TWEE HEEMSKERKSE FAMILIES IN WIJK AAN ZEE 7 gemakkelijker B IJ d( Derde burgemeestersdochter gehuwd Wl Vlotte handel eerste anjers Lage prijzen in Beverwijk DEM WIL NIEUW CLUBHUIS NOG DIT JAAR IN GEBRUIK NEMEN 1 voor sla en andijvie „Je leeft hier wat stand i Wp LI gt B 1118 v< 99 Bloemenveiling Atletiekvereniging moet nog dertig mille bijeen brengen Belgische expositie voor lange tijd naar Amerika Rooswijk tevreden over resultaat honkbalinstuiven w Mg h ZATERDAG 21 JULI 1 973 IJMUIDER COURANT 4 ZA Zeven jaar Bloembakken Ve Be GEBOORTE? VERLOVING HUWELIJK? GEBOORTE? VERLOVING? HUWELIJK? BETER DRUKWERK BESTELLEN? VAN RIXEL zo’n drukker VAN RIXEL zo’n drukker u: Beverwijk B BETER DRUKWERK BESTELLEN? - w- BBglW i- l MM (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) De ADVERTENTIE I ZAT M (Van een onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIE Mevrouw Van der Graal en haar dochter uit Heemskerk. Op Sportpark Adrichem wordt met man en macht gewerkt om het nieuwe club- en kleedgebouw van de atletiekvereni ging DEM nog dit jaar gereed te krijgen. De derde dochter uit het gezin van burgemeester J. G. S. Bruinsma en me vrouw T. Bruinsma-Schilte is vrijdag in Beverwijk in het huwelijk getreden, waarbij de vader van de bruid als amb tenaar van de burgerlijke stand heeft gefungeerd. Jeanneke Bruinsma werd in de echt verbonden met Hans Tekelen- burg uit Bennebroek, een sportman in hart en nieren, wie voetbal en tennis het meest na aan het hart liggen- Beheerder Van der Kolk is een tevre den man. Zeven jaar geleden ontving hij Oosterduinweg 29 tel. 14768 IJmuiden een aantal fancy-fairs op het program ma, die in samenwerking met de Bever- wijkse rennersclub Kennemerland in De Slof aan het Raamveld zullen worden gehouden. Oosterduinweg 29 tel. 14768 Umuiden Ai plan uur. IJmt daag wan liepi de Bakl wij toch' Ang: Boei Ot bibli Jeug beek Wüs stras pleir Or dag Ve en Mar] Of Bibl sene Cent Will Sant tiene kers van 17.3( V< met Dt tietr Wijl Oi 6.30 kampeerraad op bezoek, die, toen hij de camping had bekeken, mij vertelde dat er hier en daar nog wel een tent of sta caravan kon worden geplaatst. Maar dat doe ik niet. Ik wil mijn gasten een rustig plekje aanbieden en geen klitteri- ge toestanden op mijn camping schep pen.” H rnaa 10 r beki Si pent uur. Ei hult O 14 stra l'in 1*1.3 Z ope h ope van 12 Die laatste mededeling van de Wijk aan Zeeër is niet onjuist, wat de twee Heemskerkse families, die we op aanra den van de heer Van der Kolk bezoch ten, bleken elkaar goed te kennen. De tentoonstelling zal gedurende twee jaar in 12 Amerikaanse musea worden getoond. De tentoonstelling geeft een beeld van het leven in een grote stad in West- Europa gedurende de Renaissance en het Barok tijdperk. zijn eerste gasten en is sindsdien con stant aan het uitbreiden geslagen. „De camping kan niet groter. Maar ik wil ook niet meer* uitbreiden, want dit hele zaakje hier kan ik mooi overzien, ’t Is een grote familie geworden, meneer. Ie dereen kent iedereen.” S telk attr drai slag eers 4 at (ski holl wor kra. kun dag met dit Doch voordat aan een feestelijke inge bruikname van de nieuwe verenigings- ruimte kan worden gedacht, zullen door de atletiekvereniging eerst nog wat fi nanciële problemen uit de weg moeten worden geruimd. Van het (streef) bedrag van f 80.000, dat ondanks bouw-subsidies van gemeente, provincie en NSF door de DEM-Ieden zelf op tafel dient te worden gelegd, is tot nu toe ruim de helft bijeengebracht: 50.718,11 om precies te zijn. GEBOREN: Marijke, d. v. J. V. Senent Martinez en M. J. van Zutphen; Natasja, d. v. F. Rinaldi Gennaro en M. G. Bontekoe; Monique K., d. v. J. Portegies