BINNENKORT VERHUIZING NAAR RAADHUISSTRAAT Politie twijfelt aan Ve'sen Voor Rode Kruis ƒ4000,- minder SPANNING BIJ VOET-VOLLEYBAL Vrouw gewond Vernielers de keus |i van'-de, fijnproever Inbrekersgilde actief in Prijzen voor volkstuinders Reddingsboot voer uit voor aangehouden Helen Shepherd kan eerste weken niet meer zingen toedracht ongeval - Jh KM hartpatiënt EXPORT KLINKKLARE JONGEJENEVER DE KUYPER Export Jonge Jenever met Kwaliteits Certificaat 5 !4 GIDS UIT HEEMSKERK IN ZIEKENHUIS GOEDE VANGST IN Weinig interesse in strandlopen Auto uit de bocht Zangeres kreeg schop tegen haar keel IJmond-vissers Frontale botsing in Castricum Kort Umondnieuws I» KOLHORNKANAAL y fi f Wlüïfll Sir l 1 w --'rF npsr MAANDAG 23 JULI 1973 In Heemskerk Meteen weggegaan 31 Afscheid en installatie bibliotheekdirectie van Velsen WMF De enige Jonge Jenever ter wereld met het Certificaat van Zuiverheid, Kwaliteit en Waardering, verleend door The Royal Institute of Public Health Hygiene, London Of- -• -- In beperkte mate verkrijgbaar in stenen of aarde werk kruik, voorlopig zonder prijsverhoging lw to. -to J to W ^11 - Taxi 3000 weg uit Breestraat (Van een onzer verslaggevers) aan (Van een medewerker) voor t 44 (Van een onzer verslaggevers) rens- 5 en ;ens- traat (Van een onzer verslaggeefsters) raat- -■■■ Nijverheid aan de Raadhuisstraat, nabij het Meerplein. B. en W. legden het taxi bedrijf niets in de weg, want wie kan er bezwaar maken tegen het verdwijnen van het taxibedrijf uit Beverwjjks winkelstraat nummer 1? Geo- 0 en ndag 44: 15- titie ien- Voor de eerste twee lopen kwamen ongeveer zestig mensen opdraven, ter wijl er zaterdagavond vijftig deelnemers zich meldden. Ook de badgasten lieten het zogoed als afweten. De strandloop werd zaterdagavond gewonnen door J. Adringa, gevolgd door J. van der Pol en R. Waterlander. Bij de dames was Cori ne Kalbsfleisch uit Haarlem de sterkste. Bij de jeugd werd M. van der Plas eerste, tweede werd Mart Hoolwerff en derde F. Konijn. Sonja Koenen eindigde bij de meisjes als eerste. E. van Schrik behaalde de zege in de afdeling vetera nen. van in de In Beverwijk werd dit jaar f 8637,- opgehaald (vorig jaar f8052,-), Wijk aan Zee f332,- (vorig jaar f506,-). Bij de bedrijven schonk men f 1007,-. Uitslag B-ploeg: 1. P. Schoorl jr. 235 pnt, 2. A. Spieker 139 pnt. en 3. H. Bos 138 pnt. C.-ploeg: W. van Schie 313 pnt, T. Breedijk 215 pnt. en J. Schoorl jr. 184 pnt. D. Alders neemt met 1393 punten de eerste plaats in de A-ploeg bezet, J. Alders is tweede met 1160 pnt. In de B- ploeg heeft P. Schoorl jr. totaal 516 pnt. en H. Thuis 431. W. van Schie met 783 pnt. D. Alders heeft met 1393 punten ren het klassement van de C-ploeg aan. De tussenprijs werd gewonnen door M. Hilliger, wie het kleinood op de eerstvol gende wedstrijd 5 augustus) zal wor den uitgereikt. Vertrek om vijf uur aan de Hoflandweg, hoek Laan der Neder landen. BEVERWIJK. Zondag visten de IJ- mond-vissers de vierde onderlinge wed strijd. D. Alders behaalde met 380 pnt. de eerste plaats in de A-ploeg. Tweede werd J. Waterlander met 354 pnt. en derde Z. Verdier met 345 pnt. Geo- 0 en ndag (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK Twee 17-jarige Be verwijkse jongens, die zich aan diverse vernielingen hadden schuldig gemaakt, zijn in het weekeinde door de Beverwiik- se politie aangehouden. De jongens had den in de Baanstraat auto’s beschadigd en in de Breestraat reclame-materiaal Van diverse winkels vernield. Ge- an 7 17.30 lost, 79, .iaal 11.30 Vest in- 0 u. ;bu- Ge- an 7 17.30 Van 1 tot j de rs. Geo- 15.30 WH I IHCOIKMATH) »v I u. ocr- (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. In het filiaal IJmui- den-West van de Openbare Bibliotheek van