Bijna perfect game voor Nicols-speler n k Europabekerhouder Nettuno uitgeschakeld Pessimisme van Sparta niet gerechtvaardigd Blessure Maat Honkbal- valt erg tegen cijfers Haarlem hield kampioenskansen in eigen hand Rooswijk-pitcher Boekling Terrasvogels heeft nog titelaspiraties Honkbalplan hield O.G. van zege af 1 is w. W --*• i'-fe 1 BK SE 13 MAANDAG 23 JULI 1973 W L Beenders indrukwekkend (Van onze honkbalmedewerker) Jan Dick Leurs bereikt met een sliding de thuisplaat. Nicols heeft hiermee zijn voorsprong tot 107 vergroot. (Van onze honkbalmedewerker) Nicols’ derde-honkman Leo Naaktgeboren verwerkt de bal op het derde honk slecht. (Van onze honkbalmedewerker) t Urbanus (Van een medewerker) (Van een medewerker) 7.W Nicols: (Van onze honkbalmedewerker) DVH HAARLEM. De blessure van Ro bert Maat blijkt hardnekkiger dan aan vankelijk werd verondersteld. De Nicols- speler brak tijdens het Europese kampi oenschap bij een ongelukkige sliding op het derde honk zijn linker pink. Foto’s hebben deze week uitgewezen dat het herstel zeker nog een week of zes zal vergen. HAARLEM. Naast de plannen tot herstructurering van het honkbalwezen in ons land, die reeds bij het bestuur van de KNBSB zijn ingediend, kan dit bestuur nog een plan tegemoet zien. Dit laatste plan zal afkomstig zijn van de huidige hoofdklassers, die in een op 1 augustus te houden bijeenkomst tot een eensluidend advies zullen trachten te ko men. Dul- Vinn. ns ia and- r de een het uit- race Wit nen- een t en bert Blijk inu- van Richardson draaide met behulp van de wind buiten het bereikt van rechtsvelder Constantini naar het hek in het rechtveld en caramboleerde daar, waar het veld het kortst is (Ca 80 meter), via de rand van dat hek, voor een homerun naar buiten. In de stand, die hierdoor op 2-1 was geko men, kwam in het verdere verloop van de wedstrijd geen wijziging meer, hoewel Sparta daartoe vooral in de zesde inning, toen het met 1 man uit, drie honken in handen had, wel kan sen kreeg. 3-0-0-8-3-0-0-3-x17 3-0-3-1-2-0-2-0-0=11 0-l-l-2-0-l-0-2-x=7 0-1-0-0-0-1-1-0-0=3 (J. <om- >ppe! Afboy rilde. trio 2600 d). 1 0, pl. Storks ADO 2-5-4-0-1-0-X12 0-0-0-0-0-0-1= 1 An- re- iverd zon- ioen- in 1 >cord I op Het nden die tieter jzon- n de te rts ie we- lasse selen stuk- /ater lems imen en inter asse- komt van- art. jrza- niet hou- n de tarn de het gang be- gatta Ne- olle- ats. h na dha- -1-1) lacht epen treur ment met Ook 4-3 24ste The Ver- 0, pl. resl), 1,50. sr (J. Vinn. >.50. mdia Oll- 6,80. S (R. ont«. I 2.70, jury eede de sleid urde Het 500- een ssta- i in r de ik. (O. Vinn. Werpersresultaten: Giants: Wijdekop 11.2.4. Nicols: Beenders 11.0.0. Fouten: Giants 3, Nicols 0 Feyenoord l-0-0-l-0-2-0-0-x=4 OVVO 0-0-0-0-0-0-0-0-0=0 Kennemerland bleef tegen Alcmaria Victrix duidelijk achter wat betreft het slaan. Het leed een snelle 12-1 nederlaag in 7 innings. De degradatiezorgen zullen hopelijk als de vele vakantiegangers te rug zijn spoedig opgelost worden. Bloe- mendaal heeft in de wedstrijd tegen Geel Wit, dat nog steeds puntloos is, een aantal jeugdspelers een kans gegeven. Ronald Prenen wierp 5 innings lang niet slecht met de cijfers 7-1-3 .Hierna na men Piet Kroon en Wim Versluis het werk over en brachten Bloemendaal een probleemloze 14-7 zege. Wim Versluis was aan slag bijzonder op dreef met een homerun, een 3 honkslag en een honk- slag. Van