Opnieuw minieme nederlaag van PSV REVANCHE COMPLEET VOOR FC AMSTERDAM Voorsprong cricketteam Onvriendelijke West-Indië partij NEC en Racing White EAST FIVE PRODUKTIEVER: 2-3 Pool Jerzy Willim ondanks forse tegenslag uitblinker Looyestein snelste nieuweling Beslissende demarage van Jan van der Horst TREFFER JIMMY CARDNO Vier Haarlemse doelpunten tegen de derde klusser AFC Van Staveren Sporttoto 5 gretige winnaar Dordrecht gelijk tegen Dundee Levi’s tegen 5 Amerikanen 7 ma; T X X i MAANDAG JULI 3 O 1973 10 2 3 1 le I za I dc 1 ht tii ta g« so df P< ni at m d< h; Winterthur—Den Haag Slovan Br,—PSV St. Etienne—Feyenoord Amsterdam—Vejle HannoverAtvidaberg DuisburgAIK Hertha—Grasshopper Norrkopmg—Zurich Slavia—Nancy Standard—Schalke '04 Kopenhagen—Kickers 0, SW Innbrück—Wisla Eintracht Br.—Nitra J tot NOQT (Van onze sportredactie) Jerzy Willim kon Telstar ondanks zijn twee doelpunten niet aan de zege helpen. (Van een medewerker) UEFA-Cup (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Van de vier Nederlandse vertegenwoordigers in de intertotocompetitie bracht alleen FC Amsterdam het tot een overwinning. Feyenoord en FC Den Haag kwamen uit het buitenland met een gelijk spel terug. PSV verloor ook de uitwedstrijd tegen het Tsjechische Slovan Bratislava met 10. In de strijd van de nieuwelingen on dernamen Gerard Looyestein en Johan Kuiken al in het begin van de koers een geslaagde uitlooppoging. Plaatselijk fa- Aspiranten: 1 J. Nicolai, Drachten, de 25 km. in 35.41; 2 L. Janszen, Alphen a.d. Rijn; 3 S. Snijders, Zwanenburg. De Lisser Hans v.d. Voort werd negende en Sjakie Pieters uit Zwanenburg tiende. Telstar dicteerde de wedstrijd van het begin tot het eind. Met Willim, Coupe rus, Van Kooten en Stout in de eerste lijn, Van Egmond en Helling (De Wit en Fens zijn nog steeds geblesseerd) daar achter en Driessen, André, Van Essen (Zwaa nhad een keelontsteking) en Bi- schot in de achterhoede, lukte het de Velser ploeg het spel vrijwel continu op de vijandelijke helft te houden. De Schotse uitvallen, die daarvan het gevolg waren, misten echter hun doel niet. Na 18 minuten al kon de woeste Walker de bal in buitenspelpositie aannemen en scoren. De scheidsrechter reageerde niet op het vlaggen van de grensrechter en keurde het doelpunt ten onrechte toe. l I 2 Ri ds te le ni m w w se zi d< m h< df NIJMEGEN. NEC heeft een alles behalve vriendschappelijke wedstrijd ge speeld tegen het Belgische Racing White. Aan het Nijmeegse doelpunt ging veel tumult vooraf. Scheidsrechter Vervoort kende na een half uur een strafschop toe, omdat doelman De Bree (ex-NEC) van Racing White Hoeve met zjjn elle boog in het gezicht stompte. Vervoort liet hem voor dit vergrijp de gele kaart zien. Dat overkwam later ook Bjerre, toen deze zich met de arbitrage bemoei de. De derde gele kaart was voor de Nijmegenaar Hoeve, die wraak nam op de benen van een tegenstander. Mellaert benutte de strafschop voor NEC en in de tweede helft nam de Belg Carrot de gelijkmaker voor zijn rekening. Er wa ren 5000 toeschouwers. NAC oefende tegen de Belgische kam pioen FC Brugge. De Belgen namen al na zes minuten door Ruud Geels de leiding, waarna Brouwers de score na een half uur gelijktrok. Kort voor rust gaf Rüssman de Belgen opnieuw de leiding. Zes minuten voor tijd bracht Lambert de stand op 3-1. Volendam versloeg AZ met 3-0. Bond, Kras en Jaap Jonk waren de schutters. Voor de rust nam Feyenoord echter weer de leiding dank zij een doelpunt van Boskamp, die na een onoverzichte lijke situatie in het Franse strafschopge bied voor 1-2 zorgde. Na de hervatting had Feyenoord een duidelijk overwicht. De schaarse uitvallen van