en H. I. Homan; Cornells F., z. v. F. J. Croese en C. C. Snijders; Anneke, d. v. J, A. de Nijs en C. M. J. van Bakel; Dennis, z. v. W. H. Kos en G. W. J. Meijer; David R. F., z. v. R. P. Schmitt en C. Vergunst. ONDERTROUWD: T. J. Droog en T. E. de Lyser, H. C. M. Hoogland en J. B. W. Jansen. E. J. Dorant en T. Koops, D. Timmermans en A. M. B. Schaaper, W. G. Limburg en A. C. Mensonides, R. J. Harrison en C. C. David, B. J. M. Pels en A. A. Niesten. R. A. Numan en C. N. Heldoorn. GEHUWD: N. G. H. Michel en M. M. Hoogeland. R. C. van Wilgenburg en M. A. van der Meij, P. van Beek en M. J. H. van den Berg. OVERLEDEN: C. Staphort, oud 69 jaar, geh. gew. m. P. H. Lubbers; A. D. Rivero Dorta. oud 16 jaar; A. A. van der Vliet, dud 68 jaar: G. C. W Stegerhoek, oud 58 jaar, W. de Kruijff, oud 57 jaar, geh. gew. m. J. W. Dekker. BEVERWIJK Aan de groentevei ling heeft men de afgelopen Week weer heel wat te verwerken gehad. Enorm grote aanvoeren waarbij sla en andijvie veruit de hoofdrol speelden. Juist deze produkten hadden de grootste moeite om verkocht te kunnen worden, want het schijnt dat heel Nederland een grote sla- en andijvietuin is. „De familie Van der Zande woont in een flat aan de Jan Ligthartstraat en voelt zich in Wijk aan Zee „echte bui- tenmènsen”. „Je leeft hier wat gemakke lijker en de huisvrouw kan het in de caravan wat rustiger aan doen dan in haar huis. Zo is het toch. Of niet soms?” BEVERWIJK De bouw van het DEM-clubhuis in Sportpark Adrichem, waarvoor burgemeester J. G. S. Bruins ma medio juni de eerste paal de grond in heide, vordert goed: de funderingsbal- ken zijn gelegd en het eerste beton is reeds gestort. Eind oktober hoopt aanne mer Schram de circa 165.000 kostende club- en kleedruimte van de Beverwijk- se atletiekvereniging te kunnen opleve ren, zodat de DEM-mers er vast op rekenen nog dit jaar hun fonkelnieuwe clubruimte in gebruik te kunnen nemen. De tentoonstelling omvat ondermeer 14 schilderijen die een beeld geven van de Antwerpse schoot Voor deze bladgroenten lagen de prij zen niet al te hoog; de sla varieerde van 6 tot 14 cent per kilo, terwijl de andijvie sinds vrjidag in prijs aantrok en tot 49 cent per kilo kwam. Spinazie was de hele week heel goed te verkopen met prijzen die net even b oven de gulden per kilo kwamen. Bloemkool werd weer duur en ging tot 135 cent per stuk, de bospeen lag matig in de markt, men kwam niet boven de 70 cent per bos en Heemskerkertjes die, gegrepen door hetgeen op de trainingen over het honkballen is verteld, zich verder in reze sport willen bekwamen, kunnen met ingang van vandaag iedere oensdagavond om 18.30 uur op het Velsen-Noordse Koningsveld te hou den jeugd trainingen volgen. Zij hoe ven daartoe in eerste instantie geen lid van de honkbalvereniging te wor den, maar dienen wèl voor een eigen handschoen zorg te dragen. De jeugd- trainingen voor het seizoen 1974 zul- en overigens reeds in november in Heemskerk van start gaan: de instuif bezoekers ontvangen hierover van de honkbalvereniging Rooswijk nog na der bericht. WIJK AAN ZEE „Ik groet alle inwoners van Heemskerk. Schrijf maar, dat ik het hier ontzettened naar mijn zin heb.” Mevrouw Van der Graaf woont al zes jaar gedurende de zomermaanden in een stacaravan op de camping Rolands- duin, waar ze vlak langs de weg naar de noorderpier een vast plekje heeft weten te vinden- Dat het asfalstlint op twee meter afstand van haar caravan door het duin kronkelt, vindt de Heemskerkse niet zo bijster leuk, en dat die situatie gevaar oplevert, is een verhaal apart, dat ze angstvallig bewaart tot het mo ment waarop wjj afscheid willen nemen. Een soort uitsmijter dus. Camping