Monotoon concert in Rotterdamse Doelen Hawkwind: achtergrondmuziek Yves Saint-Laurent terug in kring Parijse couturiers bij een ruimtereis van Eigenaar Atlantis weinig zorgen WE ZIJN MUZIKAAL WEER OP WEG CLA VECIMBELCONCERT VOLDEED IN IEDER OPZICHT ■W' JAQUES ESTEREL OPENDE MODEWEEK SPECULATIES ROND ETHERPIRAAT PRAKTISCH VEEL SUCCES VOOR EKSEPTION TIJDENS ZWEEDSE TOURNEE 55 55 Zeldzaam evenement in Bakenesserkerk rs h' i 6 7 MAANDAG 23 JULI 1973 (Van een medewerkster) Indrukwekkend alive. Zaterdagavond was deze En gelse groep in De Doelen om voor een uitverkochte Kleine Zaal dit reisje door de ruimte op te voeren, daarbij niet schromend de preten ties op velerlei manieren vorm te geven. ÏG SE lias*? sS PARIJS Na het succes dat de Italiaanse mode-ontwerpers, de vorige week met de shows van hun kleurige najaarskleding hebben gehad, stellen de Franse couturiers de komende dagen al les in het werk om Parijs het modecentrum van de wereld te laten blijven. Om dat voor el kaar te krijgen, is zelfs Yves Saint-Laurent, die twee jaar ge leden besloot om voortaan alleen nog maar boetiekconfectie te maken, tot de kring van Parijse couturiers teruggekeerd. Saint- Laurent zal woensdag zijn Mari- lyn-Monroe-jurkjes voor de ko mende herfst showen, want ook hij doet mee aan de glamour look, die de Franse ontwerpers tot het thema van de nieuwe na- j aarsmode hebben gekozen. ROTTERDAM Themamuziek in de pop lijkt dit jaar in verhevig de mate in de belangstelling te ko men. Kenden we niet reeds eerder popopera’s rond een duidelijk her kenbaar gegeven (de Kinks beten in dit opzicht met Arthur de spits af en de Who deden er met hun blinde jongeling Tommy niet voor onder) en uitte ook een groep als de Moody Blues zich niet vaak in thematische zin? De oogst van dit jaar lijkt stilaan van behoorlijke ontvang te worden met Desperado van de Eagles en Carole King’s Fantasy als de meest recente voor beelden. Hawkwind heeft daar kortelings een album aan toege voegd. Het geeft een registratie te horen van een live-optreden in twee zalen in Londen: Space ritual CEES STRAUS (Van onze correspondent) 00 Een discjockey die tot de groep be hoorde, draaide platen vooraf aan het concert dat drie kwartier te laat begon. Dat uurtje was nog het leukste van de avond. )0 75 10 10 20 ro )0 oo oo 25 00 80 50 00 25 75 00 50 60 75b 00 00 35 50 90 90 75 50 25 80 50 00 80 40 65 Er was bij dit alles ook nog muziek: een voortdrenzende stortvloed van hea- 80 10 90 25 30 10 25 75 15 )0 35 20 10 >0 10 >0 f5 50 00 60 10 75 50 90 00 OO 90 75 90 50 90 50 30 00 90 60 20 70 50 het lijk een 'och orm zo nt. Vel, 1 is Zo jaks m), den hter igen rer- ;ka- in uis- chts te- ike- uit bot ent: If- >or- ge- plat. men ver- van zigt ven, gen aap, oor- itse- (7 in van gaat llin- slat- Lfri- land fop- ijke pte- bare on- in oord wo- rie- gen- ater, die ver- ook ie UPS- 'VX'lHl ADRIAAN VAN LANDSCHOOT vy-rock klanken, soms geïnspireerd op de progressieve rock van Pink Floyd, soms ook beïnvloed door de electronica van Roxy Music. Het ontbreken van behoorlijke solistische prestaties in deze muziek, de voortdurende monotonie (de nummers glijden soepel in elkaar over) laten Hawkwind als het ware een muur van geluid achter de beelden opbouwen. In het begin spreekt dit nog wel aan (Bom tot go en Down trough the night zijn mijns inziens uitstekende werkjes), maar naarmate de trip vordert ben je gedwongen de klankenbrij gelaten over je heen te laten gaan. Je hoeft geen moment meer op te veren, je registreert dit muzikaal geweld louter fysiek. Voor wie zich daarbij gaat interesseren voor de lichtshow (die bij vlagen mooi is) worden de klanken al gauw achter grondmuziek. Een soort uneasy listening muziek. „Wij hebben toevallig iets ontdekt dat eigenlijk heel voor de hand liggend is, waardoor men zeker niet