St. Etienne leverden de Rotterdamse defensie geen problemen op. Toch kwamen de Fransen in de 72ste minuut op gelijke hoogte. Na een actie van Piazza kwam Larque vrij voor Treytel: 2-2. Feyenoord ging na de gelijkmaker onzekerder spelen en St. Etienne kreeg door Revelli en Bereta nog twee fraaie kansen, die echter niets opleverden. Door de amateurs werd al meteen na de start volop strijd geleverd. Vooral de Australiër Steele Bishop, Nico Rinkel, Ron Smit, Nico Vermeulen, Henk Ja cobs, Co Hoogedoorn, Theo Oudshoorn, Rob Schelvis en Piet de Vos waren zeer actief. De favoriete ex-profs Cor Schuu- ring en Jan v.d. Horst zorgden met andere kanshebbers als Louis Westrus, Ted Blom, Jimmy Kruunenberg, Ton Zuiker en anderen dat het gelid gesloten bleef. Het snelle en overrompelende be gin van de koers had tot gevolg dat na amper een half uur koers reeds veertig van de 82 vertrekkers van het strijdto neel was verdwenen. wist Vejle de leiding te nemen door een treffer van Markussen. Maar zes minu ten later was de stand alweer gelijk. De bal ketste na een vrije trap van Husers via de paal voor de voeten van Jansen, die van dichtbij raak schoot (1-1). In de tweede helft raakte FC Amsterdam pas goed op dreef. Door enorme dekkings- fouten in de Deense verdediging liepen de pupillen van Pim van der Meent tot 3-1 uit. Daarna konden de Amsterdam mers vrijuit doorgaan en berustte Vejle in de onafwendbare nederlaag. Jansen en Fransz maakten de wraak compleet (5-1). De Deen Lars Rosengaard kreeg kort voor de rust, toen hij Jansen in de maagstreek stompte, een gele kaart van scheidsrechter Hoppenbrouwer. Feyenoord speelde in St. Etienne voor de tweede maai in de intertotocompetitie gelijk: 2-2. De Rotterdammers hadden al vrij snel succes want in de tweede minuut kon Theo de Jong scoren. Na een actie van Jansen en Wery schoot De Jong hard in. Het schot werd door doelman Curkovic gekeerd maar de bal sprong terug in het veld waarna De Jong wel raak schoot: 0-1. Binnen de minuut was de stand echter weer gelijk. Uit een pass van Sarramagna passeerde Revelli Eddy Treytel: 1-1. De overzomering van Willim heeft tot gevolg gehad dat de donkere Pool zich zonder onderbreking op het nieuwe sei zoen heeft kunnen voorbereiden. Hij is momenteel bij Telstar dan ook de speler met de beste conditie, hetgeen hij vorige week in West-Duitsland al eens liet zien en wat hij zaterdag voor eigen publiek nogmaals bevestigde. Niettemin kon ook hij niet voorkomen dat Telstar tegen de Schotse eersteklasser, die don derdag nog met 4-0 door FC Den Haag werd geklopt, de boot in ging. FC Amsterdam, dat veertien dagen geleden in Denemarken met 1-5 van vejle BK had verloren, nam zaterdag avond in het Olympisch Stadion met dezelfde cijfers revanche. In de beginfa se kregen de Amsterdammers al meer scoringskansen dan de bezoekers. Toch De uitslagen: Amateurs: 1 J. v.d. Horst, Haarlem, de 80 km. in 1.56.21, 2 L. Westrus, 3 C. Schuuring, 4 J. Overweg, allen A’dam; 5 C. Hoogedoorn, 6 J. Kruunenberg, beiden Zwanenburg; 7 Th. Oudshoorn, Waver- veen; 8 C. Moritz, A’dam; 9 C. Giling, Middenmeer; 10 C. Leunis, A’dam. Tot 32 minuten na de hervatting wis ten de AFC-ers de achterstand tot 2-0 te beperken. Zij moesten toen aan de gas theren een derde treffer toestaan. Een voorzet van de voor De Haan ingevallen Feteris Nieuwenhuis was gewisseld voor Huig na rust werd door Marijt ingekopt: 3-0. Nadat de scheidsrechter al de zege in successie in een oefenduel. De achterhoede is pas eenmaal gepas seerd en heeft dan ook nog niet onder zware druk gestaan. Wytze Couperus heeft zijn aanvraag voor overschrijving naar Telstar aan hangig gemaakt bij de