Leuveren was erg waardevol; hij scoorde 7 punten. THBHBC’64 was duidelijk een duel in de onderste regionen. Er werden over en weer veel fouten gemaakt zodat de spanning er konstant in bleef. In de 10e inning kon uiteindelijk De Bruin het winnende punt voor THB scoren, 17-16. Stand in 3C: Rooswijk 13-24, O.G. 12- 20, The Herons 12-18, Bloemendaal 12- 15, Alc. Victrix 12-14, Foresters 13-9, Kennemerland 12-8, THB 12-8, HBC’64 12-6, Geel Wit 12-0. HAARLEM. Hn afdeling 2B heeft SC Haarlem door een krappe 3-2 zege tegen het altijd lastige HCTIW de kampioens kansen in eigen hand gehouden. Het duel tussen de beide Haarlemse degrada tiekandidaten DSS en TYBB, leverde een 4-2 zege op voor DSS dat hierdoor nu gelijk met TYBB op de laatste plaats staat. In een 10 inningswedstrijd heeft SC Haarlem een moeilijk bespeelbaar HCTIW toch op de knieën gekregen. In de vierde inning kwam Jan Kooien thuis door hinkslagen van Joop v.d. Broek en Ronald Groot. De eerste inning gaf de Rotterdam mers al wat meer zelfvertrouwen. Werper Ade Fijth schakelde de eerste twee tegenstanders op drie slag uit en nadat Faraone vier wijd had gekre gen, viel de derde nul, toen Jan Kramer Freher in het rechtveld een klap van Bruno Laurenzi onschade- Werpersresultaten: Feyenoord: Koster 4.3.4 (9 inn.). OWO: Boeren 5.1.7 (8 inn.). Homeruns: Feyenoord: Beckers (le en 4e Inn.). Fouten: Feyenoord 1, OVVO 0. Raak Nicols Luycks Giants Werpersresultaten: 5.2.4 (2 2/3 inn.), Beidschat 2,1,6 (1 1/3 Inn.) Leurs 3.3.5 (5 inn.). Giants: Nagelkerken 2.1.8 (31/3 inn.), Richardson 2.5.7 (4 2/3 inn.). Homeruns: Nicols: Van der Vaart (4e inn.). Fouten: Nicols 4, Giants 7. Terrasvogels, dat zich voor drie jaar gesteund weet door een groothandel in vis uit IJmuiden en zich voortaan Star- ko Birds noemt, heeft zeker nog titelas piraties. In de 2e inning nam Schoten de leiding door Harm Horreman, die door Jimmy Sieval met een 2 honkslag over de thuisplaat werd gebracht. In de 3e inning kwam Starko Birds sterk terug door Muller, Ascencion en Rasmijn, die door sterk slagwerk en een falende Teun de Groot voor een 3-1 voorsprong zorgden. ROTTERDAM. Door met 2-1 van bekerhouder Nettuno te winnen, heeft landskampioen Sparta zich ge plaatst voor de finale om de Europa cup. Met de 8-1 nederlaag van verle den jaar tegen dezelfde tegenstander nog in het geheugen, waren de Rot terdammers voor de wedstrijd be paald niet optimistisch gestemd met betrekking tot de uitslag. Het Itali aanse team zag er op papier ook dit jaar vrij gevaarlijk uit. Het telde niet minder dan 6 internationals in de selectie, waaronder bekende namen uit het onlangs in Haarlem gehouden Europees kampioenschap, als Farao ne, Laurenzi, Monaco en Constantini. HAARLEM. In afdeling IA heeft een geïnspireerd spelend Terrasvogels Schoten Rucanor laten zien dat het de promotiekans nog altijd ziet zitten. RCH-Cementbouw speelde een sterke wedstrijd tegen Aktie ’68-Kinheim en won met 3-0. Of de beslissing van de KNVB het sponsorship voor Terrasvo gels goed te keuren van invloed is geweest op de prestaties, is niet te be wijzen, maar een 8-1 zege van Terrasvo gels op koploper Schoten spreekt voor zich. Sparta zal het in de finale moeten opnemen tegen de Italiaanse kampi oen Fortitudo. Deze bereikte de twee de rpnde door de Spaanse kampioen Madrid uit te schakelen. De wed strijd, die het in de tweede