met ons kan rondspringen door te stellen: die jongens met die pirantenzenders moeten ophoe pelen. Nee, dat zal heus niet zo gemak kelijk gaan”- Adriaan van Landschoot wil het achterste van zijn tong niet laten zien, zodat het „foefje” of de „gevonden maas” in de wetgeving verder in raadselen blijft. Wel geeft hij toe dat de bevoorrading en medewerking voor Radio Atlantis in dat geval niet meer van een leien dakje zullen i,aan. „Het zal wel de nodige problemen geven, natuurlijk”. De heren Hawkwind is een zekere le- vensfilisofie niet te ontzeggen. Van tijd tot tijd wordt de bijna twee uur duren de en vrijwel geheel instrumentaal ge houden ruimtereis onderbroken voor het uitspreken van wijsgerige teksten. Ken nelijk bedoeld om het thema te recht vaardigen, maar volstrekt overbodig om dat de muziek door de toepassing van electronische middelen en vooral van echo al genoeg een ruimtelijke sfeer uitdrukt- Bovendien wordt op onvak kundige manier een aantal Oosterse denkwijzen overhoop gehaald, zodat ook op dat punt de pretenties niet worden ingelost.. Het heeft nauwelijks zin de prestaties van de musici apart te beoor delen. Het saxofoon- en fluitwerk van Nik Turner komt nauwelijks boven de drein uit, die in stand wordt gehouden tot het bittere eind door de twee gitaris ten Dave Brock en Lemmy the Lurch en de volstrekt eenzijdig doortimmerende drummer Simon King. Dat alles met behulp van Dell Dettmar aan de knop pen van de synthesizer. Accessoires van Jacques Esterel by de Parijse herfst- en wintermode: Twee breedgerande vilthoeden, ge dragen met vos. OOSTBURG Adriaan van Landschoot, eigenaar van de nieuwste etherpiraat Radio Atlantis, maakt zich weinig zorgen over de rechtsvervolging die de Belgische i’TT via de opsporingsdienst voor illegale zenders heeft doen instellen. quins wijde mantels met gebreide kimonomouwen dragen. Zijn tot op de knie vallende breed geplooide rok ken combineerde hij met truien met aangebreide wanten. Een praktisch nieuwtje voor de wintersport. Esterel koos geraniumrood en paars tot de favoriete winterkleuren voor overdag, maar voor zijn ondeugend gedecolleteerde avondjurken gaf hij de voorkeur aan witte en zwarte zijden stoffen. En dat is niet het enige opzienba rende nieuwtje van de Parijse mode- week die zondag is begonnen. Chanel en Patou stelden namelijk nieuwe ontwerpers aan, in de hoop dat ze het komende seizoen betere zaken zullen doen. Bij Chanel moest de jeugdige Gaston Berthelot plaatsmaken voor Ramon Esparza, die jarenlang de rechterhand van Balenciaga was en bij Patou werd de Italiaan Angelo Tarlazzi, de opvolger van Michel Go ma. De hooghartige 47-jarige Esparza, die zichzelf nog als een echte mode koning beschouwt, moet proberen om het modehuis van de twee jaar gele den overleden wereldberoemde ont werpster Coco Chanel van de onder gang te redden. In Parijs geeft men Esparza, die ook andere mantelpakjes dan de ty perende modellen van zijn voorgang ster wil lanceren, weinig kans op succes omdat Coco Chanel nu een maal niet te vervangen is. Maar we heten gewoon Radio Atlantis 385. Het heeft dus niks met de golfleng te te maken, maar wel met onze post bus. Die heeft nummer 385”. Over de toekomst van Radio Atlantis laat Van Landschoot zich nogal optimis tisch uit. Hij is er, min of meer tegen beter weten in, van overtuigd dat de radiopiraterij voor de Nederlandse kust met de ratificatie van het Verdrag van Straatsburg omstreeks oktober dan zeker niet aan zijn eind is gekomen. „Akkoord, veronderstel dat er geratificeerd wordt, dan is daarmee nog geen enkele moge lijkheid gecreëerd om de piratenzenders te laten verdwijnen. Dat gaat zomaar niet”. groep een nieuwe muzikale toekomst tegemoet te gaan. Muzikale profeten worden echter in eigen land niet zo geëerd. In Zweden wel weer een gouden plaat