Heemskerkse fractie stelt vragen over bestemmingsplan Verenigingsraeuws ol nfe lUtanril Wie helpt wieken? J. van Aken kwart eeuw stand Veiling kreeg bezoek van Spaanse delegatie Agenda Laatste concert in Castricum Strandloop in IJmuiden bij Van Gelder Papier „De Kat” aan „I exquis dineren Dubbelfunctie van directeur Steenstra verantwoord? Dank zij de snelle hulp van onze huren zijn wij in staat omU tijdel'ijk in de Barteljoiisstraatjir.il weer van dienst te zijn. U vindt daar onze beroemde merkartikelen zoals Wedgwood,de Porceleyne Pies Delft en Tichelaar'sMakkum alsmede een heel intiem Kelder-Doolhof vd moderne kunst- nijverheidsartikelen H&J LAMP Barteljorisstr.llH’lemtel.319049 km» GERQ-SERVIEZEN-KRISTAL- KADO'S Zege van Theo van Kouteren (DEM) V R IJ D A G 1973 20 JULI 4 VI Velsen-IJmuiden (Van een onzer verslaggevers) Beverwijk VELSEN Velsen-Noord Velsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I Wijk aan Zee debokkedoorns in het Wethouder van Gelukpark ZEEWEG 53 - OVERVEEN Ab W0( zoe om uitf in i voo mie Opstapeling HEEMSKERK Nadat de PvdA-fractie tijdens de raadsvergadering op 10 mei het alternatieve bestemmingsplan „Oosterwijk-Zuidbroek” van fractiegenoot Nijdeken de mist in zag gaan is er in de gelederen van de socialisten ernstig nagedacht. Moest men het bij het afkeurend gemompel van de overige raadsleden en het college laten? De fractie meende van niet en heeft zich nu met een viertal vragen over het bestemmingsplan tot Gedeputeerde Staten van Noord-Holland gewend. Heemskerk H&J LAMP TERUG aan de overkant Toezegging Beïnvloeding o o PvdA WENDT ZICH TO (Van een onzer verslaggevers) M. DE GROOT C. VAN HEIJST Huijgens- Huijgens- M. Wijkêrstraat- Verbeek en M. ADVERTENTIE (Van een medewerker) (Van een onzer verslaggevers) 25 Medsche verzorging IJMUIDEN ADVERTENTIE 165, tele- BEVERWIJK Samenwerkende (huize en RESTAURANT BEVERWIJK In het kader van een bezoek aan diverse bedrijven in West-Euro- pa hebben donderdag een aantal functionarissen van Spaanse coöperaties een bezoek gebracht aan de Beverwykse veiling. In de vragen gaat de fractie nader in op de dubbelfunctie van de heer Steen stra, directeur gemeentewerken en di recteur van de Stichting Eigen Woning- bezit, en de onaangename consequenties voor de grondprijzen in het plan, die daardoor ook de inhoud van het plan in slechte zin beïnvloeden. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Door de ontspannings vereniging „De Schelp” is voor zondag 22 juli weer een zomerstrandloop op het IJmuider strand georganiseerd. Zowel de start als de finish vinden plaats voor het paviljoen „Zeezicht” en wel als volgt: 11 uur, wedstrijdloop; 12 uur, jeugdwed- strijdloop voor deelnemers tot en met vijftien jaar en 13 uur trimloop. Tot de starttijden kan men steeds voor de wed strijden inschrijven bij paviljoen „Zee zicht”. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44 en Amstelstraat 44: 19-21 u„ Kingford Smithstraat 110a: 18.30-20.30 u. tafelreservering 023-263600 E de van daa digi aan fab reel I mal kw dat wa pla dar JULI Wij kerstra a t- GEHUWD: A. M. Duivenvoorden-A. E. M. van der Poeg, O. Reker-T. H. Post, S. Nanninga- I. A. E. van Loon, J. J. G. Bakker-M. I. van der Werf, P. F. Mollema-C. Prins. VRIJDAG 20 JULI Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: 19-21 u. ZATERDAG 21 JULI Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: 10-12.30 u. „1 mee dez< War dezi drul mer enk in ook in pari den v< in VI di ti v I. ui we ton kal wij sch kre I I 10. 13. 