Geen herstel DAGBOEK (ös Wïï? roor Fuente Inhoudloze excuses van Van Impe en Thevenet MACHT VAN OCANA WAS OOK OP PUY DE DOME TREFFEND t de zwaarste André Gevers nog net op tijd aan de finish e Voortbestaan ploeg Canada-Dry onzeker mil pi/* die ik ken” w Vind» Wn deinw Bfline25depuK „Deze col is I 1 SI Tour de France E f 'S? I te WIS»! Ms I fa tawrogf B 'S' F1 BOlM 11 y I. 4# i F kW liiia til 131 STER DAG 21 JUL'I 1 9 73' 1 g •4 (Van onze sportredactie) 89 km K PARIJS VINCENNES I bgSRr s Wanhopig VERSAILLES S ’"*16 km 20eRIT |g 14 4 4| K w Hl Ba - w -«SL1 (Van onze sportredactie) r) N iff Wh isy' ■"“t •r. S3 PIERRE HUYSKENS tr) deze (fe ÊgbHour desBois Arpaion 4 Si, .4! maar zege. zomera- >f-beker nit. Met j Henk s In het s Haar- ijn eer- e en die n Leeu- „B" 6-3, 4( len. Toch wil ik eerst nog eens goed met mijn bazen praten. Ik heb het bij deze firma uitstekend naar mijn zin. Kan ik er aan contractgeld een bedrag bij krij gen wat niet al te ver afligt van de aanbiedingen die ik nu heb, dan denk ik wel dat ik blijf”. Af gezien van wat Joop Zoetemelk be slist, is de toekomst van de Canada-Dry- Gazelle-ploeg op dit moment nog uiterst vaag zodat de activiteiten van Ton Vis sers die zegt met nog meer renners bezig te zijn nogal voorbarig zijn. Ook al omdat hij niet weet of hij zelf wel doorgaat in 1974. „Ik moet er eens goed over denken”, aldus Vissers, „want ik vind het hoe langer hoe meer een baan waarin je weinig waardering on dervindt. Wat je ook doet in de wieler sport, er zijn er altijd wel die proberen alleen de .negatieve kant van je werk naar voren te halen. Dat ben ik langza merhand beu”. De Brabander kwam als laatste van de 56 resterende renners over de meet. f de ff. :k-toer. dag het lem, nl. trijdlei. meizang, i Scha, ital in. gen. Er :n ver. -Jfej, Smit, iranten: Smits. Sengers, rco v.d. ie snel- CLERMONT-FERRAND. Waar iwen, 2. i. Nieu- Hoog- R. van f. xcelsior on Smit ompeti- er. i W CLERMONT-FERRAND De kracht van Luis Ocana ligt in het gemak waarmee hij zijn concurrenten stoeiend ten onder weet te krijgen. Een paar keer al deze Tour liet hij van gebrek aan interesse voor de ritover- winning blijken om dan plotseling als eerste uit ’t strijdgewoel te komen. In Brive, waar opstandige boeren het peloton met kordate mankracht te genhielden als uiting van een protest over vleesprijzen waarmee ze de start een half uur vertraagden, repeteerde de gele-truidrager zijn slogan weer eens met vuur. Terwijl zijn collega's furieus vochten om wat ze wilden halen (Thevenet in duel met Fuente voor de tweede plaats in het algemeen klassement, Torres en Fuente strijden om de bergprijs) sloop Luis Ocana soepel en onweerstaanbaar weg. Het lukte hem moeiteloos, al te kende zijn inspanning zich in de ambua- lance-wagen achter de aankomststreep waar hij een zuurstof-masker kreeg op gedrukt. Luis Ocana blijkt slecht be stand tegen ijle lucht op de Puy de Dome waar ze hem in 1971, toen hij er vóór Merckx ook won, eveneens op adem moesten brengen. „Deze col”, zei Ocana, „is de zwaarste die ik ken. Die laatste vier kilometer moet je op je force rijden”. eelsters aantal Barten, Weyers i eerste k twee- aatstge. de da- 3 als in 'plaatst, ad zou toernooi i bren- m gaan iarent^ >nk. De worden bbel B. „under- R. Smit, Geem. B. Van anen: 1. van Ek. n Nico alst (B- En op een halve minuut van Ocana had Joop Zoetemelk wanhopig gezocht naar zijn cadans waarvan hij eerst dacht dat die hem tot aan de kop van de groep kon leiden. „Ik liet ze maar gaan met die demarrages. Ik wilde mijn eigen tempo rijden, maar dat bleek te langzaam. Acheraf bekeken