voor de vijfde elpee, maar in Nederland een nauwelijks toereikende platenverkoop. Daartoe was achter het podium een groot doek gespannen waarop gedurende het optreden voortdurend beelden van ruimtevaartuigen, de Melkweg, fantasie- voorstelingen die de oneindige ruimte moesten weergeven en mystieke symbo len werden geprojecteerd. Een danseres liet via enkele mime-achtige bewegingen haar onaardse gedachten de vrije loop (waarmee ze helaas slechts haar beperk te voorstellingsvermogen illustreerde), terwijl een flikkerend spotje de heren musici in een helder nachtlicht zette. niet bestaan. Ekseption is een bedrijf met bijvoorbeeld apparatuur van een ton, die elke twee jaar vernieuwd moet worden. We hebben Europa als markt gewoon nodig om het zaakje draaiende te houden. Er is dit jaar één optreden in Nederland gepland en we moeten dat waarschijnlijk nog afzeggen ook. Als het publiek heeft gejuicht voor de tweede gouden plaat die ze in Zweden ontvingen, trekt de groep zich terug in een restaurant. balo fungeerde, hebben dit met hun vertolkingen overtuigend aangetoond. De consequenties die voor hem en zijn naaste medewerkers in het verschiet zouden liggen, ziet hij niet zo somber hangen. „Ten eerste moet er bewezen worden dat er medewerkers zijn- ten tweede moet bewezen worden dat deze zaak wel degelijk vanuit België wordt gerund en ten derde moet men kunnen bewijzen dat er feiten zijn die recht streeks tegen de Belgische wet indruisen. Dit is niet een, twee, drie allemaal te zichzelf in dit vraagverband ook niet zichzelf in dit vr agverband ook niet meer als medewerker, maar als „profi teur” die van een gegeven situatie ge bruik maakt om „van zijn andere zaken iets groots te maken”. In België drijft Van Landschoot vier modeboetieks on der de naam Carnaby. Opnieuw geeft Adriaan van Land schoot vage antwoorden, wanneer hij zich de woorden „onze maatschappij” laat ontvallen en hem gevraagd wordt op welke maatschappij hij doelt. Vol gens hem maakt Atlantis namelijk deel uit van „een bepaalde organisatie”, die al „een tijdje” in Nederland betaat. Over de doelstellingen van deze organisatie mompelt hij iets van „promotion voor artiesten en zo”. Verder zwijgt hij als het graf en verontschuldigt zich voor de zoveelste keer dat hij het zo druk heeft en niet langer gemist kan worden. Het optreden van deze 25-jarige Belgi sche zakenman uit Adegem wordt ge kenmerkt door haast. Het kost hem op het ogenblik, na zo’n week met Atlantis in de lucht te zijn, dagelijks nog heel wat hoofdbrekens om de muziekbanden voor de dag van morgen op tijd klaar te stomen. „We hebben moeite om met de programma’s rond te komen. Daar maak ik me angstig zorgen over”, zegt hij. Ondanks dit feit koestert Adriaan van Landschoot het plan om over een paar weken de uitzendingen van Radio Atlan tis, die thans van ’s morgens zest tot 's avonds zeven uur duren, met enkele uren te verlengen. „Tot negen of tien uur misschien, ik weet het nog niet precies”. Nog andere problemen in zicht voor Adriaan van Landschoot? „Ik zou niet weten wat”, antwoordt hij kortaf. Naast zijn bureau staat intussen een van de opnametechnici, die mopperend vertelt dat „er voor morgen nog 18 uur muziek moet worden opgenomen”. „Ik heb geen idee hoe ik dat allemaal alleen moet fiksen”. Hij maakt duidelijk aan Adriaan van Landschoot, dat hij een tijdje rust wel apprecieert. Het voorstel komt nauwelijks bij Van Landschoot over. Hij reageert wat lauwtjes: „Zie maar, ik denk dat ik zo meteen eerst maar eens een paar uurtjes ga pitten”. Het is niet meer dan groot spraak van hem, want van alle kanten wordt er aan hem getrokken- Hij is de aangewezen man die iedereen van buiten te woord moet staan. De voordeur van het studiopand aan de Nieuwstraat in Oostburg staat ook weinig stil. Als Adriaan van Landschoot