8.4 1 KM 20( jat scl scl scl dr. wi m; 44 151 to mi ge 55 17 36 89 SI 23 OVERLEDEN: A. Korsman, 77 jr., P. Verhoog, 62 jr., echtgenoot van M. G. Keijzer, J. C. van den Bos, 68 jr., echtgenoot van: A. M. de Feber, F. Struijs, 40 jr., echtgenote van: S. Roselaar, A. Kroon, 63 jr., weduwe van: C. van Dijk, G. H. Boogaard, 67 jr., echtgenote van: P. Groen. De dubbelfunctie van de heer Steen stra ontmoet bij de PvdA-fractie even eens bezwaren. Hoewel dé heer Steen stra volgens de fractie vaak baanbre kend werk heeft verricht vinden de socialisten- dit in tegenstelling tot het college van B. en W. de opstapeling van functies niet verantwoord. „Wij vragen ons af of de functionaris zijn verschil lende zaken en taken nog wel kan scheiden. Zelfs wanneer dit het geval heren G. Tabak en J. Appelman bege leid. De Spanjaarden toonden grote belang stelling voor de veilingklokken, de aan voer, de minimumprijzen bij de groente veiling en alles wat op coöperatieve grondslagen geschoeid is. Bij het bekij ken van het veilingterrein ging de be langstelling natuurlijk ook uit naar het fruit uit Spanje. Een aardig moment was het toen de Spaanse coöperatieve top functionarissen bij een bedrijf op het marktterrein een Spaans meisje ont moetten. Er werd even echt op z’n Spaans van gedachten gewisseld. mocht zijn, zou naar onze mening toch een einde aan deze situatie gemaakt moeten worden, al was het alleen maar om onaangename-wellicht geheel onge fundeerde- geruchten onder de burgerij te voorkomen. De PvdA vraagt G. S- of hier al dan niet gesproken kan worden van een verantwoorde organisatievorm en zo neen, op welke wijze een betere organisatievorm bewerkstelligd zou kun nen worden. VELSEN-NOORD. Bij het haven bedrijf van Van Gelder Papier in Vel- sen-Noord was de heer J. van Aken donderdag vijfentwintigjarig jubilaris. Vergezeld van echtgenote en kinderen, werd de heer Van Aken in het haven kantoor ontvangen door de heren P. Vons, hoofd grondstoffenaanvoer, M. J. Aldenkamp, chef havenbedrijf, L. B. Steenmeijer, chef bedrijfsbureau en P. Snyders, hoofdbaas. apotheek, Bloemen- De heer Vons herinnerde aan het feit, dat het voor de jubilaris een hele om schakeling moet zijn geweest om als gewoon vrachtwagen-chauffeur over te gaan naar het papierbedrijf en in de kapperij van voormalige cellulosefabriek te werken. Nadat dit bedrijf in 1954 werd gesloten, kwam hij in de ploegen dienst van het havenbedrijf, waar hij thans min of meer zjjn vroegere beroep als trekker-chauffeur uitoefent. VRIJDAG 20 JULI Openbare bibliotheek. weg:19-21.30 u. HEEMSKERK Artsen. Van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur: R. Kloek, Ren- dorppark 1, Heemskerk, telefoon 34555; van zondagmorgen 9 uur tot zondag avond 24 uur: A. J. M. Schumacher, Jonkheer Geverslaan 21, Heemskerk, te lefoon 31402. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoedgevallen de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek. Zie Beverwijk. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Verloskundige. Zie Beverwijk. Wit-Gele en Groene Kruis. Weekend dienst: zuster G. Duin, Maerelaan 240, Heemskerk, telefoon 36437. Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Spreekuren gezinsverzorging en bejaardenhulp (ook voor Castricum): van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in de Jan van Bergenstraat 50c, Heemskerk, tele foon 32430. (Van onze correspondent) VRIJDAG 20 JULI Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 19- 21.30 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort- Noord, 19-21.30 u; filiaal Wijkerstraat- weg 177, Velsen-Noord, 19-21.30 uur. Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Spreekuren gezinsverzorging: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in huize Scheijbeeck, Velserweg 2, Beverwijk, te lefoon 28498. Spreekuren bejaardenhulp: van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur en vrijdagmiddag van 14 tot 15 uur in Huize Scheijbeeck, Velserweg 2, Beverwijk, telefoon 23180 en 28498. Een voorbeeld van beïnvloeden in slechte zin van de inhoud van het plan, noemt de PvdA, het bouwen van enkele flatgebouwen op een ongunstige plaats in de wijk. G. S. wordt gevraagd of men zo'n beleid, dat tot zulke conse quenties leidt, aanvaardbaar vindt, „al thans of u van mening bent dat zulk een beleid tot deze consequenties zou moeten leiden”. ZATERDAG 21 Openbare bibliotheek, weg: 10-12.30 u. BIOSCOPEN City theater, vrijdag 20 uur en zaterdag II en 21.30 uur: „De vier vuisten de lucht in”. Stadsschouwburg, vrijdag en zaterdag 20 uur: Bert Haanstra’s „Bij de beesten af”. om grote stukken bouwgrond te beloven, dit buiten medeweten en goedkeuring van de raad om, aldus vraagt de PvdA aan G. S. „De Stichting wil op deze grond parti culiere woningen in de premiesector gaan bouwen, gebaseerd op ongediffe rentieerde grondprijzen”. De PvdA meent, dat dit er toe kan leiden, dat bepaalde burgers dan in grote mate bevoorbeeld kunnen worden ten koste van anderen. Voorts sluit de fractie niet uit, dat de grondkosten voor de particu liere woningbouw door de Stichting laag gehouden worden om aldus aan een hoge premie te komen. Dit zou, opnieuw volgens de PvdA, ten koste kunnen gaan van het streven de grondprijzen ten bate van de sociale woningbouw laag te hou den. SANTPOORT Arts. H. Strik, Hoofdstraat foon 378310. Apotheek. Bloemendaalse Bloemendaalsestraatweg 85, daal, telefoon 023-257903. DIVERSEN Museum „Beeckestljn” Rijksweg Velsen- Zuid, diverse stijlkamers, dagelijks te bezoe ken van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur; zondag alleen van 14 tot 17 uur. In het park (steeds geopend) tot 31 augustus expositie van staalplastleken. In het noordelijk koetshuis tot 19 augustus expositie van werk van Jan van Herwijnen. Vrijdag 19,30 uur: speelgroep „Trotto” met barokmuziek. Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Cen trum Moerbergplantsoen dagelijks geopend (behalve zaterdag en zondag) geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, elke dinsdag en donderdag van 12 tot 13.30 uur; ook na telefonische afspraak 02510-94159 of 91022. Stadhuis Velsen, Plein 1945, dagelijks (behal ve zaterdag en zondag) te bezichtigen van 10 tot 12 uur. Telefoon 19000. Oude Raadhuis, Velsen-dorp dagelijks van 13 tot 17 uur en zondags van 10 tot 12 uur en zondags van 10 tot 12 en van 13 tot 17 uur tentoonstelling Flevum en de Romeinen in Velsen”. Ook elke donderdag van 19.30 tot 22 uur. Artsen. Voor de groep artsen Fierstra, Pernot, Plantinga, Reddingius, Rolink, De Ruiter, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling wordt de dienst waargenomen van zaterdagmorgen 10 u. tot zondagmorgen 9 u, C. Versélewel de Witt Hamer, Vondellaan 60, Beverwijk, tel. 23969. Voor dezelfde groep artsen wordt dienst gedaan van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur door K. K. Visser, Zeestraat 96, Beverwijk, tele foon 23450. Voor de groep artsen Gulde- mond-Swaab, Ten Harmsen van de Beek, Hommes, Kester, Vos en Zeijl- mans wordt waargenomen op zaterdag en zondag door mevrouw F. J. G. Gul- demond-Swaab, Hilbersplein 6, Bever wijk, telefoon 33169. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoed gevallen de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek. Voor avond-, nacht- en Martin Fernando, president-directeur van de Coöperatie Vizcay uit Bilbao, F. Garcia, president van een coöperatie uit Madrid, Bortomeu, president van de Hoesa-coöperatie uit Bilbao, Lampe, eveneens van de Hoesa en Jaurequizar Ing van de Agronumo, werden door de VRIJDAG 20 JULI Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Ge opend op werkdagen en zaterdagen van 7 tot 18.30 u„ op zondag van 10 tot 17.30 uur. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geo pend op werkdagen van 10 tot 12.30 en 14 tot 17 u„ op zaterdag en zondag van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur. Progress-Sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: 19- 21 uur. De PvdA haalt ook het achterwege laten van een differentiëring van de grondprijzen in het schrijven aan. Is dit bestuurlijk wel juist, zo vraagt de frac tie zich af, „immers, mogelijkheden om tot bijzondere dekking van lasten te komen door middel van hogere liggens- en categoriefactoren worden niet benut”. Is de raad gebonden aan de toezegging van een wethouder van Heemskerk aan de Stichting Eigen Woningbezit gedaan, BEVERWIJK. Bij atletiekwedstrij den van de Spartaan in Lisse heeft Theo van Kouteren op overtuigende wijze een 1500 meter in de b-klasse gewonnen in 4.02,5 sec. Op dezelfde afstand liet Rob Kleine in de c-klasse een tijd noteren van 4 min. 25 sec., terwijl in de d-klasse Hans Akkerman tot 4.44,9 sec. kwam. Bij de jongens B kwam Sjaak Hurkmans met drie andere atleten bij het hoogspringen over 1,75 meter, op de 100 meter werd hij vierde in 12.7 sec. BIOSCOPEN Kennemer Theater „Niet voor de poezen' 19.30 u.: „Zorba boezem vriendin”. CASTRICUM. Woensdagavond juli vindt in de r.k. Pancratiuskerk het slotconcert plaats van de zomeravond- concerten. De aanvang is gesteld op kwart over acht. Medewerking verlenen mezzosopraan Paula Schram, Henk van Hoorn en dwarsfluit en Hans Bossham- mer op het orgel. ZATERDAG 21 JULI Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, Ge sloten tot en met 19 augustus. Openluchtbad De Heerenduinen, Heer- enduinweg, IJmuiden-Oost. Open vanaf 10 uur. Openbare Bibliotheek Velsen, de Cen trale bibliotheek, centrale jeugd- en tie- nerbibliotheek in de filialen Santpoort- Noord, Velsen-Noord en Zeewijk zijn geopend van 10 u. tot 12.30 uur. IJmuiden, strand 14.30 uur: start puz- zelwandeltocht bij paviljoen „Zeedistel”. Wereldwinkel, IJmuider Marktplein 12-17 uur. Artsen. Van zaterdag 10 uur tot zon dag 24 uur J. van Nieuwkerk, Röntgenstraal 1, telefoon 14953 en A. J. G. Wermerbol, Maasstraat 15, tele foon 16388. Apotheek. Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403, telefoon 14204. Verloskundige. Voor verloskundige hulp wende men zich tot de eigen verloskundige. Bij geen gehoor opbel len 008 (Boodschappendienst) om te vernemen wie er dienst heeft. Wijkverpleegster Het Groene Kruis. Zuster A. Groen, Kruisberglaan 151, telefoon 10896 en zuster C. Gomes, Leeuweriklaan 39. Telefoon 11915. Wijkverpleegster Wit-Gele Kruis. Voor de dienst gedurende weekeinden op bellen 02550-15645. Tandarts. Zaterdag en zondag van 17 uur tot 17.30 uur (alleen voor spoed gevallen). B. M. L. Bleeker, Celsius- straat 85, IJmuiden, telefoon 16404. Alg. Hulpdienst Velsen. Maandag tot en met vrijdag 9-11 uur. Telefoon 02510-18888. Dierenarts. H. J. Nederhorst, Wagen weg 46, Haarlem, telefoon 023-315301. Stichting