had ik me teen moeten reageren toen ze begonnen te springen”. Na 55 km maakte de Zwitser, die ove rigens in het klassement volkomen on belangrijk was, dankbaar gebruik van een rustpauze van de ploegmakkers van lei der Baronchelli. Zij hadden het in de beginfase erg druk gehad met het afwe ren van aanvallen van onder meer de Franse regionalen en de Nederlanders. van de van de :n uitlo- ngen er Vrijdag de laat- van de izemwa- was er Anna- houwers :hten en doemen, et wan- -Hasselt den ook ug over adelaars kilome- Een uitgeputte Luis Ocana moest na zijn triomf op de Puy de Dome met behulp van een zuurstofapparaat op verhaal worden geholpen. Het was haast een wonder, dat het hem nog lukte ook. Soigneur Jan Kuiper en Joop Middelink hadden het ergste ge vreesd nadat de Zwitser Robert Thal- mann de rit had gewonnen en de andere vier Nederlanders in redelijke posities binnen waren gekomen. Kuiper, de man die de jongens het best op hun conditie kan beoordelen, was het somberst: „An- dreetje is volkomen leeg gereden. Ik denk niet dat hij het haalt.” Hij had een achterstand van ruim 19 minuten op de Zwitserse winnaar Thal- mann, die evenals Gevers deze dag de eenzaamheid boven de woeligheid van het peloton had verkozen. In de strijd om de bergprijs bleef Fuente zijn landgenoot Pedro Torres weliswaar aardig voor op de Puy de Dome (Fuente haalde er acht punten, Torres twee) maar op twee bergjes van de vierde categorie die daaraan vooraf (ingen verspeelde hij steeds punten, in totaal vijf. Na het optel- en aftreksom- jietje bleef Pedro Torres met één punt voorsprong leider. En zo ontstond de voor een Tour welhaast unieke situatie dat na tal van slopende bergen uiteinde lijk op een paar colletjes van de vierde tategorie uitgemaakt moet worden wie de „bergkoning” van deze Ronde is. Tot aan Parijs toe zijn dat vier kleine be klimmingen die alle in het voordeel lijken van Pedro Torres. nigszins jdleider Wellicht zondag ekening ederode ronde ■kamp— Knol— D. id Gedurende die gehele afstand, had hij een sprankelend gevecht geleverd met Lucien van Impe wiens ach- I 22-7-1973 Nog wat verder tobde Pedro Torres met zijn vorm. Hij was niet bij machte geweest om Fuente te houden, maar hield na alle berekeningen op de Puy de Dome nog net een punt voorsprong. Boven de prijzendans van zijn collega’s torende Luis Ocana uit als de absolute heerser van het peloton, al probeerden degenen die hij versloeg dat succes te kleineren. -W’ De namen van de ploegleiders staan voor de volgende equipes- De Muer-BIC Geminiani De Kova Caput-GAN Mercier Desvages, Gitanes, Plaud-Peugeot Stablinski-Solonor Schotte- Flandria Driess-Rokado, Moreno-KAS, Bar- rutia-La Casera Bahamontes, Vissers-Canada Dry Gazelle. RONDE VAN DE TOEKOMST. Uitslag van de tiende etappe: 1. Thalmann (Zwits) 141 km In 3 uur 37 minuten, 3 seconden 2. Flamini (It) 3.37.51. Didier (Lux-Int) 3.38.22, 4. Vallori (Sp) zt, 5. Andriano (Sp) 3.39.45, 6. Vögele (Zwi) 3.39.53, 7. S (Zwi) 3.40.05, 8. Martinez (Sp) z.t. 9. Bour- reau (Fr) 10. Weibel (W-Dld) z.t. 11. Giamba tlsta Baronchelli (It) z.t.; 30. KNETEMANN 3.40.57, 37. DE WAAL 3.41.14, 38. DOHMEN 3.41.34, 51. V. HELVOIRT 3.44.43, 56. GEVERS 3.56.44. ijlen. Dus richtten de sprekers zich tot de renners, om toch wat vlees aan ’t been te hebben. Zij kregen allemaal een vlugschrift, dat er niet om loog. En Luis Ocana informeerde in een ogenblik van duidelijke sociale be wogenheid, wat men verder ging doen. Luis was daarmee de held van de boeren. Het liefst hadden ze hem een pernod aangeboden, maar helaas, de gele rijder moest voort. En met hem de