Probleemloze Nederlandse overwinning: 7-1 ITALIAANSE SOFTBALPLOEG NA DRIE DAGEN VERMOEID Koppelkoers voor Slot-Haller Hattrick van aspirant Van Gelderen op baan Jong Telstar-VSV: 2-0 Voetballen om Zilveren Tulp Haarlem tegen militairen Dundee voor Telstar zware tegenstander IJmuiden oefent West-Indië zegevierde in testmatch T ania vrijwel zeker opvolger Van Grimbergen SI cwaI Ik had geen tijd meer om melk in huis te halen. En kijk nou eens:’n glas Elk. l TELSTAR-DUNDEE UNITED CE LV. I n Zn. Bridge-zevendaagse I mmm... is goed voor.; 15 WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1973 SPORTPARK SCHOONENBERG (Van onze softbalmedewerker) >r Beslissend ►RIJF iO 35 ïrkant (le div. Schotse League) Seizoenkaarten zijn geldig AMSTERDAM. Op het gezel lige, maar winderige Sportpark aan de Jan van Galenstraat heeft de Nederlandse softbalploeg gister avond ook de derde wedstrijd tegeh 1 Italië in een overwinning omgezet: 7-1. Italië rest nu nog slechts de double-header van vanavond (aan vang 6 uur 45) op het Elta-Sport- park in Santpoort om te trachten de eer te redden. In deze derde ontmoe ting vertoonden de Italiaanse speel sters duidelijk de vermoeidheids verschijnselen van deze nu drie da gen durende wedstrijdenreeks. 25 F® Maakte ik zélf even.Twee volle eetlepels Elk door een glas koel water roeren en klaar. Misschien is Elk ook iets voor u. Want ook bij u zal de melk wel eens onverwacht öp zijn. Of bedorven. Of is de koel kast te klein om alle melk in te bewaren voor ’t weekend. Dan zijn zo’n paar pakken handig (ze blijven daar maandenlang vers). Elk is ook bijzonder geschikt om in koffie of thee te strooien. En te gebruiken in alle gerechten, waarvoor anders melk nodig is, zoals pudding, vla enz. Een pak Elk is goed voor ruim 2 liter magere melk. Die nog gezond is óók: bijna geen vet, maar véél eiwitten. En zuiver van smaak. (Elk is gemaakt van pure melk, zondertoevoegingen.) En snel klaar ook, lost direct op, zonderte klonteren. Hebt al een pak in huis? instant jagers ADVERTENTIE AAN VANG 18.45 UUR DONDERDAG A.S. 1 1. ADVERTENTIE een 1 en ADVERTENTIE AT 23 (Van een medewerker) 0-11346 ;en wij uur en om op (Van onze sportredactie) (Van onze bridgemedewerker) a Een ZNZ-produkt tl 1 De winnaars van deze bridgemarathon krijgen het recht mee te doen aan de selectiewedstrijden die tot de samenstel ling van het nationale jeugdteam moe ten leiden. In Schoten (België) is de Belg Fred dy Maertens winnaar geworden van de Grote Scheldeprijs. Beste Nederlander was Ottenbros: achtste. VSV was voor de linksachter spelende Hoekstra, zijn schuiver bleek echter te zacht om succesvol te zijn. De resultaten van de eerste en tweede elftallen worden bij elkaar geteld Vereniging I eKebedri|wn| Eerst zegevierde Ben van Gelderen in een jachtrace, won daarna een klasse- mentsrit en bleek tenslotte ook in een premiekoers over drie kilometer de rap ste. Zijn stadgenoot Frits Dreyer werd daarin met een lengte verschil tweede. Jan Kamper uit St. Pancras was bij de nieuwelingen de beste in een jachtrace en rit over onbekende afstand, terwijl de afvalrace werd gewonnen door Mar tin Schoen uit Nieuwendam. zijn beslissend. VSV moet de vorig jaar veroverde Zilveren Tulp verdedigen en maakt een goede kans om