arbitragecommis sie van de KNVB. De commissie zal nu uit moeten maken of het aanbod dat FC Amsterdam aan hem deed redelijk was. Dez ebeslissing azl genomen worden door een commissie van drie man, waar van Couperus en FC Amsterdam er ieder één aan mogen wijzen en samen de derde. voriet Japie Meyer was door deze vroege vlucht verrast en zag geen kans om de twee aanvoerders te achterhalen. In de slotfase van de strijd wisten Looyestein en Kuiken het peloton nog te dubbelen. Tien renners wisten zich van „dubbeling” te vrijwaren. De eindsprint tussen het leidende tweetal werd fel betwist en netaan door Gerard Looyestein gewon nen. Het verschil bedroeg slechts een paar bandjes. lend kon AFC’34 echter geen vuist ma ken. In de 38ste minuut liep Haarlem tot 2-0 uit, toen een voorzet van Fer nandez door de nieuwe Schotse aanwinst Cardno met het hoofd tot een treffer werd omgebogen. Cardno die door een blessure niet aan alle oefenwedstrijden heeft meegedaan voldeed goed. HAARLEM. Eredivisieclub Haar lem zette zaterdagavond zijn oefencam pagne tegen amateurclubs voort met een wedstrijd tegen de Alkmaarse derdeklas ser AFC’34 en bleef daarbij met een score van 4-0 op winst. De gasten uit de kaasstad boden heel goed tegenstand en ontpopten zich als waardevolle sparring partners. Voor Haarlem was het de vijf- minuut van het treffen met AFC’34 door Ton Nieuwenhuis een 1-0 voorsprong nam, meenden de 2.000 toeschouwers een schuttersfestijn te gaan beleven. Dat is er echter niet van gekomen, want de gasten bleken door de snel opgelopen achterstand geenszins aangeslagen en bleven knap tegenstand bieden. Aanval- Bij de weigering voor de uitreisver gunning voor mevrouw Willim en haar dochtertje, werd verder geen reden ver meld. Vandaag al gaat er een vertegen woordiger, Gerrit Grapendaal, naar Warschau, om namens Telstar te bemid delen. Lukt dat niet dan zal de Velser vereniging Willim in de stilteperiode halverwege de competitie de gelegenheid geven toch nog enige tijd bij zijn familie door te brengen. BADHOEVEDORP. Op knappe wijze heeft de Haarlemmer Jan van der Horst zaterdagmiddag de ronde van Badhoevedorp in zijn voordeel beslist. Hij ontsnapte in de voorlaatste ronde uit een negen man sterke kopgroep en bleet met zeven seconden verschil aan de winnende hand. Zijn Amsterdamse Del- banaploegmakker Cor Schuuring, die eerder op de middag het tijdritje om de Grote Prijs Kalmthout Van Niel had gewonnen, maakte zich om de vlucht van Van der Horst helemaal geen zorgen en liet de eer van de achtervolging aan de anderen over. Met zijn derde zege van dit seizoen was de blonde Haarlem mer - eerder triomfeerde hij in Mij drecht en voor eigen publiek in Haar- lem-Noord de ronde van Het Zaanenbos - uiteraard best content. De race voor nieuwelingen werd gewonnen door Ge rard Looyestein uit Noordwljkerhout en bij de aspiranten zegevierde Jan Nicolai uit Drachten. In Montfoort werd ter gelegenheid van de opening van een nieuw sportpark een wedstrijd gespeeld tussen FC Utrecht en de Engelse eerste divisieclub Sheffield United. De eindstand was 1-1: Van Mourik scoorde voor de Utrechters, maar in de tweede helft maakte Wood ward gelijk. SNEEK. Ondanks een diskwalifica tie, gisteren in de derde race om het Nederlandse kampioenschap in de Re- genboogklasse. staat de zeiler Jan van Staveren bovenaan in het algemeen klassement. Van Staveren had de eerste twee wedstrijden reeds gewonnen. Giste ren was hy iets te gretig; hij ging te vroeg van start en werd daarom na afloop na een overigens gewonnen race gediskwalificeerd. Toen Haarlem reeds in de zevende eens een strafschop over het hoofd had gezien, kon hij er in de