Rolandsduin bruist van le venslust als we op een van de talrijke parkeerplaatsen uit onze auto stappen. Driehonderd terreintjes voor tenten en sta-caravans kan beheerder Van der Kolk rustzoekend Nederland en Duitsland aanbieden. „Ik kan er niet meer hebben. Maar die mening deelt niet iedereen”, vertelt de heer Van der Kolk. „Donder dag kwam een lid van de Nederlandse I Ook zij komt in april en vertrekt in september. Haar twee kinderen verma ken zich op Rolandsduin opperbest. „Wij zoeken de rus’é’, zegt de Heemskerkse. Vandaar dat de aanlokkelijke aanbiedin gen van reisbureaus (zoek de zon in Spanje) mevrouw Van der Zande niets doen. „Er is hier toch zon.” De jonge bruid, die evenals haar zus ters en broer steeds blijk heeft gegeven de contacten met de burgerij op prijs te stellen, mocht zich vrijdag op „de” grote dag in haar leven verheugen in een grote belangstelling. Dat kwam tot ui ting zowel bij het afsluiten van het huwelijk als naderhand tijdens de re ceptie in Het Hoge Duin in Wijk aan Zee, welke uitermate druk was bezocht en waar velen hun gelukwensen met bloemen en geschenken hebben onder streept. Na de vakantieperiode gaan de DEM- leden met hernieuwde kracht aan het werk, om ook de laatste 30.000 bij elkaar te krijgen. Hiertoe staan naast de al lopende acties als de centen-actie, de oud-papieractie en de loterij ook nog Later, ais we bij beheerder Van der Kolk wat informaties komen halen, overhandigt hij ons een briefje, waarop nog twee adressen staan geschreven van families die uit Heemskerk komen: de familie Tesink en de familie Hoogland- „Krijg je geen narigheid als de ene familie wel en de andere niet in de krant komt”, vraagt hij bedremmeld. BEVERWIJK Aan de bloemenvei ling was er deze week geen reden tot klagen. Vrij grote aanvoeren met over het algemeen oplopende prijzen, waarbij vooral de „bij”bloemen duur waren. De markt wordt overheerst door de anjers, rozen en chrysanten van de jaarrond- cultuur, maar specifieke zomerbloemen zijn er heel weinig. En juist hiervoor worden ho ge prijzen betaald. Hiertoe behoren onder andere de gladiolen: soorten als Lifeflame, Carmen en Peter Pears kwamen vrijdag tot 325 cent per bos. Voor een bosje gesneden Allers Pierson betaalde men rond de 125 cent per bos. Maar ook de zomerbloemen gaan vlot weg. World Supreme varieerde van 80 tot 115 cent per bos. Segetum, goudsbloemen en nog enkele soorten zo- mersnijbloemen lagen rond de 70 cent per bosje. Rozen liepen weer iets in prijs op, men kon de meeste soorten vinden in een prijs van 12 to 36 cent per stuk, waarbij voor de babyroosjes tot 20 cent per stuk werd betaald. De trosanjers waren zelfs duur en kwamen tot 240 cent per bos. De aanvoer van lelies gaat snel toenemen. De eerste asters gingen vlot weg en brachten het tot 110 cent per bos. De eerste buitenchrysanten kwamen ook aan de veiling. WASHINGTON (AP). „De gouden eeuw van Antwerpen". Een belangrijke Belgische tentoonstelling zal eind van dit jaar een rondreis door de Verenigde Staten beginnen als onderdeel van de reizende tentoonstellingen van het Smithsonian instituut. De aanvoer van potplanten wordt ook groter met over het algemeen vooral voor de goede kwaliteit goede prijzen. De prijzen waren vrijdag: agapantus 6090, anjers 12—30, trosanjers 120— 240, anthurium 40125, aster 70110, calla 2845, chrysanten 160—221, per stuk 4048, conville 150, dahlia 80110, freisa 80—245, gerbera 10—26, gladiool 150—325, lelie per tak 60—130, per kelk 5—8, liatrus 80—150, nerine 60—90, orni- tigalen 140, roos 12—36, baby-roos 5—20, statice 90115. „De gouden eeuw van Antwerpen” is een tentoonstelling die uit 179 kunst voorwerpen