Tour. Allez dan maar, want het was toch al een succes, dat de kara vaan was opgehouden en dat de ren ners opnieuw moesten starten. Jean Claude Blocher, een rose jon gen van Geminiani, had in de ver warring kans gezien er tussen uit te knijpen. Vijftien kilometer verderop werd hij tot stoppen gemaand. Want ook hij moest opnieuw starten. Hij deed het en ging prompt weer aan de haal, kennelijk om een wit voetje te halen bij madame De Kova, die in haar Parijse nachtclub Alcasar voor haar rijders en haar ploegleider Ge miniani een champagne feest gaat ge ven. Haar rose poppedijntjes behoe ven niet alles te winnen (en ze win nen dan ook niks) maar ze moeten zich ten faveure van madame wel af en toe in de kijker rijden. Dat is ten slotte de opzet van het nachtclub- ploegje. Overigens is Geminiani over zijn Bordelese kater heen. Geheel in overeenstemming met de „Ploegen- taktiek”, is hij in Bordeaux bij Guy Lapebie eens flink doorgezakt. Guy is ’n oud-Tourrenner en houdt er nu een zwaar geanimeerd etablissement op na. Komt de Tour in Bordeaux, dan treffen alle ouwe jongens elkaar bij hem. En dan maken zij er bij hem een formidabele ballentent van. De heer Levitan bleef tijdens het boerenoorlogje zorgvuldig in zijn au to. Hij zat er zoetzuur bij. En hij liet Albert Bouvet het buitengebeuren regelen. Monsieur Felix die zich in de microfoon van Radio Tour dagelijks als een schreeuwlelijk manifesteert, deed er ten overstaan van de boeren het zwijgen toe. De actie was hem te links en te link. Bouvet, een jongen van het land, liefhebber van alle soorten vlees en goed consument in het algemeen, speelde het knap. Hij vroeg beminnelijk of „het zeer te rechte protest" niet al te lang behoef de te duren: „We moeten nog tegen de Puy de Dome omhoog”, zei hij. Toen mochten we door. In de officië le bulletins van de Tour werd met geen woord over het vlees-incident gerept. Maar het is goed dat het gebeurd is. Want het wordt tijd dat we opnieuw wennen aan de pro bleempjes van het dagelijkse leven. En dat wij de hooghartigheid afleg gen, waarmee wij ons in het lieve Frankrijk een brutale doortocht heb ben verschaft. .is Lucien van Impe bijvoorbeeld, taai geweest in de achtervolging toen Ocana op 3,5 kilometer van de finish alleen aan de leiding kwam, zei dat de gele-trui- drager met hem nog niet klaar was geweest als er geen twijfel door zijn hoofd had gespeeld. Van Impe: „Ocana had zo duidelijk laten merken niet uit te zijn op een overwinning dat ik hem rustig liet gaan. Ik stemde mijn hele wedstrijd af op Fuente, die leek me de gevaarlijkste. Zou ik direct met Ocana zijn meegesprongen, dan had ik hem verslagen dat weet ik zeker. Maar ik aarzelde”. Pal naast deze kronkelige re denering over de meest elementaire fout die een wielrenner kan maken, stond een nagenoeg eensluidend standpunt van Bernard Thevenet. Die had overigens meer recht van spreken omdat hij door materiaalpech van de fiets moest toen hij op kop zat waarna Luis Ocana in het vrijgekomen gat dook. Thevenet: „Mijn wiel blokkeerde doordat mijn rem aan liep. Was dat niet gebeurd, dan had ik Ocana gegarandeerd tot op de streep gevolgd en waarschijnlijk verslagen. Ik voelde me er sterk genoeg voor”. De uitslag van de 18e etappe: 1. Luis Ocana (Sp-de Muer) 6.36.21, 2. Luöien van Impe (Bel-Stablinski) 7.36.25 3. Bernard Thevenet (Fr-Plaud) 6.36.41, 4 Jose Manuel Fuente (Sp-Barrutia) 6.36.55, 5. ZOETEMELK (Ned-Desvages) 6.37.14 6. Raymond Delisle (Fr-Plaud) 6.37.15, 7. jóacquim Agostlnho (Po de Muer) 6.37.16 8. Francisco Galdos (Sp- Barrutla) 6.37.23, 9. Pedro Torres (Sp-Moreno) 6.37.40, 10. Regis Ovion (Fr-Plaud) 6.37.43, 11. Lopez Carrill (Sp-Barrutia) 6.37.53, 12. Van Springel (Bel-Driessens) 6.38.09, 13. Houbrechts (Bel-Driessens) z.t., 14. Catieau (Fr-De Muer) z.t., 15. Martos (Sp-Barrutia) 6.38.14, 16. Pollen tier Bel-Schotte) 6.38.15 17. Alain Santy (Fr- De Muer) z.t., 18. Martin (Fr-Desvages) 6.38.27, 19. Grelin (Fr-Caput) 6.38.32 20. Balague (Sp- Moreno) z.t. 23. Oliveira (Port-Vissers) 6.39.10.