allerlaatste minuut niet onderuit om Haarlem een penalty toe te kennen en daarvan maak te Piet v. d. Berg gebruik om de eind stand op 4-0 te bepalen. Door blessures moest Haarlem het nog zonder Gerrit Peys, Dries Boszhard en nieuwkomer Theo van Duivenbode stellen. Nieuwelingen: 1 G. Looyestein, Noord- wijkerhout, de 50 km. in 1.15.59; 2 J. Kuiken, Osdorp; 3 W- Heine, Castricum; 4 J. Meyer, Badhoevedorp; 5 B. Lambo, Breukelen. De Zwanenburgers Rob Borst, Gé Kuit en Fred Verlinden wer den respectievelijk zevende, elfde en veertiende. Het elftal van Jong Haarlem speelde voor een handjevol publiek en in stro mend-: regen tegen vierdeklasser DSS en verloor daarvan net aan met 1-0. Het was een tamelyk gelijk opgaande wed strijd, waarbij de gasten in de eerste helft iets betere kansen kregen. Slechts een daarvan werd na een kwartier spe len door debutant Rut Strunk benut: 0- 1. Het bleek achteraf de beslissende treffer. Na de rust was Jong Haarlem meer in het offensief en kreeg kansen op de gelijkmaker, maar de jonge en debuterende doelman Henk Teeuwen wist dat te verijdelen. HAARLEM/VELSEN. Niet de om streden nieuwe aankoop Wytze Coupe rus, noch zijn bonkige spitsgenoot Kees van Kooten, maar rechtsbuiten Jerzy Willim speelde zaterdagavond de hoofd rol in de Telstar-aanval tegen East Five. De Pool was niet alleen verantwoorde lijk voor de twee doelpunten, waardoor de eindstand een nog enigszins dragelijk aanzien (2-3 voor de Schotten) kreeg maar viel daarnaast talrijke keren op door zijn vloeiende passeerbewegingen en zijn strakke harde schoten. Kortom, de tweeduizend toeschouwers op Scho nenberg zagen een herboren Willim. De ogenschijnlijke zorgeloosheid waarmee de Poolse aanvaller zaterdag te werk ging was echter bedriegelijk. Want nog geen 24 uur tevoren had hij uit zijn geboorteland het bericht ontvangen dat zijn vrouw en achtjarig dochtertje Polen niet mogen verlaten. Een forse teleur stelling, temeer daar hij zelf tussen de twee competities nite terug naar Polen was gegaan, in de veronderstelling dat zijn gezin de zomer, of tenminste één maand daarvan, gezamenlijk in Neder land zou doorbrengen. De Rotterdamse zeiler Pieter Dekker heeft de derde plaats toegewezen gekre gen bij de wereldkampioenschappen Flying junior in Nieuwpoort, België. Vrijdag en zaterdag werd vanweg ruw weer niet meer gezeild. In de Holland- week II bij Muiden zijn in de Olympi sche klassen de overwinningen behaald door Douze bij de Finn jollen en Fred Imhoff bij de FC. Tijdrit: 1 C. Schuuring, de 4 km. in 5.29,7; 2 N. Rinkel, Aalsmeer, in 5.31,1; 3 C. Leunis in 5.33,9; 4 T. Zuiker, Badhoe vedorp, in 5.35,5; 5 J. v.d- Horst in 5.41,0; 6 P. Nieuwenhuis, A’dam, in 5.43,7; 7 J. Kruunenberg in 5.43,9; 8 C. Hoogedoorn in 5.44,6; 9 N. Vermeulen in 5.47,0. Voor deze 23ste ronde van Badhoeve dorp, waarvan de organisatie weer in handen was van de Halfwegse Sport Club De Bataaf, bestond tamelijk veel belangstelling. Het weer werkte zater dagmiddag dan ook volop mee. De aspi ranten beten de spits af van het wieler- festijn met een rit over 25 ronden op het een kilometer lange parcours aan de Dellaertlaan- Alle ontsnappingen sor teerden bij de jongste garde geen enkel succes en in de eindsprint trok Jan Nicolai aan het langste eind. Negen amateurs reden na de aspiranten een persoonlijke tijdrit over vier ronden om de Grote Prijs van Kalmthout Van Niel en die werd gewonnen door Schuuring. Alleen de jonge Aalsmeerder Nico Rinkel had hem enigszins kunnen bedreigen en schoot slechts 1,4 sec. te kort. Zes minuten voor rust trok Willim met een knal via het lichaam van een Schotse verdediger de stand weer gelijk. Van Kooten en