hem opnieuw in de wacht te slepen. Bij Van Nispen hebben zich helemaal geen spelerswisse- lingen voorgedaan en ook de Haarlemse trainer Rietvink is aangebleven. Jonge ren uit eigen gelederen krijgen de kans om tot de selectiegroep door te dringen. Het programma voor het toernooi om de Zilveren Tulp luidt als volgt: 5 aug.: Van NispenDIOS 1 en 2; 12 aug.: Van NispenVH 1 en 2; 19 aug.: Van NispenVSV 1 en 2; 26 aug.: Van Nis pen—Onze Gezellen 1 en 2. Alle wed strijden beginnen ’s midags om half drie. avond weinig imponerende Carla Man- tignago. Ludy van Mourik met haar tweede hit, tilde toen de score naar 3-1. Profiteerde Conny Broere in de vierde inning van fouten, in de vijfde slagbeurt waren louter hits van Erna van Ewijk (0.333) en Conny Broere (0.333) verant woordelijk voor vijfde run. ALKMAAR. De plaatselijke favo rieten Ger Sot en Ruud Haller zegevier den gisteravond aan het slot van „popu lates” op de Alkmaarse wielerbaan in een koppelkoers over honderd ronden. Samen met de koppels Steele Bishop (Australië) - Ted Rood en Jos de Kind - Mathé Pronk, drie keer eerder het snelst in een koppelkoers, hadden zij het ver loop van de strijd beheerst. Eerder had Slot een klassementsrit gewonnen en was Bishop aan de winnende hand ge bleven in een afvalrace. De jonge Haar lemmer Ben van Gelderen bracht het bij de aspiranten driemaal tot een overwin ning. De oefenwedstrijd die Telstar zater- dagmidag in het Belgische Charleroi tegen Olympique zou spelen is uitge steld. De ontmoeting vindt nu waar schijnlijk plaats op woensdag 22 augus tus, de dag waarop het Nederlands elftal de eerste wedstrijd tegen Ijsland voor de voorronden van het wereldkampioen schap speelt. Telstar sluit zijn oefencam pagne op dinsdag 7 augustus af met een wedstrijd tegen Ripperda. Haarlem, dat zijn reeks oefenduels zondagavond attractief afsluit met een thuiswedstrijd tegen de Belgische kam pioen FC Brugge (half zeven), speelt vanavond, eveneens op eigen terrein, om half zeven een wedstrijd tegen het Ne derlands militair elftal. In de klassementsrit wist Alkmaarder Ger Slot drie van de vier klassementen te winnen en werd daardoor onbedreigd winnaar. Alleen in het eerste klassement had hij de eer aan Wim de Groot uit Oudorp moeten laten. De Australiër Steele Bishop regelde de afvalrace in zijn voordeel. In de koppelkoers gaven Ger Slot-Ruud Haller, Steele Bishop-Ted Rood en Jos de Kind-Mathé Pronk el kaar geen duimbreed toe. Aanvankelijk kwamen ook Ruud de Vries-Piet Slikker goed mee, maar dit duo werd tenslotte toch op achterstand gereden. De drie andere koppels werden wegens te grote achterstand voortijdig uit de strijd geno men. In het beslissende sprintje van de drie op kop gaande koppels pakte Slot voor zichzelf en Haller de volle winst. De uitslagen: amateurs: koppelkoers: 1. G. Slot-R. Haller (Alkmaar), de 25 km in 32.40,7; 2. S. Bishop (Australië)-Th. Rood (Warmenhuizen); 3. J. de Kind (Den Helder)-M. Pronk (Warmenhuizen); 4. R. de Vries (A’dam)-P. Slikker (Broek op Langedijk). Afvalrace: 1. S. Bishop, 2. Th. Rood, 3. M. Pronk, 4. R. Haller. Klassementsrit: 1. G. Slot 12 pnt., 2. S. Bishop 8 pnt., 3. Th. Rood 7 pnt., 4. P. Slikker 6 pnt. De start deed overigens het ergste voor Oranje vrezen. Starting-pitcher