bestaat, afkomstig uit Belgi sche musea. wat eens tot middagmaal hoorde, via Mevrouw Van der Graaf begeleidt juist een paar vrouwelijke kennissen naar de uitgang van de camping als we haar komen bezoeken. „Het is hier echt leuk. Altijd aanspraak.” In april reeds verlaat de familie Van der Graaf haar woning aan de Macagnistraat in Heems kerk en trekt dan gedurende de zomer maanden de caravan in. Grote bloem bakken bewijzen toch maar weer de neiging van de Nederlander om zijn bezit met wat eenjarige bloemetjes op te fleuren. De tuintjes zijn afgeschermd met reepjes plastic. De twee kinderen van de familie Van der Graaf volgen, als er in de sta-caravan wordt gewoond, lessen aan de Wilhelminaschool in Wijk aan Zee. „Wat jammer hè, volgend jaar zul len we in Heemskerk moeten blijven. Mijn dochter zit dan in de zesde klas.” Ook mevrouw Van der Graaf is een tevreden mens. Dat haar echtgenoot zich eveneens onder die categorie mag scha ren mogen we wel aannemen, gezien de uitspraken van mevrouw Van der Graaf, dat haar man met plezier op Rolands duin woont. Hij werkt bij de papierfa briek in Velsen-Noord en gaat dagelijks met de auto heen en weer. de waspeen varieerde van 14 tot 35 cent per kilo. Bij de bonen doen de sperziebonen maar matige prijzen die tussen de 75 en 125 cent per kilo lagen, met in het begin van de week een iets hogere markt. Snijbonen kwamen tot 250 cent per kilo en tuinbonen brachten van 38 tot 58 cent per kilo op. De exclusieve artikelen zijn steeds goed aan de prijs. De doperwten kwa men tot 285 cent per kilo. Nog steeds zijn er aardbeien waarvoor tot 520 cent per kilo betaald werd. Prei is nog steeds in grote partijen aan de markt; de prijzen bewogen zich tus sen de 32 en 60 cent per kilo. De prijzen waren vrijdag: aardbeien 315-520, kilo 110, 130 doosje, andijvie 2049, bloemkool 35135, bospeen 21— 66, bieten 616, doperwten 150— 285, roene kool 1519, komkom mer 21—47, prei 32—60, postelein 61—73, peulen 570680, rabarber 2658, radijs 3840, sla 614, spinazie 8101, sper- ciebonen 75115, snijbonen 160250, spitskool 843, tuinbonen 3858, toma ten 46100, uien 4263, waspeen 1431. Mevrouw van der Zande en haar twee kinderen op de camping Rolandsduin. In haar armen houdt zij het dochtertje van een van haar kennissen. Aan de andere zijde van de camping woont mevrouw Van der Zande. Als de laatste restjes, van wat eens tot een heerlik middagmaal hoorde, via de gootsteen zijn weggespoeld, heeft ze tjjd voor een babbeltje. Ook zij behoort tot de vaste campingbezoeksters. „De cara van staat hier al zeven jaar op het zelfde plekje. Fantastisch. t *4, lihW'au',, ui muic weg schu op c gens een Marl bots gen HEEMSKERK. De Velsense honkbalvereniging Rooswijk, die on langs met het oog op de tijdelijke verhuizing van de vereniging naar velden in Heemskerk op het terrein aan de Oosterstreng een zestal open bare honkbalinstuiven heeft georgani seerd, kan tevreden zijn. Die tevre denheid betreft niet alleen de belang stelling van de kant van jeugdige Heemskerkertjes voor deze vrijblij vende kennismaking met de honkbal- sport, maar meer nog de wijze waar op werd gespeeld: volgens Rooswijk- gasttrainer Bob Hayes, die inmiddels naar de States terugkeerde om zijn American Football-team te coachen, schuilt er onder de 73 jogens die in Heemskerk de zes trainingen bezoch ten meer talent dan onder de even- oude Velsen-Noordse jongens die hij twee jaar geleden in hun woonplaats dezelfde gratis honkballessen gaf. Overigens spelen enkele Velsense oud-honkbal-instuif bezoekers nu met goede resultaten in de Rooswijkse negentallen. R. life*. ■’1 .F’? - ié

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4