Velsen aan het Zeewijkplein, zal op donderdag 2 augustus, ’s middags om 14.15 uur afscheid genomen worden van mejuffrouw A. J. Donkers, de directrice van deze bibliotheek, die per 1 augustus tot stafdocente aan de J. P. Tiele Acade mie in Den Haag is benoemd. Tot haar opvolger in Velsen is be noemd de heer J. V. Suurmond. Zijn installatie tot directeur zal op dezelfde bijeenkomst geschieden. IJMUIDEN. Helen Shepherd, zan geres van het trio The Shepherds kan enkele weken niet optreden. Op dokters advies zal zij enige tijd niet zingen, nadat zjj zaterdagavond voor de aanvang van een optreden in een recreatiecen trum nabij Oost Voorne gewond raakte. WIJK AAN ZEE. De zomeravond strandlopen, die de VVV in samenwer king met de jubileumcommissie van rennersclub Kennemerland organiseerde syn geen succes geworden. Spreekuur. In de periode van 25 juli tot en met 17 augustus zullen de spreek uren van wethouder A. Klomp van openbare werken wegens zijn vakantie komen te vervallen. HEEMSKERK Een 53-jarige vrouw uit Purmerend, inzittende van een DAF- personenauto die zaterdagmiddag op de Marquettelaan geen voorrang verleende aan een uit de Ridder Aemoutlaan ko mende personenauto, is gewond in het St. Jozefziekenhuis opgenomen. De DAF reed, na de andere wagen te hebben geraakt, tgen een boom; de be- wagens zin zwaar beschadigd; de be stuurders kwamen met de schrik vrij. Daarbij werden haar speekselklieren be schadigd, zodat zij nu wat moeilijk spreekt en zeker niet kan zingen. Helen’s verwonding is het gevolg van een meningsverschil tussen de invaller- bassist van het Vara-dansorkest en haar broer Nico, bassist bij The Shepherds. Nico Shepherd:,,Voordat de avond in het recreatiecentrum begon, stond ik naast het podium, achter een gordijn een beet je op m’n bas te oefenen. Dat doe ik altijd om wat soepele vingers te hebben als ik aan optreden toe ben. Opeens wordt het gordijn opzij gerukt en de bassist van het orkest, een invaller, vroeg wat er eigenlijk aan de hand was. Hij zei dat hij het altijd vervelend vond iemand te horen spelen die niet gestu deerd had. Daarmee beledigde hij me tot in het diepst van mijn hart. Ik dacht eerst dat hij een flauwe grap maakte, maar hij zei dat hij het meende en dat ik moest ophouden. Helemaal overstuur kwam ik bij Helen en John. Helen zei:„Dat moeten we direct uitpraten. Met z’n drieën gingen we toen weer naar die bassist toe. Maar hij schreeuwde of wij wilden vechten, weigerde excuus en riep dat ik kon sterven. Toen schopte hij naar ons. Omdat hij op het podium stond en wij beneden, dus veel lager, trof hij Helen met z’n voet tegen haar keel”. knapen de heer Tol een klap hebben gegeven, waardoor hij uit zijn wagentje is gevallen. Enige kleuters, die in de hal van de expositiezaal kwamen, zagen de minder-valide gids op de vloer liggen en haalden er een paar passerende wande laars bij, die de politie waarschuwden. Volgens commissaris Molenaar duurt het onderzoek naar de toedracht van het ongeval nog voort. VELSEN. Zaterdag visten 28 leden van de hengelsportvereniging Velsen de 4e wedstrijd om de Schillingbeker. Er werd gevist in het Omval-Kolhornka- naal bij nieuwe Niedorp. De vangst was goed. In totaal werken 211 bovenmaatse vissen gevangen. De uitslag was: 1. J. C. Bellen, 377 pnt., 2. A. Jongbloed, 354 pnt., 3. A. Kouwenhoven sr. 337 pnt., 4. P. Woord 317 pnt. en 5. J. Vrijhoef 282 pnt. hopen dat Helen weer goed kan zingen, als haar keel genezen is”. John Shepherd: ,Jk hoef niet meer op te treden als dat orkest er ook is. Ze staken geen poot uit, het was gewoon een verzetje voor ze. Later zeggen ze dan dat ze achter ons staan, maar op de avond zelf zag dat er helemaal niet naar uit. Het was gewoon een afgang. Als er