Ma ry Boekhout, gehandicapt door gemis aan wedstrijden tengevolge van de in terne moeilijkheden bij de Pinguins, werd direct onthaald door driftig slag werk van Ombretta Clarke en Rita Ra- mieri, die Italië voor het eerst in deze serie aan een 1-0 voorsprong hielpen. Toen de Italiaanse aanval echter niet In de tweede helft maakten beide trainers druk gebruik van wisselspelers, om de volledige selektieploegen aan het werk te zien. Bij Telstar als bij VSV bleek dat een verzwakking, en het werd wat minder aantrekkelijk dan voor de rust. WETERING’S STAPELSTEIGERBOUVV^TB II 'I JAN HARINGSTRAAT 60 HAARLEM Telefoon 023 - 25 34 56 b.g.g. 33 88 01 Dat neemt niet weg dat de ploeg voor Telstar een aantrekkelijke tegenstander is. De Velser formatie maakt overigens voor de tweede maal binnen enkele dagen kennis met Schots voetbal; afge lopen zaterdag verloor Telstar met 2-3 van East Fife. Zwaan (hersteld van een keelontsteking) en Monne de Wit (die nog steeds last heeft van een ontsteking aan het hielbeen) kunnen wellicht wel spelen. Of Fred André, die weer last heeft gekregen van een oude rugblessure, dat ook kan, is nog twijfelachtig. Gisteren won Dundee in Sittard met 01 van For- tun SC. AMSTERDAM. Ab van Grimber gen zal onmiddellijk na het wereldkam pioenschap hockey, van 24 augustus tot en met 2 september in Amstelveen, vrij wel zeker als bondscoach worden opge volgd door Cees Tania uit Zwolle. In middels al vijf jaar actief als bondstrai- ner. Van Grimbergen zal, hij maakte dat geruime tijd geleden reeds bekend, zijn funcie neerleggen in verband met zijn drukke werkzaamheden als directeur van een staalbedrijf in Rijswijk. Piet Duinker, directeur van het bureau van de Koninklijke Nederlandse Hockeybond vanmorgen: „De benoeming van Tania is inderdaad zeer waarschijnlijk. Over een exacte taakverdeling moet nog worden gesproken, maar verwacht mag worden dat zijn benoeming al voor het wereld kampioenschap in Amstelveen officieel zal zijn. STAPELSTEIGERS Verhuur Montage Demontage Vraag onze conc. offerte In de zesde inning moest relief-pitcher Dorini ingevallen voor Maddalena Soldi twee keer de steun van haar veldsters ontberen. René van der Berg en Betty Veenstra konden toen gemak kelijk de eindstand op 7-1 bepalen. Win nende werpster Mary Boekhout met 1x3 slag, 1x4 wijd en zeven honksla- gen tegen had heel wat meer steun van haar veldsters dan de gezamenlijke Itali aanse werpsters, die tot de cijfers 0-3-6 kwamen. Tegenover zeven Italiaanse fouten stonden slechts twee Nederlandse misgrepen. Aspiranten en dames: jachtrace: 1. B. van Gelderen, Haarlem, 14 pnt., 2. R. Nederlof, A’dam, 12 pnt., 3. Anneke Vrind, Heiloo, 4 pnt. Klassementsrit: 1. B. van Gelderen 3 pnt., 2. H. Rippens, A’dam, 3 pnt., 3. R. Nederlof 2 pnt. Premiekoers 1. B. van Gelderen, de 3 km. in 4.48,6; 2. F. Dreyer, Haarlem, 3. R. Nederlof, BLOEMEND AAL. Aan de jeugd- bridgezevendaagse, die zondag te Bloe- mendaal van start zal gaan, zullen 40 jongeren in de leeftijd van 12 tot 22 jaaar deelnen. ’s Middags wordt een viertal lencompetitie gespeeld, terwijl in de avonduren een parendrive zal worden gehouden. De volgende dag verplaatst de karavaan zich naar Ede, waarna nog wedstrijden volgen in Almelo, Maas tricht, Breda en Delft. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Het allereerste treffen tussen Telstarjeugd en derdeklasser VSV heeft een 2-0 overwinning opgele verd voor de zeer jonge thuisclub. Tel star, dat al twee volle weken training achter de rug heeft tegenover VSV slechts één, kon die conditionele voorsprong in de eerste helft ook omzetten in doelpun ten. Het gebrek van de korte voorbereiding bij VSV werd echter knap opgevangen door de grotere routine, zodoende ont stond er vooral in de eerste helft een aardig kijkspel. Na tien minuten nam Telstar een voorsprong door een doel punt van de oud-stormvogelspeler E. Schenk die na enkele vergeefse pogingen nu met zijn afstandsschot succes had. VSV probeerde hierna met langë bal len iets te bereiken, maar de spitsen Zwaai) en Van der Lugt, liepen zich herhaaldelijk vast op de Telstar-verdedi ging. Van de nieuwelingen bij VSV kon alleen middenvelder Ebbeling impone ren. Een kwartier voor de rust vergroot te Baars de voorsprong door met een prachtig afstandschot de VSV-doelman kansloos te laten. De beste kans van Hoewel het Nederlandse spel nog lang niet zo glanzend was als de insiders wellicht hadden gehoopt, waren er dit keer nauwelijks problemen om de Azurri ri naar een 7-1 nederlaag te spelen. Kwamen de Italiaanse speelsters aanval lend met zeven hits op werpster Mary Boekhout niet onverdienstelijk voor de dag, verdedigend werden zoveel kostbare fouten gemaakt, dat Nederland eenvou dig niet kon verliezen. Daarbij kwam bovendien nog, dat Ludy van Mourik aan slag eindelijk haar oude vorm had hervonden. Oranje, dat al in de eerste inning via Betty Veenstra na honkslagen van Ludy van Mourik (0.750) en Elly Zweers (0.333) de score gelijktrok, nam in de derde innings een beslissende voor sprong. René van der Berg kreeg een vrije loop .terwijl Betty Veenstra profi teerde van een misgreep van de deze Ken Rosewall heeft zich middels een gewonnen beslissingswedstrijd tegen Mal Anderson voor het eerst sinds 17 jaar weer in de Australische Davis- cupploeg gewerkt. doorzette, hervond de Nederlandse ploeg zich. Ook al had Mary Boekhout in het werkelijk reële scoringskans deed zich eehs moeite met haar controle, goed gesteund door catcher Elly Nijhuis, bleef zij toch de volle zeven innings betrekke lijk gemakkelijk overeind. Want ook al gaven de Italianen nog vijf hits vrije loop kwam niet meer voor, niet meer voor. Nieuwelingen: afvalrace: 1. M. Schoen, Nieuwendam; 2. S. Kuiper, Blokker; 3. R. Kos, Oudkarspel. Jachtrace: 1. J. Kamper 16 pnt., 2. S. Kuiper 14 pnt., 3. R. Kos 11 pnt. Onbekende afstand: 1. J. Kamper, 2. S. Kuiper, 3. R. Kos. DE ZILK. Het in de vierde klasse A van West 2 KNVB spelende Van Nispen uit De Zilk houdt ter voorberei ding op de nieuwe competitie weer een toernooi om de Zilveren Tulp en heeft daarvoor DIOS (Nieuw Vennep), WH (Haarlem), VSV (Velsen) en Onze Gezel len (Haarlem) uitgenodigd. Ze komen om de beurt met hun eerste en tweede elftal naar De Zilk om de strijd met Van Nispen aan te binden. Elk komt Iedereen van pas. Elk jn (je keukenkast èrg (Van onze cricketmedewerker) LONDEN. The Oval, één van de vijf velden waarop in Engeland testmat ches worden gespeeld, brengt het Engel se testcricket geen geluk. In 1971 won India