wordt gevraagd waarom er zoveel geheimzin nigheid aan de dag is gelegd over de zendplaats en huisvesting van Radio At lantis, raakt hij enerzijds wat verlegen, anderzijds beweert hij dat de publieke oupinie het er zelf zo naar heeft gemaakt. „Ja, ik heb daar inderdaad wat eigen aardig over gedaan. Maar dat komt doordat de mensen, die naar mijn plan nen informeerden, zich ook wat al te vreemd opstelden. Zo in de geest van: iemand heeft ons wijs gemaakt dat u iets met radio gaat doen. Er werd ook gesuggereerd dat een knul van 25 jaar zoiets zeker wel niet waar zou maken. Alles werd eigenlijk zo’n beetje in het belachelijke getrokken. Ik heb toen niets meer gezegd of beantwoord. De mensen zijn er daarna uit zichzelf geheimzinnig over gaan doen”. Voor het feit dat Radio Atlantis op middengolflengte van 252 meter uitzendt en niet op 385 meter, terwijl de aankon digingen op de „twee weken oude eerste banden” anders luiden, heeft Adriaan van Landschoot een afdoende verklaring gevonden Dp freouentie van ons radio- Rick: „Jongen, we zijn zo gelukkig nu. Eigenlijk zijn we weer helemaal op nieuw begonnen- Je kunt dat duidelijk beluisteren op onze zesde elpee Trinity, die binnenkort op de markt komt. Weet je, we zaten in een cirkeltje. Er gebeur de niets. Ekseption teerde op hetgeen ze had bereikt. Dat beïnvloeddde de sfeer ook heel sterk. De lol was er af. Het ging een beetje verveeld toe. Alleen Rein en ik waren nog aktief in de studio. Toen hebben we de knoop door gehakt. We moesten wel, want anders waren we binnen enkele maanden hele maal naar de knoppen gegaan. Er gingen twee jongens uit en we hebben Jan en Peter aangetrokken. Nou, je gelooft het niet wat er allemaal gebeurt. Nu zitten we met z’n allen in de studio”. „Iedereen leert van iedereen, we sti muleren elkaar en maken gezamenlijk een produkt. We hebben ook weer meer discipline in de groep ingevoerd. Elke middag verplicht studeren, op tijd slapen en geen flauwekul. Het loopt als een trein.” Op de elpee is dat duidelijk te horen. Ze hebben besloten een cursus te gaan volgen aan een Amerikaanse school voor arrangeurs. Het peil moet nog hoger en de muziek nog veelzijdiger. Rick: „Op Trinity kun je horen dat we niet zo star meer zijn- We zijn vrijer. Er is meer gelegenheid voor improvisatie doordat iedereen er solistisch veel be ter uitspringt. We willen nog meer van de klassieke thema’s af, hoewel we dat natuurlijk niet loslaten. Maar het aardi ge is dat ik als liefhebber van klassieke muziek nu ook jazz speel en daar ont zettend veel lol in heb. Onze basis is nu duidelijk klassiek, jazz en pop. Dat zijn kenmerken die we opnieuw mixen tot een ander en weer eigen geluid. Zo krijgt alles een diepere ondergrond. Met de vorige formatie groeiden we uiteen en nu hebben we elkaar weer gevonden.” „We laten ons nu niet langer in het vakje van de klassieke muziek stoppen. Ons repertoire beweegt zich nu van Peruviaanse volksmuziek via Bach op het orgel te Maassluis tot Rimsky Kor sakoff. Alles vloeit in elkaar over. Voor lopig stoppen we met deze muzikale experimenten, want het publiek moet het kunnen bijhouden.” Nico Soring in ’t Veld: „Zelfs ik moest er eventjes aan wennen, terwijl ik er toch zo bij betrok ken ben.” Op 1 augustus is Ekseption terup in Nederland voor een vakantie van een maand. Rick: „We zijn er wel aan toe, maar dat wordt toch niks. Ik wil probe ren in m’n eentje een elpep vol klassieke pianomuziek op te nemen Om iedereen te bewijzen dat we geen verkrachters van klassieke muziek zijn. Dat worrh in augustus toch weer dag en nacht met muziek bezig zijn. Ik kan nou eenmaal Dit was mogelijk, omdat de opmars van de clavecimbel nog niet zover was gevorderd en de musicologische dogma tiek nog niet zo algemeen aanvaard was als in deze tijd. „Historisch verantwoord” kon het