Ringrijderij met tilbury’s trok veel belangstelling Haven Speliade op donderdag i |to(fevishal PEUT PIS 1-1 -11 iÈ 5 Veel plezier met in Kort IJmondnieuws a GS Noord-Holland Verenigingsnieuws Velsen-IJmuiden grijpen niet in bij fluoridering „SPELIADE 1973" „barbecue" „De Brulboei" O I lo ft I 1 AUGUSTUS IJMUIDER COURANT de Exclusieve couture F WOENSDAG SANTPOORT Het kan niet ontkend worden dat gistermorgen bij het ringsteken met pony’s en andere paarden in de Santpoortse Hoofdstraat op de meest uiteen lopende, maar ook op de meest vreemde manieren paard is ge reden. Zo waren er nogal wat deel nemers die geen zadel gebruikten, hetgeen vooral voor de toeschou wers vermakelijke taferelen op leverden. Zelfs bij geringe snelheid werden deze ruiters gedwongen achterover op de ruggen van hun paarden te gaan liggen, waarbij het wel bijzonder moeilijk werd om ook nog ring te steken. Het is een apar te slag om zonder zadel goed paard te rijden en maar weinigen waren deze techniek meester. - 197 3 M O r ft® s BE5 ADVERTENTIE Zonnig steekspel in Santpoort SANTPOORT IJMUIDEN-OOST IJMUIDEN-WEST VELSEN-NOORD ■■I (Van een medewerker) ge- Modehuis De evenementen werden 's avonds be sloten met ringsteken voor bromfietsers en duo-passagiers. Don Boscoschool, Willemsbeekweg, 9.30 uu: film „Opzij voor de brand weer” en om 14.00 uur: fantasie- en vaardigheidspel. Jeugdgebouw „De Spil”, Meeuwen laan 2, 8.30 uur: bezoek aan de Fle- vohof. SLUISWIJK Buurthuis „De Brulboei”, Kanaal straat 228, 9.30 en 14.00 uur: kamp; degenen die niet mee gaan met hun kamp kunnen creatief bezig zijn in het buurthuis. BESOMMINGEN In IJmuiden werden dinsdag de vol gende besommingen gemaakt: SH 171 f 11.000; VD 6 2.700; VD 9 3.000; VD 15 3.000; VD 25 3.700; YE 25 3.200; IJM 15 3.000; IJM 23 2.000; ZL 6 2.800; UK 145 en UK 135 1.300. Prijzen per kilogram: werd, in guldens betaald voor: tarbot 8.54, grote tong, middel tong 10,73-10,57; kleine middel tong 12,30-11,99; tong een 12,70-12,61; tong twee 11,40-10,79. Heerenduinen, open IJmond MTS, Roos en Beeklaan 4, 9.30 uur: film „De Laatste Passagier” en om 14.00 uur: handenarbeid. Per vijftig kilogram: tarbot 312-240; griet 174-169; schol drie 132-112; schol vier 82-75; schar 76-42; wijting twee 117-115; wijting drie 110-100; wijting vier 97-50, haring 56,80-52,80; makreel drie 30-23; harder 105-91; Pilshards 25. WOENSDAG 1 AUGUSTUS Openbare Bibliotheek Velsen, Cen trale bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 19-21.30 u.; Centrale jeugd- en tienerbi- bliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden- Oost, 19-21 uur. De Ring, 19.30-21.30 uur boksen en conditietraining in gymzaal Ossendorp- school, Wijk aan Zeeërweg, IJmuiden. Santpoort, Terrasweg, 18.30 uur: Start 22ste wielerronde van Santpoort. Hoofdstraat Lunapark. Bibliotheek gesloten. In verband met het afscheid van mejuffrouw A. J. Don kers als directrice van de openbare bi bliotheek in Velsen, zullen de centrale bibliotheek op Plein 1945, de centrale jeugdbibliotheek, aan de Willemsbeekweg en de uitleenpost in het bejaardencen trum „Breezicht” donderdagmiddag 2 augustus zijn gesloten. Aan het ringsteken voor tilbury’s deden veel kinderen mee. Zij toonden zich ware meesters niet alleen in het besturen van de paardewagens, maar ook in het eigenlijke ringsteken. Verder was het opvallend dat veel ruiters grote moeite hadden hun dieren onder controle te houden. Het was geen ongebruikelijk beeld dat een ruiter in volle galop voorbij kwam stormen en nauwelijks tijd. Iaat staan handen over had om het ringetje weg te steken. De toeschouwers die zich in de zon uitste kend amuseerden, hadden dan het nakij ken. Anderen echter hadden een keurige, beheerste ri.isti.il, waardoor zii zich zo veel mogelijk konden concentreren op het behalen van punten. HAARLEM. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland zullen voorlopig niets doen om de fluoridering van het drinkwater te stoppen. Zij willen wach ten op een uitspraak hierover van het gerechtshof in Amsterdam. Bovendien heeft minister Vorrink van volksgezond heid en milieuhygiëne e en wettelijke voorziening aangekondigd, aldus G. S. Hierdoor wordt het door de Hoge Raad met betrekking tot de fluoridering geconstateerde gebrek in de wetgeving opgeheven, zeggen G. S. in antwoord op vragen van het statenlid H. de Nie (PSP). Deze had G. S. gevraagd of het andere gemeenten, die doorgaan met fluoridering, rechtsonzekerheid scheppen. Buurtcentrum „De Mei”, Geel- vinckstraat 28, 9.30 uur: film „Een oppasser gevraagd”, 14.00 barbecuen. Grappig was ook te zien hoe verschil lend de paarden aangespoord werden minder snel of harder te gaan lopen. Een zware Santpoorter deed dit door bruut met een van zijn slippers te slaan en hard te schreeuwen, hetgeen niet zo veel resultaat had. Een achtjarig deel- neemstertje kon met enkel woord, een druk je met de knie of een lichte ruk aan de leidsels volstaan. Opvallend was ook de gevarieerde kleding van de rui ters, die uiteenliep van spijkerbroek en t-shirt tot het traditionele rijkostuum waarbij een zweepje niet ontbrak. Hoogtepunt was gisteren ongetwijfeld het ringsteken voor tilbury’s en andere paardewagens. Maar liefst vijfenvijftig paren hadden zich ingeschreven en zij brachten de meest uiteenlopende voer tuigen met zich mee. Schitterende huif karren en landauers, maar ook gewone platte karren op luchtbanden. En ook dit jaar weer hadden veel deelnemers hun wagens fraai versierd met bloemen, terwijl veel paren zich in schitterende oude kostuums hadden gestoken. Een speciale jury, bestaande uit Jan Dooyes en Jacques Stillebroer, kende aan Jan Kneppers een prijs toe voor de „mooiste decoratie”, terwijl Gerrie en Ko Derks een prijs behaalden in de categorie „mooiste kostuums”. Een eerste prijs in de categorie „schoonste geheel” werd toegekend aan het echtpaar Maste- ling. Tweede en derde prijzen werden in de wacht gesleept door respectievelijk de echtparen Van Gortens en Bart. IJmuiden Plein 1940-1945 nr. 48 Hervormd Jeugdgebouw, Radart- straat 5, 930 uur: vliegers maken onder deskundige leiding; 14.00 uur vliegerwedstrijd. Een beeld van het ringsteken voor paar den gistermorgen in de Hoofdstraat. Dinsdag arriveerden in IJmuiden: Vechtstroom, Hull; Dangulf Maersk, Is- singham; Handes Lundstedt, Ceavle; Rijnstroom, Shoreham; Marco Polo, Port Jerome; Zaanstroom Felixtowe; Kraut- sand, Londen; Thuringia, Bremerhaven; Solun Tatun, Bremerhaven, IJmuiden; Otto, Bremen; Rovno, Tuapse; Gabbro, Flixborough; Main Ore, Tubarao; Effica- tia .Middlesborough; Trentonia, Gunnes; Vola Yali; Levern, Londen, IJmuiden; Tor Hollandia, Gothenburg; Biesko, Gdansk, IJmuiden; Annelies Christo- phersen, Sevilla; Benvral Southend; Gre- the Dania, Kielerkanaal, IJmuiden; Am bience, Gent. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: He lena Oldendorf, Lules, IJmuiden; Viva, Post Cartier; Linda, Noordzee; Tracha- don, Immingham; Anita Von Bargen, Flixborough; Challenger-I, Noordzee; Magula, Rauma; Jan Tavenier, Ruma, Zaandam; Maritta Johanna, Dundee; Grind, Maresundet; Alfred Everard, Londen; Leonidas Chambanis Hampton Roads; Vechtstroom, Hull; Leidang, A- berdeen, IJmuiden; Hein Von Bargen, Flixborough; Thekla, Rotterdam; Aspe rity, Londen; Haithaby Flixborough; Eloquence, Goole; Rijnstroom, Shore hem; Hondsbosch, Boston, Zaandam Jean -E, Londen; Steinbjoern, Bergen; Tim- ca, Delfzijl; Villadora, Bonny, Ruys; Ka lisz, Stettin; Hannes Lundstedt, Rotter