- 34. VAN DER LEEUW (Ned-Viss.) 6.40.18. 69. KREKELS (Ned-Vissers) 6.43.23. 75. Martins (Port-Vissers) 6.44.17, 85. VIANEN (Ned-Desva- ges 6.45.46. Algemeen klassement: 1. Ocana (Sp-De Muer) 122.43.32, 2. Thevenet (Fr-Plaud) op 15 41, 3. Fuente (Sp-Barrutia op 15.56, 4. ZOETEMELK (Ned-Desvages) op 25.41, 5. Van Impe (Bel-Stablinskl) op 29.31, 6. Van Springel (Bel-Driessens) op 32.55, 7. Perin (Fr- Caput) op 32.11, 8. Lopez Carril (Sp-Barrutia) op 34.25 9. Agostlnho (Por-de Muer) op 35.01, 10. Ovion (Fr-Plaud) op 35.44, 11. Delisle (Fr) op 36.15 12. Martinez (Sp.) op 38.10, 13. Pedro Torres (Sp.) op 46.- 14. Catieau (Fr) op 46.54, Na een individuele tijdrit van 16 kilo meter, waarin twee uiterst lastige be klimmingen zitten (de Minière en de BC), eindigt de 60e Tour de France met een mini-ritje van Versailles naar Parijs; 89 km. Na 20 kilometer moet de Cote de Senlisse (vierde categorie) worden beklommen, daarna is de etappe totaal G’Dampier re '^^^Sainte-Genevièvej Forges.les- Bams Vitry-sur-, Seme r.;. een tien- daarachter een duel met José Manuel Fuente, die hij uiteindelijk klein kreeg op 250 meter van de aankomst waar hij veertien seconden van hem wegliep, daarmee de tweede plaats in het algemeen klassement veilig stellend. OOrly Morsang- sur.Orge De woordvoerder, zich er kennelijk van bewust dat dit waarschijnlijk nooit meer op zo’n Europees niveau zou kunnen spreken, begon uitvoerig de waarde van het rundvlees, als een ijzeren noodzaak voor een gezond menselijk leven aan te snijden. Hij beende het hele probleem zover uit, dat hij warempel terecht kwam bij de biefstuk, die Joop Zoetemelk een eindweegs in zijn broek heeft gehad ter kuring van de puist in zijn kruis. „Vlees is medicijn”, riep de woord voerder gepassioneerd uit, „een medi cijn dat we niet kunnen missen, geen dag”. En hij klaagde de regering aan, dat zij met haar grijpgrage ten gels aan die primaire levensvoor waarde des vlezes durfde te zitten. Jammer, dat spreker zo weinig jour nalisten aantrof op dat vroege uur, ze waren of vooruitgereden de avond tevoren of ze lagen nog in bed met het voornemen regelrecht via de au toroute naar de Puy de Dome te 15. Aimar (Fr) op 47.53, 16. Martos (Sp) op 47.24, 17. Houbrechts (Bel) op 49.17, 18. Mendes (Por) op 49.28, 19. Mortensen (Den) op 50.19, 2 Galdos (Sp) op 52.10, 32. Martins (Pot) op 1.30.00, 45. Oliveira (Por) op 2.02.31, 59. VIA NEN (Ned) op 2.20.07. 73. VAN DER LEEUW (Ned) op 2.41.45. 75. KREKELS (Ned.) op 2.52.09. Puntenklassement 1. Van Springel (Bel) 179 punten, 2. ZOETE MELK (Ned.) 155 3. Ocana (Sp) 130, 4. Van Impe (Bel) 98 5. Thevenet (Fr) 95, 7. VlANEN (Ned) 92. Bergklassement: 1. Pedro Torres (Sp) 212 punten. 