con cert in de Bakenesserkerk zeker ge noemd worden. Er stonden vier volgens authentieke instrumentale beginselen vervaardigde clavecimbels opgesteld en het begeleidende ensemble van strijkers was tot een absoluut minimum geredu ceerd, namelijk één instrumentalist voor elke orkestpartij. Het staat te bezien of Bach bij het doen uitvoeren van zijn concerten door het „Collegium musicum”, dat hij in Leipzig leidde en waarvoor hij zijn con certen schreef, zich steeds aan deze be perking gehouden heeft. Het „Collegium musicum” musiceerde onder het motto „hoe meer zielen, hoe meer vreugd” in de zomer in een tuin en ’s winters in het zaaltje van het koffiehuis van Zimmer mann in de Katharinen-strasse. Dat was een ontspanning gevende activiteit, waarvoor niettemin een aanzienlijke speelvaardigheid en een zuiver muzikaal begrip was vereist, in het bijzonder wel van de clavecinisten. Het ging op deze avond namelijk om de uitvoering van vier concerten voor clavecimbel en orkest van Johann Se bastian Bach. Van de vijftien claveclm- belconcerten, die bewaard gebleven zijn, waren gekozen het Concert in C kleine terts voor twee clavecimbels, het Con cert in d kleine terts en het Concert in C grote terts, elk voor drie clavecimbels, en ter beëindiging het Concert in a kleine terts voor vier clavecimbels. Bachs bewerking van het Vioolconcert in b kleine terts voor vier violen en orkest van Antonio Vivaldi. Vijfendertig jaar geleden was de Ge meentelijke Concertzaal het toneel van een dergelijke Bach-manifestatie. Op een concert van de toenmalige Haarlemse Orkestvereniging werden bij die gele genheid door Haarlemse solisten concer ten voor één, twee, drie en vier clave cimbels gespeeld, maar op concertvleu gels met begeleiding van een flink strij- Of de „grand old lady” van de Parijse haute couture als ze nog leefde erg gelukkig met Esparza als opvolger was geweest, is overigens de vraag. Want ze leefde jarenlang op voet van oorlog met het modehuis HAARLEM. Het concert, dat zater dagavond door vier jonge clavecinisten: Bob van Asperen, Kenneth Gilbert, Ton Koopman en Willemien de Leeuw met medewerking van het kleine strijkersen- semble Musica da Camera in de Bake nesserkerk werd gegeven, behoorde tot de zeldzaam voorkomende muziekevene menten. Hun spel stond op een indrukwekkend hoog niveau van exactheid, gave struc- tuurtekening en muntte, waar noodzake lijk, uit door een natuurlijke melodische profilering en door een kernachtige, le nige ritmiek. Hun samenwerking werd gekenmerkt door een hechte eenheid, die door de begeleidende strijkers gehandhaafd werd, in het bijzonder, wanneer er spra ke was van een fugatische ontwikkeling of wanneer een fraaie clavecimbelmelo- die een sfeerbrengende ondersteuning kreeg met pizzicatospel. De ensembleklank was uiteraard niet indrukwekkend groot, maar zij had de bekoring van verfijnde intimiteit en van de streling van ruisend voortzwevende harmonieën als reflex van een eeuwige orde. Een kleine zeshonderd toehoorders was tegenwoordig op dit concert, dat een van de hoogtepunten van de Haarlemse orgelmaand is geworden. Met langdurige bijvalsbetuigingen hebben zij hun dank baarheid getoond voor hetgeen de con- certgevers hun hebben geschonken. Esterel vertelde mij na afloop van de show, dat van al zijn nieuwe couturemodellen binnenkort ook in Nederland patronen verkrijgbaar zul len zijn, zodat de modieuze vrouwen in ons land zijn wintercreaties zelf kunnen maken. En om te laten zien hoe zij dat kunnen doen, zal hij begin oktober met een aantal mode shows een tournee door Nederland maken. De vier clavecinisten op het concert van zaterdagavond, van wie Ton Koop- Op dit moment maakt de Nederland se formatie Ekseption een ware triomftocht door Zweden. Het is de achtste keer dat ze dit land bezoeken en de