dam; Rudolf, Duinkerken, IJmuiden; Zaanstroom, Felixtowe; Leonidas, Rot terdam; Ulysses, St. Maarten; Irma Graebe, Dublin; Scaldis-Intermac-504, Cont. Plat; Gabbro, Flixborough; Tair- law, Astrone; Neubukow, Hull, IJmui den; Prinsenborg, Delfzijl, Beverwijk; Wespe, Rotterdam; Arines, Simonsvik, IJmuiden; Samos-Sky, Bremen: Trento nia Flixborough; Steinfrost, Noordzee, IJmuiden; Lloyd, Noordzee, Velsen; Moskovsky Festival, Zwarte Zee. Woensdag gearriveerd: Georges Letzer, Hamburg; Mulus-1, Hamburg; Gena-F, Great Yarmouth, IJmuiden; Tod Head, Flixborough; Waltraud Behrmann, Mist- ly, IJmuiden; Tine, Rotterdam; Arabian Seahorse, Cont. Plat, IJmuiden. Woensdag vertrokken: Cabo San Ro que, Kopenhagen; Ceres, Bremen. De uitslag was als volgt. Fietsen. Meisjes (78 deelneemsters): 1 Winnie van Praag, 2 Tine Duin, 3 Ria op den Kelder, 4 Maud Hoenderdos, 5 Mar- jette Pauw. Jongens (79 deelnemers): 1 Frans Bruins, 2 John van Vliet, 3 Rene Aresz, 4 Gerard Duin. PONY’S (22 deelnemers): 1 Walter van Roosendaal, 2 Nickie van Hekkert, 3 Leo Walter, 4 Harm op den Kelder. PAARDEN (28 deelnemers): 1. Dirk Kat, 2 Frans Looy, 3 Lenda Schotman, 4 Wijnand van Veen. TILBURY’S (55 deelnemers). Dames 1 Marjo Kleist, 2 Van Rooyen, 3 Els Maarschalk, 4 Marja van Houwelingen. Heren: 1 Wim Knoppers, 2 Jan Veenhof, 3 Jan Kneppers, 4 Lee Schoor 1, 5 Frans van Rooyen. BROMFIETSEN (75 deelnemers): 1 Peter Duivenvoorde, 2 Nel Nijssen, 3 Jos Jordens, 4 Jan Beliën. De leiding van de „Speliade 1973” had dinsdagmiddag precies in de roos ge schoten door in het buurthuis „De Brul boei” aan de Kanaalstraat in Unluiden voor de jeugdige vakantiegangers een echte barbecue te organiseren. Dit fes tijn was immers precies de combinatie, waar de kinderen nog altijd bijzonder ontvankelijk voor zijn, namelijk kokke rellen en een beetje spelen met vuur. Voor deze attractie op de binnenplaats van het gebouw hadden zich dan ook ruim zestig jongens en meisjes gemeld, die door de leiders en leidsters van de benodigde attributen werden voorzien: grote blikken bussen met gaatjes en brandstof, bestaande uit droge takjes en kleine briketten. Daarmee kon het feest beginnen, want nadat met veel moeite de vuurtjes bran dende werden gehouden konden de jeug dige koks proberen hun aardappels, sneedjes brood en appels de voorge schreven bewerking te laten ondergaan. In de meeste gevallen liepen de pogin gen uit op grandioze mislukkingen, zodat de binnenplaats al spoedig was door drongen met de kwalijke geuren van geschroeide en verbrandde gerechten. Maar gelet op de foto’s was de pret er niet minder om, zódat hier opnieuw kan worden gesproken van een geslaagd on derdeel van de „Speliade”. .7 IJMUIDEN. De aanvoer voor IJ muiden bestond dinsdag uit: 250 kg tong, 3 kisten tarbot, griet, 15 kisten wijting, 202 kisten schol, 48 kisten schar, 196 haring, 27 kisten makreel, 13 kleine kisten makreel, 11 kisten varia. HU ZEEWIJK Duin en Denneschool, Dennekop- laan, 9.30 en 14.00 uur: kamp of creatief bezig zijn. DONDERDAG 2 AUGUSTUS Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, sloten tot 19 augustus. Open luchtbad De Heerenduinweg, IJmuiden-Oost, vanaf 6.30 uur. Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden. 19- 21.30 u. en 14.30-17.30 u. Centrale Jeugd- en tienerbibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost 15.30-17.30 u.; Uitleenpost Breezicht, Keizer Wilhelmstraat, Oud- IJmuiden, 15.30-17 u. filiaal Zeewijk- plein, IJmuiden-West, 19-21.30 uur. R.K. Gemengd Koor, 19.30 u. repetitie in Petruszaal, Mercuriusstraat, IJmui- den-West. Santpoort Hoofdstraat, 13 uur: inter nationale kortebaandrijverij. Lunapark. "X <r F u j 1 i ,!a|

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5