ronde moest spelen tegen de Belgische kam pioen Luchtbal, vond geen doorgang, omdat de Belgen zich terugtrokken. De finale zal worden gespeeld in het weekende van 21 en 22 september. De platas waar zal worden gespeeld, moet nog worden bepaald. Werpersresultaten: Storks: Remmerswaal 6.2.6 (9 inn.). ADO: Salemink 1.3.9 (4 1/3 inn.), De Kievit 3.2.5 (3 2/3 inn.). Homeruns: Storks: Mulder (4e inn.). ADO. Wapperom (6e inn.), Zschuschen (7e inn.) Fouten: Storks 1, ADO 4. OVVO Feyenoord Werpersresultaten: OVVO: Urbanus 9.0.3 (7 inn.). Feyenoord: De Bruyn 0.1.7 (2 inn.), John 4.0.8 (4 inn.). Homeruns: OVVO: K. Crouwel (le inn.). Feyenoord: John (7e inn.). Fouten: OVVO o, Feyenoord 3. Luycks Giants 0-0-0-0-0-0-0-0-0=0 Raak Nicols 0-0-0-0-0-2-0-0-0=2 Jan Kops, die vorige week ABF aftroef de, heeft ook tegen Tackles de Haarlem- verdediging uitstekend geleid. Hij lijkt moeilijk bespeelbaar te zijn gezien zijn cijfers 2-1-4 welke ook de uitstekende steun van zijn medespelers illustreert. Door goed slagwerk van o.a. Minholts, Kops en Breem werd een regelmatige 10-2 overwinning behaald, waardoor de degradatiezorgen weer een stuk vermin derd zjjn. De stand in 3B is: ABF 13-22, Kinesis Birds 12-20, Bosbokken 12-18, Water graafsmeer 13-18, Geuzen 12-16, Meteoor 13-12, Haarlem 12-10, Tackles 12-4, Te Werve 13-4, Quick 11-2. De absolute topper van dit weekend tussen Rooswijk en OG is door Rooswijk met 4-2 gewonnen. Pitcher Boekling kon na afloop met recht de felicitaties van zijn team in ontvangst nemen want met de werpcijfers 19-2-2 was het vooral zij nwerk dat Rooswijk de zege bracht. Tot de 6e inning had Rooswijk een 1-0 voorsprong. Dat beide teams gespannen waren bleek wel toen een ruwe sliding van Hofkamp van Rooswijk uitgroeide tot een vechtpartij die gelukkig snel gesust werd. O.G. nam in de eerste helft van de zevende inning een 2-1 voor- De 6e inning bracht wederom een slagfestijn voor de Starko Birds. Van Doornspeek met een homerun en Ascen cion en Rasmijn met honkslagen zorg den voor 5 punten, waar Schoten hele maal niets tegenover kon stellen. Nico v. Disselköter werd winnende werper met 3-0-4. RCH Cementbouw heeft tegen Aktie ’68 Kinheim aangetoond over een prima verdediging te beschikken. Wim Draaijer wierp 8 maal drieslag, 1 keer 4 wijd en kreeg 4 honkslagen tegen. Het veld maakte slechts 1 fout. Het was een snelle goede wedstrijd, met als hoogtepunt een homerun van Ronald Vreeken, die met Ron Nieuw aan boord voor 2-0 zorgde.In de zesde inning kwam Ben Preijs nog over de plaat door een honkslag van Snowdon. Aktie ’68 kon hier eigenlijk niets tegeno ver stellen en liet Draaijer c.s. de no- run zege. Van Tuyl wierp 4-5-9 en het Aktie ’68 veld maakte 3 fouten. Stand in la: Schoten Rucanor 16-24, Terrasvogels 18-22, RAP 16-18, Aktie ’68 15-16, RCH 17-16, ABC 17-13, Thamen 15-12, Donar Jaski 16-7. tegen de Tackles met 10-2. De topper in 3C tussen Rooswijk en Onze Gezellen bracht na veel spanning een 4-2 zege voor de thuisclub, die in Boekling een fantastische winnende werper had. Ken nemerland blijft door de nederlaag te gen Alcmaria Victrix in degradatiege- vaar, evenals THB en HBC. THB kwam door de 17-16(ü) zege op HBC in punten gelijk met Kennemerland. Bloemendaal kon tegen Geel Wit rustig wat jeugdspe lers ervaring op laten doen, wat resul teerde in een 14-7 zege. lijk maakte. De eerste slagbeurt