2. Fuente (Sp.) 211, 3. Ocana (Sp) 192, 4. Thevenet (Fr) 119, 5. Van Impe (Bel) 102, 6. ZOETEMELK (Ned.) 82. Gevers, die na 45 kilometer een lekke achterband had gekregen en na het wisselen van een wiel steeds verder ach ter was geraakt, had tot in het diepst van zijn arsenaal getast om de etappe van Egletons naar Les Baraques, halver wege de Puy de Dome, te volbrengen. „Waarom”, riep hij vragend, „zou ik me nu nog gaan forceren? Ik heb het nieces bereikt wat ik wilde. Natuurlijk zal ik elke ontsnapping volgen, dat vraagt zinnen Protesterende boeren in Brive verlenen de Tour-karavaan na een oponthoud van een half uur doorgang. Barry Hoban (rechts) leest een hem uitgereikt pamflet. Het waren excuses zonder inhoud. Lucien van Impe verborg zijn ne derlaag achter het opvoeren van een blunder. Hij bleef drie kilo meter achter Ocana hangen, zonder de macht te hebben die paar seconden weg te fietsen. En Bernard Thevenet slaagde er na zijn fietsdefect in record tijd in om de voor hem rijdende Fuente te achterhalen en te passeren. Kracht genoeg dus, maar niet om Luis Ocana te pakken. Die trapte, dat liet geen twijfel, als de absoluut sterkste vooruit. De Tour bleek andermaal een waardige gele-trui drager te hebben. Ja, de jongens van Middelink waren actief geweest. Vooral Gerrie Knete- mann, de enige van het stel die echt wel beter wil en kan, maar lang gehandicapt was na zijn val in de Pyreneeën, rukte en trok aan het peloton na de start uit Egletons. Hij had pech, dat hij juist Wim de Waal meekreeg toen na 35 km door zijn streven een kopgroep je van vijf man ontstond. De Waal immers had nog gevaarlijk kunnen worden in het puntenklassement en daarom werd de uittocht van deze groep in de kiem gesmoord. Thalmann ontsnapte wél aan de aan dacht en nam een voorsprong van drie minuten. Nog vonden de Italianen het een beetje zonde om de etappe aan de Zwitser te laten (het werd de eerste zege van de Helveten in deze ronde) en stuurden Flamini achter hem aan. Deze knecht had vandaag echter al zoveel moeten presteren bij het terughalen van vluchters, dat hij niet slaagde, zelfs niet toen Thalmann in de afdaling van de Cote les Gardes naar Clermont uit een bocht vloog en twintig meter naar bene den rolde. Als een volleerd crosser kwam de Zwitser met zijn fiets op zijn nek weer naar boven, pakte een reserve- fiets van de wagen en was op de meet nog 48 seconden voor op de Italiaan. CLERMONT FERRAND Snuivend als een paard dat juist de mijl in een recordtijd heeft gelopen, is de twintigja rige André Gevers, het speelse veulen uit de Nederlandse ploeg, nog net binnen de tijd aan de finish van de tiende etappe van de Ronde van de Toekomst gekomen. „Ben ik nog op tijd?” was zijn eerste vraag nadat de Brabander bijna 100 km alleen achter de karavaan had gereden. Een geruststellend knikje van de jury stelde Gevers tevreden. „Ik had het jammer gevonden als ik Parijs niet zou hebben gehaald”, zo konk uit de mond van de qua ervaring wellicht meest ongeroutineerde renner van de hele meute. CLERMONT-FERRAND De boeren en veehandelaren van het de partement Corrèze waren vanmorgen bij het eerste hanegekraai al uit de veren. Van heinde en verre stroom den zij naar Brive-la-Gaillarde, waar zij bij de start van de Tour om tien minuten over half negen een'omvang rijke representatie van de Europese pers verzameld dachten. Duizend man sterk, en goed onder spanning gehou den door een aantal vinnig-gebekte x voorlieden, grendelden zij even buiten Brive de Tour-route af. De kop van de vertrekkende karavaan liep in die dreigende mannen-massa moervast. Geen toeter en geen drietonige claxon (waarmee we ons over het algemeen toch heel snel een doortocht weten te blazen) was in staat de boeren van de weg te kragen. Zij stonden daar zeer principieel. Om te getuigen van het onrecht, hun van overheids wege aangedaan, op het stuk van de vleesprijzen. Zelf krijgen zij sinds april per kilo geslacht vlees twee tot drie francs minder. „Maar wat merkt de consument daarvan?” zo brieste hun luidruchtige woordvoerder. „Hoeveel goedkoper is het vlees