Nieuwe accommodatie SVY SANTPOORTSE FEESTWEEK KAN BEGINNEN Sjaak Swart reikt beker uit bdfevishal te.’en BOUW TELEFOONCENTRALE VORDERT Erbij Wapen misdrijf was van slachtoffer nnn stand W SM 1 RAS W wip 1 wi I 5 Brief van politie naar omwonenden VERFRAAID STRANDVOETBAL IN IJMUIDEN Het carillon speelt Kienen in De Zon o.a.: Blijf Erbij met IJmuider Courant bso A.s. zaterdag 'in de weekend bijlage IJmuider Courant Kort IJmondnieuws „DONKEY-SHOT” ll JfRI'JDAG 2 7 IJMUIDER COURANT JUUT 1 9.7 3 a Bezorg mij 14 dagen gratis IJmuider Courant I Dameskapsalon NOOY Voor moderne COIFFURES XJxjfliiBBBBaüDBna aaa m u kam - f MCUS (Van een onzer verslaggeefsters) I tl (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) ge- 3 Antwoordnummer 416 - Haarlem Naam Adret te: Daarna kunt u mij noteren als: t l l f t WIJK AAN ZEE. De VVV en de jubileum-commissie van de Beverwijkse Renners Club houden vrijdagavond in de café De Zon een kienavond. Aanvang 20 uur. Het geklop in en rond de in aanbouw zijnde telefooncentrale van de PTT in de Breestraat duurt nog immer voort. Het bouwritme zal niet eerder verstom men dan nadat in de betonnen kolos het Het jaarlijkse feestgedruis in Sant poort kan weer beginnen, vooral nu de kermisexploitanten al weer bijna klaar zijn met het opzetten van hun verschil lende stands. De Santpoortse jeugd heeft daarbij een handje geholpen. Tijdens het weekeinde, maar ook gedurende de vol gende week zal het publiek zich op het kermisterrein bij de Hoofdstraat kunnen vermaken. I a Er was geen strand zo charmant als het Nederlandse strand van vroeger jaren. Rolf Stallinga ging eens na, hoe dat vroeger allemaal was in mondaine badplaatsen als Scheveningen, Noordwijk (en met enig neus eptrekken door de haute volée) Zandvoort. In Erbij van morgen kunt u erover lezen en kijken naar amusante prenten van badend sjiek en van verdwenen passages en kurhuizen. Wit was in en bruin (op de huid) was verfoeilijk. Verder zijn er natuurlijk in Erbij weer interessante zaken aan de orde op o.a. de gezinspagina, de kunstpagina en de spelpaglna. Wijk aan Zeeërweg 53 IJmuiden-O. Tel. 1 50 20 s f 9.30 f 27.- Het omhulsel van het snij-ijzer-blok en een daaraan bevestigde arm, werden a In open envelop zonder postzegel opsturen naar geen buurman meer zijn van de nieuwe centrale. Zoals bekend doet het taxibe drijf een stapje terug en gaat zich binnenkort in de Raadhuisstraat vesti gen. getik van de telefoonrelais te horen zal zijn. En dit feit zal eind van dit jaar, of als het wat tegenzit, begin volgend jaar, met een ongetwijfeld feestelijk tintje gevierd worden. Maar dan zal Taxi 3000 GETROUWD: J. Debrichy R. Struik, J. A. van Roon E. J. Sminia, A. H. de Graaf A. van der Lugt, P. Kool M. P. C. de Reus, J. Castelein J. C. M- Schoen, A. van der Deijl A. M. Groenendaal, M. Matanic G. A. Hoorn vliet, J. H. Wes seling c. C. M. Butter, M. Wormsbe- cher J. A. G. van der Wel, J. H. van den Oever N. J- van Zwam. Theo Klein vertelt in Erbij, dat Amerikaanse zakenlui er alles aan doen om de top-bokswedstrijden in de VS te houden. Stopper wijdt aandacht aan linksdragende voetbalelftallen. Geboren: A- Vrugtman Malestein. d.. H. P. M. Bonasera van Ewijk. d., G. A. Smit Smit, d.. J. C. B Wisselo van der Laan, z„ M. Kiekens van Strien. z„ Y. A. C. van Zwienen Bruijnzeels, d., M. E. Portegijs Blomvliet, d.. OVERLEDEN: H. Coster, 56 jr. echtge noot van J. E- Bergman, P. Smit. 83 jr., echtgenoot van M. T. Deelder. Het programma zal voor wat betreft de zaterdagavonden het komende seizoen enige verandering ondergaan. Het afge lopen jaar is gebleken dat de belangstel ling voor levende muziek nogal terug loopt, alleen top-groepen konden op een redelijke belangstelling rekenen. Daar om is besloten op de zaterdagen minder