daar, in 1972 Australië en gisteren West-Indië. Wat na de vierde dag te verwachten was, gebeurde dus ook: West-Indië won de eerste van de drie testmatches van dit jaar tegen Engeland. Het was tevens de eerste overwinning op Engeland sinds 1966 en hun eerste test- matchzege van de laatste 21 die zij speelden. Een formidabele prestatie, ge leverd door een elftal dat in alle onder delen van het spel de meerdere was van de Engelsen, behalve dan in het wlcket- keepen, waarin de Engelsman Alan Knott nog altijd een klasse apart vormt. Een kwartier na het begin vanmorgen viel Underwood’s wicket. Hij ging met zeven runs achter zijn naam lbw op Boyce. De stand was toen 136 voor 6. tot de Schotse sub-top behoort, overi gens zonder een reële bedreiging te zjjn voor de gevestigde grootmachten Celtic en Glasgow Rangers. Met de plaatselijke rivaal FC Dundee (tegenstander van FC Twente in de eerste ronde van het UEFA Cup-toernooi en momenteel ook op toernee in Nederland), Aberdeen en Dunfermline is Dundee United al jaren lang gedoemd in de schaduw van dit iflustre duo te leven. deed hij. Zijn schitterende 106 not out bevatte dertien vieren. De laatste bats man die een dergelijk debuut maakte was Hampshire, die in 1969 (ook tegen West-Indië) in zijn eerste testmatch 107 not out scoorde. Boyce ruimde na de lunch in een kwartier tijd de laatste batsmen op. Knott lbw voor 5; Arnold gevangen door Headly voor 4 en Snow bowled voor 1. Boyce eindigde met de schitterende cijfers 6 voor 77 in 21 overs. In totaal nam hij in deze testmatch 11 wickets. De andere wickets vielen in de tweede innings ten deel aan Gibbs.: 3 voor 69 en Inshan Ali 1 voor 49. IJMUIDEN. Het in de tweede klas zaterdagvoetbal spelende IJmuiden, dat vorig seizoen als debutant net naast de titel greep en op de derde plaats eindig de, gaat zich serieus op de nieuwe com petitie voorbereiden en speelt daartoe een viertal oefenwedstrijden. Als enige nieuwe aanwinst kwam Wim Kruyer van VSV over naar IJmui den. Er is niemand naar elders vertrok ken. Trainer Han Janssen begint reeds aan zijn vierde seizoen bij de IJmuide- naren. De eerste oefenwedstrijd speelt IJmui den op zaterdag 11 augustus in Hilver sum tegen Altius. Op het veld van Waterloo wordt daarna zaterdag 18 au gustus tegen Flora Boys uit Amsterdam- Noord gespeeld en een week later (25 augustus) komt streekgenoot VSV op bezoek. De oefencampagne wordt op woensdagavond 29 augustus besloten met een uitwedstrijd tegen het zondag- elftal van Bloemendaal. Zaterdag 1 september komt IJmuiden voor zijn eer ste competitieduel op eigen veld in actie tegen Geinoord. En dat is meteen al een lastige tegenstander. (Van onze sportredactie) VELSEN/HAARLEM. In Dundee United treft Telstar morgenavond op Schoonenberg (kwart voor zeven) een tegenstander die al een reeks van jaren 1 Hayes en captain Illingworth hebben toen als enigen de Westindiërs even in moeilijkheden gebracht. In twee uur tijd zetten zij een stand van 93 voor het zevende wicket op, maar toen op 229 Illingworth voor 40 door Boyce werd gebowled, was de enig overblijvende vraag of Hayes zijn eerste testcentury in zijn eerste testmatch zou scoren. En dat ricia Bombardieri uit te

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 15