van de Rotterdammers vergrootte hun zelfvertrouwen nog, omdat toen bleek dat de Italiaanse verdediging en met name de Italiaanse werper Al fredo Lauri een bepaald wel te ne men hindernis was. De Rotterdam mers kregen zelfs drie honken bezet, door twee keer vier wijd en een tweehonkslag van Richardson (1.000), maar tot scoren kwamen zij nog niet. In de 5e inning keken zij zelfs tegen een 1-0 achterstand aan, toen door een inzinking van Ade Fijth de Itali anen, via een keer 4-wijd en drie honkslagen, Bernicchia de thuisplaat bereikte. Een enorme klap van Lau renzi zou de Rotterdammers toen bij na noodlottig zijn geworden, ware het niet dat de bal, na een afstand van circa 130 meter te hebben afgelegd, door Richardson uit de lucht werd geplukt. In de gelijkmakende inning kwam Sparta terug. Nadat Augustinus aan werper Lauri vier wijd had ontfut seld, kwam Vrouwe Fortuna de Rot terdammers te hulp. Een hoge bal Overigens was Beenders niet alleen de beste werper, met twee uit drie was hij ook nog eens de beste slagman! Hij was het, die in de zesde inning, na met een honkslag op de honken te zijn gekomen, de score kon openen. Het was Harry van der Vaart die hem, via een vrij gelukki ge driehonkslag, over de thuisplaat hielp Via een foutieve aangooi van linksvelder Ludenhoff op de thuisplaat, kon ook Van der Vaart nog naar huis doorlopen (02). Dat Raak Nicols niet een grotere overwinning kon behalen, dankte Giants toch wel voor het overgrote deel aan pitcher Kees Wijdekop, die verleden week Sparta nog bedwong. Kwamen de Rotterdammers toen tot drie honkslagen, de Nicols-aanval kon nu slechts één honkslag meer produceren. In de negende Giants-slagbeurt, toen er al twee man uit waren, leek Been ders’ no hit no run zege alsnog verloren te gaan. Slagman Siervogel joeg een bal in de richting van het tweede honk, maar door een schitterende actie van Ton de Jager werd ook deze bal tot een nul gedegradeerd. In een door regen onder broken en door veel veldfouten gelar deerde return wist Raak Nicols ook de tweede wedstrijd in zijn voordeel te beslissen. In de eerste drie innings leek het daar overigens helemaal niet op. Aan het eind van hun vierde slagbeurt hadden de Diemenaren zelfs een 73 voorsprong. Nicols-werper Jan van Mar kus moest al na 2^j innings vervangen worden. Zijn opvolger op de heuvel Herman Beidschat, was ook niet in staat het Diemense geweld in te dammen. In de 1% inning, die hij op de plaat stond, werd hij op niet minder dan zes honkslagen getracteerd In de vijfde inning verscheen dan ook niet hij, maar Jan Dick Leurs op de plaat, die evenals de dag er voor, tot dan als eerste honkman optrad en dat bepaald niet slecht deed. Op het moment dat Leurs ging werpen, was de stand echter al grondig gewijzigd. In de vierde Nicols slagbeurt namelijk stortte werper Marco Nagelkerken volkomen ineen, met als gevolg, dat toen veertien Nicols- spelers in het slagperk konden treden. Toen de derde nul viel, was de stand, mede door een homerun van Harry van der Vaart 117 geworden. Op Leurs scoorde Giants nog vier runs, waartege nover de Haarlemmers er nog zes wisten te stellen. OWO en Feyenoord hebben dit week einde de punten gedeeld. In Amster dam gingen de Rotterdammers, met Marcel de Bruyn als een zeer zwakke starting pitcher, in zeven innings met 121 ten onder, maar thuis namen zij HAARLEM „We zullen het