met bands te werken en daarvoor in de plaats ruimte te geven aan andere mu ziekvormen, cabaretprogramma’s en der gelijke. Vrijdag vertrokken. Brilliant. Rotter dam; lewtree, Rotterdam. VELSEN. De politie van Velsen is er van overtuigd dat het snij-ijzer-blok. dat in het bed van het echtpaar Kloos terman te Velsen-Noord dat in de nacht van 23 op 24 juli ten gevolge van een misdrijf ernstig gewond raakte werd aangetroffen, afkomstig is uit de eigen gereedschapsuitrusting van de heer Kloosterhuis. «maandabonnee ‘kwartaalabonnee «Doorhalen wat niet verlangd wordt. echter niet aangetroffen. De politie acht het mogelijk dat dit geheel als wapen bij het misdrijf werd gebruikt. Een aantal omwonenden van het per ceel waar het misdrijf plaats vond, heeft van de Velsense politie een brief gekre gen, waarin commissaris W. Sepp ver zoekt de politie te waarschuwen, wan neer zij een dergelijk stuk gereedschap in de omgeving aantreffen. De commis saris verzoekt tevens het voorwerp „rus tig te laten liggen en het vooral niet aan te raken”. Meldingen kunnen gedaan worden onder telefoonnummer 02500- 19019, toestel 136 of 137. Het kleinste voorwerp op de foto, het ronde snij-ijzerblok werd bij het onder zoek op de slaapkamer van het echtpaar Kloosterman aangetroffen in bed. Ver der op de foto het omhulsel met hand greep, waar de Velsense politie naar zoekt. Een en ander zal muzikaal worden omlijst door de drumband „Voorwaarts” uit IJmuiden, terwijl ook de IJmuider Reddingbrigade medewerking Verleent- Ook van de zijde van de TROS is voor deze finale belangstelling getoond, zodat hiervan opnamen zullen worden maakt voor een televisie-uitzending. IJMUIDEN. Aan de donderdag- markt werd aangevoerd: 1552 kg tong, 13 kisten tarbot en griet, 115 kisten kabeljauw, 44 kisten schar, 217 kisten schol, 72 kisten wijting, 40 kisten varia, 90 kisten makreel, 786 kisten haring. Prijzen: in guldens. Per stuk: konings- vis 90. Per 1 kg: gr. tong 10.82-10.16, grm. tong 10.74-10.30, kl.tong 12.05-11.49, tong één 13.20-12.31, tong twee 11.56- 11.23, tarbot 9.70-9:12. Per stuk: steenbolk 102, schol één 155- 142, schol twee 147-115, schol drie 162- 110, schol vier 105-80, tarbot 345-216, griet 191-161, kabeljauw twee 202-188, kabeljauw drie 192-105, kabeljauw vier 200-102, kabeljauw vijf 105-80, haring één 58-37,50, makreel drie 38,75-23, schelvis twee 188, schelvis drie 116, haai 81-45, horsmakreel 39-27, kukkels 55, poontjes 36-25, rode poon 150-117, schar 95-68, krab 112-73, wijting drie 150-80. Aan de markt werden de volgende besommingen gemaakt: KW 43 ƒ40.490; 195 2.500; VL 7 2600; GO 26 f 13.000; SCH 64 10.060; TH 43 13.200; IJM 4 13.270; UK 107 700; UK 148 6400; 256 f 940; Spanvissers: EB 28 en U K200 2120. IJMUIDEN. Hedenavond om 18.30 uur begint op het strand van IJmuiden de finale tussen Rolvink Bouwboy’s en Paviljoen Zeedistel, waarmee dan voor dit seizoen het „Syp Sterk-toernooi” weer zal worden beëindigd. De organisatoren hebben Sjaak Swart, de populaire Ajaxied bereid gevonden na afloop van deze wedstrijd de beker aan de aanvoer der van het zegevierende elftal Uit te reiken. Dit zal ongeveer 20.15 uur ge schieden. Arrestatie. De politie van Velsen heeft een 22-jarige inwoner van de ge meente aangehouden die er van ver dacht wordt deze week bij een visgroot- handel twintig emmers haring te hebben gestolen. Inbraak. Donderdag is ingebroken bij een woning aan de Eijndenhoeflaan in Santpoort. Men kon binnenkomen via een niet afgesloten achterdeur. In het huis werd tijdens de ongewenste speur tocht een deur geforceerd. Er is nog niet bekend wat precies is ontvreemd. Wel staat vast dat enkele sieraden zijn ver dwenen. Geen spreekuur. De Velsense wet- thouder van onderwijs, drs. M. Roes- singh zal dinsdag 31 