Maatschappelijke Dienstver lening Kennemerland. Dagelijks spreekuur 9-11 uur in de Noostraat 4. IJmuiden, telefoon 02550-10661. Interkerkelijke Stichting Gezinsvor ming en bejaardenhulp. Rembrandt- GEBOREN; A. J. Guijt-Hesse, d., M. Polman-Blom, d., H. M. Duitscher-de Boom, z., M. Munnikes-Bunschoten, d„ J. J. Molen- kamp-van Duijn, z„ M. T. Ulehake- Drost, z„ en d., K. J. Krijgsheld-Hoek, d., A. Spaans-Kruiver, z. HAARLEM. De rechtbank in Haar lem heeft in staat van faillissement verklaard: Julius Paul Ferdinand van RODEN, wonende in IJmuiden, gemeente Velsen, Julianakade 20, h-o Accountantskantoor „Adfibea” in IJmuiden, gemeente Velsen, Betelgeuzestraat 1, rechter-commissaris: Mr. G. W. M. Bodewes, curator: Mr. J. Tanger, advocaat en procureur in IJmui den, Willebrordstraat 84; WEGENS gebrek aan baten is bij vonnis van de rechtbank OPGEHEVEN het faillisement van: Gerardus Hendri- kus HENDRIKX, wonende in Haarlem, Botermarkt 21, uitgesproken op 27 fe bruari, curator Mr. C. J. Verpaalen in Haarlem; Julius Johannes de BOER, wonende in IJmuiden, gemeente Velsen, Frans Nae- reboutstraat 60. uitgesproken op 19 juni, curator Mr. J. Tanger in IJmuiden; WEGENS het verbindend worden van de ENIGE uitdelingslijst is GEËINDIGD het faillissement van: Harry OOMEN. wonende in Haarlem, Leidsevaart 442, gehandeld hebbende on der de naam Automobielbedrijf H. Oo- men, uitgesproken op 18 januari 1972, curatrice Mevr. Mr. A. M. S. P. Evers- Ederveen in Haarlem; ZATERDAG 21 JULI Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur; Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Easy, Populierenlaan. Geopend voor hulpverlening van 10 tot 14 uur. Anim al Farm, Willem Alexander- plantsoen. Geopend op zaterdag en zon dag van 10.30 tot 17.30 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44 en Amstelstraat 44: 10-12.30 u. ZATERDAG 21 JULI Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Ge opend op werkdagen en zaterdagen van 7 tot 18.30 u„ op zondag van 10-17.30 u. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geo pend op werkdagen van 10 tot 12.30 en van 14 tot 17 uur, op zondag van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur. Progress-Sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45 en Ruijsdaelstraat 7: 10 tot 12.30 u. UITGEEST. Rietdekker H. Sprenkelink is druk bezig het ge raamte van molen De Kat te voorzien van een dikke „jas” van Giethoorns Tiet. Het karwei zal ongeveer zes weken in beslag nemen. Het laat zich aanzien, dat de molen vrijdag 7 sep tember, twee jaar nadat 'hij door brand werd verwoest, niet in volle glorie kan draaien. De wieken zullen die dag nog ontbreken, want zij zijn bij de brand verloren gegaan. Ver vaardiging van nieuwe wieken, tand wielen en houten kammen kost onge veer twintig mille dn over dat geld beschikt de Stichting Uitgeester Mo lens niet. De Stichting is aan het einde van haar financieel latijn. Het zal van de molenminnaars afhangen of De Kat weer kan gaan draaien. Wie hieraan wil meewerken kan een bijdrage storten op gironummer 164384 ten name van de Stichting Uitgeester Molens. Met dank voor de goede diensten kon de heer Vons namens de Raad van Bestuur van het concern behalve een schriftelijke gelukwens ook de gebruike lijke jübileumgratificatie overhandigen en ontving mevrouw Van Aken een tuil bloemen. In zijn woning te Haarlem, waar het jubileum verder werd gevierd, zorgde een personeelsdeputatie voor het aanbieden van een geschenk onder cou vert en bloemen namens het jubileum- fonds. laan 45, IJmuiden. Van maandag tot en met vrijdag 14.00-15.00 uur tele foon 02550-11830, eventueel tot 9.30 uur telefoon 10803. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize ScheiJ- beekc, Velserweg 2). Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23. Beverwijk tel. 02510- 25120. Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie „Jazz en grafiek”; geopend tot 4 augustus van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. temidden van fraai duinlandschap Eerst gezellig iets drinken op ons terras aan ’n duinmeertje Daarna intens genieten van onze exclusieve gerechten en selecte wijnen Tijdens het seizoen vele vis- en wildspecialiteiten Ook ideaal voor besloten diners recepties of parties zondagdienst in de periode van vrijdag 20 juli 17.30 uur tot vrijdag 27 juli 17.30 uur: Apotheek Huisman, Wijkerstraat- weg 164, Velsen-Noord, telefoon 23883. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Medisch Maatschappelijk Consultatie bureau voor Alcoholisme. Spreekuur ie dere vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in het gebouw van de Geeste lijke Volksgezondheid, Moensplein 10, Beverwijk. Stichting Samenwerkende Groene Kruisverenigingen.Weekenddienst: zuster R. van Vliet, Stumphiusstraat 35, Bever wijk, telefoon 25027. Wit-Gele Kruis. Weekenddienst: zuster M. Stein-Van Dungen, Luxemburglaan 153, Beverwijk, telefoon 31475 (van vrij dagavond 18 uur tot maandagochtend 7 uur). Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Spreekuren, leidsters: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in het wijkgebouw aan de Büllerlaan 10, Be verwijk, telefoon 35215. Verloskundige. Waarnemend: me vrouw J. M. H. Kruidenberg-van Saaze, Hannie Schaftstraat 5, Heemskerk, tele foon 32327; eigen praktijk: mevrouw I. A. M. Skotarczak-van der Klaauw, Plantage 154, Beverwijk, telefoon 23976; vr.: mevrouw A. M. Bot, Wilgenhoflaan 33, Beverwijk, telefoon 24161. ONDERTROUWD: E. R. A. P. Webber en M. H. M, Weusting, F. P. J. Berk en E. S. Schot- vanger, H. M. Duin en S. Wagenaar, H. J. W Kaatee, en A. M. G. de Ruijter, A. Berghuis en M. BrederVeld, C. J. Wesseling en S. Stoker, J. J. J. Schaf stal! en B. L. C. Hartman, P. A. L. E. Blinkhof, G. Ver- schuuren en W. Schilthuizen, F. W. M. van Doorn en L. P. H. van Rooy, W. Visser en C. C. M. Jansen, M. P. van den Oever, en G. C. Kropman, D. ten Berge en E. C. Ellen. Volgens de PvdA-fractie, die het schrijven aan G. S. liet ondertekenen door voorzitter Martin de Groot en se cretaris Cees van Heij st, is het belsuit van de gemeenteraad om het plan aan te nemen, niet meer geweest dan het nemen van de laatste beslissing over een plan, dat al voor een groot gedeelte is verwezenlijkt. Immer het grootste ge deelte van de grond is in het verleden uitgegeven door middel van zogenoemde „postzegelplannetjes”. Hierover schrijft de PvdA-fractie dat dit in het onderhavige geval een aantal onaangename consequenties heeft opge leverd. „Wat de grondprijzen betreft moge als voorbeeld dienen, dat de kos ten van nog te realiseren groenvoorzie ningen etc- welke echter bedoeld zijn om het gehele plan op te sieren, op de prijs drukken van nog uit te geven grond”. TENTOONSTELLINGEN Tentoonstellingsgebouw (Const. Huijgens- straat). Expositie Duin en water”; geopend tot en met 16 augustus. (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: i” (Because of the Cats), de Griek”, 23.30 u.: .De Luxof Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u.: „De vier vuisten de lucht In”. h'

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4