nu zelf waar moeten maken.” Dat was hetgeen de Raak Nicolsspelers elkaar toevoegden, toen het in de afgelopen week tot een breuk was gekomen tussen hen en hun coaches. Dat „zich waar moeten maken” veroorzaakte bij de spelers zaterdag in Diemen toch een zekere spanning, waar door men wat verkrampt ging spelen. Hierop was echter een grote uitzonde ring. Nol Beenders! Voor de derde keer in zijn honkbalcarriére behaalde hij een „no hit, no run zege” en het scheelde erg weinig of hij had een perfect game gerealiseerd. Slechts één tegenstander zag hij op de honken verschijnen en dat was dan ook nog maar het gevolg van een ongelukkige „geraakt werper” in de derde slagbeurt. Dat hij desondanks toch maar 27 Diemenaren tegenover zich kreeg, kwam doordat deze honkloper, die via een opofferingsstootslag en een doorgeschoten bal op het derde honk gekomen was, bij een onnozef gespeelde squeeze play, bij de thuisplaat door cat cher Arnoud Blom werd uitgetikt. Hoe Nol Beenders op de heuvel heerste, blijkt wel uit zijn geweldige cijfers: 11.0.0. met 40 revanche. De no-run overwin ning van de Feyenoorders kwam op rekening van werper Koster. ADO incas seerde dit weekeinde het loon van de angst. De Hagenaars hebben de gewoon te om hun sterkste pitcher in te zetten, wanneer de tegenpartij met diens zwak ste pitcher speelt, om zodoende te pogen althans een van de beide wedstrijden te winnen. Zaterdag stelde Storks werper Winneke Remmerswaal op en dus ver- sprong, maar Rooswijk maakte prompt gelijk. Het betere slagwerk gaf in de 8e inning uiteindelijk de doorslag. Rooswijk won met 4-2 en staat hierdoor 4 punten voor op O.G., dat echter 1 wedstrijd minder heeft gespeeld. Jammer dat uit deze sterk bezette 3C afdeling maar één promotiekandidaat komt, want O.G. had in een andere afdeling zeer waarschijn lijk gemakkelijker naar de 2e klasse terug kunnen komen. In de 6e inning maakte HCTIW gelijk en deze 1-1 stand bleef gehandhaafd tot aan de verlenging. Hierin wisten De Groot en Veldmeijer door goed kort slagwerk van Lablans (stootslag) en John Missaar (squeeze) over de plaat te komen, 3-1. De Groot werd hierdoor een goede winnende werper met de cijfers 13-4-4. Het veld maakte slechts 1 fout. DSS en TYBB hebben in een matig duel toch nog voor veel spanning gezorgd. Tot de 8e inning bleef het 1-1, maar toen stortte de TYBB-defensie plotseling in. Jonkhof en Rietman konden voor DSS de beslissende punten scoren 4-2. Jammer voor TYBB werper v. Kei- zerswaard die evenals vorige week de steun van zijn velders moest ontberen. Hij wierp een goede wedstrijd met de cijfers 11-3-6. Stand in 2B: SC Haarlem 12-21; Vole- wijckers 12-19; ODIZ 12-16, Spartaan 13-16, HCTIW 13-14; Hoofddorp 13-11; Caribe 12-10, DVH 12-9, DSS 11-4, TYBB 12-4. In afdeling 3B won HFC Haarlem de belangrijke wedstrijd i.v.m. degradatie koos ADO zijn sterkste pitcher, Ferry Neuteboom de volgende dag te laten spelen. Gevolg: een nederlaag op zater dag en geen overwinning op zondag, omdat toen de wedstrijd tengevolge van slechte terreinomstandigheden werd af gelast. Standen: Poule A: Feyenoord 20-26, Sparta 13-20, Giants 19-12, HCAW 17-7. Poule B: Nicols 20-35, OWO 17-17, ADO 19-17, Storks 17-8. Van Markus sÉR? fill»' 'I a® i- ’toliite A Vi - nlhT - - K '-.ZÜ-ï'ï I.tót - f p:- •:u3l? jülwifflimtti— W1"'*'

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 13