juli geen spreekuur houden. HEEMSKERK. Donderdag 2 au gustus zal het Heemskerkse jongeren centrum „Donkey-Shot”, na drie weken gesloten te zijn geweest, de poorten weer openen. In de afgelopen periode hebben de medewerkers van „Donkey- Shot” niet stil gezeten: muren, banken en zitblokken zijn opnieuw geschilderd en gebeitst, onder leiding van Piet Schoen is een nieuwe eiland-bar (ruimte voor circa dertig mensen gecreëerd en heeft Kees Heesterbeek het interieur met wandschilderingen verfraaid. Donderdag uit IJmuiden vertrokken. Trentwood, Lissabon; Hans Hansen, IJ muiden, Bilbao; Eiderhoft, Turku; Over- saes Navigator, Florida; Berkelstroom, Hamburg; Altiar, Rotterdam; Elisa Jo hanna, IJmuiden, Maniestad; Christine, GR Yarmouth; Mette Steen, Valetta; Vincent, Rotterdam; Blenheim, Kristi- aanstad; Baltrumersand, Bremerhaven; Sarno, Harlingen; Katrin Schulte, Hus- ness; Labrador, Lamitra; Wilhadi turm, Cont Plat; Putnat, Triest; Zaanstroom, Flixborough; Fenol, Antwerpen; Coral, Meandra, Antwerpen; Tor Timber, Ant werpen. Vrijdag aangekomen. Andrea, Rotter dam; Hein Von Bargen, Tilbury; Tod Head, Grimsby; Tor Gothia, Gothenburg. Op de sportvelden bij de Eenhoornstraat in IJmuiden is een bouwbedrijf volop bezig aan de nieuwe accommodatie voor de Sport Vereniging IJmuiden. De be nedenverdieping van dit gebouw zal ge bruikt worden voor kleed-, was- en bergruimten, terwijl boven een kantine is gepland. Het bouwbedrijf zal binnen zes tot zeven weken de ruwbouw vol tooid hebben, waarna de leden van de voetbalclub zelf het gebouw zullen af timmeren. Men hoopt de accommodatie nog dit jaar in gebruik te nemen. VELSEN Programma van de bei- aardbespeling op het stadhuiscarillon van Velsen op zaterdag 28 juli a.s. van 16-17 uur. Beiaardier: Hein de Ligt. Programma: 1. Fuga, M. v. d. Gheijn; 2. Paraphrase over twee Nederlandse volksliederen, Henri Zagwijn, a. Daar was een sneeuwwit vogeltje; b. Gelukkig is het land; 3. Petit suite Frantjaise, Albert de Klerk; a. Prelude, b. Menuet, c. Gigue. 4. Improvisatie, H. de Ligt; 5. a. Sdhg of India, N. Rimsky-Korsakov; b. Song of Youth, India, c. Song of the Wolgaboatmen, Rusland; 6. a. Ik hou van Holland, Willy Schootemeyer, b. Amsterdam, Max Tak; 7. Ballade voor beiaard, Willem Créman, 8. Prelude for Bells, Gladys Watkins. Donderdag in IJmuiden aangekomen. Twadika, Antwerpen; Konarindomitable, IJmuiden, Monrovia; Fenol, Le Havre; Blenheim, Kristiaansand; Audrey Johan na. Beverwijk, Emden; Dangulf Maersk, Immingham; Tor Timber, Helmstadt; Electron, Fowey; Berh Gunda, IJmuiden, Jypila; Neubukow, IJmuiden, Rostock; Leonidas Z Cambanis, Balon Rouge; Granit, Flixborough; Warfleet, Door- vaarder, Jan Laurenez, Maassluis. ONDERTROUWDEN U. P. Lopez en L. Krom; E. R. Staats en J. M. van Rijswijk; B. J. Boer en H. J. van der Lugt; A. C. Wijker en A. A. M. Entius; E. C. Servaas en N. C van Erk; F. A. J. Bruijnincx en P. B. M. Bos; C. J. Purkins en W. Blom; M. H. van der Geest en H. Cathalina; J. C. de Boer en L. A. Heijens; J- Dalmeljer en C. P. A. Schipper; A. Korporaal en F. E. N ieuwenhuisen Een merkwaardig man is Domien van Gent. Hij mint kikkers en kikkerbilletjes. Hij voelt zich bijna een kikvors. Hoe dat zit doet Ko van Leeuwen uit de doeken. Zaterdag 4 augustus zal in het opge knapte „Donkey-Shot” de folksinger Leo Unger optreden. Unger, die veel eigen werk brengt, begeleidt zichzelf op de gitaar, de dwarsfluit en bariton sax. In het nieuwe seizoen zullen de vrijdag- en zondagavonden weer worden gereser veerd voor de discotheek. Volgende week zaterdag (11 augustus) komen „Long Tall Ernie The Shakers” naar Heemskerk. Het voorprogramma wordt die avond verzorgd door de groep „Plas tic Feet”. 3 «la -W

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5