Couprus kregen talrijke kansen om Telstar op een voorsprong te zetten, maar zij faalden in alle standen, waardoor invaller Noble East Five voor de tweede maal vóór Telstar kon bren gen. Willim kwam er (in de 32e minuut) weer aan te pas om middels een magni fieke inswinger dit ongedaan te maken. Direct na deze treffer verving trainer Jan Rab zijn matchwinner door Jos Jonker. Een minuut later liet Honeyman de winnende treffer aantekenen: 2-3. Bij de Schotten kregen Walker en Duncan de gele kaart wegens spelbederf. LONDEN. West-Indië heeft groot plezier van zijn talrijke supporters de leiding genomen in de eerste test match op de Oval. In een spectaculaire collapse viel Engeland van 247-5 naar 257 all out. De nieuwe bal was de voor naamste oorzaak van deze volledige in eenstorting. Sobers kreeg Illingworth L.B.W. en in de volgende over ving hij Greig uit in de slips op het bowlen van Boyce. Toen het er even rustiger aan toeging, sprongen de actieve Henk Jacobs, Rob Schelvis, Ruud Haller, Ted Rood, Co Hoogedoorn, Dick Beusekamp en Jan Tol weg. Deze zeven demarranten brachten het tot een paar honderd meter voorsprong, maar konden die winst niet consolideren- Solovluchten van Jan Zo mer en Cor Schuuring sorteerden al evenmin effect. De hoofdmacht was in middels tot 32 man gedecimeerd. Zeven ronden voor het einde werd door Jan v.d. Horst de beslissende slag ingeleid. Eerst sloten Westrus, Hoogedoorn en Oudshoorn zich bij hem aan, waarna ook Schuuring, Kruunenberg, Overweg, Giling en Moritz aansluiting kregen. In de voorlaatste ronde ontsnapte Van der Horst weer uit deze negen man sterke kopgroeP met een felle demarrage en wist zijn daarmee veroverde winst tot op de eindstreep vast te houden. De volgende bal was een extra harde John Snów die zijn off stump meters ver weg zag vliegen. Even later werd Arnold op deep square leg gevan gen ook op het bowlen van Boyce. En 1 op de eerstvolgende bal werd Under wood gevangen door Headley op het bowlen van Sobers en moesten de West- Indiërs tot hun verrassing weer gaan batten. Sobers 3-27, Boyce, wat een cric keter, 5-70, Julien 2-49 namen de wic kets. Fredericks en Headley openden en in Arnolds tweede over werd Fredericks prachtig gevangen door Hayes in de slips. Kanhai is totaal uit vorm en batte 25 minuten voor 0 runs voordat hij gevan gen werd achter het wicket op het bowlen van Snow. Aan het einde van de dag stond West-Indië op 95-3 en had een voorsprong van 253 runs met nog 7 wickets in handen. Patrick Revelli, aanvaller van St. Etiënne, probeert tevergeefs door de Feyenoord-aanval te komen. Zelfs Theo de Jong (10) moest daarvoor naar achteren komen. ’t Hof met 1-0. In de maakte Cameron gelijk. De opstelling was: Lelieveld; Wentink, Hoeben, Marijt en Hessling; Nieuwen huis (Huig), De Haan (Feteris) en Vos- maer; Fernandez, Cardno en Van de Berg. Haarlem speelt woensdagavond om half zeven op eigen veld tegen het Nederlands militaire elftal. veld gelijk tegen de FC tegenstander van de FC Twente in de eerste ronde van het toernooi om de 1-1. Bij rust leidden de Dordtenaren door een treffer van Van met 1-0. In de tweede helft WIM AS2 ONVRIENDELIJKE PARTIJ De FC Dordrecht speelde op eigen veld gelijk tegen de FC Dundee, de HAARLEM. Van 13 tot 17 augustus zal Levi’s, basketbalkampioen van Ne derland, een serie van vijf wedstrijden spelen tegen een Collegeploeg uit de Verenigde Staten, samengesteld uit spe lers uit verschillende teams. Vast staat dat één wedstrijd in Haarlem gespeeld zal worden en één in Lisse. Ook de overige drie ontmoetingen zullen in Kennemer gemeenten plaatsvinden.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 10