belangstelling neemt steeds grotere vormen aan. Over deze zomertoumee zijn ze enorm tevreden. In de nieuwe samenstelling blijkt de Jacques Esterel zorgde zondaga vond voor de opening van de Parijse modeweek met praktische, sportieve maar weinig opzienbarende winter- kleding. Over eenvoudige wollen overhemdjurkjes liet hij zijn manne- van Balenciaga. Coco Chanel beperk te haar collectie zo veel mogelijk tot haar beroemde mantelpakjes, omdat ze avondjurken als bijzaak voor mo derne vrouwen zag. Maar Esparza, die jarenlang voor Balenciaga vrijwel alle uitgaanskleding ontwierp, wil niets van die traditie weten. En de avondjurken zullen dan ook verreweg in de meerderheid zijn als hij maan dag zijn eerste collectie voor het modehuis Chanel toont. GOTENBURG. Het is gezellig druk in het grootste pretpark van Zwe den. De tuin-van-plezier biedt een le vendige aanblik van flanerende Scandi- naviërs met dikke ijsco’s in de hand en gewonnen prijzen onder de arm. In het centrum van dit park Liseberg is een handjevol technici druk doende met het opstellen van de apparatuur van Eksep tion. De groep zelf zit achter een drank je te keuvelen met de hevig geïnteres seerde Zweedse pers. Een hunner vertelt achter de rug van Rick van der Linden: „Het is heel gek met deze groep. In Zweden doen we niet aan heldenvere ring- We hebben geen idolen, maar Ek seption heeft een magnetische uitwer king op het jeugdige publiek.” Twee uur van tevoren vult het park zich al met geduldige jongelui. Ze verze keren zich van een zitplaats. Handteke ningenjagers verdringen zich al voor de opgang naar het podium. Er heerst een sfeer van rust en spanning. Tegen achten puilt het park uit. Een onafzienbare, opmerkelijk zwijgende massa. Dan knalt Ekseption erin. Het is even wennen voor de mensen, maar langzamerhand weken ze los. Tegen ne gen uur zijn er zo’n 10.000 toehoorders. De Zweedse pers is met stomheid gesla gen. „Dit aantal is alleen op de been geweest bij de Rolling Stones twee jaar geleden,” zegt een van hen. Spoedig bevestigt de directeur van Liseberg dat hij sinds twee jaar nog nooit zoveel mensen voor een popgroep op de been zag. Ekseption maakt dankbaar gebruik van de gelegenheid, die deze parken hun ’s zomers bieden. De Zweedse staatsor ganisatie, die het publiek op deze wijze wil vermaken, reserveert alleen al voor mu ziek in deze parken een bedrag van bijna acht miljoen gulden. Ekseption- manager Nico Spring in ’t Veld vertelt dat zijn groep pas financiële vruchten plukt van de laatste concerten. „De eer- se tounees hebben we alleen maar geïn vesteerd. Dat kostte veel geld, want niemand kende Ekseption hier. Maar we zijn er keihard tegenaan gegaan. En je ziet het. zegt hij met een hoofdknik in de richting van de massa. „Dat is anderhalve keer de Ahoyhal en vijf keer een volle Doelen-zaal,” rekent men snel uit. Maar de Ahoy zou nog niet voor een kwart vollopen als Ekseption daar de sterren van de hemel zou willen spelen. Een grote recente tournee door ons land om de interesse wat te verlevendigen was geen overweldigend succes. Rick van der Linden: „Ik kan me er niet zo druk meer om maken. Het heeft me lange tijd dwars gezeten dat wij in Nederland niet zoveel aandacht kregen als in Scandinavië, Duitsland en Israël. Ik heb geen idee waar dat aan ligt. Er is in die landen waar wij veel succes hebben, natuurlijk niet zo’n ontwikkelde popcultuur als in Nederland. Daarvan maken wij gebruik om de ruimte op te vullen. In Nederland is niets te vullen en daar vallen we er net buiten. Jam mer, want ik zou dolgraag weer eens een hit in Nederland hebben.” Nico Spring in *t Veld: „We hoeven er niet zo rouwig om te zijn, want een kersensemble. man ftation is pas veranderd, dat klopt. 10 o 10 10 15 10 5 iO 5 n o o o

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 7