in de slagerij geworden? Geen centime. Jullie zijn opnieuw en voor de zoveelste keer belazerd. Waarom verhogingen altijd doorbere kend en verlagingen van de inkoop prijs nooit? Wij nemen dat niet. U neemt dat niet. En we zullen het de journalisten van de Tour eens duide lijk maken. Ze zullen er wel voor zorgen, dat onze grieven vandaag nog naar alle windstreken worden geba zuind. En onze vrienden van de Tour zullen het ons wel niet kwalijk ne men, dat wij hen even ophouden met ons probeem, met dit stukje schrij nende onrechtvaardigheid- We betalen te veel voor het vlees.” terstand constant hooguit tal meters bedroeg. Kort vocht Bernard Thevenet op leven en dood uit Algemeen klassement: 1. Baronchelli (It.) 35.48.29, 2. Steinmayr (Oost) 27. 3. Bourreau (Fr) 35.54.15, 4. Schmid (Zwi) 35.55.25, 5. Bodier (Fr) 35.57.03, 6. Kraft (Wd) 35.59.59, 7 Mar (Sp) 36.02.37, 8 Rios (Col) 36.02.45 9. Ruch (W-dld) 10. Diaz (Col) 36.02.52. 17 DE WAAL (Ned) 36.13.42, 14 DOHMEN 36.40.31 36. KNETEMANN 32, 54, GEVERS 37.19.18, 56 VAN HELVOIRT 37.27.26. Dagploegenklassement: 1. Zwitserland 10.57.01, 2. Italië 10.58.01, 3. Spanje 10.58.12, 4. Frankrijk 11.00.15 10. NE DERLAND 11.03. Algemeen ploegenklassement 1. Zwitserland 108.30.19, 2. Frankrijk 108.40.4 3. Italië 108.54.26 4. West Duitsland 108.56.57, 8. NEDERLAND 109.55.22. Puntenklassem. 1. Martinez (Sp) 84 punten, 2. Bourreau (Fr) 80 3. Sch (Zwi) 4. Baronchelli (It.) 74., 5. DOHMEN (Ned) 63, 6 DE WAAL (Ned) 58, 13, GEVERS (Ned.) 37. Dagploegenklassement 1. Plaud 19.51.39, 2. De Muer 19.51.46, 3. Barrutia 19.52.11. 4. Desvages 19.55.59. 5. Sta- bllnski 19.56.52, 11. Vissers 20.02.51. Algemeen ploegenklassement: 1. De Muer 340 24.11, 2 Barrutia 340.42.29, 3. Plaud 340.43.49 4. Caput 340.45.37, 5. Stablinski 341.06.04 11. Vissers 345.25.23. zonder verborg zijn het opvoeren Hij bleef drie Ocana hangen, Jo- Manuel Fuente zijn schade dacht te tinnen herstellen is succes uitgebleven, jk weet ook niet hoe het komt”, zei hij 1P de Puy de Dome, „maar ik kon |ewoon niet beter”. In de beklimming nn de laatste zware berg in deze Tour tui hij Bernard Thevenet moeten laten lopen dat hem zo goed als zeker de nreede plaats in het eindklassement kost indat de Fransman (15 seconden voor tem) een beduidend betere tijdrijder is itn hij, wat zondag in Versailles tot een of grotere winst zal leiden. (Van onze sportredactie) CLERMONT-FERRAND Dit week einde worden de eerste gesprekken ge voerd over het voortbestaan van de Nederlandse wielerploeg die Ton Vissers leidt, Canada-Dry-directeur Van der Beu ken zal vandaag en morgen de zaken doornemen met Ton Vissers, die op zijn beurt gaat melden wat hij vooruitlopend op de beslissing over het voortzetten van de ploeg ondernam: hernieuwd contact met Joop Zoetemelk. Voor de Tour al benaderde de Cana- da-Dry-ploegleider de in Franse dienst (Gitane) rijdende Zoetemelk die hij de zer dagen heeft gevraagd uiterlijk zon dag te beslissen. Zoetemelk: „Het is financieel een aantrekkelijk aanbod maar ik weet echt nog niet wat ik ermee zal doen. Bijna alle firma’s heb ben me gevraagd of ik wil komen. Mijn contract met Gitane loopt in december af, dus ik heb alle vrijheid van hande- waren excuses van Impe achter blunder, achter mijn prestig e, maar mijn zetten op een zege. Neen. Vandaag wordt het Thevenet. Die barst van de energie”. Welgeteld 6 uur, 36 minuten en 21 seconden later was Luis Ocana als eerste op de Puy de Dome. De macht die hij in zich draagt had weer eens verwoestend werk gedaan, een Tourleider waardig. V

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 11