wij hebben nooit iets over een overschrijving van Van Slooten en Mensink gezien, dus spelen ze nog gewoon bij ons.” terwijl de overzeese Fransman N’Go- drella in de eerste set tegen Okker faalde op het moment dat hij de winst kon pakken. Tel. showroom Koudenhorn 60 32 23 68. Zaterdag geopend 9-13 uur. 5 kreeg N’Godrella op eigen service twee setpunten. De Fransman miste echter jammerlijk, waarna Okker voor een be langrijke service-doorbraak zorgde: 5-5. Vanaf dat moment ging het mis met N’Godrella. Moeiteloos won Okker ten slotte zelfs de tiebreak: 7-6. N’Godrella: „Ik was enorm teleurgesteld dat er toch nog een tiebreak kwam. Ik had me er niet op ingesteld. Als ik die eerste set had gewonnen, was de partij voor mij geweest.” Okker sprak die constatering niet te gen: „Als zo’n jongen in zijn ritme blijft, ga je inderdaad de boot in. Dat is me nog dit jaar overkomen tegen Stolle die precies hetzelfde speelde.” Zover kwam het ditmaal niet: toen Okker eenmaal zijn draai had gevonden, kwam N’Godrella, die aanvankelijk minder goed serveerde, er in de tweede set niet meer aan te pas (6-1). De Australiër Fletcher werd een arbi trale beslissing noodlottig. Tegen Gimeno camoufleerde Fletcher zijn geringere kwaliteiten met een overdosis aan vechtlust. De moeizaam zwoegende Gi meno werd volledig overspeeld. Fletcher won de eerste set met 6-4 en was in de tweede reeks dichtbij een belangrijke 4- 2 voorsprong. N’Godrella (23) overrompelde Okker in de eerste set met knallende services en halsbrekende toeren aan het net. „Hij kwam steeds als een dwaas naar het net”, meende Okker later. „Er waren helemaal geen rally’s, het leek wel alsof we op gras speelden. N’Godrella moest wel naar het net komen omdat zijn backhand nergens op lijkt. Hij is te éénzijdig.” Breedgrijnzend beaamde N’Godrella deze analyse: „Ik houd er niet van om vanaf de baseline te spelen. Mijn speltype leent zich daar niet voor. Ik neem alle risico’s. Je moet eigenlijk een idioot zijn om zo te kunnen spelen als ik.” Okker had aanvankelijk geen verweer tegen het geweld van zijn te genstander. Steeds bleef hij tegen een achterstand aankijken en bij de stand 4- Dé Stoop heeft inmiddels nog meer zorgen aan zijn hoofd gekregen. Het bestuur van De Volewijckers heeft na melijk kenbaar gemaakt niet accoord te zullen gaan met de „contractbreuk” die de FC-spelers Kees van Slooten of Hil bert Mensink, volgens hem gepleegd zouden hebben. Het tweetal had een contract bij de Noordamsterdammers getekend, nadat Amsterdam hun een nieuw maar lager contract in overwe ging had gegeven. Mensink: „De beslis sing werd echter steeds maar uitgesteld. We hoorden lange tijd niets van FC Amsterdam. Daarom zijn we ingegaan op een aanbod van De Volewijckers, dat ongeveer even hoog was.” Daags na de ondertekening kwam FC Amsterdam echter op de proppen met een nieuw en hoger aanbod. Mensink: „Daar kon De Volewijckers niet meer tegenop.” Het duo accepteerde het nieu we contract van de FC en liet De Volewijckers vallen als een baksteen. Dé Stoop zegt er van overtuigd te zijn dat deze actie volkomen legaal tot stand kwam. Hij besluit: „Een speler kan te- De Westduitse Voetbalbond heeft besloten dat geen van de spelers die in de nationale selectie voor de WK’74 worden opgenomen, naar het buitenland mag worden verkocht. De Brit Paddy McMahon startte briljant in het Europees kampioenschap voor springruiters. De eerste race in het Engelse Hickstead bracht hem bovenaan vóór de Duitse crack Alwin Schoc- kemöhle. Orwo-HCAW heeft van de KNBSB officieel te horen gekregen dat de beide Antillianen Hallman en Lewis weer speelgerechtigd zijn. Graham Hill (midden) inspecteert de nieuwe asfaltlaag op het Zandvoortse circuis. Links de Nederlandse deelnemer aan de GP Gys van Hennep en rechts Ben Huisman van de NAV. Deze rumoerige gang van zaken ver stoorde Fletchers concentratie volledig. Hij gaf het overgespeelde punt uit han den, verloor de set (3-6) en scoorde ook in de beslissende set geen enkele game meer (0-6). De uitslagen zijn: Damesenkelspel, kwartfinales: Helga Masthoff (WD) Katalin Borka (Hong) 6-1 6-1. Betty Stöve (Ned)—Cora Creydt (WD) 6-3 6-2. Herenenkelspel, kwartfinales: Geoff Masters (Austr)Ivan Molina (Col) 6-1 6-2. Tom Okker (Ned)—Wanaro N’Go drella (Fr) 7-6 6-1. Andres Gimeno (Sp)Ian Fletcher (Austr) 4-6 6-3 6-0. Damesenkelspel, kwartfinales: Elena West-Palmeova (Tsj)Judith Salomé (Ned) 6-4 6-2. Stone (Austr)Corpas (WD1) 7-6 6-0. Kwartfinales herendubbelspel: Gime- no-Munoz (SpFarrel-John Lloyd (GB) 6-2 6-3. AMSTERDAM. In de grauwe om geving van de Amsterdamse Bosbaan moest de Gias-skiffeuse Ingrid Dussel dorp gisteren haar comeback maken. Het verloop van de voorwedstrijd waar in de titelverdedigster startte was al even triest. Heel kort maar heeft zij in de beginfase de leiding kunnen verove ren. Daarna moest zij de Orca-sculster Hette Borrias laten voorgaan. Als snelste tweede zou Ingrid Dusseldorp de finale nog kunnen bereiken. Ze roeide terug langs de verlaten tribunes totdat de luidspreker haar vage hoop vernietigde. Ze had de 1000 meter afgelegd in 3 min. 56,3 sec., dat was 0,9 seconden langzamer dan Alma Duncker Chrispijn die in de andere voorwedstrijd tweede werd. In de finale werd Hette Borrias een even ver rassende als overtuigende kampioene. Overige kampioenen: Twee zonder stuurvrouwe: 1. Nereus (Vosmaer-De Graaf) 3.54,8. Lichte roeiers: Skiff: 1. Punt (De Laak) 7.30,4. Achten: 1. Dudok van Heel-Orca 6.05,9. Dames dubbeltwee: 1. Ric (Brasik- Klasse) 3.29,4.3. RIC-Het Spaarne 3.47.6. Maar Hill zou zijn Britse afkomst verloochenen als hij zich flegma tiek als altijd ook hier niet boven uit had gevochten. Toen hij geen fabriekscon tract meer kon krijgen besloot hij om dan maar zijn eigen team Embassy Racing op te- richten. Zo maakt Hill, hoewel min der glorieus dan weleer, nog steeds deel uit van het met niets in de autoracerij te vergelijken Grand Prix-circus. Een kwestie van senti ment, waarvan gistermiddag op Zandvoort ook iets doorsijpelde toen Hill de laatste speculaties wat betreft de Nederlandse Grand Prix op 29 juli in Zandvoort wegnam toen hij na een keuring van de baan met NAV-pen- ningbeemster Ben Huisman opmerk te: „Ik reed hier in 1958 voor de eerste keer. Ik won hier in 1962 mijn eerste Grand Prix. In totaal heb ik hier veertien keer gereden. Dit wordt de vijftiende. Ik heb in totaal onge veer 150 Formule-I races gereden. Competitieleider Huybregts vindt het begrijpelijk dat Elinkwijk heeft ge protesteerd tegen de deelneming van de districts-bekerwinnaars aan het beker toernooi in plaats de districtskampioe- nen. „Maar dan hadden ze een jaar ge’"den in het geweer moeten komen, u en is namelijk de beslissing genomen en Elinkwijk wist dat.” De Braziliaan Welter won in Brest de vijfde race om het wereldkampioen schappen Finnjollen. De Nederlandse zeilers De Vries en Douze eindigden als derde en zesde. Grootmeestergroep 3e ronde: Anders son (Zwe)Radulov (Buig.) Lan geweg (Ned.)Marovic (Joeg.) 1-0; Pla- ninc (Joeg)Ree (Ned.) V»-1/»; Timman (Ned.)Donner (Ned) 0-1; Ribli (Hong.)Smejkal (Tsj.) 1-0; Kavalek (VS)Enklaar (Ned.) Vs-’/s; Petros jan (Rus)Spasski (Rus) Vs-1/»; Szabo (Hong.)Quinteros (Arg.) 0-1; Stand na drie ronden: 1. Ribli 2’/s; 2/6 Planinc, Petrosjan, Quinteros, Spasski, Donner; 7/9. Marovic, Langeweg, Ree I1/»; 10. Timman 14-1 afgebr.; 11/14. Andersson, Szabo, Radulov, Kavalek 1; 15/16. Enklaar, Smejkal V» 1 afgebr. Meestergroep 3e ronde: Sosonko (Ned.)Kovacevic (Joeg.) afgebr.; Har- toch (Ned.)Beilin (Eng.) Vs-1/»; Hecht (W.Dld.)Romanishin (Rus) 0-1; V.d. Berg (Ned.)Jakobson (Den.) afgebr.; Keene (Eng.)Scholl (Ned.) 1-0; Torre (Fill.)Jansa (Tsj.) 0-1. Stand na 3 ronden: 1/2. Jansa, Roma nishin 2Vs; 3. Kovacevic IV2 4- 1 af gebr.; 4/6. Hecht, Keene, Torre iVs; 7/8. Sosonko, Hartoch 14-1 afgebr.; 9. Scholl 1; 10. V.d. Berg '/i 4- 1 afgebr.; 11. Beilin '/2> 12. Jakobsen 0 4-2 afgebr. v- jf’ ■Br pF 4 Gimeno: Fortuinlijk.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 19