in het begin maar even iemand tussen gekomen was, zou er niets gebeurd zijn”. The Shepherds spreken van een boze nachtmerrie. Wel erg te spreken zijn ze over het optreden van de Rijkspolitie (Helen heeft terstond een aanklacht inge diend tegen de bassist) en van de dokter die Helen in Oost Voorne behandeld heeft. BEVERWIJK. De jaarlijkse Rode Kruis-collecte van de afdeling Bever- wijk-Heemskerk heeft dit jaar een be drag van f 12.976,- opgebracht. Vorig jaar haalden de collectanten ruim f 16.000 op. De grootste daling kwam uit Heemskerk, waar men vorig jaar f6706,- ophaalde tegen dit jaar f 2997,- (een teruggang van maar liefst 35,3 procent). Het gemeentebestuur had onlangs verbo den een lijstcollecte te houden. Men ging nu met bussen langs de huizen. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. In het afgelopen weekeinde moest de minder-valide gids van de tentoonstelling „Duin en water” in het expositiegebouwtje aan de Const. Huygensstraat, de heer D. Tol, met een hoofdwond in het St. Jozefziekenhuis worden opgenomen. Volgens de heer Tol werd hij in de expositiezaal door twee jongens aange vallen en tegen de grond geslagen. De politie van Heemskerk twijfelt sterk aan deze lezing en sluit de mogelijkheid niet uit, dat de minder-valide gids door een onverwachte beweging met zijn invali- dewagen is komen te vallen. De heer Tol verklaarde, dat de jon gens onderling ruzie maakte. Toen hij hun om stilte verzocht zou een van de «OVAt CHASTE»j -1972- THIS IS TO CERTIFY THAT (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. In de bocht van de Willebrordstraat naar de IJmuiderstraat- weg is zaterdagavond een personenauto uit de bocht gevlogen. De wagen vloog tegen een lantaarnpaal en werd geheel vernield. De automobilist, een 21-jarige IJmuidenaar, moest in het Zeeweg Zie kenhuis behandeld worden. De man ver klaarde dat hij sigarettenrook in de ogen had gekregen, maar de politie gelooft dat de IJmuidenaar te snel gereden heeft. BEVERWIJK Vandaag is het laatste gesprek gevoerd tussen de gemeente en de bedrijfsleiding van Taxi 3000 over de verhuizing van het taxibedrijf aan de Bree straat naar de reeds geruime tijd leegstaande fjjndraaierij van metaalgieterij De Taxi-3000 zat al heel lang in een hoogst ongelukkige situatie. Niet alleen het bedrijf ondervond hinder van het ontbreken van uitbouwmogelijkheden en de geringe parkeercapaciteit op de pa rallelweg van de Breestraat, ook de winkeliers, die hun zaken in de Bree straat hebben, voelden de tientallen me ters parkeerruimte opslokkende „gevaar ten” van Taxi-3000 als een doom in het oog. De oplossing, verhuizen naar het wat grotere en beter bereikbare pand de Raadhuisstraat, komt iedereen zeer gelegen. Taxi-3000 kan er, als de verbouwing half september voltooid is, drie ambu lances, een wasplaats voor twee wagens en een grote werkplaats in kwijt. Ge voegd bij de parkeerruimte voor het gebouw en een grote kelder onder het pand is Taxi-3000 zeer tevreden over de nieuwe situatie. Gedacht wordt om de kelder ook voor parkeerruimte in te richten, maar dan zou er aan de Meerstraat of de Raad huisstraat een brede ingang moeten worden gemaakt. Of dat er in zit, kon de heer Van der Ploeg van Taxi-3000 niet meedelen. Op de eerste verdieping komen kantoren voor het administratief personeel, terwijl de tweede etage als magazijn wordt ingericht. De heer Van der Ploeg toont zich vooral tevreden over het feit, dat Taxi- 3000 in het centrum blijft gevestigd. „Voor een bedrijf zoals het onze toch een eerste vereiste”, zegt hij. Jong Hercules. De christelijke voetbalvereniging Jong Hercules houdt op Vrijdag 31 augustus haar jaarverga dering. Naast de verschillende jaarversla gen, die worden behandeld, is er een bestuursverkiezing. Aftredend zijn de heren Pletting, Gomes, Van der Ben, Kie- kebos, Grevink en Van der Roer. De laatste vier bestuursleden stellen zich weer herkiesbaar. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. De leden het volkstuincomplex „Wijkeroog” Velsen-Noord, die deelnamen aan jaarlijkse keuring van hun tuinen door het Algemeen Verbond van Volkstuin- dersverenigingen, hebben hun moeite en arbeid beloond gezien met een tweede prijs. Bij de keuring werd gelet op de hagen tussen de tuinen, het benutten van de grond, de stand van het gewas en de bloemen, het onderhoud aan de tuinwoningen en de aanleg van de pa den. Al deze beoordelingsfactoren maak ten dat de „Wijkeroog”-leden een tweede prijs kon worden toegekend met 290 punten, vlak na „Vlaardingen”, dat 292 punten behaald had. De derde prijs ging naar „Heemskerk” en de vierde prijs werd aan „IJmuiden” toegekend. L—L ..:n; (Van een onzer verslaggeefsters) CASTRICUM Door nog onopgehel derde oorzaak raakte de 21-jarige uit Amsterdam afkomstige bestuurder van een personenauto, die op de Heereweg richting Castricum reed, zondagmiddag op de verkeerde weghelft. Een tegenlig ger, bestuur door een 26-jarige inwoner van Vinkeveen, kon de auto van de Amsterdammer niet meer ontwijken. Bij de frontale botsing raakten de beide bestuurders en de echtgenote van de Vinkevener zwaar gewond. Zij zijn naar het St. Jozefziekenhuis overge bracht. De beide auto’s moeten als ver loren worden beschouwd. Il VELSEN. Het afgelopen weekend is uit een werkkeet aan de zogenoemde Werkhaven bij de Noordpier classificeer- materiaal ter waarde van vijfendertig honderd gulden gestolen. Verder was het inbrekersgilde actief in de Savomin Lohmanlaan, waar uit een woning stero- apparatuur, een filmprojector, een tran sistorradio en een jas werden gestolen. En uit een op de Seinpostweg gepar keerde personenauto verdwenen een ste reo-cassetterecorder, luidsprekers en verschillende meters en klokken. Helen: „Ik was helemaal uit het veld geslagen. De jongens hadden het eerst helemaal niet zo in de gaten. Het ging allemaal zo snel. Ik heb eerst maar niets gezegd, want ik weet precies hoe m’n broers zijn, die hadden dat zomaar niet genomen. We zijn toen meteen wegge gaan. Met m’n jas hoog tegen m’n hoofd moest ik midden tussen het publiek door weg, want er was maar één uitgang”. Manager De Jong van The Shepherds: „We namen dit vanzelfsprekend hoog op. Het kost een aantal optredens en we Onder levendige belangstelling is za terdag de gehele dag op het strand voor paviljoen Zeezicht, vol spanning, gestre den om de wisselbeker voor het strand voet-volleybal. Er werd gevoet-volley- bald door acht ploegen op speciaal daar voor uitgezette velden. Met de voeten moest de bal over het net gewipt wor den, zodat zowel voor voetballers als volleyballers een sportieve handicap ont stond. Er mocht evenwel ook gekopt worden. Tegen half zes was de laatste wed strijd afgelopen en als overwinnaar kwamen de Rolvink Boys uit de strijd. Zij kregen de wisselbeker aangeboden. Vaantjes waren er voor de tweede en derde plaats, welke bezet werden door respectievelijk De Schelp I en Zeezicht. Het ligt in de bedoeling dat dit toer nooi volgend jaar weer gehouden zal worden. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Vrijdagmiddag moest de reddingsboot de haven van IJmuiden uitvaren om een patiënt met een hart infarct van boord van een Duits vrachtschip te halen en over te laten brengen door de Ongevallendienst naar het Zeeweg Ziekenhuis. Het Duitse schip, de „Demita von Barken” lag ongeveer vier uur varen uit de kust van IJmuiden. ADVERTENTIE i Si “'si S’ ■sijÉSI

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5